خواص عرق کاسنی برای خانم‌ها + معجون پاکسازی جوش صورت

عرق کاسنی، یک آرامبخش طبیعی است که می‌تواند با سنگ کلیه مقابله کرده و باعث کاهش وزن شود.

عرق کاسنی از گیاهی چوبی و علفی گرفته می‌شود که فواید زیادی برای سلامتی دارد. از خواص عرق کاسنی می‌توان توانایی آن در تسکین مشکلات گوارشی و معده، کاهش درد آرتروز، جلوگیری از عفونت‌های باکتریایی، تقویت سیستم ایمنی بدن و کاهش احتمال بیماری‌های قلبی را نام برد. همچنین یک آرامبخش طبیعی است که می‌تواند با سنگ کلیه مقابله کرده و باعث کاهش وزن شود. در مجموع، این گیاه کوچک یک افزودنی قدرتمند برای هر نوع رژیم غذایی است. در این مقاله خواص عرق کاسنی را بررسی می‌کنیم.

عرق کاسنی چیست؟

عرق کاسنی از یک گیاه مدیترانه‌ای گرفته می‌شود که به دلیل استفاده در سالادها و کاربردهای دارویی کشت شده است. در بسیاری از شرایط آب و هوایی به خوبی رشد می‌کند و معمولاً در حاشیه جاده‌ها به راحتی یافت می‌شود. برگ‌ها، جوانه‌ها و ریشه‌ها همه از فواید خاصی برخوردار هستند. در بسیاری از فرهنگ‌ها از برگ‌ها به جای اسفناج استفاده می‌شود. ریشه اغلب به صورت پودر خرد شده و به عنوان جایگزین قهوه استفاده می‌شود. کاسنی صدها سال به عنوان داروی گیاهی برای بسیاری از بیماری‌ها مورد استفاده قرار گرفته و امروز نیز ارزش خود را ثابت می‌کند.

انواع کاسنی کدامند؟

کاسنی را می‌توان کاشت و برگ آن را به صورت خام در سالاد استفاده کرد. کاسنی پرورشی به طور کلی به سه نوع تقسیم می‌شود که عبارتند از:

  • اندیو بلژیکی (Belgian Endive)
  • رادیکیو (Radicchio)
  • پونتارل (Puntarelle)
عرق کاسنی از گیاهی چوبی و علفی گرفته می‌شود که فواید زیادی برای سلامتی دارد.

عرق کاسنی از گیاهی چوبی و علفی گرفته می‌شود که فواید زیادی برای سلامتی دارد.

اندیو بلژیکی

اندیو بلژیکی را با کاهوی اندیو معمولی که از سبزی و میوه فروشی می‌خرید، اشتباه نگیرید. اندیو بلژیکی یکی از انواع گیاه کاسنی است که شاخ و برگ‌های آن زرد کم رنگ است. برگ‌های تلخ آن را اگر کباب کنید یا بپزید، خوشمزه می‌شود.

رادیکیو

رادیکیو یکی دیگر از انواع کاسنی است که برگ آن برای خوردن استفاده می‌شود. گاهی به آن کاسنی ایتالیایی هم می‌گویند. برخلاف سایر انواع کاسنی، رادیکیو برگ‌هایی به رنگ بنفش تیره با رگبرگ‌های سفید دارد.

پونتارل

نوع پونتارل گیاه کاسنی، برگ‌های باریک و دندانه‌دار دارد. روش سنتی استفاده از پونتارل، ریختن آن به صورت خام در سالاد است. اغلب آن را با آنچوی و یک سس غلیظ استفاده می‌کنند.

ارزش غذایی عرق کاسنی

کاسنی منبع خوبی از ویتامین‌ها و مواد معدنی از جمله روی، منیزیم، منگنز، کلسیم، اسید فولیک آهن و پتاسیم و همچنین ویتامین A ، B6 ، C ، E و K است. تمام عوامل اصلی سلامتی در کاسنی هستند.

