محاسبه کالری مورد نیاز بدن؛ زنان و مردان به چه میزان کالری نیاز دارند؟

خانه » زندگی رژیمی » برنامه ریزی رژیم » محاسبه کالری مورد نیاز بدن؛ زنان و مردان به چه میزان کالری نیاز دارند؟
کالری مورد نیاز

کالری مورد نیاز بدن واحدی از انرژی است که سلول‌های بدن برای حرکت دادن خون، تنفس هوا و عضلات به آن نیاز دارند. این انرژی را می‌توان از سه منبع کربوهیدرات، پروتئین و چربی یا به عبارت دیگر درشت مغذی‌ها، دریافت کرد. هر گرم چربی ۹ کالری و هر گرم پروتئین ۴ کالری به بدن می‌رساند. کالری‌‎های بیشتر از نیاز بدن به صورت چربی ذخیره شده و سبب اضافه وزن می‌شوند. بنابراین بسیار مهم است که بین آنچه مصرف می‌کنید و آنچه دریافت می‌کنید تعادل برقرار نمایید. آیا می‌دانید محاسبه کالری مورد نیاز بدن چگونه انجام می‌شود و زنان و مردان هر کدام به چه میزان کالری در روز نیاز دارند؟ در این مقاله می‌خواهیم به برخی از سوالات متداول درباره کالری‌ها و نحوه محاسبه آنها پاسخ دهیم. قبل از آن باید با مفهومی با عنوان متابولیسم آشنا شویم.

متابولیسم چیست؟

منظور از متابولیسم مقدار انرژی پایه‌ای است که بدن‌تان برای انجام عملکردهای ضروری مانند تنفس، تفکر و یا پمپاژ خون می‌سوزاند. میزان متابولیسم پایه بر اساس قد، وزن و سن تعیین می‌شود و محدوده آن از ۱۴۰۰ کالری برای خانم‌ها تا ۲۰۰۰ کالری برای آقایان متفاوت است. فعالیت‌های عادی مثل خوردن، خوابیدن، تماشای تلویزیون، خواندن کتاب و … نیز مقداری کالری می‌سوزاند، اما این کالری مصرفی به حدی ناچیز است که تاثیری بر روی کاهش وزن ندارد.

کالری مورد نیاز

 

کالری مورد نیاز بدن ‌در روز چقدر است؟

برای افراد بالغ فعال مانند آقایان در سنین ۳۱ تا ۵۰، مقدار کالری مورد نیاز ۲۸۰۰ تا ۳۰۰۰ کالری است و برای خانم‌ها این نیاز حدودا ۲۲۰۰ کالری می‌باشد. البته، کلمه “فعال” از فردی به فرد دیگر متفاوت است و بستگی به شاخص‌هایی مانند شدت و سلامت متابولیک دارد. این اعداد برای افرادی که ورزش می‌کنند نیز متغییر است. هرچقدر بیشتر فعال باشید، کالری بیشتری نیاز دارید.

یک دفترچه یادداشت روزانه داشته باشید تا مقدار کالری روزانه دریافتی را در آن بنویسید. سپس بر اساس احساس سیری یا گرسنگی کالری روزانه خود را تنظیم کنید. اگر مقدار کالری دریافتی احساس گرسنگی‌تان را برطرف کرد و به هدف اصلی خود رسیدید اما روی عملکردتان تاثیری نداشت، سعی کنید زمان وعده‌ها را دست کاری کنید. گاهی اوقات زمان دریافت کالری‌ها در رسیدن به کاهش وزن بسیار مهم است.

 

آیا کالری شماری بهترین راه رسیدن به تناسب اندام است؟

اگر به دنبال روشی برای کاهش وزن هستید، محاسبه کالری یکی از بهترین روش‌هاست. تقریبا تمام محاسبه کننده‌های کالری مورد نیاز، علاوه بر وزن و سطح فعالیت‌های روزانه، جنسیت را نیز به حساب می‌آورند. بدن مردان به انرژی بیشتری نیاز دارد حتی اگر سایز بدن آنها با یک خانم برابر باشد. مردها نسبت به خانم‌ها بافت عضلانی بیشتر و در نتیجه انرژی بیشتری دارند. آقایان معمولا نسبت به خانم‌ها قد بلندتر هستند و این موضوع سبب افزایش کالری مورد نیاز آنها می‌شود.

