رژیم لاغری سه روزه + نمونه برنامه غذایی

خانه » رژیم ها » رژیم لاغری » رژیم لاغری سه روزه + نمونه برنامه غذایی
رژیم 3 روزه

این روزها که حتی غذای فست فودی هم برخلاف اسمش به اندازه کافی سریع آماده نمی‌شود، بسیاری از ما به دنبال رژیم لاغری سریع هستیم. طرفداران این رژیم ادعا می‌کنند که می‌توانید با این رژیم لاغری سریع سه روزه به وزن ایده‌آل‌تان برسید. اگر سعی دارید عدد روی ترازو را تغییر دهید و وسوسه شدید که این رژیم را دنبال کنید، در ادامه با هم این رژیم را بررسی خواهیم کرد. هدف این رژیم افرادیست که می‌خواهند لاغری سریع در سه روز را تجربه کنند. این رژیم ادعا دارد اگر به طور دقیق از آن پیروی شود، طی ۳ روز بیش از ۵ کیلو وزن کم می‌کنید.

رژیم لاغری سه روزه چگونه رژیمی است؟

برنامه این رژیم غذایی از سه بخش صبحانه، نهار و شام تشکیل شده است. البته اگر یک فنجان تن ماهی یا دو هات داگ، به علاوه میوه و سبزیجات در کنار آن را بتوان اسمش را شام گذاشت. یکی از فروشنده‌های این رژیم ادعا می‌کند رژیم لاغری ۳ روزه از نظر شیمیایی و آنزیمی متعادل است، اما این حرف در حد یک ادعاست و هنوز از نظر علمی بررسی نشده. در این رژیم چیز زیادی برای خوردن ندارید. در روز اول ۸۷۰ کالری دریافت می‌کنید و در روزهای بعد نیز اوضاع زیاد فرق نمی‌کند.

رژیم 3 روزه

 در رژیم لاغری سه روزه چه چیزهایی می‌توان خورد؟

در این رژیم به مدت سه روز غذاهای ساده‌ای می‌خورید که به احتمال زیاد در آشپزخانه‌تان وجود دارد.

غذاهایی که در رژیم سه روزه مجاز به مصرف آن هستید، عبارتند از:

 • موز
 • سیب
 • گریپ فروت
 • قهوه تلخ
 • آب
 • نان کامل
 • کره بادام زمینی
 • هات داگ
 • بروکلی
 • هویج
 • پنیر چدار
 • بستنی وانیلی
 • تخم مرغ
 • دانه‌های سبز

نمونه برنامه غذایی یک روز از رژیم لاغری سه روزه

برنامه غذایی یک روز از رژیم لاغری ۳ روزه را در ادامه بررسی می‌کنیم:

صبحانه

 • قهوه تلخ یا آب
 • نیمی از یک گریپ فروت
 • یک لایه نان تست همراه با بادام زمینی

نهار

 • نصف فنجان ماهی تن
 • یک لایه نان تست
 • یک فنجان قهوه تلخ
 • چای یا آب

شام

 • حدود ۹۰ گرم گوشت قرمز یا سفید
 • ۱ فنجان لوبیا
 • ۱ فنجان هویج
 • ۱ عدد سیب
 • ۱ فنجان بستنی وانیلی

رژیم 3 روزه

در رژیم لاغری سه روزه چه چیزهایی نمی‌توان خورد؟

به افرادی که رژیم لاغری سه روزه می‌گیرند توصیه می‌شود که بیشتر از مقدار تعیین شده غذا نخورند. باید طبق دستور غذایی رژیم پیش بروند و امکان جایگزینی وعده‌ها در آن وجود ندارد با این حال بعضی وب سایت‌ها می‌گویند به جای ماهی تن از پنیر خامه‌ای استفاده کنید.

در رژیم لاغری ۳ روزه چگونه غذاها را تهیه کنیم؟

غذای خاصی در رژیم مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. شاید نیاز به بخار پز کردن سبزیجات داشته باشید یا  آنها را به صورت خام مصرف کنید. در رژیم سه روزه نیازی به خرید غذاها و وعده‌های بسته بندی شده خاصی نیست.

