آب کردن چربی شکم – 7 روش ورزشی و رژیمی

هرچه تلاش می کنید باز هم شکم دارید؟ چربی شکم باعث ناراحتی خیلی از افراد می شود. دشوارترین کار آب کردن همین چربی شکمی است نه به خاطر اینکه هر لباسی که می پوشید در ظاهر لباس پیداست و تاثیر دارد بلکه منجر به بیماری های دیابت نوع2، فشارخون بالا، کلسترول بالا، بیماری قلبی، سکته […]

آب کردن چربی شکم - 7 روش ورزشی و رژیمی - 2 - آب کردن چربی شکم - خواص مواد غذایی
میانگین امتیاز 4.3 از 5

زمان مطالعه 14 دقیقه

تعداد بازدید 73695

تاریخ انتشار

هرچه تلاش می کنید باز هم شکم دارید؟ چربی شکم باعث ناراحتی خیلی از افراد می شود. دشوارترین کار آب کردن همین چربی شکمی است نه به خاطر اینکه هر لباسی که می پوشید در ظاهر لباس پیداست و تاثیر دارد بلکه منجر به بیماری های دیابت نوع2، فشارخون بالا، کلسترول بالا، بیماری قلبی، سکته مغزی، برخی سرطان ها و حتی آلزایمر می شود.

علل ایجاد چربی شکمی

  • ژنتیک
  • یائسگی زود رس
  • کیست تخمدان
  • استرس زیاد
  • بی خوابی
  • تغذیه نامناسب
  • حرکات ورزشی نامناسب

دکتر کرمانی درباره آب کردن چربی شکم پس از رژیم لاغری می گوید:

روش های آب کردن چربی شکم

1- هرگز از حرکت نایستید

ورزش های هوازی (پیاده روی، دویدن، شنا، دوچرخه سواری) موثرترین ورزش در آب کردن چربی شکم هستند و  هر حرکت دیگری که ضربان قلبتان را افزایش می دهد تا کالری بسوزانید، بسیار خوب است. ورزش های هوازی در مقایسه با ورزش های قدرتی 67 درصد کالری بیشتری می سوزانند.

آب کردن چربی شکم - 7 روش ورزشی و رژیمی - 4 - آب کردن چربی شکم - خواص مواد غذایی

اگر از دویدن خوشتان نمی آید، پیاده روی معمولی به تخت کردن شکم کمک می کند. روزانه حداقل 45 دقیقه تا یک ساعت پیاده روی کنید یا در حین پیاده روی سرعت خود را افزایش و کاهش دهید. ورزش هوازی با شدت بالا برای آب کردن چربی ها بسیار مفید است اما تمرین با وزنه و دیگر حرکات قدرتی را فراموش نکنید. این ورزش ها بدن را قوی تر و باعث عضله سازی می شود. عضله بیشتر یعنی متابولیسم با سرعت بالاتر.


رازهای لاغری شکم


24 ورزش شکم 


کاهش وزن سریع


رژیم لاغری دکتر کرمانی

2- پروتئین را درست مصرف کنید

پروتئین، برای لاغر شدن و آب کردن چربی شکم ضروری است. زمانی که سن بالا می رود، بدن شروع به تولید انسولین بیشتری می کند چون عضلات و سلول های چربی دیگر پاسخ مناسبی به انسولین نمی دهند. انسولین ذخیره چربی را در قسمت شکم افزایش می دهد. بنابراین، برنامه غذایی سرشار از پروتئین شما را در برابر انسولین محافظت می کند. بهترین راه این است که به تمام وعده های غذایی خود مقداری پروتئین اضافه کنید.

آب کردن چربی شکم - 7 روش ورزشی و رژیمی - 6 - آب کردن چربی شکم - خواص مواد غذایی

3- چربی های غیراشباع را جدی بگیرید

چربی های اشباع در غذا نسبت به چربی های غیراشباع، چربی های شکمی بیشتری را ایجاد می کنند. چربی های اشباع جامد هستند و در غذاهای حیوانی و فرآوری شده و روغن بعضی ازمواد گیاهی مثل روغن خرما، روغن نارگیل و کره کاکائو یافت می شوند.

چربی های غیر اشباع همان هایی هستند که در آجیل ها، دانه ها و ماهی وجود دارد و برای آب شدن چربی شکمی موثر هستند.

4- برای آب کردن چربی شکم یوگا را امتحان کنید

یوگا علاوه بر تحرک برایتان آرامش ذهنی نیز به همراه دارد. کاهش استرس و ذهنی آرام در انتخاب غذای سالم کمک می کند. اگر در طول برنامه اشتباهی شد (غذایی را زیاد خوردید) به شدت خود را مورد انتقاد قرار ندهید. ورزش یوگا، شما را دوباره به هدف تان باز می گرداند.

