درمان افتادگی پوست ؛ 10 راهکار جلوگیری از شل شدن پوست

خانه » زندگی رژیمی » ورزش و زیبایی » درمان افتادگی پوست ؛ ۱۰ راهکار جلوگیری از شل شدن پوست
شل شدن پوست

اگر شما هم تصمیم به کاهش وزن و تناسب اندام گرفتید حتما به عواقب احتمالی آن مانند شل شدن پوست و افتادگی نیز فکر کردید. قبل از اینکه پشیمان شوید این مقاله را مطالعه کنید تا 10 راهکار ساده و عملی برای جلوگیری از شل شدن پوست را بررسی کنیم.

شل شدگی و افتادن پوست از قسمت های جدا نشدنی بالا رفتن سن است. با افزایش سن، ساختار زیرین پوست نیز بیشتر دچار مشکل می شود. همچنین پوست، استحکام کششی خود را از دست می دهد. در کنار پیر شدن، فاکتورهایی مانند آسیب خورشید، سیگار کشیدن و تغییرات وزنی می توانند روی نرخ شل شدگی پوستمان تاثیر بگذارند. اما راه هایی وجود دارند که می توانیم با انجام دادن آنها، شل شدگی پوست را به حداقل برسانیم و یا پوست های شل شده را دوباره به حالت قبل برگردانیم.

 

کارهای که برای پیشگیری از افتادگی پوست می توانید انجام دهید

برای پیشگیری از شل شدگی پوست چه کاری می توانید انجام دهید؟

با گذشت زمان به ناچار حجم صورتمان را از دست می دهیم. دلیلش از دست دادن غشاء میانی پوست، چربی، عضله و تغییرات استخوانی است. فاکتورهای خارجی مانند در معرض نور خورشید قرار گرفتن، آلاینده ها، استرس و غیره می توانند این فرآیند را سرعت ببخشند. اجرای برنامه غذایی سالم سرشار از آنتی اکسیدان، ترک کردن سیگار و الکل، کاهش استرس و استفاده از ضد آفتاب می توانند تا حدود زیادی تاثیر این عوامل خارجی را کاهش دهند. پژوهش های بسیاری نشان دادند این عوامل خارجی بیشتر از ژنتیک روی پیری پوست تاثیر می گذارند.

شل شدن پوست

 

بهترین مراقبت برای شل شدگی پوست چیست؟ 

همیشه به دنبال کرم های پوستی با مواد فعال باشید که بتوانند پوست را از آسیب های بیرونی در امان نگه دارد. همیشه از ضد آفتاب حتی در زمستان استفاده کنید. یادتان باشد با اینکه اشعه های UBV در زمستان کمتر است اما سطح UVA همچنان بالا است. UVA طول موج بلندتری است که می تواند از شیشه نیز عبور کند. UVA در بلند مدت سبب شکست در کلاژن و الاستین می شود.

بنابراین این بسیار ضروری است که مطمئن شوید ضد آفتابتان نه تنها در برابر UBV بلکه در برابر UVA نیز از پوستتان محافظت کند. حتی گفته می شود نورهایی که از صفحه های نمایش نیز تابیده می شود برای پوست ضرر دارند و باید خود را در برابرشان ایمن نگه داشت. برخی از ضد آفتاب ها دارای آنتی اکسیدان نیز هستند که می توانند پوست را در برابر رادیکال های آزاد محافظت کنند.

 

سبک زندگی برای پیشگیری از افتادگی پوست و محکم نگه داشتنش چقدر مهم است؟

اول از همه سیگار کشیدن را متوقف کنید. سیگار کشیدن درست مانند درمعرض نور آفتاب قرار گرفتن باعث آسیب به رادیکال های آزاد می شود. این آسیب آنزیم هایی نظیر MMP-1 را افزایش می دهد که باعث شکسته شدن کلاژن و الاستین می شود. شواهد رو به افزایشی وجود دارند که آلاینده ها به خصوص هنگام قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش سبب پیری پوست می شوند. آنتی اکسیدان های خوراکی و موضعی می توانند به محافظت در برابر رادیکال های آزاد کمک کنند.

