محاسبه کالری مورد نیاز بدن؛ زنان و مردان به چه میزان کالری نیاز دارند؟

کالری مورد نیاز

کالری مورد نیاز بدن واحدی از انرژی است که سلول‌های بدن برای حرکت دادن خون، تنفس هوا و عضلات به آن نیاز دارند. این انرژی را می‌توان از سه منبع کربوهیدرات، پروتئین و چربی یا به عبارت دیگر درشت مغذی‌ها، دریافت کرد. هر گرم چربی ۹ کالری و هر گرم پروتئین ۴ کالری به بدن می‌رساند. کالری‌‎های بیشتر از نیاز بدن به صورت چربی ذخیره شده و سبب اضافه وزن می‌شوند. بنابراین بسیار مهم است که بین آنچه مصرف می‌کنید و آنچه دریافت می‌کنید تعادل برقرار نمایید. آیا می‌دانید محاسبه کالری مورد نیاز بدن چگونه انجام می‌شود و زنان و مردان هر کدام به چه میزان کالری در روز نیاز دارند؟ در این مقاله می‌خواهیم به برخی از سوالات متداول درباره کالری‌ها و نحوه محاسبه آنها پاسخ دهیم. قبل از آن باید با مفهومی با عنوان متابولیسم آشنا شویم.

متابولیسم چیست؟

منظور از متابولیسم مقدار انرژی پایه‌ای است که بدن‌تان برای انجام عملکردهای ضروری مانند تنفس، تفکر و یا پمپاژ خون می‌سوزاند. میزان متابولیسم پایه بر اساس قد، وزن و سن تعیین می‌شود و محدوده آن از ۱۴۰۰ کالری برای خانم‌ها تا ۲۰۰۰ کالری برای آقایان متفاوت است. فعالیت‌های عادی مثل خوردن، خوابیدن، تماشای تلویزیون، خواندن کتاب و … نیز مقداری کالری می‌سوزاند، اما این کالری مصرفی به حدی ناچیز است که تاثیری بر روی کاهش وزن ندارد.

کالری مورد نیاز

 

کالری مورد نیاز بدن ‌در روز چقدر است؟

برای افراد بالغ فعال مانند آقایان در سنین ۳۱ تا ۵۰، مقدار کالری مورد نیاز ۲۸۰۰ تا ۳۰۰۰ کالری است و برای خانم‌ها این نیاز حدودا ۲۲۰۰ کالری می‌باشد. البته، کلمه “فعال” از فردی به فرد دیگر متفاوت است و بستگی به شاخص‌هایی مانند شدت و سلامت متابولیک دارد. این اعداد برای افرادی که ورزش می‌کنند نیز متغییر است. هرچقدر بیشتر فعال باشید، کالری بیشتری نیاز دارید.

یک دفترچه یادداشت روزانه داشته باشید تا مقدار کالری روزانه دریافتی را در آن بنویسید. سپس بر اساس احساس سیری یا گرسنگی کالری روزانه خود را تنظیم کنید. اگر مقدار کالری دریافتی احساس گرسنگی‌تان را برطرف کرد و به هدف اصلی خود رسیدید اما روی عملکردتان تاثیری نداشت، سعی کنید زمان وعده‌ها را دست کاری کنید. گاهی اوقات زمان دریافت کالری‌ها در رسیدن به کاهش وزن بسیار مهم است.

 

آیا کالری شماری بهترین راه رسیدن به تناسب اندام است؟

اگر به دنبال روشی برای کاهش وزن هستید، محاسبه کالری یکی از بهترین روش‌هاست. تقریبا تمام محاسبه کننده‌های کالری مورد نیاز، علاوه بر وزن و سطح فعالیت‌های روزانه، جنسیت را نیز به حساب می‌آورند. بدن مردان به انرژی بیشتری نیاز دارد حتی اگر سایز بدن آنها با یک خانم برابر باشد. مردها نسبت به خانم‌ها بافت عضلانی بیشتر و در نتیجه انرژی بیشتری دارند. آقایان معمولا نسبت به خانم‌ها قد بلندتر هستند و این موضوع سبب افزایش کالری مورد نیاز آنها می‌شود.

