محاسبه کالری مورد نیاز بدن؛ زنان و مردان به چه میزان کالری نیاز دارند؟

خانه » زندگی رژیمی » برنامه ریزی رژیم » محاسبه کالری مورد نیاز بدن؛ زنان و مردان به چه میزان کالری نیاز دارند؟
کالری مورد نیاز

کالری مورد نیاز بدن واحدی از انرژی است که سلول‌های بدن برای حرکت دادن خون، تنفس هوا و عضلات به آن نیاز دارند. این انرژی را می‌توان از سه منبع کربوهیدرات، پروتئین و چربی یا به عبارت دیگر درشت مغذی‌ها، دریافت کرد. هر گرم چربی ۹ کالری و هر گرم پروتئین ۴ کالری به بدن می‌رساند. کالری‌‎های بیشتر از نیاز بدن به صورت چربی ذخیره شده و سبب اضافه وزن می‌شوند. بنابراین بسیار مهم است که بین آنچه مصرف می‌کنید و آنچه دریافت می‌کنید تعادل برقرار نمایید. آیا می‌دانید محاسبه کالری مورد نیاز بدن چگونه انجام می‌شود و زنان و مردان هر کدام به چه میزان کالری در روز نیاز دارند؟ در این مقاله می‌خواهیم به برخی از سوالات متداول درباره کالری‌ها و نحوه محاسبه آنها پاسخ دهیم. قبل از آن باید با مفهومی با عنوان متابولیسم آشنا شویم.

متابولیسم چیست؟

منظور از متابولیسم مقدار انرژی پایه‌ای است که بدن‌تان برای انجام عملکردهای ضروری مانند تنفس، تفکر و یا پمپاژ خون می‌سوزاند. میزان متابولیسم پایه بر اساس قد، وزن و سن تعیین می‌شود و محدوده آن از ۱۴۰۰ کالری برای خانم‌ها تا ۲۰۰۰ کالری برای آقایان متفاوت است. فعالیت‌های عادی مثل خوردن، خوابیدن، تماشای تلویزیون، خواندن کتاب و … نیز مقداری کالری می‌سوزاند، اما این کالری مصرفی به حدی ناچیز است که تاثیری بر روی کاهش وزن ندارد.

کالری مورد نیاز

 

کالری مورد نیاز بدن ‌در روز چقدر است؟

برای افراد بالغ فعال مانند آقایان در سنین ۳۱ تا ۵۰، مقدار کالری مورد نیاز ۲۸۰۰ تا ۳۰۰۰ کالری است و برای خانم‌ها این نیاز حدودا ۲۲۰۰ کالری می‌باشد. البته، کلمه “فعال” از فردی به فرد دیگر متفاوت است و بستگی به شاخص‌هایی مانند شدت و سلامت متابولیک دارد. این اعداد برای افرادی که ورزش می‌کنند نیز متغییر است. هرچقدر بیشتر فعال باشید، کالری بیشتری نیاز دارید.

یک دفترچه یادداشت روزانه داشته باشید تا مقدار کالری روزانه دریافتی را در آن بنویسید. سپس بر اساس احساس سیری یا گرسنگی کالری روزانه خود را تنظیم کنید. اگر مقدار کالری دریافتی احساس گرسنگی‌تان را برطرف کرد و به هدف اصلی خود رسیدید اما روی عملکردتان تاثیری نداشت، سعی کنید زمان وعده‌ها را دست کاری کنید. گاهی اوقات زمان دریافت کالری‌ها در رسیدن به کاهش وزن بسیار مهم است.

 

آیا کالری شماری بهترین راه رسیدن به تناسب اندام است؟

اگر به دنبال روشی برای کاهش وزن هستید، محاسبه کالری یکی از بهترین روش‌هاست. تقریبا تمام محاسبه کننده‌های کالری مورد نیاز، علاوه بر وزن و سطح فعالیت‌های روزانه، جنسیت را نیز به حساب می‌آورند. بدن مردان به انرژی بیشتری نیاز دارد حتی اگر سایز بدن آنها با یک خانم برابر باشد. مردها نسبت به خانم‌ها بافت عضلانی بیشتر و در نتیجه انرژی بیشتری دارند. آقایان معمولا نسبت به خانم‌ها قد بلندتر هستند و این موضوع سبب افزایش کالری مورد نیاز آنها می‌شود.

