درمان افتادگی پوست ؛ 10 راهکار جلوگیری از شل شدن پوست

اگر شما هم تصمیم به کاهش وزن و تناسب اندام گرفتید حتما به عواقب احتمالی آن مانند شل شدن پوست و افتادگی نیز فکر کردید. قبل از اینکه پشیمان شوید این مقاله را مطالعه کنید تا 10 راهکار ساده و عملی برای جلوگیری از شل شدن پوست را بررسی کنیم. شل شدگی و افتادن پوست […]

میانگین امتیاز 4 از 5

زمان مطالعه 25 دقیقه

تعداد بازدید 115765

تاریخ انتشار

اگر شما هم تصمیم به کاهش وزن و تناسب اندام گرفتید حتما به عواقب احتمالی آن مانند شل شدن پوست و افتادگی نیز فکر کردید. قبل از اینکه پشیمان شوید این مقاله را مطالعه کنید تا 10 راهکار ساده و عملی برای جلوگیری از شل شدن پوست را بررسی کنیم.

شل شدگی و افتادن پوست از قسمت های جدا نشدنی بالا رفتن سن است. با افزایش سن، ساختار زیرین پوست نیز بیشتر دچار مشکل می شود. همچنین پوست، استحکام کششی خود را از دست می دهد. در کنار پیر شدن، فاکتورهایی مانند آسیب خورشید، سیگار کشیدن و تغییرات وزنی می توانند روی نرخ شل شدگی پوستمان تاثیر بگذارند. اما راه هایی وجود دارند که می توانیم با انجام دادن آنها، شل شدگی پوست را به حداقل برسانیم و یا پوست های شل شده را دوباره به حالت قبل برگردانیم.

کارهای که برای پیشگیری از افتادگی پوست می توانید انجام دهید

برای پیشگیری از شل شدگی پوست چه کاری می توانید انجام دهید؟

با گذشت زمان به ناچار حجم صورتمان را از دست می دهیم. دلیلش از دست دادن غشاء میانی پوست، چربی، عضله و تغییرات استخوانی است. فاکتورهای خارجی مانند در معرض نور خورشید قرار گرفتن، آلاینده ها، استرس و غیره می توانند این فرآیند را سرعت ببخشند. اجرای برنامه غذایی سالم سرشار از آنتی اکسیدان، ترک کردن سیگار و الکل، کاهش استرس و استفاده از ضد آفتاب می توانند تا حدود زیادی تاثیر این عوامل خارجی را کاهش دهند. پژوهش های بسیاری نشان دادند این عوامل خارجی بیشتر از ژنتیک روی پیری پوست تاثیر می گذارند.

شل شدن پوست

بهترین مراقبت برای شل شدگی پوست چیست؟ 

همیشه به دنبال کرم های پوستی با مواد فعال باشید که بتوانند پوست را از آسیب های بیرونی در امان نگه دارد. همیشه از ضد آفتاب حتی در زمستان استفاده کنید. یادتان باشد با اینکه اشعه های UBV در زمستان کمتر است اما سطح UVA همچنان بالا است. UVA طول موج بلندتری است که می تواند از شیشه نیز عبور کند. UVA در بلند مدت سبب شکست در کلاژن و الاستین می شود.

بنابراین این بسیار ضروری است که مطمئن شوید ضد آفتابتان نه تنها در برابر UBV بلکه در برابر UVA نیز از پوستتان محافظت کند. حتی گفته می شود نورهایی که از صفحه های نمایش نیز تابیده می شود برای پوست ضرر دارند و باید خود را در برابرشان ایمن نگه داشت. برخی از ضد آفتاب ها دارای آنتی اکسیدان نیز هستند که می توانند پوست را در برابر رادیکال های آزاد محافظت کنند.

