رکورددار کاهش وزن

خانم مریم استاجی

وزن اولیه: 98 کیلوگرم
وزن پایانی: 63 کیلوگرم
میزان کاهش وزن: 35 کیلوگرم
خانم مریم استاجی، 35 ساله و ساکن تهران جدیدترین رکورددار سایت دکتر کرمانی است. وی با وجود داشتن بیماری میگرن و کم کاری تیروئید توانسته است در عرض 11 ماه از وزن 98 به 63 کیلوگرم برسد.

مصاحبه ما را با ایشان بخوانید:

من در گذشته فعالیت های روزانه نسبتا خوبی از جمله پیاده روی داشتم ولی متاسفانه پس از اشتغال به کار و همچنین ازدواج، میزان تحرکم کاهش پیدا کرد و چاق شدن من شروع شد.

از زمانی که احساس کردم دیگر اعتماد به نفس لازم را در جمع ندارم و نگاه های دیگران نسبت به من ترحم آمیز بود، برای لاغر شدن مصمم شدم. و در خرید لباس نمی توانستم هیچ سلیقه ای به خرج دهم و لباس مورد علاقه ام را تهیه کنم، برایم سخت و آزاردهنده بود.
پس از مدتی تصمیم گرفتم در زندگیم تغییراتی به سمت سلامتی ایجاد کنم و شروع کردم به خواندن مقالاتی درباره سلامت، مخصوصا مقالات سایت دکتر کرمانی که به ایمیلم نیز ارسال می شد.
یک روز که در سایت دکتر کرمانی مشغول مطالعه مقالات بودم با پیام ثبت نام نرم افزار به اندام با عنوان «امکان انتخاب غذای دلخواه» مواجه شدم که برایم خیلی جالب بود. این پیام برایم ایجاد انگیزه کرد و بعد از آن با تماس کارشناسان محترم و راهنمایی های خوبشان به راحتی توانستم با برنامه هماهنگ شوم.

ضمن اینکه انگیزه و قوت قلبی که خانواده و دوستان و همکارانم به من می دادند باعث شد روز به روز مصمم تر به سمت هدفم حرکت کنم. کاهش وزنم روی روابطم نیز تاثیرگذاشت که این موضوع برای خودم هم خیلی عجیب بود.

پیش از این، بارها برای رژیم تصمیم گرفته بودم ولی به خاطر سردردهای شدید میگرنی در همان روز اول کم می آوردم و هیچ رژیمی را بیش از یک روز نمی توانستم ادامه بدهم.
اما رژیم دکتر کرمانی راحت و اصولی بود و هیچ فشاری به من وارد نکرد. همراه شدن با دیگر اعضای خانواده هنگام غذا خوردن خیلی راحت بود، چون من هم غذاهای روتین خانواده و دلخواهم را انتخاب می کردم پس نیازی به هماهنگی خاصی نبود.

با این رژیم تغذیه سالم را هم یاد گرفتم. داشتن اراده آهنین و انرژی هایی که اطرافیان می دانند نیز در موفقیتم نقش داشت.

یکی از غذاهای سالم مورد علاقه ام، غذایی است که با تمامی سبزیجات آزادی که دردسترس دارم از جمله کرفس، کدو، لوبیا سبز، قارچ، نخود فرنگی با آب کم و کمی عصاره گوشت و پرک لیمو عمانی، آبپز یا بخار پز می کنم.

غذای دیگری که باب میلم است، نودل به همراه سبزیجات است که برای پخت آن نودل را با کدو و قارچ و کمی سس سویا می پزم و البته سبزیجات این غذا بنا بر سلیقه هرکسی می تواند متفاوت باشد. من سبزیجاتی مثل سیر و پیاز و فلفل را اصلا نمی خورم.

در رژیم دکتر کرمانی، تمام غذاهای دلخواهم را می  خوردم و غذای خاصی نبود که از آن محروم شده باشم و الان هوس خوردنش را داشته باشم ولی سوپ شیر و صدالبته بستنی را خیلی دوست دارم.

توصیه هایی که من برای خوب غذا خوردن می توانم داشته باشم این است که غذا را آرام آرام و با لذت بخورید. بین نان و برنج حتی الامکان، نوع سبوس دار و سالمش را انتخاب کنید و در هنگام خوردن برای آنها محدودیت ایجاد کنید. سالاد و سبزیجات و آب را نیز فراموش نکنید.

ورزش مورد علاقه ام پیاده روی است، چون همیشه می توان انجامش داد و به مربی و امکانات و فضای خاصی نیاز ندارد. ورزش های زومبا و شنا نیز ورزش های شاد و هوازی مورد علاقه ام هستند.

ورزش را هم در خانه و هم در باشگاه انجام می دهم. یک روز در میان باشگاه می رفتم و روزهای دیگر هفته را در منزل روی تردمیل ورزش می کردم و یا در صورت داشتن زمان مناسب بیرون از منزل پیاده روی می کردم.

بهترین توصیه برای کسانی که تازه ورزش کردن را آغاز کرده اند
من ورزش را با  کتاب و مجله خواندن و به آرامی راه رفتن روی تردمیل شروع کردم. یعنی به جای نشسته کتاب خواندن، روی تردمیل راه می رفتم و کتاب می خواندم که این روش برای شروع عالی بود.

هدفم برای امسال رسیدن به وزن60  کیلوگرم است
برای اینکه بتوانید سبک زندگی سالم را جایگزین زندگی قبلی کنید، فقط کافی است اراده کنید و بهانه ها را دور بریزید آن وقت می بینید چه قدر همه چیز راحت تر و نزدیک تر از تصورتان است. من در سال گذشته توانستم به به وزن ایده آلم برسم و به من ثابت شد که می توانم به هر آن چه می خواهم دست پیدا کنم.

شادابی، سلامتی، اعتماد به نفس و…به من انگیزه می دهد تا این سبک زندگی را همچنان ادامه دهم. هدف من برای کاهش وزن رسیدن به وزن 60 کیلوگرم است که تصمیم گرفته ام بسیار آهسته و با تغذیه صحیحی که یاد گرفته ام به آن برسم و این چالش من تا پایان امسال است.

زمان هایی که ناامید می شدم عکس های قبل از چاقیم و لباس هایی که دیگر اندازه ام نبودند و لباس هایی که به سلیقه خودم خریده بودم را نگاه می کردم و انگیزه می گرفتم به مسیرم ادامه دهم.

ورزش کردن، دشوارترین قسمت رژیم برای من بود

غلبه بر تنبلی و ورزش کردن، دشوارترین قسمت رژیم گرفتن بود چون اغلب اوقات خسته بودم ولی با یک موسیقی خوب روی تردمیل می رفتم و کم کم آن حس بد اولیه از بین می رفت.

یکی دیگر از قسمت های سخت، مسافرت هایی بود که می رفتم و نگرانیم از تعارفات همیشگی در مهمانی ها که خوشبختانه خیلی راحت توانستم با با توصیه های دکتر کرمانی، این مشکلات را مدیریت کنم.

امتیاز کاربرها

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

دیدگاه های شما

فاطمه داوری 1399/10/26

اراده فوق‌العاده