ریه آقایان معمولا گنجایش بیشتری دارد که به آنها اجازه می‌دهد در طول ورزش و فعالیت‌های فیزیکی سخت‌تر کار کنند در نتیجه برای تثبیت وزن به کالری بیشتری نیاز دارند.

محاسبه ی میزان کالری مورد نیاز بدن از زبان دکتر کرمانی

 

کالری مورد نیاز بدن مردان برای تثبیت وزن

برای تثبیت وزن خود باید به اندازه‌ای غذا دریافت کنید تا به مقدار کافی انرژی دریافت کرده باشید. در صورت عدم دریافت کالری مورد نیاز، چربی و بافت عضلانی خواهید سوزاند. اگر هم کالری بالایی دریافت کنید، بدن آن را به صورت چربی ذخیره می‌کند. کالری‌های زیر برای تثبیت وزن مردان با فعالیت بدنی متوسط، قد معمولی و وزن ۷۹ کیلوگرم محاسبه شده:

سنکالری مورد نیاز
۲۰ سالهحدود ۲۸۰۰ کالری
۳۰ سالهحدود ۲۷۲۸ کالری
۴۰ سالهحدود ۲۶۵۱ کالری
۵۰ سالهحدود ۲۵۷۳ کالری
۶۰ سالهحدود ۲۴۹۶ کالری
۷۰ سالهحدود ۲۴۱۸ کالری
۸۰ سالهحدود ۲۰۷۶ کالری

اگر فعالیت بدنی‌تان بسیار کم یا سبک است برای تثبیت وزن باید کالری کمتر و اگر بسیار فعال هستید (شغل‌تان طوری است که از نظر فیزیکی کاملا فعال هستید و یا به صورت مرتب ورزش با شدت بالا انجام می‌دهید) باید کالری بیشتری دریافت کنید. با بالارفتن سن، مقدار کالری مورد نیاز بدن برای تثبیت وزن کمتر می‌شود، چرا که مقدار بافت عضلانی و فعالیت انسان کمتر شده، در نتیجه سوخت و ساز بدن کند می‌شود و برای تامین انرژی بدن به غذای زیادی نیاز ندارید.

 

کالری مورد نیاز بدن برای مردان برای افزایش وزن

اگر قصد افزایش وزن دارید، میزان کالری شما باید بیشتر از میزانی باشد که هر روز مصرف می‌کنید. به عنوان نمونه یک مرد با وزن ۷۲٫۵ در سنین مختلف با چه مقدار کالری می‌تواند وزن خود را به ۸۱٫۵ برساند؟ در این محاسبه سرعت اضافه وزن حدود نیم کیلو در هفته محاسبه شده است:

سنکالری مورد نیاز
۲۰ ساله۳۲۰۰ کالری
۳۰ ساله۳۱۲۳ کالری
۴۰ ساله۳۰۴۵ کالری
۵۰ ساله۲۹۶۸ کالری

برای اینکه مطمئن شوید به جای اضافه کردن چربی عضله می‌سازید، باید رژیم خود را طوری تنظیم کنید که به ساخت بافت عضلانی کمک کند. مصرف پروتئین خود را افزایش دهید، غذاهای فرآوری شده و سرشار از قند نخورید و مقدار کربوهیدرات تصفیه شده در برنامه غذایی‌تان را محدود کنید. تمرکز روی منابع سالم چربی و پرهیز از مصرف چربی اشباع یا غذاهایی با چربی ترانس بالا نیز مفید است.

پروتئین مورد نیاز برای آقایان بر اساس سطح فعالیت متفاوت است. برای افزایش بافت عضلانی باید یک برنامه ورزشی قدرتی داشته باشید. به علاوه به ازای هر کیلوگرم از وزن بدن ۱٫۲ تا ۱٫۷ گرم پروتئین مصرف کنید. منابع سالم پروتئین کم چرب شامل گوشت کم چرب، مرغ، تخم مرغ، آجیل، حبوبات و غذاهای دریایی هستند.