ریه آقایان معمولا گنجایش بیشتری دارد که به آنها اجازه می‌دهد در طول ورزش و فعالیت‌های فیزیکی سخت‌تر کار کنند در نتیجه برای تثبیت وزن به کالری بیشتری نیاز دارند.

محاسبه ی میزان کالری مورد نیاز بدن از زبان دکتر کرمانی

 

کالری مورد نیاز بدن مردان برای تثبیت وزن

برای تثبیت وزن خود باید به اندازه‌ای غذا دریافت کنید تا به مقدار کافی انرژی دریافت کرده باشید. در صورت عدم دریافت کالری مورد نیاز، چربی و بافت عضلانی خواهید سوزاند. اگر هم کالری بالایی دریافت کنید، بدن آن را به صورت چربی ذخیره می‌کند. کالری‌های زیر برای تثبیت وزن مردان با فعالیت بدنی متوسط، قد معمولی و وزن ۷۹ کیلوگرم محاسبه شده:

سن کالری مورد نیاز
۲۰ ساله حدود ۲۸۰۰ کالری
۳۰ ساله حدود ۲۷۲۸ کالری
۴۰ ساله حدود ۲۶۵۱ کالری
۵۰ ساله حدود ۲۵۷۳ کالری
۶۰ ساله حدود ۲۴۹۶ کالری
۷۰ ساله حدود ۲۴۱۸ کالری
۸۰ ساله حدود ۲۰۷۶ کالری

اگر فعالیت بدنی‌تان بسیار کم یا سبک است برای تثبیت وزن باید کالری کمتر و اگر بسیار فعال هستید (شغل‌تان طوری است که از نظر فیزیکی کاملا فعال هستید و یا به صورت مرتب ورزش با شدت بالا انجام می‌دهید) باید کالری بیشتری دریافت کنید. با بالارفتن سن، مقدار کالری مورد نیاز بدن برای تثبیت وزن کمتر می‌شود، چرا که مقدار بافت عضلانی و فعالیت انسان کمتر شده، در نتیجه سوخت و ساز بدن کند می‌شود و برای تامین انرژی بدن به غذای زیادی نیاز ندارید.

 

کالری مورد نیاز بدن برای مردان برای افزایش وزن

اگر قصد افزایش وزن دارید، میزان کالری شما باید بیشتر از میزانی باشد که هر روز مصرف می‌کنید. به عنوان نمونه یک مرد با وزن ۷۲٫۵ در سنین مختلف با چه مقدار کالری می‌تواند وزن خود را به ۸۱٫۵ برساند؟ در این محاسبه سرعت اضافه وزن حدود نیم کیلو در هفته محاسبه شده است:

سن کالری مورد نیاز
۲۰ ساله ۳۲۰۰ کالری
۳۰ ساله ۳۱۲۳ کالری
۴۰ ساله ۳۰۴۵ کالری
۵۰ ساله ۲۹۶۸ کالری

برای اینکه مطمئن شوید به جای اضافه کردن چربی عضله می‌سازید، باید رژیم خود را طوری تنظیم کنید که به ساخت بافت عضلانی کمک کند. مصرف پروتئین خود را افزایش دهید، غذاهای فرآوری شده و سرشار از قند نخورید و مقدار کربوهیدرات تصفیه شده در برنامه غذایی‌تان را محدود کنید. تمرکز روی منابع سالم چربی و پرهیز از مصرف چربی اشباع یا غذاهایی با چربی ترانس بالا نیز مفید است.

پروتئین مورد نیاز برای آقایان بر اساس سطح فعالیت متفاوت است. برای افزایش بافت عضلانی باید یک برنامه ورزشی قدرتی داشته باشید. به علاوه به ازای هر کیلوگرم از وزن بدن ۱٫۲ تا ۱٫۷ گرم پروتئین مصرف کنید. منابع سالم پروتئین کم چرب شامل گوشت کم چرب، مرغ، تخم مرغ، آجیل، حبوبات و غذاهای دریایی هستند.