سبک زندگی برای پیشگیری از افتادگی پوست و محکم نگه داشتنش چقدر مهم است؟

اول از همه سیگار کشیدن را متوقف کنید. سیگار کشیدن درست مانند درمعرض نور آفتاب قرار گرفتن باعث آسیب به رادیکال های آزاد می شود. این آسیب آنزیم هایی نظیر MMP-1 را افزایش می دهد که باعث شکسته شدن کلاژن و الاستین می شود. شواهد رو به افزایشی وجود دارند که آلاینده ها به خصوص هنگام قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش سبب پیری پوست می شوند. آنتی اکسیدان های خوراکی و موضعی می توانند به محافظت در برابر رادیکال های آزاد کمک کنند.

برنامه غذایی سرشار از میوه و سبزیجات می تواند آنتی اکسیدان طبیعی بدن را تامین کند. برای مثال فلفل های زرد و نارنجی دارای کاروتینوئیدها هستند که آنتی اکسیدان هایی قوی اند. گوجه فرنگی دارای لیکوپن است که پوست را در برابر نور آفتاب محافظت می کند. برنامه غذایی سالم، مقداری ورزش و ضد آفتاب به محافظت از پوست کمک می کنند و در نهایت پیری آن را به حداقل می رسانند.

ممکن است زمانی که می خواهید شروع به کاهش وزن کنید این تردید برایتان بوجود بیاید که اگر پوست شل و زشت شد چه؟ جواب این سوال را امروز خواهید گرفت. کاهش وزن به میزان بالا حدود 22 تا 45 کیلو می تواند فوق العاده تغییرتان دهد اما پوستی که قبل از کاهش این وزن بدنتان را می پوشاند حالا چه وضعیتی خواهد داشت؟ اگر در مدت کوتاهی وزن بالایی کم کنید احتمال اینکه پوستتان آویزان شود زیاد است. این حالت مانند چین پرده های لوکس است! خب این چین برای پرده زیباست اما برای انسان … خودتان تصور کنید!

چکار کنیم که از این پوست اضافی خلاص شویم؟

اگر بخواهیم جوابی کوتاه و سریع به این پرسش بدهیم، پاسخ مناسب جراحی است اما جراحی هزینه بر است و ممکن است آثار زخم از خود بجا بگذارد. اقداماتی با شدت کمتر نسبت به جراحی وجود دارد که می توانید قبل از هر کاری روی آنها حساب کنید.

آیا می توان از شل شدن پوست جلوگیری کرد؟

در حالی که با کاهش وزن زیاد کاملا جلوی افتادگی پوست گرفته نمی شود اما روش هایی وجود دارند که تا جای ممکن استحکام پوست را حفظ می کنند. سبک زندگی سالم و روش هایی خاص برای تقویت کلاژن وجود دارند ساختار پروتئینی مسئول استحکام و ارتجاعی بودن پوست است که می تواند تغییر ایجاد کند. در ادامه راه هایی را به شما می آموزیم تا در مسیر رسیدن به هدف کاهش وزن، پوست تان را محکم و پایدار نگه دارید.

شل شدن پوست

1- شل شدن پوست ؛ هوشمندانه انتخاب کنید

شاید درباره شلی و آویزان شدن پوست بعد از کاهش وزن زیاد چیزی خوانده یا شنیده باشید. متخصصین می گویند پیشگیری بهتر از درمان است و این کار به خوبی جواب می دهد. وقتی رژیمی انتخاب کنید که آرام آرام وزنتان را کاهش دهد بیشتر مشکلات خود به خود حل خواهد شد. وقتی به مرور وزن کم می کنید پوست فرصتی برای ریکاوری و تنظیم خود بر اساس شرایط جدید دارد.

کاهش وزن آهسته و با هدف یک کیلو در هفته می تواند احتمال شل شدن پوست را بسیار کاهش دهد. برنامه هایی که تاکید بر برنامه غذایی و ورزشی دارند کمکتان می کنند آرام آرام وزن کم کنید. شاید بعضی از کاهش وزن تدریجی خوششان نیاید و دوست داشته باشند سریع تغییرات را ببینند اما باید بدانید شلی و آویزان شدن پوست تنها یکی از ضررهای کاهش سریع وزن است.