ماده مغذی مقدار در 100 گرم
آب 80
کالری 0
پروتئین 0.4
چربی 0.2
فیبر 1.5
آهن 0.8
کلسیم 41

خواص عرق کاسنی

گیاه کاسنی دارای فواید زیادی است. همه قسمت‌های گیاه کاسنی، از جمله برگ‌ها و ریشه آن قابل استفاده هستند و خواص بسیار زیادی دارند. همچنین می‌توانید کاسنی را به صورت چای، قهوه و عرق کاسنی استفاده کنید و از فواید آن بهره‌مند شوید. ریشه کاسنی را می‌توانید بجوشانید و مصرف کنید. در بسیاری از کشورها کاسنی آسیاب شده را با آب دم می‌کنند و یک نوشیدنی قهوه مانند درست می‌کنند. این نوشیدنی، طعم خاکی و بافت قهوه مانندی دارد، اما دارای کافئین نیست. کسانی که می‌خواهند میزان دریافت کافئین روزانه خود را کاهش دهند، اغلب از پودر ریشه کاسنی به عنوان قهوه استفاده می‌کنند. کاسنی را به عنوان یک منبع غنی از اینولین می‌توانید در غذاهای بسته‌بندی شده و مکمل‌ها هم پیدا کنید.

همانطور که گفته شد، کاسنی حاوی انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی است، اما آنچه که کاسنی را از بقیه سبزیجات متمایز می‌سازد، میزان بالای فیبری به نام لینولین در است. خوشبختانه لینولین یک فیبر محلول در آب است. بنابراین می‌توانید از فواید آن در عرق کاسنی هم برخوردار شوید. خواص عرق کاسنی را می‌توان به صورت زیر خلاصه کرد:

کاسنی را به صورت چای، قهوه و عرق کاسنی استفاده کنید و از فواید آن بهره‌مند شوید.

کاسنی را به صورت چای، قهوه و عرق کاسنی استفاده کنید و از فواید آن بهره‌مند شوید.

کمک به هضم غذا

کاسنی برای سلامتی گوارشی فواید بسیاری دارد زیرا حاوی اینولین (یک پروبیوتیک قدرتمند) است. پری‌بیوتیک یک دسته بندی از باکتری‌هاست که به جای بیماری، مزایایی برای میزبان دارند. اینولین برای مقابله با تعدادی از مشکلات روده‌ای و گوارشی، از جمله ریفلاکس اسید، سوء‌هاضمه و سوزش معده استفاده می‌شود زیرا به طور فعال خاصیت اسیدی معده را کاهش می‌دهد. بنابراین، کاسنی نقش مهمی در تسهیل هضم غذا دارد.

ضد التهاب

عصاره ریشه کاسنی دارای ترکیباتی به نام پلی‌فنول است. پلی فنول‌ها مواد شیمیایی گیاهی موجود در منابع غذایی طبیعی گیاهی هستند که خواص آنتی اکسیدانی بالایی دارند. آن‌ها به خنثی کردن رادیکال‌های آزاد در بدن کمک می‌کنند. اگر رادیکال‌های آزاد تحت کنترل نباشند، می‌توانند باعث التهاب و حتی تخریب بافت شوند. پلی‌فنول‌ها برای کاهش التهاب در بدن بسیار مهم هستند، زیرا التهاب ریشه بسیاری از بیماری‌ها است. هنگامی‌ که سطح التهاب بدن خود را کاهش دهید، در واقع شانس ابتلا به انواع بیماری‌ها را کم می‌کنید.

بهبود سلامت قلب

اینولین نه تنها برای سیستم هضم مفید است، بلکه سطح کلسترول LDL که به آن کلسترول بد نیز می‌گویند را کاهش می‌دهد. این نوع کلسترول یکی از دلایل اصلی آترواسکلروز و فشار خون است؛ زیرا وقتی به عروق و رگ‌ها متصل می‌شود جریان خون را مسدود می‌کند. در نتیجه می‌تواند احتمال سکته‌های قلبی و مغزی را کم کند. جالب توجه است، مسیر شیمیایی که اینولین برای کاهش کلسترول LDL فعال می‌کند به ندرت فعال است. مگر اینکه فرد مقدار زیادی کربوهیدرات مصرف کند؛ بنابراین این مزیت کاسنی اثر کمی کمتری دارد.