 

کالری مورد نیاز بدن مردان برای کاهش وزن

اگر مردی هستید که قصد لاغر شدن دارید باید برای کاهش وزن، کالری کمتری دریافت کنید. به عنوان یک قانون اصلی باید حدودا ۵۰۰ کالری به صورت روزانه یا ۳۵۰۰ کالری در هفته کمتر غذا بخورید تا بتوانید نیم کیلو وزن کم کنید. برای افزایش سرعت کاهش وزن خود این اعداد را دوبرابر کنید. سن و فعالیت در کاهش وزن بسیار مهم است. بنابراین مقدار کالری مورد نیازی که در ادامه تعیین می‌شود بر اساس فعالیت و سن مردان است:

سن سطح فعالیت کالری مورد نیاز
۲۰ ساله کم ۱۸۰۸ کالری
۲۰ ساله متوسط ۲۴۸۱ کالری
۳۰ ساله کم ۱۷۴۸ کالری
۳۰ ساله متوسط ۲۴۰۴ کالری
۴۰ ساله کم ۱۶۸۸ کالری
۴۰ ساله متوسط ۲۳۲۶ کالری
۵۰ ساله کم ۱۶۲۸ کالری
۵۰ ساله متوسط ۲۲۴۹ کالری

تعادل درشت مغذی‌ها در کاهش وزن مهم است. وقتی کالری دریافتی را محدود می‌کنید در وعده‌های غذایی خود منابع سالم پروتئین کم چرب و کربوهیدرات‌های سالم مانند غلات کامل، میوه‌ها و سبزیجات را جای بدهید. پروتئین و فیبر کمک می‌کنند برای طولانی مدت احساس سیری کنید و در رژیم غذایی دچار لغزش نشوید. برای افزایش احساس سیری و سالم نگه داشتن بدن، منابع سالم چربی را به برنامه غذایی خود اضافه کنید.

برای اینکه لاغر شم، چقدر غذا بخورم؟
این و می‌دونستی که هر کس برای اینکه وزنش و کم کنه باید یه رژیم مخصوص بر اساس سن، وزن، قد، جنسیت و سطح فعالیتش داشته باشه؟ برای اینکه به وزن دلخواهت برسی کافیه روی لینک ثبت نام بزنی.
تناسب اندامت و به ما بسپار
برای دریافت رژیم کلیک کن
kermany

 

کالری مورد نیاز بدن خانم‌ها برای تثبیت وزن

تا به حال فکر کرده‌اید کالری مورد نیاز خانم‌ها در طول روز چه مقدار است؟ هر چند عواملی مانند کروموزم تاثیر دارند اما فاکتورهایی مانند میزان فعالیت نیز بی‌تاثیر نیستند. اگر از آن دسته خانم‌هایی هستید که پیاده روی‌های طولانی دارند، پس کالری مورد نیازتان بیشتر است. جدول زیر مشخص می‌کند هر خانم با رده سنی و میزان فعالیت به چه میزان کالری نیاز دارد.

سن بی تحرک فعالیت متوسط فعال
۴ تا ۸ ۱۲۰۰ ۱۴۰۰ تا ۱۶۰۰ ۱۴۰۰ تا ۱۸۰۰
۹ تا ۱۳ ۱۶۰۰ ۱۶۰۰ تا ۲۰۰۰ ۱۸۰۰ تا ۲۲۰۰
۱۴ تا ۱۸ ۱۸۰۰ ۲۰۰۰ ۲۴۰۰
۱۹ تا ۳۰ ۲۰۰۰ ۲۰۰۰ تا ۲۲۰۰ ۲۴۰۰
۳۱ تا ۵۰ ۱۸۰۰ ۲۰۰۰ ۲۲۰۰
۵۱ سال به بالا ۱۶۰۰ ۱۸۰۰ ۲۰۰۰ تا ۲۲۰۰
  • بی تحرک: یعنی سبک زندگی فرد شامل فعالیت‌های فیزیکی مانند کارهای روزمره یا پیاده رفتن تا ایستگاه اتوبوس است.
  • فعالیت متوسط: یعنی فعالیت فیزیکی این افراد برابر است با روزی ۴ تا ۶ کیلومتر پیاده‌روی با سرعتی متوسط و این جدای فعالیت‌های روزانه‌ای است که انجام می‌دهد.
  • فعال: این افراد فعالیت روزانه‌شان بیش از ۶ کیلومتر پیاده‌روی با سرعت بالاست.
دکتر کرمانی نیز دراین ویدئو محاسبه میزان کالری های مورد نیازتان را به شما آموزش می دهند تا همیشه سالم بمانید.

