17 روش فوق العاده برای تقویت اعتماد به نفس

خانه » زندگی رژیمی » برنامه ریزی رژیم » ۱۷ روش فوق العاده برای تقویت اعتماد به نفس

درست مانند پیدا کردن شلوار جین کامل یا رسیدگی به تمام وظایف اعتماد به نفس نیز حالتی گریزان و ناپایدار دارد. اما بدون اعتماد به نفس بسیار ساده می شود به خود شک کرد و سرشار از افکار منفی شد. این تنها باعث اضطراب و افسردگی نمی شود بلکه به موفقیت در سطح حرفه ای نیز آسیب می رساند و سدی بر سر راهمان می شود. به همین دلیل پیدا کردن میان بری برای رسیدن به اعتماد به نفس باید یکی از ماموریت هایمان باشد.

ما به دنبال بهترین راه ها برای گذشتن از احساس نا امنی و شک گشتیم. چند راه پیدا کردیم باید بگویم این روش ها عالی است. این راهنما را راکت تقویت کننده خود در سخت ترین شرایط بدانید.


ثبت نام رژیم اینترنتی دکتر کرمانی

روش هایی برای تقویت اعتماد به نفس، چون شما فوق العاده اید

1. عطر مورد علاقه خود را پیدا کنید

عطر مورد علاقه ای که دارید تاثیرش فراتر از خوش بو کردنتان است. وقتی بوی عطرتان را حس می کنید اعتماد به نفستان بالا می رود. تحقیقات نشان داده عطرها نه تنها باعث بالا رفتن اعتماد به نفس می شود. بلکه در مردان هر چقدر علاقه به عطر بیشتر باشد به همان میزان اعتماد به نفس نیز بالاتر می رود. تحقیقی دیگر نیز نشان داد 90 درصد از زنانی که عطر استفاده می کنند از کسانی که عطر نمی زنند اعتماد به نفس بالا تری دارند.

 

2. بایستید

دفعه دیگر که دیدید روی صندلی ولو هستید و یا شانه های خود را پایین انداخته اید بلند شوید و صاف بایستید. بر اساس تحقیقات انجام این کار باعث افزایش اعتماد به نفس در افکارتان می شود. بعلاوه نشستن در حالت مناسب می تواند اعتماد به نفس و روحیه را حفظ کند. این را امتحان کنید متخصصان توصیه می کنند قفسه سینه خود را باز کنید، و سر خود را طوری نگه دارید که از نظر ظاهری و احساسی مطمئن و آماده نشان دهید.

روش هایی برای تقویت اعتماد به نفس، چون شما فوق العاده اید

3. دستهای خود را بالا ببرید

بالا بردن دستها ( نه به حالت تسلیم به شکل V ) یک فرم زیبا از نشان دادن قدرت است. با اینکه این حرکت را نمی توانید هر جا و هر زمانی انجام دهید، تنها نگه داشتن دو دقیقه دستها به این شکل می تواند باعث تقویت اعتماد به نفستان شود. حتی ممکن است حرکت مخصوص به خود را برای گرفتن این حس داشته باشید.

 

4. بالا و پایین کردن سر

بالا و پایین کردن سر تنها برای علامت دادن ( بله یا خیر ) یا گرم کردن در کلاس ورزشی مفید نیست. تحقیقات نشان داده است بالا و پایین کردن سر در واقع باعث افزایش اعتماد به نفس در افکار نیز می شود. پس به راحتی هر زمان که خواستید شروع به بالا و پایین کردن سر خود کنید. فقط کافیست به این فکر کنید که با این حرکت به مغز خود می گویید بله ما میتونیم!

روش هایی برای تقویت اعتماد به نفس، چون شما فوق العاده اید

5. موسیقی مورد علاقه خود را گوش دهید

گوش دادن به موسیقی مورد علاقه مزایای زیادی برای بدن و ذهن دارد. به تازگی محققان دریافتند گوش دادن به موسیقی مورد علاقه می تواند به فرد احساس قدرت دهد. گوش دادن به آهنگ هایی که باس سنگین دارند تاثیر بیشتری دارد.