ریه آقایان معمولا گنجایش بیشتری دارد که به آنها اجازه می‌دهد در طول ورزش و فعالیت‌های فیزیکی سخت‌تر کار کنند در نتیجه برای تثبیت وزن به کالری بیشتری نیاز دارند.

محاسبه ی میزان کالری مورد نیاز بدن از زبان دکتر کرمانی

 

کالری مورد نیاز بدن مردان برای تثبیت وزن

برای تثبیت وزن خود باید به اندازه‌ای غذا دریافت کنید تا به مقدار کافی انرژی دریافت کرده باشید. در صورت عدم دریافت کالری مورد نیاز، چربی و بافت عضلانی خواهید سوزاند. اگر هم کالری بالایی دریافت کنید، بدن آن را به صورت چربی ذخیره می‌کند. کالری‌های زیر برای تثبیت وزن مردان با فعالیت بدنی متوسط، قد معمولی و وزن ۷۹ کیلوگرم محاسبه شده:

سن کالری مورد نیاز
۲۰ ساله حدود ۲۸۰۰ کالری
۳۰ ساله حدود ۲۷۲۸ کالری
۴۰ ساله حدود ۲۶۵۱ کالری
۵۰ ساله حدود ۲۵۷۳ کالری
۶۰ ساله حدود ۲۴۹۶ کالری
۷۰ ساله حدود ۲۴۱۸ کالری
۸۰ ساله حدود ۲۰۷۶ کالری

اگر فعالیت بدنی‌تان بسیار کم یا سبک است برای تثبیت وزن باید کالری کمتر و اگر بسیار فعال هستید (شغل‌تان طوری است که از نظر فیزیکی کاملا فعال هستید و یا به صورت مرتب ورزش با شدت بالا انجام می‌دهید) باید کالری بیشتری دریافت کنید. با بالارفتن سن، مقدار کالری مورد نیاز بدن برای تثبیت وزن کمتر می‌شود، چرا که مقدار بافت عضلانی و فعالیت انسان کمتر شده، در نتیجه سوخت و ساز بدن کند می‌شود و برای تامین انرژی بدن به غذای زیادی نیاز ندارید.

 

کالری مورد نیاز بدن برای مردان برای افزایش وزن

اگر قصد افزایش وزن دارید، میزان کالری شما باید بیشتر از میزانی باشد که هر روز مصرف می‌کنید. به عنوان نمونه یک مرد با وزن ۷۲٫۵ در سنین مختلف با چه مقدار کالری می‌تواند وزن خود را به ۸۱٫۵ برساند؟ در این محاسبه سرعت اضافه وزن حدود نیم کیلو در هفته محاسبه شده است:

سن کالری مورد نیاز
۲۰ ساله ۳۲۰۰ کالری
۳۰ ساله ۳۱۲۳ کالری
۴۰ ساله ۳۰۴۵ کالری
۵۰ ساله ۲۹۶۸ کالری

برای اینکه مطمئن شوید به جای اضافه کردن چربی عضله می‌سازید، باید رژیم خود را طوری تنظیم کنید که به ساخت بافت عضلانی کمک کند. مصرف پروتئین خود را افزایش دهید، غذاهای فرآوری شده و سرشار از قند نخورید و مقدار کربوهیدرات تصفیه شده در برنامه غذایی‌تان را محدود کنید. تمرکز روی منابع سالم چربی و پرهیز از مصرف چربی اشباع یا غذاهایی با چربی ترانس بالا نیز مفید است.

پروتئین مورد نیاز برای آقایان بر اساس سطح فعالیت متفاوت است. برای افزایش بافت عضلانی باید یک برنامه ورزشی قدرتی داشته باشید. به علاوه به ازای هر کیلوگرم از وزن بدن ۱٫۲ تا ۱٫۷ گرم پروتئین مصرف کنید. منابع سالم پروتئین کم چرب شامل گوشت کم چرب، مرغ، تخم مرغ، آجیل، حبوبات و غذاهای دریایی هستند.

