12 ترفند معجزه آسا برای کوچک کردن شکم و رفع افتادگی آن

جای شک نیست که افتادگی شکم تناسب اندام‌مان را به هم می‌ریزد. از طرف دیگر تجمع چربی زیاد در اطراف شکم با بیماری‌هایی نظیر دیابت نوع ۲ و بیماری‌های قلبی ارتباط نزدیکی دارد. به همین دلیل کوچک کردن شکم برای سلامتی مفید است و سبب افزایش طول عمر می‌شود. چربی شکم معمولا با اندازه گیری […]

کوچک کردن شکم
4.3 از 5

زمان مطالعه 22 دقیقه

تعداد بازدید 55152

تاریخ انتشار

جای شک نیست که افتادگی شکم تناسب اندام‌مان را به هم می‌ریزد. از طرف دیگر تجمع چربی زیاد در اطراف شکم با بیماری‌هایی نظیر دیابت نوع ۲ و بیماری‌های قلبی ارتباط نزدیکی دارد. به همین دلیل کوچک کردن شکم برای سلامتی مفید است و سبب افزایش طول عمر می‌شود. چربی شکم معمولا با اندازه گیری دور کمر به وسیله یک متر نواری خیلی ساده در خانه محاسبه می‌شود. دور کمر بالای ۱۰۲ سانتی‌متر در مردان و ۸۸ سانتی‌متر در زنان را چاقی شکمی می‌نامند. اگر وزنتان بالا نیست اما همچنان اطراف میان تنه چربی اضافه دارید، بهتر است قبل از به وجود آمدن هرگونه مشکل برای رفع آن اقدام کنید.

جالب است بدانید که!

در ادامه‌ی مطالبی که قبل‌تر ذکر شد، جالب است بدانید که دیواره‌ی شکم خانم‌ها دو نوع است. نوع اول، پر از فیبروبلاست است که کلاژن می‌سازد ودیوار شکم را کششی می‌کند؛ در نتیجه دارای حالت الاستیک و کششی دارد. خانم‌هایی که دیواره شکم‌شان از این جنس است حتی بعد از زایمان نیز شکم صاف و اتو زده‌ای خواهند داشت  نوع دوم، دارای فیبروبلاست بسیار کمی است که ساخت کلاژن در آنان بسیار ضعیف است، به طوری که تنها یک زایمان کافی است تا چروک‌های شدیدی در شکم آنها ایجاد شود.

با اطلاع از این موضوع در ادامه قصد داریم 12 روش موثر برای کوچک کردن شکم را معرفی می‌کنیم. امیدواریم برای‌تان مفید باشد.
کوچک کردن شکم

1- کوچک کردن شکم با حذف شکر و نوشیدنی‌های شیرین

قند اضافه شده به مواد غذایی بسیار ناسالم است. تحقیقات نشان می‌دهند قند تاثیر بسیار بدی بر سرعت سوخت و ساز بدن دارد. قند از دو نیمه گلوکز و فروکتوز تشکیل شده است. فروکتوز توسط کبد و در اندازه‌ مشخص سوزانده می‌شود. وقتی بیش از اندازه قند می‌خورید، کبد سرشار از فروکتوز می‌‌شود؛ در نتیجه کبد آنها را تبدیل به چربی می‌کند. قند اضافی، به خاطر مقدار زیاد فروکتوز، منجر به افزایش تجمع چربی در شکم و کبد می‌شود. در نتیجه مشکلات متابولیک نیز به وجود می‌آیند.

قند مایع نسبت به قند جامد ضرر بیشتری به بدن می‌رساند. کالری قند مایع مانند کالری قند جامد توسط مغز شناخته نمی‌شود. وقتی از نوشیدنی‌های شیرین استفاده می‌کنید، کالری بیشتری به بدن وارد می‌شود. تحقیقات نشان داده نوشیدنی‌های شیرین شده با افزایش ۶۰ درصدی خطر چاقی در کودکان، در ارتباط است.

برای رفع افتادگی شکم، مقدار قند موجود در برنامه غذایی خود را کاهش دهید و یا به کلی نوشیدنی‌های شیرین شده را حذف کنید. این موارد شامل نوشابه، آب میوه‌ها و نوشیدنی‌های ورزشی است. قند میوه‌ها ناسالم نیست چون میوه کامل فوق العاده سالم و دارای فیبر است که تاثیر منفی فروکتوز را خنثی می‌کند. با این حال بهتر است در خوردن میوه زیاده‌روی نکنید.

