23 روش کاهش اشتها بدون عوارض

کاهش اشتها و کنترل آن کلید اصلی کاهش وزن و لاغری است. گرسنگی و اشتها سیگنال‌هایی هستند که نشان می‌دهند بدن شما به انرژی نیاز دارد یا هوس یک نوع غذا را دارد. در حالی که احساس گرسنگی یک نشانه طبیعی از بدن شما است که زمان آن است که دوباره غذا بخورید، احساس گرسنگی […]

زمان مطالعه 25 دقیقه

تعداد بازدید 163680

تاریخ انتشار

دکتر کرمانی

دکتر کرمانی
توسط کارشناسان تغذیه دکتر کرمانی بررسی و تایید شده است.

کاهش اشتها به عوامل متعددی بستگی دارد.
میانگین امتیاز 4.2 از 5

کاهش اشتها و کنترل آن کلید اصلی کاهش وزن و لاغری است. گرسنگی و اشتها سیگنال‌هایی هستند که نشان می‌دهند بدن شما به انرژی نیاز دارد یا هوس یک نوع غذا را دارد. در حالی که احساس گرسنگی یک نشانه طبیعی از بدن شما است که زمان آن است که دوباره غذا بخورید، احساس گرسنگی دائمی لذت بخش نیست، به خصوص اگر تازه یک وعده غذایی را تمام کرده باشید. این ممکن است نشانه‌ای باشد که شما به اندازه کافی غذا نمی‌خورید یا ترکیب مناسبی از غذاها را نمی‌خورید.

اگر می‌خواهید وزن کم کنید، ممکن است از خود بپرسید که چگونه احساس گرسنگی را در طول روز کاهش دهم؟ باید بگوییم گرسنگی و اشتها فرآیندهای پیچیده‌ای هستند و تحت تأثیر عوامل داخلی و خارجی زیادی قرار دارند. ما در این مقاله فهرستی از عوامل کاهش‌دهنده اشتها را برای کمک به کاهش گرسنگی آماده کرده‌ایم که ملاحظه می‌کنید:

مهترین روش‌های کاهش اشتها

مکانیسم اشتها عوامل زیادی دارد که بخشی از آنها جنبه فیزیولوژیک و برخی دیگر جنبه روحی روانی دارند و باید دو مفهوم گرسنگی و اشتها را جدا از هم در نظر گرفت. مجید کاراندیش متخصص تغذیه، در گفت‌وگو با ایسنا، بیان کرد: گرسنگی و اشتها دو پدیده متفاوت هستند. گرسنگی هنگامی احساس می‌شود که بدن ما نیاز به انرژی دارد و این حالت بیشتر جنبه فیزیولوژیک دارد، ولی اشتها هنگامی احساس می‌شود که فرد به مصرف یک ماده‌ غذایی خاص تمایل دارد. اشتها، همیشه بر اساس نیاز بدن نیست؛ بلکه تنها ممکن است به دلیل احساس تمایل، یک ماده خاص غذایی را مصرف کنیم.

رژیم سفره خانواده

در ادامه چند روش کاهش اشتها بررسی می‌شود:

معجزه کاهش اشتها با تغذیه

باید غذایی مصرف ‌کنیم که نیاز بدن ما را در درازمدت تامین کند زیرا غذای مصرفی، تعیین‌‌کننده وزن بدن است. اگر در درازمدت، بیشتر از مقدار مورد نیاز بدن، انرژی دریافت شود وزن بدن افزایش پیدا می‌کند و همچنین در صورتی که بدن دریافت انرژی کمتری داشته باشد، وزن کاهش می‌یابد. افراد برای کاهش اشتها باید راه‌هایی را انتخاب کنند که آسیبی به آنها نرساند؛ به این منظور باید غذاهایی را که حجم معده را اشغال و اشتها را کاهش می‌دهند مصرف شوند؛ مانند:

23 روش کاهش اشتها بدون عوارض - 4 - کاهش اشتها - خواص مواد غذایی
چند غذای کاهنده اشتها

تخم مرغ

تخم مرغ یکی از بهترین غذاهایی است که برای لاغر شدن بهتر است در برنامه غذایی خود بگنجانید، چون سرشار از پروتئین و چربی های سالم است و به کمک آن با مقدار کالری بسیار کم، احساس سیری می‌کنید.

