محاسبه کالری مورد نیاز بدن؛ زنان و مردان به چه میزان کالری نیاز دارند؟

کالری مورد نیاز بدن واحدی از انرژی است که سلول‌های بدن برای حرکت دادن خون، تنفس هوا و عضلات به آن نیاز دارند. این انرژی را می‌توان از سه منبع کربوهیدرات، پروتئین و چربی یا به عبارت دیگر درشت مغذی‌ها، دریافت کرد. هر گرم چربی ۹ کالری و هر گرم پروتئین ۴ کالری به بدن […]

کالری مورد نیاز
3.9 از 5

زمان مطالعه 19 دقیقه

تعداد بازدید 557850

تاریخ انتشار

کالری مورد نیاز بدن واحدی از انرژی است که سلول‌های بدن برای حرکت دادن خون، تنفس هوا و عضلات به آن نیاز دارند. این انرژی را می‌توان از سه منبع کربوهیدرات، پروتئین و چربی یا به عبارت دیگر درشت مغذی‌ها، دریافت کرد. هر گرم چربی ۹ کالری و هر گرم پروتئین ۴ کالری به بدن می‌رساند. کالری‌‎های بیشتر از نیاز بدن به صورت چربی ذخیره شده و سبب اضافه وزن می‌شوند. بنابراین بسیار مهم است که بین آنچه مصرف می‌کنید و آنچه دریافت می‌کنید تعادل برقرار نمایید. آیا می‌دانید محاسبه کالری مورد نیاز بدن چگونه انجام می‌شود و زنان و مردان هر کدام به چه میزان کالری در روز نیاز دارند؟ در این مقاله می‌خواهیم به برخی از سوالات متداول درباره کالری‌ها و نحوه محاسبه آنها پاسخ دهیم. قبل از آن باید با مفهومی با عنوان متابولیسم آشنا شویم.

متابولیسم چیست؟

منظور از متابولیسم مقدار انرژی پایه‌ای است که بدن‌تان برای انجام عملکردهای ضروری مانند تنفس، تفکر و یا پمپاژ خون می‌سوزاند. میزان متابولیسم پایه بر اساس قد، وزن و سن تعیین می‌شود و محدوده آن از ۱۴۰۰ کالری برای خانم‌ها تا ۲۰۰۰ کالری برای آقایان متفاوت است. فعالیت‌های عادی مثل خوردن، خوابیدن، تماشای تلویزیون، خواندن کتاب و … نیز مقداری کالری می‌سوزاند، اما این کالری مصرفی به حدی ناچیز است که تاثیری بر روی کاهش وزن ندارد.

کالری مورد نیاز

 

کالری مورد نیاز بدن ‌در روز چقدر است؟

برای افراد بالغ فعال مانند آقایان در سنین ۳۱ تا ۵۰، مقدار کالری مورد نیاز ۲۸۰۰ تا ۳۰۰۰ کالری است و برای خانم‌ها این نیاز حدودا ۲۲۰۰ کالری می‌باشد. البته، کلمه “فعال” از فردی به فرد دیگر متفاوت است و بستگی به شاخص‌هایی مانند شدت و سلامت متابولیک دارد. این اعداد برای افرادی که ورزش می‌کنند نیز متغییر است. هرچقدر بیشتر فعال باشید، کالری بیشتری نیاز دارید.

یک دفترچه یادداشت روزانه داشته باشید تا مقدار کالری روزانه دریافتی را در آن بنویسید. سپس بر اساس احساس سیری یا گرسنگی کالری روزانه خود را تنظیم کنید. اگر مقدار کالری دریافتی احساس گرسنگی‌تان را برطرف کرد و به هدف اصلی خود رسیدید اما روی عملکردتان تاثیری نداشت، سعی کنید زمان وعده‌ها را دست کاری کنید. گاهی اوقات زمان دریافت کالری‌ها در رسیدن به کاهش وزن بسیار مهم است.

