مشاور دیابت کیست؟ + معرفی متخصص تغذیه دیابت باسابقه

مشاور دیابت یا متخصص تغذیه دیابت با ارائه رژیم‌های غذایی مناسب برای افراد دیابتی، به کنترل و بهبود علائم و عوارض این بیماری کمک می‌کنند؛ زیرا بیماری قند از جمله بیماری‌هایی است که به شدت به نوع تغذیه بستگی دارد و اگر زیر نظر متخصص تغذیه نباشد احتمال افزایش عوارض بیماری می‌رود.

نکته مهم دیگر اینکه عموما افراد دیابتی دچار اضافه وزن و چاقی، مشکلات قلبی عروقی و کبد چرب هستند که باید حتما وزن خود را کنترل و کم کنند. در چنین حالتی ضرورت مراجعه به پزشک متخصص تغذیه برای بیماران دیابتی روشن‌تر می‌شود.

همچنین متخصص تغذیه دیابت بارداری نیز بسیار ضروری است و مادران باردار باید زیر نظر پزشک متخصص تغذیه به این مساله توجه کنند. در این مقاله به معرفی متخصص تغذیه برای افراد دیابتی و مشاور دیابت رایگان می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

چگونه باید دیابت را مدیریت کرد؟

دیابت بیماری است که ابتلا به آن و درمان یا بهبودش به نوع تغذیه فرد بستگی دارد. گرچه داروها باید مصرف شوند و حتی برخی از بیماران دیابتی دیالیز می‌شوند اما برای تمام افراد دیابتی در هر سطحی که هستند، نیاز به رژیم غذایی متعادل و سالم، بسیار ضروری است.

متخصص دیابت به این افراد دستورات غذایی لازم را می‌دهد اما اگر بیماران دیابتی بخواهند به صورت هدفمند و کاملا کنترل‌شده بیماری قند خود درمان کنند یا عوارض آن را کاهش دهند باید به مشاور دیابت یا متخصص تغذیه برای بیماران دیابتی مراجعه و برنامه غذایی ماهانه خود را زیر نظر پزشک متخصص تغذیه دریافت کنند.

مشاور دیابت کیست؟ + معرفی متخصص تغذیه دیابت باسابقه - 1 - مشاور دیابت -

عدم رعایت برنامه غذایی دیابت و رعایت نکردن موارد غذایی سالم، ممکن است فرد دیابتی را با خطرات متعددی از جمله قطع عضو روبه‌رو کند. اگر در مراحل اولیه بیماری قند هستید، از همین حالا زیر نظر متخصص تغذیه دیابت باشید تا روند بیماری پیشرفت نکند و اگر بیماری قندتان پیشرفت کرده است، با رعایت رژیم غذایی سالم، از بدتر شدن آن جلوگیری کند.

چه زمانی باید به مشاور دیابت مراجعه کرد؟

عوارض دیابت با گذشت زمان و عدم رعایت تغذیه مناسب بدتر می‌شود و می‌تواند باعث کاهش کیفیت زندگی شود. علاوه بر این، اگر مکرراً قند خون پایین (هیپوگلیسمی) یا کتواسیدوز دیابتی دارید و یا دیالیز می‌شوید، باید به متخصص تغذیه دیابت مراجعه کرده و برنامه غذایی رژیمی دریافت کنید تا به روند درمان دارویی شما کمک کند.

مشاور دیابت کیست؟ + معرفی متخصص تغذیه دیابت باسابقه - 3 - مشاور دیابت -

مشاور تغذیه دیابت برنامه‌های غذایی و سبک زندگی سالم را برای شما تشریح می‌کند؛ به عنوان مثال:

  • کمتر نمک بخورید
  • قند و شکر را کاهش دهید
  • از تنقلات سالم استفاده کنید
  • از مصرف الکل خودداری کنید
  • کربوهیدرات‌های سالم‌تری را انتخاب کنید
  • گوشت قرمز و فرآوری شده را کمتر مصرف کنید
  • میوه و سبزیجات در برنامه غذایی هر روز شما باشد

نکته دیگر آنکه پزشک متخصص دیابت اصولا با دارو درمانی به معالجه بیماران می‌پردازد اما  پزشک متخصص تغذیه برای دیابت، می‌تواند با برنامه غذایی مدوّن و سالم، سبک زندگی فرد دیابتی را تغییر داده و موجب شود بیمار به مرور، کنترل بیشتری بر نحوه تغذیه خود داشته باشد.