برنامه غذایی سرشار از میوه و سبزیجات می تواند آنتی اکسیدان طبیعی بدن را تامین کند. برای مثال فلفل های زرد و نارنجی دارای کاروتینوئیدها هستند که آنتی اکسیدان هایی قوی اند. گوجه فرنگی دارای لیکوپن است که پوست را در برابر نور آفتاب محافظت می کند. برنامه غذایی سالم، مقداری ورزش و ضد آفتاب به محافظت از پوست کمک می کنند و در نهایت پیری آن را به حداقل می رسانند.

ممکن است زمانی که می خواهید شروع به کاهش وزن کنید این تردید برایتان بوجود بیاید که اگر پوست شل و زشت شد چه؟ جواب این سوال را امروز خواهید گرفت. کاهش وزن به میزان بالا حدود 22 تا 45 کیلو می تواند فوق العاده تغییرتان دهد اما پوستی که قبل از کاهش این وزن بدنتان را می پوشاند حالا چه وضعیتی خواهد داشت؟ اگر در مدت کوتاهی وزن بالایی کم کنید احتمال اینکه پوستتان آویزان شود زیاد است. این حالت مانند چین پرده های لوکس است! خب این چین برای پرده زیباست اما برای انسان … خودتان تصور کنید!

 

چکار کنیم که از این پوست اضافی خلاص شویم؟

اگر بخواهیم جوابی کوتاه و سریع به این پرسش بدهیم، پاسخ مناسب جراحی است اما جراحی هزینه بر است و ممکن است آثار زخم از خود بجا بگذارد. اقداماتی با شدت کمتر نسبت به جراحی وجود دارد که می توانید قبل از هر کاری روی آنها حساب کنید.

 

آیا می توان از شل شدن پوست جلوگیری کرد؟

در حالی که با کاهش وزن زیاد کاملا جلوی افتادگی پوست گرفته نمی شود اما روش هایی وجود دارند که تا جای ممکن استحکام پوست را حفظ می کنند. سبک زندگی سالم و روش هایی خاص برای تقویت کلاژن وجود دارند ساختار پروتئینی مسئول استحکام و ارتجاعی بودن پوست است که می تواند تغییر ایجاد کند. در ادامه راه هایی را به شما می آموزیم تا در مسیر رسیدن به هدف کاهش وزن، پوست تان را محکم و پایدار نگه دارید.

شل شدن پوست

 

1- شل شدن پوست ؛ هوشمندانه انتخاب کنید

شاید درباره شلی و آویزان شدن پوست بعد از کاهش وزن زیاد چیزی خوانده یا شنیده باشید. متخصصین می گویند پیشگیری بهتر از درمان است و این کار به خوبی جواب می دهد. وقتی رژیمی انتخاب کنید که آرام آرام وزنتان را کاهش دهد بیشتر مشکلات خود به خود حل خواهد شد. وقتی به مرور وزن کم می کنید پوست فرصتی برای ریکاوری و تنظیم خود بر اساس شرایط جدید دارد.

کاهش وزن آهسته و با هدف یک کیلو در هفته می تواند احتمال شل شدن پوست را بسیار کاهش دهد. برنامه هایی که تاکید بر برنامه غذایی و ورزشی دارند کمکتان می کنند آرام آرام وزن کم کنید. شاید بعضی از کاهش وزن تدریجی خوششان نیاید و دوست داشته باشند سریع تغییرات را ببینند اما باید بدانید شلی و آویزان شدن پوست تنها یکی از ضررهای کاهش سریع وزن است.

 

2- شل شدن پوست ؛ خوراکی های سالم مصرف کنید

سلامت پوست نقش مهمی در تعیین سرعت ریکاوری آن دارد. با توجه به گفته های جیسون اسپکتور( استادیار جراحی پلاستیک در کالج پزشکی دانشگاه کرنل ) دو مورد از بزرگترین شاخص هایی که خاصیت ارتجاعی پوست را تعیین می کنند ژنتیک و سن است. اگر هر دو شاخص علیه ما بود چه؟ متخصصان سلامت می گویند استفاده از برخی غذاها به خاصیت ارتجاعی پوست کمک می کند رژیم دکتر کرمانی نیز شامل تمام گروههای غذایی می شود و از کمبود ویتامین ها در پوست فرد جلوگیری می کند.