23 روش کاهش اشتها بدون عوارض - 6 - کاهش اشتها - خواص مواد غذایی
تخم مرغ یک صبحانه عالی برای کاهش اشتها تا ظهر است.

یک تحقیق روی ۳۰ زن دارای اضافه وزن، نشان داد خوردن تخم مرغ به عنوان صبحانه به جای کربوهیدرات ساده، احساس سیری را افزایش می‌دهد و شرکت کنندگان تا ۳۶ ساعت آینده کمتر غذا  می‌خورند.

سبزیجات بر‌گ‌دار

سبزیجات برگ‌داری مانند کلم، اسفناج، کاهو و موارد مشابه، کم کالری و کم کربوهیدرات هستند و فیبر بالایی دارند که آنها را به یکی از بهترین غذاها برای رژیم لاغری تبدیل می‌کند. خوردن سبزیجات برگ‌دار، بدون اینکه کالری مصرفی‌تان اضافه شود، موجب افزایش حجم غذا و کاهش اشتها می‌شود. سبزیجات برگ‌دار همچنین سرشار از مواد مغذی هستند و دارای ویتامین‌ها، آنتی اکسیدان‌ها و مواد معدنی بسیاری  از جمله کلسیم هستند که برخی تحقیقات نشان داده است می‌تواند به کاهش وزن کمک کند.

23 روش کاهش اشتها بدون عوارض - 8 - کاهش اشتها - خواص مواد غذایی
کاهو و اسفناج را برای کاهش اشتها در برنامه غذایی خود قرار دهید.

سالمون

ماهی‌های چرب مانند سالمون، فوق‌العاده سالم و سیرکننده هستند و با کالری کم، برای ساعت‌ها شما را سیر نگه می‌دارند. ماهی سالمون سرشار از پروتئین با کیفیت، اسید چرب‌های امگا ۳ و مواد مغذی گوناگون و مهم  است که التهاب را کاهش می‌دهند. التهاب نقش بزرگی در چاقی و بیماری‌های متابولیک (اختلال در سوخت و ساز) دارد. ماهی خال مخالی، ماهی قزل آلا، ساردین، شاه ماهی از ماهی‌های چرب مفید هستند.

سبزیجات چلیپایی

سبزیجات چلیپایی عبارتند از بروکلی، گل کلم و کلم بروکسل نیز مانند دیگر سبزیجات، فیبر بسیار بالایی دارند و سیرکننده هستند. به علاوه اینگونه سبزیجات مقدار قابل توجهی پروتئین در خود دارند. البته پروتئین موجود در آنها به اندازه غذاهای حیوانی یا حبوبات نیست اما در مقایسه با دیگر سبزیجات پروتئین قابل توجهی دارند. ترکیبی از پروتئین، فیبر و کالری پایین با حجم بالای موجود در سبزیجات چلیپایی، آنها را به یکی از غذاهای کامل برای رژیم غذایی لاغری تبدیل کرده است.

23 روش کاهش اشتها بدون عوارض - 10 - کاهش اشتها - خواص مواد غذایی
انواع کلم به کاهش اشتها کمک می‌کنند.

سینه مرغ

گوشت یک غذای مناسب برای رژیم لاغری است چون سرشار از پروتئین است. تحقیقات نشان داده‌اند که افزایش مصرف پروتئین تا ۲۵ درصد کل کالری روزانه، می‌تواند هوس غذایی را تا ۶۰ درصد کاهش دهد؛ بنابراین زیاد وسوسه نمی‌شوید به سمت میان وعده‌های ناسالم بروید. اگر رژیم غذایی‌تان کم کربوهیدرات است آزادانه گوشت‌های چرب بخورید. با این حال اگر رژیم‌تان حاوی کربوهیدرات به صورت متعادل یا بالا است، بهتر است از گوشت‌های کم چرب مانند سینه مرغ استفاده کنید.