آب کردن چربی شکم - 7 روش ورزشی و رژیمی - 8 - آب کردن چربی شکم - خواص مواد غذایی

5- به موقع و درست بخوابید

خوابیدن به مدت پنج ساعت یا کمتر در طول شب باعث افزایش چربی های شکمی می شود. 8 ساعت خواب در طول شب ایده آل است و در آب شدن چربی ها اثر دارد. خواب ناکافی گرسنگی را تقویت می کند و باعث افزایش اشتها می شود که منجر به انتخاب غذای ناسالم در برخی از افراد می شود.

6- آخر هفته ها تا دیر وقت نخوابید

بی نظمی در عادات خواب باعث می شود ساعت داخلی بدن بهم بریزد. بنابراین ترشح هورمون های ذخیره کننده چربی، منجر به چاقی شکمی می شوند.

آب کردن چربی شکم - 7 روش ورزشی و رژیمی - 10 - آب کردن چربی شکم - خواص مواد غذایی

7- فیبر دریافت کنید

مطمئن شوید مقدار زیادی فیبر دریافت می کنید. فیبر به مقدار فراوان در میوه ها و سبزیجات و غلات وجود دارد که با مصرف آن، مقدار بیشتری از چربی های شکمی را آب می کنید.

آب کردن چربی شکم - 7 روش ورزشی و رژیمی - 12 - آب کردن چربی شکم - خواص مواد غذایی

روش های آب کردن چربی شکم برای خانم ها

وقتی صحبت درباره آب کردن چربی های بدن است بسیاری از خانم ها هدفی یکسان دارند. بیشتر آنها از ناحیه شکم چاق هستند که واقعا خسته کننده است.  متخصصان تغذیه، آب کردن چربی های یک قسمت از بدن را «کاهش وزن نقطه ای» می گویند و ثابت کرده اند که کاهش وزن نقطه ای غیر ممکن است. ورزش کردن بر روی یک نقطه از بدن کمکی به چربی سوزی آن (شکم) نمی کند و هرچقدر هم حرکات شکمی انجام دهید ممکن است به هدف اصلی خود نرسید.

همانطور که محل ذخیره چربی توسط بدن را مشخص نمی کنیم در سوخت و ساز آن هم نقشی نداریم که بگوییم چربی های کدام قسمت از بدن زودتر سوزانده شوند. بنابراین به تبلیغاتی که وعده می دهند از ناحیه شکم لاغر می کنیم و صورتتان تغییری نخواهد کرد، دل نبندید.

فکر نکنید که برای آب کردن چربی شکم هیچ روشی وجود ندارد بلکه ترکیبی از رژیم غذایی و برنامه ورزشی کمک می کند، از راهی سالم به هدف خود برسید.

ورزش هایی برای آب کردن چربی شکم

خانم هایی که به دنبال کاهش چربی شکمی هستند نباید از بلند کردن وزنه بترسند. برای اینکه بیشترین استفاده را از ورزش خود ببرید باید روی ورزش هایی تمرکز کنید که تمام اعضای بدن را درگیر کند تا به رفع مشکلات تناسب بدن نیز کمک کند. ورزش های کل بدن مانند برپی و حرکت کوه نرود کالری سوزی را افزایش می دهند و سبب کاهش چربی های شکمی می شوند.

اسکوات و دِدلیفت از ورزش هایی که تنها روی یک عضله کار می کنند، موثرتر هستند. این حرکات بیشترین مقدار کالری را می سوزانند مخصوصا اگر وزنه های سنگین بلند کنید. اگر نتوانستید با وزنه های سنگین فرم مناسب را حفظ کنید باید از وزنه های سبک تر استفاده کنید تا زمانی که قدرتتان بیشتر شود. ورزش های ترکیبی با سرعت بالا نیز از جمله فعالیت هایی هستند که کمک می کنند در زمان کوتاه، کالری و البته چربی شکمی بیشتری بسوزانید.

رژیم غذایی برای آب کردن چربی شکم

قندهای تصفیه شده، دشمن اصلی خانم هایی هستند که به آب کردن چربی های شکم شان اهمیت می دهند. توصیه می شود مصرف قندهای تصفیه شده را کاهش دهید و یا برای همیشه کنار بگذارید. غذاهای فرآوری شده را به صورت کلی از رژیم غذایی حذف کنید. این نوع غذاها شامل تمام مواردی است که داخل بسته بندی قرار دارند و یا در مواد تشکیل دهنده شان ترکیباتی است که نمی توانید مفهومش را بفهمید.

قندهای تصفیه شده و غذاهای فرآوری شده را با پروتئین و سبزیجات جایگزین کنید. دریافت مقدار قابل توجهی پروتئین مانع از گرسنگی می شود و از خوردن غذاهای ناسالم جلوگیری می کند. همچنین، پروتئین برای رشد و نگهداری از عضلات نیز مهم است چون عضلات برای بالا نگه داشتن سوخت و ساز و کالری سوزی ضروری هستند.

