رژیم لاغری سه روزه سریع + نمونه برنامه غذایی

خانه » رژیم ها » رژیم لاغری » رژیم لاغری سه روزه سریع + نمونه برنامه غذایی
رژیم 3 روزه

این روزها که حتی غذای فست فودی هم برخلاف اسمش به اندازه کافی سریع آماده نمی‌شود، بسیاری از ما به دنبال رژیم لاغری سریع هستیم. طرفداران این رژیم ادعا می‌کنند که می‌توانید با این رژیم لاغری سریع سه روزه به وزن ایده‌آل‌تان برسید. اگر سعی دارید عدد روی ترازو را تغییر دهید و وسوسه شدید که این رژیم را دنبال کنید، در ادامه با هم این رژیم را بررسی خواهیم کرد. هدف این رژیم افرادیست که می‌خواهند لاغری سریع در سه روز را تجربه کنند. این رژیم ادعا دارد اگر به طور دقیق از آن پیروی شود، طی ۳ روز بیش از ۵ کیلو وزن کم می‌کنید.

رژیم لاغری سه روزه چگونه رژیمی است؟

برنامه این رژیم غذایی از سه بخش صبحانه، نهار و شام تشکیل شده است. البته اگر یک فنجان تن ماهی یا دو هات داگ، به علاوه میوه و سبزیجات در کنار آن را بتوان اسمش را شام گذاشت. یکی از فروشنده‌های این رژیم ادعا می‌کند رژیم لاغری ۳ روزه از نظر شیمیایی و آنزیمی متعادل است، اما این حرف در حد یک ادعاست و هنوز از نظر علمی بررسی نشده. در این رژیم چیز زیادی برای خوردن ندارید. در روز اول ۸۷۰ کالری دریافت می‌کنید و در روزهای بعد نیز اوضاع زیاد فرق نمی‌کند.

رژیم 3 روزه

 در رژیم لاغری سه روزه چه چیزهایی می‌توان خورد؟

در این رژیم به مدت سه روز غذاهای ساده‌ای می‌خورید که به احتمال زیاد در آشپزخانه‌تان وجود دارد.

غذاهایی که در رژیم سه روزه مجاز به مصرف آن هستید، عبارتند از:

 • موز
 • سیب
 • گریپ فروت
 • قهوه تلخ
 • آب
 • نان کامل
 • کره بادام زمینی
 • هات داگ
 • بروکلی
 • هویج
 • پنیر چدار
 • بستنی وانیلی
 • تخم مرغ
 • دانه‌های سبز

نمونه برنامه غذایی یک روز از رژیم لاغری سه روزه

برنامه غذایی یک روز از رژیم لاغری ۳ روزه را در ادامه بررسی می‌کنیم:

صبحانه

 • قهوه تلخ یا آب
 • نیمی از یک گریپ فروت
 • یک لایه نان تست همراه با بادام زمینی

نهار

 • نصف فنجان ماهی تن
 • یک لایه نان تست
 • یک فنجان قهوه تلخ
 • چای یا آب

شام

 • حدود ۹۰ گرم گوشت قرمز یا سفید
 • ۱ فنجان لوبیا
 • ۱ فنجان هویج
 • ۱ عدد سیب
 • ۱ فنجان بستنی وانیلی

رژیم 3 روزه

در رژیم لاغری سه روزه چه چیزهایی نمی‌توان خورد؟

به افرادی که رژیم لاغری سه روزه می‌گیرند توصیه می‌شود که بیشتر از مقدار تعیین شده غذا نخورند. باید طبق دستور غذایی رژیم پیش بروند و امکان جایگزینی وعده‌ها در آن وجود ندارد با این حال بعضی وب سایت‌ها می‌گویند به جای ماهی تن از پنیر خامه‌ای استفاده کنید.

در رژیم لاغری ۳ روزه چگونه غذاها را تهیه کنیم؟

غذای خاصی در رژیم مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. شاید نیاز به بخار پز کردن سبزیجات داشته باشید یا  آنها را به صورت خام مصرف کنید. در رژیم سه روزه نیازی به خرید غذاها و وعده‌های بسته بندی شده خاصی نیست.