حبوبات

برخی لوبیاها و دیگر حبوبات مانند عدس‌ها و لوبیا قرمز برای کاهش وزن مفید هستند. این غذاها سرشار از پروتئین و فیبر هستند که هر دو، مواد مغذی سیرکننده محسوب می‌شوند. این غذاها دارای مقداری نشاسته مقاوم(ماده ای موثر در لاغر شدن) هستند. مشکل اصلی اینجاست که بسیاری از مردم با هضم حبوبات مشکل دارند، به همین منظور بسیار مهم است حبوبات را قبل از مصرف خوب آماده کنید.

23 روش کاهش اشتها بدون عوارض - 12 - کاهش اشتها - خواص مواد غذایی
حبوبات به ویژه انواع لوبیا موجب کاهش اشتها و افزایش حس سیری می‌شوند.

سیب زمینی آب پز

در نموداری که شاخص سیری نام دارد و مقدار سیرکنندگی غذاها را می‌سنجد، سیب زمینی آب‌پز جایگاه دوم را به خود اختصاص داده است. اگر اجازه دهید سیب زمینی آب پز کمی سرد شود مقدار زیادی نشاسته مقاوم را تولید می‌کند، یک ماده فیبر شکل است که مزایای بسیاری مثل کاهش وزن برای سلامت دارد. سیب زمینی شیرین، شلغم و دیگر سبزیجات ریشه‌ای نیز بسیار عالی هستند.

پنیر محلی

یکی از بهترین لبنیات، پنیر محلی است که بیشتر حجم آن را پروتئین و درصد کمی را کربوهیدرات و چربی تشکیل می‌دهد. این پنیر بسیار سیرکننده است و باعث کاهش اشتها می‌شود.

دانه چیا

به خاطر فیبر بالای موجود در آن، دانه چیا می‌تواند ۱۱ تا ۱۲ برابر وزن خود آب جذب کند، در نتیجه شکلی ژله‌ای پیدا می‌کند و در معده جا می‌گیرد. برخی تحقیقات نشان داده دانه چیا می‌تواند به کاهش اشتها کمک کند اما تاثیر مستقیمی روی کاهش وزن ندارد.

23 روش کاهش اشتها بدون عوارض - 14 - کاهش اشتها - خواص مواد غذایی
دانه چیا به دلیل جذب آب، یک ماده غذایی عالی برای کاهش اشتها است.

سرکه سیب

نتایج چندین تحقیق نشان می‌دهد سرکه سیب می‌تواند روی کاهش وزن موثر باشد. استفاده از سرکه سیب همزمان با یک وعده غذایی پر کربوهیدرات، احساس سیری را افزایش می‌دهد و باعث می شود افراد در طول روز ۲۰۰ تا ۲۷۵ کالری کمتر غذا دریافت کنند.

سوپ‌ها

در یک تحقیق مشخص شد افرادی که قبل از وعده اصلی یک کاسه سوپ کم کالری بر پایه آب مرغ میل می‌کنند. ۲۰٪ کالری دریافتی‌شان در آن وعده کاهش پیدا می‌کند. سوپ از آنجایی که حجم معده را پر می‌کند تا حدود زیادی می‌تواند جلوی اشتها را بگیرد.

23 روش کاهش اشتها بدون عوارض - 16 - کاهش اشتها - خواص مواد غذایی
برای کاهش اشتها، قبل از غذا یک کاسه سوپ بخورید.

آجیل

آجیل‌ میان وعده‌ای عالی به شمار می‌آید و دارای مقدار متعادلی پروتئین، فیبر و چربی سالم هستند. تحقیقات نشان داده خوردن آجیل می‌تواند سلامت متابولیک را بهبود ببخشد و حتی به کاهش وزن کمک کند. فقط مواظب باشید زیاده‌روی نکنید زیرا به هر حال کالری آجیل بالا است.

فلفل تند

خوردن فلفل تند در رژیم لاغری مفید است. فلفل‌های تند حاوی کپسایسین، ترکیبی که می‌تواند اشتها را کاهش و چربی‌سوزی را افزایش دهد. تحقیقات نشان می‌دهد خوردن روزانه ۱ گرم از فلفل‌های تند در افرادی که معمولا فلفل نمی‌خورند، اشتها را کاهش و چربی‌سوزی را افزایش می‌دهد.  با این حال افرادی که معمولا به خوردن غذاهای تند عادت دارند چنین تاثیری را نمی‌بینند.

