23 روش کاهش اشتها بدون عوارض

کاهش اشتها و کنترل آن کلید اصلی کاهش وزن و لاغری است. گرسنگی و اشتها سیگنال‌هایی هستند که نشان می‌دهند بدن شما به انرژی نیاز دارد یا هوس یک نوع غذا را دارد. در حالی که احساس گرسنگی یک نشانه طبیعی از بدن شما است که زمان آن است که دوباره غذا بخورید، احساس گرسنگی […]

کاهش اشتها به عوامل متعددی بستگی دارد.
4.2 از 5

زمان مطالعه 25 دقیقه

تعداد بازدید 163146

تاریخ انتشار

کاهش اشتها و کنترل آن کلید اصلی کاهش وزن و لاغری است. گرسنگی و اشتها سیگنال‌هایی هستند که نشان می‌دهند بدن شما به انرژی نیاز دارد یا هوس یک نوع غذا را دارد. در حالی که احساس گرسنگی یک نشانه طبیعی از بدن شما است که زمان آن است که دوباره غذا بخورید، احساس گرسنگی دائمی لذت بخش نیست، به خصوص اگر تازه یک وعده غذایی را تمام کرده باشید. این ممکن است نشانه‌ای باشد که شما به اندازه کافی غذا نمی‌خورید یا ترکیب مناسبی از غذاها را نمی‌خورید.

اگر می‌خواهید وزن کم کنید، ممکن است از خود بپرسید که چگونه احساس گرسنگی را در طول روز کاهش دهم؟ باید بگوییم گرسنگی و اشتها فرآیندهای پیچیده‌ای هستند و تحت تأثیر عوامل داخلی و خارجی زیادی قرار دارند. ما در این مقاله فهرستی از عوامل کاهش‌دهنده اشتها را برای کمک به کاهش گرسنگی آماده کرده‌ایم که ملاحظه می‌کنید:

مهترین روش‌های کاهش اشتها

مکانیسم اشتها عوامل زیادی دارد که بخشی از آنها جنبه فیزیولوژیک و برخی دیگر جنبه روحی روانی دارند و باید دو مفهوم گرسنگی و اشتها را جدا از هم در نظر گرفت. مجید کاراندیش متخصص تغذیه، در گفت‌وگو با ایسنا، بیان کرد: گرسنگی و اشتها دو پدیده متفاوت هستند. گرسنگی هنگامی احساس می‌شود که بدن ما نیاز به انرژی دارد و این حالت بیشتر جنبه فیزیولوژیک دارد، ولی اشتها هنگامی احساس می‌شود که فرد به مصرف یک ماده‌ غذایی خاص تمایل دارد. اشتها، همیشه بر اساس نیاز بدن نیست؛ بلکه تنها ممکن است به دلیل احساس تمایل، یک ماده خاص غذایی را مصرف کنیم.

رژیم 14 روزه دکتر کرمانی

در ادامه چند روش کاهش اشتها بررسی می‌شود:

معجزه کاهش اشتها با تغذیه

باید غذایی مصرف ‌کنیم که نیاز بدن ما را در درازمدت تامین کند زیرا غذای مصرفی، تعیین‌‌کننده وزن بدن است. اگر در درازمدت، بیشتر از مقدار مورد نیاز بدن، انرژی دریافت شود وزن بدن افزایش پیدا می‌کند و همچنین در صورتی که بدن دریافت انرژی کمتری داشته باشد، وزن کاهش می‌یابد. افراد برای کاهش اشتها باید راه‌هایی را انتخاب کنند که آسیبی به آنها نرساند؛ به این منظور باید غذاهایی را که حجم معده را اشغال و اشتها را کاهش می‌دهند مصرف شوند؛ مانند:

23 روش کاهش اشتها بدون عوارض - 2 - کاهش اشتها - عادات غذایی
چند غذای کاهنده اشتها

تخم مرغ

تخم مرغ یکی از بهترین غذاهایی است که برای لاغر شدن بهتر است در برنامه غذایی خود بگنجانید، چون سرشار از پروتئین و چربی های سالم است و به کمک آن با مقدار کالری بسیار کم، احساس سیری می‌کنید.

23 روش کاهش اشتها بدون عوارض - 4 - کاهش اشتها - عادات غذایی
تخم مرغ یک صبحانه عالی برای کاهش اشتها تا ظهر است.