2- کوچک کردن شکم با مصرف پروتئین

در درمان افتادگی شکم، پروتئین از مهم‌ترین درشت مغذی‌هاست. پروتئین هوس‌های غذایی را تا ۶۰ درصد و میزان کالری دریافتی را بیش از ۴۰۰ کالری کاهش می‌دهد. از طرفی سوخت و ساز بدن را ۸۰ تا ۱۰۰ کالری در روز افزایش می‌دهد. تحقیقات نشان داده پروتئین روی تجمع چربی‌های اطرف شکم تاثیر می‌گذارد. مقدار و کیفیت پروتئین دریافتی رابطه‌ای معکوس با چربی شکمی دارد. افرادی که پروتئین بیشتر و با کیفیت‌تری می‌خورند، چربی شکمی کمتری دارند. قند و روغن تصفیه شده با افزایش مقدار چربی شکمی در ارتباط هستند، اما میوه‌ها و سبزیجات باعث کوچک شدن شکم می‌شوند.

سعی کنید 25 تا 30 درصد از غذای روزانه خود را به پروتئین‌ها اختصاص بدهید تا تاثیر آن را بر رفع افتادگی شکم ببینید. غذاهای پروتئینی شامل تخم مرغ کامل، ماهی و غذاهای دریایی، حبوبات، آجیل، گوشت و محصولات لبنی می‌شوند. این مواد بهترین منابع پروتئین در برنامه غذایی هستند. اگر با دریافت پروتئین در برنامه غذایی خود مشکل دارید، از یک مکمل پروتئین با کیفیت استفاده کنید.

3- کوچک کردن شکم با کاهش مصرف کربوهیدرات‌

محدود کردن کربوهیدرات یکی از راه‌های موثر برای کاهش چربی است. تحقیقات نشان داده با کاهش کربوهیدرات، اشتهای افراد کم شده و وزن کم می‌کنند. یک برنامه غذایی کم کربوهیدرات نسبت به یک برنامه غذایی کم چرب، می‎تواند چربی بیشتری از بین ببرد. برنامه کم کربوهیدرات باعث کاهش سریع وزن آب بدن می‌شود، در نتیجه در همان هفته‌های ابتدایی کاهش وزن زیادی را مشاهده خواهید کرد.

تحقیقات دیگری برنامه غذایی کم کربوهیدرات و کم چرب را مقایسه کرده‌ و دریافتند که برنامه کم کربوهیدرات چربی‌های شکمی، چربی‌های دور ارگان‌ها و کبد را هدف قرار می‌دهند. برای کوچک کردن شکم تنها پرهیز از کربوهیدرات‌های تصفیه شده مثل قند، شیرینی، نان سفید و غیره کافی است، حال چه بهتر که مصرف پروتئین‌ها را نیز  بالا برده باشید. اگر می‌خواهید خیلی سریع چربی‌ها را آب کنید، مقدار کربوهیدرات دریافتی در طول روز را به ۵۰ گرم برسانید. این کار، بدن را وارد حالت کتوز می‌کند، یعنی اشتها از بین برده و بدن به جای قند، چربی سوزی می‌کند. برنامه‌های غذایی کم کربوهیدرات به جز کاهش وزن روی مهار دیابت نوع ۲ نیز اثر دارد.
کوچک کردن شکم

4- کوچک کردن شکم با مصرف غذاهای سرشار از فیبر

فیبر خوراکی مواد غیر قابل هضم است و خوردن مقدار زیادی از آن با کاهش وزن در ارتباط است. این درست است اما باید بدانید همه فیبرها با هم یکسان نیستند. بیشتر فیبرهای محلول، چسبناک هستند که روی کاهش وزن تاثیر می گذارند. این فیبرها با آب ترکیب شده و ژلی غلیظ را تشکیل می دهند که در روده‌ها می‌نشیند. این ژل به شدت حرکت غذا در سیستم گوارش را آهسته می‌کند. در نتیجه هضم و جذب مواد مغذی کند می‌شود پس برای طولانی مدت احساس سیری کرده و هوس غذایی کم می‌شود.