 

آیا کالری شماری بهترین راه رسیدن به تناسب اندام است؟

اگر به دنبال روشی برای کاهش وزن هستید، محاسبه کالری یکی از بهترین روش‌هاست. تقریبا تمام محاسبه کننده‌های کالری مورد نیاز، علاوه بر وزن و سطح فعالیت‌های روزانه، جنسیت را نیز به حساب می‌آورند. بدن مردان به انرژی بیشتری نیاز دارد حتی اگر سایز بدن آنها با یک خانم برابر باشد. مردها نسبت به خانم‌ها بافت عضلانی بیشتر و در نتیجه انرژی بیشتری دارند. آقایان معمولا نسبت به خانم‌ها قد بلندتر هستند و این موضوع سبب افزایش کالری مورد نیاز آنها می‌شود.

ریه آقایان معمولا گنجایش بیشتری دارد که به آنها اجازه می‌دهد در طول ورزش و فعالیت‌های فیزیکی سخت‌تر کار کنند در نتیجه برای تثبیت وزن به کالری بیشتری نیاز دارند.

محاسبه ی میزان کالری مورد نیاز بدن از زبان دکتر کرمانی

 

کالری مورد نیاز بدن مردان برای تثبیت وزن

برای تثبیت وزن خود باید به اندازه‌ای غذا دریافت کنید تا به مقدار کافی انرژی دریافت کرده باشید. در صورت عدم دریافت کالری مورد نیاز، چربی و بافت عضلانی خواهید سوزاند. اگر هم کالری بالایی دریافت کنید، بدن آن را به صورت چربی ذخیره می‌کند. کالری‌های زیر برای تثبیت وزن مردان با فعالیت بدنی متوسط، قد معمولی و وزن ۷۹ کیلوگرم محاسبه شده:

سن کالری مورد نیاز
۲۰ ساله حدود ۲۸۰۰ کالری
۳۰ ساله حدود ۲۷۲۸ کالری
۴۰ ساله حدود ۲۶۵۱ کالری
۵۰ ساله حدود ۲۵۷۳ کالری
۶۰ ساله حدود ۲۴۹۶ کالری
۷۰ ساله حدود ۲۴۱۸ کالری
۸۰ ساله حدود ۲۰۷۶ کالری

اگر فعالیت بدنی‌تان بسیار کم یا سبک است برای تثبیت وزن باید کالری کمتر و اگر بسیار فعال هستید (شغل‌تان طوری است که از نظر فیزیکی کاملا فعال هستید و یا به صورت مرتب ورزش با شدت بالا انجام می‌دهید) باید کالری بیشتری دریافت کنید. با بالارفتن سن، مقدار کالری مورد نیاز بدن برای تثبیت وزن کمتر می‌شود، چرا که مقدار بافت عضلانی و فعالیت انسان کمتر شده، در نتیجه سوخت و ساز بدن کند می‌شود و برای تامین انرژی بدن به غذای زیادی نیاز ندارید.

 

کالری مورد نیاز بدن برای مردان برای افزایش وزن

اگر قصد افزایش وزن دارید، میزان کالری شما باید بیشتر از میزانی باشد که هر روز مصرف می‌کنید. به عنوان نمونه یک مرد با وزن ۷۲٫۵ در سنین مختلف با چه مقدار کالری می‌تواند وزن خود را به ۸۱٫۵ برساند؟ در این محاسبه سرعت اضافه وزن حدود نیم کیلو در هفته محاسبه شده است:

سن کالری مورد نیاز
۲۰ ساله ۳۲۰۰ کالری
۳۰ ساله ۳۱۲۳ کالری
۴۰ ساله ۳۰۴۵ کالری
۵۰ ساله ۲۹۶۸ کالری

برای اینکه مطمئن شوید به جای اضافه کردن چربی عضله می‌سازید، باید رژیم خود را طوری تنظیم کنید که به ساخت بافت عضلانی کمک کند. مصرف پروتئین خود را افزایش دهید، غذاهای فرآوری شده و سرشار از قند نخورید و مقدار کربوهیدرات تصفیه شده در برنامه غذایی‌تان را محدود کنید. تمرکز روی منابع سالم چربی و پرهیز از مصرف چربی اشباع یا غذاهایی با چربی ترانس بالا نیز مفید است.