بسیاری از متخصصان تغذیه صبحانه را مهمترین وعده غذایی در طول روز می دانند. پس صبحانه را با پروتئین و فیبر شروع کنید. سیب یکی از گزینه های مناسب برای اضافه شدن به برنامه صبحگاهی است چون سیب سرشار از کربوهیدرات هایی است که به عنوان انرژی مصرف می شوند و به صورت چربی ذخیره نمی شوند بنابراین سرعت سوخت و ساز افزایش می یابد.

غذاهای دیگری مانند بلغور جو دو سر، گردو و عسل دارای پروتئین و فیبر هستند. فیبر محلول خوراکی و غذاهای سرشار از پروتئین برای از بین بردن چربی شکمی موثر هستند. توصیه می شود چای یا قهوه صبحگاهی تان را با یک لیوان آب و لیمو گرم جایگزین کنید. این نوشیدنی بدن را با ویتامین C تغذیه می کند که به سوزاندن چربی ها کمک می کند.

آب کردن چربی شکم - 7 روش ورزشی و رژیمی - 14 - آب کردن چربی شکم - خواص مواد غذایی
مریم اصیلی سرپرست محتوای به اندام

از سال 95 با ورود به مجموعه دکتر کرمانی وارد حوزه‌ی محتوا و به طور تخصصی محتوای تغذیه و سلامتی شدم. ابتدا کار رو با ترجمه شروع کردم و بعد از اون بخش سرپرستی و نظارت بر محتوا رو به عهده گرفتم. به شدت عاشق تولید محتوا هستم و به معجزه‌ی کلمات باور دارم.

میانگین امتیاز 4.3 از 5
این مطالب را از دست ندهید ...
    به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما
-افسانه 1403/03/19

سلام بچه ی یک سال وپنج ماه دارم وزن ۱۸کیلو هست ایا چگونه میتونم رژیم واسش بگیرم

کارشناس به اندام 1403/03/20

سلام عزیزم رژیم برای افراد بالای 10 سال ارائه میشه

-غزل 1403/03/11

سلام خسته نباشید ۳۶ سالمه قدم ۱۷۵ وزنم۸۰ راستش پهلوچربی داره و شکم هم دارم میشه راهکار برای آب کردن چربی های شکم و پهلو بدید

کارشناس به اندام 1403/03/12

سلام سلامت باشید عزیزم راهکار رژیم ورزش اصلاح سبک زندگی هست چربیهای ناسالم وحذف کنید استرس و مدیریت کنید بافاصله منظم وعده ای و استفاده کنید وزن وکاهش بدین برای رژیم میتونین روی لینک کلیک کرده وثبت نام کنید

-پری 1403/01/27

سلام شکم ومعدم وپهلوهام چاق هست وزن75 قد165 س

کارشناس به اندام 1403/01/28

سلام عزیزم وزن مناسب شما60 کیلو هست برای تناسب اندام رژیم کنار ورزش باید داشته باشید برای برنامه کافیه روی لینک کلیک کرده وثبت نام کنید

-بی نام 1402/12/26

سلام خسته نباشید ۱۶سالمه وزنم ۷۵هست قدم ۱۵۳ به نظرتون نورمال؟

کارشناس به اندام 1402/12/27

سلام سلامت باشید عزیزم وزن بالا هست حداقل ۲۰ کیلو یاید کم بشه برای برنامه اصولی منتسب شرایط خودتون میتونین روی لینک کلیک کرده وثبت نام کنید

-مهندسN 1402/12/03

سلام وقت بخیر من قدم ۱۶۸ وزنم ۶۵ هست و ۱۸ سالمه آیا اضافه وزن دارم؟

کارشناس به اندام 1402/12/04

سلام وقت بخیر بله عزیزم ۶ ۷ کیلو اضافه وزن دارین روی لینک بزنید وثبت نام کنید

-قاسمی 1402/10/16

سلام خسته نباشید بنده ۵۰سندارم قد۱۶۰ وزن ۶۵ ایا اضافه وزن دارم

کارشناس به اندام 1402/10/17

سلام سلامت باشید نه عزیزم وزن مناسبه

-محمد 1402/10/15

سلام وقتتون بخیر من قدم 185 و 15سالمه وزنم 110کیلو است

کارشناس به اندام 1402/10/16

سلام وقت بخیر عزیزم وزن مناسب شما 70 75 کیلو هست شمابرای لاغری هم میتونین برنامه مناسب خودتون رو داشته باشید روی لینک کلیک کرده وثبت نام کنید