نتایج یک تحقیق نشان داد استفاده از ۱۴ گرم فیبر در طول روز باعث می‌شود فرد در روز ۱۰ درصد کمتر کالری دریافت کند و در طول ۴ ماه ۲ کیلو کاهش وزن داشته باشد. خوردن ۱۰ گرم فیبر محلول در روز با کاهش ۳٫۷ درصد چربی شکمی در ارتباط است. فیبر محلول در کاهش چربی شکمی تاثیر بالایی دارد. بهترین راه برای دریافت بیشتر فیبر، خوردن غذاهای گیاهی مانند سبزیجات، میوه‌ها و حبوبات است. اگر با دریافت فیبر مشکل دارید، می‌توانید از مکمل‌های آن استفاده کنید.

5- کوچک کردن شکم با ورزش

ورزش به دلایل مختلفی اهمیت دارد. اگر می‌خواهید عمرتان زیاد شود و زندگی سالمی داشته باشید، ورزش یکی از بهترین کارهاییست که می‌توانید انجام دهید. ورزش‌های هوازی مانند پیاده روی، دویدن و شنا کردن می‌توانند در کاهش چربی شکمی موثر باشند. ورزش پس از کاهش وزن یکی از بهترین روش‌ها برای جلوگیری از بازگشت چربی‌های شکمی، کاهش التهاب، کاهش سطح قند خون و همچنین بهبود تمامی مشکلات متابولیک مربوط به چربی اضافی شکم است.

ورزش‌های ترکیبی با شدت بالا یا (HIIT) یکی از ورزش‌هایی است که ثابت کرده به کاهش چربی شکمی کمک می‌کند. این تمرینات یکی از تاثیر گذارترین روش‌ها برای کاهش درصد چربی بدن است. ورزش‌های ترکیبی با شدت بالا، شامل انجام چندین تمرین پی در پی با کمترین زمان استراحت است.

با وجود اینکه ورزش‌های ترکیبی با شدت بالا کالری سوز هستند، اما اگر بافت عضلانی خود را تقویت کنید، چربی و کالری بیشتری در طولانی مدت می‌سوزانید. بنابراین در برنامه فیتنس خود تمرینات قدرتی را نیز جای دهید. سه بار در هفته وزنه‌های سنگین بلند کنید. زمان خود را تنها برای انجام تمرینات متمرکز روی هسته بدن صرف نکنید و ورزش‌هایی انجام دهید که کل بدن، یعنی عضلات بالاتنه و پایین تنه را درگیر کند. وقتی ورزش شما چندین گروه عضلانی را درگیر ‌کند، می‌توانید در کمترین زمان بهترین نتیجه را بگیرید.

6- کوچک کردن شکم با یادداشت غذایی

آنچه می‌خورید مهم است و این را همه می‌دانند اما بیشتر افراد واقعا نمی‌دانند چه چیزی می‌خورند. بعضی افراد فکر می‌کنند برنامه غذایی‌شان سرشار از پروتئین و مقدار کمی کربوهیدرات است اما در واقع چنین نیست. برای اصلاح برنامه غذایی خود، باید برای مدتی غذا خوردن‌تان را زیر نظر بگیرید. این بدان معنا نیست که باید باقی عمر خود را مشغول وزن کردن و اندازه گیری غذاها باشید. انجام این کار طی چند روز کمک می‌کند بخش‌هایی از برنامه غذایی خود را تغییر دهید.

7- کوچک کردن شکم با مصرف غذاهای کاهش دهنده ورم شکم

مصرف اسید چرب‌های اشباع نشده، چربی شکمی را کاهش می‌دهند. چنین چربی‌هایی را می‌توانید در آجیل‌ها و کره‌ی آنها، دانه‌ها، روغن زیتون و آووکادو پیدا کنید. فقط باید حواستان به مقداری که استفاده می‌کنید باشد چون این غذاها پر کالری هستند. همچنین از مصرف غذاهای حاوی روغن‌های هیدروژنه نیز پرهیز کنید، چون این موارد موجب افزایش وزن می‌شوند.

آناناس نیز حاوی آنزیمی است که به ساده کردن گوارش و از بین بردن پف بدن کمک می‌کند. غذاهای سرشار از فیبر مانند گلابی، سبزیجات، لوبیاها و غلات کامل نیز همین تاثیر را دارند. به علاوه این غذاها کمک می‌کنند برای مدت طولانی‌تری سیر بمانید. چربی‌های سالم نیز کمک می‌کنند در طول روز کمتر احساس گرسنگی کنید؛ در نتیجه میزان چربی کلی بدن شما کاهش می‌یابد.