یک تحقیق روی ۳۰ زن دارای اضافه وزن، نشان داد خوردن تخم مرغ به عنوان صبحانه به جای کربوهیدرات ساده، احساس سیری را افزایش می‌دهد و شرکت کنندگان تا ۳۶ ساعت آینده کمتر غذا  می‌خورند.

سبزیجات بر‌گ‌دار

سبزیجات برگ‌داری مانند کلم، اسفناج، کاهو و موارد مشابه، کم کالری و کم کربوهیدرات هستند و فیبر بالایی دارند که آنها را به یکی از بهترین غذاها برای رژیم لاغری تبدیل می‌کند. خوردن سبزیجات برگ‌دار، بدون اینکه کالری مصرفی‌تان اضافه شود، موجب افزایش حجم غذا و کاهش اشتها می‌شود. سبزیجات برگ‌دار همچنین سرشار از مواد مغذی هستند و دارای ویتامین‌ها، آنتی اکسیدان‌ها و مواد معدنی بسیاری  از جمله کلسیم هستند که برخی تحقیقات نشان داده است می‌تواند به کاهش وزن کمک کند.

23 روش کاهش اشتها بدون عوارض - 6 - کاهش اشتها - عادات غذایی
کاهو و اسفناج را برای کاهش اشتها در برنامه غذایی خود قرار دهید.

سالمون

ماهی‌های چرب مانند سالمون، فوق‌العاده سالم و سیرکننده هستند و با کالری کم، برای ساعت‌ها شما را سیر نگه می‌دارند. سالمون سرشار از پروتئین با کیفیت، اسید چرب‌های امگا ۳ و مواد مغذی گوناگون و مهم  است که التهاب را کاهش می‌دهند. التهاب نقش بزرگی در چاقی و بیماری‌های متابولیک(اختلال در سوخت و ساز) دارد. ماهی خال مخالی، ماهی قزل آلا، ساردین، شاه ماهی از ماهی‌های چرب مفید هستند.

سبزیجات چلیپایی

سبزیجات چلیپایی عبارتند از بروکلی، گل کلم و کلم بروکسل نیز مانند دیگر سبزیجات، فیبر بسیار بالایی دارند و سیرکننده هستند. به علاوه اینگونه سبزیجات مقدار قابل توجهی پروتئین در خود دارند. البته پروتئین موجود در آنها به اندازه غذاهای حیوانی یا حبوبات نیست اما در مقایسه با دیگر سبزیجات پروتئین قابل توجهی دارند. ترکیبی از پروتئین، فیبر و کالری پایین با حجم بالای موجود در سبزیجات چلیپایی، آنها را به یکی از غذاهای کامل برای رژیم غذایی لاغری تبدیل کرده است.

23 روش کاهش اشتها بدون عوارض - 8 - کاهش اشتها - عادات غذایی
انواع کلم به کاهش اشتها کمک می‌کنند.

سینه مرغ

گوشت یک غذای مناسب برای رژیم لاغری است چون سرشار از پروتئین است. تحقیقات نشان داده‌اند که افزایش مصرف پروتئین تا ۲۵ درصد کل کالری روزانه، می‌تواند هوس غذایی را تا ۶۰ درصد کاهش دهد؛ بنابراین زیاد وسوسه نمی‌شوید به سمت میان وعده‌های ناسالم بروید. اگر رژیم غذایی‌تان کم کربوهیدرات است آزادانه گوشت‌های چرب بخورید. با این حال اگر رژیم‌تان حاوی کربوهیدرات به صورت متعادل یا بالا است، بهتر است از گوشت‌های کم چرب مانند سینه مرغ استفاده کنید.

حبوبات

برخی لوبیاها و دیگر حبوبات مانند عدس‌ها و لوبیا قرمز برای کاهش وزن مفید هستند. این غذاها سرشار از پروتئین و فیبر هستند که هر دو، مواد مغذی سیرکننده محسوب می‌شوند. این غذاها دارای مقداری نشاسته مقاوم(ماده ای موثر در لاغر شدن) هستند. مشکل اصلی اینجاست که بسیاری از مردم با هضم حبوبات مشکل دارند، به همین منظور بسیار مهم است حبوبات را قبل از مصرف خوب آماده کنید.