دلیل دیگر برای دریافت رژیم غذایی ضد دیابت، دیابت در دوران بارداری است. متخصص تغذیه برای دیابت بارداری، برنامه‌های غذایی را ارائه می‌دهد که سلامت مادر و فرزندش تامین شود و عوارض دیابت بر جنین تاثیر نگذارد. از جمله عوارض دیابت در دروان بارداری، تولید نوزادانی با وزن بالا و ابتلا به یرقان است.

مشاور دیابت کیست؟ + معرفی متخصص تغذیه دیابت باسابقه - 5 - مشاور دیابت -

متخصص تغذیه و مشاور دیابت دکتر کرمانی

دکتر محمد صادق کرمانی با تاسیس شرکت طراوت به اندام پارسیان، سال‌ها به تحقیق و مطالعه و بررسی انواع رژیم‌های غذایی موجود پرداخت و در نهایت به متد جدیدی در برنامه‌های غذایی رژیمی رسید که برای افراد دارای اضافه وزن، افراد دارای کمبود وزن، بیماران دیابتی، مادران باردار و کودکان و نوجوانان قابل موثر و مفید است؛ بدون آنکه گروه غذایی و یا وعده غذایی مهمی از برنامه روزانه افراد حذف شود.

رژیم‌های لاغری و دیگر انواع رژیم‌های دکتر کرمانی با توجه به وضعیت سلامتی فرد و نیاز بدن او ارائه می‌شود؛ از جمله افراد مبتلا به دیابت و قند بالا. این برنامه‌های غذایی بدون حذف وعده غذایی و همراه با میان‌وعده نیز هستند.

همچنین مشاوران تغذیه مرکز دکتر کرمانی در تمام مدت رژیم، همراه با شما عزیزان هستند و به سوالات شما پاسخ می‌دهند تا کاملا ایمن وزن خود را مدیریت کنید.

امروزه ساکن هر نقطه از کشور عزیزمان باشید به راحتی و آنلاین می‌توانید به بهترین پزشکان متخصص تغذیه دسترسی داشته باشید.

رژیم 21 روزه دکتر کرمانی

مشاوره آنلاین تغذیه دیابت برای کاربران خارج از کشور

همچنین مشاوره و ارائه آنلاین رژیم غذایی دیابت و کاهش وزن به کاربران خارج از کشور نیز فعال است تا با مشاور دیابت و کاهش وزن شرکت به اندام دکتر کرمانی با شماره تماس0937268157 در ارتباط باشند.

ویژگی مهم دیگر امکان مشاوره کاهش وزن و دیابت رایگان برای تمامی کاربران، رژیم‌گیرندگان دکتر کرمانی و کسانی که به تازگی به دنبال کاهش وزن و کنترل بیماری قند خود هستند، وجود دارد.

آنچه از مقاله مشاور دیابت آموختیم:

مراجعه به مشاور دیابت و متخصص تغذیه دیابت از جمله مواردی است که بیماران دیابتی باید در کنار ورزش و سبک زندگی سالم، در روتین ماهانه خود داشته باشند تا بتوانند قند خود را کنترل کرده و عوارض بیماری دیابت را کاهش دهند. پزشک تغذیه برای دیابت، رژیم غذایی سالمی ارائه می‌دهد که هم نیاز بدن بیمار را تامین و هم از گسترش این بیماری جلوگیری می‌کند. این برنامه غذایی توسط مشاور تغذیه دیابت چک می‌شود تا به درستی اجرا شده و قند خون را در سطح متعادلی حفظ کند. برای دریافت رژیم غذایی دیابت و کاهش وزن، می‌توانید از هر نقطه از جهان با مشاور دیابت رایگان شرکت به اندام دکتر کرمانی در ارتباط باشید و سوالات تغذیه‌ای خود را بپرسید و رژیم غذایی دیابت دریافت کنید.

میانگین امتیاز 5 از 5
-