2- شل شدن پوست ؛ خوراکی های سالم مصرف کنید

سلامت پوست نقش مهمی در تعیین سرعت ریکاوری آن دارد. با توجه به گفته های جیسون اسپکتور( استادیار جراحی پلاستیک در کالج پزشکی دانشگاه کرنل ) دو مورد از بزرگترین شاخص هایی که خاصیت ارتجاعی پوست را تعیین می کنند ژنتیک و سن است. اگر هر دو شاخص علیه ما بود چه؟ متخصصان سلامت می گویند استفاده از برخی غذاها به خاصیت ارتجاعی پوست کمک می کند رژیم دکتر کرمانی نیز شامل تمام گروههای غذایی می شود و از کمبود ویتامین ها در پوست فرد جلوگیری می کند.

الف- ویتامین A ،C و E

این گروه از ویتامین ها پوست را از رادیکال های آزاد ( آدم بد هایی که سبب آسیب های سلولی می شوند ) در امان نگه می دارند. همچنین سرعت ترمیم پوست را تقویت می کنند. به طور خاص، ویتامین A به تامین آب لایه های زیرین پوست کمک می کند. ویتامین C الیاف سفت کننده پوست مانند کلاژن و الاستین را محافظت می کند.

ویتامین E محافظ پوست در برابر آسیب نور خورشید است. خوردن انواع مختلف سبزیجاتی که برگ سبز دارند و میوه ها و سبزیجات رنگارنگ می توانند خاصیت ارتجاعی پوست را افزایش دهند. نمونه های خاص عبارتند از:

 • هویج
 • پرتقال
 • طالبی
 • فلفل سبز
 • مرکبات
 • کیوی
 • پاپایا
 • بروکلی
 • کلم بروکسل
 • اسفناج و گروه بزرگی از سبزیجات برگ دار

ب- اسید چرب های ضروری

روغن های طبیعی پوست خود را با خوردن غذاهای دارای اسید چرب های ضروری تقویت کنید. اسید چرب هایی مانند امگا 3 و امگا 6 پوست را تغذیه می کنند تا انعطاف پذیر و صاف بماند. این روغن ها با خشکی و چین و چروک پوست مبارزه می کنند. ماهی های آب سرد مانند ماهی تن، ساردین، ماهی خال مخالی و قزل الا مصرف کنید.

آجیل را قسمتی از میان وعده روز خود قرار دهید همه اینها منابعی عالی از اسید چرب های ضروری هستند. روغن های سالمی مانند روغن زیتون، کانولا و روغن هسته انگور را نیز می توانید در برنامه خود استفاده کنید و از خواص آنها بهره مند شوید. رژیم دکتر کرمانی نیز در سهمیه اضافی خود روغن زیتون را قرار داده است تا به سالم نگه داشتن پوست فرد کمک کند.

ج- بیوتین استفاده کنید

بیوتین را بیشتر بین محصولات مفید برای مو می بینید اما بیوتین برای پوست نیز خواصی دارد. این ویتامین B محلول در آب با نام ویتامین H شناخته می شود. اختلالات خاص پوستی از جمله درماتیت، پوست پوست شدن و آلوپسی با کمبود بیوتین در ارتباط هستند. خوردن میزان مناسب بیوتین به افزایش سلامت پوست کمک می کند. سبزیجات دارای برگ سبز، آجیل، شیر، تخم مرغ، بلغور جو دو سر و برنج از منابع بیوتین به حساب می آیند.