 

کالری مورد نیاز بدن مردان برای کاهش وزن

اگر مردی هستید که قصد لاغر شدن دارید باید برای کاهش وزن، کالری کمتری دریافت کنید. به عنوان یک قانون اصلی باید حدودا ۵۰۰ کالری به صورت روزانه یا ۳۵۰۰ کالری در هفته کمتر غذا بخورید تا بتوانید نیم کیلو وزن کم کنید. برای افزایش سرعت کاهش وزن خود این اعداد را دوبرابر کنید. سن و فعالیت در کاهش وزن بسیار مهم است. بنابراین مقدار کالری مورد نیازی که در ادامه تعیین می‌شود بر اساس فعالیت و سن مردان است:

سنسطح فعالیتکالری مورد نیاز
۲۰ سالهکم۱۸۰۸ کالری
۲۰ سالهمتوسط۲۴۸۱ کالری
۳۰ سالهکم۱۷۴۸ کالری
۳۰ سالهمتوسط۲۴۰۴ کالری
۴۰ سالهکم۱۶۸۸ کالری
۴۰ سالهمتوسط۲۳۲۶ کالری
۵۰ سالهکم۱۶۲۸ کالری
۵۰ سالهمتوسط۲۲۴۹ کالری

تعادل درشت مغذی‌ها در کاهش وزن مهم است. وقتی کالری دریافتی را محدود می‌کنید در وعده‌های غذایی خود منابع سالم پروتئین کم چرب و کربوهیدرات‌های سالم مانند غلات کامل، میوه‌ها و سبزیجات را جای بدهید. پروتئین و فیبر کمک می‌کنند برای طولانی مدت احساس سیری کنید و در رژیم غذایی دچار لغزش نشوید. برای افزایش احساس سیری و سالم نگه داشتن بدن، منابع سالم چربی را به برنامه غذایی خود اضافه کنید.

برای اینکه لاغر شم، چقدر غذا بخورم؟
این و می‌دونستی که هر کس برای اینکه وزنش و کم کنه باید یه رژیم مخصوص بر اساس سن، وزن، قد، جنسیت و سطح فعالیتش داشته باشه؟ برای اینکه به وزن دلخواهت برسی کافیه روی لینک ثبت نام بزنی.
تناسب اندامت و به ما بسپار
برای دریافت رژیم کلیک کن
kermany

 

کالری مورد نیاز بدن خانم‌ها برای تثبیت وزن

تا به حال فکر کرده‌اید کالری مورد نیاز خانم‌ها در طول روز چه مقدار است؟ هر چند عواملی مانند کروموزم تاثیر دارند اما فاکتورهایی مانند میزان فعالیت نیز بی‌تاثیر نیستند. اگر از آن دسته خانم‌هایی هستید که پیاده روی‌های طولانی دارند، پس کالری مورد نیازتان بیشتر است. جدول زیر مشخص می‌کند هر خانم با رده سنی و میزان فعالیت به چه میزان کالری نیاز دارد.

سنبی تحرکفعالیت متوسطفعال
۴ تا ۸۱۲۰۰۱۴۰۰ تا ۱۶۰۰۱۴۰۰ تا ۱۸۰۰
۹ تا ۱۳۱۶۰۰۱۶۰۰ تا ۲۰۰۰۱۸۰۰ تا ۲۲۰۰
۱۴ تا ۱۸۱۸۰۰۲۰۰۰۲۴۰۰
۱۹ تا ۳۰۲۰۰۰۲۰۰۰ تا ۲۲۰۰۲۴۰۰
۳۱ تا ۵۰۱۸۰۰۲۰۰۰۲۲۰۰
۵۱ سال به بالا۱۶۰۰۱۸۰۰۲۰۰۰ تا ۲۲۰۰
  • بی تحرک: یعنی سبک زندگی فرد شامل فعالیت‌های فیزیکی مانند کارهای روزمره یا پیاده رفتن تا ایستگاه اتوبوس است.
  • فعالیت متوسط: یعنی فعالیت فیزیکی این افراد برابر است با روزی ۴ تا ۶ کیلومتر پیاده‌روی با سرعتی متوسط و این جدای فعالیت‌های روزانه‌ای است که انجام می‌دهد.
  • فعال: این افراد فعالیت روزانه‌شان بیش از ۶ کیلومتر پیاده‌روی با سرعت بالاست.
دکتر کرمانی نیز دراین ویدئو محاسبه میزان کالری های مورد نیازتان را به شما آموزش می دهند تا همیشه سالم بمانید.

