این رژیم، دوست بسیار نزدیک شما است

خانه » رکوردداران » رکوردداران قدیم » این رژیم، دوست بسیار نزدیک شما است
رکورددار کاهش وزن رژیم لاغری دکتر کرمانی کاهش وزن

یحیی نادیان

مصاحبه اختصاصی ما با یحیی نادیان جدیدترین رکورددار وب سایت دکتر کرمانی

آقای یحیی نادیان، 45 ساله و ساکن استان خوزستان جدیدترین رکورددار سایت دکتر کرمانی است که موفق شده است تاکنون 56 کیلوگرم کاهش وزن داشته باشد.
گفت و گوی ما را با آقای نادیان بخوانید:
از سن ۳۰ سالگی وزن من رو به افزایش رفت و کم کم به یک مشکل تبدیل شد. بیماری های چربی خون، کبد چرب، پادرد و کمردرد، خروپف هایی که خانواده را آزار می داد و حس بدی که نسبت به از هیکلم داشتم، باعث شد برای لاغری تصمیم جدی بگیرم. خواهر خودم تحت نظر دکتر کرمانی بود و توانست حدود ۴۰ کیلوگرم وزن کم کند و من از طریق ایشان با دکتر آشنا شدم.
بزرگ ترین تغییری که برای کاهش وزن انجام دادم این بود که الگوی مصرف غذایی ام را اصلاح کردم و به اندازه ی لازم غذا خوردم. اولین باری که دیدم وزنم کاهش پیدا کرده است خیلی خوشحال شدم و حس خود باوری پیدا کردم و ۱۸ماه طول کشید تا به وزن کنونی ام برسم.

وزن اولیه: 130 کیلوگرم

وزن پایانی: 74 کیلوگرم
میزان کاهش وزن: 56 کیلوگرم

رژیم دکتر کرمانی، درمرحله اول اصلاح الگوی مصرف و نحوه دریافت کالری را آموزش داد و اینکه چطور به رژیم خود وفادار باشیم. همیشه و در همه حال راهنمایی های مشاورین و اعلام میزان کالری غذاها در سایت، به من کمک می کرد.
قبل از این خودسرانه رژیم می گرفتم، از میزان غذایم کم می کردم و بعد از مدتی که می دیدم وزنم اصلا کم نمی شود، پشیمان می شدم و دوباره به پرخوری روی می آوردم، تا اینکه توانستم با رژیم صحیح و علمی دکتر کرمانی با الگوی صحیح مصرف و میزان کالری دریافت شده در روز مصرف لبنیات، چاشنی، میوه جات و غذاها را طبق برنامه انجام داده و به نتیجه برسم.
کاهش وزن از چیزی که فکر می کردم راحت تر بود. تقریبا ۲ماه است که کاهش وزنم را تثبیت کرده ام و براساس میزان کالری دریافتی و همچنین ورزش کردن سعی می کنم از بازگشت وزن جلوگیری کنم.
شروع برنامه رژیم بسیار عالی بود و من خودم هم فکر نمی کردم که این میزان غذا، در برنامه غذایی ام گنجانده شود. اگر با اصول تغذیه پیش بروید، اتوماتیک وار معده کوچک می شود و با همان وعده های برنامه ی رژیم سیر می شوید.
برنامه رژیم دکتر کرمانی، تنوع غذایی بسیار جالبی دارد. همه نوع غذا و دسر و … در این برنامه گنجانده شده و برای هر سلیقه ای مناسب است. من لیست دلخواه را پسندیدم، چون هر غذایی که میل داشتم را انتخاب می کردم و حسرت نخوردن را به دلم نگذاشتم و لاغرهم شدم. از برنامه خوب به اندام، بسیار سپاسگزارم.

