12 ترفند معجزه آسا برای کوچک کردن شکم و رفع افتادگی آن

کوچک کردن شکم

جای شک نیست که افتادگی شکم تناسب اندام‌مان را به هم می‌ریزد. از طرف دیگر تجمع چربی زیاد در اطراف شکم با بیماری‌هایی نظیر دیابت نوع ۲ و بیماری‌های قلبی ارتباط نزدیکی دارد. به همین دلیل کوچک کردن شکم برای سلامتی مفید است و سبب افزایش طول عمر می‌شود. چربی شکم معمولا با اندازه گیری دور کمر به وسیله یک متر نواری خیلی ساده در خانه محاسبه می‌شود. دور کمر بالای ۱۰۲ سانتی‌متر در مردان و ۸۸ سانتی‌متر در زنان را چاقی شکمی می‌نامند. اگر وزنتان بالا نیست اما همچنان اطراف میان تنه چربی اضافه دارید، بهتر است قبل از به وجود آمدن هرگونه مشکل برای رفع آن اقدام کنید.

جالب است بدانید که!

در ادامه‌ی مطالبی که قبل‌تر ذکر شد، جالب است بدانید که دیواره‌ی شکم خانم‌ها دو نوع است. نوع اول، پر از فیبروبلاست است که کلاژن می‌سازد ودیوار شکم را کششی می‌کند؛ در نتیجه دارای حالت الاستیک و کششی دارد. خانم‌هایی که دیواره شکم‌شان از این جنس است حتی بعد از زایمان نیز شکم صاف و اتو زده‌ای خواهند داشت  نوع دوم، دارای فیبروبلاست بسیار کمی است که ساخت کلاژن در آنان بسیار ضعیف است، به طوری که تنها یک زایمان کافی است تا چروک‌های شدیدی در شکم آنها ایجاد شود.

با اطلاع از این موضوع در ادامه قصد داریم 12 روش موثر برای کوچک کردن شکم را معرفی می‌کنیم. امیدواریم برای‌تان مفید باشد.
کوچک کردن شکم

1- کوچک کردن شکم با حذف شکر و نوشیدنی‌های شیرین

قند اضافه شده به مواد غذایی بسیار ناسالم است. تحقیقات نشان می‌دهند قند تاثیر بسیار بدی بر سرعت سوخت و ساز بدن دارد. قند از دو نیمه گلوکز و فروکتوز تشکیل شده است. فروکتوز توسط کبد و در اندازه‌ مشخص سوزانده می‌شود. وقتی بیش از اندازه قند می‌خورید، کبد سرشار از فروکتوز می‌‌شود؛ در نتیجه کبد آنها را تبدیل به چربی می‌کند. قند اضافی، به خاطر مقدار زیاد فروکتوز، منجر به افزایش تجمع چربی در شکم و کبد می‌شود. در نتیجه مشکلات متابولیک نیز به وجود می‌آیند.

قند مایع نسبت به قند جامد ضرر بیشتری به بدن می‌رساند. کالری قند مایع مانند کالری قند جامد توسط مغز شناخته نمی‌شود. وقتی از نوشیدنی‌های شیرین استفاده می‌کنید، کالری بیشتری به بدن وارد می‌شود. تحقیقات نشان داده نوشیدنی‌های شیرین شده با افزایش ۶۰ درصدی خطر چاقی در کودکان، در ارتباط است.

برای رفع افتادگی شکم، مقدار قند موجود در برنامه غذایی خود را کاهش دهید و یا به کلی نوشیدنی‌های شیرین شده را حذف کنید. این موارد شامل نوشابه، آب میوه‌ها و نوشیدنی‌های ورزشی است. قند میوه‌ها ناسالم نیست چون میوه کامل فوق العاده سالم و دارای فیبر است که تاثیر منفی فروکتوز را خنثی می‌کند. با این حال بهتر است در خوردن میوه زیاده‌روی نکنید.