چگونه کالری مورد نیاز بدن را از روی BMR بدست بیاوریم؟

اکنون که کالری مورد نیاز روزانه‌تان یا همان BMR را حساب کردید، می‌توانید بر اساس میزان فعالیت، کالری سنجی را نیز انجام دهید.

  • اگر در گروه افراد بی تحرک هستید: BMR×۱٫۱
  • اگر فعالیت‌تان سبک است و هفته‌ای یک تا سه مرتبه کمی ورزش می‌کنید: BMR×۱٫۲۷۵
  • اگر فعالیت‌تان متوسط است (سه تا پنج روز در هفته ورزش با شدت متوسط‌): BMR×۱٫۳۵
  • اگر خیلی فعال هستید (هفته‌ای شش مرتبه ورزش):BMR×۵۲۵
 

سوالات متداول

 

۱- کالری مورد نیاز بدن بعد و قبل از ورزش چقدر است؟

به طور کلی افرادی که کمتر از ۷۵ دقیقه ورزش می‌کنند به انرژی اضافه نیاز ندارند. استثناءهایی نیز مانند اینکه اگر ۶ ساعت غذا نخورده باشید وجود دارد. در غیر این صورت هیچ مزیتی در پر کردن معده قبل از انجام یک ورزش با شدت متوسط وجود ندارد. یک بدن معمولی ۱۰۰ هزار کالری از چربی‌های ذخیره شده دارد، بنابراین هر زمان لازم باشد به این منابع سوخت دسترسی پیدا می‌کند. بسیار مهم است که در زمان مناسب و از منبعی درست غذا میل کنید. این مقدار بستگی به میزان مصرف کالری‌تان دارد، البته این مقدار به اندازه ایجاد تعادل بین درشت مغذی‌هایی که استفاده می‌کنید، مهم نیست.

۲- اگر بیش از آنچه می‌خورم، کالری بسوزانم چه اتفاقی ‌می‌افتد؟

وقتی دچار کمبود کالری ‌شوید، بدن برای بدست آوردن انرژی به سراغ گلیکوژن‌هایی که ذخیره کرده می‌رود. اگر کمبود کالری مدت زمان بیشتری طول بکشد، بدن شروع به چربی سوزی می‌کند؛ به همین دلیل است که ورزش‌های طولانی مدت با شدت کم برای کاهش وزن عالی هستند. اگر به اندازه سوخت نداشته باشید، بدن به سراغ سوزاندن پروتئین‌ها می‌رود (در واقع عضله را می‌سوزاند) که به عملکرد بدن آسیب می‌رساند. به همین دلیل است که اگر بیش از ۷۵ دقیقه ورزش می‌کنید باید روی دریافت کالری خود نظارت داشته باشید. به هر نحو ممکن باید جلوی پروتئین سوز شدن بدن‌تان را بگیرید.

 

۳- بدن من تفاوت بین یک دونات و موز را می‌داند؟

بله، همه کالری‌ها یکسان نیستند. با اینکه یک دونات ممکن است به اندازه موز در طول ورزش انرژیتان را بالا ببرد، اما یکی سرشار از ویتامین و دیگری سرشار از قند و چربی‌های فرآوری شده است که در طولانی مدت به سلامتتان آسیب می‌رساند. هر زمان که توانستید کالری‌های مورد نیازتان را از غذاهایی دریافت کنید که بیشترین تشابه را به شکل واقعیشان داشته باشند.

 

حرف آخر

در آخر باید بگوییم برای داشتن وزن مناسب و ماندن در همان وزن بهتر است کالری مورد نیاز بدن خود را مشخص کنید. از راه‌کارهای گفته شده در مقاله استفاده کرده و یا با پزشک خود مشورت کنید تا کالری مورد نیاز شما را تعیین کند. به یاد داشته باشید دریافت کالری بیش از اندازه باعث اضافه وزن و کمتر از آن باعث کاهش وزن می‌شود.

 
fast-track

۳٫۷/۵ - (۱۰۰ امتیاز)
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما

deku ۲۰ خرداد ۱۴۰۱

سلام من dekuهستم (پسر) میخواستم بدونم برای رژیم چه چیز هایی رو حذف کنم دقیقا رشیمی که سریع باشه فعلا یه ۲روزی هست که شروع کردم رژیم اب و سبزیجات که فقط سالاد.اب میخورم بنزرتون این رژیم سالیمیه مشکلی نداره؟

