روش های آب کردن چربی شکم

روش های آب کردن چربی شکم - - آب کردن چربی شکم - رژیم لاغری

هرچه تلاش می کنید باز هم شکم دارید؟ چربی شکم باعث ناراحتی خیلی از افراد می شود. دشوارترین کار آب کردن همین چربی شکمی است نه به خاطر اینکه هر لباسی که می پوشید در ظاهر لباس پیداست و تاثیر دارد بلکه منجر به بیماری های دیابت نوع2، فشارخون بالا، کلسترول بالا، بیماری قلبی، سکته مغزی، برخی سرطان ها و حتی آلزایمر می شود.

آب کردن چربی شکم

علل ایجاد چربی شکمی

  • ژنتیک
  • یائسگی زود رس
  • کیست تخمدان
  • استرس زیاد
  • بی خوابی
  • تغذیه نامناسب
  • حرکات ورزشی نامناسب

دکتر کرمانی درباره آب کردن چربی شکم پس از رژیم لاغری می گوید:

روش های آب کردن چربی شکم

1- هرگز از حرکت نایستید

ورزش های هوازی (پیاده روی، دویدن، شنا، دوچرخه سواری) موثرترین ورزش در آب کردن چربی شکم هستند و  هر حرکت دیگری که ضربان قلبتان را افزایش می دهد تا کالری بسوزانید، بسیار خوب است. ورزش های هوازی در مقایسه با ورزش های قدرتی 67 درصد کالری بیشتری می سوزانند.

اگر از دویدن خوشتان نمی آید، پیاده روی معمولی به تخت کردن شکم کمک می کند. روزانه حداقل 45 دقیقه تا یک ساعت پیاده روی کنید یا در حین پیاده روی سرعت خود را افزایش و کاهش دهید. ورزش هوازی با شدت بالا برای آب کردن چربی ها بسیار مفید است اما تمرین با وزنه و دیگر حرکات قدرتی را فراموش نکنید. این ورزش ها بدن را قوی تر و باعث عضله سازی می شود. عضله بیشتر یعنی متابولیسم با سرعت بالاتر.
روش های آب کردن چربی شکم - 3 - آب کردن چربی شکم - رژیم لاغری

2- پروتئین را درست مصرف کنید

پروتئین، برای لاغر شدن و آب کردن چربی شکم ضروری است. زمانی که سن بالا می رود، بدن شروع به تولید انسولین بیشتری می کند چون عضلات و سلول های چربی دیگر پاسخ مناسبی به انسولین نمی دهند. انسولین ذخیره چربی را در قسمت شکم افزایش می دهد. بنابراین، برنامه غذایی سرشار از پروتئین شما را در برابر انسولین محافظت می کند. بهترین راه این است که به تمام وعده های غذایی خود مقداری پروتئین اضافه کنید.

روش های آب کردن چربی شکم - 5 - آب کردن چربی شکم - رژیم لاغری

 

3- چربی های غیراشباع را جدی بگیرید

چربی های اشباع در غذا نسبت به چربی های غیراشباع، چربی های شکمی بیشتری را ایجاد می کنند. چربی های اشباع جامد هستند و در غذاهای حیوانی و فرآوری شده و روغن بعضی ازمواد گیاهی مثل روغن خرما، روغن نارگیل و کره کاکائو یافت می شوند.

چربی های غیر اشباع همان هایی هستند که در آجیل ها، دانه ها و ماهی وجود دارد و برای آب شدن چربی شکمی موثر هستند.

 

4- برای آب کردن چربی شکم یوگا را امتحان کنید

یوگا علاوه بر تحرک برایتان آرامش ذهنی نیز به همراه دارد. کاهش استرس و ذهنی آرام در انتخاب غذای سالم کمک می کند. اگر در طول برنامه اشتباهی شد (غذایی را زیاد خوردید) به شدت خود را مورد انتقاد قرار ندهید. ورزش یوگا، شما را دوباره به هدف تان باز می گرداند.