 

الف- ویتامین A ،C و E

این گروه از ویتامین ها پوست را از رادیکال های آزاد ( آدم بد هایی که سبب آسیب های سلولی می شوند ) در امان نگه می دارند. همچنین سرعت ترمیم پوست را تقویت می کنند. به طور خاص، ویتامین A به تامین آب لایه های زیرین پوست کمک می کند. ویتامین C الیاف سفت کننده پوست مانند کلاژن و الاستین را محافظت می کند.

ویتامین E محافظ پوست در برابر آسیب نور خورشید است. خوردن انواع مختلف سبزیجاتی که برگ سبز دارند و میوه ها و سبزیجات رنگارنگ می توانند خاصیت ارتجاعی پوست را افزایش دهند. نمونه های خاص عبارتند از:

 • هویج
 • پرتقال
 • طالبی
 • فلفل سبز
 • مرکبات
 • کیوی
 • پاپایا
 • بروکلی
 • کلم بروکسل
 • اسفناج و گروه بزرگی از سبزیجات برگ دار

 

ب- اسید چرب های ضروری

روغن های طبیعی پوست خود را با خوردن غذاهای دارای اسید چرب های ضروری تقویت کنید. اسید چرب هایی مانند امگا 3 و امگا 6 پوست را تغذیه می کنند تا انعطاف پذیر و صاف بماند. این روغن ها با خشکی و چین و چروک پوست مبارزه می کنند. ماهی های آب سرد مانند ماهی تن، ساردین، ماهی خال مخالی و قزل الا مصرف کنید.

آجیل را قسمتی از میان وعده روز خود قرار دهید همه اینها منابعی عالی از اسید چرب های ضروری هستند. روغن های سالمی مانند روغن زیتون، کانولا و روغن هسته انگور را نیز می توانید در برنامه خود استفاده کنید و از خواص آنها بهره مند شوید. رژیم دکتر کرمانی نیز در سهمیه اضافی خود روغن زیتون را قرار داده است تا به سالم نگه داشتن پوست فرد کمک کند.

 

ج- بیوتین استفاده کنید

بیوتین را بیشتر بین محصولات مفید برای مو می بینید اما بیوتین برای پوست نیز خواصی دارد. این ویتامین B محلول در آب با نام ویتامین H شناخته می شود. اختلالات خاص پوستی از جمله درماتیت، پوست پوست شدن و آلوپسی با کمبود بیوتین در ارتباط هستند. خوردن میزان مناسب بیوتین به افزایش سلامت پوست کمک می کند. سبزیجات دارای برگ سبز، آجیل، شیر، تخم مرغ، بلغور جو دو سر و برنج از منابع بیوتین به حساب می آیند.

شل شدن پوست

 

د- چای سبز بنوشید

مقداری چای سبز بنوشید. سعی کنید به نوشیدن چای به خصوص چای سبز عادت کنید. این نوشیدنی مقدار زیادی آنتی اکسیدان دارد که:

 1. جلوی التهاب را می گیرد.
 2. آسیب سلولی را کند می کند.
 3. پوست را از آسیب نور خورشید در امان نگه می دارد.

 

3- شل شدن پوست ؛ به مرور وزن کم کنید

بیشتر متخصصان تغذیه، کاهش وزن هر دو هفته 2 تا 3 کیلوگرم را توصیه می کنند، این مقدار بسته به اضافه وزنی که دارید ممکن است متفاوت باشد. کاهش سریع وزن با برنامه های بسیار کم کالری و دیگر رژیم های کوتاه مدت باعث ایجاد خطوط در صورت، تاثیر روی سلامت پوست و عدم موفقیت در ثابت نگه داشتن وزن کم شده می شود.