8- کوچک کردن شکم با مصرف درشت مغذی‌ها

لازم نیست مصرف کربوهیدرات‌ها را قطع کنید و به سراغ غذاهایی بروید که تنها پروتئین دارند. به جای این کار از ترکیب کربوهیدرات‌های پیچیده، پروتئین‌ها و چربی‌های سالم استفاده کنید تا درصد چربی بدن را کاهش دهید. کاهش چربی کلی بدن به رفع افتادگی شکم نیز کمک می‌کند. وجود درشت مغذی در برنامه غذایی، باعث می‌شود رضایت بیشتری از وعده غذایی پیدا کنید و کمتر بخورید. وقتی برای مدت طولانی‌تری سیر بمانید، مسلما کالری کمتری نیز مصرف می‌کنید.

9- کوچک کردن شکم با پرهیز از خوردن غذاهای ناسالم

اضافه وزن و شل شدگی عضلات تنها دلایلی نیستند که باعث جلو آمدن شکم می‌شوند. اگر مشکلات گوارشی داشته باشید، معده دچار نفخ می‌شود بنابراین شکم از آنچه هست جلوتر نشان می‌دهد. بعضی از غذاهایی که شامل نفخ و ورم شکم می‌شوند شامل محصولات لبنی و غذاها حاوی چربی و سدیم بالاست. همچنین نوشیدنی‌های گازدار را نیز باید کنار بگذارید؛ چون از خود، کربن دی اکسید متصاعد می‌کنند که منجر به نفخ شکم می‌شود.

10- کوچک کردن شکم با مصرف صبحانه

اولین وعده روز را هرگز فراموش نکنید. خوردن صبحانه یک ساعت پس از بیدار شدن می‌تواند سوخت و ساز بدن را به جریان بیاندازد. سوخت و ساز مناسب به آب کردن چربی‌های کل بدن کمک می‌کند. در این وعده به جای خوردن غذاهای قندی و حاوی کربوهیدرات‌ تصفیه شده، بهتر است غذایی میل کنید که از ترکیب پروتئین و کربوهیدرات‌های پیچیده تشکیل شده باشد.
پروتئین به بدن‌تان انرژی می‌دهد و به ساخت عضلات کمک می‌کند. کربوهیدرات‌های پیچیده نیز به مرور از خود انرژی آزاد می‌کنند. در این صورت انرژی پایداری خواهید داشت.

کوچک کردن شکم

11- کوچک کردن شکم با تنظیم زمان میان وعده

اضافه کردن دو میان وعده در میان وعده‌های اصلی نیز یکی از بایدهاست. توجه به ساعت خوردن غذا نیز کمک می‌کند جلوی اشتهایتان گرفته شود و دچار پرخوری نشوید؛ در نتیجه از افزایش وزن جلوگیری می‌کند. میان وعده‌هایتان را زیر ۱۵۰ کالری نگه دارید و غذاهای سرشار از پروتئین و فیبر را انتخاب کنید.

12- کوچک کردن شکم با خواب کافی

ثابت شده که خواب کافی نیز می‌تواند به کاهش وزن و آب کردن چربی میان تنه کمک کند. بی‌خوابی باعث می‌شود افراد، میان وعده بیشتری بخورند. هرچه بیشتر غذا بخورید، کمتر به ورزش کردن رغبت پیدا می‌کنید. 30 دقیقه قبل از خواب به ذهن خود آرامش دهید. از هرگونه وسیله الکتریکی و صفحه نمایش از جمله گوشی همراه دوری کنید. این موارد باعث  تحریک مغز می‌شوند. زمانی به رخت‌خواب بروید که قبل از بیدار شدن حداقل هفت ساعت خوابیده باشید.

بهترین راه کوچک کردن شکم

در یک رژيم لاغری سالم و اصولی، دو سوم وزن كم شده معمولاً از ناحيه شكم است. به طور مثال اگر فردی طی رژيم لاغری ۳۰ كيلوگرم وزن كم كند، وزن كاسته شده از شكم او 20 كيلو است. ساده‎ترین راه برای کوچک کردن سایز شکم این است که از شروع تا پايان رژيم غذايی هر روز سه بار در حالت ايستاده، راه رفتن يا هنگام انجام کارهای روزانه شكم خود را كاملاً داخل بكشيد و آن را به مدت هفت دقيقه به همان حالت نگه داريد. اين كار را هر روز سه بار تكرار كنيد. به این ترتیب شما دو ماهيچه ی موجود در ديواره ی شكم را تقويت نموده و مانع چروک و افتادگی شکم می‌شوید. یادتان باشد بهترین راه برای جلوگیری از افتادگی شکم، داشتن برنامه غذایی و ورزش مناسب است.