23 روش کاهش اشتها بدون عوارض - 18 - کاهش اشتها - خواص مواد غذایی
فلفل تند یک ماده غذایی کاهش‌دهنده اشتها است.

ماست پر چرب

برخی از انواع ماست، حاوی باکتری‌های پروبیوتیک هستند که عملکرد روده را بهبود می‌بخشند. روده  قوی بدن را در برابر التهاب و مقاومت به لپتین که یکی از اصلی‌ترین هورمون‌های چاقی است، ایمن می‌کند؛ پس ماستی بخرید که حاوی پروبیوتیک باشد نه یک ماست معمولی. همچنین ماست انتخابی تان پرچرب باشد چرا که تحقیقات نشان داده لبنیات پرچرب با کاهش خطر چاقی و دیابت نوع ۲ در بلند‌مدت ارتباط دارند. ماست های کم چرب معمولا سرشار از قند هستند پس بهتر است از مصرف‌شان پرهیز کنید.

گریپ فروت

در یک تحقیق ۱۲ هفته‌ای که روی ۹۱ فرد چاق انجام گرفت، خوردن نیمی از یک گریپ فروت قبل از هر وعده غذایی، منجر به کاهش وزن ۱.۶ کیلوگرمی در افراد شد. گروهی که گریپ فروت مصرف می‌کردند همچنین مقاومت به انسولین در بدن‌شان کاهش یافت. مقاومت به انسولین از عوامل ابتلا به بیماری های مزمنی مانند دیابت نوع ۲ است. بنابراین خوردن نیمی از گریپ فروت نیم ساعت قبل از وعده غذایی احساس سیری را افزایش می‌دهد و کالری کمتری وارد بدن می‌کند.

23 روش کاهش اشتها بدون عوارض - 20 - کاهش اشتها - خواص مواد غذایی
گریپ فروت رت برای کاهش اشتها به برنامه غذایی خود اضافه کنید.

شکلات تلخ

شکلات تلخ می‌تواند باعث کاهش فشار خون شود و میل به غذاهای شیرین و حتی شور را نیز کم کند. سعی کنید از شکلات تلخ ۷۰٪ به بالا استفاده کنید.

آب

کمبود آب بدن ممکن است شما را دچار این اشتباه کند که گرسنه هستید. نشانه‌های گرسنگی تقریبا با نشانه‌های کم آب شدن بدن مشابه هستند؛ کم انرژی بودن، کاهش عملکرد شناختی و بد شدن خلق و خو. پس هرگاه که فکر می‌کنید گرسنه هستید، ابتدا یک لیوان آب بنوشید و۱۰ دقیقه صبر کنید. با تامین آب بدن احساس گرسنگی که داشتید از بین می‌رود و خود را از مصرف صدها کالری اضافی نجات می‌دهید.

خیارشور

خیارشور و دیگر غذاهای تخمیرشده دارای اسیدهای چرب با زنجیره کوتاه هستند. در تحقیقات اخیر آکادمی علوم نیویورک محققان دریافتند که این نوع غذاها پیوند بین مغز و روده را تقویت می‌کنند. غذاهای تخمیر شده به تولید هورمون‌هایی کمک می‌کنند که باعث بهبود ارسال سیگنال اشتها می‌شود. غذاهای تخمیر شده همچنین باکتری‌های مفید روده را نیز تقویت می‌کنند، باکتری‌هایی که به هضم غذا کمک می‌کند.

23 روش کاهش اشتها بدون عوارض - 22 - کاهش اشتها - خواص مواد غذایی
خیارشور یک ماده غذایی حاوی پروبیوتیک و کاهش‌دهنده اشتها است.

کاهش اشتها با ورزش

ورزش می‌تواند شما را گرسنه کند. اما اگر تمرین مناسبی را انتخاب کنید، کمتر احتمال دارد که پرخوری کنید. تحقیقات جدید نشان می‌دهد که تمرینات با سرعت بالا و انرژی بالا، حتی اگر بسیار کوتاه باشند، می‌توانند هورمون افزایش اشتها را در بسیاری از افراد کاهش دهند.

طبق مطالعه جدیدی که در مجله Health Psychology منتشر شده است، فعالیت بدنی – مانند دویدن یا تمرینات قدرتی – در واقع می‌تواند اشتهای شما را سرکوب کند.