23 روش کاهش اشتها بدون عوارض - 10 - کاهش اشتها - عادات غذایی
حبوبات به ویژه انواع لوبیا موجب کاهش اشتها و افزایش حس سیری می‌شوند.

سیب زمینی آب پز

در نموداری که شاخص سیری نام دارد و مقدار سیرکنندگی غذاها را می‌سنجد، سیب زمینی آب‌پز جایگاه دوم را به خود اختصاص داده است. اگر اجازه دهید سیب زمینی آب پز کمی سرد شود مقدار زیادی نشاسته مقاوم را تولید می‌کند، یک ماده فیبر شکل است که مزایای بسیاری مثل کاهش وزن برای سلامت دارد. سیب زمینی شیرین، شلغم و دیگر سبزیجات ریشه‌ای نیز بسیار عالی هستند.

پنیر محلی

یکی از بهترین لبنیات، پنیر محلی است که بیشتر حجم آن را پروتئین و درصد کمی را کربوهیدرات و چربی تشکیل می‌دهد. این پنیر بسیار سیرکننده است و باعث کاهش اشتها می‌شود.

دانه چیا

به خاطر فیبر بالای موجود در آن، دانه چیا می‌تواند ۱۱ تا ۱۲ برابر وزن خود آب جذب کند، در نتیجه شکلی ژله‌ای پیدا می‌کند و در معده جا می‌گیرد. برخی تحقیقات نشان داده دانه چیا می‌تواند به کاهش اشتها کمک کند اما تاثیر مستقیمی روی کاهش وزن ندارد.

23 روش کاهش اشتها بدون عوارض - 12 - کاهش اشتها - عادات غذایی
دانه چیا به دلیل جذب آب، یک ماده غذایی عالی برای کاهش اشتها است.

سرکه سیب

نتایج چندین تحقیق نشان می‌دهد سرکه سیب می‌تواند روی کاهش وزن موثر باشد. استفاده از سرکه سیب همزمان با یک وعده غذایی پر کربوهیدرات، احساس سیری را افزایش می‌دهد و باعث می شود افراد در طول روز ۲۰۰ تا ۲۷۵ کالری کمتر غذا دریافت کنند.

سوپ‌ها

در یک تحقیق مشخص شد افرادی که قبل از وعده اصلی یک کاسه سوپ کم کالری بر پایه آب مرغ میل می‌کنند. ۲۰٪ کالری دریافتی‌شان در آن وعده کاهش پیدا می‌کند. سوپ از آنجایی که حجم معده را پر می‌کند تا حدود زیادی می‌تواند جلوی اشتها را بگیرد.

23 روش کاهش اشتها بدون عوارض - 14 - کاهش اشتها - عادات غذایی
برای کاهش اشتها، قبل از غذا یک کاسه سوپ بخورید.

آجیل

آجیل‌ میان وعده‌ای عالی به شمار می‌آید و دارای مقدار متعادلی پروتئین، فیبر و چربی سالم هستند. تحقیقات نشان داده خوردن آجیل می‌تواند سلامت متابولیک را بهبود ببخشد و حتی به کاهش وزن کمک کند. فقط مواظب باشید زیاده‌روی نکنید زیرا به هر حال کالری آجیل بالا است.

فلفل تند

خوردن فلفل تند در رژیم لاغری مفید است. فلفل‌های تند حاوی کپسایسین، ترکیبی که می‌تواند اشتها را کاهش و چربی‌سوزی را افزایش دهد. تحقیقات نشان می‌دهد خوردن روزانه ۱ گرم از فلفل‌های تند در افرادی که معمولا فلفل نمی‌خورند، اشتها را کاهش و چربی‌سوزی را افزایش می‌دهد.  با این حال افرادی که معمولا به خوردن غذاهای تند عادت دارند چنین تاثیری را نمی‌بینند.

23 روش کاهش اشتها بدون عوارض - 16 - کاهش اشتها - عادات غذایی
فلفل تند یک ماده غذایی کاهش‌دهنده اشتها است.

