بهترین ورزش های کالری سوز را بشناسید

اگر با دنیای فیتنس آشنا باشید مسلما می دانید برای شکل گرفتن بدن و کاهش وزن چه چیزهایی لازم است: کالری دریافتی در برابر کالری مصرفی. هرچند تحقیقات جدید نشان داده که کاهش وزن سریع کاری دشوار است – تحقیقات سال 2016 نشان داد برای داشتن کاهش وزنی سریع باید به شدت ورزش داشت و […]

زمان مطالعه 5 دقیقه

تعداد بازدید 8777

تاریخ انتشار

دکتر کرمانی

دکتر کرمانی
توسط کارشناسان تغذیه دکتر کرمانی بررسی و تایید شده است.

بهترین ورزش های کالری سوز را بشناسید
میانگین امتیاز 5 از 5

بهترین ورزش های کالری سوز را بشناسید

اگر با دنیای فیتنس آشنا باشید مسلما می دانید برای شکل گرفتن بدن و کاهش وزن چه چیزهایی لازم است: کالری دریافتی در برابر کالری مصرفی. هرچند تحقیقات جدید نشان داده که کاهش وزن سریع کاری دشوار است – تحقیقات سال 2016 نشان داد برای داشتن کاهش وزنی سریع باید به شدت ورزش داشت و برنامه غذایی بسیار محدود در کالری را اجرا کرد – اما همچنان کالری ها با اهمیت هستند مخصوصا اگر آن ها را در باشگاه بسوزانید.

وقتی مقدار کالری که ورزش مورد علاقه تان و دیگر ورزش ها می سوزانند را می دانید، می توانید کارآمدترین نوع برنامه ورزشی را طراحی کنید تا سرعت دست یابی به اهدافتان افزایش پیدا کند. در میان ورزش های هوازی، دویدن و اسکیت در صدر جدول کالری سوزترین ورزش ها قرار دارند. اما در میان این ورزش ها تعداد دیگری هم هستند که می توانند در یک ساعت، 500 کالری بسوزانند.

ورزش خود را میکس کنید و به خود این فرصت را بدهید که دیگر ورزش ها را نیز امتحان کنید. تنوع بخشیدن به ورزش نه تنها باعث می شود کالری بیشتری بسوزانید بلکه انگیزه تان را افزایش می دهد تا به ورزش کردن ادامه دهید.

بزرگترین کالری سوزها:

اطلاعات این جدول بر اساس شخصی با وزن 72 کیلوگرم است.

 1. دویدن با سرعت 13 کیلومتر بر ساعت: 861 کالری در یک ساعت
 2. اسکیت: 548 کالری در یک ساعت
 3. تکواندو: 752 کالری در یک ساعت
 4. طناب زدن: 861 کالری در یک ساعت
 5. تردمیل پله ای: 657 کالری در یک ساعت
 6. دویدن آهسته با سرعت 8 کیلومتر بر ساعت: 606 کالری در یک ساعت
 7. پیاده روی با کوله پشتی ( مسافرتی ): 511 کالری در یک ساعت
 8. راکت بال: 511 کالری در یک ساعت
 9. اسکی ( شامل پیاده روی با چوب اسکی ): 496 کالری در یک ساعت
 10. ایروبیک با شدت بالا: 533 کالری در یک ساعت

مشخص است که این مقدار کالری ها تخمینی است و مقدار کالری مصرفی برای هر فرد می تواند متفاوت باشد. ممکن است مسافتی که می پیمایید بنا به دلایل مختلف، متفاوت باشد از جمله شدت ورزشی که می کنید، وزنتان و سطح تناسب اندام کنونی تان. گاهی نیز به دلیل شکل بدن و ترکیب بدنی تان ممکن است میزان کالری سوزی کاهش پیدا کند. تحقیقات نشان داده خانم های سیاه پوست برای سوزاندن مقدار مشخصی از وزن باید مقدار کالری کمتری به نسبت خانم های سفید پوست مصرف کنند.


کاری از گروه ترجمه به اندام ( دکتر کرمانی )
بهترین ورزش های کالری سوز را بشناسید - 5 - کالری سوز - ورزش و سلامتی

مریم اصیلی

از سال 95 با ورود به مجموعه دکتر کرمانی وارد حوزه‌ی محتوا و به طور تخصصی محتوای تغذیه و سلامتی شدم. ابتدا کار رو با ترجمه شروع کردم و بعد از اون بخش سرپرستی و نظارت بر محتوا رو به عهده گرفتم. به شدت عاشق تولید محتوا هستم و به معجزه‌ی کلمات باور دارم.

میانگین امتیاز 5 از 5
تاریخچه ویرایش

نسخه فعلی

1395/06/08

نویسنده: مریم اصیلی

  به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما
کاربر 1402/06/30

چقدر باید بینش استراحت داشته باشیم؟؟ ( طناب زنی )

کارشناس به اندام 1402/06/31

عزیزم ۵ دقیقه

-حیحی 1402/05/31

عالی

کارشناس به اندام 1402/06/01

ممنون ازهمراهی شماعزیزم

مریم 1396/05/08

واقعا مطالب خوبی و قابل استفاده ای بود.ممنون

محمدخان 1395/06/09

سلام اقای کرمانی ممنون از مطالبتون و خسته نباشید میگم بهتون ببخشید من 73 کیلو هستم و استخوان بندی متوسط دارم خواستم ببینم من هر شب 10 دور توی چمن فوتبال میدوام و برنامه ی قدم سنج تقریبا در میاد 3/50کیلومتر حالا کافبه یا بیشار ضمنا برای متعادل موندن وزن وگرنه نه حجم نه لاغری