-یاسمن 1402/09/13

سلام خسته نباشید من قدم ۱۶۵ ۱۷ سالمه ۷۵ کیلو هستم چقدر وزن کم کنم

کارشناس به اندام 1402/09/14

سلام سلامت باشید عزیزم وزن مناسب شما 50 54 کیلو هست برای شروع میتونین ازطریق لینک ثبت نام رژیم و انجام بدین

آیلین 1402/08/24

سلام وقتتون بخیر من ۳۶ سالمه قد ۱۶۳ وزن ۶۸

کارشناس به اندام 1402/08/25

سلام عزیزم وزن ایده ال برای شما 58 کیلو هست میتونین برای رژیم روی لینک بزنید وثبت نام برنامه روانجام بدین

-اشکان 1402/08/08

سلام من 32 سالمه قدم 182 هست وزنم 87 هست. اضافه وزن دارم؟

کارشناس به اندام 1402/08/09

سلام نه عزیزم وزن شما عالیه

-اکرم لطفی 1402/07/26

شکمم بزگ شد

کارشناس به اندام 1402/07/27

دراثر چی عزیزم؟

-zahra 1402/07/20

سلام وقت بخیر بنده خانوم هستم 20 سالمه قدم 157 وزنم 54 هست بنظرتون نرمال هست اضافه وزن ندارم یا شروع به رژیم گرفتن کنم ؟؟؟

کارشناس به اندام 1402/07/21

سلام عزیزم میتونین چندکیلو کم کنید تا۴۸ ۵۰ که وزن خوبی برای شما هست

-زهره 1402/03/05

سلام من شن ۲۳ و قد ۱۷۱و وزن ۸۶

کارشناس به اندام 1402/03/06

سلام عزیزم وزن مناسب برای شما 60تا 64 کیلو هست برای لاغری وکاهش وزن میتونین روی لینک بزنید وثبت نام برنامتون رو انجام بدین موفق باشید

کارشناس به اندام 1402/03/06

سلام عزیزم وزن مناسب برای شما 60تا 64 کیلو هست برای لاغری وکاهش وزن میتونین روی لینک بزنید وثبت نام برنامتون رو انجام بدین

-علیرضا 1402/03/02

سلام خسته نباشید.بنده ۱۷۵قدم هست.۸۰کیلو وزنم هست.وزن ایده ال ؟

کارشناس به اندام 1402/03/03

سلام سلامت باشید عزیزم وزن شما مناسب هست

- 1402/03/01

سلام..وقت بخیر..من ۴۴سالمه با قد ۱۶۰وزن ۶۴... وزن ایده ال چقدر برای من؟

کارشناس به اندام 1402/03/02

سلام عزیزم وزن شما مناسب هست

-رقیه نورمحمدی 1402/02/27

سلام، من ۴۸ ساله قد ۱۶۵ وزن ۷۵ لطفا وزن مناسب من رو بفرمایید

کارشناس به اندام 1402/02/28

سلام عزیزم ۷۰ کیلو وزن مناسب هست میتونین روی لینک بزنید وثبت نام کنید

دریا- 1402/02/23

سلام. من ۲۳ سالمه قدم ۱۶۳ وزنم ۸۷.لطف میکنید وزن ایده آل من رو بگید

کارشناس به اندام 1402/02/24

سلام وزن مناسب شما 50 کیلو هست برای کاهش وزن اصولی که مشکلی هم پیش نیاد میتونین روی لینک بزنید وثبت نام برنامه مناسب خودتون رو انجام بدین

- 1402/02/23

شلام خسته نباشید من 16سالمه وزنم 76 قدم 150فک کنم چقدر باید وزنم بشه

کارشناس به اندام 1402/02/24

سلام سلامت باشید عزیزم وزن مناسب شما 46 کیلو هست برای کاهش وزن ورژیم مناسب خوذتون میتونین روی لینک بزنید وثبت نام برنامه روانجام بدبن

ندا 1402/02/20

سلام من ۳۶ سالمه قدم ۱۶۱ و وزنم ۶۷.۸۰۰ لطف می‌نید وزن ایده آل من رو بگید

کارشناس به اندام 1402/02/21

سلام عزیزم وزن مناسب برای شما 57 کیلو هست میتونین برای لاغری روی لینک بزنید وثبت نام رژیم و انجام بدین

محمدرضا 1402/02/12

با سلام بنده ۳۲ سالع هستم ۱۷۸ قد و وزن حدود ۷۱ هستم کمی شکم دارم، یک بار به حدود وزن ۵۹ رسیدم با دوچرخه سواری و خوردن کمتر، اما باز هم شکمم سر جاش بود کم شد اما حذف نشد روش کار چیست؟!

کارشناس به اندام 1402/02/13

سلام عزیزم خواب با کیفیت وخوب تغذیه سالم ازبین استرس تحرک ودوری از یکجا نشینی همه به داشتن تناسب اندام کمک میکنه