کارشناس به اندام ۲۱ خرداد ۱۴۰۱

سلام دوست عزیز نه به هیچ عنوان این رژیم‌های تک بعدی مناسب و مفید نیستن چون تجربه ثابت کرده که این رژیم‌ها به بدنتون آسیب می‌زنه و هم دوباره شما رو به وزن اول برمی‌گردونه بهترین رژیم رژیمی هست که در اون بتونی از تمام مواد غذایی استفاده کنی که بدنت دچار کمبود مواد مغذی نشه مصرف نان و برنج و قند و شکر و تنقلات ناسالم و شیرینی‌هارو کم کن ورزش منظم و پیاده روی روزانه داشته باش و از همه مهم‌تر از یه رژیم اصولی کاهش وزن استفاده کن در حال حاضر تا 24 خرداد کمپین ریست فکتوری داریم که در اون شما میتونی با پرداخت مبلغ 3 ماه رژیم از ما 4 ماه رژیم تغذیه رو دریافت کنی یعنی در واقع 1 ماه رژیم رو مهمون ما هستی برای دریافت این رژیم به این لینک مراجعه کن

خ ....پ کرج ۱۵ خرداد ۱۴۰۱

با سلام خدمت دوستان عزیز م و خسته نباشید به همه شما رژیم آقای دکتر کرمانی حرف نداره که من خیلی راضی ام و یکی از کاربرانش هستم همه چی میخوری لاغر میشی البته درست غذا خوردن یاد ادم میده من از افای دکتر و همکارانش خیلی خیلی ممنونم باعث افتخار ماست که چنین دکترهایی تو ایران هستن که به فکر هموطنان شون هستند و از خطر جدی ما رو آگاه میکنند که یکیش سکته هستش...... و امید دارم هر کجای ایران باشن سلامت و موفق و خوشبخت باشن انشالله ،🙏🙏🙏🙏🙏

کارشناس به اندام ۱۷ خرداد ۱۴۰۱

سلام دوست عزیز ممنون از لطف و همراهی و محبت شما 🙏🙏🌸🌸🌸

علی ۱۳ خرداد ۱۴۰۱

سلام ... 33 ساله ... قد 186 ... وزن 60 ... برای چاق شدن چه باید کرد ؟ ... با تشکر

کارشناس به اندام ۱۶ خرداد ۱۴۰۱

سلام دوست عزیز مصرف غذاهای پرکالری و سالم مثل سیب زمینی و ماکارونی و حبوبات رو افزایش بده مولتی ویتامین و آهن و زینک استفاده کن که هم به افزایش اشتها و هم به افزایش وزنت کمک می‌کنه و از همه مهم‌تر از یه رژیم افزایش وزن اصولی استفاده کن برای دریافت رژیم افزایش وزن دکتر کرمانی هم به این لینک مراجعه کن

ترانه ۰۴ خرداد ۱۴۰۱

سلام من 19 سالمه و 164قد و وزنم 82 هستش و کم تحرکم شاید در روز30ساعت بیشتر راه نرم برای کاهش وزن چیکار کنم؟

کارشناس به اندام ۰۵ خرداد ۱۴۰۱

سلام ترانه جان مصرف نان و برنج و قند و شکر و تنقلات ناسالم و شیرینی‌هارو کم کن ورزش منظم و پیاده روی روزانه داشته باش و از همه مهم‌تر از یه رژیم اصولی کاهش وزن استفاده کن برای دریافت رژیم کاهش وزن دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کن

وحید راد ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید من تو سه ماه حدود ۳۲ کیلو کم کردم و عوارضی هم تا الان نداشتم تقریبا روزی ۱۰ کیلومتر پیاده روی میکنم هم صبح و هم بعد از کار . مقدار وعده های غذایی هم کم هست میخواستم بدونم مشکلی ایجاد میشه برام .