شل شدن پوست

د- چای سبز بنوشید

مقداری چای سبز بنوشید. سعی کنید به نوشیدن چای به خصوص چای سبز عادت کنید. این نوشیدنی مقدار زیادی آنتی اکسیدان دارد که:

 1. جلوی التهاب را می گیرد.
 2. آسیب سلولی را کند می کند.
 3. پوست را از آسیب نور خورشید در امان نگه می دارد.

3- شل شدن پوست ؛ به مرور وزن کم کنید

بیشتر متخصصان تغذیه، کاهش وزن هر دو هفته 2 تا 3 کیلوگرم را توصیه می کنند، این مقدار بسته به اضافه وزنی که دارید ممکن است متفاوت باشد. کاهش سریع وزن با برنامه های بسیار کم کالری و دیگر رژیم های کوتاه مدت باعث ایجاد خطوط در صورت، تاثیر روی سلامت پوست و عدم موفقیت در ثابت نگه داشتن وزن کم شده می شود.

توصیه های دکتر کرمانی برای جلوگیری از شل شدن پوست بعد از رژیم:

4- شل شدن پوست ؛ عضله بسازید

اینطور که معلوم است اصلا نمی شود ورزش را کنار گذاشت. دلایل قانع کننده ای وجود دارند که نشان می دهند ورزش جلوی آویزان شدن پوست را می گیرد به خصوص ورزش هایی که در آن از تمرینات قدرتی استفاده می شود. این نوع ورزشها عضله زیر پوست شل شده را فرم می دهند و کاری می کند شلی پوست کمتر دیده شود. با هالتر و دمبل ورزش کنید تا عضلات قوی شوند. عضلات قوی پوست را محکم نگه می دارد.

اگر اطراف خود چنین وسائلی ندارید از وزن بدن استفاده کنید. حرکت شنا، دراز و نشست، تخته، کرانچ، اسکات پا انجام دهید تا عضله بسازید. اگر در خانه دستگاه ورزشی دارید از حالت دکور خارجش کنید و از آن کار بکشید و یا می توانید در باشگاه ها این کار را انجام دهید.

با انجام ورزش قدرتی جای چربی ها را که مدت طولانی بخش هایی از بدن را درگیر کردند با عضله عوض کنید. برای جلوگیری از افتادگی و شل شدن پوست باید چربی ها به عضله تبدیل شوند. وقتی عضلات زیرین بدن حجم و شکل بگیرند به پوست پایه ای محکم می دهد که خود را روی آن پهن کند. ساخت عضله در حال کاهش وزن نه تنها به سفت ماندن پوست کمک می کند بلکه مقدار کالری که در طول روز می سوزانید را افزایش می دهد در نتیجه کاهش وزن نیز آسان می شود.

بسته به علاقه تان از دمبل، دستگاه و یا ورزش هایی که با وزن خود بدن انجام می شود استفاده کنید. 4 روز در هفته چنین ورزش هایی را دربرنامه ورزشی خود بگنجانید. برای اینکه بهترین نتیجه را بگیرید، پروتئین را به وعده ها و میان وعده های خود اضافه کنید چون پروتئین به ریکاوری و قوی شدن از داخل و خارج بدن کمک می کند.

5- شل شدن پوست ؛ پوست خود را از نور خورشید محافظت کنید

اگر بیرون از خانه ورزش می کنید باید اقداماتی را انجام دهید تا پوستتان زیاد در معرض اشعه های مخرب کلاژن قرار نگیرد. برنامه ریزی کنید که پیاده روی و دویدن تان اول صبح یا در پایان روز انجام شود، زمانی که نور خورشید شدت ندارد. از ضد آفتابی استفاده کنید که روی بسته آن برچسب broad-spectrum ( طیف سترده ) خورده باشد این یعنی ضد آفتاب پوست را در برابر اشعه های UVA و UVB محافظت می کند. این دو مورد اشعه به غشاء میانی پوست آسیب می رسانند. همچنین لباسی به تن کنید که خوب پوست را بپوشاند.