توصیه های دکتر کرمانی برای جلوگیری از شل شدن پوست بعد از رژیم:

 

4- شل شدن پوست ؛ عضله بسازید

اینطور که معلوم است اصلا نمی شود ورزش را کنار گذاشت. دلایل قانع کننده ای وجود دارند که نشان می دهند ورزش جلوی آویزان شدن پوست را می گیرد به خصوص ورزش هایی که در آن از تمرینات قدرتی استفاده می شود. این نوع ورزشها عضله زیر پوست شل شده را فرم می دهند و کاری می کند شلی پوست کمتر دیده شود. با هالتر و دمبل ورزش کنید تا عضلات قوی شوند. عضلات قوی پوست را محکم نگه می دارد.

اگر اطراف خود چنین وسائلی ندارید از وزن بدن استفاده کنید. حرکت شنا، دراز و نشست، تخته، کرانچ، اسکات پا انجام دهید تا عضله بسازید. اگر در خانه دستگاه ورزشی دارید از حالت دکور خارجش کنید و از آن کار بکشید و یا می توانید در باشگاه ها این کار را انجام دهید.

با انجام ورزش قدرتی جای چربی ها را که مدت طولانی بخش هایی از بدن را درگیر کردند با عضله عوض کنید. برای جلوگیری از افتادگی و شل شدن پوست باید چربی ها به عضله تبدیل شوند. وقتی عضلات زیرین بدن حجم و شکل بگیرند به پوست پایه ای محکم می دهد که خود را روی آن پهن کند. ساخت عضله در حال کاهش وزن نه تنها به سفت ماندن پوست کمک می کند بلکه مقدار کالری که در طول روز می سوزانید را افزایش می دهد در نتیجه کاهش وزن نیز آسان می شود.

بسته به علاقه تان از دمبل، دستگاه و یا ورزش هایی که با وزن خود بدن انجام می شود استفاده کنید. 4 روز در هفته چنین ورزش هایی را دربرنامه ورزشی خود بگنجانید. برای اینکه بهترین نتیجه را بگیرید، پروتئین را به وعده ها و میان وعده های خود اضافه کنید چون پروتئین به ریکاوری و قوی شدن از داخل و خارج بدن کمک می کند.

 

5- شل شدن پوست ؛ پوست خود را از نور خورشید محافظت کنید

اگر بیرون از خانه ورزش می کنید باید اقداماتی را انجام دهید تا پوستتان زیاد در معرض اشعه های مخرب کلاژن قرار نگیرد. برنامه ریزی کنید که پیاده روی و دویدن تان اول صبح یا در پایان روز انجام شود، زمانی که نور خورشید شدت ندارد. از ضد آفتابی استفاده کنید که روی بسته آن برچسب broad-spectrum ( طیف سترده ) خورده باشد این یعنی ضد آفتاب پوست را در برابر اشعه های UVA و UVB محافظت می کند. این دو مورد اشعه به غشاء میانی پوست آسیب می رسانند. همچنین لباسی به تن کنید که خوب پوست را بپوشاند.

 

6- شل شدن پوست ؛ غذاهای رنگارنگ میل کنید

بشقاب خود را با انواع میوه و سبزیجاتی که برای سلامت پوست حیاتی هستند به خصوص ویتامین A یا لیکوپن و بسیار مهم هستند رنگارنگ کنید. پژوهش ها نشان دادند این آنتی اکسیدان جلوی آسیب های اشعه UV را می گیرد. ویتامین A در گوجه فرنگی، فلفل قرمز و دیگر سبزیجات رنگی یافت می شود. سبزیجات برگ دار و مرکبات نیز منبع غنی از ویتامین C هستند که به ساخت کلاژن کمک می کند.

 

7- شل شدن پوست ؛ استفاده از سرم و رتینوئیدها

با وجود اینکه اکسیر جادویی برای سفت کردن پوست وجود ندارد اما محصولات خاصی هستند که در صورت استفاده روزانه به رشد کلاژن و حفظ ظاهر پوست کمک می کنند. متخصص پوست می تواند کرم و ژل های حاوی رتینوئید مانندRetin-A وTretin-X تجویز کند. همچنین سرم هایی را تهیه کنید که بدون نیاز به نسخه (مانند سرم های دارای فاکتور رشد اپیدرمی) فیبروپلاست در عمق پوست را تحریک می کنند و تولید کلاژن را افزایش می دهد.