همچنین میتوانید در صورت نیاز به صفحه رژیم لاغری سریع ما هم سری بزنید و از مزایا این رژیم هم با خبر بشید.

محدودیت‌های غذایی رژیم لاغری سه روزه

 • گیاه خوارها و وگان‌ها: این برنامه غذایی برای گیاه خواران یا وگان‌ها مناسب نیست.
 • افرادی که رژیم فاقد گلوتن دارند: این رژیم غذایی دارای کراکر و نان تست است که هر دو حاوی گلوتن هستند.
 • افراد ورزشکار: در این رژیم ورزش کردن توصیه نمی‌شود چون با دریافت انرژی کم قادر به ورزش کردن و انجام فعالیت فیزیکی نخواهید بود.
 • افرادی که نیاز به پشتیبانی دارند: رژیم لاغری سه روزه تیم پشتیبانی ندارد و شما رژیم را با مسئولیت خود می‌گیرید.

نظر متخصصین تغذیه و کارشناسان  درباره رژیم غذایی سه روزه

متخصصین تغذیه معتقدند در هررژیمی اگر روزانه کمتر از ۹۱۰ کالری غذا بخورید، مسلما وزن کم خواهید کرد. اما کاهش ۵ کیلو در ۳ روز  ناسالم و باورنکردنی است. برای کاهش تنها نیم کیلو از وزن‌تان باید از کالری دریافتی روزانه خود ۵۰۰ کالری آن هم به مدت یک هفته کم کنید. با این کار در طول ۷ روز ۳٫۵۰۰ کالری کمتر غذا خورده‌اید. برای کاهش ۵ کیلو در سه روز باید کالری دریافتی خود را تا ۳۵٫۰۰۰ کالری کاهش دهید. آیا چنین کاری در ۳ روز ممکن است؟

متخصصین حرفه‌ای تغذیه، کاهش وزن آهسته و پیوسته را توصیه می‌کنند و از افراد می‌خواهند بیش از یک تا نیم کیلو در هفته وزن کم نکنند. در غیر اینصورت عضله و آب بدن را از دست می‌دهند و استخوان‌ها ضعیف می‌شوند. در چنین رژیم‌هایی احتمال بازگشت وزن نیز بسیار بالاست.

چه کسانی نمی‌توانند رژیم لاغری سه روزه بگیرند؟

رژیم لاغری ۳ روزه کم کالری است اما چربی، نمک و کلسترول کمی ندارد. چنین رژیمی برای افراد مبتلا به بیماری‌هایی نظیر دیابت، فشار خون بالا، بیماری قلبی و کلسترول بالا مناسب نیست. درست است که اگر اضافه وزن دارید، کاهش وزن اصلی‌ترین راه برای پیشگیری و مدیریت این مشکل است اما هر نوع کاهش وزنی درست نیست. باید از روشی سالم که شامل مواد مغذی مناسب و ورزش باشد استفاده کنید.

رژیم 3 روزه

مضرات رژیم لاغری سه روزه چیست؟

در طول سه روز محرومیت غذایی شما بدن‌تان را از دریافت ویتامین‌ها و مواد معدنی محروم می‌کنید. اگر بخواهید رژیم لاغری سه روزه را به مدت چند هفته ادامه دهید، بدون شک وزن زیادی کم می‌کنید، اما به شدت دچار سوء‌ تغذیه خواهید شد.

در این رژیم هیچ گونه فعالیت ورزشی جدی توصیه نمی‌شود و همین امر نشانه‌ی کیفیت پایین آن است.

