11 غذای کم کالری که به لاغری کمک می‌کنند!

به مقدار انرژی موجود در غذاها کالری می‌گویند. کالری برای عملکرد و زنده ماندن بدن نیاز است. یک غذای کم کالری ممکن است کمتر از انتظاری که از آن داریم برای بدن کالری فراهم کند، چراکه بدن برای گوارش این غذاها از انرژی استفاده می‌کند. ادعای غذاهای صفر کالری یا کالری منفی این است که […]

پیدا کردن عذاهای صفر کالری یا کم کالری ترین غذاها سلامتی‌تان را بهبود می‌بخشند.
میانگین امتیاز 4.3 از 5

زمان مطالعه 21 دقیقه

تعداد بازدید 389453

تاریخ انتشار

به مقدار انرژی موجود در غذاها کالری می‌گویند. کالری برای عملکرد و زنده ماندن بدن نیاز است. یک غذای کم کالری ممکن است کمتر از انتظاری که از آن داریم برای بدن کالری فراهم کند، چراکه بدن برای گوارش این غذاها از انرژی استفاده می‌کند. ادعای غذاهای صفر کالری یا کالری منفی این است که با خوردن آن‌ها، کالری‌ای که برای جویدن، هضم و سوخت و ساز مصرف می‌کنید، از کالری خود غذا بیشتر است. یعنی تنها با خوردن چنین غذاهایی نه تنها کالری نمی‌گیرید، بلکه کالری هم می‌سوزانید. در ابتدا این ادعا با عقل جور در می‌آید، اما در واقع به این شکل که گفته می‌شود نیست. در این مقاله غذاهای صفر کالری را بررسی می‌کنیم. همچنین کم کالری‌ترین غذاهایی که به رژیم لاغری کمک می‌کنند را معرفی خواهیم کرد.

با خوردن غذاهای کم کالری انرژی لازم برای هضم آن‌ها را از خود غذا می‌گیرید

 

آیا غذاهای صفر کالری یا کالری منفی حقیقت دارند؟

هیچ تحقیقی انجام نشده که بگوید غذاهای کالری منفی به شکل گفته شده در ابتدای مقاله کار می‌کنند. بیشتر غذاهای صفر کالری سالم‌اند. فقط انتظار نداشته باشید که با خوردن چنین غذاهایی دچار کمبود کالری شوید. حقیقت این است که بدن برای تبدیل غذا به انرژی، نیروی خیلی کمی صرف می‌کند. حتی اگر غذای صفر کالری آنگونه که گفته شد کار کنند، مقدار انرژی و کالری که از دست می‌دهید، رقم بالایی نیست. خبر خوب اینکه غذاهای کالری منفی سرشار از آب و فیبرند و کالری پایینی دارند. این یعنی می‌توانند با مقدار کمی کالری سیرتان کنند.

خوردن غذاهای کم کالری ایده خوبی است. غذاهای صفر کالری سرشار از مواد مغذی‌اند. با این حال، برخی به دام تفکرات نادرست می‌افتند و در خوردن غذای کم کالری زیاده‌روی می‌کنند. هر جا ادعا شد که غذاهای کالری منفی می‌توانند چربی سوزی کنند یا سرعت سوخت و ساز را بالا ببرند، باید شک کرد. خوردن غذاهای کم کالری که سرشار از مواد مغذی‌اند، ایده خیلی خوبی است؛ اما کاهش وزن و سلامت کلی بدن شاخص‌های فراوان دیگری دارد. خوردن غذاهای کم کالری نمی‌تواند جای ورزش کردن یا دیگر فاکتور‌های سبک زندگی سالم را بگیرد.

 

بدن چگونه از کالری استفاده می‌کند؟

بدن با روش‌های مختلف از انرژی غذاها استفاده می‌کند. جامع‌ترین راه مصرف انرژی مربوط به میزان متابولیسم پایه است. متابولیسم پایه مربوط به فرآیندی است که باعث به کار افتادن بدن و زنده ماندن‌مان می‌شود. برای مثال: تپیدن قلب، عملکرد مغز، حرکت دیافراگم، ساخت سلول‌های جدید و غیره.