پروتئین مورد نیاز برای آقایان بر اساس سطح فعالیت متفاوت است. برای افزایش بافت عضلانی باید یک برنامه ورزشی قدرتی داشته باشید. به علاوه به ازای هر کیلوگرم از وزن بدن ۱٫۲ تا ۱٫۷ گرم پروتئین مصرف کنید. منابع سالم پروتئین کم چرب شامل گوشت کم چرب، مرغ، تخم مرغ، آجیل، حبوبات و غذاهای دریایی هستند.

 

کالری مورد نیاز بدن مردان برای کاهش وزن

اگر مردی هستید که قصد لاغر شدن دارید باید برای کاهش وزن، کالری کمتری دریافت کنید. به عنوان یک قانون اصلی باید حدودا ۵۰۰ کالری به صورت روزانه یا ۳۵۰۰ کالری در هفته کمتر غذا بخورید تا بتوانید نیم کیلو وزن کم کنید. برای افزایش سرعت کاهش وزن خود این اعداد را دوبرابر کنید. سن و فعالیت در کاهش وزن بسیار مهم است. بنابراین مقدار کالری مورد نیازی که در ادامه تعیین می‌شود بر اساس فعالیت و سن مردان است:

سن سطح فعالیت کالری مورد نیاز
۲۰ ساله کم ۱۸۰۸ کالری
۲۰ ساله متوسط ۲۴۸۱ کالری
۳۰ ساله کم ۱۷۴۸ کالری
۳۰ ساله متوسط ۲۴۰۴ کالری
۴۰ ساله کم ۱۶۸۸ کالری
۴۰ ساله متوسط ۲۳۲۶ کالری
۵۰ ساله کم ۱۶۲۸ کالری
۵۰ ساله متوسط ۲۲۴۹ کالری

تعادل درشت مغذی‌ها در کاهش وزن مهم است. وقتی کالری دریافتی را محدود می‌کنید در وعده‌های غذایی خود منابع سالم پروتئین کم چرب و کربوهیدرات‌های سالم مانند غلات کامل، میوه‌ها و سبزیجات را جای بدهید. پروتئین و فیبر کمک می‌کنند برای طولانی مدت احساس سیری کنید و در رژیم غذایی دچار لغزش نشوید. برای افزایش احساس سیری و سالم نگه داشتن بدن، منابع سالم چربی را به برنامه غذایی خود اضافه کنید.

برای اینکه لاغر شم، چقدر غذا بخورم؟
این و می‌دونستی که هر کس برای اینکه وزنش و کم کنه باید یه رژیم مخصوص بر اساس سن، وزن، قد، جنسیت و سطح فعالیتش داشته باشه؟ برای اینکه به وزن دلخواهت برسی کافیه روی لینک ثبت نام بزنی.
تناسب اندامت و به ما بسپار
برای دریافت رژیم کلیک کن
call-to-action

 

کالری مورد نیاز بدن خانم‌ها برای تثبیت وزن

تا به حال فکر کرده‌اید کالری مورد نیاز خانم‌ها در طول روز چه مقدار است؟ هر چند عواملی مانند کروموزم تاثیر دارند اما فاکتورهایی مانند میزان فعالیت نیز بی‌تاثیر نیستند. اگر از آن دسته خانم‌هایی هستید که پیاده روی‌های طولانی دارند، پس کالری مورد نیازتان بیشتر است. جدول زیر مشخص می‌کند هر خانم با رده سنی و میزان فعالیت به چه میزان کالری نیاز دارد.