کارشناس به اندام ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام دوست عزیز بله صد در صد عوارض به دنبال داره شما با یه روش صحیح و اصولی بین 3 تا 4 کیلو در ماه کاهش وزن داری و این مقداری که می‌گی کاملا آسیب زننده هست

مهدیه ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام خانومی ۳۳ساله هستم با ۲۲کیلو اضافه وزن ؛وزنم ۸۴قدم یکو۶۱سوالم آینه برای کاهش وزن روزانه چقدر کالری مصرف کنم

کارشناس به اندام ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام مهدیه جان برای این که متوجه میزان کالری که باید در طول روز مصرف کنی بشی به این لینک مراجعه کن

کمیل ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام من ۱۴ سالمه و قد ۱۷۳ و وزنم ۹۳ می خواستم بدونم اگه بیشتر از چیزی که خوردم بسوزونم باعث کاهش وزن می شود

کارشناس به اندام ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام کمیل جان بله همینطوره ولی این که چه مقدار باید کالری مصرف کنی و از چه مواد غذایی استفاده کنی خیلی مهمه که اون رو پزشک تغذیه می‌تونه بهت بگه اگر دوست داری از یه رژیم اصولی استفاده کنی که به سلامتیت کمک کنه و وزنت رو هم کم کنه به این لینک مراجعه کن

نگین بانو ۲۲ فروردین ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید ببخشید من خانم 21ساله هستم با قد 165 و وزن 44 و یه دختر هفت ماهه دارم که شیر خودم رو میخوره میخواستم بدونم چجوری میتونم وزن اضافه کنم متاسفانه همراهی رفتم برام افزایش وزن جواب نداد

کارشناس به اندام ۲۳ فروردین ۱۴۰۱

سلام دوست خوبم بهترین راه استفاده از یه رژیم اصولی افزایش وزنه پیشنهاد می‌کنیم از رژیم افزایش وزن دکتر کرمانی استفاده کنید که بیشتر از 26 سال هست که امتحان خودش رو پس داده اگر مایل به دریافت رژیم افزایش وزن دکتر کرمانی هستی به این لینک مراجعه کن

امیرعلی محمودی ۱۰ اسفند ۱۴۰۰

سلام و عرض ادب خدمت شما من ۱۹ سالمه و قدم و وزنم به ترتیب ۱۹۰ و ۱۳۷ هست میخواستم بدونم رژیم های غذایی مثل رژیم کانادایی یا رژیم های فستینگ به درد من میخوره یا نه . هدفم اینه که سریع به وزن ۱۰۰ برسم و بعد اون شرایط نرمال رو دنبال کنم .

کارشناس به اندام ۱۵ اسفند ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز رژیم‌های تک بعدی ثابت کردن که به بدن اسیب میزنن پس بهتره از یه رژیم اصولی شروع کنید که بتونید به هدفتون برسید

علی مرادی ۰۷ اسفند ۱۴۰۰

سلام من در یک وعده غذایی يک سنگگ چهار تخم مرغ ولی با سیر نمیشم ودوباره احساس گرسنگی میکنم خوشحال میشم به من راه حل مناسب بدید

کارشناس به اندام ۱۶ اسفند ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز پشنهاد می‌کنیم به بخش روانشناسی سایت دکتر کرمانی مراجعه کنی و اطلاعات مفیدی رو در زمینه مشکلت به دست بیاری بری این کار روی این لینک کلیک کن

محمد ۰۱ اسفند ۱۴۰۰

سلام وقت بخیر ممنون بابت مطالب مفیدتون. من 186 سانت قدمه 109 وزن به تازگی 23 سالمم شده برای کاهش وزنم از رژیم غذایی متعادلی استفاده میکنم که روزانه 1800 کالری به بدنم میرسونم فعالیتی ندارم فقط مطالعه و فعالیت ورزشی ندارم تقریبا توی چند مدت میتونم به 80-85 کیلوگرم برسم؟؟

کارشناس به اندام ۱۵ اسفند ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز به ازای هر 3500 کالری که می‌سوزونید نیم کیلو از وزن بدنتون کم میشه

Fs ۲۲ بهمن ۱۴۰۰

من یه خاتم ۴۹ ساله هستم بعلت بیماری وزنم به۱۲۲رسیده بود حدود ۴ ماهه پیش باکالری شماری ورژیم خودم به ۱۰۰ رسیده ولی مشکلی که دارم اینه که من کالری روزانه مثلا ۱۴۳۵ بوده طی این مدت زیر ۹۰۰ کالری دریافت داشتم گاهی به ۶۰۰ هم می‌رسید شنیدم این کار مضر هست الان چی کار کنم اگه همون کالری معین رو دوباره شروع کنم وزنم اضافه نمیشه ممنونم لطفا راهنمایی کنید