محدودیت‌های غذایی رژیم لاغری سه روزه

 • گیاه خوارها و وگان‌ها: این برنامه غذایی برای گیاه خواران یا وگان‌ها مناسب نیست.
 • افرادی که رژیم فاقد گلوتن دارند: این رژیم غذایی دارای کراکر و نان تست است که هر دو حاوی گلوتن هستند.
 • افراد ورزشکار: در این رژیم ورزش کردن توصیه نمی‌شود چون با دریافت انرژی کم قادر به ورزش کردن و انجام فعالیت فیزیکی نخواهید بود.
 • افرادی که نیاز به پشتیبانی دارند: رژیم لاغری سه روزه تیم پشتیبانی ندارد و شما رژیم را با مسئولیت خود می‌گیرید.

نظر متخصصین تغذیه و کارشناسان  درباره رژیم غذایی سه روزه

متخصصین تغذیه معتقدند در هررژیمی اگر روزانه کمتر از ۹۱۰ کالری غذا بخورید، مسلما وزن کم خواهید کرد. اما کاهش ۵ کیلو در ۳ روز  ناسالم و باورنکردنی است. برای کاهش تنها نیم کیلو از وزن‌تان باید از کالری دریافتی روزانه خود ۵۰۰ کالری آن هم به مدت یک هفته کم کنید. با این کار در طول ۷ روز ۳٫۵۰۰ کالری کمتر غذا خورده‌اید. برای کاهش ۵ کیلو در سه روز باید کالری دریافتی خود را تا ۳۵٫۰۰۰ کالری کاهش دهید. آیا چنین کاری در ۳ روز ممکن است؟

متخصصین حرفه‌ای تغذیه، کاهش وزن آهسته و پیوسته را توصیه می‌کنند و از افراد می‌خواهند بیش از یک تا نیم کیلو در هفته وزن کم نکنند. در غیر اینصورت عضله و آب بدن را از دست می‌دهند و استخوان‌ها ضعیف می‌شوند. در چنین رژیم‌هایی احتمال بازگشت وزن نیز بسیار بالاست.

چه کسانی نمی‌توانند رژیم لاغری سه روزه بگیرند؟

رژیم لاغری ۳ روزه کم کالری است اما چربی، نمک و کلسترول کمی ندارد. چنین رژیمی برای افراد مبتلا به بیماری‌هایی نظیر دیابت، فشار خون بالا، بیماری قلبی و کلسترول بالا مناسب نیست. درست است که اگر اضافه وزن دارید، کاهش وزن اصلی‌ترین راه برای پیشگیری و مدیریت این مشکل است اما هر نوع کاهش وزنی درست نیست. باید از روشی سالم که شامل مواد مغذی مناسب و ورزش باشد استفاده کنید.

رژیم 3 روزه

مضرات رژیم لاغری سه روزه چیست؟

در طول سه روز محرومیت غذایی شما بدن‌تان را از دریافت ویتامین‌ها و مواد معدنی محروم می‌کنید. اگر بخواهید رژیم لاغری سه روزه را به مدت چند هفته ادامه دهید، بدون شک وزن زیادی کم می‌کنید، اما به شدت دچار سوء‌ تغذیه خواهید شد.

در این رژیم هیچ گونه فعالیت ورزشی جدی توصیه نمی‌شود و همین امر نشانه‌ی کیفیت پایین آن است.

ضعف و بی‌حالی از اصلی ترین و مشکل سازترین عوارض این رژیم هستند که گاهی ممکن است فرد را با مشکلات روحی و فشار روانی زیادی مواجه کند. بنابراین به طور کلی عوارض و مضرات رژیم لاغری ۳ روزه را می‌توان به موارد زیر دسته بندی کرد:

 • ضعف و بی‌حالی
 • سوءتغذیه
 • یبوست
 • ریزش مو
 • ناراحتی‌های گوارشی
 • کم آب شدن بدن
 • کمبود ویتامین و املاح معدنی
 • بازگشت وزن سریع
 • افزایش فشار خون
 • افزایش کلسترول‌های بد و ….

نکته‌ی پایانی

رژیم لاغری سه روزه یک برنامه بسیار کم کالری است که در آن از غذاهای ساده و کم هزینه استفاده می‌شود. این رژیم احتمالا سبب کاهش وزن در کوتاه مدت خواهد شد و چون میزان کالری دریافتی‌تان بسیار پایین می‌آید، قابل تحمل نیست و زود رژیم را رها می‌کنید.

در رژیم لاغری سه روزه هیچگونه تعادل مواد مغذی وجود ندارد. برخی از غذاهای توصیه شده در رژیم سه روزه سرشار از نمک و چربی هستند که برای افراد مبتلا به بیماری قلبی، فشار خون بالا، دیابت یا کلسترول بالا مشکل ساز است. همچنین در این رژیم، ویتامین، مواد معدنی و فیبر کافی دریافت نمی‌کنید.