ماست پر چرب

برخی از انواع ماست، حاوی باکتری‌های پروبیوتیک هستند که عملکرد روده را بهبود می‌بخشند. روده  قوی بدن را در برابر التهاب و مقاومت به لپتین که یکی از اصلی‌ترین هورمون‌های چاقی است، ایمن می‌کند؛ پس ماستی بخرید که حاوی پروبیوتیک باشد نه یک ماست معمولی. همچنین ماست انتخابی تان پرچرب باشد چرا که تحقیقات نشان داده لبنیات پرچرب با کاهش خطر چاقی و دیابت نوع ۲ در بلند‌مدت ارتباط دارند. ماست های کم چرب معمولا سرشار از قند هستند پس بهتر است از مصرف‌شان پرهیز کنید.

گریپ فروت

در یک تحقیق ۱۲ هفته‌ای که روی ۹۱ فرد چاق انجام گرفت، خوردن نیمی از یک گریپ فروت قبل از هر وعده غذایی، منجر به کاهش وزن ۱.۶ کیلوگرمی در افراد شد. گروهی که گریپ فروت مصرف می‌کردند همچنین مقاومت به انسولین در بدن‌شان کاهش یافت. مقاومت به انسولین از عوامل ابتلا به بیماری های مزمنی مانند دیابت نوع ۲ است. بنابراین خوردن نیمی از گریپ فروت نیم ساعت قبل از وعده غذایی احساس سیری را افزایش می‌دهد و کالری کمتری وارد بدن می‌کند.

23 روش کاهش اشتها بدون عوارض - 18 - کاهش اشتها - عادات غذایی
گریپ فروت رت برای کاهش اشتها به برنامه غذایی خود اضافه کنید.

شکلات تلخ

شکلات تلخ می‌تواند باعث کاهش فشار خون شود و میل به غذاهای شیرین و حتی شور را نیز کم کند. سعی کنید از شکلات تلخ ۷۰٪ به بالا استفاده کنید.

آب

کمبود آب بدن ممکن است شما را دچار این اشتباه کند که گرسنه هستید. نشانه‌های گرسنگی تقریبا با نشانه‌های کم آب شدن بدن مشابه هستند؛ کم انرژی بودن، کاهش عملکرد شناختی و بد شدن خلق و خو. پس هرگاه که فکر می‌کنید گرسنه هستید، ابتدا یک لیوان آب بنوشید و۱۰ دقیقه صبر کنید. با تامین آب بدن احساس گرسنگی که داشتید از بین می‌رود و خود را از مصرف صدها کالری اضافی نجات می‌دهید.

خیارشور

خیارشور و دیگر غذاهای تخمیرشده دارای اسیدهای چرب با زنجیره کوتاه هستند. در تحقیقات اخیر آکادمی علوم نیویورک محققان دریافتند که این نوع غذاها پیوند بین مغز و روده را تقویت می‌کنند. غذاهای تخمیر شده به تولید هورمون‌هایی کمک می‌کنند که باعث بهبود ارسال سیگنال اشتها می‌شود. غذاهای تخمیر شده همچنین باکتری‌های مفید روده را نیز تقویت می‌کنند، باکتری‌هایی که به هضم غذا کمک می‌کند.

23 روش کاهش اشتها بدون عوارض - 20 - کاهش اشتها - عادات غذایی
خیارشور یک ماده غذایی حاوی پروبیوتیک و کاهش‌دهنده اشتها است.

کاهش اشتها با ورزش

ورزش می‌تواند شما را گرسنه کند. اما اگر تمرین مناسبی را انتخاب کنید، کمتر احتمال دارد که پرخوری کنید. تحقیقات جدید نشان می‌دهد که تمرینات با سرعت بالا و انرژی بالا، حتی اگر بسیار کوتاه باشند، می‌توانند هورمون افزایش اشتها را در بسیاری از افراد کاهش دهند.

طبق مطالعه جدیدی که در مجله Health Psychology منتشر شده است، فعالیت بدنی – مانند دویدن یا تمرینات قدرتی – در واقع می‌تواند اشتهای شما را سرکوب کند.

23 روش کاهش اشتها بدون عوارض - 22 - کاهش اشتها - عادات غذایی
برخی انواع ورزش‌ها به کاهش اشتها کمک می‌کنند.

دلیل احتمالی برای این امر ترشح هورمون‌هایی پس از ورزش است که گرسنگی را کاهش می‌دهد. همچنین بهبود خلق و خوی پس از ورزش و افزایش عزت نفس بعد از آن می‌تواند انگیزه شما را برای کم‌خوری افزایش دهد.