تحقیقات بیشتری در حال بررسی این است که چگونه کاسنی می‌تواند از راه‌های دیگر به سلامت قلب کمک کند. کاسنی همچنین دارای فنل‌های گیاهی است که به طور گسترده به عنوان عوامل ضد ترومبوتیک و ضد آریتمی مورد بررسی قرار گرفته‌اند. آن‌ها آنتی اکسیدان محسوب می‌شوند و مطالعات نشان داده است که قهوه با پایه کاسنی می‌تواند تعادل خون و پلاسما را در بدن به طور قابل توجهی بهبود بخشد که احتمال بیماری‌های قلبی عروقی را کاهش می‌دهد.

 ضد سرطان

عصاره کاسنی در مطالعات انواع مختلف سرطان با کاهش رشد تومور مرتبط است. گزارش‌های اولیه نشان می‌دهد که این به دلیل فروکتان‌های موجود در کاسنی است که دارای کیفیت ضدتومور و خواص آنتی‌اکسیدانی هستند. براساس مطالعه تأثیر اینولین بر سرطان سینه و رشد تومور منتشر شده در مجله تغذیه، استفاده از پلی فنول‌ها و مواد فیتوشیمیایی در کاسنی نیز ممکن است یک روش آسان و بدون خطر برای پیشگیری از انواع مختلف سرطان، از جمله سرطان پستان و روده بزرگ باشد.

یک روش آسان و بدون خطر برای پیشگیری از انواع مختلف سرطان، از جمله سرطان پستان و روده بزرگ باشد.

یک روش آسان و بدون خطر برای پیشگیری از انواع مختلف سرطان، از جمله سرطان پستان و روده بزرگ باشد.

کاهش درد آرتروز

کاسنی به طور سنتی به عنوان درمانی برای آرتروز مورد استفاده قرار می‌گیرد و مطالعات نشان داده است که خاصیت ضدالتهابی دارد. به همین دلیل درد را در شرایطی مانند آرتروز کاهش می‌دهد. در مطالعه‌ای 70 درصد افراد مورد آزمایش که تحت درمان با کاسنی قرار گرفته بودند، بهبود قابل توجهی در درد مرتبط با شرایط آرتروز را گزارش کردند. کاسنی همچنین می‌تواند به عنوان یک عامل ضدالتهابی عمومی برای دردهای عضلانی و مفاصل استفاده شود.

کاهش وزن

کاسنی منبع خوبی از الیگو فروکتوز است که به کاهش و مدیریت وزن کمک می‌کند. هر دوی این‌ها به تنظیم گرلین، یک اسید آمینه که در درجه اول با احساس گرسنگی و رفتار بدنبال غذا همراه است، کمک می‌کنند. گزارشی مربوط به تحقیقی درباره تأثیر کاسنی بر کل روند کاهش وزن موش صحرایی در سال 2012 منتشر شد. براساس نتیجه گیری این تحقیق، کاسنی می‌تواند با کاهش میزان هورمون گرلین، شانس پرخوری را کاهش داده و باعث سیری یا احساس سیری شود. بنابراین به کاهش وزن کمک می‌کند.

fasting

بهبود سلامت مغز

کاسنی حاوی منگنز و ویتامین B6 است که هر دو در سلامت مغز نقش مهمی دارند. از طرف دیگر یک سیستم قلبی عروقی سالم باعث خون‌رسانی درست به کل بافت‌های بدن از جمله مغز می‌شود و از این جهت هم در سلامت مغز نقش دارد. سلامت مغز با افزایش سن اهمیت بیشتری پیدا می‌کند، زیرا افراد مسن ممکن است مشکل‌ تمرکز داشته یا در به خاطر آوردن اطلاعات خاص مشکل داشته باشند. بنابراین بهتر است افراد مسن مصرف عرق کاسنی را در رژیم غذایی خود لحاظ کنند.

درمان یبوست

نقش اینولین به عنوان یک فیبر طبیعی، یکی از فواید بزرگ برای طرفداران عرق کاسنی محسوب می‌شود! این فیبر با افزایش حجم مدفوع، به حرکات روده کمک می‌کند و حرکات پریستالتیک و ترشح شیره معده را تقویت می‌کند. به این صورت فرآیند هضم بهبود می‌یابد و یبوست نیز بسیار کاهش می‌یابد. کاسنی با حفظ روند هضم نرم و منظم، احتمال ابتلا به تعدادی از مشکلات و بیماری‌های گوارشی را کاهش می‌دهد.