ضعف و بی‌حالی از اصلی ترین و مشکل سازترین عوارض این رژیم هستند که گاهی ممکن است فرد را با مشکلات روحی و فشار روانی زیادی مواجه کند. بنابراین به طور کلی عوارض و مضرات رژیم لاغری ۳ روزه را می‌توان به موارد زیر دسته بندی کرد:

 • ضعف و بی‌حالی
 • سوءتغذیه
 • یبوست
 • ریزش مو
 • ناراحتی‌های گوارشی
 • کم آب شدن بدن
 • کمبود ویتامین و املاح معدنی
 • بازگشت وزن سریع
 • افزایش فشار خون
 • افزایش کلسترول‌های بد و ….

نکته‌ی پایانی

رژیم لاغری سه روزه یک برنامه بسیار کم کالری است که در آن از غذاهای ساده و کم هزینه استفاده می‌شود. این رژیم احتمالا سبب کاهش وزن در کوتاه مدت خواهد شد و چون میزان کالری دریافتی‌تان بسیار پایین می‌آید، قابل تحمل نیست و زود رژیم را رها می‌کنید.

در رژیم لاغری سه روزه هیچگونه تعادل مواد مغذی وجود ندارد. برخی از غذاهای توصیه شده در رژیم سه روزه سرشار از نمک و چربی هستند که برای افراد مبتلا به بیماری قلبی، فشار خون بالا، دیابت یا کلسترول بالا مشکل ساز است. همچنین در این رژیم، ویتامین، مواد معدنی و فیبر کافی دریافت نمی‌کنید.

رژیم سه روزه لذت غذا خوردن را از افراد رژیمی می‌گیرد. سه روز در هفته‌ای که فرد این رژیم را رعایت می‌کند، نمی‌تواند جای دیگری غذا بخورد و تنها به تعداد خاصی از غذاها محدود می‌شود. رژیم‌های کسل کننده و فاقد تنوع، میزان تعهد را برای فرد دشوار می‌کنند. همچنین وسوسه پرخوری در چهار روز دیگر هفته بسیار بالاست. همیشه به خاطر داشته باشید هنگام کاهش وزن باید آهسته و پیوسته وزن کم کنید.

طعم واقعی روزمنو رو تو رژیم دکتر کرمانی بچش!
تا حالا این جمله رو شنیدی که بخورید و بیاشامید اما اسراف نکنید؟ واقعیتشم همینه خدا ما رو از هیچ نعمتی محروم نکرده، چرا ما خودمونو محروم کنیم؟
بهترین راه برای کاهش وزن اینه که همه چیز بخوری، اما به اندازه. درست همون چیزی که تو لیست روزمنوی دکتر کرمانی می‌تونی تجربه‌ش ‌کنی.

بدون محدودیت غذایی به اندام ایده‌آل برس
برای ثبت نام کلیک کن
kermany

3.9/5 - (175 امتیاز)
  به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما

زهرا ۰۷ بهمن ۱۴۰۱

سلام خدا قوت موارد گفته شده را باهم میتونیم بخوریمویا اینکه یک گزینه رو انتخاب کنیم؟ هر سه روز تکرار کنیم ؟

کارشناس به اندام ۰۸ بهمن ۱۴۰۱

سلام سلامت باشید عزیزم هر سه مورد رو میتونین در وعده استفاده کنید

سمیرا ۲۸ دی ۱۴۰۱

سلام دکتر اگر بخواهیم روزی ۲۵۰ کالری دریافت کنیم در ۳ روز چقدر لاغر میشیم

کارشناس به اندام ۲۹ دی ۱۴۰۱

سلام عزیزم اصلا چنین میزان دریافتی توصیه نمیشه به بدن اسیب جدی وارد میشه که قابل جبران نیست لاغری قاعده واصول داره به هیچ عنوان رژیگ سخت نگیرید

امیرپور ۱۸ دی ۱۴۰۱

سلام این مواد یا غذاهایی که تو رژیم سه روزه گفته شدن رو تو هر وعده همه رو باید بخوریم یا فقط یکیشون رو انتخاب کنیم

