خوراک مجارستانی

خوراک مجارستانی یک غذای فوق العاده است که علاوه بر سالم بودن قابل انجماد نیز هست. این یعنی می توانید این غذا را تا مدت ها در فریزر نگهداری کنید. و اما ببینیم غذای امروز چه ویژگی های تغذیه ای دارد. همانطور که می دانید گوشت قرمز حاوی کامل ترین پروتئین است و برای پوست […]

خوراک مجارستانی - 4 - - آشپزی رژیمی
امتیاز کاربرها

زمان مطالعه 7 دقیقه

تعداد بازدید 6941

تاریخ انتشار

خوراک مجارستانی - 6 - - آشپزی رژیمی

خوراک مجارستانی یک غذای فوق العاده است که علاوه بر سالم بودن قابل انجماد نیز هست. این یعنی می توانید این غذا را تا مدت ها در فریزر نگهداری کنید. و اما ببینیم غذای امروز چه ویژگی های تغذیه ای دارد.

همانطور که می دانید گوشت قرمز حاوی کامل ترین پروتئین است و برای پوست و مو بسیار خوب است. همچنین پروتئین موجود در آن کمک می کند عمل هضم کندتر پیش برود، بنابراین مدت زمان طولانی تری سیر خواهید بود. روغن زیتون نیز حاوی چربی سالم است و چربی هم از جمله غذاهای دیر هضم است. دیگر مواد این خوراک را سبزیجات و ادویه ها تشکیل می دهند که حاوی کربوهیدرات سالم و فیبر هستند. خوراک مجارستانی تمام ویژگی های یک غذای کامل را دارد و می تواند به سادگی وارد برنامه غذایی تان شود. کالری یک وعده آن کمی بالا است اما کیفیت کالری که وارد بدنتان می کنید فوق العاده است.

مواد لازم:

750 گرم فیله گوساله که به قطعات 2.5 سانتی قطعه قطعه شده باشد

سه چهارم قاشق چای خوری نمک

یک دوم قاشق چای خوری فلفل سیاه

دو قاشق غذا خوری روغن زیتون

دو عدد پیاز متوسط، خرد شده

دو قاشق غذا خوری آرد همه منظوره

یک قاشق غذا خوری پودر فلفل قرمز

یک قاشق غذا خوری دانه های زیره

سه حبه سیر، خرد شده

یک فنجان سرکه انگور

دو فنجان آب

یک و یک دوم فنجان آبِ گوشت بدون نمک

500 گرم سیب زمینی کوچک که به قطعات 2.5 سانتی خرد شده باشند

سه عدد هویج خرد شده به قطعات مختلف

دو عدد فلفل دلمه ای، برش خرده

 

دستور پخت:

به گوشت ها یک دوم قاشق چای خوری نمک و یک دوم قاشق چای خوری فلفل سیاه بزنید. روغن را در یک ماهی تابه بزرگ روی دمای متوسط رو به بالا گرم کنید. یک سوم گوشت ها را به ماهی تابه اضافه کنید. به مدت 6 دقیقه یا تا زمانی که دو طرف گوشت ها قهوه ای طلایی شد آنها را بپزید. گوشت ها را به یک بشقاب منتقل کنید. همین فرآیند را دو مرتبه دیگر با گوشت ها انجام دهید.

شعله را تا متوسط پایین بیاورید و پیاز را به ماهی تابه اضافه کنید. به مدت 5 دقیقه یا تا زمانی که نرم شوند بپزید. آرد، فلفل قرمز، زیره و سیر را اضافه کنید و یک دقیقه بپزید. سرکه را اضافه کنید و 2 دقیقه یا تا زمانی که حالتی سفت بگیرد بپزید. در حال پخت مواد را دائم بهم بزنید.

یک فنجان آب، آبِ گوشت و گوشت ها را به ماهی تابه اضافه کنید. شعله را کم کنید و به مدت 1 ساعت و 15 دقیقه بپزید. سیب زمینی، هویج، فلفل دلمه ای و یک فنجان آب باقی مانده را اضافه کنید. درب ماهی تابه را بگذارید و 45 دقیقه تا 1 ساعت دیگر بپزید ( تا زمانی که مواد نرم شوند ). با یک چهارم باقی مانده نمک و یک چهارم باقی مانده فلفل به خوراک چاشنی بزنید. غذا آماده سرو است.

اطلاعات تغذیه ای:

مواد گفته شده در این دستور پخت برای 6 وعده است. هر وعده شامل یک و یک سوم فنجان است.

اطلاعاتی که در ادامه می آید مربوط به یک وعده از این غذا است.

 

کالری: 400

چربی در یک وعده: 19 گرم

چربی اشباع در یک وعده: 6.2 گرم

چربی غیر اشباع در یک وعده: 9.4 گرم

چربی دارای حلقه های غیر اشباع در یک وعده: 1.1 گرم

پروتئین در یک وعده: 25 گرم

کربوهیدرات در یک وعده: 25 گرم

فیبر در یک وعده: 4 گرم

کلسترول در یک وعده: 85 میلی گرم

آهن در یک وعده: 4 میلی گرم

سدیم در یک وعده: 390 میلی گرم

کلسیم در یک وعده: 62 میلی گرم

قند در یک وعده: 6 گرم

خوراک مجارستانی - 8 - - آشپزی رژیمی

مریم اصیلی سرپرست محتوای به اندام

از سال 95 با ورود به مجموعه دکتر کرمانی وارد حوزه‌ی محتوا و به طور تخصصی محتوای تغذیه و سلامتی شدم. ابتدا کار رو با ترجمه شروع کردم و بعد از اون بخش سرپرستی و نظارت بر محتوا رو به عهده گرفتم. به شدت عاشق تولید محتوا هستم و به معجزه‌ی کلمات باور دارم.

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*