روش های آب کردن چربی شکم - 7 - آب کردن چربی شکم - رژیم لاغری

 

5- به موقع و درست بخوابید

خوابیدن به مدت پنج ساعت یا کمتر در طول شب باعث افزایش چربی های شکمی می شود. 8 ساعت خواب در طول شب ایده آل است و در آب شدن چربی ها اثر دارد. خواب ناکافی گرسنگی را تقویت می کند و باعث افزایش اشتها می شود که منجر به انتخاب غذای ناسالم در برخی از افراد می شود.

 

6- آخر هفته ها تا دیر وقت نخوابید

بی نظمی در عادات خواب باعث می شود ساعت داخلی بدن بهم بریزد. بنابراین ترشح هورمون های ذخیره کننده چربی، منجر به چاقی شکمی می شوند.

روش های آب کردن چربی شکم - 9 - آب کردن چربی شکم - رژیم لاغری

 

7- فیبر دریافت کنید

مطمئن شوید مقدار زیادی فیبر دریافت می کنید. فیبر به مقدار فراوان در میوه ها و سبزیجات و غلات وجود دارد که با مصرف آن، مقدار بیشتری از چربی های شکمی را آب می کنید.

روش های آب کردن چربی شکم - 11 - آب کردن چربی شکم - رژیم لاغری

 

روش های آب کردن چربی شکم برای خانم ها

وقتی صحبت درباره آب کردن چربی های بدن است بسیاری از خانم ها هدفی یکسان دارند. بیشتر آنها از ناحیه شکم چاق هستند که واقعا خسته کننده است.  متخصصان تغذیه، آب کردن چربی های یک قسمت از بدن را «کاهش وزن نقطه ای» می گویند و ثابت کرده اند که کاهش وزن نقطه ای غیر ممکن است. ورزش کردن بر روی یک نقطه از بدن کمکی به چربی سوزی آن (شکم) نمی کند و هرچقدر هم حرکات شکمی انجام دهید ممکن است به هدف اصلی خود نرسید.

همانطور که محل ذخیره چربی توسط بدن را مشخص نمی کنیم در سوخت و ساز آن هم نقشی نداریم که بگوییم چربی های کدام قسمت از بدن زودتر سوزانده شوند. بنابراین به تبلیغاتی که وعده می دهند از ناحیه شکم لاغر می کنیم و صورتتان تغییری نخواهد کرد، دل نبندید.

فکر نکنید که برای آب کردن چربی شکم هیچ روشی وجود ندارد بلکه ترکیبی از رژیم غذایی و برنامه ورزشی کمک می کند، از راهی سالم به هدف خود برسید.

 

ورزش هایی برای آب کردن چربی شکم

خانم هایی که به دنبال کاهش چربی شکمی هستند نباید از بلند کردن وزنه بترسند. برای اینکه بیشترین استفاده را از ورزش خود ببرید باید روی ورزش هایی تمرکز کنید که تمام اعضای بدن را درگیر کند تا به رفع مشکلات تناسب بدن نیز کمک کند. ورزش های کل بدن مانند برپی و حرکت کوه نرود کالری سوزی را افزایش می دهند و سبب کاهش چربی های شکمی می شوند.

اسکوات و دِدلیفت از ورزش هایی که تنها روی یک عضله کار می کنند، موثرتر هستند. این حرکات بیشترین مقدار کالری را می سوزانند مخصوصا اگر وزنه های سنگین بلند کنید. اگر نتوانستید با وزنه های سنگین فرم مناسب را حفظ کنید باید از وزنه های سبک تر استفاده کنید تا زمانی که قدرتتان بیشتر شود. ورزش های ترکیبی با سرعت بالا نیز از جمله فعالیت هایی هستند که کمک می کنند در زمان کوتاه، کالری و البته چربی شکمی بیشتری بسوزانید.

 

رژیم غذایی برای آب کردن چربی شکم

قندهای تصفیه شده، دشمن اصلی خانم هایی هستند که به آب کردن چربی های شکم شان اهمیت می دهند. توصیه می شود مصرف قندهای تصفیه شده را کاهش دهید و یا برای همیشه کنار بگذارید. غذاهای فرآوری شده را به صورت کلی از رژیم غذایی حذف کنید. این نوع غذاها شامل تمام مواردی است که داخل بسته بندی قرار دارند و یا در مواد تشکیل دهنده شان ترکیباتی است که نمی توانید مفهومش را بفهمید.

