عناب برای سلامتی معجزه می‌کند!

خانه » اخبار » عناب برای سلامتی معجزه می‌کند!
عناب برای سلامتی معجزه می‌کند!

بهداشت نیوز گزارش می‌دهد، عناب دارای طبع معتدل است و حاوی ترکیباتی نظیر ساپونین‌ها، مواد قندی، ویتامین‌های B2 ,A و C، املاح معدنی به ویژه کلسیم و فسفر، زیزی فوماتیک، اسید زیزی فین است.

خواص عناب برای سلامتی

عناب خشک

عناب خشک ضدسرطان، ضداسترس و افسردگی، خواب آور، ضد آلرژی، کاهنده تعریق، نرم کننده سینه، ضد بیماری‌های تنفسی، تب بر، ضد سرفه، ملین، ضداسهال، ادرارآور، بند آورنده خون ریزی، تقویت کننده حافظه، تقویت کننده کبد و دستگاه گوارشی و تصفیه کننده خون بوده و در هضم غذا کمک فراوانی می‌کند. پودر عناب برای آرامش اعصاب و اضطراب و استرس مفید است و در طب سنتی چین به این منظور استفاده می‌شود.

میوه عناب باعث تصفیه خون شده و سموم را از سیستم بدن دفع کرده و باعث روشنی پوست می‌شود. عناب دارای آنتی اکسیدان بوده و از بروز سرطان جلوگیری می‌کند.

مصرف خیسانده میوه ی عناب برای تقویت عمومی بدن و پیشگیری از بیماری سرطان مفید است. به همین صورت می‌توانید تعدادی عناب را از وسط نصف کرده و در داخل نیم لیتر آب به مدت 6 ساعت بخیسانید و پس از صافی کردن روزانه چند فنجان همراه با عسل میل کنید.

تهیه جوشانده عناب

برای تهیه جوشانده عناب، مقدار 15 گرم از ریشه عناب را با نیم لیتر آب به مدت 20 دقیقه جوشانده و بعداز صافی کردن برای جلوگیری از ریزش موها 10 دقیقه قبل حمام موها را با این محلول ماساژ دهید. برای تهیه دمکرده عناب میوه‌های عناب را به میزان 10 عدد در یک لیوان آب جوش به مدت 15 دقیقه دم می‌کنند. از این دم کرده برای ایجاد آرامش و کاهش استرس استفاده می‌کنند.

عناب، بومی مناطق گرمسیر است و بیش از 4000 سال است که به دلیل خواص دارویی آن کشت شده است. کاربردهای غیر دارویی عناب شامل منبت کاری و صنایع دستی است.

عناب به عنوان یک گیاه دارویی مورد استفاده در طب سنتی به ثبت رسیده است.

منبع: +

5/5 - (2 امتیاز)
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*