تقویت سیستم ایمنی

عرق کاسنی دارای تعدادی از ویژگی‌های مفید است که آن را به عنوان یک تقویت کننده قوی سیستم ایمنی بدن تبدیل می‌کنند. از جمله کاسنی اثرات ضد باکتریایی روشنی را روی تعدادی از گونه‌های خطرناک باکتری دارد. همچنین مواد فیتوشیمیایی موجود در آن به عنوان آنتی اکسیدان عمل و بیشتر رادیکال‌های آزاد را از جریان خون خارج می‌کنند. این امر احتمال ابتلا به تعدادی از بیماری را کاهش می‌دهد.

رفع استرس

یکی از خواص عرق کاسنی آرام بخشی آن است که تصور می‌شود اضطراب را کاهش و ذهن را تسکین می‌دهد؛ در نتیجه استرس و اثرات خطرناک آن بر بدن کم می‌شود. گزارشی در سال 2016  بر اساس ارتباط بین تغذیه و سلامت روان نشان داد که از عصاره ریشه کاسنی به دلیل کیفیت آرام بخشی می‌تواند به عنوان یک خواب‌آور نیز استفاده شود و بسیار سالم‌تر از بسیاری از داروهای خواب آور مرسوم در بازار است. تسکین استرس و اضطراب همچنین می‌تواند به کاهش احتمال بیماری قلبی، اختلالات هورمونی، بی‌خوابی و پیری زودرس کمک کند.

درمان اختلالات کلیه

عصاره ریشه کاسنی به عنوان ادرار آور استفاده می‌شود که باعث حجم ادرار را بالا می‌برد. تکرر ادرار می‌تواند به دفع سمومی که بدن در کبد و کلیه‌ها ذخیره می‌کند، کمک کرده و از شرایط خطرناکی که هنگام ماندن مواد سمی در بدن رخ می‌دهد، جلوگیری کند. ادرار مکرر می‌تواند وزن اضافی آب را از بین ببرد و حتی باعث کاهش چربی شود؛ زیرا 4 درصد ادرار معمولاً رسوبات چربی است که در غیر این صورت در جای دیگری از بدن ذخیره می‌شود.

عرق کاسنی به دلیل افزایش ادرار، باعث دفع هر چه بهتر و سریعتر سموم از بدن و به دنبال آن، کاهش مشکلات کلیوی می شود.

بهبود قند خون

فیبر ریشه کاسنی ممکن است کنترل قند خون را بهبود بخشد به خصوص در افرادی که دیابت دارند. این ممکن است به دلیل انولین موجود در آن باشد. انولین به رشد باکتری‌های مفید در روده ی بزرگ، تجزیه کربوهیدرات به قند، افزایش حساسیت به قند و جذب قند از خون کمک می‌‌کند. فیبر ریشه کاسنی همچنین دارای ترکیباتی مانند اسیدهای کاسنی و کلروژنیک است که در مطالعات جوندگان باعث افزایش حساسیت عضلات به انسولین می‌شوند.

یک مطالعه 2 ماهه روی 49 زن مبتلا به دیابت نوع 2 نشان داد که مصرف 10 گرم اینولین در روز منجر به کاهش قابل توجه‌ای در سطح قند خون و هموگلوبین A1c در مقایسه با مصرف دارونما می‌شود. قابل ذکر است که اینولین استفاده شده در این مطالعه به عنوان اینولین با عملکرد بالا شناخته و اغلب به عنوان جایگزین قند به کالاهای پخته و نوشیدنی اضافه می‌شود که دارای ترکیب شیمیایی کمی متفاوت از انواع دیگر اینولین است.

خواص عرق کاسنی برای خانم‌ها

فواید عرق کاسنی بیشتر به دلیل فیبر بالا و ترکیبات معدنی و انواع ویتامین‌های موجود در آن است. بنابراین هم در خانم‌ها و هم در آقایان فواید مشابهی دارد. عرق کاسنی در خانم‌ها باعث تحریک قاعدگی می‌شود. بنابراین ممکن است برای کسانی که از مشکل منظم نبودن قاعدگی یا حجم کم آن رنج می‌برند، مفید باشد. همچنین همانطور که در قبل اشاره شد، در مطالعاتی که روی خانم‌ها انجام شده است، کاسنی می‌تواند به افراد مبتلا به دیابت نوع 2 در کنترل قند خون کمک کند.