قندهای تصفیه شده و غذاهای فرآوری شده را با پروتئین و سبزیجات جایگزین کنید. دریافت مقدار قابل توجهی پروتئین مانع از گرسنگی می شود و از خوردن غذاهای ناسالم جلوگیری می کند. همچنین، پروتئین برای رشد و نگهداری از عضلات نیز مهم است چون عضلات برای بالا نگه داشتن سوخت و ساز و کالری سوزی ضروری هستند.

بسیاری از متخصصان تغذیه صبحانه را مهمترین وعده غذایی در طول روز می دانند. پس صبحانه را با پروتئین و فیبر شروع کنید. سیب یکی از گزینه های مناسب برای اضافه شدن به برنامه صبحگاهی است چون سیب سرشار از کربوهیدرات هایی است که به عنوان انرژی مصرف می شوند و به صورت چربی ذخیره نمی شوند بنابراین سرعت سوخت و ساز افزایش می یابد.

غذاهای دیگری مانند بلغور جو دو سر، گردو و عسل دارای پروتئین و فیبر هستند. فیبر محلول خوراکی و غذاهای سرشار از پروتئین برای از بین بردن چربی شکمی موثر هستند. توصیه می شود چای یا قهوه صبحگاهی تان را با یک لیوان آب و لیمو گرم جایگزین کنید. این نوشیدنی بدن را با ویتامین C تغذیه می کند که به سوزاندن چربی ها کمک می کند.

 

حمایت شده توسط: روش های آب کردن چربی شکم - 13 - آب کردن چربی شکم - رژیم لاغری

 

3.9/5 - (78 امتیاز)
این مطالب را از دست ندهید ...
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما

-زهره ۰۵ خرداد ۱۴۰۲

سلام من شن ۲۳ و قد ۱۷۱و وزن ۸۶

کارشناس به اندام ۰۶ خرداد ۱۴۰۲

سلام عزیزم وزن مناسب برای شما 60تا 64 کیلو هست برای لاغری وکاهش وزن میتونین روی لینک بزنید وثبت نام برنامتون رو انجام بدین موفق باشید

کارشناس به اندام ۰۶ خرداد ۱۴۰۲

سلام عزیزم وزن مناسب برای شما 60تا 64 کیلو هست برای لاغری وکاهش وزن میتونین روی لینک بزنید وثبت نام برنامتون رو انجام بدین

-علیرضا ۰۲ خرداد ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید.بنده ۱۷۵قدم هست.۸۰کیلو وزنم هست.وزن ایده ال ؟

کارشناس به اندام ۰۳ خرداد ۱۴۰۲

سلام سلامت باشید عزیزم وزن شما مناسب هست

- ۰۱ خرداد ۱۴۰۲

سلام..وقت بخیر..من ۴۴سالمه با قد ۱۶۰وزن ۶۴... وزن ایده ال چقدر برای من؟

کارشناس به اندام ۰۲ خرداد ۱۴۰۲

سلام عزیزم وزن شما مناسب هست

-رقیه نورمحمدی ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام، من ۴۸ ساله قد ۱۶۵ وزن ۷۵ لطفا وزن مناسب من رو بفرمایید

کارشناس به اندام ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام عزیزم ۷۰ کیلو وزن مناسب هست میتونین روی لینک بزنید وثبت نام کنید

دریا- ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام. من ۲۳ سالمه قدم ۱۶۳ وزنم ۸۷.لطف میکنید وزن ایده آل من رو بگید

کارشناس به اندام ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام وزن مناسب شما 50 کیلو هست برای کاهش وزن اصولی که مشکلی هم پیش نیاد میتونین روی لینک بزنید وثبت نام برنامه مناسب خودتون رو انجام بدین

- ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲

شلام خسته نباشید من 16سالمه وزنم 76 قدم 150فک کنم چقدر باید وزنم بشه

کارشناس به اندام ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام سلامت باشید عزیزم وزن مناسب شما 46 کیلو هست برای کاهش وزن ورژیم مناسب خوذتون میتونین روی لینک بزنید وثبت نام برنامه روانجام بدبن