2- کوچک کردن شکم با مصرف پروتئین

در درمان افتادگی شکم، پروتئین از مهم‌ترین درشت مغذی‌هاست. پروتئین هوس‌های غذایی را تا ۶۰ درصد و میزان کالری دریافتی را بیش از ۴۰۰ کالری کاهش می‌دهد. از طرفی سوخت و ساز بدن را ۸۰ تا ۱۰۰ کالری در روز افزایش می‌دهد. تحقیقات نشان داده پروتئین روی تجمع چربی‌های اطرف شکم تاثیر می‌گذارد. مقدار و کیفیت پروتئین دریافتی رابطه‌ای معکوس با چربی شکمی دارد. افرادی که پروتئین بیشتر و با کیفیت‌تری می‌خورند، چربی شکمی کمتری دارند. قند و روغن تصفیه شده با افزایش مقدار چربی شکمی در ارتباط هستند، اما میوه‌ها و سبزیجات باعث کوچک شدن شکم می‌شوند.

سعی کنید 25 تا 30 درصد از غذای روزانه خود را به پروتئین‌ها اختصاص بدهید تا تاثیر آن را بر رفع افتادگی شکم ببینید. غذاهای پروتئینی شامل تخم مرغ کامل، ماهی و غذاهای دریایی، حبوبات، آجیل، گوشت و محصولات لبنی می‌شوند. این مواد بهترین منابع پروتئین در برنامه غذایی هستند. اگر با دریافت پروتئین در برنامه غذایی خود مشکل دارید، از یک مکمل پروتئین با کیفیت استفاده کنید.

3- کوچک کردن شکم با کاهش مصرف کربوهیدرات‌

محدود کردن کربوهیدرات یکی از راه‌های موثر برای کاهش چربی است. تحقیقات نشان داده با کاهش کربوهیدرات، اشتهای افراد کم شده و وزن کم می‌کنند. یک برنامه غذایی کم کربوهیدرات نسبت به یک برنامه غذایی کم چرب، می‎تواند چربی بیشتری از بین ببرد. برنامه کم کربوهیدرات باعث کاهش سریع وزن آب بدن می‌شود، در نتیجه در همان هفته‌های ابتدایی کاهش وزن زیادی را مشاهده خواهید کرد.

تحقیقات دیگری برنامه غذایی کم کربوهیدرات و کم چرب را مقایسه کرده‌ و دریافتند که برنامه کم کربوهیدرات چربی‌های شکمی، چربی‌های دور ارگان‌ها و کبد را هدف قرار می‌دهند. برای کوچک کردن شکم تنها پرهیز از کربوهیدرات‌های تصفیه شده مثل قند، شیرینی، نان سفید و غیره کافی است، حال چه بهتر که مصرف پروتئین‌ها را نیز  بالا برده باشید. اگر می‌خواهید خیلی سریع چربی‌ها را آب کنید، مقدار کربوهیدرات دریافتی در طول روز را به ۵۰ گرم برسانید. این کار، بدن را وارد حالت کتوز می‌کند، یعنی اشتها از بین برده و بدن به جای قند، چربی سوزی می‌کند. برنامه‌های غذایی کم کربوهیدرات به جز کاهش وزن روی مهار دیابت نوع ۲ نیز اثر دارد.
کوچک کردن شکم

4- کوچک کردن شکم با مصرف غذاهای سرشار از فیبر

فیبر خوراکی مواد غیر قابل هضم است و خوردن مقدار زیادی از آن با کاهش وزن در ارتباط است. این درست است اما باید بدانید همه فیبرها با هم یکسان نیستند. بیشتر فیبرهای محلول، چسبناک هستند که روی کاهش وزن تاثیر می گذارند. این فیبرها با آب ترکیب شده و ژلی غلیظ را تشکیل می دهند که در روده‌ها می‌نشیند. این ژل به شدت حرکت غذا در سیستم گوارش را آهسته می‌کند. در نتیجه هضم و جذب مواد مغذی کند می‌شود پس برای طولانی مدت احساس سیری کرده و هوس غذایی کم می‌شود.

نتایج یک تحقیق نشان داد استفاده از ۱۴ گرم فیبر در طول روز باعث می‌شود فرد در روز ۱۰ درصد کمتر کالری دریافت کند و در طول ۴ ماه ۲ کیلو کاهش وزن داشته باشد. خوردن ۱۰ گرم فیبر محلول در روز با کاهش ۳٫۷ درصد چربی شکمی در ارتباط است. فیبر محلول در کاهش چربی شکمی تاثیر بالایی دارد. بهترین راه برای دریافت بیشتر فیبر، خوردن غذاهای گیاهی مانند سبزیجات، میوه‌ها و حبوبات است. اگر با دریافت فیبر مشکل دارید، می‌توانید از مکمل‌های آن استفاده کنید.