6- شل شدن پوست ؛ غذاهای رنگارنگ میل کنید

بشقاب خود را با انواع میوه و سبزیجاتی که برای سلامت پوست حیاتی هستند به خصوص ویتامین A یا لیکوپن و بسیار مهم هستند رنگارنگ کنید. پژوهش ها نشان دادند این آنتی اکسیدان جلوی آسیب های اشعه UV را می گیرد. ویتامین A در گوجه فرنگی، فلفل قرمز و دیگر سبزیجات رنگی یافت می شود. سبزیجات برگ دار و مرکبات نیز منبع غنی از ویتامین C هستند که به ساخت کلاژن کمک می کند.

7- شل شدن پوست ؛ استفاده از سرم و رتینوئیدها

با وجود اینکه اکسیر جادویی برای سفت کردن پوست وجود ندارد اما محصولات خاصی هستند که در صورت استفاده روزانه به رشد کلاژن و حفظ ظاهر پوست کمک می کنند. متخصص پوست می تواند کرم و ژل های حاوی رتینوئید مانندRetin-A وTretin-X تجویز کند. همچنین سرم هایی را تهیه کنید که بدون نیاز به نسخه (مانند سرم های دارای فاکتور رشد اپیدرمی) فیبروپلاست در عمق پوست را تحریک می کنند و تولید کلاژن را افزایش می دهد.

8- شل شدن پوست ؛ سیگار نکشید

سیگار نکشید و از دود آن نیز فاصله بگیرید. سیگار کشیدن انعطاف پذیری پوست را کم می کند. همچنین بررسی های جدید نشان دادند در معرض دود سیگار قرار گرفتن مقدار پروتئین های التهابی درون پوست را افزایش، تولید کلاژن را  کاهش می دهد. در نتیجه باعث نازک شدن پوست و چین و چروک می شود.

شل شدن پوست

9- شل شدن پوست ؛ به یک متخصص مراجعه کنید

تا زمانی که به وزن ایده آل نرسیدید به هیچ نوعی از جراحی پوست نیاز ندارید. اگر می خواهید جراحی انجام دهید بهترین موقعیت زمانی است که پوست ثبات داشته باشد ( یعنی وزنتان بالا یا پایین نرود ). ابتدا با یک متخصص پوست درباره روش های بهبود پوست صحبت کنید و در صورت نتیجه نگرفتن، جراحی آخرین راه حل است.

10- شل شدن پوست ؛ آب بنوشید

آب بنوشید. کمبود آب به سلول های پوست آسیب وارد می کند یعنی سبب خشکی و عدم انعطاف پذیری آن می شود. هرگز اجازه ندهید به اندازه ای بدنتان کم آب شود که احساس تشنگی کنید.

آخرین راهکار برای لیفت کردن پوست چیست؟

برنامه غذایی سالم و انجام مداخلات غیر جراحی مانند میکرونیدلینگ می تواند بسیار کمک کننده باشد. میکرونیدلینگ با کلاژن هایی که از نظر مکانیکی دچار مشکل شدند کار می کند و در نتیجه ساخت کلاژن های جدید را تحریک می کند.

درمان افتادگی پوست ؛ 10 راهکار جلوگیری از شل شدن پوست - 10 - شل شدن پوست - ورزش و سلامتی

مریم اصیلی کارشناس به اندام

بایوگرافی مریم اصیلی

میانگین امتیاز 4 از 5
  به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما
1402/12/23

مرسی

کارشناس به اندام 1402/12/24

سلامت باشید

-نیره کریمی 1402/11/25

سلام من چهل و هفت ساله هستم.و پانزده سال پیش وزن کم کرد م کمی پوست صورت و بدن شل شده بدون جراحی چطور می توان پوست رو سفت کرد؟

کارشناس به اندام 1402/11/26

سلام به طور منظم ورزش و ماساژ انجام بدین

-سهیلا 1402/11/08

سلام برای کلاژن ساز ی چی بخوریم

کارشناس به اندام 1402/11/09

سلام عزیزم مرغ تخم مرغ لوبیا مرکبات توت استوایی و...