سن بی تحرک فعالیت متوسط فعال
۴ تا ۸ ۱۲۰۰ ۱۴۰۰ تا ۱۶۰۰ ۱۴۰۰ تا ۱۸۰۰
۹ تا ۱۳ ۱۶۰۰ ۱۶۰۰ تا ۲۰۰۰ ۱۸۰۰ تا ۲۲۰۰
۱۴ تا ۱۸ ۱۸۰۰ ۲۰۰۰ ۲۴۰۰
۱۹ تا ۳۰ ۲۰۰۰ ۲۰۰۰ تا ۲۲۰۰ ۲۴۰۰
۳۱ تا ۵۰ ۱۸۰۰ ۲۰۰۰ ۲۲۰۰
۵۱ سال به بالا ۱۶۰۰ ۱۸۰۰ ۲۰۰۰ تا ۲۲۰۰
  • بی تحرک: یعنی سبک زندگی فرد شامل فعالیت‌های فیزیکی مانند کارهای روزمره یا پیاده رفتن تا ایستگاه اتوبوس است.
  • فعالیت متوسط: یعنی فعالیت فیزیکی این افراد برابر است با روزی ۴ تا ۶ کیلومتر پیاده‌روی با سرعتی متوسط و این جدای فعالیت‌های روزانه‌ای است که انجام می‌دهد.
  • فعال: این افراد فعالیت روزانه‌شان بیش از ۶ کیلومتر پیاده‌روی با سرعت بالاست.
دکتر کرمانی نیز دراین ویدئو محاسبه میزان کالری های مورد نیازتان را به شما آموزش می دهند تا همیشه سالم بمانید.

چگونه کالری مورد نیاز بدن را از روی BMR بدست بیاوریم؟

اکنون که کالری مورد نیاز روزانه‌تان یا همان BMR را حساب کردید، می‌توانید بر اساس میزان فعالیت، کالری سنجی را نیز انجام دهید.

  • اگر در گروه افراد بی تحرک هستید: BMR×1.1
  • اگر فعالیت‌تان سبک است و هفته‌ای یک تا سه مرتبه کمی ورزش می‌کنید: BMR×1.275
  • اگر فعالیت‌تان متوسط است (سه تا پنج روز در هفته ورزش با شدت متوسط‌): BMR×1.35
  • اگر خیلی فعال هستید (هفته‌ای شش مرتبه ورزش):BMR×525
 

سوالات متداول

 

1- کالری مورد نیاز بدن بعد و قبل از ورزش چقدر است؟

به طور کلی افرادی که کمتر از ۷۵ دقیقه ورزش می‌کنند به انرژی اضافه نیاز ندارند. استثناءهایی نیز مانند اینکه اگر ۶ ساعت غذا نخورده باشید وجود دارد. در غیر این صورت هیچ مزیتی در پر کردن معده قبل از انجام یک ورزش با شدت متوسط وجود ندارد. یک بدن معمولی 100 هزار کالری از چربی‌های ذخیره شده دارد، بنابراین هر زمان لازم باشد به این منابع سوخت دسترسی پیدا می‌کند. بسیار مهم است که در زمان مناسب و از منبعی درست غذا میل کنید. این مقدار بستگی به میزان مصرف کالری‌تان دارد، البته این مقدار به اندازه ایجاد تعادل بین درشت مغذی‌هایی که استفاده می‌کنید، مهم نیست.
محاسبه کالری مورد نیاز بدن؛ زنان و مردان به چه میزان کالری نیاز دارند؟ - 6 - کالری مورد نیاز بدن - برنامه ریزی رژیم

2- اگر بیش از آنچه می‌خورم، کالری بسوزانم چه اتفاقی ‌می‌افتد؟

وقتی دچار کمبود کالری ‌شوید، بدن برای بدست آوردن انرژی به سراغ گلیکوژن‌هایی که ذخیره کرده می‌رود. اگر کمبود کالری مدت زمان بیشتری طول بکشد، بدن شروع به چربی سوزی می‌کند؛ به همین دلیل است که ورزش‌های طولانی مدت با شدت کم برای کاهش وزن عالی هستند. اگر به اندازه سوخت نداشته باشید، بدن به سراغ سوزاندن پروتئین‌ها می‌رود (در واقع عضله را می‌سوزاند) که به عملکرد بدن آسیب می‌رساند. به همین دلیل است که اگر بیش از ۷۵ دقیقه ورزش می‌کنید باید روی دریافت کالری خود نظارت داشته باشید. به هر نحو ممکن باید جلوی پروتئین سوز شدن بدن‌تان را بگیرید.