6. برای تقویت اعتماد به نفس با شکست کنار بیایید

مایکل جردن ( ستاره ی بسکتبال ) می گوید: من بارها و بارها شکست خوردم و در ادامه زندگی باز هم شکست را تجربه خواهم کرد و به همین دلیل است که موفق هستم. این نوع طرز فکر – قابلیت زندگی با شکست و درس گرفتن از آن – به شما کمک خواهد کرد تا اعتماد به نفس پیدا کنید.

7. رفیق باشید

واقعیت: زندگی بدون داشتن چند دوست خیلی سخت می شود. نه فقط به خاطر خوش گذراندن با آنها یا درد و دل کردن بلکه به این دلیل که یک دوست خوب باعث بالا رفتن اعتماد بنفس و ارزش قائل شدن برای خود می شود. پس دفعه دیگر که می خواستید اعتماد به نفس خود را تقویت کنید به جمع دوستان خود بروید.

روش هایی برای تقویت اعتماد به نفس، چون شما فوق العاده اید

8. یک سلفی بگیرید

هرچند پشت سر هم سلفی گرفتن نوعی خود شیفتگی از خانواده ی اعتماد به نفس حساب می شود اما می تواند چیز خوبی نیز باشد. بسیاری از افرادی که عکس خود را با دوستان در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته اند گفته اند از نظرات و پسند های دوستان احساس اعتماد به نفس را تجربه کرده اند. البته این را به خاطر داشته باشید این کار تنها چاره نیست اما گرفتن یک عکس که ضرری ندارد!

9. خرافات خود را باور کنید

دستبند یا سنگ شانس خود را به همراه داشته باشید چه اشکالی دارد! تحقیقات نشان داده استفاده از این نشانه ها باعث تقویت اعتماد به نفس در افراد می شود و عملکرد و تعیین اهداف آنها را بهبود می بخشد. اعتماد به نفس را فقط با اشیاء نمی توان بالا برد خیلی از افراد هستن که حرکت خاصی را عامل بهبود عملکرد خود می دانند. مثلا برخی از فوتبالیست ها قبل از ورود به زمین شاید حرکات خاصی انجام دهند این کار آنها را از نظر ذهنی آماده تر می کند.

10. عرق بریزید

نه ما هیچ وقت از گفتنش خسته نمی شویم: ورزش کردن برایتان خوب است! جدا از مزایای بسیار بسیار زیادی که برای بدن دارد، ورزش برای ذهن نیز خوب است. یک تحقیق نشان داد ورزش کردن به صورت مرتب باعث بالا رفتن اعتماد به نفس ( و کاهش استرس ) می شود. متخصصان نیز بر این باورند که ورزش در اصل باعث تقویت اراده می شود. ورزش سختی را انجام می دهید و از اینکه می بینید چگونه در آن پیشرفت می کنید احساس خوبی دارید.

11. تجسم کنید

از تخیل خود برای تقویت اعتماد به نفس کمک بگیرید. متخصصان بر این باورند داشتن تمرینات تصور ذهنی – مانند تجسم اینکه در یک مسابقه مهم گل زدید یا از پس یک کار بزرگ بر آمدید – می تواند درجه اطمینان در فرد را بالا ببرد و او را از نظر ذهنی برای گرفتن نتیجه آماده کند. سعی کنید برای خود اهداف فوق العاده خاص تعیین کنید و از تمام جزئیات آن مطلع شوید. تحقیقات نشان داده هر چقدر در مورد موفقیت آینده جزئیات بیشتری بدانید در به ثمر رساندن هدف خود موفق تر خواهید بود و تصور کنید که بدستش آوردید.

 

12. لیدر خود باشید

گفتیم که تجسم کردن می تواند به کسب نتایج موفقیت آمیز کمک کند، اما در کنارش باید تصدیق خود نیز وجود داشته باشد. به خود روحیه بدهید واین اطمینان را در خود به وجود بیاورید که از شکست های گذشته درس گرفته اید و حالا آمده ی موفق شدن هستید. وقتی از درون خود را تشویق کنید اعتماد به نفستان بالا می رود و عملکرد بهتری خواهید داشت.