چرا رژیم مثل آب‌جوش نبات، برای همه‌ی دردها تجویز می‌شه؟
چون اصولا ما چیزی به اسم لاغری موضعی نداریم، حتی اگه بخوای شکمت رو لاغر کنی بازم باید رژیم بگیری.
از اسم رژیم می‌ترسی؟ بذار خیالت رو راحت کنم. تو رژیم دکتر کرمانی محدودیت انتخاب غذایی معنی نداره.

هر غذایی دلت می‌خواد انتخاب کن
برای دریافت رژیم کلیک کن
call-to-action

4.3 از 5
این مطالب را از دست ندهید ...
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما

1402/09/12

سلام متاسفانه من چندباراقدام به گرفتن رژیم کردم ولی نصفه نیمه رهاشد دلیلشم اینه که باید دوجورغذابپزم یکی واسه بقیه خونواده یک جورم رژیمی واسه خودم واین خسته ام میکنه درمسافرت هم امکان پخت دونوع غذانیست ازطرفی تعدادی ازغذاهای برنامه درمنطقه ما اصلا مصرف نمیشه یاگرونه ونمیشه تهیه کرد دقیقا بخاطر همین مسائل رژیمهام ناموفق مونده

کارشناس به اندام 1402/09/13

سلام عزیزم شما با رژیم سفره خانواده میتونین یک مدل غذا درست کنید نیازی به پخت دونوع نداره در تک به تک وعده ها حق انتخاب باشما هست نوع غذا رو تعیین میکنید برنامه میران بهتون میده

-گلی 1402/08/23

خیلی عالی بود من همیشه این کارها را انجام میدم

کارشناس به اندام 1402/08/24

ممنون از حضور وتوجه تون عزیزم

زهرا 1402/08/16

سلام، من ۱۷ سالمه قدم ۱۵۸ و وزنم ۶۰ کیلو و ۹۰۰ گرمه و از نظر خودم چاق هستم من یک ساله که تحرک کمی دارم البته با این حال غذای زیادی هم نمیخورم و غذایی که میخورم کاملا به اندازه هست ولی نمیدونم چرا با این حال باز هم وزنم داره میره بالا ، هم سبزیجات مصرف میکنم و هم لبنیات و غذای کمی میخورم ولی وزنم داره میره بالا

کارشناس به اندام 1402/08/17

سلام بله عزیزم اضافه وزن دارین حدود 10 کیلو باید وزن کم بشه بی تحرکی هم خیلی اثر داره روی افزایش وزن برنامه غذایی روزانتون رو حتما ثبت کنید تا تغییرات رو متوجه بشین

ENSI 1402/08/16

سلام و خدا قوت بنده همه اصول و قواعد رورعایت میکنم یعنی نوشابه و سس و فست فود وتنقلات ناسالم سالی یکبار هم نمیخورم فقط تنقلات سالم مثل تخمه واجیل میخورم . صبحانه هم کامل و سالم وبه موقع میخورم شام هم میخورم ولی نه برنج میوه هم میخورم مایعات هم فراوان میخورم روز انه یک ساعت هم پیاده روی میکنم همه موارد رورعایت میکنم اخرش هم شکمم خیلی بزرگه ماه رمضون کوچک میشه باز دوباره میشه مثل اول واقعا خسته شدم اگر رعایت نمیکردم لاقل دلم خوش بود که رعایت نکردم .واقعا نمیدونم دیگه چکار کنم راهنمایی لطفا

کارشناس به اندام 1402/08/17

سلام سلامت باشید عزیزم نوع ورزشتون رو تغییر بدین وتمرین هوازی قدرتی انجام بدین

- 1402/08/14

عالی بود

کارشناس به اندام 1402/08/15

ممنون ازشماعزیزم

- 1402/08/05

سلام وقت بخیر من ۳۰ سالمه و خییییلی لاغر بودم به خاطر اینکه چاق بشم قرص چاقی میخورم اما شکمم خیلی بزرگ شده آیا با اینکه قرص میخورم میتونم کاری کنم شکمم بزرگ نشه