راه‌هایی وجود دارد که می‌توان به میزان متابولیسم پایه تلنگر زد و مقدار مصرف انرژی آن را بالا و پایین کرد. با حرکت دادن هر عضله، بدن انرژی مصرف می‌کند تا آن‌‌ها را به حرکت درآورد. هرچقدر عضلات را بیشتر تکان دهیم مقدار انرژی مصرفی نیز بیشتر می‌شود. این بزرگ‌ترین کاریست که می‌توان با انجامش روی مقدار انرژی مصرفی بدن در طول روز تأثیر گذاشت.

 

به جای یک غذا به کل برنامه غذایی خود نگاه کنید

برنامه‌های غذایی بسیار کم کالری، به‌خصوص برنامه‌هایی که فقط روی یک نوع غذا تمرکز می‌کنند، نتیجه چندانی ندارند و موقتی‌اند. به جای تمرکز روی راه‌های افزودن غذاهای کم کالری برای کاهش وزن، به نمای کلی برنامه غذایی نگاه کنید. اگر تنها چند نوع غذای خاص را با هدف کاهش وزن بخورید، خطر کمبود مواد مغذی بالا می‌رود. هیچ غذای کاملی وجود ندارد که بتواند پاسخ تمام نیازهای بدن باشد. به همین دلیل است که باید در برنامه غذایی خود از انواع غذاها، میوه‌ها و سبزی‌ها استفاده کنید.

در انتخاب غذا‌های کم کالری به لیست کلی برنامه غذایی خود نگاه کنید

 

غذاهای صفر کالری معروف

کرفس، گیاهان سبز برگ و معمولاً سبزی‌های غیر نشاسته‌ای را با نام غذاهای کالری منفی می‌شناسیم. برخی میوه‌ها و گیاهان دارویی نیز به‌عنوان غذاهای کالری منفی شناخته می‌شوند. با اینکه ادعای غذاهای کالری منفی آنچنان هم درست نیست، اما خوردن این غذاهای سرشار از مواد مغذی بسیار مفید است. بنابراین بهتر است به‌جای واژه کالری منفی از کلمه کم کالری استفاده کنیم. رفع گرسنگی با غذاهای کم کالری و غنی از مواد مغذی، مثل سبزی‌ها و میوه‌ها، برای افرادی که رژیم می‌گیرند، بی‎اندازه سودمند است. به‌جای اینکه دائماً احساس گرسنگی کنید، بهترین کار این است که خود را با غذاهای سرشار از آب و فیبر سیر نگه دارید. برنامه غذایی سرشار از میوه و سبزی‌ها می‌تواند خطر چاقی، دیابت نوع ۲ و بیماری‌های قلبی عروقی را کاهش دهد. البته مزایای میوه و سبزی‌ها فقط به همین موارد محدود نمی‌شود و خیلی بیشتر است.

 

چند نمونه از کم کالری‌ترین غذاها

با مواد غذایی صفر کالری می‌توانید غذاهای خوش طعمی درست کنید که کالری چندانی ندارند. اگر غذایی که درست کردید بین 200 تا 250 کالری یا کمتر از آن داشت، به‌تان تبریک می‌گوییم. شما توانسته‌اید لیستی از کم کالری‌ترین غذاها را تهیه ببینید. در ادامه چند نمونه از این غذاهای خوش طعم را برای‌تان آورده‌ایم.

 

1- ناگت سبزی‌ها

برای پخت این غذا به سیب زمینی، روغن زیتون، پیاز، کدو سبز، هویج، پنیر کم چرب، تخم مرغ، شیر کم چرب، پودر سوخاری و سس تند نیاز دارید. فکر نکنید ناگت غذا ناسالمی است. شما می‌توانید با همین سبزی‌های تازه ناگت رژیمی درست کنید و از طعم آن لذت ببرید. تنها باید مواد را با یکدیگر مخلوط کنید و بعد آن‌ها را با پودر سوخاری بپوشانید. سپس فر را گرم کنید و بگذارید ناگت‌ها در فر پخته شوند. در آخر همراه با سس تند سرو کنید.