با این حال، مهم است که بعد از تمرین سوخت‌گیری کنید، حتی اگر خیلی گرسنه نیستید. به عنوان مثال پس از اتمام دویدن، ترجیحاً در عرض 20 تا 30 دقیقه، در اسرع وقت غذا بخورید، اما بیش از دو ساعت منتظر نمانید. اگر بعد از دویدن احساس می‌کنید نمی‌توانید غذا بخورید، سعی کنید غذای خود را با یک شیک پروتئینی بنوشید.

کاهش اشتها با دارو

بسیاری از افراد چاق و دارای اضافه وزن از پزشک می‌پرسند برای کم شدن اشتها چه قرصی بخوریم؟ متاسفانه بیشتر داروهای لاغری در ۱۰۰ سال گذشته،  پس از مشاهده عوارض جانبی شدید آنها، ممنوع و از بازارهای جهانی جمع‌آوری شدند. این عوارض شامل سوتغذیه، ریزش مو، نرمی ناخن و بازگشت وزن بیشتر از قبل، بعد از قطع مصرف بودند.

23 روش کاهش اشتها بدون عوارض - 24 - کاهش اشتها - عادات غذایی
عوارض قرص‌های کاهش‌دهنده اشتها بسیار زیاد است و توصیه نمی‌شوند.

هر چند بازار مملو از مکمل‌ها و داروهایی است که ادعای کاهش اشتها و کاهش وزن دارند اما در حال حاضر سازمان‌های معتبر با قطعیت، دارویی را برای کاهش اشتها به صورت مجاز اعلام نکرده‌اند. آخرین مورد نیز که تا سال ۱۳۸۹ به عنوان کاهنده اشتها به صورت مجاز معرفی و مصرف می‌شد، با مشاهده عارضه جانبی بسیار شدید در برخی از افراد، ممنوع شد.

دیگر روش‌های کاهش اشتها

به غیر از غذا و ورزش، رعایت چند نکته دیگر نیز به کاهش اشتها و کنترل آن کمک خواهد کرد:

مشغول شدن به کارهای دیگر

اشتهای كاذب تنها ۱۰ دقيقه طول می‌كشد. اگر شما بتوانيد در اين ۱۰ دقيقه خودتان را كنترل كنيد و به سمت خوراكي‌های پركالری نرويد، گام بزرگی به سمت سلامتی برداشته‌ايد. شما می‌توانيد برای كنترل اشتها‌، با انجام دادن كارهايی معمولی حواس‌تان را از خوردن خوراكی‌ای كه هوس كرده‌ايد، منحرف كنيد. مثلا به يك دوست قديمی زنگ بزنيد، موسيقی گوش كنيد، ورزش کنید يا خودتان را با ديدن فيلم مشغول نگه داريد.

منظم خوردن وعده‌ها و میان‌وعده‌ها

عادت کنید در زمان‌های مشخصی به سراغ غذا خوردن بروید. این کار مانع از آن می‌شود که هر وقت غذایی جلوی رویتان باشد آن را میل کنید.

23 روش کاهش اشتها بدون عوارض - 26 - کاهش اشتها - عادات غذایی
برای کاهش اشتها، غذا را آهسته بخورید و خوب بجوید.

دوری از مواد غذایی  

سعی کنید روی میز آشپزخانه یا پذیرایی، هیچ ماده غذایی نگذارید. همچنین یخچال و کابینت‌های خانه را با تنقلات ناسالم پر نکنید. در زمان خرید در فروشگاه، حتما لیست خرید به همراه داشته باشید و اگر امکان دارد این کار را به دیگری بسپارید.

آهسته غذا خوردن

 بعد از ۲۰ دقيقه، مغز پيام سير شدن را به معده شما می‌رساند و شما دست از غذا خوردن می‌كشيد. بنابراين اگر سريع غذا بخوريد، معده شما قبل از اينكه مغز از سير شدن اطلاعی پيدا كند، پُر می‌شود و در آخر متوجه می‌شويد كه زياد خورده‌ايد. بنابراين غذا را آهسته بخوريد و هر لقمه را با دقت و به طور كامل در دهان‌تان بجويد.

