بهترین ورزش های کالری سوز را بشناسید

خانه » زندگی رژیمی » ورزش و زیبایی » بهترین ورزش های کالری سوز را بشناسید
بهترین ورزش های کالری سوز را بشناسید

بهترین ورزش های کالری سوز را بشناسید

اگر با دنیای فیتنس آشنا باشید مسلما می دانید برای شکل گرفتن بدن و کاهش وزن چه چیزهایی لازم است: کالری دریافتی در برابر کالری مصرفی. هرچند تحقیقات جدید نشان داده که کاهش وزن سریع کاری دشوار است – تحقیقات سال ۲۰۱۶ نشان داد برای داشتن کاهش وزنی سریع باید به شدت ورزش داشت و برنامه غذایی بسیار محدود در کالری را اجرا کرد – اما همچنان کالری ها با اهمیت هستند مخصوصا اگر آن ها را در باشگاه بسوزانید.

وقتی مقدار کالری که ورزش مورد علاقه تان و دیگر ورزش ها می سوزانند را می دانید، می توانید کارآمدترین نوع برنامه ورزشی را طراحی کنید تا سرعت دست یابی به اهدافتان افزایش پیدا کند. در میان ورزش های هوازی، دویدن و اسکیت در صدر جدول کالری سوزترین ورزش ها قرار دارند. اما در میان این ورزش ها تعداد دیگری هم هستند که می توانند در یک ساعت، ۵۰۰ کالری بسوزانند.

ورزش خود را میکس کنید و به خود این فرصت را بدهید که دیگر ورزش ها را نیز امتحان کنید. تنوع بخشیدن به ورزش نه تنها باعث می شود کالری بیشتری بسوزانید بلکه انگیزه تان را افزایش می دهد تا به ورزش کردن ادامه دهید.

بزرگترین کالری سوزها:

اطلاعات این جدول بر اساس شخصی با وزن ۷۲ کیلوگرم است.

 1. دویدن با سرعت ۱۳ کیلومتر بر ساعت: ۸۶۱ کالری در یک ساعت
 2. اسکیت: ۵۴۸ کالری در یک ساعت
 3. تکواندو: ۷۵۲ کالری در یک ساعت
 4. طناب زدن: ۸۶۱ کالری در یک ساعت
 5. تردمیل پله ای: ۶۵۷ کالری در یک ساعت
 6. دویدن آهسته با سرعت ۸ کیلومتر بر ساعت: ۶۰۶ کالری در یک ساعت
 7. پیاده روی با کوله پشتی ( مسافرتی ): ۵۱۱ کالری در یک ساعت
 8. راکت بال: ۵۱۱ کالری در یک ساعت
 9. اسکی ( شامل پیاده روی با چوب اسکی ): ۴۹۶ کالری در یک ساعت
 10. ایروبیک با شدت بالا: ۵۳۳ کالری در یک ساعت

مشخص است که این مقدار کالری ها تخمینی است و مقدار کالری مصرفی برای هر فرد می تواند متفاوت باشد. ممکن است مسافتی که می پیمایید بنا به دلایل مختلف، متفاوت باشد از جمله شدت ورزشی که می کنید، وزنتان و سطح تناسب اندام کنونی تان. گاهی نیز به دلیل شکل بدن و ترکیب بدنی تان ممکن است میزان کالری سوزی کاهش پیدا کند. تحقیقات نشان داده خانم های سیاه پوست برای سوزاندن مقدار مشخصی از وزن باید مقدار کالری کمتری به نسبت خانم های سفید پوست مصرف کنند.


کاری از گروه ترجمه به اندام ( دکتر کرمانی )
امتیاز کاربرها
  به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما

مریم ۰۸ مرداد ۱۳۹۶

واقعا مطالب خوبی و قابل استفاده ای بود.ممنون

محمدخان ۰۹ شهریور ۱۳۹۵

سلام اقای کرمانی ممنون از مطالبتون و خسته نباشید میگم بهتون ببخشید من 73 کیلو هستم و استخوان بندی متوسط دارم خواستم ببینم من هر شب 10 دور توی چمن فوتبال میدوام و برنامه ی قدم سنج تقریبا در میاد 3/50کیلومتر حالا کافبه یا بیشار ضمنا برای متعادل موندن وزن وگرنه نه حجم نه لاغری