-سعید 1402/11/03

سلام .مادرم عمل جراحی سرانجام داده است کم کم چشم چپ افتادگی پیداکرد وچشمش رابسته است درحالیکه چشم سالم هست فقط پوست افتادگی دارد حال بایدچکارکردتابتواندازچشمش استفاده کند ممنون

کارشناس به اندام 1402/11/04

سلام عزیزم اول با پزشک معالجشون مشورت کنید که مشکلی براشون بوجود نیومده باشه وبعد جراحی زیبایی و برداشتن پوست اضافی رو میتونین انجام بدین

-م.ت 1402/10/24

سلام ۳۴ سالمه و اضافه وزن ندارم اما پوست صورتم خیلی شل شده و افتادگی داره بجز ماساژ صورت ، چه ورزش هایی باید انجام بدم که بهتر بشه از عمل جراحی می ترسم چون.

کارشناس به اندام 1402/10/25

سلام عزیزم ماساژ وورزش صورت وباید مداوم انجام بدین وروتین پوستی هم داشته باشید

هلیا 1402/09/28

سلام عزیزم من پوستم خیلی شله الان می خوام رژیم هم بگیرم خیلی هم شل تر میشه می ترسم آیا قرص اپتی وومن دارم بخورم کافیه

کارشناس به اندام 1402/09/29

سلام عزیزم نه باید برای سفتی پوست وتناسب اندام ورزش انجام بدین

مرتضی 1402/09/07

باسلام خدمت شما وهمکارانتون من ۳۰ سالمه وقدم ۱۷۵ تقریبا ۸ ماه قبل وزنم ۱۰۶ کیلو بودم که بارژیم سخت وزنم الان شده ۹۰ پوست صورتم افتادگی داره و گوشه ی لبم پایین تر دیده میشه یعنی یکطرف پایین تر از اونطرفه

کارشناس به اندام 1402/09/08

سلام عزیزم ورزش ونرمش صورت وانجام بدین مایعات زیاد بنوشید

-... 1402/08/15

سلام خسته نباشید من 14 سالمه و قد 162 سانت و وزن 61 کیلو میخوام بشم 50 کیلو چیکار کنم که پوستم شل نشه؟؟

کارشناس به اندام 1402/08/16

سلام سلامت باشید عزیزم رژیم در کنار ورزش وباید داشته باشید برای لاغری هم میتونین روی لینک بزنید وثبت نام کنید

-محمد 1402/07/23

سلام ببخشید من وزنم ۱۲۰ کیبو بود در عرض ۵ ماهه شدم ۸۸ بعل پوستم شل شدععع چ کاری باید بکنم ک شلی پوستم از بین برعع

کارشناس به اندام 1402/07/24

سلام عزیزم راهکارهایی که به بهترشدن این افتادگی کمک میکنه دربالا اومده سرعت کاهش وزن بالابوده که باعث شلی و افتادگی شده حتما ورزش وداشته باشید

-هنگامه 1402/06/25

سلام ببخشید من سنم۱۶ و وزنم ۹۰ کیلو هست رژیم خوام گیاه خواری رو شروع کردم یک ماه و نیم هستش استرس دارم که پوستم شل میشه بعد از لاغری البته از وقتی رژیم و شروع کردم ورزش هوازی برای چربی سوزی و عضله سازی روزی چند بار انجام میدم بازم با این روند پوستم شل میشه؟

کارشناس به اندام 1402/06/26

سلام عزیزم این رژیم برای شما مناسب نیست باید رژیمی باشه که همه نیازهای بدن وتامین کنه کنارش ورزش هم باشه پوست خراب نمیشه