چگونه کالری مورد نیاز بدن را از روی BMR بدست بیاوریم؟

اکنون که کالری مورد نیاز روزانه‌تان یا همان BMR را حساب کردید، می‌توانید بر اساس میزان فعالیت، کالری سنجی را نیز انجام دهید.

  • اگر در گروه افراد بی تحرک هستید: BMR×1.1
  • اگر فعالیت‌تان سبک است و هفته‌ای یک تا سه مرتبه کمی ورزش می‌کنید: BMR×1.275
  • اگر فعالیت‌تان متوسط است (سه تا پنج روز در هفته ورزش با شدت متوسط‌): BMR×1.35
  • اگر خیلی فعال هستید (هفته‌ای شش مرتبه ورزش):BMR×525
 

سوالات متداول

 

1- کالری مورد نیاز بدن بعد و قبل از ورزش چقدر است؟

به طور کلی افرادی که کمتر از ۷۵ دقیقه ورزش می‌کنند به انرژی اضافه نیاز ندارند. استثناءهایی نیز مانند اینکه اگر ۶ ساعت غذا نخورده باشید وجود دارد. در غیر این صورت هیچ مزیتی در پر کردن معده قبل از انجام یک ورزش با شدت متوسط وجود ندارد. یک بدن معمولی 100 هزار کالری از چربی‌های ذخیره شده دارد، بنابراین هر زمان لازم باشد به این منابع سوخت دسترسی پیدا می‌کند. بسیار مهم است که در زمان مناسب و از منبعی درست غذا میل کنید. این مقدار بستگی به میزان مصرف کالری‌تان دارد، البته این مقدار به اندازه ایجاد تعادل بین درشت مغذی‌هایی که استفاده می‌کنید، مهم نیست.

2- اگر بیش از آنچه می‌خورم، کالری بسوزانم چه اتفاقی ‌می‌افتد؟

وقتی دچار کمبود کالری ‌شوید، بدن برای بدست آوردن انرژی به سراغ گلیکوژن‌هایی که ذخیره کرده می‌رود. اگر کمبود کالری مدت زمان بیشتری طول بکشد، بدن شروع به چربی سوزی می‌کند؛ به همین دلیل است که ورزش‌های طولانی مدت با شدت کم برای کاهش وزن عالی هستند. اگر به اندازه سوخت نداشته باشید، بدن به سراغ سوزاندن پروتئین‌ها می‌رود (در واقع عضله را می‌سوزاند) که به عملکرد بدن آسیب می‌رساند. به همین دلیل است که اگر بیش از ۷۵ دقیقه ورزش می‌کنید باید روی دریافت کالری خود نظارت داشته باشید. به هر نحو ممکن باید جلوی پروتئین سوز شدن بدن‌تان را بگیرید.

 

3- بدن من تفاوت بین یک دونات و موز را می‌داند؟

بله، همه کالری‌ها یکسان نیستند. با اینکه یک دونات ممکن است به اندازه موز در طول ورزش انرژیتان را بالا ببرد، اما یکی سرشار از ویتامین و دیگری سرشار از قند و چربی‌های فرآوری شده است که در طولانی مدت به سلامتتان آسیب می‌رساند. هر زمان که توانستید کالری‌های مورد نیازتان را از غذاهایی دریافت کنید که بیشترین تشابه را به شکل واقعیشان داشته باشند.

