غذا خوردن یکی از تفریحات منه

مصــاحبه اختصاصی

با شیوا حقیقی

جدیدترین رکوردار وب سایت دکتر کرمانی


من شیوا حقیقی هستم 45 ساله و ساکن تهران
.من متاسفانه ۸۲ کیلو بودم و الان موفق شدم ۲۲ کیلو کاهش داشته باشم.
الان ۶۰ کیلو هستم و در برنامه ی بعدی وارد تثبیت میشم.
همه ی افراد خانواده وزن ایده آل دارند و البته همگی مراقب خوراک و فعالیتشون هستن.
من هرگز انقدر سنگین نبودم متاسفانه به دنبال فشار روحی و مشکلاتی که حدود ۳ سال درگیر شدم فعالیتم کم شد و دچار پرخوری های عصبی شدم.
من چون مشکل روحی پیدا کردم درکل ناراحت بودم اگر نمیخوردم عصبی بودم و وقتی می خوردم عصبی تر بودم. دیگه مهمانی نمیرفتم چون هرکس من رو میدید بازخواست و سرزنش می کرد و بسیار عصبی تر می شدم. اما تا وقتی به آرامش روحی نمیرسیدم امکان نداشت که بتونم تصمیم درستی برای سلامتیم بگیرم.
درواقع سخت ترین کار دنیا نخوردنه، من به محض اینکه مشکل روحی ای که داشتم رفع شد، اولین کاری که کردم ثبت نام در سایت آقای دکتر کرمانی بود و دوباره کوه و پیاده روی را شروع کردم این دو مورد همیشه جزء ثابت زندگیم بوده .
بزرگترین تغییر یک تجدید نظر کلی روی سبک زندگیم بود.
اولین باری که دیدم وزنم کم شده، احساس پیروزی داشتم.
البته پیش بینی آقای دکتر خیلی کمتر بود اما من خیلی هم پایبندی نداشتم چون کلا خوردن یکی از تفریحات منه. من ۲۲ کیلو را در مدت ۱۰ ماه کم کردم.
کاهش وزن و نخوردن بسیار سخته، مخصوصا اینکه قنادی خونگی داشته باشین. این، خیلی کار رو سخت تر میکرد؛ اما من موفق شدم پس شما هم میتونین فقط کافیه که تصمیم بگیرین.
اما چیزی که به من انگیزه میداد لباس های تنگ قشنگی بود که در کمد نگه داشته بودم و گاهی نگاهشون میکردم. بسیار سخت بود اما فقط به تصویری که در ذهنم کشیده بودم نگاه میکردم.
من تازه به وزن ایده آلم رسیدم و قطعا از برنامه ی تثبیت استفاده میکنم.


وزن اولیه: 82 کیلو گرم

وزن پایانی: 60 کیلو گرم

میزان کاهش وزن: 22 کیلو گرم

من در زندگیم یاد گرفتم که اگر نگران چیزی باشم اون رو جذب میکنم. به هر چیزی که فکر کنید جذبش میکنید پس به برگشت وزنم فکر نمیکنم نگران نیستم و فقط به روزهای خوب فکر میکنم.
در طول رژیم لاغری وسوسه برای خوردن های یواشکی زیاد داشتم اما من تصمیم به زیبایی و سلامتی داشتم و بسیار مصمم بودم و هستم و باید به هدف می رسیدم.
چه هدفی زیباتر از زندگی شاد و زیبا و سالم؟! با قدرت پیش میرم و از زندگیم لذت میبرم .


