شیرینی دوران جوانی را از خودتان نگیرید! - - رکورددار کاهش وزن - رکوردداران

شیرینی دوران جوانی را از خودتان نگیرید!

شیرینی دوران جوانی را از خودتان نگیرید! - 2 - رکورددار کاهش وزن - رکوردداران

مصــاحبه اختصاصی

با رضوان ثابتی

جدیدترین رکوردار وب سایت دکتر کرمانی


رضوان ثابتی 28 ساله از استان آذربایجان غذبی هستم. وزن اولیه ام 105 کیلوگرم بود ولی الان به 55 کیلو رسیدم. من با رژیم آنلاین دکتر کرمانی موفق شدم 50 کیلو لاغر شوم. از روزی که لاغر شدم احساس می کنم 20 سال جوانتر شده ام.
از نوجوانی با مشکل اضافه وزن روبرو بودم. به همین دلیل تصمیم گرفتم که لاغر شوم دو بار هم وزن کم کردم ولی چون برنامه ها منسجم و دائمی نبود به وزنی بیشتر از قبل بر می گشتم. چاقی اعتماد به نفسم را ازم گرفته بود. حس بدی نسبت به خودم داشتم چون توان انجام کارهای کوچک رو هم نداشتم. اما با وجود اینکه دو بار موفق نشده بودم می ترسیدم دیگه رژیم بگیرم. باورتان نمی شود من در 18 سالگی، 103 کیلو بودم. البته وقتی در دانشگاه قبول شدم فعالیتم زیاد شد و غذایم کمتر شد و به وزن 85 رسیدم. اما دوباره به خاطر تغذیه نادرست دوباره وزنم زیاد شد. این روند دو بار ادامه داشت. تا اینکه، 3 سال بعد از ازدواج و قبل از به دنیا آمدن فرزندم، به وزن 103 و بعد از دوران شیر دهی فرزندم به وزن 105.900 کیلوگرم رسیده بودم.
از وقتی که خود را شناختم، همیشه دارای اضافه وزن بودم و از دوران نوجوانی از من انتظار می رفت که متناسب با ظاهرم رفتار کنم نه متناسب با سنم. بنابراین نه می توانستم مثل هم سن و سال های خودم لباس بپوشم نه رفتار کنم. در دوران نوجوانی و شروع جوانی مثل افراد میانسال زندگی می کردم و لباس می پوشیدم ولی الان که باری به وزن 50 کیلو را از روی دوشم برداشته ام شور و نشاط جوانی را در سن 28 سالگی دوباره بدست آورده ام. احساس می کنم 20 سال جوان تر شده ام گویا دوباره 18 ساله شده ام و از این امر بسیار خرسندم. تنها چیزی که من را آزار می دهد حسرت روزهای گذشته است.
معمولا یکی از عذاب آورترین مواقع، زمان های خرید لباس بود که با وجود صرف زمان طولانی و هزینه بالا نمی توانستم لباس دلخواهم را تهیه کنم و مجبور بودم لباس هایی با رنگ تیره که برای افراد 10 تا 15 سال بزرگتر از من مناسب بود را انتخاب کنم. همچنین سعی می کردم از فعالیت زیاد و پیاده روی دوری کنم چون باعث خستگی، پادرد و کمر دردم می شد. تلخ ترین خاطرات من مربوط به نگاه های سنگین اطرافیان و کنایه های آنها حتی نزدیکانم و همچنین دردسرهای زمان خرید لباس است.
چاقی یعنی نداشتن اعتماد به نفس، تحمل نگاه های سنگین اطرافیان، فرار از عکس و آینه و در کل حس بد به خود داشتن که هر چاقی از جمله من با آن روبه رو بوده است. از آنجایی که آدم های چاق از نگاه دیگران، انسان های پرخور و تنبلی هستند وقتی با آنها روبه رو می شوند سعی به نصیحت دارند یا آنها را مورد تمسخر قرارمی دهند که این مساله عذابم می داد. همچنین تفاوت ظاهری من و همسرم بسیار برایم آزار دهنده بود. من فردی با چاقی مفرط بودم و همسرم فردی با حداقل 20 کیلو کمبود وزن ! این مسائل، باعث شد که یک روز به خودم بگویم: «بسه دیگه. پاشو وقت تغییره» و این بود که با تمام اراده تصمیم به کاهش وزن گرفتم.
خدا را شکر می کنم که با این میزان اضافه وزن، حتی در دوران بارداری گرفتار بیماری نشدم اما مسلّما انجام کارهای منزل و پیاده روی باعث خستگی مضاعفم می شد و این اواخر، تنفس هنگام خواب و بالا رفتن از پله ها برایم دشوارشده بود. بغل کردن فرزندم حتی زمانی که وزنش زیر 10 کیلو بود، برایم بسیار دشوار بود و خیلی او را بغل نمی کردم.