 

حرف آخر

در آخر باید بگوییم برای داشتن وزن مناسب و ماندن در همان وزن بهتر است کالری مورد نیاز بدن خود را مشخص کنید. از راه‌کارهای گفته شده در مقاله استفاده کرده و یا با پزشک خود مشورت کنید تا کالری مورد نیاز شما را تعیین کند. به یاد داشته باشید دریافت کالری بیش از اندازه باعث اضافه وزن و کمتر از آن باعث کاهش وزن می‌شود.

 
deit-therapy

 

3.8/5 - (193 امتیاز)
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما

زهرا ۰۷ بهمن ۱۴۰۱

سلام من رژیممو از تیرماه شروع کردم تا دی ماه از وزن ۹۴.۵ به ۶۷ رسیدم فقطم با نوشته هایی که تو این سایت گذاشته بودید واقعا عالی بود 👍

کارشناس به اندام ۰۸ بهمن ۱۴۰۱

سلام خداقوت عزیزم احسنت به همت واراده شما

Mahsa ۲۷ دی ۱۴۰۱

سلام من ۲۴ سالمه ۹۸ کیلو بودم الان ۸۱ هستم و در رژیم کالری شماری کرفس هستم و تا الان ۱۶ کیلو گرم کم کردم ولی جدیدا اشتهام زیاد شده و زود ب زود گرسنم میشه و کم کم دارم ارادم رو از دست میدم برای لاغری اشتهام به شیرینی خیلی زیاده نمیتونم نخورم میشه راهنماییم کنید

کارشناس به اندام ۲۸ دی ۱۴۰۱

سلا مهسا خانم این حالت بعد از چندکیلو لاغری طبیعی هست سیستم بدن به شدت هوشمنده پروتئین مصرفی در وعده ها رو بیشتر کنید کنار وعده سبزیجات میل کنید قبل غذا و وعده اب بنوشید از سرکه سیب تخم کتان زیره اگر حساسیتی ندارین برای کنترل اشتها میتونین استفاده کنید

زهرا ۲۷ دی ۱۴۰۱

سلام . من دختری ۱۷ ساله با قد ۱۶۳و وزن ۵۰ کیلو هستم . برای کاهش وزن رژیم خودسرانه زیر ۷۰۰ کالری گرفتم و توی ۵ ماه ۲۴ کیلو وزن کم کردم . الان اگر برای تثبیت وزن کالریمو به ۱۰۰۰ برسونم ممکنه بازم چاق بشم؟ ورزش روزانه هم دارم و غذاهای ناسالم نمیخورم

کارشناس به اندام ۲۸ دی ۱۴۰۱

سلام زهرا خانم برای تثبیت وزن دریافتی بیشتر هست ومیزان کالری رو برنامه باتوجه به مشخصات شما تنظیم میکنه رژیم سخت عوارض زیادی براتون داره همین که نیازبدن تامین نمیشه و سیستم ایمنی هم ضعیف ومستعد بیماری های مختلف میشین شما میتونین روی این لینک کلیک کرده وبرنامه تثبیت رو دریافت کنید

زینب سادات حسینی ۱۵ دی ۱۴۰۱

سلام وقتتون بخیر من 16 سالم قدم 167 و وزنم 73 هست هر کاری میکنم لاغر نمیشم هم ورزش میکنم و اینکه اصلا چیزی نمی‌خورم فقط صبحانه و تا شب هیچی نمی‌خورم بجز اب شب هم کاهو با فیله ولی دریغ از یه کیلو وزن کم کردن

کارشناس به اندام ۱۶ دی ۱۴۰۱

سلام زینب خانوم شما برنامه غذایی درستی نداری که وزنت کم بشه برای لاغری باید رژیم اصولی باشه نیاز بدن تامین بشه هیچی نخوردن زودتر لاغرت نمیکنه اینجوری متابولیسم به شدت کم شده برای اینکه وزنت بیاد پایین باید برنامت درست باشه میتونین روی این لینک کلیک کرده وثبت نام انجام بدین