-غزل 1402/05/23

سلام من بیست سالم هست لاغر هستم ولی پوستم شل هست چی کار انجام بدم ؟

کارشناس به اندام 1402/05/24

سلام عزیزم حتما ورزش وفعالیت بدنی انجام بدین

متینا 1402/05/14

سلام من 18 سالمه و وزنم ۸۳ رژیم غذایی دارم و ۳ روز در هفته والیبال بازی میکنم و ۳ روز باقی رو با برنامه ورزش در خانه کار میکنم میخوام بدونم ایا پوست صورت و بدنم شل میشه؟ اگه میشه چه کاری باید انجام بدم تا از این شلی جلوگیری کنم؟

کارشناس به اندام 1402/05/15

سلام عزیزم ورزشی که انجام میدین مانع افت وشل شدن پوست میشه

فاطی- 1402/05/01

سلام میخواستم بدونم برای کسایی که در سن رشد هستن هم کاهش وز باسرعت مثلا یک تا یکو نیم کیلو در هفته میتونه موجب شل شدگی و افتادگی پوست بشه و اینکه از فامیل های ما کسی بوده که 14 سالش بوده و با گرسنگی که مثلا نون و کربوهیدرات زیاد مصرف نمی کرده و طی چند ماه حدود بیست کیلو یا بیشتر کم کرده و پوستش دچار افتادگی نشده و لی زخم معده گرفته و اینکه اگه در هفته با حساب کردن کالری یکو نیم کیلو وزن کم کنیم طوری که بعد از لاغری میزان سوخت و ساز بدن برابر باشه با ز هم امکان برگشت وزن وجود داره ممنونم از توجه تون

کارشناس به اندام 1402/05/02

سلام عزیزم نه امکانش نیست در سن رشد روند لاغری سریع باشه چون هم مانع رشدمیشه هم پوست خراب میشه مشکل گوارشی هم که خودتون اشاره کردین هست

- 1402/04/10

سلام خسته نباشید ببخشید من ۱۷ سالمه و ۹۰ کیلو هستم ، قدمم ۱۶۶ هستش میخام تو ۳ و ۴ ماه اضافه وزنم که ۳۰ کیلو هستش رو کم کنم ، رژیمم کتوژنیکه فقد پروتئین مصرف میکنم و گاهی چربی برای نیاز بدن هر صبح پیاده روی دارم و بعضی وقتاهم میدوعم ، و باشگاهم میخام شروع کنم بنظرتون بعد کاهش وزن پوستم شل میشه ؟

کارشناس به اندام 1402/04/11

سلام سلامت باشید بله عزیزم پوست شل وافتاده میشه ورژیمی که گرفتین کتوژنیک نیست پروتئینه این روند لاغری برای شما سریع هست

ماهان 1402/04/03

سلام من ۱۸ سالمه ، ی دوره رژیم خیلی سخت گرفتم بعدش ۸ کیلو کم کردم بدنم خیلی شل شده ، چیکار کنم؟؟؟ چقدر ورزش در هفته میتونه کارساز باشه؟

کارشناس به اندام 1402/04/04

سلام عزیزم سه بار درهفته ورزش کنید رژیم سخت به شدت به پوست اسیب وارد میکنه

دنیا قاسمی 1402/03/30

سلام من ۱۳ سالمه ۲۲ کیلو کم کردم دوباره ۱۰ کیلو اضاف کردم پوستم هم شله می خوام دوباره رژیم بگیرم چیکار کنم پوستم شل تر نشه؟ می تونم سفتش کنم؟ و اینکه نمی تونم از دستگاه های ورزشی استفاده کنم و ورزش های سخت انجام بدم چون قدم میسوزه بنظرتون چه ورزشی انجام بدم خوبه؟ من وقتی ۲۲ کیلو کم کردم رژیم بسیار سخت و سرخود گرفتم نه برنج نه نون نه هیچی! فقط لواشک میوه و آب می خوردم حتی چیز هایی که نمک داشت رو هم نمی خوردم تا چاق نشم! مطالب اینترنتو خوندم برای کاهش اشتها نوشته بود سرکه سیب بخورید من هم ناشتا ۴-۵ قاشق غذا خوری سرکه سیب می خوردم! الان که فکر میکنم نمیدونم چرا معدم سوراخ نشده😂 چه خر بودم بدون پرسش و تحقیق این کارو کردم! این قضیه مال پارساله الان باید چیکار کنم؟ ممنون میشم به ترتیب به سئوال هام پاسخ بدین🙏❤