 

8- شل شدن پوست ؛ سیگار نکشید

سیگار نکشید و از دود آن نیز فاصله بگیرید. سیگار کشیدن انعطاف پذیری پوست را کم می کند. همچنین بررسی های جدید نشان دادند در معرض دود سیگار قرار گرفتن مقدار پروتئین های التهابی درون پوست را افزایش، تولید کلاژن را  کاهش می دهد. در نتیجه باعث نازک شدن پوست و چین و چروک می شود.

شل شدن پوست

 

9- شل شدن پوست ؛ به یک متخصص مراجعه کنید

تا زمانی که به وزن ایده آل نرسیدید به هیچ نوعی از جراحی پوست نیاز ندارید. اگر می خواهید جراحی انجام دهید بهترین موقعیت زمانی است که پوست ثبات داشته باشد ( یعنی وزنتان بالا یا پایین نرود ). ابتدا با یک متخصص پوست درباره روش های بهبود پوست صحبت کنید و در صورت نتیجه نگرفتن، جراحی آخرین راه حل است.

 

10- شل شدن پوست ؛ آب بنوشید

آب بنوشید. کمبود آب به سلول های پوست آسیب وارد می کند یعنی سبب خشکی و عدم انعطاف پذیری آن می شود. هرگز اجازه ندهید به اندازه ای بدنتان کم آب شود که احساس تشنگی کنید.

 

آخرین راهکار برای لیفت کردن پوست چیست؟

برنامه غذایی سالم و انجام مداخلات غیر جراحی مانند میکرونیدلینگ می تواند بسیار کمک کننده باشد. میکرونیدلینگ با کلاژن هایی که از نظر مکانیکی دچار مشکل شدند کار می کند و در نتیجه ساخت کلاژن های جدید را تحریک می کند.

3.8/5 - (53 امتیاز)
  به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما

آرزو ۲۹ دی ۱۴۰۱

یادم رفت اینو بگم. قدم ۱۶۱ وزنم ۵۳ هست. دستام خیلی لاغره و صورتمم کلا پوست رو استخون.

کارشناس به اندام ۳۰ دی ۱۴۰۱

آرزوجانم چندکیلو میتونین وزن اضافه کنید برای رژیم روی لینک بزنید وثبت نام انجام بدین

آرزو ۲۹ دی ۱۴۰۱

سلام. وقت بخیر. خانم ۳۷ ساله هستم. از بچگی سوع تغزیه داشتم و کمکاری تیروئید هم بعد از بلوغ گرفتم. پوست و عضلاتم همیشه شل بود از وقتی یادمه. هیچوقت قدرت ورزش کردن نداشتم. فشار و استرس زیادی هم همیشه روم بود. هیچوقت به خاطر این وضع بدنم سمت ازدواج نرفتم. الانم پوست صورت و بدنم خیلی شل و آویزون شده. چربی زیر پوست صورتم خیلی خیلی نازکه. آیا راهی هست که پوستم بهتر بشه. ورزشهای قدرتی شاید بتونم کم کم شروع کنم اگه غذا بخورم و انرژی داشته باشم. به جز اون آیا راهی هست؟

کارشناس به اندام ۳۰ دی ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر آرزوجان قطعا با داشتن تغذیه خوب وتقویا سیستم ایمنی وانجام ورزش این شرایط بهتر خواهدشد ورزش از زمان کم مثلا ۵دقیقه شروع کنید زمان نیاز هست برای بهتر شدن اوضاع ولی غیرممکن نیست

محمد ۲۷ دی ۱۴۰۱

سلام من اضافه وزن خیلی زیادی دارم و الان شروع به کم کردن وزن کردم به نظر شما پوست من با ورزش سفت میشه یا نیاز به جراحی پیدا میکنم . سنم 33ساله و 60 کیلو اضافه وزن داشتم تا الان 15 کیلوشو کم کردم