وزن اولیه: 105 کیلو گرم

وزن پایانی: 55 کیلو گرم

میزان کاهش وزن: 50 کیلو گرم

چاقی یعنی نداشتن اعتماد به نفس، تحمل نگاه های سنگین اطرافیان، فرار از عکس و آینه و در کل حس بد به خود داشتن که هر آدم چاقی از جمله من با آن روبه رو بوده است.

شیرینی دوران جوانی را از خودتان نگیرید! - 4 - رکورددار کاهش وزن - رکوردداران

زمانی که تصمیم به کاهش وزن گرفته بودم برای پیدا کردن رژیمی خوب در اینترنت سرچ می کردم که به سایت دکتر کرمانی برخوردم. چون سال های پیش با خواندن کتاب ایشان حدود 7 کیلوگرم کم کرده بودم. مطالب سایتشان را مشتاقانه مطالعه کردم و متوجه روش ایشان برای کاهش وزن افراد چاق شدم و احساس کردم که می توانم با برنامه به اندام دکتر کرمانی کاهش وزن خوبی داشته باشم. به خودم اطمینان پیدا کرده بودم که می توانم با تقویت اراده و رعایت رژیم ایشان، حداقل 20 کیلو کاهش وزن داشته باشم. به همین در رژیم آنلاین دکتر ثبت نام کردم.
در ابتدای رژیم، کم کردن غذای روزانه به اندازه ای که در برنامه بود باعث ضعف و گرسنگی ام می شد اما نیروی اراده و نظم موجود در تقسیم وعده های غذایی و مقدار آنها، کمکم می کرد شرایط موجود را تحمل کنم. همچنین انتخاب غذا توسط خودم و تنوع عالی آنها باعث کمک به ادامه راهم شده بود. از این جهت که غذاها متنوع و دلخواه بودند هیچ وقت فکر ترک برنامه را نمی کردم.
تنوع غذایی برنامه دکتر کرمانی بسیار خوب بود و من از بین لیست های غذایی، از لیست دلخواه استفاده می کردم. این لیست به من کمک می کرد علاوه بر غذای موجود در برنامه برای سایر افراد خانواده، غذایی مجزّا تهیه کنم، به گونه ای که من و همسرم که کمبود وزن داره، بر سر یک سفره می نشستیم. در دوران استفاده از رژیم دکتر کرمانی، با کاهش وزن خوبی که داشتم به هیچ عنوان نیازی به استفاده از داروهای لاغری نداشتم و تنها دارویی که مصرف کردم کپسول مولتی ویتامین مینرال بود.
در مواقع گرسنگی سعی می کردم با مصرف غذاهای آزاد مثل خیار و هویج و… و مصرف سهمیه روزانه مثل خوردن شیر و خرما گرسنگیم را برطرف کنم. در دوران رعایت رژیم غذایی در وعده های غذایی خود مصرف سالاد و سبزی را گنجانده بودم که این قضیه به کنترل گرسنگی ام کمک زیادی می کرد.
در مهمانی ها نیز سعی کرده بودم با جابه جایی مجاز وعده های غذایی در روزهای متفاوت یا جابه جا کردن شام با ناهار و پرهیز از خوردن غذاهای ممنوعه از مهمانی ها لذت ببرم. حتی هیچ کس از غذایم متوجه نمی شد که رژیمم چون بشقابم را با سالاد فراوان، زیتون و یه ران مرغ پر می کردم.
به علت مشغله کاری و داشتن فرزند کوچک انجام ورزش و رفتن به باشگاه برایم مقدور نبود اما در 4 ماه اول رژیم هر روز به صورت منظم در دو وعده نیم ساعته پیاده روی می کردم که در این زمان سوخت و ساز بدنم بیشتر و منظم تر بود. در ابتدای شروع برنامه بهترین مشوقم خواهر عزیزم بود و درادامه با کاهش حدود 15 کیلوگرم، واکنش مثبت اطرافیان از کاهش وزنم من را به ادامه راه تشویق کرد.
به خاطر موقعیت شغلی همسرم به دور از زادگاهم زندگی می کنم. بعد از یک سالی که از گرفتن رژیمم گذشته بود و من حدود 45 کیلو وزن کم کرده بودم، برای تعطیلات به زادگاهم خوزستان سفر کردم که با واکنش های عجیب و غیر قابل وصف اقوام و دوستانم مواجه شدم. به گونه ای که برخی از تعجب اشک میرختند یا اینکه اصلا من را نشناختند. در کل همگی اراده من را تحسین می کردند که این باعث خوشحالی و افتخارم بود.
در طول مدت رژیم، سعی می کردم با وجود مشغله کاری هر چند وقت یک بار به سایت سر بزنم و از مطالب و مقالات مفید آن استفاده کنم ولی هیچ وقت مصاحبه رکورد داران را از دست نمی دادم چرا که این بخش به من قوت قلب میداد که در این راه تنها نیستم. برای هماهنگی های برنامه نیز بیشتر از طریق تماس تلفنی با مشاوران در تماس بودم که آنها با حوصله به سوال های من جواب می دادند. در دوره اجرای برنامه پشتیبان های رژیم دکتر کرمانی در تمامی زمینه ها پاسخگوی سوالاتم بودند که از تمامی آنها کمال تشکر را دارم. به جرات میتوانم بگویم که سایت دکتر کرمانی که حاصل فعالیت مجموعه گروه به اندام است یکی از کامل ترین و جامع ترین و مفید ترین سایت ها در زمینه ارائه کمک به افراد برای کاهش و افزایش وزن است و فرهنگ صحیح تغذیه را پی ریزی می کند.