23 روش کاهش اشتها بدون عوارض - 24 - کاهش اشتها - خواص مواد غذایی
برخی انواع ورزش‌ها به کاهش اشتها کمک می‌کنند.

دلیل احتمالی برای این امر ترشح هورمون‌هایی پس از ورزش است که گرسنگی را کاهش می‌دهد. همچنین بهبود خلق و خوی پس از ورزش و افزایش عزت نفس بعد از آن می‌تواند انگیزه شما را برای کم‌خوری افزایش دهد.

با این حال، مهم است که بعد از تمرین سوخت‌گیری کنید، حتی اگر خیلی گرسنه نیستید. به عنوان مثال پس از اتمام دویدن، ترجیحاً در عرض 20 تا 30 دقیقه، در اسرع وقت غذا بخورید، اما بیش از دو ساعت منتظر نمانید. اگر بعد از دویدن احساس می‌کنید نمی‌توانید غذا بخورید، سعی کنید غذای خود را با یک شیک پروتئینی بنوشید.

کاهش اشتها با دارو

بسیاری از افراد چاق و دارای اضافه وزن از پزشک می‌پرسند برای کم شدن اشتها چه قرصی بخوریم؟ متاسفانه بیشتر داروهای لاغری در ۱۰۰ سال گذشته،  پس از مشاهده عوارض جانبی شدید آنها، ممنوع و از بازارهای جهانی جمع‌آوری شدند. این عوارض شامل سوتغذیه، ریزش مو، نرمی ناخن و بازگشت وزن بیشتر از قبل، بعد از قطع مصرف بودند.

23 روش کاهش اشتها بدون عوارض - 26 - کاهش اشتها - خواص مواد غذایی
عوارض قرص‌های کاهش‌دهنده اشتها بسیار زیاد است و توصیه نمی‌شوند.

هر چند بازار مملو از مکمل‌ها و داروهایی است که ادعای کاهش اشتها و کاهش وزن دارند اما در حال حاضر سازمان‌های معتبر با قطعیت، دارویی را برای کاهش اشتها به صورت مجاز اعلام نکرده‌اند. آخرین مورد نیز که تا سال ۱۳۸۹ به عنوان کاهنده اشتها به صورت مجاز معرفی و مصرف می‌شد، با مشاهده عارضه جانبی بسیار شدید در برخی از افراد، ممنوع شد.

دیگر روش‌های کاهش اشتها

به غیر از غذا و ورزش، رعایت چند نکته دیگر نیز به کاهش اشتها و کنترل آن کمک خواهد کرد:

مشغول شدن به کارهای دیگر

اشتهای كاذب تنها ۱۰ دقيقه طول می‌كشد. اگر شما بتوانيد در اين ۱۰ دقيقه خودتان را كنترل كنيد و به سمت خوراكي‌های پركالری نرويد، گام بزرگی به سمت سلامتی برداشته‌ايد. شما می‌توانيد برای كنترل اشتها‌، با انجام دادن كارهايی معمولی حواس‌تان را از خوردن خوراكی‌ای كه هوس كرده‌ايد، منحرف كنيد. مثلا به يك دوست قديمی زنگ بزنيد، موسيقی گوش كنيد، ورزش کنید يا خودتان را با ديدن فيلم مشغول نگه داريد.

منظم خوردن وعده‌ها و میان‌وعده‌ها

عادت کنید در زمان‌های مشخصی به سراغ غذا خوردن بروید. این کار مانع از آن می‌شود که هر وقت غذایی جلوی رویتان باشد آن را میل کنید.

23 روش کاهش اشتها بدون عوارض - 28 - کاهش اشتها - خواص مواد غذایی
برای کاهش اشتها، غذا را آهسته بخورید و خوب بجوید.

دوری از مواد غذایی  

سعی کنید روی میز آشپزخانه یا پذیرایی، هیچ ماده غذایی نگذارید. همچنین یخچال و کابینت‌های خانه را با تنقلات ناسالم پر نکنید. در زمان خرید در فروشگاه، حتما لیست خرید به همراه داشته باشید و اگر امکان دارد این کار را به دیگری بسپارید.