کارشناس به اندام ۲۸ دی ۱۴۰۱

سلام بله اقا محمد کنار رژیمتون حتما ورزش انجام بدین تا کمترین اسیب به پوست برسه برنامه ای هم که دارین باید تمامی گروه های غذایی رو داشته باشه تا نیاز بدن تامین بشه

علی ۱۸ دی ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید من ۸۰ کیلو بودم خیلی سریع لاغر کردم الان ۶۰ کیلو شدم البته خودم خودسرانه رژیم گرفتم. الان پوستم شل شده آیا اگه مدتی صبر کنم و ورزش هم کنم درست میشه یا دیگ تا آخر همینطوری میمونه😢

کارشناس به اندام ۱۹ دی ۱۴۰۱

سلام سلامت باشید علی اقا ورزش و شروع کنید بدون نتیجه نیست اما زمان نیاز داره تا شل شدن وافتادگی ازبین بره

ابوالفضل ۱۲ دی ۱۴۰۱

سلام من پوست دستم شل شده برا چی 14سالمه 39کیلومه

کارشناس به اندام ۱۳ دی ۱۴۰۱

سلام عزیزم اگر وزنی کم کرده باشید میتونه علتش باشه حتما حرکات کششی و ورزشی و انجام بدین البته سابقه ژنتیک و نادیده نگیرید

آزاده ۰۹ آذر ۱۴۰۱

سلام آقای دکتر خسته نباشید ، من ۱۸ سالمه وزنم ۷۸ و قدم ۱۶۴ هستش ، زیرشکمم و بازوهام خیلی بزرگن کل چاقیم تو این دونقطه جم شده خودم پوستمو میتونم بکشم ی مقداری شل شده ، میخاستم بدونم این افتادگی پوست ناحیه بازو و شکمم با ورزش رفع میشه یا باید عمل آبدومینو انجام بدم ؟

کارشناس به اندام ۱۹ آذر ۱۴۰۱

سلام آزاده جان .عزیزم دوسوم اضافه وزن در شکم پهلو ذخیره میشه و طبیعیه که این قسمت ها بزرگتر باشن ...باید در کنار رژیم غذایی ورزش کنی و تمرینات قدرتی و هوازی رو باهم انجام بدی ورزش مانع از شل شدن و افتادگی پوست میشه و عضلاتت رو تقویت میکنه و همچنین به روند کاهش وزنت خیلی کمک میکنه .اگه بعد از رژیم و ورزش باز هم افتادگی رو داشتی میتونی عمل کنی.برای ثبت نام و رژیم کاهش وزن و برنامه ورزشی مناسب به این لینک مراجعه کن .

وحید ۲۷ مرداد ۱۴۰۱

سلام ،20 کیلو از 40 کیلو باقیمانده است ورزش های که همراه با رژیم وجود دارد که پوست شل نشود من انجام دادم مثل کرانچ،دراز نشست اما خیلی بهم به کمر و پاها فشار وارد میشود حالا چکار باید بکنم تا پوستم شل نشه ممنون از شما

کارشناس به اندام ۳۰ مرداد ۱۴۰۱

سلام خداقوت .در مورد برنامه ورزشی مناسب با مربی ورزشیتون مشورت کنید .

ناشناس ۱۸ تیر ۱۴۰۱

سلام خدا قوت من ۱۹ سالمه وزنم ۱۱۰ قدم ۱۶۸ هستش میخام اقدام کنم به لاغری از طریق بدنسازی و رژیم کالری شماری به نظر شما چه کار هایی انجام بدم که پوست بدنم شل و افتاده نشه ؟

کارشناس به اندام ۲۰ تیر ۱۴۰۱

سلام روزتون بخیر .عزیزم رژیمتون باید اصولی باشه و روند کاهش وزنتون هم اهسته ....و در کنارش حتما زیر نظر مربی ورزش کنید و تمرینات قدرتی و هوازی رو باهم انجام بدین .اینجوری تا حد خیلی زیادی میتونید از شل شدگی و افتادگی پوست جلوگیری کنید.