فرزان ۱۰ دی ۱۴۰۱

سلام من خانوم ۳۱ساله با وزن ۸۵قد۱۷۵چه جوری می تونم لاغر بشم شکم و پهلو دارم

کارشناس به اندام ۱۰ دی ۱۴۰۱

سلام عزیزم برای کاهش وزن کافیه برنامه اصولی تغذیه مناسب با شرایط جسمی خودتون داشته باشید شما میتونین برای گرفتن وشروع برنامه روی این لینک کلیک کنید

مهسا ۰۵ دی ۱۴۰۱

سلام من ۴۶ سن دارم و۸۲ وزن ۱۶۳ هرچقدر باید پروین بخورم بعداز ورزش

کارشناس به اندام ۱۴ دی ۱۴۰۱

سلام عزیزم میزان فعالیتی که دارین در این دریافت تاثیرگذار هست به ازای هرکیلو از وزن 0/8 گرم میتونین پروتئین استفاده کنید

مهدی پورراهدار ۱۳ آذر ۱۴۰۱

بسیار عالی

ونوس ۲۶ آبان ۱۴۰۱

سلام من (دختر) قدم 155 هست وزنم 55 سنم 13 میخام به وزن 40 برسم چیکار کنم؟

کارشناس به اندام ۲۹ آبان ۱۴۰۱

سلام ونوس جان .عزیزم برای کاهش وزن باید ورزش کنی و تغذیه مناسبی داشته باشی و مصرف غذاهای پر کالری مثل غذاهای سرخ شده فست فود نوشابه ها و سس ها کیک و شیرینی شکلات و....رو خیلی کمتر کنی و از رژیمی استفاده کنی که مناسب سن و شرایط جسمانی خودت باشه .رژیم کودک و نوجوان دکتر کرمانی با رعایت همه استاندارد ها میتونه بهترین انتخابت باشه چون هم براساس سن خودت تنظیم میشه هم به سلامتی و رشدت آسیبی نمیرسونه و امکان انتخاب دلخواه غذاها رو داره و این خودش باعث میشه راحتتر بتونی رژیم رو اجرا کنی و بهش پایبند باشی .میتونی برای ثبت نام و دریافت رژیم به این لینک مراجعه کنی.

نازنین ۳۰ مهر ۱۴۰۱

سلام من قدم 165 وزنم 55 کبلو میخوام وزنم 65 بشه چیکار کنم

کارشناس به اندام ۰۱ آبان ۱۴۰۱

سلام نازنین جان .مصرف غذاهای پرکالری و سالم مثل سیب زمینی و ماکارونی و حبوبات رو افزایش بده مولتی ویتامین و آهن و زینک استفاده کن که هم به افزایش اشتها و هم به افزایش وزنت کمک می‌کنه و از همه مهم‌تر از یه رژیم افزایش وزن اصولی استفاده کن. برای دریافت رژیم افزایش وزن دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کن

هادی ۲۴ مهر ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید جناب من پسری ۱۵ ساله هستم الان ۵ ۶ ماهی میشه رژیم خودسرانه گرفتم و کاهش وزن خوبی داشتم و الان ۶۸ هستم قبلا ۸۰ بودم و کالری دریافتی روزانه منم تقریبا بین ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ بوده ... میخواستم بدونم آیا ابتکاری که من کردم مشکلی برای رشد من به وجود نیاورده؟ و روی قدم تاثیر نگذاشته و آیا این روند ادامه بدم یا خیر‍؟ ممنون یاعلی

کارشناس به اندام ۲۵ مهر ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر .عزیزم شما چون سنت کمه بهتره رژیمت زیر نظر پزشک تغذیه باشه و مناسب سن و شرایط جسمانی خودت تنظیم بشه تا به سلامتی و رشدت آسیبی وارد نشه .رژیم خودسرانه عوارض زیادی میتونه برات داشته باشه .برای ثبت نام و دریافت رژیم دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کن