نکته‌ای که خانم‌ها باید مد نظر داشته باشند این است که به دلیل خاصیت تحریک قاعدگی کاسنی، در صورت باردار بودن بهتر است از مصرف عرق کاسنی و به طور کلی، فرآورده‌های آن – شامل: پودر و قهوه کاسنی – خودداری کنند.

خواص عرق کاسنی برای آقایان

کاسنی منبع عالی هورمون آندروژن آندروستندیون است. مصرف این گیاه به صورت خام یا معادل آن به صورت عرق کاسنی، باعث افزایش میزان هورمون‌های جنسی در بدن می‌شود. کاسنی در کنار فلفل چیلی، شناخته شده‌ترین غذای تقویت کننده قوای جنسی برای آقایان است.

بهترین زمان برای مصرف عرق کاسنی

برخی معتقدند که بهتر است عرق کاسنی را به صورت ناشتا با آب مصرف کنید، اما شواهدی در تأیید آن وجود ندارد. شما می‌توانید عرق کاسنی را هر زمان که بخواهید، استفاده کنید و در صورتی که سابقه حساسیت ندارید، هیچ محدودیتی در استفاده از آن وجود ندارد. اما به عنوان یک نکته کلی بهتر است همیشه تعادل را رعایت کنید و هیچ ماده غذایی را بیش از حد مصرف نکنید.

طبع عرق کاسنی

اگرچه قائل شدن طبع برای مواد غذایی توسط علم مدرن امروزی کاملا رد شده و مطالعات نشان داده است که خواص گیاهان دارویی در واقع به دلیل مواد و ترکیبات تشکیل دهنده آن‌ها هستند نه طبع، اما معتقدان به طب سنتی هنوز به طبع باور دارند. از نظر طب سنتی، طبع عرق کاسنی سرد است.

از نظر طب سنتی، طبع عرق کاسنی سرد است.

از نظر طب سنتی، طبع عرق کاسنی سرد است.

آیا عرق کاسنی به کاهش وزن کمک می‌کند؟

همانطور که گفته شد مطالعات نشان می‌دهد که فیبر کاسنی به نام اینولین ممکن است اشتها را تنظیم کند و کالری دریافتی را کاهش دهد و احتمالاً منجر به کاهش وزن شود. اینولین که به نام فروکتان یا فروکتولیگوساکارید شناخته می‌شود، کربوهیدراتی است که از زنجیره کوتاهی از مولکول‌های فروکتوز ساخته شده است. بدن ما نمی‌تواند این کربوهیدرات را هضم کند، بنابراین به عنوان یک پری بیوتیک عمل می‌کند، به این معنی که مورد تغذیه باکتری‌های مفید روده قرار می‌گیرد و به رشد آن‌ها کمک می‌کند.

باکتری‌های مفید در کاهش التهاب، مبارزه با باکتری‌های مضر و بهبود جذب مواد معدنی و هضم بهتر نقش دارند. هر چه هضم بهتر باشد، کنترل وزن راحت‌تر صورت می‌گیرد. همچنین مطالعات نشان می‌دهد که اولیگو فروکتوز به کاهش سطح گرلین (هورمونی که احساس گرسنگی را تحریک می‌کند) کمک می‌کند.

چه افرادی نباید عرق کاسنی مصرف کنند؟

اگرچه استفاده از کاسنی فواید زیادی برای سلامتی دارد، اما نباید در مصرف آن زیاده‌روی کنید. واکنش‌های آلرژیک در گیاه کاسنی غیر معمول نیست، بخصوص اگر قبلاً به ابروسیا، گل همیشه بهار و بابونه حساسیت داشته‌اید، زیرا بسیار نزدیک به کاسنی هستند. توصیه می‌شود هر زمان که چیز جدیدی به رژیم غذایی خود اضافه کردید، با پزشک خود مشورت کنید. در نهایت، اگر سنگ کیسه صفرا دارید، کاسنی بیش از حد می‌تواند مشکل را تشدید کند. بنابراین اگر در گذشته مشکلات کیسه صفرا داشته‌اید، قبل از مصرف عرق کاسنی با پزشک خود صحبت کنید.

عوارض جانبی عرق کاسنی

استفاده از عرق کاسنی برای سلامتی شما فواید زیادی دارد اما نباید بیش از حد آن را مصرف کنید.