مریم ۲۶ خرداد ۱۴۰۱

سلام من ۱۷ سالمه و ۷۶ کیلو وزن دارم و قدم ۱۷۰. روی قسمت های ران پا و بازو های دستم رد هایی هست که فک میکنم برای چاقی هست . چطوری وزنم رو کم کنم و افتادگی پوست پیدا نکنم و خوش اندام بشم؟؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنین🙏

کارشناس به اندام ۲۹ خرداد ۱۴۰۱

سلام مریم جان اگر شما همراه با رژیم ورزش کنی همزمان با آب شدن چربی‌ها پوستت به ماهیچه می‌چسبه و دچار افتادگی پوست نمیشی

حمید ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام اقای دکتر ، من طی دو سال گذشته مقداری وزن کم کردم و لاغر شدم اما دوتا مشکل بود ک ممنون میشم راهنمایی کنید ، اول اینکه ، چربی قسمت سینه و پستان خیلی شل شده چطور میتونم برطرفش کنم ، و دوم اینکه چربی توی قسمت رونم برعکس شکم و پهلو خیلی دیر اب و میشه و هنوز شکل خوبی نگرفته ، چکار باید بکنم ایا باید تمرین موضعی انجام بدم؟ ، مچکر از شما ، سنمم بیست هست و خب برای یک مرد زشته ک سینش بد فرم باشه ممنون از شما

کارشناس به اندام ۱۳ دی ۱۴۰۱

سلام اقاحمید برای تناسب اندام باید فعالیت بدنی رو حتما داشته باشیدبله تمرینات موضعی رو حتما انجام بدین اگر به نتیجه دلخواه نرسیدین روش های نوین موضعی رو با نظر متخصص انجام بدین

مجتبی فراهانی ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۱

عالی سپاسگزارم

مهتاب ۰۵ اسفند ۱۴۰۰

سلام برای افتادی پوست باید چیکار کنم چون عمل دیسک هم داشتم دکترم منو ار هر چی ورزش که باعث اذیت شدن کمرم بشه منع کرده ن میتونم دراز و نشست برم ن ورزشهای هوازی حتی تو مسیر های سر بالایی هم حق تند راه رفتن رو ندارم لطفا یک راه حل جلوی پام بزارید ممنون ازتون

کارشناس به اندام ۰۷ اسفند ۱۴۰۰

سلام مهتاب جان روش کویتیشن و آر اف میتونه کمک کننده باشه

مهتاب ۰۵ اسفند ۱۴۰۰

سلام به دلیل کاهش وزنی که داشتم پوستم شل شده میخواستم بدونم باید چیکار کنم که بهترین راه و زود ترین راه حل برای این مشکل باشه

کارشناس به اندام ۰۸ اسفند ۱۴۰۰

سلام مهتاب جان بهترین راه برای پیشگیری و درمان شلی و افتادگی پوست ورزش کردنه

ناشناس ۰۱ اسفند ۱۴۰۰

سلام ببخشید من 12 سالمه و یکذره چاق هستم بدنم هم همه جاهاش ترک خورده چیکار کنم که خوب بشن مامانم میگه لاغر بشم پوستم میوفته شما راه کاری پیشنهاد دارید

کارشناس به اندام ۰۳ اسفند ۱۴۰۰

سلام دوست خوبم چون سنت پایین هست به راحتی هم میتونی وزن کم کنی و هم با ورزش همراه با رژیم میتونی از شل شدن و افتادگی پوستت جلوگیری کنی یادت باشه رژیم و ورزش در کنار هم نمیذاره پوستت بیفته و شل بشه اگر دوست داری در رژیم کودک و نوجوان دکتر کرمانی ثبت نام کنی که مناسب سنت هست به این لینک مراجعه کن

قربانی ۲۶ دی ۱۴۰۰

سلام اقای دکتر من ۲۳سالمه وزنم ۱۲۰کیلو بوده باورزش ورژیم الان شودم ۷۸کیلو یک مقدار پوست شکمم شل و اویزون شود چیکار کنم که پوست شکمم جعم بشه بر بالا ممنون یه راهنمایمون کنید مرسی