آنچه از مقاله کاهش اشتها آموختیم:

همان‌طور که دیدیم کاهش اشتها و کنترل مصرف غذا، به چندین روش ممکن است. مهمترین آن سبک غذایی سالم و گنجاندن مواد غذایی خاصی در سبر غذایی‌تان است که خاصیت سیرکنندگی بالایی دارند. همچنین تحرک روزانه و پیروی از یک رژیم لاغری اصولی می‌تواند به این روند کمک بسیاری کند.

منابع:

4.2 از 5
    به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما
-رقیه 1402/11/27

خوب اما من مخام لاغر بشم 13 سالم

کارشناس به اندام 1402/11/28

عزیزم شما اضافه وزن داشته باشید میتونین رژیم بگیرید کافیه برای برانامه روی لینک زیر کلیک کرده وثبت نام کنید

-رستم پور 1402/11/25

ممنون از اطلاعاتی که در اختیار ما گذاشته اید

کارشناس به اندام 1402/11/26

تشکر از لطف وهمراهی شما عزیزم

زینب 1402/10/30

سلام من ی خانم 37ساله هستم وزنم71کیلو گرم است قدم هم 155سانت است همه اندامم خوبع ولی شکمم بزرگه خیلی هم گرسنه میشم و دوست دارم یکسره بخورم زود زود ضعف میکنم وقتی ک ضعف میکنم هم یکسره میخورم ب بچه هم شیر میدم میخوام اشتهام کم بشه ممنون میشم ک کمکمون کنید

کارشناس به اندام 1402/11/01

سلام عزیزم حدود 20 کیلو اضافه وزن دارین که برای کم شدن اشتها و لاغری باید رژیم غذایی بگیرید کافیه روی لینک کلیک کرده وثبت نام برای برنامه غذایی انجام بدین

- 1402/10/06

سلام ۱۲سالمه وزنم ،۴۸کیلو قدم ۱۶۰ می‌خوام هم قدم بلند بشه هم وزنم بیاد پایین چیکار کنم

کارشناس به اندام 1402/10/07

سلام عزیزم برای کاهش وزن نیاز به رژیم اصولیه که مانع رشدنباشه ورزشم بایدانجام بدین این موارد رعایت بشه قدهم بلندمیشه برای کاهش وزن از طریق لینک ثبت نام کنید

-samira 1402/09/03

سلام دختری ۱۳ ساله هستم ۵۵ کیلو وزن دارم و ۱۵۵ هم قدمه میخوام وزنم ۴۵ کیلو یا ۴۸ کیلو بشه استعداد چاقی هم از خانواده پدر و هم از خانواده مادر دارم غذامو کم میکنم ولی بعد از گشنگی زیاد معده درد شدید میگیرم به نظر شما با چه راهی میتونم لاغر بشم؟ و البته ۲ ساله والیبال میرم هم برای اینکه قدم بلند بشه هم برای اینکه وزنم کم شه ولی هنوز هیچ اثری تو خودم نمیبینم

کارشناس به اندام 1402/09/04

سلام سمیراجان برای لاغر شدن باید رژیم اصولی داشته باشید بین وعده ها فاصله کمتری بزارید دو سه ساعت یکبار وعده رو بخورید میان وعده حذف نشه برای لاغر شدن میتونین روی لینک کلیک کرده وثت نام کنید

-..... ::: 1402/06/13

سلام 13 سالمه دختر هستم و قدم 168....حدود 20 کیلو اضافه وزن دارم . به همین دلیل با مربی خصوصی ورزش برای لاغری انجام میدم و غذاهامون کم کردم و بیشتر غذاهایی با روغن کم میخورم یا با روغن زیتون. تنقلات هم هفته ای یکبار. با توجه به اینکه در دوره رشد هستم از تمامی گروه های غذایی به قاعده استفاده میکنم. با این روش لاغر هم میشم. این برای بدنم ضرر نداره؟ تا چند ماه میتونم اضافه وزنم رو از بین ببرم؟

کارشناس به اندام 1402/06/14

سلام عزیزم رژیمتون درست واصولی باشه بله وزن کم میکنید در سن رشد روند لاغری کندتره 8 9 ماهی زمان نیازه تاوزنتون کم بشه

- 1402/06/06

سلام من دختر هستم ۱۷ ساله وزنم ۷۰ کیلو هست هرکاری میکنم لاغر نمیشم به نظرتون باید چکار کنم که لاغر شم

کارشناس به اندام 1402/06/07

سلام عزیزم با رژیم کنارورزش شما میتونین وزن وکاهش بدین برای داشتن برنامه مناسب خودتون روی لینک بزنید وثبت نام کنید

-پری صا 1402/06/05

کارشناس عزیزچی شد جواب من ندادید!

