ثبت نام و دریافت رژیم غذایی راهنمای ثبت نام 32143-025

چطور لاغری شکم را تجربه کنیم؟

شکم تخت، دغدغه ی این روزهای بسیاری از دوستداران تناسب اندام و مد است، جذابیت و فرم اندام بازیگران هالیوودی، ایده آل بسیاری از افرادی است که به زیبایی می اندیشند. اما چرا بسیاری از ما برای رسیدن به شکل ایده آل بدنمان، به زحمت می افتیم و یا به سختی می توانیم به آن دست یابیم؟

چاقی شکم اشاره به وجود چربی اضافی در ناحیه شکم دارد. چاقی شکم معمولاً با توجه به اندازه دور شکم تعیین می شود که در مردان اندازه 40 اینچ و بیشتر از آن و در زنان اندازه 35 اینچ و بیشتر از آن نشان دهنده چاقی شکم فرد است.

اهمیت محل تجمع چربی های بدن کمتر از مقدار چربی های اضافه ای که در بدن ایجاد می شود نیست. وجود چربی اضافه، خطر ابتلا به دیابت نوع 2، بیماری های قلبی عروقی و دیگر مشکلات مزمن برای سلامت را افزایش می دهد. حتی افرادی که وزن شان ایده آل محسوب می شود، اگر چربی اضافه شان در شکم جمع شده باشد، ممکن است در خطر این گونه بیماری ها قرار داشته باشند.
بر اساس تحقیقات اخیر، مردان و زنانی که شکمی بزرگ دارند در مقایسه با افراد چاق بیشتر در خطر مرگ هستند.

خبر خوب این است که می توانید با ورزش و رژیم غذایی متعادلی با این چربی ها مبارزه کنید، سلامت بدن را بالا ببرید و به آن فرم مناسبی دهید.

اصولا پیاده روی تند ( نه به حالت دویدن) بهترین روش برای سوزاندن چربی ها در ناحیه شکم می باشد که به مدت نیم ساعت صبح و نیم ساعت عصر انجام می گیرد.

نمی توانید تنها با ورزش به شکم تخت دست پیدا کنید. و البته گرفتن رژیم سرخود نیز عواقب خودش را دارد. متاسفانه بسیاری از ما وقتی شروع به ورزش و تغییر عادات زندگی خود می کنیم فکر می کنیم در این راه نیازی به مشاوره با یک متخصص نداریم.
تنظیم برنامه غذایی و ورزشی کار هر کسی نیست و تنها با مشورت متخصصین می توانید به اثر بخش بودن آن امیدوار باشید. بنابراین با این حرکات ورزشی شکم خود را به چالش بکشید!

در این مقاله نیز حرکاتی به شما آموزش داده می شود که اگر در کنار یک برنامه غذایی سالم و متعادل انجامشان دهید می توانید سایز شکم خود را در چهار هفته کاهش دهید

 

برنامه یک هفته ای برای صاف کردن شکم را نیز می توانید بخوانید تا با ورزش 100 درصد روی یک منطقه خاص از بدن تاثیر بگذارید. اما باید برای این کار وقت و تلاش بگذارید تا بتوانید در یک هفته تاثیری مثبت روی اندام خود داشته باشید.

 

اگر شما هم یکی از افرادی هستید که به وزن ایده آلتان نزدیک شده اید اما هنوز شکم و پهلو دارید، پادکست دکتر کرمانی را  بشنوید.

 

برای آب کردن چربی دور شکم و کمر و پهلوها حرکات معرفی شده در این مقاله را طبق انیمیشن آنها به صورت صحیح تمرین کنید.

-