 

کالری مورد نیاز بدن مردان برای کاهش وزن

اگر مردی هستید که قصد لاغر شدن دارید باید برای کاهش وزن، کالری کمتری دریافت کنید. به عنوان یک قانون اصلی باید حدودا ۵۰۰ کالری به صورت روزانه یا ۳۵۰۰ کالری در هفته کمتر غذا بخورید تا بتوانید نیم کیلو وزن کم کنید. برای افزایش سرعت کاهش وزن خود این اعداد را دوبرابر کنید. سن و فعالیت در کاهش وزن بسیار مهم است. بنابراین مقدار کالری مورد نیازی که در ادامه تعیین می‌شود بر اساس فعالیت و سن مردان است:

سن سطح فعالیت کالری مورد نیاز
۲۰ ساله کم ۱۸۰۸ کالری
۲۰ ساله متوسط ۲۴۸۱ کالری
۳۰ ساله کم ۱۷۴۸ کالری
۳۰ ساله متوسط ۲۴۰۴ کالری
۴۰ ساله کم ۱۶۸۸ کالری
۴۰ ساله متوسط ۲۳۲۶ کالری
۵۰ ساله کم ۱۶۲۸ کالری
۵۰ ساله متوسط ۲۲۴۹ کالری

تعادل درشت مغذی‌ها در کاهش وزن مهم است. وقتی کالری دریافتی را محدود می‌کنید در وعده‌های غذایی خود منابع سالم پروتئین کم چرب و کربوهیدرات‌های سالم مانند غلات کامل، میوه‌ها و سبزیجات را جای بدهید. پروتئین و فیبر کمک می‌کنند برای طولانی مدت احساس سیری کنید و در رژیم غذایی دچار لغزش نشوید. برای افزایش احساس سیری و سالم نگه داشتن بدن، منابع سالم چربی را به برنامه غذایی خود اضافه کنید.

برای اینکه لاغر شم، چقدر غذا بخورم؟
این و می‌دونستی که هر کس برای اینکه وزنش و کم کنه باید یه رژیم مخصوص بر اساس سن، وزن، قد، جنسیت و سطح فعالیتش داشته باشه؟ برای اینکه به وزن دلخواهت برسی کافیه روی لینک ثبت نام بزنی.
تناسب اندامت و به ما بسپار
برای دریافت رژیم کلیک کن
call-to-action

 

کالری مورد نیاز بدن خانم‌ها برای تثبیت وزن

تا به حال فکر کرده‌اید کالری مورد نیاز خانم‌ها در طول روز چه مقدار است؟ هر چند عواملی مانند کروموزم تاثیر دارند اما فاکتورهایی مانند میزان فعالیت نیز بی‌تاثیر نیستند. اگر از آن دسته خانم‌هایی هستید که پیاده روی‌های طولانی دارند، پس کالری مورد نیازتان بیشتر است. جدول زیر مشخص می‌کند هر خانم با رده سنی و میزان فعالیت به چه میزان کالری نیاز دارد.

سن بی تحرک فعالیت متوسط فعال
۴ تا ۸ ۱۲۰۰ ۱۴۰۰ تا ۱۶۰۰ ۱۴۰۰ تا ۱۸۰۰
۹ تا ۱۳ ۱۶۰۰ ۱۶۰۰ تا ۲۰۰۰ ۱۸۰۰ تا ۲۲۰۰
۱۴ تا ۱۸ ۱۸۰۰ ۲۰۰۰ ۲۴۰۰
۱۹ تا ۳۰ ۲۰۰۰ ۲۰۰۰ تا ۲۲۰۰ ۲۴۰۰
۳۱ تا ۵۰ ۱۸۰۰ ۲۰۰۰ ۲۲۰۰
۵۱ سال به بالا ۱۶۰۰ ۱۸۰۰ ۲۰۰۰ تا ۲۲۰۰
  • بی تحرک: یعنی سبک زندگی فرد شامل فعالیت‌های فیزیکی مانند کارهای روزمره یا پیاده رفتن تا ایستگاه اتوبوس است.
  • فعالیت متوسط: یعنی فعالیت فیزیکی این افراد برابر است با روزی ۴ تا ۶ کیلومتر پیاده‌روی با سرعتی متوسط و این جدای فعالیت‌های روزانه‌ای است که انجام می‌دهد.
  • فعال: این افراد فعالیت روزانه‌شان بیش از ۶ کیلومتر پیاده‌روی با سرعت بالاست.
دکتر کرمانی نیز دراین ویدئو محاسبه میزان کالری های مورد نیازتان را به شما آموزش می دهند تا همیشه سالم بمانید.