 

3- بدن من تفاوت بین یک دونات و موز را می‌داند؟

بله، همه کالری‌ها یکسان نیستند. با اینکه یک دونات ممکن است به اندازه موز در طول ورزش انرژیتان را بالا ببرد، اما یکی سرشار از ویتامین و دیگری سرشار از قند و چربی‌های فرآوری شده است که در طولانی مدت به سلامتتان آسیب می‌رساند. هر زمان که توانستید کالری‌های مورد نیازتان را از غذاهایی دریافت کنید که بیشترین تشابه را به شکل واقعیشان داشته باشند.

 

حرف آخر

در آخر باید بگوییم برای داشتن وزن مناسب و ماندن در همان وزن بهتر است کالری مورد نیاز بدن خود را مشخص کنید. از راه‌کارهای گفته شده در مقاله استفاده کرده و یا با پزشک خود مشورت کنید تا کالری مورد نیاز شما را تعیین کند. به یاد داشته باشید دریافت کالری بیش از اندازه باعث اضافه وزن و کمتر از آن باعث کاهش وزن می‌شود.

 
کال تو اکشن

 

3.9 از 5
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما

-هانیه 1402/09/04

سلام ببخشید برای وزن 53,کیلو چند کالری نیاز دارم تا ثابت بمونم؟روزانه 45دقیقه صبح هوازی میرم و عصر حدود بیست دقیقه ورزش میکنم.خانم هستم 31ساله

کارشناس به اندام 1402/09/05

سلام عزیزم محاسبه کالری باتوجه به تمام مشخصات بدنی توسط برنامه تعیین میشه

مهدی 1402/09/01

سلام من ۱۷ سالمه قدم ۱۷۰ و وزنم ۴۸ کلوعه خیلی لاغرم لطفا کمک کنید عذاب میکشم

کارشناس به اندام 1402/09/02

سلام عزیزم مشکل کم خونی یا ناراحتی گوارش نداشته باشیدبا رژیم میتونین وزن اضافه کنید روی لینک زیرکلیک کرده وثبت نام کنید

- 1402/08/27

ممنون از پاسخگویی شما بله قدم ۱۶۵ و وزنم ۷۹ کیلو و دراین دو روز سنگ صفرا هم شروع به درد خفیف در سمت راست بدنم کرده. حتما باید عمل کنم ؟

کارشناس به اندام 1402/08/28

سلامت باشید عزیزم تازمانیکه دردزیاد والتهاب نداشته باشه عمل نمیکنن حتی چندین سال به همین صورت با سنگ باقی میمونه حدود 10 15 کیلو اضافه وزن دارین فقط رژیم سفره خانواده رو میتونین بگیرید برای رژیم هم روی لینک بزنید وثبت نام کنید

-زهرا ____ 1402/08/24

سلام ۷۹ کیلوم ۱۰ ساله کبدم گرید ۳ وانزیمها بالا پیاده روی میکنم ولی متابولیسم بدنم ضعیف و کاهش وزن ندارم )دکترم گفته بیماریتو با پیاده روی ثابت نگه داشتی )ولی یه ماه پیش قند خونم رفت بالا و از ۸۵ به ۷۹ کیلوگرم رسیدم . چربی خونم اومده پایین قندم ناشتا ۱۴۰ میخواستم ببینم الان چیکار کنم واقعا خسته م دیگه هیچ انگیزه ای برای دکتر رفتن ندارم راهنماییم کنید ممنون

کارشناس به اندام 1402/08/25

سلام عزیزم اگر وزن بالاهست باید کم بشه با رژیم غذایی پیاده روی وادامه بدین وقتی ازنظر غذایی هم رعایت میکنید قندهم کنترل میشه تحت نظر هم باید باشید اضافه وزن دارین ؟

-رجایی 1402/08/17

سلام من قدم 183ووزنم100کیلو هستش سنم هم48ساله از سن25سالگی هفته ای 7الی 8ساعت ورزش میکنم البته رشته والیبال عضلات بدنیم ساق پاها پهلوها رانها دور بازونرمال ولی دور شکم زیاده وحجم غذاها هم بسیار کم است که برنج خوردنم در مدت تمام عمرم در هروعده غذایی به بالای ده قاشق نرسیده ولی روزانه یکعدد سنگگ میخورم واگر نان نخورم سردد میگیرم لطقا برای اضافه وزنم وحجم شکمم راهنمایی فرمایید