طرز تهیه دقیق ناگت سبزیجات را بخوانید. در این دستور غذایی هر عدد ناگت 158 کالری دارد.

 

2- باقالاقاتق

این غذای رژیمی و کم کالری، افتخار گیلانی‌هاست. مواد غذایی که برای تهیه باقالاقاتق نیاز دارید روغن زیتون، باقالا تازه، شوید تازه خرد شده، سیر خرد شده، نمک و زردچوبه، آب و تخم مرغ است. همانطور که می‌بینید این غذا هم با استفاده از سبزی‌ها، در کنار طعمی جدید، کالری کمی دارد. وجود تخم مرغ در این غذا، پروتئین و کلسترول خوب را نیز برای بدن تامین می‌کند. طرز تهیه باقالاقات رژیمی را بخوانید و آن را بپزید تا از طعمش لذت ببرید.

باقالاقاتقی که در این دستور آشپزی آورده‌ایم، تنها 42 کالری دارد!

 

3- استیک گوشت با سس قارچ

لازم نیست حتما سبزی بخورید تا کالری کمی دریافت کنید. برای تهیه غذاهای کم کالری پروتئینی، نوع طبخ غذا مهم است. شما می‌توانید با خواندن طرز تهیه استیک گوشت با سس قارچ، وعده غذایی تمام پروتئینی با 203 کالری داشته باشید. مصرف گوشت به اندازه و متعادل برای بدن مفید است. به علاوه این طرز پخت، قارچ نیز دارد. قارچ حاوی فیبر بسیار است که برای طولاتی مدت سیر نگه‌تان می‌دارد.

برای تهیه این غذا به پیاز، سیر، قارچ، آب گوشت کم نمک، سرکه سفید، سرکه بالزامیک و پیازچه خرد شده نیاز دارید.

استیک گوشت با سس قارچ یک غذای کم کالری مفید پروتئینی است

 

4- خوراک بامیه با مرغ

خوراک بامیه را به جای گوشت، با مرغ امتحان کنید تا به علاوه طعمی نو، کالری کمی وارد بدنتان کنید. خوراک بامیه با مرغ نیز سبزی زیادی دارد. وجود این سبزی‌ها کمکتان می‌کند تا ویتامین‌ها و فیبر بالایی را دریافت کنید. طرز تهیه خوراک بامیه با مرغ را دقیق بخوانید. هر وعده از این غذای خوشمزه تنها 113 کالری دارد! شما می‌توانید این غذا را با برنج نیز میل کنید. اما در این صورت میزان کالری‌اش بیشتر می‌شود.

برای تهیه این غذا به مرغ، بامیه، سرکه سیب، پیاز، سیر، آبغوره یا آبلیمو، سیب زمینی، گوجه گیلاسی، رب گوجه و ادویه‌های خوش طعم مانند زنجبیل، زعفرون، فلفل، نمک و زردچوبه نیاز دارید.

 

5- اسنک مرغ و قارچ رژیمی

اسنک‌ها غذاهای کم کالری خوبی برای افرادی‌اند که مشغله کاری دارند. اگر می‌خواهید لاغر شوید و تمام مدت را بیرون از خانه‌اید، نیازی نیست برای خوردن غذا به رستوران بروید. می‌توانید چند اسنک ساده و رژیمی درست کنید و آن‌ را بیرون از خانه بدون هیچ دردسری میل کنید. طرز تهیه اسنک مرغ و قارچی که برای‌تان تهیه دیده‌ایم تنها 150 کالری دارد.

شما می‌توانید این اسنک را به راحتی با پیاز خلالی، فلفل دلمه‌ای، قارچ، پنیر پیتزا، سینه مرغ و نون تست تهیه ببینید.

 

6- سالاد ایتالیایی با کلم

سالادها همه کاره‌اند. شما می‌توانید سالادها را به عنوان پیش غذا، میان وعده و حتی وعده اصلی نوش جان کنید. خوبی سالادها به کم کالری بودن آن‌هاست. مزیت دیگر آن‌ها، متنوع بودنشان است. سالاد ایتالیایی از سالادهای فوق‌العاده خوشمزه و کم کالری‌ است. طرز تهیه سالاد ایتالیایی با کلمی که در مجله سلامتی دکتر کرمانی آورده شده، تنها 52 کالری دارد!

