مصــاحبه اختصاصی

با لیلا ریاضی

جدیدترین رکوردار وب سایت دکتر کرمانی

لیلا ریاضی هستم 29 ساله از استان خوزستان (آبادان) با وزن 87.500 وارد برنامه شدم و تا الان 30 کیلو گرم کاهش وزن داشته ام . وزن فعلی ام 57.400 است و قصد دارم 2 کیلوی دیگر وزن کم کنم. به جز خواهرم و یکی از برادرهایم که وزن نرمالی دارند. بقیه خانواده ام کمی اضافه وزن دارند. من از سن 11 سالگی اضافه وزن داشتم تا اینکه سال گذشته مشکلاتی مثل تنگی نفس ، زانو درد و کمر درد به سراغم آمد. تا آنجا که یادم می آید هیچ وقت از اضافه وزنم راضی نبودم و مدام در رژیم های مختلف غذایی بودم. مشکلاتی که برای تنفسم و پاهایم پیش آمده بود و اینکه برای خرید لباس هیچ حق انتخابی نداشتم و مجبور بودم به لباسی که صرفا فقط اندازه ام بود اکتفا کنم . بزرگترین تغییری که در کاهش وزنم ایجاد کردم این بود که غذاهای مضر را به طور کامل از برنامه غذایی حذف کردم و از مواد غذایی سالم در برنامه ام استفاده کردم . اولین بار 3 کیلو کاهش وزن داشتم، خیلی خوشحال شدم و انگیزه ام برای کاهش وزن بیشتر شد و تقریبا 9 ماه طول کشید تا به وزن فعلیم برسم .

وزن اولیه: 87.500 کیلوگرم

وزن پایانی: 57.400 کیلوگرم

میزان کاهش وزن: 30 کیلوگرم

یک روز در سایت ها به دنبال رژیم جدید میگشتم با سایت دکتر کرمانی آشنا شدم با دیدن افرادی که نتیجه گرفتند شگفت زده شدم . ولی اقدامی نکردم تا اینکه مشکلات اضافه وزنم خودشان را نشان دادند. در 26 تیر ماه سال 96 وارد برنامه شدم . حالا پشیمانم که چرا زودتر برای کاهش وزنم اقدام نکردم.

کاهش وزنم باعث شده زندگی شاد تری داشته باشم . اعتماد به نفسم بالا رفته و ارتباط با دیگران خیلی برایم راحت تر شده است و دیگر خجالتی نیستم . وارد کردن الگوی مصرف غذایی سالم در زندگی ام یکی از اهداف مهمم بود . غذای سالم مورد علاقه ام خوراک لوبیا چیتی بود . اخرین غذای سالمی که در لیستم قرار می دهم ساندویچ مرغ است . و اگر بخواهم به خودم یک وعده دلخواه بدهم پیتزا است . من بیشتر لیست دلخواه برنامه را انتخاب می کردم و با کمک مادرم همیشه وعده هایم را کنار خانواده می خوردم و نیاز نبود سفره ام را از آنها جدا کنم . هیچ وقت محدودیت غذایی نداشتم و هر وقت هوس غذایی را می کردم سعی میکردم آن را در رژیم بعد آن را کنم . در طول رژیم هیچ داروی لاغری استفاده نکردم . چون به آنها اعتقادی نداشتم . سر زندگی که امروز دارم مدیون کاهش وزنم هستم . قبل از رژیم پیاده روی روزانه داشتم. در طول رژیم پیاده روی برایم در اولویت بود . بعضی از افراد بودند که مخالف رژیمم بودند و سعی می کردند با تجویز های دروغی همیشگی مرا منصرف کنند. ولی من توجهی نمی کردم چون واقعا به برنامه اعتماد داشتم . بارها و بارها رژیم گرفتم . حتی 4 سال پیش توانستم 18 کیلو وزن کم کنم ولی نهایتا به خاطر اینکه راهنما و اطلاعات نداشتم ناامید و خسته شدم و رهایش کردم . این رژیم خیلی با رژیم های قبلی فرق دارد به خاطر اینکه مِنو دلخواهم قرار داشت و هرزمان که مشکلی برایمان پیش می آمد می توانستیم به کتاب، سایت و مشاورها مراجعه کنم . از باشگاه رفتن خوشم نمی آمد . بیشتر اوقات ورزش های کتاب معجزه ای برای چاق ها رو انجام می دادم چون می توانستم به تنهایی در خانه ورزش کنم . ورزش هوازی مورد علاقه ام پیاده روی بود . 2 سال است که به طور روزانه روزی یک ساعت پیاده روی می کنم. بیشتر اوقات در خانه ورزش می کردم . در طول کاهش وزن کمی ریزش مو داشتم که رفع شد . اطلاعات سایت دکتر کرمانی و برنامه به اندام به طور کامل بود و هر جا مشکلی برایم پیش می آمد با مراجعه به سایت آن را رفع می کردم .