آهسته غذا خوردن

 بعد از ۲۰ دقيقه، مغز پيام سير شدن را به معده شما می‌رساند و شما دست از غذا خوردن می‌كشيد. بنابراين اگر سريع غذا بخوريد، معده شما قبل از اينكه مغز از سير شدن اطلاعی پيدا كند، پُر می‌شود و در آخر متوجه می‌شويد كه زياد خورده‌ايد. بنابراين غذا را آهسته بخوريد و هر لقمه را با دقت و به طور كامل در دهان‌تان بجويد.

آنچه از مقاله کاهش اشتها آموختیم:

همان‌طور که دیدیم کاهش اشتها و کنترل مصرف غذا، به چندین روش ممکن است. مهمترین آن سبک غذایی سالم و گنجاندن مواد غذایی خاصی در سبر غذایی‌تان است که خاصیت سیرکنندگی بالایی دارند. همچنین تحرک روزانه و پیروی از یک رژیم لاغری اصولی می‌تواند به این روند کمک بسیاری کند.

منابع:

23 روش کاهش اشتها بدون عوارض - 30 - کاهش اشتها - خواص مواد غذایی
مریم اصیلی

از سال 95 با ورود به مجموعه دکتر کرمانی وارد حوزه‌ی محتوا و به طور تخصصی محتوای تغذیه و سلامتی شدم. ابتدا کار رو با ترجمه شروع کردم و بعد از اون بخش سرپرستی و نظارت بر محتوا رو به عهده گرفتم. به شدت عاشق تولید محتوا هستم و به معجزه‌ی کلمات باور دارم.

میانگین امتیاز 4.2 از 5
تاریخچه ویرایش

نسخه فعلی

1403/02/02

نویسنده: مریم اصیلی

ویراستار: مریم اصیلی

1402/10/12

نویسنده: مریم اصیلی

ویراستار: مریم اصیلی

نمایش همه ویرایش‌ها

    به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما
خادم 1403/04/27

سلام آقای دکتر من خانم هستم و 15 سالمه و 88 کیلو وزن دارم و 155 قد پر خوری فکری دارم و ریزه خواری میکنم ... طب سرد هم دارم و اراده ی من فوق العاده پایین هست و اراده ی قوی ندارم ولی لاغری شده برای من آرزو خواهش میکنم کمکم کنید و من و راهنمایی کنید

کارشناس به اندام 1403/04/28

سلام عزیزم حدود 30 کیلو حداقل باید کم بشه برای همین ارزو تمام تلاشتون رو بکنید مطمئن باشید که میتونین برای رژیم برنامه سفره خانواده رومیتونین بگیرید روی لینک کلیک کرده وثبت نام انجام بدین

-حمزه 1403/04/26

سلام و خسته نباشید من الان 1 سال وزن کم کرد ۱۰۴ کیلو بودم الان رسوندن به ۷۴ ولی هر ماه ۲ کیلو وزنم اضافه میشه باز مجبورم یک هفته رژیم بگیرم خیلی میل به میوه های شیرین دارم غذا تخم مرغ آبپز گوشت بدون چربی برنج لوبیا عدس سیب. زمینی آبپز میخورم روغن گیاهی هم مصرف نمیکنم شکر تصفیه شده هم مصرف نمیکنم

کارشناس به اندام 1403/04/27

سلام سلامت باشید عزیزم بعد رژیم اگررعایت نکنید وزن برگشت داره روغن گیاهی مثل روغن زیتون که خوبه ورزش منظمی هم باید انجام بدین

-دینا 1403/04/22

سلام من سیزده سالمه وزنم ۴۲ کیو هست پاهایم بسیار گنده تر هست نسبت به بقیه همسن هام و مخصوصا ساق پام و برای قدم هم که ۱۴۹هست ورزش میکنم و میخوام وزنم از ۴۲ کیلو به ۳۵ کیلو برسه میشه لطفا بگید که جوری باید غذا بخورم و ورزش بکنم تاثیر زودتری میزاره یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کارشناس به اندام 1403/04/25

سلام عزیزم رژیم که بایدبا توجه به مشخصات فردی وسنی شما تنظیم میشه روی لینک بزنید وثبت نام کنید