کارشناس به اندام ۱۹ دی ۱۴۰۱

سلام دوست خوبم همه موارد باید استفاده بشه یا ذکر نشده

معصومه زمانی ۱۷ دی ۱۴۰۱

معصومه هستم چاقی شکم وباستن دارم قدم 160وزنم 80 چکار کنم که وزنم پایین بیاد لطفا کمکم کنید اقای دکتر خیلی از خودم بدم میاد هم چربی دارم وهم فشار

کارشناس به اندام ۱۸ دی ۱۴۰۱

سلام خانم زمانی عزیزم برای لاغری باید برنامه غذایی اصولی وداشته باشید شما میتونین روی این لینک ضربه بزنید و ثبت نام برای رژیم وانجام بدین ازالان هم شروع کنید تا عید تغییر خوبی رو دارین

محمد علی ۰۶ دی ۱۴۰۱

سلام من 2 کیلو اضافه دارم‌ میخام توی ۳ الی ۴ وزن کم کنم به نظر شما این برنامه خوبه

کارشناس به اندام ۱۱ دی ۱۴۰۱

سلام اقا محمدعلی همه متخصصین کاهش وزن اهسته وپیوسته ورژیم اصولی که همه گروه ها رو داشته باشه توصیه میکنن گرفتن چنین رژیم هایی با مسئولیت خودتون هست برای اینکه مشکلی بوجود نیاد وکاهش وزن اصولی حتی برای چندکیلو داشته باشید روی لینک کلیک کنید

Sara ۱۷ آذر ۱۴۰۱

سلام من وزنم ۶۳ و ۱۴ سالمه استاندارد ترین رژیمتون ک بیشترین میزان کم کردن در هفته رو داره رو میتونید معرفی کنید

کارشناس به اندام ۱۹ آذر ۱۴۰۱

سلام ساراجان .رژیم کودک و نوجوان دکتر کرمانی با رعایت همه استاندارد ها بهترین انتخابت میتونه باشه چون هم براساس سن خودت تنظیم میشه هم به سلامتی و رشدت آسیبی نمیزنه .میانگین کاهش وزن در ماه بارعایت رژیم بین 3تا4 کیلو هست .میتونی برای ثبت نام و دریافت این رژیم به این لینک مراجعه کنی .

0 ۰۵ آذر ۱۴۰۱

سلام من هانیه هستم وزنم 68قدم 160 22سالم هست میخوام به وزنم 64 برسم چیکار کنم باید😔😔

کارشناس به اندام ۰۶ آذر ۱۴۰۱

سلام هانیه عزیز .برای کاهش وزن باید ورزش کنی و تغذیه مناسبی داشته باشی و از رژیمی استفاده کنی که متناسب با شرایط جسمانی خودت باشه .رژیم دکتر کرمانی بارعایت همه استاندارد ها میتونه بهترین انتخاب شما باشه چون هم مناسب سن و شرایط جسمانی خودت تنظیم میشه هم امکان انتخاب دلخواه غذاها رو داره و این خودش باعث میشه اجرا کردن برنامه برات راحتتر باشه .میتونی برای ثبت نام و دریافت رژیم به این لینک مراجعه کنی

0 ۰۴ آذر ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر میشه به جای بادام زمینی چیز دیگه ای هم استفاده کرد؟

کارشناس به اندام ۰۶ آذر ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر .شیر انجیر کنجد یا اب هویج رو میشه جایگزین بادام زمینی کرد .عزیزم اگه میخوای کاهش وزن داشته باشی و سالم به وزن ایده آلت برسی رژیمی بگیر که اصولی باشه و متناسب با شرایط جسمانی خودت تنظیم بشه رژیم های چند روزه و تک غذایی کمکی به کاهش وزنت نمیکنه که هیچ ممکنه مشکلات دیگه ای رو هم برات به وجود بیاره .میتونی برای ثبت نام و دریافت رژیم غذایی مناسب خودت به این لینک مراجعه کنی

سوگل ۱۰ آبان ۱۴۰۱

سلام این رژیم ۳ روزه بالا مثلن برای صبحانه یکی هم موارد انتخاب کنیم؟یا همشو بخوریم؟🙄😐