کارشناس به اندام ۳۰ بهمن ۱۴۰۰

سلام دوست خوبم بهترین راه اینه که هر چه سریعتر توی مسیر درست بیفتید ممکنه مقدار خیلی کمی به وزنتون اضافه بشه ولی این کاهش وزن سالم و دائمی خواهد بود و بهتر از اون اینه که با یه رژیم سالم و اصولی به کاهش وزن برسید برای دریافت رژیم کاهش وزن دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کنید

پانی ۱۸ بهمن ۱۴۰۰

سلام من یه خانم ۲۶ساله هستم که ۵۶کیلو وزن و ۱۷۴سانتی متر هم قد دارم ،اصلا دوست ندارم وزنم اضافه بشه چقدر باید گالری مصرف کنم؟؟؟

کارشناس به اندام ۱۹ بهمن ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز برای این که متوجه میزان کالری مصرفیت در طول روز بشی به این لینک مراجعه کن

شایان ۱۶ بهمن ۱۴۰۰

سلام راهکاری وجود داره فقط چربی های شکم و کاهش بدیم و سایر نقاط بدن لاغر نشن ؟

کارشناس به اندام ۱۷ بهمن ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز میتونید از روش کویتیشن و آر اف استفاده کنید ولی به هرحال همراه با اون باز هم باید مراقب رژیم غذاییتون باشید

وحید ۱۳ بهمن ۱۴۰۰

سلام من میخوام وزن اضافه کنم باشگاهم میرم چی بخورم

کارشناس به اندام ۰۱ اسفند ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز با توجه به این که باشگاه میری و باید عضله سازی کنی مواد غذایی پروتئین دار رو به همراه کربوهیدرات مصرف کن به عنوان مثال: ماکارونی همراه با گوشت یا سیب زمینی و تخم مرغ

باقر ۳۰ دی ۱۴۰۰

مفیدبود ممنون

رزی ۲۶ دی ۱۴۰۰

سلام من وزنم ۴۹ قدم ۱۶۰ و خورده ای ۲۱سالمه میخام وزنم کم کنم کمکم کنید

کارشناس به اندام ۲۷ دی ۱۴۰۰

سلام دوست خوبم از یه رژیم سالم و اصولی استفاده کنید و در کنارش ورزش و پیاده روی روزانه داشته باشید برای دریافت رژیم کاهش وزن دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کنید

شریفی ۲۶ دی ۱۴۰۰

سلام من ۲۹ سالم هست ۱۵۳ قد و ۵۰ وزن دارم اما شکمم ۸۴ سانت هست چه راه حلی رو برای تخت شدن شکم پیشنهاد میکنید حالا یکم کوچیکتر بشه هم راضی ام

کارشناس به اندام ۲۹ دی ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز بهترین راه کم کردن مصرف نان و برنج و قند و شکر و شیرینیجات هست ورزش منظم و پیاده روی هم تاثیر زیادی داره

خداشناس ۱۶ دی ۱۴۰۰

سلام خسته نباشید من ۱۵ سالمه و قدم ۱۷۳.۵۰ و وزنم ۷۵ چجوری میتونم وزنم رو کم کنم

کارشناس به اندام ۲۰ دی ۱۴۰۰

سلام دوست خوبم برای کاهش وزن باید از یه رژیم اصولی همراه با ورزش استفاده کنی پیشنهاد میکنیم از رژیم کاهش وزن کودک و نوجوان دکتر کرمانی استفاده کنی که مناسب سنت هست و به رشدت هم کمک می‌کنه برای این کار به این لینک مراجعه کن

رویا ۱۳ دی ۱۴۰۰

سلام من ۱۵ سالمه و ۶۰ کیلو وزن دارم و قدم ۱۶۲ هست چجوری میتونم تا عید لاغر بشم

کارشناس به اندام ۱۴ دی ۱۴۰۰

سلام رویا خانم عزیز پیشنهاد میکنیم از یه رژیم اصولی استفاده کنی که مناسب با سنت باشه و به رشدت و به بدنت آسیب نزنه برای این که بتونی به وزن ایده آل برسی پیشنهاد می‌کنیم از رژیم کاهش وزن دکتر کرمانی استفاده کنی که یه سبک تغذیه صحیح و سالمه و باعث کاهش وزن سالمت بشه برای دریافت رژیم کودک و نوجوان دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کنید