- 1403/04/02

سلام وقت بخیر من ۱۵ سالمه ۱۵۵ قدمه ۵۰ کیلو هستم میخام اشتهام کم بشه و وزن کم کنم و شکمم کاملا تخت بشه چیکار کنم؟

کارشناس به اندام 1403/04/03

سلام عزیزم شما باید رژیم غذایی اصولی و دنبال کنید تغییر عادت های خوردن وزن و کم میکنه کنارش تحرک هم داشته باشید برای رژیم مناسب خودتون روی لینک کلیک کرده وثبت نام کنید

ناشناس 1403/03/31

من 17 سالمه قدم 180 و وزنم 92 کیلو هست البته بدن من دفع زیادی داره من زود زود گرسنه میشم و اشتهای سیری ناپذیر و ضعف احساسی نسبت به خوردنی ها دارم به قول مامانم هر کی اندازه من می‌خورد الان 200 رو رد کرده بود استعداد لاغری هم دارم و وزنم رو راحت میتونم کم کنم ولی میل شدید به غذا خوردم و اشتهای سیری ناپذیر و گرسنگی هایی که گاهی حتی ممکنه از حال برم اجازه نمیده رژیم بگیرم راهکاری دارین؟ اگه لطف کنین

کارشناس به اندام 1403/04/01

عزیزم بافاصله کم وعده ای و استفاده کنید قبل وعده اب بنوشید سبزیجات کنار غذا بخورید پروتئین مصرفی بیشتر باشه

-... 1403/03/14

من امروز کلا پروتئین زیاد خوردم مثل تخم مرغ و شیر و فقط دو وعده خوردم و ورزشم کردم حتی آب زیادی هم مصرف کردم و واقعا خیلی تاثیر داره قبلا زود هوس یه خوراکی کم فیبر با کالری زیاد میکردم اما الان نه صبحانه: شیر+جو دو سر+دارچین+عسل به مقدار کم شام:خوراک لوبیا+تخم مرغ آب پز+سیب زمینی آب پز+کنجد و فلفل تند باز هم به مقدار کم

فروزان یوسفی 1403/02/28

سلام خسته نباشید من صبح که غذا میخورم میره تا شب نمیدونم باز چرا انقد چاقم سن من ۲۰ ولی وزنم ۸۰ چکار کنم غرس لاغری گرفتم اسلیم مکس میشه تو ضیع بدیم خیلی استرس چاقی دارم خیلی

کارشناس به اندام 1403/02/29

سلام سلامت باشید عزیزم چون برنامه غذایی درستی ندارین صبح منظورتون صبحانه هست یا غذای کامل ؟ قرص ودارویی برای لاغری نخورید برنامه غذایی یعنی با فاصله منظم وعده ها رو بخورید که به نیاز بدن تامین بشه ومتابولیسمم بره بالا کلا دو تا وعده با حجم بالا نه تنها لاغر نمیکنه بلکه چاقم میکنه

- 1403/02/17

سلام وقت بخیر خدمت آقا دکتر بنده هر وقت دانه چیا استفاده میکنم،بیشتر گرسنه تر میشم، رهنمایی کنید ممنون🙏

کارشناس به اندام 1403/02/18

سلام وقت بخیر عزیزم جدا از احساس گرسنگی فواید دیگه ای که داره رو در نظر بگیرید در هفته سه چهار بار در برنامتون باشه با سالاد استفاده کنید

-meysam 1403/01/20

خیلی چیزای جدید یاد گرفتم ممنون از لطف شما

کارشناس به اندام 1403/01/21

ممنون ازهمراهی شما عزیزم

-حسین 1403/01/05

سلام موارد یادشده بسیار مفید و قابل استفاده بود

کارشناس به اندام 1403/01/06

سلام تشکر از حسن نظرتون عزیزم

Sana 1403/01/02

عاااااااااالی بود خیلی ممنونم 🥰

کارشناس به اندام 1403/01/03

تشکر ازلطفی که دارین عزیزم

-مریم 1402/12/23

تخم مرغ هم خوب سیر میکنه

-رقیه 1402/11/27

خوب اما من مخام لاغر بشم 13 سالم

کارشناس به اندام 1402/11/28

عزیزم شما اضافه وزن داشته باشید میتونین رژیم بگیرید کافیه برای برانامه روی لینک زیر کلیک کرده وثبت نام کنید