کارشناس به اندام 1402/03/31

سلام وقت بخیر عزیزم ورزش کردن مانع رشد قدی نمیشه برای کاهش وزن وتناسب اندام باید رژیم اصولی کنار ورزش وداشته باشید ورزشتون میتونه ترکیب تمرین هوازی و قدرتی باشه سرکه سیب نهایت یک قاشق اونم با اب مخلوط ناشتا هم نباشه برای رژیم مناسب سن خودتون میتونین روی لینک بزنید وثبت نام انجام بدین

-سمانه 1402/03/29

سلام من قدم ۱۶۲ هست و قبلا ۷۵ کیلو بودم با ورزش شدم ۷۱ و رژیم کتوژنیک گرفتم توی تقریبا یک ماه شدم ۶۴ کیلو و خب پوستم هنوز شل نشده خیلی استرس شو دارم چون یهو وزنم اومد پایین ، ایا ممکنه توی ۶ کیلوی بعدی پوستم شل شه؟؟ غیر از ورزشم ( تی ارایکس ) چیکار میتونم بکنم. ؟؟؟

کارشناس به اندام 1402/03/30

سلام عزیزم درسنین پایین تر این احتمال کمتر هست حتما ورزشتون هوازی وقدرتی در کنار هم باشه تا افت وشل شدن پوست اتفاق نیوفته

-مهدی پیمان 1402/03/27

سلام من ۱۷ سالمه ۸۰ کیلو وزنم و قدم ۱۶۳ میخواستم بدونم واسه ورزش کردن حداقل هر هفته چند ساعت ورزش کنم و با ورزش کردن وکاهش وزن قدم هم بلند تر میشه

کارشناس به اندام 1402/03/28

سلام عزیزم در هفته سه روز ورزش کنید عالیه 3 تا4 ساعت بله شما هنوز در سن رشد هستین حدود 60 تا65 وزن خوب برای شما هست که میتونین برای کاهش وزن از طریق لینک ثبت نام برنامه رو انجام بدین

عاطفه خلیل نژاد 1402/02/27

سلام. من ۴۲ سالمه و جراحی میوم عمل باز انجام دادم و یکماه از جراحی گذشته و اصلا شکم نداشتم ولی الان شکمم از قسمت بخیه دو تکه شده و یک زیر شکم افتاده دارم و به شدت ناراحتم. من چکار باید انجام بدم و از چه ویتامین استفاده کنم برای افتادگی

کارشناس به اندام 1402/02/28

سلام عزیزم تجویز ومصرف هرنوع ویتامینی به عهده پزشک معالج هست بعد مدتی از عمل رژیم و ورزش وبانظر پزشک‌انجام بدین

ابوالفضل علیزاده 1402/02/07

سلام وقت بخیر من وزن زیادی کم کردم و پوست شکمم شل شده و راه کارهایی پیشنهاد میکنید واسه صفت شدن پوستم 3سالی هم میشه ک بدنسازی کار میکنم ولی بازم پوستم شل هست برای این ک صفت بشه داروی خاصی میتونم مصرف کنم یا فقط باید عمل منم

کارشناس به اندام 1402/02/08

سلام وقت بخیر عزیزم وقتی با ورزش به نتیجه دلخواه نرسیدین تنها راه جراحی زیبایی هست