چگونه کالری مورد نیاز بدن را از روی BMR بدست بیاوریم؟

اکنون که کالری مورد نیاز روزانه‌تان یا همان BMR را حساب کردید، می‌توانید بر اساس میزان فعالیت، کالری سنجی را نیز انجام دهید.

  • اگر در گروه افراد بی تحرک هستید: BMR×1.1
  • اگر فعالیت‌تان سبک است و هفته‌ای یک تا سه مرتبه کمی ورزش می‌کنید: BMR×1.275
  • اگر فعالیت‌تان متوسط است (سه تا پنج روز در هفته ورزش با شدت متوسط‌): BMR×1.35
  • اگر خیلی فعال هستید (هفته‌ای شش مرتبه ورزش):BMR×525
 

سوالات متداول

 

1- کالری مورد نیاز بدن بعد و قبل از ورزش چقدر است؟

به طور کلی افرادی که کمتر از ۷۵ دقیقه ورزش می‌کنند به انرژی اضافه نیاز ندارند. استثناءهایی نیز مانند اینکه اگر ۶ ساعت غذا نخورده باشید وجود دارد. در غیر این صورت هیچ مزیتی در پر کردن معده قبل از انجام یک ورزش با شدت متوسط وجود ندارد. یک بدن معمولی 100 هزار کالری از چربی‌های ذخیره شده دارد، بنابراین هر زمان لازم باشد به این منابع سوخت دسترسی پیدا می‌کند. بسیار مهم است که در زمان مناسب و از منبعی درست غذا میل کنید. این مقدار بستگی به میزان مصرف کالری‌تان دارد، البته این مقدار به اندازه ایجاد تعادل بین درشت مغذی‌هایی که استفاده می‌کنید، مهم نیست.
محاسبه کالری مورد نیاز بدن؛ زنان و مردان به چه میزان کالری نیاز دارند؟ - 3 - کالری مورد نیاز بدن - برنامه ریزی رژیم

2- اگر بیش از آنچه می‌خورم، کالری بسوزانم چه اتفاقی ‌می‌افتد؟

وقتی دچار کمبود کالری ‌شوید، بدن برای بدست آوردن انرژی به سراغ گلیکوژن‌هایی که ذخیره کرده می‌رود. اگر کمبود کالری مدت زمان بیشتری طول بکشد، بدن شروع به چربی سوزی می‌کند؛ به همین دلیل است که ورزش‌های طولانی مدت با شدت کم برای کاهش وزن عالی هستند. اگر به اندازه سوخت نداشته باشید، بدن به سراغ سوزاندن پروتئین‌ها می‌رود (در واقع عضله را می‌سوزاند) که به عملکرد بدن آسیب می‌رساند. به همین دلیل است که اگر بیش از ۷۵ دقیقه ورزش می‌کنید باید روی دریافت کالری خود نظارت داشته باشید. به هر نحو ممکن باید جلوی پروتئین سوز شدن بدن‌تان را بگیرید.

 

3- بدن من تفاوت بین یک دونات و موز را می‌داند؟

بله، همه کالری‌ها یکسان نیستند. با اینکه یک دونات ممکن است به اندازه موز در طول ورزش انرژیتان را بالا ببرد، اما یکی سرشار از ویتامین و دیگری سرشار از قند و چربی‌های فرآوری شده است که در طولانی مدت به سلامتتان آسیب می‌رساند. هر زمان که توانستید کالری‌های مورد نیازتان را از غذاهایی دریافت کنید که بیشترین تشابه را به شکل واقعیشان داشته باشند.