5- کوچک کردن شکم با ورزش

ورزش به دلایل مختلفی اهمیت دارد. اگر می‌خواهید عمرتان زیاد شود و زندگی سالمی داشته باشید، ورزش یکی از بهترین کارهاییست که می‌توانید انجام دهید. ورزش‌های هوازی مانند پیاده روی، دویدن و شنا کردن می‌توانند در کاهش چربی شکمی موثر باشند. ورزش پس از کاهش وزن یکی از بهترین روش‌ها برای جلوگیری از بازگشت چربی‌های شکمی، کاهش التهاب، کاهش سطح قند خون و همچنین بهبود تمامی مشکلات متابولیک مربوط به چربی اضافی شکم است.

ورزش‌های ترکیبی با شدت بالا یا (HIIT) یکی از ورزش‌هایی است که ثابت کرده به کاهش چربی شکمی کمک می‌کند. این تمرینات یکی از تاثیر گذارترین روش‌ها برای کاهش درصد چربی بدن است. ورزش‌های ترکیبی با شدت بالا، شامل انجام چندین تمرین پی در پی با کمترین زمان استراحت است.

با وجود اینکه ورزش‌های ترکیبی با شدت بالا کالری سوز هستند، اما اگر بافت عضلانی خود را تقویت کنید، چربی و کالری بیشتری در طولانی مدت می‌سوزانید. بنابراین در برنامه فیتنس خود تمرینات قدرتی را نیز جای دهید. سه بار در هفته وزنه‌های سنگین بلند کنید. زمان خود را تنها برای انجام تمرینات متمرکز روی هسته بدن صرف نکنید و ورزش‌هایی انجام دهید که کل بدن، یعنی عضلات بالاتنه و پایین تنه را درگیر کند. وقتی ورزش شما چندین گروه عضلانی را درگیر ‌کند، می‌توانید در کمترین زمان بهترین نتیجه را بگیرید.

6- کوچک کردن شکم با یادداشت غذایی

آنچه می‌خورید مهم است و این را همه می‌دانند اما بیشتر افراد واقعا نمی‌دانند چه چیزی می‌خورند. بعضی افراد فکر می‌کنند برنامه غذایی‌شان سرشار از پروتئین و مقدار کمی کربوهیدرات است اما در واقع چنین نیست. برای اصلاح برنامه غذایی خود، باید برای مدتی غذا خوردن‌تان را زیر نظر بگیرید. این بدان معنا نیست که باید باقی عمر خود را مشغول وزن کردن و اندازه گیری غذاها باشید. انجام این کار طی چند روز کمک می‌کند بخش‌هایی از برنامه غذایی خود را تغییر دهید.

7- کوچک کردن شکم با مصرف غذاهای کاهش دهنده ورم شکم

مصرف اسید چرب‌های اشباع نشده، چربی شکمی را کاهش می‌دهند. چنین چربی‌هایی را می‌توانید در آجیل‌ها و کره‌ی آنها، دانه‌ها، روغن زیتون و آووکادو پیدا کنید. فقط باید حواستان به مقداری که استفاده می‌کنید باشد چون این غذاها پر کالری هستند. همچنین از مصرف غذاهای حاوی روغن‌های هیدروژنه نیز پرهیز کنید، چون این موارد موجب افزایش وزن می‌شوند.

آناناس نیز حاوی آنزیمی است که به ساده کردن گوارش و از بین بردن پف بدن کمک می‌کند. غذاهای سرشار از فیبر مانند گلابی، سبزیجات، لوبیاها و غلات کامل نیز همین تاثیر را دارند. به علاوه این غذاها کمک می‌کنند برای مدت طولانی‌تری سیر بمانید. چربی‌های سالم نیز کمک می‌کنند در طول روز کمتر احساس گرسنگی کنید؛ در نتیجه میزان چربی کلی بدن شما کاهش می‌یابد.

8- کوچک کردن شکم با مصرف درشت مغذی‌ها

لازم نیست مصرف کربوهیدرات‌ها را قطع کنید و به سراغ غذاهایی بروید که تنها پروتئین دارند. به جای این کار از ترکیب کربوهیدرات‌های پیچیده، پروتئین‌ها و چربی‌های سالم استفاده کنید تا درصد چربی بدن را کاهش دهید. کاهش چربی کلی بدن به رفع افتادگی شکم نیز کمک می‌کند. وجود درشت مغذی در برنامه غذایی، باعث می‌شود رضایت بیشتری از وعده غذایی پیدا کنید و کمتر بخورید. وقتی برای مدت طولانی‌تری سیر بمانید، مسلما کالری کمتری نیز مصرف می‌کنید.