کارشناس به اندام ۱۲ آبان ۱۴۰۱

سلام عزیزم این رژیم رو ما تایید و توصیه نمیکنیم اصلا .صبحانه و ناهار و شام مقاله بالا هم به عنوان نمونه ذکر شده .برای کاهش وزن بهتره رژیمی بگیرید که اصولی باشه و زیر نظر پزشک تغذیه تا هم بتونید وزن کم کنید هم سبک تغذیه تون اصلاح بشه که بتونید وزنتون رو نگه دارید .رژیم دکتر کرمانی با رعایت همه استاندارد ها میتونه بهترین انتخابتون باشه .برای ثبت نام و دریافت این رژیم به این لینک میتونید مراجعه کنید .

مریم ۰۱ مهر ۱۴۰۱

سلام و درود برشما دکتر کرمانی لطف کردن رژیم رایگان گذاشتن ولی اینستا فیلتر شده و دسترسی به سایت مقدور نیست متاسفانه

کارشناس به اندام ۰۲ مهر ۱۴۰۱

سلام مریم جان .فعلا دوره آموزشی برگزار نمیشه تا مشکل اینترنت و اینستاگرام برطرف بشه عزیزم .

Hadis ۲۰ شهریور ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید من ۱۵ سالمه و ۷۵ کیلو ام با پیاده روی و دویدن چقدر میشه وزن کم کرد در ۵ روز؟

کارشناس به اندام ۲۲ شهریور ۱۴۰۱

سلام حدیث جان .برای اینکه بتونی وزن کم کنی فقط پیاده روی و دویدن کافی نیست .باید تغذیه رو رعایت کنی و از رژیمی استفاده کنی که متناسب با شرایط جسمانی خودت باشه .رژیم کودک و نوجوان دکتر کرمانی متناسب با سن و شرایط خودت تنظیم میشه علاوه بر اینکه کمکت میکنه وزن کم کنی به سلامتی و رشدت هم آسیبی نمیزنه .استاندارد کاهش وزن هم در ماه بارعایت رژیم بین 3تا4 کیلو هست .برای ثبت نام و دریافت رژیم میتونی به این لینک مراجعه کنی

نگین ۲۶ مرداد ۱۴۰۱

سلام من نگین هستم وزنم 85قدم 163و 23سالم هست میخوام وزنم ب 50برسه چیکار کنم باید 😔😔

کارشناس به اندام ۳۰ مرداد ۱۴۰۱

سلام نگین جان .برای کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام باید رژیم غذایی مناسب با شرایط جسمانی خودت داشته باشی.رژیم دکتر کرمانی بهترین انتخابت میتونه باشه چون بر اساس مشخصات فردی خودت تنظیم میشه و بارعایت همه استاندارد ها آسیبی به سلامتیت نمیزنه .برای دریافت و ثبت نام این رژیم میتونی به این لینک مراجعه کنی

Beeg ۲۲ مرداد ۱۴۰۱

سلام دکتر من ۲۲سالمه قدم ۱۸۵و وزن من ۸۷الان چند سالی هست که این شماره وزنن نه بالا میره نه پایین میاد باید چیکار کنم که بیارمش پایین (با اینکه هم همهچی میخورم »!؟

کارشناس به اندام ۲۳ مرداد ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر .برای اینکه بتونید وزن کم کنید باید رژیمی بگیرید که مناسب شرایط جسمانی خودتون باشه و زیر نظر کارشناس تغذیه .برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید .

