گروه خونی طلایی؛ دو نمونه خون کشف شده‌ی جدید در دنیا!

گروه خون طلایی از نادرترین گروه خونی بین مردم جهان شناخته شده که از سال 1961 تا امروز تنها 50 مورد از آن گزارش شده است. کشف دو نمونه از این گروه خونی در چین خبرساز شد. گلوبال تایمز در گزارشی از هشتگ داغ گروه خونی طلایی در چین این خبر را اعلام کرد که […]

گروه خونی طلایی؛ دو نمونه خون کشف شده‌ی جدید در دنیا!
4.6 از 5

زمان مطالعه 4 دقیقه

تعداد بازدید 1685

تاریخ انتشار

گروه خون طلایی از نادرترین گروه خونی بین مردم جهان شناخته شده که از سال 1961 تا امروز تنها 50 مورد از آن گزارش شده است. کشف دو نمونه از این گروه خونی در چین خبرساز شد.
گلوبال تایمز در گزارشی از هشتگ داغ گروه خونی طلایی در چین این خبر را اعلام کرد که بیشتر از 620 میلیون نفر آن را دیده بودند. این هشتگ، برای یک بیمار زن و خواهر بزرگترش زده شده بود. یک خانم بیمارکه در جیانگسو در شرق چین، بستری شده بود، پس از آزمایشات انجام شده مربوط به نمونه خون مشخص شد که گروه خونی طلایی دارد. این گروه خونی نادر، یک معمای علمی برای دانشمندان حوزه ژنتیک است.

گروه خون طلایی در کجا یافت شد؟

این هشتگ با عنوان “دو نفر با نادرترین گروه خونی در جیانگ سو چین E چین یافت شدند” بیشتر از 620 میلیون بازدید خورد و با کامنت های بسیاری که در زمان انتشار گرفت، به موضوع اصلی در شبکه های اجتماعی تبدیل شد. این ژن نادر و اطلاعات عجیب و شگفت انگیز درباره این گروه خاص خونی و دلهره برای سرنوشت این زن بیمار بستری در بیمارستان به مسئله‌ای حاد تبدیل شده بود. این بیمار با دارا بودن گروه خون طلایی، از مشکل کم خونی رنج می برد.

بر اساس گزارشات و تحقیقات علمی، در حال حاضر تنها 9 کیس فعال در کل دنیا، قابلیت انتقال خون به بیماران گروه خونی طلایی را دارند . در این مورد خاص گروه مشابه خونی خواهر بزرگتر به کمکش آمده بود. از آنجایی که افراد مبتلا به خون Rhnull هیچ آنتی ژن Rh روی گلبول‌های قرمز خون خود ندارند، می‌توانند بدون واکنش پس زدن، به افراد دیگر با هر گروه خونی دیگری خون بدهند.
با داشتن این گروه خونی بسیار نادر، انتقال خون یا پیوند عضو از دیگران، برای صاحب این گروه خونی دشوار یا حتی غیرممکن می‌باشد. این گروه خونی برای اولین بار در سال 1961 در میان بومیان استرالیایی کشف شده و در طی این سال‌ها فقط حدود 50 نفر در سراسر جهان صاحب گروه خون طلایی بوده اند.

منبع: +

4.6 از 5
    به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما
-محمداسحاق 1402/08/28

سلام رفتم واسه گواهینامه پایه سوم ازمایش دادم ک بدونم گروه خونی من چیه گفتن گروه خون طلایی کسی میدونه یعنی چه وراهنماییم کنه ممنونم

کارشناس به اندام 1402/08/29

سلام عزیزم دربالا توضیح داده شده که گروه کمیابی هست