 

حرف آخر

در آخر باید بگوییم برای داشتن وزن مناسب و ماندن در همان وزن بهتر است کالری مورد نیاز بدن خود را مشخص کنید. از راه‌کارهای گفته شده در مقاله استفاده کرده و یا با پزشک خود مشورت کنید تا کالری مورد نیاز شما را تعیین کند. به یاد داشته باشید دریافت کالری بیش از اندازه باعث اضافه وزن و کمتر از آن باعث کاهش وزن می‌شود.

 
new-year-old-price

 

3.8/5 - (217 امتیاز)
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما

-دختر ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲

90 کیلو هستم 15 سالمه خیلی رنج میبرم چطور کنم

کارشناس به اندام ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲

عزیزم کافیه برنامه اصولی رو داشته باشید بزنید روی لینک وثبت نام خودتون روانجام بدین

- ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام من خانمی هستم با سن ۱۸ سال و قد ۱۸۰ و وزن ۸۵ کالری مصرفیم چقدر باید باشه برای کاهش وزن؟ خودم روزانه ۸۰۰ تا ۹۰۰ میخوردم واقعا حالم بد میشد

کارشناس به اندام ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام عزیزم میزان کالری برای هر فرد باتوجه به مشخصات وشرایطی که داره متفاوت وتوسط برنامه تعیین میشه برای رژیم روی لینک بزنید وثبت نام برنامه رو انجام بدین

-آرسان ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام من ۱۳ سالمه قدم ۱۵۴ است وزنم ۵۴ است اگه هرکیلو از وزنم ۲۰ کالری بخوره روزی ۱۰۸۰ کالری برای رشدم مشکلی پیش نمیاد میخام به وزن ۴۵ کیلو برسم

کارشناس به اندام ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام عزیزم این فرمول شما حالت کلی داره چون در سن رشد هستین همه موارد باید لحاظ بشه میتونین برای دریافت رژیم مناسب خودتون روی لینک بزنید وثبت نام برنامه رو انجام بدین

-ناز ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر من دخترم قدم۱۶۸وزنم۵۰ میخام چاغ تر شم چن کالری نیاز دارم تا ب وزن ۶۰برسم

کارشناس به اندام ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام عزیزم وزنتون عالیه اونجوری میشه چاقی شکمی که باید دنبال لاغر کردنش باشید

-شقایق علوی ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام وقتتون بخیر من خانم هستم ۳۲سالمه معلولیت شدید حرکتی هستم و هییییچ فعالیتی ندارم بخاطر شرایطم خوراکم هم زیاد نیست ۱۵۰قدمه و وزنم حدود ۹۵ میتونم بپرسم چندکالری در روز باید مصرف کنم تا وزنم بیاد پایین

کارشناس به اندام ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر عزیزم میزان کالری برای هرفرد باتوجه به مشخصات وشرایطی که دارین توسط برنامه تعیین میشه میتونین ازاین لینک برای رژیم ثبت نام انجام بدین تا میزان کالری هم محاسبه بشه

علی ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر .من قدم ۱۷۷ سانتیمتر هست وزنم رو از ۹۸ کیلو به ۶۲ کیلو رسوندم و ۳۰ سالمه .روزی ۲ ساعت هم پیاده روی ۴.۵ تا ۵ کیلومتر در ساعت انجام میدم .میخواستم ببینم برای تثبیت وزنم چند کالری باید در روز مصرف کنم ؟ ممنون میشم کمک کنید چون هر جا یه عدد میگه

کارشناس به اندام ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام خداقوت عزیزم میزان کالری تثبیتوبرنامه تعیین میکنه که ازاین لینک میتونید ثبت نام وانجام بدین

Donya ۳۱ فروردین ۱۴۰۲

سلام.من ایران نیستم.کشورم رو انتخاب کردم و شماره ام رو برای ثبت نام زدم.ولی اصلا لینک نیومد چکار کنم؟من واقعا نیاز دارم که کم کنم.ده سال پیش از طریق همین سایت کم کردم کلی کتاب برام ارسال شد و کارشناس ها مدام بهم زنگ میزدن انگیزه میدادن عالی بود.الان نمیشه وارد شد می خوام پونزده کیلو کم کنم

کارشناس به اندام ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام عزیزم برای ثبت نام ومشاوره به واتس اپ شماره زیر پیام بدین 09944192254