دانیال ۲۳ مهر ۱۴۰۱

خوب

پارسا مرادیان ۱۸ شهریور ۱۴۰۱

سلام من ۱۳ سال و قد ۱۵۰ و وزن ۵۴ کیلو دارم و ورزش شنا به صورت حرفه ای میکنم می‌خوام وزنم زیر ۴۸ بشه چیکار کنم ممنون

کارشناس به اندام ۳۰ شهریور ۱۴۰۱

سلام پارسا جان .عزیزم برای کاهش وزن لازمه تغذیه مناسبی داشته باشی و از رژیمی استفاده کنی که مناسب سن خودت باشه .رژیم کودک و نوجوان دکتر کرمانی میتونه بهترین انتخابت باشه برای رسیدن به وزن دلخواهت چون هم مناسب سن خودت تنظیم میشه هم به سلامت و رشدت آسیبی نمیزنه .برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کن .

الهه ۰۶ شهریور ۱۴۰۱

سلام من قدم ۱۶۵ بزنم ۶۱ سنم ۱۹ سال میخام بشم ۵۵ کیلو روزی چند کیلو کالری باید مصرف کنم

کارشناس به اندام ۰۷ شهریور ۱۴۰۱

سلام الهه جان برای این که متوجه میزان کالری که باید در طول روز مصرف کنی بشی به این لینک مراجعه کن

H ۲۵ مرداد ۱۴۰۱

سلام میخواستم ببینم با وبینار افزایش قد دکتر کرمانی میشه 5 سانت بلند تر شد و این وبینار رژیمه و ورزش یا فقط یک ویدیو هست برای افزایش قد

کارشناس به اندام ۲۷ مرداد ۱۴۰۱

سلام دوست خوبم ببین عزیزم رشد قدی تا قبل از سن بلوغ خیلی زیاده، اما بعدش چون صفحه های استخوانی مچ پا بسته می‌شن امکان رشد قد خیلی کم میشه، البته قطع نمیشه. برای همین گفته میشه بهتره تا قبل از سن بلوغ به فکر قدتون باشید. حالا این به شما بستگی داره که سن بلوغتون از چه زمانی باشه. در مورد وبینار هم باید بگم رژیم نیست بلکه نکته های مفیدی هست که اگه رعایت کنید موجب افزایش قدتون میشه

علی ۲۱ مرداد ۱۴۰۱

ژنیکوماستی با رژیم و ورزش قابل درمانه؟

کارشناس به اندام ۲۲ مرداد ۱۴۰۱

سلام رژیم و ورزش میتونه کمک کنه ولی در اکثر موارد باید جراحی بشه که تشخیصش با پزشکتونه .

Abcdefghi_lmnopqrstuvwxynz ۱۲ تیر ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید من (دختر) ۱۵ سالمه قدم ۱۶۵ و وزنم ۵۷ ...من تقریبا ۷/۸ کیلو در عرض دو ماه و نیم کم کردم و میخوام ۳ کیلو هم کم کنم ...میخواستم بپرسم فعلا برای تثبیت وزن باید چیکار کنم؟ ... کالری دریافتی هر روز من کمتر از ۱۰۰۰ با (فعالیت ورزشی نسبتا سنگین تقربیا ۴،۵ روز هفته )هستش باید با همون روند ادامه بدم؟ ...اگر کالری دریافتیم رو زیاد کنیم وزنم در حالت تثبیت میمونه ؟

کارشناس به اندام ۲۴ مهر ۱۴۰۱

سلام عزیزم .خداقوت کاهش وزن خوبی داشتی .میتونی برای محاسبه کالری مورد نیاز برای تثبیت وزنت میتونی به این لینک مراجعه کنی

هادی ۰۲ تیر ۱۴۰۱

سلام بنده پسری ۱۸ ساله با قد و وزن تقریبی به ترتیب ۱۷۵cm و ۸۷kg هستم.بنده حدود یک سال و خرده ای پیش کاهش وزن زیادی داشتم بطوری همراه با چربی حس میکنم بافت عضلانی بدنم هم تحلیل رفته در نتیجه قدرت بدنیم هم کمتر شده میخواستم بدانم آیا قدرت بدنی که به خاطر عضله سوزی کمتر شده با عضله سازی جدید قابل جبران است؟