ندا ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام من ۳۶ سالمه قدم ۱۶۱ و وزنم ۶۷.۸۰۰ لطف می‌نید وزن ایده آل من رو بگید

کارشناس به اندام ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام عزیزم وزن مناسب برای شما 57 کیلو هست میتونین برای لاغری روی لینک بزنید وثبت نام رژیم و انجام بدین

محمدرضا ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲

با سلام بنده ۳۲ سالع هستم ۱۷۸ قد و وزن حدود ۷۱ هستم کمی شکم دارم، یک بار به حدود وزن ۵۹ رسیدم با دوچرخه سواری و خوردن کمتر، اما باز هم شکمم سر جاش بود کم شد اما حذف نشد روش کار چیست؟!

کارشناس به اندام ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام عزیزم خواب با کیفیت وخوب تغذیه سالم ازبین استرس تحرک ودوری از یکجا نشینی همه به داشتن تناسب اندام کمک میکنه

-.... ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام دخترم 20 سالمه وزن 54 و قد 163 وزن مناسبم چند هست؟ اندامم خوبه فقط شکم و پهلو دارم چکار کنم؟ چه ورزشی متاسبه

کارشناس به اندام ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام عزیزم وزن مناسب شما 48تا50 کیلو هست 4 5 کیلو اضافه دارین که حتما کمش کنید با رژیم و ورزش در کنار هم اصلاح عادتهای اشتباهی که دارین مثلا به موقع خوابیدن عدم استفاده از فست فود کنترل استرس برای رژیم میتونین ازاین لینک ثبت نام انجام بدین

پرهام ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام من 1۲ سالمه. قدم 1و53 و وزنم 58 کیلو هست. یذره زیادی شکمم جلوعه تو لباسم احساس تنگی دارم. میشه بگید چه ورزش هایی انجام بدم یا چه رژیمی داشته باشم؟

کارشناس به اندام ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام وزن مناسب شما۴۷ کیلو هست رژیم غذایی مناسب مشخصات فردی وجسمی خودتون میتونین داشته باشید روی لینک بزنید وثبت نام انجام بدین

S ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید من ۱۷ سالمه قدم ۱۵۴ و وزنم ۴۸ کیلو هست میخواستم بدونم وزنم زیاد هست ؟ چون خودم احساس میکنم یکم چاق شدم اما دیگران بهم میگن نسبت به قدت ، وزنت مناسبه میشه لطفا جوابمو بدید چون واقعا ذهنم رو درگیر کرده

کارشناس به اندام ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام سلامت باشید عزیزم وزن مناسب ۴۴ ۴۶ کیلو هست وزن وباتوجه به سنتون در بازه زیبایی اندام نگه دارید روی لینک بزنید وثبت نام رژیم وبا تخفیف انجام بدین

-امیر ۱۲ فروردین ۱۴۰۲

سلام من ۱۵ سالمه قدم ۱۹۰ وزنم ۱۱۳ چکار کنم کنار بدنسازی که انجام میدم چربی هام هم آب شه؟ خیلی ممنون

کارشناس به اندام ۱۳ فروردین ۱۴۰۲

سلام عزیزم شما باید کنار تمرینتون رژیم غذایی داشته باشید تا جربیسوزی وکاهش وزن اتفاق بیوفته میتونین روی لینک زده وثبت نام خودتون روانجام بدین

- ۱۲ فروردین ۱۴۰۲

سلام من ۱۱۳ کیلو وزن ۱۹۰ قد میخوام کنار بدنسازی چربی هام هم بسوزونم چکار کنم؟

کارشناس به اندام ۱۳ فروردین ۱۴۰۲

سلام عزیزم شما باید رژیم غذایی داشته باشید میتونین برای رژیم از این لینک ثبت نام خودتون رو انجام بدین

-پریا ۱۱ فروردین ۱۴۰۲

مبخوام لاغر شم

کارشناس به اندام ۱۲ فروردین ۱۴۰۲

عزیزم برای لاغری وکاهش وزن میتونین روی لینک بزنید وثبت نام انجام بدین

یکی ک دوس نداره اسمشو بفهمید 🙂 ۲۴ اسفند ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر .ببخشید من یه دختر ۱۷ ساله هستم .قدم ۱۶۴و وزنم ۶۳کیلو هستش .من اندام خوبی دارم ولی شکمم نسبت به بقیه بدنم خیلی چاق تره .و همین باعث میشه هر لباسی که میپوشم از شکم بهم تنگ میشه .لطفا راهنماییم کنید که چیکار کنم فقط شکمم آب بشه ؟؟؟ راستی من مدام در حال درس خوندنم .کنکوریم.