 

13. تمرین، تمرین، تمرین

حتی اگر به صورت طبیعی دارای استعدادی خاص هستید، قابلیت موفقیت و اعتماد به نفس نمی تواند تنها در همین استعداد خلاصه شود. در واقع متخصصان بر این باورند که تمرین برای رسیدن به موفقیت در یک وظیفه یا مسئولیت مهتر از حساب کردن روی استعداد است. تمرین برای انجام یک کار ( مثلا صحبت در جمع ) باعث بالا رفتن اعتماد به نفس و همچنین کیفیت کارتان می شود.

 

14. کار با یک ابزار موسیقی را بیاموزید

همانطور که این کار به نوعی سرمایه گذاری در وقت و انرژی است، یادگیری یکی از آلات موسیقی می تواند به تقویت اعتماد به نفس نیز کمک کند. یک تحقیق نشان داد آموختن کار با پیانو بیش از دیگر آلات موسیقی باعث افزایش اعتماد به نفس می شود. یکی دیگر از مزایای یادگیری آلات موسیقی تیز هوش شدن است. باورتان می شود هوش و استعداد در یکجا!

تقویت اعتماد به نفس

15. راحت طلبی را کنار بگذارید

زمان ریسک پذیری فرا رسیده، اساسا این خودمان هستیم که روی وسعت منطقه راحتی مان تسلط داریم. وقتی به صورت مرتب ریسک می کنیم، منطقه راحتیمان توسعه پیدا می کند، حتی انجام کاری به ظاهر گوچک می تواند تاثیر بزرگی ایجاد کند. با این کار رشد می کنید و حس این را دارید که توقف ناپذیرید. یک مثال کامل: در یک تحقیق که به تازگی انجام گرفت محققان از داوطلبان خواستند در محل رفت و آمد خود با یک غریبه صحبت کنند و ببینند که این امر می تواند مثبت باشد یا خیر.
نتیجه چه بود؟ این کار به صورت بسیار ساده به آنها کمک کرد در روابط خود مثبت تر عمل کنند.

16. از تعریف ها استفاده کنید

با اینکه تحقیقات نشان داده بیش از حد مورد تعریف قرار گرفتن باعث می شود حس بدی پیدا کنیم. اما همچنان می شود تا حدودی به این تعریف ها امیدوار بود. محققان بر این باورند که شنیدن سخنان مثبت باعث تقویت اعتماد به نفس و اراده می شود. پس این کار را انجام دهید: کارت هایی که برای تولد هدیه گرفتید را نگه دارید حتی می توانید ایمیل ها یا نامه هایی که عملکردتان در آن ستوده شده را نیز نگه دارید و با دوباره خواندنشان انرژی بگیرید.

17. لبخند بزنید

اگر تنها یک راه برای بالا بردن ناگهانی اعتماد به نفس وجود داشته باشد آن لبخند زدن است. همین لبخند زیبا می تواند با اعتماد به نفس و مسلط نشانتان دهد. اما این تاثیر تنها خارجی نیست، از نظر علمی ثابت شده که لبخند می تواند به کاهش استرس نیز کمک کند. کم شدن استرس کمک می کند آرام تر و شادتر باشیم. پس سعی کنید در روابط روزانه خود از لبخند استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: چطور می تونیم اعتماد به نفس بیشتری داشته باشیم

4.9/5 - (355 امتیاز)
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما

حسین ۲۲ بهمن ۱۴۰۱

با سلام ! خیلی سایت مفیدی بود من امروز بازی باشگاهی بسکتبال دارم و به کمک پیشنهاد های شما امیدوارم برای مسابقه اعتماد بنفسم پایین نیاد و بتونم مثل همیشه بازی کنم ، اگه من تو مسابقه باختم فقط به شما مدیون هستم ❤😍🙏🙏🙏🙏🙏

