رکورددار رژیم لاغری دکتر کرمانی
زینب صدقی متولد آبان ماه 1369 از استان کرمان
سن 25 سال
قد 160
وزن شروع 95
وزن فعلی 60
کاهش وزن 35 کیلو
خانواده پدرم وزن نرمالی دارند اما خانواده مادرم تقریبا با اضافه وزن مواجه هستند. از جوانی وزنم رو به افزایش رفت. اما بعد از تولد دخترم  این افزایش وزن برایم عذاب آور بود.
وقتی برای اولین مرتبه متوجه میزان اضافه وزنم شدم خیلی نگران و ناراحت بودم. همیشه دلم می خواست وزن کم کنم ولی به خودم می گفتم مگر می شود من نمی توانم ولی الان توانستم وخیلی خوشحالم.
به دلیل اضافه وزنم به شدت تنبل و بی تحرک شده بودم و با کوچکترین فعالیت نفسم بند می آمد و قادر به ادامه فعالیت نبودم و مشکلات روحی ناشی از چاقی هم که جای خودشو داشت.
اغلب اوقات در خرید  لباس مشکل داشتم و لباس خریدن برایم تبدیل به یک کابوس شده بود و اصلا دوست نداشتم به خرید بروم در حالی که الان از خرید لذت می برم، درفعالیت های روزانه هم دچار مشکل بودم و عدم اعتماد به نفس و افسردگی به خاطر چاقی هم از بزرگترین مشکلاتم بود.
تلخ ترین خاطره من از دوران رژیمم مربوط می شه به وقتی که اطرافیانم منو نصیحت می کردند؛ یا موقع لباس خریدن هرمغازه ای که می رفتم با تمسخر به من می گفتند سایز شما نداریم و دیگه خسته شده بودم، ناراحت و عصبانی می شدم.
من به دو دلیل تصمیم گرفتم وزنم رو کم کنم، اول بخاطر سلامتی، دوم اگرجایی پیاده می رفتم زود خسته می شدم. زانو درد و کمردرد داشتم دیگه تصمیم قاطعی گرفتم که وزنم کم کنم.
من قبل از برنامه دکتر کرمانی روش دیگه ای رو امتحان نکرده بودم. اما از قبل به دنبال مطب دکتر در کرمان می گشتم اما اثری از آقای دکتر نبود، با پرس وجو توانستم با سایت دکتر آشنا شوم
من به دلیل دسترسی آسان و راحت و صرفه جویی در وقت، روش اینترنتی را انتخاب کردم. باپرس وجو و خواندن مقاله ها در سایت و خواندن کتاب آقای دکتر به این یقین رسیدم که حتما موفق می شوم.
شروع برنامه نسبتا آسان بود. و با گذشت چند روز کاملا برایم عادی شده بود و خودم رو با برنامه وفق دادم.
من بیشتر از طریق تماس مستقیم با مشاورین برنامه در ارتباط بودم. و در همان لحظه ی تماس با مشاورین پاسخ سوالاتم را دریافت می کردم و هیچ وقت با مشکلی مواجه نمی شدم. مشاورین برنامه بسیار مهربان و با حوصله بودند و من همیشه از آنها انرژی مثبت دریافت می کردم و منتظر دو هفته آینده بودم.
همیشه راهنمایی های مشاوران به موقع بود و در اراده و پایبندی من به برنامه ام به شدت موثر بوده اند.
لیست دلخواه من عالی بود و این تنوع غذایی را دوست داشتم وقتی اقوام این تنوع غذایی را در برنامه غذایی من می دیدند تعجب می کردند که از همه مواد غذایی می توانم استفاده کنم و هیچ محدودیتی ندارم. اما به اندازه.
هم لیست دلخواه و هم لیست استاندارد من از هر دو رضایت داشتم و هیچ وقت محدودیت غذایی نداشتم و این برام جالب بود.
در حین اجرای برنامه به هیچ عنوان از داروهای لاغری استفاده نکردم. فقط قرص مولتی ویتامین مینرال؛ کاهش وزن بدون عمل و داروی لاغری شدنی ست فقط باید ایمان داشته باشی.
در مواقع گرسنگی با خوردن سبزیجات کم کالری این گرسنگی رو رفع می کردم. همیشه غذاهایی که در مهمانی ها وجود داشت در لیست غذایی من هم بود و در میهمانی ها اصلا احساس ناراحتی نمی کردم و به اندازه غذا می خوردم.
در طول رژیمم فقط سه روز در هفته پیاده روی داشتم.
همیشه منتظر مقالات و مجلات بودم و از مطالب نسخه برداری می کردم و در زندگی روزمره استفاده می کردم. از بین مطالب سایت، مجلات الکترونیکی وکالری غذاها برام خیلی جالب بود.
وقتی متوجه شدم که یکی از افراد موفق هستم، خیلی خوشحال شدم و با خودم گفتم «خواستن توانستن است».
مشوقین من در طول رژیمم؛ اول همسرم بود که خیلی من رو همراهی کرد و همینطور مادرم و برادرم که بهم انرژی مثبت می دادند.
حالا که 34 کیلوگرم وزن کم کردم، حس شیرین و وصف ناپذیری دارم. همیشه به خودم می گم چرا اینقدر دیر متوجه شدم روند زندگیم اشتباهه «هیچ حسی بهتر از سلامتی و تناسب اندام نیست».
شیرین ترین خاطره من از رژیم گرفتنم اینه که: چند  ماهی از اجرای برنامه می گذشت یک شب رفتیم خانه یکی از اقوام مهمانی وقتی وارد خانه شدیم یکی از آشنایان که بعد از مدتها من رو دیده بود من رو نشناخت و با خودش فکرمی کرد همسرم دوباره ازدواج کرده!!
توصیه من برای کسانی که از اضافه وزن رنج می برند اینه که: سالم، به اندازه و درست بخورید و درکنارش ورزش کنید و شک نکنید که خیلی راحت وزن کم می کنید، کاهش وزن به این معنی نیست که گرسنگی بکشی و هیچی  نخوری به این معنی که سالم تغذیه کنید.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

دیدگاه های شما

آلا دیاله زاده 1400/08/22

عالی هستید شک نکنید . آفرین به این اراده واقعا آفرین . ولی وقتی شما وزن کم کردید چقدر جوان تر شدید . 😆☺😊