کارشناس به اندام 1402/06/06

عزیزم همه پرسش ها رو پاسخگو هستیم جانم

-مهسا 1402/01/05

سلام دختری هستم ۱۴ ساله از سمت خانواده ی پدری کلا استعداد چاقی تو خانواده مون وجود داره من خودم هی رژیم می گیرم وزن کم می کنم ولی حالا بعدش به دلایلی از جمله اون شیطان درونم دوباره چاق می شم به حدی که من پارسال ماه رمضان ۲ کیلو وزن اضافه کردم ورزش هم میرم .کمربند مشکی کاراته کلی رژیم امتحان کردم .همه شون هم عالی بود از رژیم عالی برنافیت دکتر کرمانی تا کالری شمار ها و انواع رژیم ها مثلا دو سه هفته ی اول محکم هستم برای رژیم اما از روز ها و هفته های بعد یادم میره که رژیم ام 🥲انگیزم هم از لاغر شدن فقط زیبایی هست و از لحاظ مشکلات سلامتی فرقی نمی کنه برام چی به سرم میاد البته خیلیییییییییییییی برام مهم هست که لاغر شم ممنون می شم که بهم کمک کنید

کارشناس به اندام 1402/01/06

سلام عزیزم برای لاغر شدن دیگه میدونید باید رژیم وبرنامه غذایی اصولی ودرست باشه انگیزه لازمم که داری مهسا خانم پس دوباره شروع کن اما حتما تثبیتش کن چون رژیم های تکراری و پشت سر هم روند لاغری و کند میکنه برای رژیم بزن روی لینک و ثبت نام خودتو انجام بده

ال 1401/11/20

سلام دکتر من ی زن 42 ساله هستم رژیم گرفتم 6 سال لاغر نگه داشتم خودم تاینکه رفتم دکتر ازمایش دادم دکتر گفت ترویید کم کار دارید وقرص نوشت وگفت این دارو مصرف کنم وزنم زیاد میشه در عرض 1سال 10 کیلو اضافه وزن پیدا کردم همش احساس خستگی خواب الوده واحساس گرسنگی می کنم

کارشناس به اندام 1401/11/27

سلام عزیزم تیروئید با دارویی که استفاده میکنید کنترل میشه وتاثیرش روی وزن نهایت ۳تا۵کیلو هست با رژیم میتونین لاغربشید ومانع لاغری نیست روی لینک بزنید وثبت نام انجام بدین

0 1401/09/21

عالی بود

ریحانه 1401/09/15

سلام خسته نباشید میخواستم بگم که من الان تو رژیمم و علاقه ی خیلی زیادی به جو دوسر،میوه جات،سبزیجاتو حبوبات دارم من اصلا از برنج و نان استفاده نمیکنم همچنین ااز روغن و خوردنی های بیرونی و کالری دااار فقط من اگه زیاد از مواردی که تو رژیمم استفاده میکنم زیاد بخورم باعث چاقیم میشه یا نه اخه خودمم خیلی میترسم به خاطر اینا چاق بشم یا وزن کم نکونم چون باید حتما وزن کم کنم حالا من باید از این چیزا کم تر بخورم یا نه اشکالی نداره؟؟؟؟؟؟؟

کارشناس به اندام 1401/09/16

سلام ریحانه جان .عزیزم باید به اندازه ای استفاده کنی که در رژیمت تعیین شده بیشتر از اون استفاده کنی خب طبیعیه که وزن کم نکنی یا زیاد کنی

سوسن 1401/07/17

مطلب خوبی بود ممنون اگه در مورد تاثیر دمنوش ها هم مواردی رو اضافه می کردید خالی از لطف نبود