  • اگر باردار هستید احتمال تحریک خون ریزی و سقط جنین وجود دارد.
  • زنان در حین شیردهی نباید کاسنی مصرف کنند زیرا در مورد انتقال ترکیبات آن از مادر به کودک از طریق شیر مادر تحقیقات کمی انجام شده است.
  • این گیاه ارتباط نزدیکی با گل محمدی، گل همیشه بهار و گل مروارید دارد؛ بنابراین واکنش‌های آلرژیک غیرمعمول نیستند. خصوصاً اگر قبلاً به این گونه ها حساسیت داشته باشید.
  • اگر سنگ کیسه صفرا دارید، کاسنی زیاد می‌تواند این مشکل را تشدید کند؛ بنابراین اگر در گذشته دچار مشکل کیسه صفرا شده اید حتما با پزشک خود صحبت کنید.

 آیا مصرف عرق کاسنی در دوران بارداری مجاز است؟

اگر باردار هستید، بهتر است از مصرف عرق کاسنی و دیگر فرآورده‌های کاسنی خودداری کنید، زیرا این احتمال وجود دارد که قاعدگی را تحریک کرده و احتمالاً منجر به سقط جنین شود. همچنین، زنان در دوران شیردهی نباید کاسنی زیادی مصرف کنند، زیرا تحقیقات در مورد انتقال اثرات کاسنی بین مادر و کودک از طریق شیر مادر بسیار کم است.

کاسنی در بسیاری از نقاط دنیا طرفداران زیادی دارد و بخشی منظمی ‌از رژیم غذایی برخی افراد را تشکیل می‌دهد. خواص عرق کاسنی از دیرباز در میان ایرانیان مشهور بوده است. کاسنی با محتوای پری بیوتیک بسیار بالایی که دارد، می‌تواند باکتری‌های سالم روده را تقویت کند و عملکرد دستگاه گوارش را بهبود بخشد. عرق کاسنی حتی می‌تواند به افراد کمک کند اشتهای کاذب خود را از بین ببرند و بعد از خوردن غذا احساس سیری بیشتری کنند. این امر در نهایت باعث مدیریت بهتر وزن می‌شود. فیبر موجود در کاسنی و ویتامین‌ها و مواد معدنی بسیار زیاد موجود در آن می‌تواند اهمیت بسیار زیادی در سلامتی شما داشته باشد.

منبع: +++++

4.2/5 - (217 امتیاز)
این مطالب را از دست ندهید ...
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما

طاهری ۲۲ اسفند ۱۴۰۱

سلام ، من سنگ کیسه صفرا دارم و کبد چرب گرید ۱، قصد باردار شدن دارم، دکتر دارو گیاهی برای من عرق کاسنی تجویز کرده. و گفته هیچ مشکلی نه در کیسه صفرا و نه در باردارشدن داره‌. ‌ولی شما در هر دو مورد اعلام شده مشکلاتی رو اعلام کردین. و این باعث نگرانی بنده شده. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

کارشناس به اندام ۲۳ اسفند ۱۴۰۱

سلام عزیزم زیاده روی در خوردن هرچیزی توصیه نمیشه حتما در مورد مصرف با پزشک زنان مشورت کنید عرق کاسنی درمان نمیکنه اب بیشتری بنوشید سبزیجات هم کنار وعده ها استفاده کنید

فرشته ۲۳ بهمن ۱۴۰۱

سلام ببخشيد من 15سالمه و جوش جواني زدم ايا اشكالي نداره كه از عرق كاسني استفاده كنم اگه اشكال نداره بايد چجوري استفاده كنم

کارشناس به اندام ۲۸ بهمن ۱۴۰۱

سلام عزیزم اشکالی نداره درهفته دوسه بار به اندازه یک فنجان میتونین استفاده کنید

فرشته ۲۳ بهمن ۱۴۰۱

سلام ببخشيد من 15سالمه و جوش جواني زدم ايا اشكالي نداره كه بخورم

کارشناس به اندام ۲۸ بهمن ۱۴۰۱

سلام نه عزیزم اشکالی نداره

رامین ۰۲ بهمن ۱۴۰۱

سلام ببخشید یه سوال داشتم عرق کاسنی برای جوش خوب است وچی برای جوش خوب است

کارشناس به اندام ۰۳ بهمن ۱۴۰۱

سلام دوست عزیزم بله خوبه باید علت این جوش ها مشخص بشه اگر به ماده غذایی خاصی مثل تخمه اجیل تخم مرغ شیرینی و.... حساسیت دارین باید محدودتر باشه سالم خوری کنید فستفود وچربیهای اشباع رو محدود کنید اب زیاد بنوشیدحتما با متخصص هم مشورت کنید