کارشناس به اندام ۲۸ بهمن ۱۴۰۱

سلام ممنون ازتوجهتون عزیزم انشالله پیروزمیدان هستین شمابهترینید🙏

فاطمه ۰۳ بهمن ۱۴۰۱

سلام عالی بود ولی من هر کاری میکنم اعتماد بنفسم بالا نمیره بخاطر قدم که زیاد بلنده احساس بدی دارم و مشکل یکم اضافه وزن دارم

کارشناس به اندام ۰۴ بهمن ۱۴۰۱

سلام ممنون فاطمه خانوم حتما با درمانگر دراین مورد مشورت کنید دوره رژیم تراپی که داریم دقیقا به این موترد میپردازه شمادرهرحالتی زیبا ودوست داشتنی هستین برای رژیم لاغری روی این لینک بزنید وثبت نام انجام بدین

Nia ۰۱ بهمن ۱۴۰۱

می‌خوام یه کاری شروع کنم اما میترسم از بچگی وقتی استرس داشتم حالت تهوع بهم دست میداد الآنم همون جوری هستم نمی‌دونم باید چیکار کنم خجالت میکشم حرف بزنم

کارشناس به اندام ۰۲ بهمن ۱۴۰۱

عزیزم علتش همانطور که فرمودین استرس هست میتونین با درمانگر دراین خصوص درارتباط باشید درصورت نیاز دوره درمان ودارویی هم پشت سر بگذارید

آرمین شاهپری ۲۸ فروردین ۱۴۰۱

عالی بود

آرمین شاهپری ۲۸ فروردین ۱۴۰۱

خیلی خوب بود

حنانه ۰۹ دی ۱۴۰۰

ممنونم ازتون از اینکه کمک کردین

کارشناس به اندام ۱۲ دی ۱۴۰۰

سلام حنانه خانم عزیز ممنون که همراه ما هستید

فائزه~ ۰۵ مهر ۱۴۰۰

سلام مطالبتون مفید بود ولی من بخاطر لاغر بودنم اعتماد بنفسم بشدت پایینه گاهی اوقات تمرین میکنم و بالا میبرم ولی بعد از مدتی از حرف همسر یا کسای دیگه پایین میاد اعتماد بنفسم

کارشناس به اندام ۲۴ مهر ۱۴۰۰

سلام فائزه خانم عزیز برای افزایش اشتها و در نهایت افزایش وزنت از شربت‌های مولتی ویتامین و آهن و زینک استفاده کن مصرف غذاهای پرکالری و سالم مثل سیب زمینی و ماکارونی رو افزایش بده از یه رژیم درست و اصولی افزایش وزن استفاده کن برای دریافت رژیم افزایش وزن دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کن

نرگس ۲۶ مرداد ۱۴۰۰

خوب عالیه ببخشید شماره تماس برا مشاوره ندارین ؟درخصوص بالا بردن اعتماد به نفس

کارشناس به اندام ۰۳ شهریور ۱۴۰۰

سلام نرگس خانم عزیز میتونی به بخش مشاوره روانشناسی سایت دکتر کرمانی مراجعه کنی و از اطلاعات خوب اون استفاده کنی برای این کار روی این لینک کلیک کن

یک آدم بدبخت ۲۱ خرداد ۱۴۰۰

بخاطر قیافم همه مسخرم میکنن اعتماد به نفسم پایین اومده چیکار کنم

کارشناس به اندام ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

سلام دوست خوبم اگر منظورتون مشکل چاقی یا لاغری هست ما میتونیم بهتون کمک کنیم

سینا زینالزاده ۲۸ بهمن ۱۳۹۹

انصافا خوب بود والا اعتماد به نفسم بالا نمیره و فقط خجالت میکشم کنار یکی حرف بزنم چون اعتماد به خود ندارم میگم الان یه چیزی میگم همه برام میخندن

کارشناس به اندام ۱۶ فروردین ۱۴۰۰

سلام دوست خوبم شما میتونی مشکلتو با تمرین و بالاتر بردن اطلاعاتت در مورد افزایش اعتماد به نفس به طور کامل حل کنی

ربابه ۱۰ مرداد ۱۳۹۷

عالیییی