حالا که وزنم متناسب شده، زندگی روزمره برایم نشاط آور شده و اعتماد به نفس از دست رفته ام دوباره برگشته است. چابکی در کارهایم به چشم می آید، به طوری که اطرافیانم می گویند خیلی چابک، خستگی ناپذیر و با نشاط شدی.
در مدت کاهش وزن توانستم اعتماد به نفس، نشاط و ازهمه مهم تر سلامتی کاملم را به دست آورم. به این صورت که دیگر چربی خون از نوع بد ندارم، کبدم دیگر چرب نیست و کمردردهای فراوانی که داشتم هم برطرف شده است.
غذای سالم موردعلاقه ام که زیاد هم می خورم، ماهی کبابی شکم پر است که از سبزیجات و تمبرهندی تهیه می شود و خوزستانی ها استاد طبخ این نوع ماهی هستند.
آخرین غذای سالمی که در لیست موردعلاقه هایم قرار دارد بریانی اصفهانی است و اگر بخواهم یک وعده غذای دلخواه به خودم بدهم، پلو شیرازی است.
با قوی کردن اراده واعتماد به نفسم و با استفاده از دستورات دکتر تغذیه و راهنمایی های ایشان، توانستم مواد مضر و چاق کننده را از برنامه غذایی ام حذف کنم و الگوی غذای خوردنم را تغییر دهم. محدودیت های غذایی برایم مشکل ساز نبودند و حتی مرا به زندگی امیدوارتر کرده اند.
از داروی لاغری تحت هیچ شرایطی استفاده نکردم، چون این گونه داروها به گفته دکتر تغذیه بسیار مضر و کشنده می باشد، فقط طبق توصیه دکتر تغذیه از مکمل مولتی ویتامین مینرال استفاده کردم.
اعتماد به نفس و اراده آهنین، سلامتی به دست آمده و خوش تیپ بودن به من انگیزه می دهد تا این سبک زندگی را ادامه دهم. من ابتدا ورزش را از ۱۰ دقیقه در روز شروع کردم، روز به روز به این میزان اضافه کردم و بدنم را عادت دادم به ورزش کردن و تحرک و چابکی، تا اینکه در حال حاضر یک ساعت صبح و یک ساعت بعدازظهر پیاده روی می کنم.
پیاده روی ورزشی است که بیشتر اوقات انجام می دهم چون پیاده روی سریع، مادر تمام ورزش هاست و به طور همزمان، چربی سوزی را در تمامی اندام های بدن انجام می دهد. ورزش هوازی موردعلاقه ام هم دوچرخه سواری است، چون چربی سوزی زیادی دارد. همچنین ورزش دو فوتبالی تاثیر بسیار زیادی در کاهش وزن دارد بدین صورت که بعد از حدود نیم ساعت پیاده روی و گرم شدن بدن،۲۰ ثانیه می دویم و ۱۰ثانیه راه می رویم. دوباره ۲۰ثانیه و به همین صورت برای نیم ساعت ادامه می دهیم. این ورزش بسیار تاثیرگذار و شاداب کننده است، البته در وزن های بالا توصیه نمی شود!

نگران این نیستم که وزنم برگردد، چون اراده ی قوی دارم و برنامه به اندام حامی ام است.در طول برنامه وسوسه نشدم رژیمم را بشکنم، چون اگر روزهای اول رژیم مقاومت کردی و اراده ات را قوی کردی، دیگر هیچ نیرویی نمی تواند فعل خواستن را از تو بگیرد.هدفم برای امسال، زندگی بهتر به همراه سلامتی و تثبیت وزن فعلی تا آخر عمر است.
در مواقع گرسنگی، در منزل از سبزیجاتی مانند هویج و سالاد که بدون کالری هستند مصرف می کردم و معده ام را طوری پرورش دادم که هر غذایی که می خواهم را در زمان و وعده خودش مصرف کنم و به مرور زمان، این برایم یک عادت شد.
کاهش وزن بر روی روابط اجتماعیم هم بسیار تاثیرگذاربود. آدم های چاق زیادی در اجتماع طرد شده اند که کمتر کسی با آنها ارتباط برقرار می کند. چطور می شود مثلا وزن من 130 کیلوگرم باشد و همسرم ۶۰ کیلوگرم و او راضی باشد که با چنین آدم چاقی که همه به او بد نگاه می کنند زندگی کند.
سه توصیه اصلی ام برای غذا خوردن این است که همیشه سعی کنید سر وقت غذا بخورید، از لقمه های کوچک استفاده کنید و معده را به بلعیدن لقمه های کوچک عادت دهید و تا می توانید غذا را در دهان بجوید.
دوستان عزیز خواستن توانستن است و اینکه به خودتان تلقین کنید نمی توانم رژیم بگیرم اشتباه بزرگی است!
شما باید روی قوی شدن اراده تان کار کنید، اینکه رژیم را به چه صورتی شروع کنید و با توصیه های برنامه جلو بروید. باید فکر کنید این رژیم دوست بسیار نزدیک شما است، حتی از پدرو ومادر به شما نزدیکتر. پس حسش کند، در این صورت می بینید نمی توانید به آن وفادار نباشید.


ثبت نام رژیم اینترنتی به اندام دکتر کرمانی
4.7/5 - (3 امتیاز)
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*