کارشناس به اندام 1402/08/18

سلام عزیزم میزان قندوکربوهیدرات مصرفی باید محدودتر بشه وپروتئین روبیشتر استفاده کنید تمام اصول تغذیه رو به واسطه ورزشتون اشنا هستین

-مجید حافظی 1402/08/09

سلام سوختن کالری رابطه ای باوزن داره؟ سوال اصلیم اینه اگر دونفر با یک فعالیت برابر مثلا یک ساعت تردمیل با دور ۶ ورزش کنن و یکیشون ۸۰ کیلو وزن داشته باشه و یکیشون ۱۳۰ کیلو آیا کسی که وزن بالاتری داره بیشتر کالری میسوزونه یا کالری سوزی برابر؟

کارشناس به اندام 1402/08/10

سلام عزیزم تفاوت داره چون سوخت پایه بدن ومتابولیسم افراد باهم فرق داره

-۰۰۰ 1402/08/04

سلام من ۱۳ سالمه و الان دوماهه رژیمم وزنم قبل رژیم ۶۱ بود الان شد م ۵۱ اما شکمم نسبت به قبل کوچک تر شده ولی تخت نیست حتی آبم که میخورم شکمم میاد جلو روزانه ۸۵۰ تا ۹۰۰ کالری هم مصرف میکنم در هفته دو سه بارم ورزش میکنم ولی بازم به اون اندامی که میخاستم نرسیدم چیکار کنم؟؟

کارشناس به اندام 1402/08/05

سلام عزیزم دوماهه ده کیلو کاهش وزن زیاده برای سن شما طبیعی هست که هرچیزی میخوریم شکم بزرگ میشه تا هضم وگوترش انجام بشه ورزشتون ترکیب هوازی وقدرتی باشه اما مناسب سن خودتون نه شدید

لیلا آزادی 1402/08/01

سلام وقت بخیر ، من قدم 159 هست و وزنم 60 کیلو ، کارمندم و مدام پشت میز ، الان دو ماهه سه روز در هفته ورزش TRXانجام میدم و هر روز هم حدودا روزی 45 دقیقه تا 1ساعت و نیم پیاده روی میکنم ، میزان کالری دریافتی روزانه م برای اینکه بتونم لاغر بشم چقدره ؟

کارشناس به اندام 1402/08/02

سلام وقت بخیر عزیزم میزان کالری برای هرفرد باتوجه به تمام مشخصات فردی وجسمی متفاوت وتوسط برنامه تعیین میشه

-عزت خدامی 1402/07/30

سلام من قبلاً حدود پانزده سال پیش نزد دکتر کرمانی رفتم و بیست کیلو کم کردم حالا دقیقا بعد از پانزده سال دوباره همان وزن را پیدا کردم الان در حال حاضر یه کلیه ام را از دست داده‌ام ودوماه است که جراحی شدم آیا میتوانم باز هم وزنم را کم کنم لطفا مرا راهنمایی کنید

کارشناس به اندام 1402/08/01

سلام بله عزیزم اما روند شاید مانند گذشته نباشه باپزشکتون مشورت کنید ورژیم وشروع کنید

کتابی 1402/07/28

سلام ایا فردی با سن بالای ۶۵ که پزشک گفته وزن کم کن و کبدچرب هم داره و bmi۲۷، درسته که وزن کم کنه ؟

کارشناس به اندام 1402/07/29

سلام بله بزرگوار کاهش وزن علاوه برحفظ سلامتی به کنترل چربی کبدم کمک میکنه

مهدی 1402/07/05

سلام من 22سالمه بدن سازی کار میکنم با قد176cm و وزن76kg میخواستم بدونم کالری مورد نیاز روزانه برای بدن من چقدره؟ و چگونه کالری غذا ها رو حساب کنم. با تشکر

کارشناس به اندام 1402/07/06

سلام عزیزم میزان کالری مورد نیاز برای هرفرد باتوجه به تمام مشخصات وویژگیهایی که داره متفاوت وتوسط برنامه به اندام تعیین میشه