کارشناس به اندام 1402/08/06

سلام وقت بخیر نه عزیزم بخاظر ترکیبات نامشخصی که دارن اینطور اثر گذاشته هیچ دارویی رو صرفا به عنوان چاق کننده تایید نمیکنیم

raain 1402/07/26

سلام بنده 13 سالمه آیا می توانم از شکم بند لاغری استفاده کنم و خطری ندارد؟ممنونم

کارشناس به اندام 1402/07/27

سلام عزیزم تاثیری روی لاغری نداره اگر اضافه وزن دارین برای کم کردن باید رژیم بگیرید کنارش ورزش داشته باشید

-هديه 1402/07/10

سلام من 14 سالمه قدم 152 وزنم ٤٨هست هميشه از معده چاق ميشم چند وقته احساس سنگيني از ناحيه معدم ميكنم در روز چقدر ورزش كنم و چه غذاهايي نخورم كه چاق نشم

کارشناس به اندام 1402/07/11

سلام عزیزم معده بخاطر خوردن وتغذیمون بزرگ میشه گوارش وهضم که انجام بشه به حالت طبیعی برمیگرده همه گروه وغذاها به قاعده مصرف کنید ۴۰ دقیقه یکساعت ورزش کنید

مبینا- 1402/07/09

سلام خسته نباشید... من ۱۷سالمه و وزنم ۶۶ هس و قدم ۱۶۶ ولی شکمم به دلیل پرخوری بزرگ شده و می‌خوام ازتون کمک بگیرم تاشکمم مثل دوستام تخت شه میتونید کمکم کنید؟ آخه از روش های مختلف اقدام کردم ولی نشد کمکم میکنید؟؟؟؟

کارشناس به اندام 1402/07/10

سلام سلامت باشید عزیزم برای تناسب اندام باید هم رژیم بگیرید هم ورزش داشته باشید وزن مناسب شما 50 53 کیلو هست برای لاغری هم میتونین روی لینک بزنید وثبت نام برنامه رو انجام بدین

-الهه 1402/06/14

سلام. من ۳۴ سالمه، قدم ۱۵۷ و وزنم ۵۲ کیلو هست. دور شکمم ۹۱ سانت هست و چاقی شکمی دارم. دو بار زایمان کردم با این وجود بعد از زایمان دومم باز هم شکمم تخت بوده ولی الان چهار ساله که بدلیل تحرک نداشتن شکمم چاق شده. یک هفته‌ست که رژیم غذایی بصورتی که توضیح داده شد گرفتم و سه هفته هم هست که چهار روز در هفته رو ورزش میکنم به مدت یک ساعت. دو روز ورزش قدرتی و دو روز هم یوگا . بنظرتون اگه به همین منوال ادامه بدم، چقدر زمان میبره تا شکمم تخت بشه و بین ۸ تا ۱۰ سانت از دور شکمم کم بشه؟ بعد از چند ماه میتونم به شکم سابقم برگردم؟ لطفا یک زمان تقریبی بهم بگین. ممنونم.

کارشناس به اندام 1402/06/15

سلام چون اضافه وزن زیادنیست روند کاهشی کندتره

-الهه 1402/06/14

سلام. من قدم ۱۵۷ و وزنم ۵۲ کیلو هست. دور شکمم ۹۱ سانت هست و چاقی شکمی دارم. یک هفته‌ست که رژیم غذایی بصورتی که توضیح داده شد گرفتم و سه هفته هم هست که چهار روز در هفته رو ورزش میکنم به مدت یک ساعت. دو روز ورزش قدرتی و دو روز هم یوگا . بنظرتون اگه به همین منوال ادامه بدم، چقدر زمان میبره تا شکمم تخت بشه و بین ۸ تا ۱۰ سانت از دور شکمم کم بشه؟ بعد از چند ماه میتونم به شکم سابقم برگردم؟ لطفا یک زمان تقریبی بهم بگین. ممنونم.