کارشناس به اندام ۲۷ دی ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز خیلیم عالی فقط مراقب نوع رژیمتون باشید که خیلی مهمه اصولی و مناسب باشه و برای جمع کردن پوست شکم بهترین راه ورزش و مخصوصا ورزش‌های موضعی مثل دراز و نشست و کرانچ هست

آیدا ۱۳ دی ۱۴۰۰

سلام خسته نباشید.. من 20 سالمه 90 کیلو هستم الان تصمیم دارم رژیم بگیرم و عجله ای هم برای لاغری فوری ندارم طی 7،8 ماه مثلا به 70 کیلو برسم خوبه... اما الان نمیدونم چیکار کنم که بعدا پوستم شل نشه در طی رژیم چیکار باید بکنم ؟ اگه ورزش چطور ورزشی ؟ و اینکه به نظرتون میانگین ماهی چند کیلو کم کنم خوبه ؟

کارشناس به اندام ۱۴ دی ۱۴۰۱

سلام سلامت باشید ایدا جان ماهی دوتاسه کیلو کم کنی عالیه ورزش هم ازتمرین سبک مثل پیاده روی شروع کنید رفته رفته تمرین قدرتی روهم اضافه کنید شما میتونین برای دریافت رژیم مناسب بدن خودتون روی این لینک کلیک کرده وثبت نام انجام بدین

فرنوش ۱۳ دی ۱۴۰۰

سلام من ۳۵سالمه وافتادگی صورت دارم همچنین ۵کیلواضافه وزن لطفا راهنمای کنید

کارشناس به اندام ۲۹ دی ۱۴۰۰

سلام دوست خوبم برای افتادگی صورت از ماسکهای جمع کننده گیاهی استفاده کن، همچنین سفیده تخم مرغ و پروتئین‌ها و برای اضافه وزنت از یه رژیم درست و اصولی همراه با ورزش و پیاده روی استفاده کن اگر مایل به دریافت رژیم کاهش وزن دکتر کرمانی هستی به این لینک مراجعه کن

نسرین حاتمی ۱۳ دی ۱۴۰۰

سلام من ۲۸ سالمه و ظرف یک شال گذشته با رژیم هایی که ناآگاهانه گرفتم موجب شده پوست ناحیه بازو و زیر شکمم شل بشه و الان دنبال یه راه حل مناسب میگردم اگ ممکن بگید در کنار ورزش چه کاری میتونم انجام بدم

کارشناس به اندام ۲۰ دی ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز اگر شما همزمان با رژیم ورزش کنید دچار شلی و افتادگی پوست نخواهید شد بهترین و موثرترین راه ورزش و استفاده از پروتئین هست که باعث عضله سازی در شما بشه

نجوا ۱۱ آبان ۱۴۰۰

سلام.من قررص سرترالین مصرف میکنم که باعث جاقی بخصوص در ناحیه شکم وپهلو شده.چطور میتونم این مشکل رو حل کنم.باتشکر

کارشناس به اندام ۱۶ آذر ۱۴۰۰

سلام دوست خوبم با ورزش و رژیم میتونی وزنت رو کم کنی و چربی ناحیه شکمت رو برطرف کنی اگر مایل هستی از رژیم دکتر کرمانی استفاده کنی به این لینک مراجعه کن

... ۲۷ مهر ۱۴۰۰

سلام آقایی دکتر من حدودا شش ماه بدنسازی کار میکنم و وزنم خداروشکر از 106به 82حدودا رسیده مقداری پوستم قسمت شکم اضافه اومده با این که تمرینات شکم انجام دادم میشه راهنماییم کنید

کارشناس به اندام ۱۹ آبان ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز بهتون تبریک میگیم و براتون آرزوی سلامتی داریم شما در طول مدت رژیم باید همزمان ورزش هم میکردید ولی اشکالی نداره الان هم با تمرینات مداوم و روزانه میتونی پوست شکمت رو سفت کنی