-فاطمه 1402/07/04

سلام میخواستم بپرسم که نیازی نیست خیلی از غذا ها و تنقلات شیرینیجات اینا رو حذف کنیم برای مصرف کم کالری؟من همه چی میخورم اما به مقدار خیلییی کم نه هر روز مثلا هفته ای یکی دو بار باعث چاقی میشه؟

کارشناس به اندام 1402/07/05

سلام بله رژیم عادی به همین شکله امااعتدال درخوردن هم رعایت بشه

محمد 1402/06/16

سلام. در پرسش و پاسخها به سوال کاربری (کیوان) که فرق کالری وکیلو کالری را پرسیده بود درجواب فرمودید فرقی ندارند!!! (هر کیلو کالری هزار برابر کالری است)

کارشناس به اندام 1402/06/17

سلام روی یک کیک درنظربگیرید نوشته ۵۰۰ کیلو کالری یعنی ۵۰۰ هزار کالری داره؟؟! غیرممکنه نهایت کالری فرد با وزن خیلی بالا هم این حجم نیست

-سرِن 1402/06/08

سلام من دخترم 15 سالمه قدم 159 و وزنم 45 و فعالیت ندارم شاید روزی 100 متر راه برم اونم واسه اینه از سر جام بلند شم برم تلویزیون روشن کنم یا برم غذا بخورم نمیخوام وزنم بیشتر یا کمتر شه چقدر کالری باید مصرف کنم نیازی نیست کاملا دقیق باشه

کارشناس به اندام 1402/06/09

سلام محاسبه کالری طبق مشخصات فرد با برنامه هست

-فاطمه 1402/05/16

خیلی عالی و جامع بود مچکرم

کارشناس به اندام 1402/05/17

ممنون ازهمراهی شما عزیزم

..... 1402/04/23

سه ماه رژیم دکتر کرمانی رو گرفتم.اوائل کند وزن کم میکردم. چقد من غرغر کردم چه تو پیاما چه توی تماس تلفنی.همه اش فکر میکردم کم نمی کنم. در نهایت تو سه ماه ۱۰کیلو کم کردم.😍😍 رژیم دکتر کرمانی پشتش سالها تجربه است. خدایی اگه قصد رژیم دارید یک ساعت هم معطل نکنید.هیییچ کجا همچین برنامه ی کار شده و کم نقصی رو پیدا نمی کنید.

کارشناس به اندام 1402/04/24

خداقوت عزیزم کاهش وزنتون عالی بوده مرسی از حسن نظرو محبتی که بما دارین برقرار باشید

-داوود خان 1402/04/14

سلام.من‌از رژیم شما استفاده کردم و از ۱۰۷ کیلو بعد از حدود ۴ ماه شدم‌۹۰ کیلو...حالاوبرای تثبیت وزنم،چیکار کنم ؟ کالری شماری کنم ؟ ۳۵سالم‌هست و اقا هستم و ۹۰ کیلو شدم

کارشناس به اندام 1402/04/15

سلام عزیزم با پشتیبان ارتباط بگیرید تا الگوی تثبیت ودر اختیارتون بزارن

- 1402/04/04

سلام من خانم 57ساله هستم وزنم بالاست چندبارژیم شروع کردم بازنتونستم ادامه بدم میخواستم ببینم باروش شمامیتونم لااقل 10کیلوکم کنم 91کیاوهستم

کارشناس به اندام 1402/04/05

سلام عزیزم بله حتما وزن کم میکنید شما میتونین برای رژیم روی لینک بزنید وثبت نام رژیم وانجام بدین

علی 1402/03/28

سلام من ۱۶ سالمه قد ۱۹۰ وزن ۱۰۶ فعالیت نسبتا زیادی دارم چقدر کالری بائو مصرف کنم

کارشناس به اندام 1402/03/29

سلام عزیزم میزان کالری برای هرفرد باتوجه به تمام مشخصات توسط برنامه تعیین میشه

-دختر 1402/02/27

90 کیلو هستم 15 سالمه خیلی رنج میبرم چطور کنم

کارشناس به اندام 1402/02/28

عزیزم کافیه برنامه اصولی رو داشته باشید بزنید روی لینک وثبت نام خودتون روانجام بدین