کارشناس به اندام ۲۴ مهر ۱۴۰۱

سلام آقا هادی .بله قابل جبران هست در صورتی که همه شرایط لازم رو داشته باشی تغذیه مناسب خواب کافی استفاده بجا از مکمل انجام تمرینات ورزشی مناسب زیر نظر مربی .....در نهایت هم باید صبور باشید چون به زمان تقریبا زیادی نیاز دارید

سلام ۲۷ خرداد ۱۴۰۱

من ۳۱ سالمه و قد ۱۶۹ وزن ۶۶ مدتهاست که وزنم ثابته ولی سایزم هی کم و زیاد میشه. میخواهم کاهش وزن داشته باشم ولی هرکار میکنم مصرف غذای روزانه ام حتی به کالری مورد نیاز عادی هم نمیرسه. درواقع در روز شاید ۷۰۰-۸۰۰ کالری غذا بخورم. اگر کالری خودم رو زیاد کنم ایا باعث چاقی نمیشه؟ درواقع چه کنم که بتونم لاغر بشم؟

کارشناس به اندام ۲۴ مهر ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر .عزیزم برای کاهش وزن باید رژیم اصولی بگیری که زیر نظر پزشک تغذیه باشه و متناسب با شرایط جسمانی خودت تنظیم بشه .رژیم دکتر کرمانی هم متناسب با شرایط جسمانی خودتون تنظیم میشه هم مطابق با سفره خانواده هست و اجرا کردنش براتون راحته .برای ثبت نام و دریافت این ژیم به این لینک مراجعه کنید

deku ۲۰ خرداد ۱۴۰۱

سلام من dekuهستم (پسر) میخواستم بدونم برای رژیم چه چیز هایی رو حذف کنم دقیقا رشیمی که سریع باشه فعلا یه ۲روزی هست که شروع کردم رژیم اب و سبزیجات که فقط سالاد.اب میخورم بنزرتون این رژیم سالیمیه مشکلی نداره؟

کارشناس به اندام ۲۱ خرداد ۱۴۰۱

سلام دوست عزیز نه به هیچ عنوان این رژیم‌های تک بعدی مناسب و مفید نیستن چون تجربه ثابت کرده که این رژیم‌ها به بدنتون آسیب می‌زنه و هم دوباره شما رو به وزن اول برمی‌گردونه بهترین رژیم رژیمی هست که در اون بتونی از تمام مواد غذایی استفاده کنی که بدنت دچار کمبود مواد مغذی نشه مصرف نان و برنج و قند و شکر و تنقلات ناسالم و شیرینی‌هارو کم کن ورزش منظم و پیاده روی روزانه داشته باش و از همه مهم‌تر از یه رژیم اصولی کاهش وزن استفاده کن در حال حاضر تا 24 خرداد کمپین ریست فکتوری داریم که در اون شما میتونی با پرداخت مبلغ 3 ماه رژیم از ما 4 ماه رژیم تغذیه رو دریافت کنی یعنی در واقع 1 ماه رژیم رو مهمون ما هستی برای دریافت این رژیم به این لینک مراجعه کن

خ ....پ کرج ۱۵ خرداد ۱۴۰۱

با سلام خدمت دوستان عزیز م و خسته نباشید به همه شما رژیم آقای دکتر کرمانی حرف نداره که من خیلی راضی ام و یکی از کاربرانش هستم همه چی میخوری لاغر میشی البته درست غذا خوردن یاد ادم میده من از افای دکتر و همکارانش خیلی خیلی ممنونم باعث افتخار ماست که چنین دکترهایی تو ایران هستن که به فکر هموطنان شون هستند و از خطر جدی ما رو آگاه میکنند که یکیش سکته هستش...... و امید دارم هر کجای ایران باشن سلامت و موفق و خوشبخت باشن انشالله ،🙏🙏🙏🙏🙏

کارشناس به اندام ۱۷ خرداد ۱۴۰۱

سلام دوست عزیز ممنون از لطف و همراهی و محبت شما 🙏🙏🌸🌸🌸