ملیکا ۳۰ تیر ۱۴۰۱

سلام‌من ملیکا هستم ۱۲‌سالم هست‌۵۰ کیلو هم دلم‌میخواد ۳۵ کیلو شم

کارشناس به اندام ۰۲ مرداد ۱۴۰۱

سلام ملیکا جان .برای اینکه بتونی وزنت رو کم کنی و به تناسب اندام برسی باید رژیم مناسب با سن خودت بگیری .رژیم نوتریکا دکتر کرمانی میتونه بهترین انتخابت باشه .برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کن

فاطمه ۲۱ تیر ۱۴۰۱

سلام من ۶۶کیلو هستم قدم ۱۶۷هستش به نظرتون من اضافه وزن دارم

کارشناس به اندام ۲۲ تیر ۱۴۰۱

سلام فاطمه جان .عزیزم برای محاسبه وزن ایده ال به این لینک مراجعه کن

هانا ۳۰ خرداد ۱۴۰۱

سلام من هانا هستم من ۵۶ کیلو وزن دارم و مخام حداقل به ۴۰ کیلو برسم باید چه کار کنم ممنون میشم راهنماییم کنید

کارشناس به اندام ۳۱ خرداد ۱۴۰۱

سلام هانا جان اگر تو سن کودکی و نوجوانی هستی پیشنهاد می‌کنیم از رژیم کاهش وزن کودک و نوجوان دکتر کرمانی استفاده کنی که مناسب سنت هست و به رشد سالمت کمک می‌کنه برای دریافت این رژیم به این لینک مراجعه کنید

فاطمه ۲۸ خرداد ۱۴۰۱

سلام من۱۴سالمه ودخترهستم۴۸..۴۹کیلووزن دارم ۱۵۰ ام قدم!وزنم مناسبه؟

کارشناس به اندام ۳۰ خرداد ۱۴۰۱

سلام فاطمه جان برای این که متوجه میزان اضافه وزنت بشی مشخصات جسمانیت رو در این لینک وارد کنید

محیا ۲۰ خرداد ۱۴۰۱

سلام من۱۴ سالمه و ۶۰ کیلو هستم قدمم ۱۶۰ میخوان به ۵۲ کیلو برسم امکانش هست میشه راهنمایی کنین

کارشناس به اندام ۲۱ خرداد ۱۴۰۱

سلام محیا جان بله حتما می‌تونی به وزن دلخواهت برسی مصرف نان و برنج و قند و شکر و تنقلات ناسالم و شیرینی‌هارو کم کن ورزش منظم و پیاده روی روزانه داشته باش و از همه مهم‌تر از یه رژیم اصولی کاهش وزن استفاده کن که مناسب سنت باشه برای دریافت رژیم کودک و نوجوان دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کن

مژگان ۱۹ خرداد ۱۴۰۱

سلام من مژگان هستم۲۷سالمه قدم۱۶۵وزنم۸۰کیلو میخواستم در مدت یک ماه ده کیلو وزپ کم کنم لطفا راهنماییم کنید . ممنونم.

کارشناس به اندام ۲۱ خرداد ۱۴۰۱

سلام مژگان جان شما با یه رژیم اصولی در ماه می‌تونی بین 3 تا 4 کیلو وزن کم کنی مصرف نان و برنج و قند و شکر و تنقلات ناسالم و شیرینی‌هارو کم کن ورزش منظم و پیاده روی روزانه داشته باش و از همه مهم‌تر از یه رژیم اصولی کاهش وزن استفاده کن در حال حاضر تا 24 خرداد کمپین ریست فکتوری داریم که در اون شما میتونی با پرداخت مبلغ 3 ماه رژیم از ما 4 ماه رژیم تغذیه رو دریافت کنی یعنی در واقع 1 ماه رژیم رو مهمون ما هستی برای دریافت این رژیم به این لینک مراجعه کن

بهاره ۱۹ خرداد ۱۴۰۱

من 8 ساله هستم 27 کیکو وزنم هست میخوام 8 کیلو هم کم کنم چکار کنم

کارشناس به اندام ۲۱ خرداد ۱۴۰۱

سلام بهاره جان با توجه به سنت باید از یه رژیم اصولی تغذیه استفاده کنی که به بدنت آسیب نزنه و به رشد سالمت کمک کنه پیشنهاد می‌کنیم که از رژیم کاهش وزن کودک و نوجوان دکتر کرمانی استفاده کنی که مناسب سنت هست برای دریافت این رژیم به این لینک مراجعه کن