کارشناس به اندام 1401/07/19

ممنون از همراهی شما .عزیزم برای اطلاعات بیشتر درمورد دمنوش ها برای لاغری به این لینک میتونید مراجعه کنید

مهناز رضایی 1401/06/06

سلام خوب هستین من وقتی که می‌خوام رژیم بگیرم بدتر می‌خوام بخورم استخدام بیشتر میشه چیکار کنم که بتونم رژیم بگیر

کارشناس به اندام 1401/06/07

سلام دوست عزیز در قسمت روانشناسی سایت دکتر کرمانی می‌تونی اطلاعات خوبی در مورد مشکلت به دست بیاری برای دستیابی به این اطلاعات به این لینک مراجعه کن

اسرا 1401/05/06

اصلا من هیجان زده شدم واقعا عالیه 😍😍🤩🤩

سرگزی۲۳ 1401/03/14

سلام من بیست سه سالم خیلی از چاقی رنج میبرم برای اشتها باید چه کنم میشه بهمن نظر بگین

کارشناس به اندام 1401/03/16

سلام دوست عزیز مصرف نان و برنج و قند و شکر و تنقلات ناسالم و شیرینی‌هارو کم کن ورزش منظم و پیاده روی روزانه داشته باش و از همه مهم‌تر از یه رژیم اصولی کاهش وزن استفاده کن برای دریافت رژیم کاهش وزن دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کن

سرگزی۲۳ 1401/03/14

سلام میخواهم اشتها را کم کنم خیلی غذا میخورم چه غذایی بخورم لاغر شم

کارشناس به اندام 1401/03/18

سلام دوست عزیز برای کاهش اشتها می‌تونی از سرکه سیب ناشتا استفاده کنی به این ترتیب که یک قاشق غذاخوری سرکه سیب رو داخل یک لیوان آب ولرم بریزی و میل کنی

Amir Mohammed Babaei 1401/01/03

سلام من 15ساله هستم من از ناحیه پایین تنه چاق هستم و می خواهم پایین تنه آم را لاغر بکنم ببخشید من برای رفع این مشکل باید چی کار کنم

کارشناس به اندام 1401/10/16

سلام عزیزم شما برای لاغرشدن باید رژیم غذایی درکنار ورزشو داشته باشید میتونین برای رژیم روی این لینک کلیک کرده وثبت نام کنید

Fatemeh 1400/12/03

سلام من ۱۴ ساله هستم و میخواستم تا عید وزنم رو کم کنم چیکار کنم میخواستم رژیم اب رو شروع کنم ولی میترسم ویتامین ها توی بدم خیلی کم بشه الان چیکار کنم ممنون میشم راهنمایی کنید و اینکه وزن من حدود ۷۹ کیلو هست

کارشناس به اندام 1400/12/04

سلام فاطمه جان به هیچ عنوان از رژیم‌های تک بعدی استفاده نکن چون بدنت دچار کمبود مواد مغذی میشه بهترین رژیم رژیمی هست که در اون بتونی از تمام مواد غذایی استفاده کنی و بدنت دچار کمبود مواد مغذی نشه با توجه به سنت که در حال رشد هستی پیشنهاد می‌کنیم از رژیم کاهش وزن کودک و نوجوان دکتر کرمانی استفاده کنی که مناسب سنت هست برای دریافت رژیم کاهش وزن کودک و نوجوان دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کنید

آرام 1400/10/26

سلام ببخشیدمیخواستم بدونم من فقط. ماست محلی میخورم‌‌ شباهم سیب زمینی اب پز ماست محلی ولی بجای اینکه لاغرشم احساس میکنم چاق میشم چطوراشتهاروکم کنم نان جوخشک استفاده میکنم

کارشناس به اندام 1400/10/27

سلام دوست خوبم این که فقط از چندین نوع ماده غذایی خاص به عنوان تغذیه روزانتون استفاده کنید کار خیلی اشتباه و غیر اصولی هست بدن شما به تمام مواد غذایی نیاز داره و با روشی که شما در پیش گرفتی دچار آسیب میشید بهترین راه استفاده از یه رژیم منطقی هست که در اون از تمام مواد غذایی بتونید استفاده کنید و در کنارش ورزش و پیاده روی داشته باشید اگر مایل به دریافت رژیم کاهش وزن دکتر کرمانی هستید به این لینک مراجعه کنید