رژیم سه روزه لذت غذا خوردن را از افراد رژیمی می‌گیرد. سه روز در هفته‌ای که فرد این رژیم را رعایت می‌کند، نمی‌تواند جای دیگری غذا بخورد و تنها به تعداد خاصی از غذاها محدود می‌شود. رژیم‌های کسل کننده و فاقد تنوع، میزان تعهد را برای فرد دشوار می‌کنند. همچنین وسوسه پرخوری در چهار روز دیگر هفته بسیار بالاست. همیشه به خاطر داشته باشید هنگام کاهش وزن باید آهسته و پیوسته وزن کم کنید.

طعم واقعی روزمنو رو تو رژیم دکتر کرمانی بچش!
تا حالا این جمله رو شنیدی که بخورید و بیاشامید اما اسراف نکنید؟ واقعیتشم همینه خدا ما رو از هیچ نعمتی محروم نکرده، چرا ما خودمونو محروم کنیم؟
بهترین راه برای کاهش وزن اینه که همه چیز بخوری، اما به اندازه. درست همون چیزی که تو لیست روزمنوی دکتر کرمانی می‌تونی تجربه‌ش ‌کنی.

بدون محدودیت غذایی به اندام ایده‌آل برس
برای ثبت نام کلیک کن
kermany

۳٫۵/۵ - (۴۳ امتیاز)
  به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما

هانا ۳۰ خرداد ۱۴۰۱

سلام من هانا هستم من ۵۶ کیلو وزن دارم و مخام حداقل به ۴۰ کیلو برسم باید چه کار کنم ممنون میشم راهنماییم کنید

کارشناس به اندام ۳۱ خرداد ۱۴۰۱

سلام هانا جان اگر تو سن کودکی و نوجوانی هستی پیشنهاد می‌کنیم از رژیم کاهش وزن کودک و نوجوان دکتر کرمانی استفاده کنی که مناسب سنت هست و به رشد سالمت کمک می‌کنه برای دریافت این رژیم به این لینک مراجعه کنید

فاطمه ۲۸ خرداد ۱۴۰۱

سلام من۱۴سالمه ودخترهستم۴۸..۴۹کیلووزن دارم ۱۵۰ ام قدم!وزنم مناسبه؟

کارشناس به اندام ۳۰ خرداد ۱۴۰۱

سلام فاطمه جان برای این که متوجه میزان اضافه وزنت بشی مشخصات جسمانیت رو در این لینک وارد کنید

محیا ۲۰ خرداد ۱۴۰۱

سلام من۱۴ سالمه و ۶۰ کیلو هستم قدمم ۱۶۰ میخوان به ۵۲ کیلو برسم امکانش هست میشه راهنمایی کنین

کارشناس به اندام ۲۱ خرداد ۱۴۰۱

سلام محیا جان بله حتما می‌تونی به وزن دلخواهت برسی مصرف نان و برنج و قند و شکر و تنقلات ناسالم و شیرینی‌هارو کم کن ورزش منظم و پیاده روی روزانه داشته باش و از همه مهم‌تر از یه رژیم اصولی کاهش وزن استفاده کن که مناسب سنت باشه برای دریافت رژیم کودک و نوجوان دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کن

مژگان ۱۹ خرداد ۱۴۰۱

سلام من مژگان هستم۲۷سالمه قدم۱۶۵وزنم۸۰کیلو میخواستم در مدت یک ماه ده کیلو وزپ کم کنم لطفا راهنماییم کنید . ممنونم.

کارشناس به اندام ۲۱ خرداد ۱۴۰۱

سلام مژگان جان شما با یه رژیم اصولی در ماه می‌تونی بین 3 تا 4 کیلو وزن کم کنی مصرف نان و برنج و قند و شکر و تنقلات ناسالم و شیرینی‌هارو کم کن ورزش منظم و پیاده روی روزانه داشته باش و از همه مهم‌تر از یه رژیم اصولی کاهش وزن استفاده کن در حال حاضر تا 24 خرداد کمپین ریست فکتوری داریم که در اون شما میتونی با پرداخت مبلغ 3 ماه رژیم از ما 4 ماه رژیم تغذیه رو دریافت کنی یعنی در واقع 1 ماه رژیم رو مهمون ما هستی برای دریافت این رژیم به این لینک مراجعه کن