یک زندگی با برنامه مدیریت کردم که عالیه و لذت میبرم از خوردنم و ورزش کردنم و همه ی جوانب دیگر.
وقتی کار سختی را موفق میشین که انجام بدین حس قدرت و اعتماد به نفس عالیه.
همه ی غذاها موردعلاقم هستن و من عاشق خوردنم .
من کلا به خاطر خودم و بچه هام سعی میکنم سالم درست کنم سبزیجات و سویا بیشترین مصرف را در خانه ی من دارند. همیشه در یخچال بادمجان و کدو و گوجه و قارچ پیدا میشه و من معمولا طبق اصول غذا نمی پزم و خودم اختراعات زیاد انجام میدم. کلا آشپزی خیلی دوست دارم .
اگر بخوام به خودم یک وعده دلخواه بدم شاید پیتزا یا برگر با پنیر فراوان باشه.
غذای خانواده معمولا از سبزیجات و سویا و گوشت سفید هست و چند سالی هست که به این مورد توجه میکنم.
محدودیت های غذایی که برای خودم ایجاد کردم اصلا باعث نشده تا من در زندگیم احساس رضایت نداشته باشم، چون هیچ چیزی رو حذف نکردم و البته به لطف رژیم آقای دکتر
در طول رژیم لاغری دارو به هیچ عنوان استفاده نکردم، هم خودم مخالف بودم و هم دلیل انتخاب رژیم دکتر کرمانی این بود که دارو نداشت. فقط روزی یک قرص مولتی ویتامین مصرف کردم.
یکی از کارهایی که انجام دادم و عاشقش هستم این بود که ابتدای رژیم یک دیوار خونه را کامل آینه کردم و الان دائم لباس تنگ و قشنگ می پوشم و جلوی آینه راه میرم و می رقصم.
من عاشق طبیعت و حیوانات هستم. به همین دلیل کنار کوه و طبیعت زندگی میکنم و هر روز کوه پیمایی دارم و کنار چشمه مدیتیشن و تمرکز میکنم و شکرگزاری بابت اراده ی قوی. و از این راه پیمایی و کوه نوردی لذت میبرم اگر روزی هم بی حوصله باشم با هندزفری موزیک های شاد گوش میکنم که سختی راه برام دلنشین بشه.
در طول رژیم همه مشوق من بودن و هستن و اگر هم کسی مخالف باشه قطعا ازش دوری میکنم. کلا اجازه نمیدم کسی به من در زندگی انرژی منفی بده.
سالها پیش برای بار اول با کمک آقای دکتر ۹ کیلو کاهش داشتم که متاسفانه به خودم مغرور شدم و فکر کردم دیگه بلدم چطور غذا بخورم و وارد برنامه ی تثبیت نشدم درنتیجه وزنم بیشتر از قبل برگشت. این بار این اشتباه رو تکرار نمیکنم شاید دیگه فرصت ها به دست نیاد.
روزگار داره به سرعت میگذره و ما از فردای خودمون خبر نداریم. زندگی کوتاهه و من باید از این به بعد رو جوری زندگی کنم که از خودم راضی باشم و لذت ببرم.
پیاده روی و کوهنوردی عالیه طبیعت و چشمه و رودخونه.. استخر هم هفته ای یکبار میرم، جدا از بحث کاهش وزن. این ها حالم رو خوب میکنه و وقتی حال خوب باشه آدم میتونه خودش و زندگی رو مدیریت کنه.
ورزش هوازی مورد علاقه من پیاده روی هستش.
ابتدا در خانه حلقه میزدم اما کلا برای ورزش تنبل هستم برای همین، الان که وزن ایده ال رو دارم باشگاه بدن سازی ثبت نام کردم و خوشبختانه شاید مهم ترین دلیلش هم ساعت باشگاهه که ساعت ۷.۵ صبح شروع میشه و آسیبی به ساعت کارم نمی زنه.
در مسیر کاهش وزنم به هیچ عنوان دچار آسیب دیدگی نشدم. البته به لطف برنامه ی کامل و جامع آقای دکتر و همچنین مشاورانشون که مثل کوه پشتم بودن.پشتیبانی کارشناسان عالی بوده و من هرگز نگرانی نداشتم حتی روزهایی که حال روحیم خوب نبوده کنارم بودن و دلداری دادن.
من در زندگیم یاد گرفتم که اگر نگران چیزی باشم اون رو جذب میکنم. به هر چیزی که فکر کنید جذبش میکنید پس به برگشت وزنم فکر نمیکنم نگران نیستم و فقط به روزهای خوب فکر میکنم.
در طول رژیم لاغری وسوسه برای خوردن های یواشکی زیاد داشتم اما من تصمیم به زیبایی و سلامتی داشتم و بسیار مصمم بودم و هستم و باید به هدف می رسیدم.
چه هدفی زیباتر از زندگی شاد و زیبا و سالم؟! با قدرت پیش میرم و از زندگیم لذت میبرم .
وقتی ناامید می شدم نگاه کردن به لباس های قشنگ و تنگ که در کمد بود بهم انگیزه می داد و البته به فروشگاه میرفتم و خودم رو در لباس های تنگ مجسم میکردم و به کودک درونم قول میدادم که براش میخرم.
در مواقع گرسنگی یک کاسه ی بزرگ سالاد میذاشتم روی پام و انقدر می خوردم که دیگه از خوردن دهنم خسته میشد. در مهمونی ها غیر از پلو همه چیز به مقدار کم خوردم و میخورم حتی ژله که عاشقشم.
بهترین مشوقین من خانواده و پسرم هستن که بسیار مراقب خوراکش هست .
قطعا کاهش وزن روی روابط خانوادگی و اجتماعی من تاثیر گذاشت، چون اعتماد به نفسم بسیار بالا رفت و حالم خوب شد درنتیجه مهمانی ها را شرکت میکنم و بسیار خوشحالم و نگران روابط نیستم.
در زمینه ی تصمیم و حرکت خودم در نت مطالعه میکنم.
از تعریف آدم ها با سایت دکتر کرمانی آشنا شدم.
شروع برنامه بسیار سخت بود و این فقط به خاطر تغییر عادات غذایی بود نه برنامه ی آقای دکتر.
من از لیست دلخواه و بصورت روزمنو استفاده کردم و بسیار راضی بودم چون طبق موجودی و توان تهیه ام و زمان پخت و پز انتخاب می کردم و هیچ آسیبی به کار و زندگیم نمی زد.
من از طریق تماس مستقیم با کارشناسان برنامه در ارتباط بودم.
توصیه من به کسانی که می خوان رژیم بگیرن اینه که
خوب غذا بخورید
خوب غذا بخورید
خوب غذا بخورید
هم بدن سالم میمونه و هم لذت دنیا و آخرت نصیبتون میشه.
کسانی که توانایی رژیم گرفتن در خودشون نمی بینند رو کاملا درک میکنم و بهشون حق میدم. باید حال خوب باشه تا بتونن همچین کار سختی رو شروع کنن. و قطعا بدونن که اولین عددهای کاهش وزن رو که ببینن حالشون بهتر میشه.
اگر بخوام رمز موفقیتم رو به بقیه هم بگم اینه که به دیوار خونشون آینه بزنن.

در حال ارسال
لطفا به این مطلب امتیاز دهید
1.33 (3 votes)

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

دیدگاه های شما

نازلارنجفی۲۹مرداد ۰۱ شهریور ۱۳۹۷

من پادرد دارم نمیتونم ورزش کنم فقط رژیم جواب میده.

مینا علیزاده ۲۶ مرداد ۱۳۹۷

وزنم 80 والان میخوام وزن کم کنم

نرگس ۲۲ مرداد ۱۳۹۷

من مشکل تیروعید کم کار دارم و لاغرم و امیدوارم شما برای چاقی من راه حل مناسبی داشته باشی

سمیه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷

هشتاد و پنج کیلو وزن دارم قد صد وشصت وهفت