شیرینی دوران جوانی را از خودتان نگیرید! - 6 - رکورددار کاهش وزن - رکوردداران

من به عنوان کسی که تجربه های خوبی از دوران نوجوانی و جوانی ام نداشتم به تمام افرادی که اضافه وزن دارند، به خصوص آنهایی که در سنین پایین هستند توصیه می کنم:
1. شیرینی این دوران که پایه اعتماد به نفس هر انسانی است را از خود نگیرید
2. با کمی اراده ، تحوّل را در زندگی آغاز کنید.
3. به این ایمان داشته باشید که می توانید خوش اندام باشید چرا که خواستن توانستن است.

4.6 از 5

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

دیدگاه های شما

آذر 1400/03/15

سلام من هنوزثبت نام نکردم خیلی استرس دارم می ترسم هزینه کنم وآنچه ک گفته شده نیس وفقط برنامه بدن اصلامشاوره یاکارشناس تغذیه باهام تماس نگیره می ترسم تنهایی شکست بخورم نیازدارم ک ازنظرذهنی مشاورای دکترکرمانی باهام کارکنن توروخداجوابموبدید

کارشناس به اندام 1400/03/16

سلام دوست خوبم کارشناسهای تغذیه و روانشناسی دکتر کرمانی و تیم به اندام در طول رژیم در کنار شما هستن برای دریافت رژیم کاهش وزن دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کنید

صداقت 1398/10/16

سلام من۱۸ کیلو کم کردم وحالاباید۱۵ کیلو کم کنم ودرجامیزنم کمکم کنید ممنون

کارشناس به اندام 1398/10/21

سلام و روز بخیر. دوست عزیز به احتمال زیاد دچار استپ وزن شدین. توصیه می کنم مقاله ی مفصلی رو که در این راستا در سایت هست رو مطالعه بفرمایید. برای مطالعه ی مقاله به این لینک مراجعه کنید.

شراره 1397/09/03

سلام. واقعا که آفرین. چه اراده ای دارید. به نظر من مهمترین چیز, داشتن اراده است که من ندارم. از هر چی مهمونیه گریزونم. از لباس خریدن. همیشه لباس هام از این مهمونی تا مهمونی بعد کوچیکم میشه و دوباره به سختی باید برم لباس پیدا کنم و بخرم. کاشکی یکی نزدیکم بود و با اون میتونستیم رژیم دکتر کرمانی رو اجرا کنیم.

زهره 1397/09/01

سلام به تیم به اندام عرض خسته نباشید خانم رضوان از کدام شیوه غیرحضوری برنامه تون استفاده کردند؟ رژیم اینترنتی با مشاوره تلفنی فرق دارن؟

هروی 1397/08/30

سلام رضوان خانوم احسنت هرچی به ارادتون بگم کم گفتم واقعا خوش بحالتون کاش روزی منم مثل شما بتونم از زندگیم لذت ببرم چون من الان هم وزن اولیه شما هستم ولی با مشکالتی که دارم نمیتونم رژیم اقای دکتر رو بگیرم ان شاالله روزی برسه که منم از زندگی لذت ببرم ????