کیوان ۲۲ فروردین ۱۴۰۲

دکتر جان شما تفاوت بین کالری و کیلو کالری را می دانید؟

کارشناس به اندام ۲۳ فروردین ۱۴۰۲

عزیزم تفاوتی ندارن

-آدریانا ۶۰ ساله ۱۴ فروردین ۱۴۰۲

بسیار عالی و مفید میباشد و کمک خوبی برای تشخص که چه باید کرد

کارشناس به اندام ۱۵ فروردین ۱۴۰۲

لطف شماست عزیزم

-علی اسفندیاری ۲۸ اسفند ۱۴۰۱

سلام من سوال برام پیش اومده که اگر من در روز هرچیزی که میخوام بخورم و ورزش سنگین انجام بدم وزنم ثابت میمونه یا نه به مرور زمان بالا میره؟؟؟

کارشناس به اندام ۲۹ اسفند ۱۴۰۱

سلام عزیزم وقتی دریافتی بیشترازنیاز بدن باشه وزن بالا میره

علی قاسمی ۲۵ بهمن ۱۴۰۱

با سلام یه سوال ، اینکه میبینم سطح میزان فعالیت در سطح متابولیسم یا کالری مورد نیاز روزانه بدن دخیل هست حتی ورزش ها سبک ، هوازی ، یا سنگین . که هرچقدر سطح بالا تر باشه میزان کالری مورد نیاز روزانه بیشتر میشه . یعنی نباید این ورزش ها و کالری سوزی هارو رو توی برنامه محاسبه کنیم و خودشون از قبل با افزایش کالری مورد نیاز روزانه محاسبه شدن ؟

کارشناس به اندام ۲۸ بهمن ۱۴۰۱

سلام عزیزم میزان فعالیتی که دارین روی کالری دریافتی تاثیرداره تحرک که بیشتر باشه باید دریافتی هم بالاتر بره تا متابولیسم پایین نیاد

فرزانه ۲۲ بهمن ۱۴۰۱

سلام. من ۳۰ سالمه مادر دو تا بچه دو سال و نیم و شش ماهه هستم . قدم ۱۶۰ و وزنم ۶۶ خودم معمولا ۱۴۰۰ کالری در روز مصرف میکنم . ولی وزنم ثابت مونده و تغییر نمیکنه دلیلش چیه؟

کارشناس به اندام ۲۸ بهمن ۱۴۰۱

سلام عزیزم صرفا کالری شماری مهم نیست گروه های غذایی وتقسیم بندی وعده هارو هم باید درنظر گرفت میتونین برای داشتن برنامه مناسب خودتون روی لینک بزنید وثبت نام انجام بدین

Fate ۲۰ بهمن ۱۴۰۱

سلام من دخترم ۱۵ سالمه قدم ۱۶۶ وزنم ۶۸ واقعا دیگه خسته شدم تا شهریور ماه ۶۰ کیلو بودم ولی یهو ۸ کیلو اضافه کردم با اینکه وقتی ۶۰ کیلو بودم هیچی نمیخوردم الانم میخوام ۶۰ کیلو باشم لطفا راهنماییم کنید🥲🚶‍♀️

کارشناس به اندام ۲۷ بهمن ۱۴۰۱

سلام عزیزم برای لاغرشدن وثابت نگه داشتن وزن کافیه الگویی مناسب برای تغذیه داشته باشید چون هنوز هم دررشد هستین روی لینک بزنید وثبت نام خودتون روانجام بدین

امیر ۱۸ بهمن ۱۴۰۱

سلام من اقایی ۳۵ ساله با قد ۱۸۵ سانت و وزن ۸۰ کیلو هستم . خیلی لاغر ب نظر میام چکار کنم پنج یا شش کیلو اضافه وزن داشته باشم

کارشناس به اندام ۲۶ بهمن ۱۴۰۱

سلام بزرگوار به نسبت مشخصات وزن مناسبی دارین حتما ورزش هم انجام بدین تا حجم عضلات هم بیشتربشه برای برنامه غذایی هم روی لینک بزنید وثبت نام انجام بدین

زهرا ۱۸ بهمن ۱۴۰۱

سلام. من خانمی ۳۲ ساله هستم. باقد ۱۵۴ و وزن ۷۳ کیلو.از اذر ماه رژیم گرفتم و باشگاه رفتم فقط همون ماه اول یعنی اذر ماه ۴ کیلو وزن کم کرد و ب وزن ۶۹ کیلو رسیدم اما از اخر اذرماه تا الان تغییری ن در وزنم و ن در سازم نشده. چکار کنم. با تشکر