9- کوچک کردن شکم با پرهیز از خوردن غذاهای ناسالم

اضافه وزن و شل شدگی عضلات تنها دلایلی نیستند که باعث جلو آمدن شکم می‌شوند. اگر مشکلات گوارشی داشته باشید، معده دچار نفخ می‌شود بنابراین شکم از آنچه هست جلوتر نشان می‌دهد. بعضی از غذاهایی که شامل نفخ و ورم شکم می‌شوند شامل محصولات لبنی و غذاها حاوی چربی و سدیم بالاست. همچنین نوشیدنی‌های گازدار را نیز باید کنار بگذارید؛ چون از خود، کربن دی اکسید متصاعد می‌کنند که منجر به نفخ شکم می‌شود.

10- کوچک کردن شکم با مصرف صبحانه

اولین وعده روز را هرگز فراموش نکنید. خوردن صبحانه یک ساعت پس از بیدار شدن می‌تواند سوخت و ساز بدن را به جریان بیاندازد. سوخت و ساز مناسب به آب کردن چربی‌های کل بدن کمک می‌کند. در این وعده به جای خوردن غذاهای قندی و حاوی کربوهیدرات‌ تصفیه شده، بهتر است غذایی میل کنید که از ترکیب پروتئین و کربوهیدرات‌های پیچیده تشکیل شده باشد.
پروتئین به بدن‌تان انرژی می‌دهد و به ساخت عضلات کمک می‌کند. کربوهیدرات‌های پیچیده نیز به مرور از خود انرژی آزاد می‌کنند. در این صورت انرژی پایداری خواهید داشت.

کوچک کردن شکم

11- کوچک کردن شکم با تنظیم زمان میان وعده

اضافه کردن دو میان وعده در میان وعده‌های اصلی نیز یکی از بایدهاست. توجه به ساعت خوردن غذا نیز کمک می‌کند جلوی اشتهایتان گرفته شود و دچار پرخوری نشوید؛ در نتیجه از افزایش وزن جلوگیری می‌کند. میان وعده‌هایتان را زیر ۱۵۰ کالری نگه دارید و غذاهای سرشار از پروتئین و فیبر را انتخاب کنید.

12- کوچک کردن شکم با خواب کافی

ثابت شده که خواب کافی نیز می‌تواند به کاهش وزن و آب کردن چربی میان تنه کمک کند. بی‌خوابی باعث می‌شود افراد، میان وعده بیشتری بخورند. هرچه بیشتر غذا بخورید، کمتر به ورزش کردن رغبت پیدا می‌کنید. 30 دقیقه قبل از خواب به ذهن خود آرامش دهید. از هرگونه وسیله الکتریکی و صفحه نمایش از جمله گوشی همراه دوری کنید. این موارد باعث  تحریک مغز می‌شوند. زمانی به رخت‌خواب بروید که قبل از بیدار شدن حداقل هفت ساعت خوابیده باشید.

بهترین راه کوچک کردن شکم

در یک رژيم لاغری سالم و اصولی، دو سوم وزن كم شده معمولاً از ناحيه شكم است. به طور مثال اگر فردی طی رژيم لاغری ۳۰ كيلوگرم وزن كم كند، وزن كاسته شده از شكم او 20 كيلو است. ساده‎ترین راه برای کوچک کردن سایز شکم این است که از شروع تا پايان رژيم غذايی هر روز سه بار در حالت ايستاده، راه رفتن يا هنگام انجام کارهای روزانه شكم خود را كاملاً داخل بكشيد و آن را به مدت هفت دقيقه به همان حالت نگه داريد. اين كار را هر روز سه بار تكرار كنيد. به این ترتیب شما دو ماهيچه ی موجود در ديواره ی شكم را تقويت نموده و مانع چروک و افتادگی شکم می‌شوید. یادتان باشد بهترین راه برای جلوگیری از افتادگی شکم، داشتن برنامه غذایی و ورزش مناسب است.

چرا رژیم مثل آب‌جوش نبات، برای همه‌ی دردها تجویز می‌شه؟
چون اصولا ما چیزی به اسم لاغری موضعی نداریم، حتی اگه بخوای شکمت رو لاغر کنی بازم باید رژیم بگیری.
از اسم رژیم می‌ترسی؟ بذار خیالت رو راحت کنم. تو رژیم دکتر کرمانی محدودیت انتخاب غذایی معنی نداره.