-رستم پور 1402/11/25

ممنون از اطلاعاتی که در اختیار ما گذاشته اید

کارشناس به اندام 1402/11/26

تشکر از لطف وهمراهی شما عزیزم

زینب 1402/10/30

سلام من ی خانم 37ساله هستم وزنم71کیلو گرم است قدم هم 155سانت است همه اندامم خوبع ولی شکمم بزرگه خیلی هم گرسنه میشم و دوست دارم یکسره بخورم زود زود ضعف میکنم وقتی ک ضعف میکنم هم یکسره میخورم ب بچه هم شیر میدم میخوام اشتهام کم بشه ممنون میشم ک کمکمون کنید

کارشناس به اندام 1402/11/01

سلام عزیزم حدود 20 کیلو اضافه وزن دارین که برای کم شدن اشتها و لاغری باید رژیم غذایی بگیرید کافیه روی لینک کلیک کرده وثبت نام برای برنامه غذایی انجام بدین

- 1402/10/06

سلام ۱۲سالمه وزنم ،۴۸کیلو قدم ۱۶۰ می‌خوام هم قدم بلند بشه هم وزنم بیاد پایین چیکار کنم

کارشناس به اندام 1402/10/07

سلام عزیزم برای کاهش وزن نیاز به رژیم اصولیه که مانع رشدنباشه ورزشم بایدانجام بدین این موارد رعایت بشه قدهم بلندمیشه برای کاهش وزن از طریق لینک ثبت نام کنید

-samira 1402/09/03

سلام دختری ۱۳ ساله هستم ۵۵ کیلو وزن دارم و ۱۵۵ هم قدمه میخوام وزنم ۴۵ کیلو یا ۴۸ کیلو بشه استعداد چاقی هم از خانواده پدر و هم از خانواده مادر دارم غذامو کم میکنم ولی بعد از گشنگی زیاد معده درد شدید میگیرم به نظر شما با چه راهی میتونم لاغر بشم؟ و البته ۲ ساله والیبال میرم هم برای اینکه قدم بلند بشه هم برای اینکه وزنم کم شه ولی هنوز هیچ اثری تو خودم نمیبینم

کارشناس به اندام 1402/09/04

سلام سمیراجان برای لاغر شدن باید رژیم اصولی داشته باشید بین وعده ها فاصله کمتری بزارید دو سه ساعت یکبار وعده رو بخورید میان وعده حذف نشه برای لاغر شدن میتونین روی لینک کلیک کرده وثت نام کنید

-..... ::: 1402/06/13

سلام 13 سالمه دختر هستم و قدم 168....حدود 20 کیلو اضافه وزن دارم . به همین دلیل با مربی خصوصی ورزش برای لاغری انجام میدم و غذاهامون کم کردم و بیشتر غذاهایی با روغن کم میخورم یا با روغن زیتون. تنقلات هم هفته ای یکبار. با توجه به اینکه در دوره رشد هستم از تمامی گروه های غذایی به قاعده استفاده میکنم. با این روش لاغر هم میشم. این برای بدنم ضرر نداره؟ تا چند ماه میتونم اضافه وزنم رو از بین ببرم؟

کارشناس به اندام 1402/06/14

سلام عزیزم رژیمتون درست واصولی باشه بله وزن کم میکنید در سن رشد روند لاغری کندتره 8 9 ماهی زمان نیازه تاوزنتون کم بشه

- 1402/06/06

سلام من دختر هستم ۱۷ ساله وزنم ۷۰ کیلو هست هرکاری میکنم لاغر نمیشم به نظرتون باید چکار کنم که لاغر شم

کارشناس به اندام 1402/06/07

سلام عزیزم با رژیم کنارورزش شما میتونین وزن وکاهش بدین برای داشتن برنامه مناسب خودتون روی لینک بزنید وثبت نام کنید

-پری صا 1402/06/05

کارشناس عزیزچی شد جواب من ندادید!

کارشناس به اندام 1402/06/06

عزیزم همه پرسش ها رو پاسخگو هستیم جانم