بهاره ۱۹ خرداد ۱۴۰۱

من 8 ساله هستم 27 کیکو وزنم هست میخوام 8 کیلو هم کم کنم چکار کنم

کارشناس به اندام ۲۱ خرداد ۱۴۰۱

سلام بهاره جان با توجه به سنت باید از یه رژیم اصولی تغذیه استفاده کنی که به بدنت آسیب نزنه و به رشد سالمت کمک کنه پیشنهاد می‌کنیم که از رژیم کاهش وزن کودک و نوجوان دکتر کرمانی استفاده کنی که مناسب سنت هست برای دریافت این رژیم به این لینک مراجعه کن

زینب ۰۷ خرداد ۱۴۰۱

من ۵۵ کیلو ام میخام ۴۹ بشم چکار کن در عرض چند روز لاغر شم؟

کارشناس به اندام ۰۹ خرداد ۱۴۰۱

سلام زینب خانم عزیز مصرف نان و برنج و قند و شکر و تنقلات ناسالم و شیرینی‌هارو کم کن ورزش منظم و پیاده روی روزانه داشته باش و از همه مهم‌تر از یه رژیم اصولی کاهش وزن استفاده کن برای دریافت رژیم کاهش وزن دکتر کرمانی هم به این لینک مراجعه کن

هانیه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام من قدم 162و 60کیلو هستم میخوام بشم 55کیلو چیکار کنم

کارشناس به اندام ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام هانیه جان مصرف نان و برنج و قند و شکر و تنقلات ناسالم و شیرینی‌هارو کم کن ورزش منظم و پیاده روی روزانه داشته باش و از همه مهم‌تر از یه رژیم اصولی کاهش وزن استفاده کن برای دریافت رژیم کاهش وزن دکتر کرمانی هم به این لینک مراجعه کن

دریا ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام اسم من دریا هست من ۱۲ سالمه ۶۷ کیلو ام میخوام با کم ترین مدت ۲۰ کیلو کم کنم آیا امکان پذیر هست اگر هست راهنمای ام کنید

کارشناس به اندام ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام دریا جان شما تو سن رشد هستی و باید خیلی مراقب رژیمی که می‌گیری باشی با یه رژیم درست و سالم و اصولی می‌تونی در یک ماه حدود 3 تا 4 کیلو کم کنی ولی اگر از رژیم‌های غیر اصولی استفاده کنی، هم به رشد و سلامتیت آسیب زدی و هم دوباره وزنت ممکنه به قبل برگرده پیشنهاد می‌کنیم از رژیم کودک و نوجوان دکتر کرمانی استفاده کن که برای بچه های هم سن و سال خودت در نظر گرفته شده تو این رژیم می‌تونی از تمام مواد غذایی استفاده کنی و بدنت دچار هیچ کمبودی نمیشه اگر دوست داری از این رژیم استفاده کنی به این لینک مراجعه کن

معصومه ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام من قدم ۱۶۸ و وزنم ۷۵ کیلو هس میخوام وزنم بشع ۵۵ کیلو چ باید کنم

کارشناس به اندام ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام معصومه جان مصرف نان و برنج و قند و شکر و تنقلات ناسالم و شیرینی‌هارو کم کن ورزش منظم و پیاده روی روزانه داشته باش و از همه مهم‌تر از یه رژیم اصولی کاهش وزن استفاده کن برای دریافت رژیم کاهش وزن دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کن

حسین احمدی ۲۰ فروردین ۱۴۰۱

سلام من ۱۴ سالمه قد ۱۷۵ وزنم ۱۰۵ کیلو هست وزن مناسبم چند کیلو هست

کارشناس به اندام ۲۱ فروردین ۱۴۰۱

سلام دوست خوبم برای این که متوجه میزان اضافه وزنت بشی مشخصات جسمانیت رو در این لینک وارد کن

فاطمه رسولی ۰۵ فروردین ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید خدمت شما ببخشید من رژیم دکتر رو خریداری کردم ولی هنوز برام فعال نشده میشه پیگیری کنید

کارشناس به اندام ۲۹ فروردین ۱۴۰۱

سلام فاطمه جان لطفا با شماره پشتیبانی تماس بگیرید شماره پشتیبانی ۰۲۵۳۲۱۴۳

yegane ۱۸ اسفند ۱۴۰۰

سلام من ۱۶ سالمه ، قدم ۱۷۰ و وزنم ۷۸ کیلو هست وزن مناسبم چند کیلو هست ؟ و ۱۰ روز زمان دارم تا لاغر کنم با رژیم و پیاده روی چند کیلو میتونم لاغر کنم ؟