کارشناس به اندام 1402/06/15

سلام مشخصات خیلی کلیه زمان به شرایط شماو پایبندی که دارین ستگی داره

-آرزو بنفش 1402/06/02

سلام وقتتون بخیر بنده ۱۸سالمه قدم ۱۴۸وزنم ۴۸هست ولی متاسفانه شکم بزرگ هست نسبتا و در طول هفته سه بار در هفته به مدت ی ساعت ورزش می کنم هر شب هم ۲٠تا دراز نشست میزنم الان تقریبا دوسال این کارا ها رو انجام میدم ولی شکم تخت نمیشه و اینکه رژیم غذایی هم نمیگرم یعنی به بنا شرایطی نباید لاغر بشم و برا همین مجبورم رژیم غذایی نگیرم ممنون میشم راهنماییم کنید

کارشناس به اندام 1402/06/03

سلام عزیزم درازنشست که به مهره هافشارمیاره انجام ندین وزن چندکیلوپایین تربایدباشه ورزش هوازی قدرتی انجام بدین خواب کافی کنترل استرس هم موثره

-خانم آلبوغبیش 1402/06/01

سلام استفاده کردم

کارشناس به اندام 1402/06/02

سلام تشکر از شما عزیزم

معصومه 1402/05/28

سلام اقای دکتر من وزنم ۸۳ کیلو هست جدیدا شکم پهلو اوردم میشه راهنمایی کنید

کارشناس به اندام 1402/05/29

سلام عزیزم برای تناسب اندام وکاهش وزن میتونین رژیم اصولی کنارورزش وداشته باشید کافیه روی لینک بزنید وثبت نام خودتون روانجام بدین

امیر 1402/04/19

سلام آقای ۳۵ ساله هستم با وزن ۷۷ و قده ۱۶۸ سانتی شکمم یه کم بزرگه چیکار کنم شکمم موازی سینه ام بشه

کارشناس به اندام 1402/04/20

سلام عزیزم برای تناسب اندام باید رژیم کنار ورزش باشه رژیم یعنی داشتن سبک زندگی اصولی به موقع غذا خوردن درهم خوری نکردن استفاده از سبزیجات محدود کردن فست فود برای رژیم میتونین روی لینک بزنید وثبت نام کنید

-شیوا 1402/04/19

سلام آقای دکتر ممنونم از مطلب خوبتون. من سایز دور کمرم ۶۱ سانت هست ، قد ۱۶۳ و وزنم از ۵۲ به ۵۷ رسیده. سایز دور کمرم همون ۶۱ هست اما دور باسن از ۹۱ به ۹۴ رسیده و همه ی اضافه وزنم به ران و باسن میره ، نه به شکم.میخواستم بدونم با رژیم میتونم این وزن رو کم کنم؟

کارشناس به اندام 1402/04/20

سلام بله عزیزم میتونین وزن کم کنید اما موضعی کم نمیشه همه بدن لاغر میشه ورزشم باید باشه فرم گلابی شکل جنبه ژنتیکم داره برای رژیم روی لینک بزنید وثبت نام انجام بدین

-سمیه 1402/04/16

من ۳۵سالم وزنم۸۰کیلو هسته شکمم کاملا افتاده شده چکارکنم درست بشه قدم ۱۵۸ هسته

کارشناس به اندام 1402/04/17

عزیزم برای تناسب اندام باید رژیم کنار ورزش وداشته باشید میتونین برای دریافت رژیم روی لینک بزنید وثبت نام برنامه رو انجام بدین

-سپیده 1402/04/01

سلام آیا بد اب شدن شکم پوست شل و افتاده میشه؟؟ اگه پوست شل بشه و افتاده باید چیکار کنیم

کارشناس به اندام 1402/04/02

سلام عزیزم بله پوست بعدلاغری تغییراتی و داره حین کاهش وزن فعالیت بدنی رو انجام بدین

لاویا 1402/03/26

سلام خسته نباشید من شکمم خیلی بزرگه به اندازه شکم یک زنه شش ماهه میخواهم شکمم نمونه باید چکار کنم

کارشناس به اندام 1402/03/27

سلام سلامت باشید عزیزم برای تناسب اندام باید رژیم کنار ورزش باشه دوسوم اضافه وزن در ناحیه شکم هست میتونین روی لینک بزنید وثبت نام انجام بدین

Zahra 1402/03/18

سلام خسته نباشید من قدم ۱۶۲ هست وزنم ۶۲ کیلو ولی از وقتی که زایمان کردم شکمم بزرگ شده باید چیکار کنم؟

کارشناس به اندام 1402/03/19

سلام سلامت باشید ۵۵کیلو وزن مناسب شماهست به برنامه غذای نظم بدین ورزش وتحرک داشته باشید که شما روی لینک بزنید ثبت نام رژیم مناسب خودتون ومیتونیدانجام بدین