زهرا معروف پور ۱۴ آذر ۱۴۰۱

من از عرق کاسنی برای رفع جوشام استفاده میکنم خیلی عالیه جوشام تموم شدن کلا،،،واقعا عالیه 👍👍👍

مریم علی زاده دهمیلانی ۰۷ آذر ۱۴۰۱

سلام خداقوت عالی بود ممنون

کارشناس به اندام ۰۸ آذر ۱۴۰۱

ممنون از حسن نظر و همراهی شما

مطهره ۰۷ آذر ۱۴۰۱

سلام عزیزم من صورتم چربه و جوش داره عرق کاسنی خوبه که بخوام بخورم؟

کارشناس به اندام ۰۸ آذر ۱۴۰۱

سلام مطهره جان .بله عرق کاسنی خوبه ولی بهتره برای تشخیص علت و درمان قطعی این جوش ها به متخصص مراجعه کنید.

رضا ۰۵ آبان ۱۴۰۱

باسلام .آیا عرق کاسنی برای درمان لک روی صورت کاربرد داره؟؟

کارشناس به اندام ۰۷ آبان ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر .میتونه موثر باشه و هم به صورت موضعی هم به صورت خوراکی میتونید ازش استفاده کنید ولی برای درمان قطعی لک صورت باید به پزشک مراجعه کنید

مریم نعمت‌الله ولی ۱۴ شهریور ۱۴۰۱

خیلی ممنون از راهنمایی شما

کارشناس به اندام ۱۶ شهریور ۱۴۰۱

ممنون از همراهی شما 💕

Ali ۱۰ تیر ۱۴۰۱

مصرف عرق کاسنی برای افراد لاغر ضرری ندارد که؟

کارشناس به اندام ۱۲ تیر ۱۴۰۱

سلام دوست عزیز.بله میتونید استفاده کنید زیاده روی نشه در مصرفش هیچ ایرادی نداره.

رمضان نوجامه ۰۴ خرداد ۱۴۰۱

عالی عالی،👏👏

:) ۰۱ خرداد ۱۴۰۱

نظرات خوندم و از کاسنی بخاطر جوشام استفاده کردم تاثیر خوبی داشت و تاحدودی جوشام برطرف شده

محمد مهدی حاجی مفرد ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام من جوش های صورتم خیلی خیلی وخیم هستش ببخشید عرق کاسنی خوبه

کارشناس به اندام ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام دوست عزیز عرق کاسنی طبع خنکی داره اگر علت جوش‌های شما مصرف گرمی‌جات باشه می‌تونه کمک کننده باشه

مسعود ۱۲ فروردین ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر من کبدم چربه جوش زیاد میزنه بدنم وصورتم چربی زیادی داره عرق کاسنی میتونه راه درمانی واسم باشه یا باید برم پیش دکتر دارو مصرف کنم

کارشناس به اندام ۱۴ فروردین ۱۴۰۱

سلام دوست عزیز بستگی به میزان سطح چربی خونتون داره به هر حال عرق کاسنی میتونه کمک کننده باشه ولی برای درمان قطعی بهتره به پزشک مراجعه کنید

نازنین ۰۷ بهمن ۱۴۰۰

عالی است فوق العاده عالی است

نازنین ۰۷ بهمن ۱۴۰۰

عالی است

افشین ۲۵ دی ۱۴۰۰

سلام عالی بود خیلی واضح و مرتب توضیح داده کاش اول در خصوص سردی و گرمی هم اشاره میکرد

نازگل ۲۷ آذر ۱۴۰۰

آفرین ممنونم از زحمت هایتان بسیار کاربردی و مفیدبود👏👏👏

نازگل ۲۷ آذر ۱۴۰۰

عالی بود👏👏👏👏👏👏👍👍👍👍

لیلا اصیلی ۲۴ آذر ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز محدودیت زمانی نداره شما هر زمانی که خواستید میتونید مصرف کنید