کارشناس به اندام ۲۶ بهمن ۱۴۰۱

سلام عزیزم برای لاغری اگر برنامه اصولی کنار فعالیت بدنی وداشته باشید حتما کاهش وزن تون ادامه پیدا میکنه برای لاغری واصلاح سبک زندگی میتونین روی این لینک بزنید وثبت نام خودتون وانجام بدین

امین ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

سلام من پسری ۲۳ ساله هستم با قد ۲۰۰ سانت و وزن ۷۸ کیلو باید در روز چند کیلو گالری مصرف کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

کارشناس به اندام ۱۸ بهمن ۱۴۰۱

سلام امین جان میزان کالری باتوجه به تمام مشخصات شما توسط برنامه به اندام تعیین میشه اضافه وزنی ندارین در کنار تغذیه سالمی که دارین حتما فعالیت بدنی هم داشته باشید

یاسمن اسدی ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

سلام من ۱۸سال سن دارم و دختر هستم وزنم ۸۰هست و قدم ۱۶۷میخوام به وزن ۷۵در دوماه برسم روزانه چند کالری انرژی مصرف کنم و باید چقدر کالری بسوزونم

کارشناس به اندام ۱۸ بهمن ۱۴۰۱

سلام عزیزم برای لاغرشدن باید رژیم اصولی ومناسبی داشته باشیدمیزان کالری رو هم برنامه مشخص میکنه وزن مناسب شما 55تا 60 کیلو هست برای رژیم روی لینک بزنید وثبت نام انجام بدین

رویا ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

سلام وقتتون بخیر، آقای دکتر فرمودن وزن را ضرب در ۲۰ کالری کنیم من که وزنم ۶۳ کیلو هست ضرب در ۲۰ کالری میشود ۱۲۶۰ کالری اگر بخورم در یک ماه ۳.۵ کیلو کم میکنمواین مقدار که خیلی زیاد است من قدم ۱۵۷ سانت و سنم ۶۶ سال و وزنم ۶۳ کیلو هست مقدار کالری مورد نیاز روزانه ام چقد هست؟ خیلی ممنونم.

کارشناس به اندام ۱۸ بهمن ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر عزیزم این فرمول خیلی کلی هست وباید باتوجه به تمام مشخصات کالری توسط برنامه تعیین بشه وزن نسبتا خوبی رو باتوجه به قد وسن دارین برای رژیم وتعیین میزان کالری میتونین روی لینک بزنید وثبت نام انجام بدین

hoji ۱۶ بهمن ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر...من ۱۱۴ وزنم بود تو ۳ هفته ۷ کیلو کم کردم الان ۱۰۷ هستم...جدیدا موقع تمرین هوازی بالای شکمم سمت راست ی درد خفیف مثه دلیپیچه سراغم میاد طوری ک نمیتونم ادامه بدم...روزی ۴۵ دقیقه هوازی کار میکردم غذامم ۱۵۰۰ کالری میخوردم...ب نظرتون این درد ناشی از نوعه رژیم و ورزشمه؟

کارشناس به اندام ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر عزیزم بله تغذیه وشدت ورزش میتونه علتش باشه والبته دلایل زیاد دیگه ای میتونه داشته باشه مثلا مشکلات کبدی و... اگر مزمن وادامه دار هست با متخصص مشورت کنید

یگانه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید من دخترم ۱۴ سالمه رژیم گرفتم و لاغر شدم البته خودسرانه الان ۵۹ کیلو ام اگه برای اینکه وزن کم کنم ۱۱۰۰ کالری میخوردم الان همون مقدار رو باید بخورم یا کمتر یا بیشتر؟

کارشناس به اندام ۱۵ بهمن ۱۴۰۱

سلام سلامت باشید یگانه حان سن رشدهستی اصلا رژیم خودسرانه نگیر جون به بدنت اسیب میزنی میزان کالری باتوجه به هدف یعنی کاهش تثبیت وزن براساس همه مشخصاتت توسط برنامه مشخص میشه برای دریافت برنامه ومشخص شدن میزان کالری روی لینک بزن وثبت نام خودتو انجام بده عزیزم