هر غذایی دلت می‌خواد انتخاب کن
برای دریافت رژیم کلیک کن
call-to-action

4.4/5 - (107 امتیاز)
این مطالب را از دست ندهید ...
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما

-Moni ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید ببخشید من توی‌ 1ماهو خورده 9 سانت دور کمرم کوچیک شده‌ میخام بدونم برای هر سایز چقد وزن کم میشع وزن قبلیم هم 50 کیلو بود

کارشناس به اندام ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام سلامت باشید عزیزم حدود ۳ ۴ کیلو کاهش یک سایز تغییر وداره

فاطمه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام من فاطمم و بعد ازدواجم روز به روز چاق شدم الان بالای 75و 20سالمه و دوتا بچه دارم من اهل افغانستانم چطور میتونید راهنماییم کنین و چطوری ثبت نام کنم پهلو شکمم خیلی بزرگ شده و واقعا از اندامم بدم میاد لطفا یه راه حلی بهم پیشنهاد بدید ممنون ..

کارشناس به اندام ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام عزیزم برای لاغر شدن باید رژیم غذایی اصولی رو داشته باشید که میتونین روی لینک بزنیدوبرای خودتون ثبت نام انجام بدین حتما ورزشم کنار رژیم باشه خارج از کشور هستین موفق به ثبت نام نشدین به واتس اپ شماره زیر پیام بدین 09944192254

-پریا ۲۴ فروردین ۱۴۰۲

سلام دکتر جان من بعد زایمانم خیلی شکمم شل و افتاده شده تا جایی تونستم جمع کنم ولی هنوزم چاقی رو شکمم میبینم چیکار کنم زودتر صافه صاف شه

کارشناس به اندام ۲۵ فروردین ۱۴۰۲

سلام عزیزم رژیم و ورزش درکنار هم باید باشه اگراضافه وزنی نباشه فقط جراحی موضعی کمک میکنه برای رژیم ومحاسبه اضافه وزن بزنید روی لینک وثبت نام کنید

Kim Ki Bum ۲۱ فروردین ۱۴۰۲

سلام من 19 سالمه و 50 کیلو وزنم اما میخام شکمم تخت بشع اکثرا روش‌های زیادی امتحان میکنم تا‌ حدودی هم کارسازه اما اونطوری ک من میخام نشده هنوز چرا؟

کارشناس به اندام ۲۲ فروردین ۱۴۰۲

سلام عزیزم به نسبت قد اضافه وزن دارین ؟ ورزش با شدت مختلف انجام بدین نوع ورزش وبا نظر مربی انتخاب وانجام بدین پروتئین بیشتری مصرف کنید استرس وازبین ببرید خواب کافی داشته باشید فست فود نخورید

نرگس ۱۲ فروردین ۱۴۰۲

سلام من ۱۶ سالمه تو این ۲ سال خیلی چاق شدم شکم آوردم هرچقدر سیع میکنم که لاغر بشم نمیشه میشه یه مشاوره بدید ک چیکار کنم چطوری شکمم آب کنم

کارشناس به اندام ۱۳ فروردین ۱۴۰۲

سلام نرگس جان بهترین راه داشتن رژیم با ورزشه درست کردن سبک خوردن پرخوری ودرهم خوری نکردن همه چیز به عادتهای بستگی داره عزیزم میتونین با کلیک کردن روی لینک ثبت نام رژیم روبرای خودتون انجام بدین

مهدی ۱۷ اسفند ۱۴۰۱

سلام

کارشناس به اندام ۱۸ اسفند ۱۴۰۱

سلام وعرض ادب

مهدی ۱۷ اسفند ۱۴۰۱

سلام. من ۴۵ سالمه و حدود دو سال هست که شکمم به طرز خیلی وحشتناکی بزرگ شده و البته خیلی هم شل و افتاده است .البته این رو هم باید بگم که شاید ۱۰ سال باشه که تقریبا هیچگونه تحرکی نداشتم.دیگه نمیتونم حتی پیرهن بپوشم چه برسه به تیشرت.لطفا کمکم کنید .خیلی از خودم بدم میاد😂