کارشناس به اندام ۲۳ اسفند ۱۴۰۰

سلام دوست خوبم به ازای هر 3500 کالری که می‌سوزونی نیم کیلو از وزنت کم می‌شه

💜💜 ۱۵ اسفند ۱۴۰۰

حاجی اصلا خیلی اوکی بود برم امتحان کنم

Ariii ۱۵ اسفند ۱۴۰۰

سلام وقتتون بخیر،یه سوال داشتم،من ده روزه دارم از رژیمتون استفاده میکنم و تا الان که عالی بوده،من خودم ۴۸ کیلو هستم و وزن هدفم ۴۴هست،داخل یه ماه میتونم بهش برسم یا نه؟چون فکر میکنم بدنم بیشتر مقاومت میکنه

کارشناس به اندام ۱۶ اسفند ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز استپ و مقاومت بدن در رژیم یه امر طبیعیه فقط برای برطرف شدن اون از کارشناسان و پشتیبان‌های تیم به اندام دکتر کرمانی مشورت و کمک بگیرید

عسل حیدری ۰۷ اسفند ۱۴۰۰

سلام من میخام توی دو هفته ۱۰کیلو کم کنم بایید چیکار کنم

کارشناس به اندام ۰۸ اسفند ۱۴۰۰

سلام عسل جان با یه رژیم اصولی میشه در ماه بین 3 تا 4 کیلو وزن کم کرد

صوفیا ۲۵ بهمن ۱۴۰۰

سلام چه کار باید بکنیم که وزنمان دوباره برنگردد؟؟؟

کارشناس به اندام ۲۷ بهمن ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز باید از رژیم تثبیت وزن استفاده کنید برای دریافت رژیم تثبیت وزن دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کنید

مژگان ۲۵ بهمن ۱۴۰۰

سلام باید چیکار کنیم که دوباره چاق نشویم؟؟

کارشناس به اندام ۲۷ بهمن ۱۴۰۰

سلام دوست خوبم باید از رژیم تثبیت وزن استفاده کنید برای دریافت رژیم تثبیت وزن دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کنید

شیرین ۲۴ بهمن ۱۴۰۰

سلام من ۱۶ سالمه و برای مسابقاتم سه روز وقت دارم که۳کیلو وزن کم کنم چیکار کنم😥

کارشناس به اندام ۲۵ بهمن ۱۴۰۰

سلام شیرین خانم عزیز در عرض 3 روز که نمیشه این مقدار وزن کم کرد و بسیار آسیب زننده هیت ولی شما مصرف نان و برنج و قند و شکر و تنقلات ناسالم رو کم کن و ورزش منظم و پیاده روی روزانه داشته باش و از یه رژیم اصولی کاهش وزن استفاده کن برای دریافت رژیم کاهش وزن دکتر کرمانی هم به این لینک مراجعه کن

زهرا ۲۲ بهمن ۱۴۰۰

سلام من ۲۳ سالم هست شکم و پهلو دارم میخام لاغر کنم چیکارکنم

کارشناس به اندام ۲۴ بهمن ۱۴۰۰

سلام زهرا خانم عزیز مصرف نان و برنج و قند و شکر و تنقلات ناسالم و شیرینی‌هارو کم کن ورزش منظم و پیاده روی روزانه داشته باش و از یه رژیم اصولی کاهش وزن اصولی و مناسب استفاده کن برای دریافت رژیم کاهش وزن دکتر کرمانی هم به این لینک مراجعه کنید

فاطمه ۲۱ بهمن ۱۴۰۰

سلام من ۱۳ سال دارم وزنم متاسفانه ۵۵.۱۰۰ هست حدود دوماه پیش با رژیم خودم خیلی لاغر شده بودم ۴۹ شده بودم و الان باز چاق شدم به نظر شما من می تونم تا عید به وزن ۴۹ و ۴۸ برسم

کارشناس به اندام ۲۴ بهمن ۱۴۰۰

سلام دوست خوبم رژیم سر خود به بدنت آسیب میزنه چون در سن رشد هستی و بدنت باید از تمام مواد مغذی استفاده کنه مصرف نان و برنج و قند و شکر و تنقلات ناسالم رو کم کن ورزش منظم و پیاده روی روزانه داشته باش و از یه رژیم درست و اصولی استفاده کن که مناسب با سنت باشه برای دریافت رژیم کاهش وزن کودک و نوجوان دکتر کرمانی هم به این لینک مراجعه کن