کارشناس به اندام ۲۵ اسفند ۱۴۰۱

سلام عزیزم شما اضافه وزن زیادی دارین وزن خوب برای شما 50 کیلو هست دوسومش در ناحیه شکمه وقتی رژیم بگیرید همه بدن لاغر میشه باید ورزشم کنارش باشه تا به اندام قشنگتری برسید برای رژیم روی این لینک بزن وثبت نام انجام بده بی تحرکی وشرایطی هم که دارین روی بزرگتر شدن شکم تاثیر داره

-سجاد حضرتی ۲۲ اسفند ۱۴۰۱

سلام آقا دکتر بنده ۱۸۰ قدم،وزنم ۱۱۰ ورزش هم میکنم ولی میخواهم وزنم پائین بیارم نمی توانم چون آرتورز شدید زانو دو پا هستم نمی توانم حرکت ایروبیک راهنمائی فرمائید

کارشناس به اندام ۲۳ اسفند ۱۴۰۱

سلام بزرگوار باتوجه به شرایط تمرکزتون باید روی رژیم غذایی باشه روند لاغری اهسته تر میشه باید وزن کم بشه تا فشار هم از روی مفاصل کمتر یشه روی لینک بزنید وثبت نام رژیم لاغری رو انجام بدین

-محیا ۲۱ اسفند ۱۴۰۱

سلام من 19 سالمه و قدم 160 و وزنم 59 و شکم و پهلو دارم. چقدر باید وزن کم کنم تا شکم و پهلو نداشته باشم

کارشناس به اندام ۲۲ اسفند ۱۴۰۱

سلام عزیزم وزن مناسب شما 48تا50 کیلو هست برای تناسب اندام و لاغری باید رژیم کنار ورزش و داشته باشید میتونین این لینک بزنید وثبت نام انجام بدین

مهدی ۱۲ بهمن ۱۴۰۱

من مهدی ام ۱۸ساله قد ۱۷۷وزن ۷۹ وزنم باید چقدر باشه؟؟

کارشناس به اندام ۱۳ بهمن ۱۴۰۱

اقامهدی جان شما تا ۷۰ کیلو وزن ورزشکاریتون هست وزن الان خوبه اما میتونه کمترم باشه

کوثر بوعذار ۳۰ دی ۱۴۰۱

سلام من قدم ۱۵۰ وزنم ۵۵ دور شکمم ۸۴میخوام وزنم ۵۰بشه ودور شکمم ۷۰بشه

کارشناس به اندام ۰۱ بهمن ۱۴۰۱

سلام عزیزم برای لاغر شدن و رژیم کاهش وزن میتونین روی این لینک کلیک کرده وثبت نام خودتون رو انجام بدین کوثر جان وقتی به وزن رسیدین هم برنامه تثبیت به شما داده میشه

مهتاب ۲۷ دی ۱۴۰۱

سلام من پرخوری دارم رفتم دکتر هم بهم گفته پرخوری من عصبی نیست دارم هم استفاده کردم نتیجه نداد متاسفانه وزنمم بالا رفته باید چیکار تا دوباره پایین بیاد با توجه به اینکه دیسک هم عمل کردم و ممنوعیت حرکتی دارم

کارشناس به اندام ۲۸ دی ۱۴۰۱

سلام مهتاب جان برای لاغر شدن نیاز هست برنامه غذایی مناسبی داشته باشید وتمرکز فقط روی رژیم باشه روند اهسته تر میشه اما مهم تغییری هست که دارین و فشار از روی کمر وپا کم میشه برای دریافت برنامه میتونین روی این لینک کلیک کرده وثبت نام خودتون رو انجام بدین