با شناختی که از خودم پیدا کردم و اطلاعاتی که در مورد تغذیه به دست آوردم دیگر نگران برگشت وزنم نیستم . رژیم خیلی راحت بود و کاهش وزن هفته ای داشتم همین باعث میشد هیچ وقت به شکستن رژیم فکر نکنم . هدفم برای امسال این است که رژیمم را ادامه بدهم و به وزن زیبایی اندام برسم و باشگاه رفتن را در برنامه زندگی قرار بدهم. وقتی ناامید می شدم با خواندن مصاحبه رکورداران به خودم انگیزه می دادم و هیچ وقت این حقیقت که این افراد توانستند پس من هم می توانم را فراموش نمی کردم . در زمان گرسنگی با خوردن غذاهای آزاد و نوشیدن چای و قهوه خود را سیر نگه می داشتم . بهترین مشوقم خواهرم بود که پا به پای من رژیم گرفت و توانست 10 کیلو اضافه وزنش را کم کند و بعد از او مادرم بود که با هماهنگ کردن سفره خانواده با رژیم کاهش وزنم به من در این راه کمک کرد . کاهش وزن باعث شده اعتماد به نفس بیشتری داشته باشم. راحت تر بتوانم با افراد ارتباط بر قرار کنم وفعالیتم در اجتماع بیشتر شود. به ظاهرم بیشتر توجه می کنم و همه به من به چشم یک فرد با اراده نگاه می کنند . کتاب مورد علاقه ام معجزه ای برای چاق ها بود که همیشه دم دستم بود و هر جا مشکلی برایم پیش می آمد از آن کمک می گرفتم . یک روز در سایت ها به دنبال رژیم جدید میگشتم با سایت دکتر کرمانی آشنا شدم با دیدن افرادی که نتیجه گرفتند شگفت زده شدم . ولی اقدامی نکردم تا اینکه مشکلات اضافه وزنم خودشان را نشان دادند. در 26 تیر ماه سال 96 وارد برنامه شدم . حالا پشیمانم که چرا زودتر برای کاهش وزنم اقدام نکردم. شروع برنامه خیلی خوب بود . با مقدار غذای تعیین شده کاملا سیر می شدم و خیلی خوب توانستم با برنامه هماهنگ شوم . تنوع غذاها خوب بود بین آنها غذایی نبود که من دوست نداشته باشم از بین لیست های غذایی بیشتر لیست دلخواه را انتخاب می کردم چون هم غذا را من انتخاب می کردم هم نیازی نبود سفره ام را از خانواده جدا کنم . بیشتر از طریق تماس تلفنی با مشاورین در تماس بودم و آنها خیلی با حوصله به من پاسخ می دادند. توصیه هایی که می توانم در مورد غذا خوردن بکنم این است که محروم کردن خود از غذاهایی که دوستشان دارید فقط روحیه تان را برای کاهش وزن تضعیف می کند . دوم اینکه نوشیدن آب خیلی مهم است و کمک به سزایی در وزن کم کردن دارد . سوم اینکه آرام غذا خوردن هم شما را زودتر سیر می کند هم اینکه باعث می شود شما لذت بیشتری از غذایتان ببرید . توصیه ام برای کسانی که می گویند نمی توانیم رژیم بگیریم این است که رژیم گرفتن به معنای گرسنگی کشیدن نیست بلکه به معنای درست غذاخوردن است اگر تنی سالم و اندام زیبا و متناسب می خواهید بهانه ها را کنار بگذارید و اقدام کنید . کاهش وزن خیلی روحیه ام را شاد کرد. خدا را شکر می کنم که به من چنین اراده ای داده است. از دکتر کرمانی و گروهشان کمال تشکر را دارم که در طول این مسیر راهنمایم بودند.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما
الهه 1399/08/23
سلام حتما بگن در مدت چند ماه وزن کم کردن گاهی گفته نمیشه

کارشناس به اندام 1399/08/25

الهه عزیز، ممنون از همراهی و دقتتون . حتما این موضوع رو پیگیری می کنیم.
Setare 1397/02/10
لطفا قد افراد موفق را هم ذکر کنید