کارشناس به اندام ۱۸ اسفند ۱۴۰۱

سلام بزرگوار این عادتها باید تغییرکنه هم ورزش انجام بدین وهم تغذیه مناسبی داشته باشید دوسوم اضافه وزن درناحیه شکم وپهلوهست برای لاغری روی لینک بزنید وثبت نام خودتون وانجام بدین

ممریم موسوی ۱۳ دی ۱۴۰۱

سلام خسته نباشی نکاتی بود که ضعف های من بود عالی بود میرم که استفاده کنم ممنون ازدکتر کرمانی

کارشناس به اندام ۱۴ دی ۱۴۰۱

سلام سلامت باشید عزیزم تشکر ازتوجهی که دارین پایدار باشید

Fati ۱۴ خرداد ۱۴۰۱

سلاممن ۱۴ سالمه ودختر هستم وزنم ۸۵ کیلو هست و قدم ۱۶۵ خیلی از چاقیم رنج میبرم چربی های شکمم خجالت میکشم شکمم افتادس و رون هام شلن لطفا یه راهی برای لاغر شدنم بدین

کارشناس به اندام ۱۶ خرداد ۱۴۰۱

سلام دوست خوبم مصرف نان و برنج و قند و شکر و تنقلات ناسالم و شیرینی‌هارو کم کن ورزش منظم و پیاده روی روزانه داشته باش و از همه مهم‌تر از یه رژیم اصولی کاهش وزن استفاده کن که مناسب سنت باشه برای دریافت رژیم کاهش وزن کودک و نوجوان دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کن

سحر ۱۶ اسفند ۱۴۰۰

سلام من ۸۵کیلوباقد۱۶۸هستم چجوری برنامه ریزی کنم که لاغربشم

کارشناس به اندام ۱۷ اسفند ۱۴۰۰

سلام سحر جان مصرف نان و برنج و قند و شکر رو کم کن ورزش منظم و پیاده‌روی روزانه داشته باش و از یه رژیم اصولی کاهش وزن استفاده کن برای دریافت رژیم کاهش وزن دکتر کرمانی هم به این لینک مراجعه کن

پریا ۲۸ اسفند ۱۳۹۹

سلام.چربی شکمم زیاده میخوام شکمم صاف شه

کارشناس به اندام ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

سلام دوست خوبم شما با کاهش مصرف مواد قندی و چربی و افزایش مصرف سبزیجات و پروتئین و ورزش روزانه میتونید به وزن دلخواهتون برسید در صورت تمایل به دریافت رژیم کاهش وزن دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کنید

ساره ۲۲ اسفند ۱۳۹۹

سلام اصلا لاغر نمیشم چکار کنم

کارشناس به اندام ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز دوست خوبم هر فردی برای کاهش وزن نیاز به رژیمی منحصر به فرد خودش داره، رژیمی که بر اساس سن، وزن، قد، جنسیت، سطح فعالیت و بیماری هاش تعریف شده باشه. خوشبختانه در رژیم دکتر کرمانی این فاکتورها در نظر گرفته شده و رژیمی مختص به هر فرد بهش داده می شه. به علاوه پیگیری پشتیبان ها و دادن انگیزه به افراد در طول رژیم، باعث پایبندی بیشترشون به روند کاهش وزن می شه. برای ثبت نام روی صفحه ثبت نام رژیم کاهش وزن کلیک کنید.

فایزه ۲۹ بهمن ۱۳۹۹

سلام من 14ساله هستم چطوری باید چربی سوزی کنم وزنم75کیلو است چربی های شکم پهلو و باسن

کارشناس به اندام ۱۷ فروردین ۱۴۰۰

سلام دوست خوبم شما با استفاده از یه رژیم سالم و اصولی و ورزش میتونی به وزن دلخواهت برسی برای دریافت رژیم دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کنید

حسین ۲۹ بهمن ۱۳۹۹

مطالب عالی ممنونم.برای سریع آب شدن پهلو وشکم چ پیشنهاد سریعتردارین

کارشناس به اندام ۱۷ فروردین ۱۴۰۰

سلام ممنونم دوست عزیز شما با ورزش و تغذیه سالم و رژیم اصولی میتونین به هدفتون برسید برای دریافت رژیم دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کنید

معصومه ۱۷ دی ۱۳۹۹

عالیه تشکر می کنم

مینا ۱۶ دی ۱۳۹۹

بسیار مفید بود . فکر میکنم تمرین آخر که ذکر شد میتونه خیلی مفید باشه