گل کلم کوچک، تن ماهی، فلفل دلمه‌ای، سرکه، نخود فرنگی، زیتون سبز، خیارشور و روغن زیتون سالاد ایتالیایی کم کالری ما را تشکیل می‌دهند.

یادتان نرود سالادها نقش اساسی در سیر نگه داشتن ما دارند و با پرکردن حجم زیادی از معده، جلوی پرخوری کردن ما را می‌گیرند.

 

7- خورشت کرفس

بله. پلو و خورشت هم می‌توانند جز کم کالری‌ترین غذاها باشند. اگر با طرز تهیه خورشت کرفس دکتر کرمانی پیش بروید، با خوردن این غذا تنها 136.5 کالری وارد بدنتان کرده‌اید. خورشت کرفس فواید زیادی نیز دارد. بهبود درد معده، فشار خون بالا، بوی بد دهان، یبوست، ناراحتی‌های اعصاب، عفونت مجاری ادراری، آرتروز و رماتیسم از فایده‌های کرفس است. حالا فرض کنید در کنار همه این فواید، با خوردن این غذا، وزنتان هم بالا نرود.

برای پخت خورشت کرفس به تنوع بالایی از سبزی‌ها مانند کرفس، جعفری، گشنیز، پیاز، نعنا و برگ کرفس نیاز دارید. گوشت، زردچوبه، فلفل سیاه، رب گوجه فرنگی، آبلیمو و آبغوره تازه نیز جز جدا نشدنی خورشت کرفس رژیمی‌اند.

 

8- کتلت سیب زمینی و اسفناج

چه کسی گفته است که رژیمی‌ها اجازه خوردن کتلت را ندارند؟ به راحتی می‌توانید با سیب زمینی، پودر سوخاری، پودر سیر، فلفل و نمک، تخم مرغ، روغن زیتون و اسفناج کتلتی رژیمی درست کنید. با خواندن طرز تهیه کتلت سیب زمینی و اسفناج، غذایی تهیه می‌بینید که فط 79 کالری دارد.

 

9- حلیم

بارها و بارها شنیده‌اید که صبحانه مهم‌ترین وعده است. اگر صبحانه پر و پیمانی میل کنید، کمتر گرسنه می‌شوید و سراغ پرخوری می‌روید. پختن حلیم به آن سختی که فکر می‌کنید نیست. طرز تهیه حلیم رژیمی را که برای‌تان تهیه دیدیم، بخوانید. کالری یک وعده از این صبحانه سیرکننده 200 کالری است. اگر صبحانه حلیم بخورید، در طول روز کمتر دنبال ریزه‌خواری خواهید رفت.

دنبال صفر کالری نباش، دنبال کم کالری مغذی باش!
تو برای لاغری شدن نباید غذاهای صفر کالری بخوری. باید غذاهای کم‌کالری بخوری که مواد مغذی بدنت رو هم تامین کنه. پس لازم نیست غذاها رو حذف کنی!
با غذاهای کم کالری رژیم دکتر کرمانی لاغر شو!
همین الان ثبت نام کن.
call-to-action

 

10- سوپ شیر رژیمی

برای شام چه غذایی بهتر از سوپ؟ باید شام را سبک بخورید تا بتوانید خواب راحتی داشته باشید. از طرف دیگر شام باید مواد مغذی بالایی از جمله فیبر داشته باشد تا بتواند تا صبحانه سیر نگه‌تان دارد. در این طرز تهیه سوپ شیر و قارچ رژیمی، همه مواد غذایی از جمله فیبر، پروتئین و ویتامین‌ها گنجاده شده است.

جو پرک، سینه مرغ، قارچ، هویج، پیاز، شیر کم چرب، جعفری، آویشن، نمک و فلفل سوپ شیر را به سوپرفود تبدیل می‌کنند.

 

11- میرزا قاسمی

اگر مزه و تیزی سیر را دوست دارید، میرزا قاسمی را برای شماست. میرزا قاسمی بادمجان زیادی دارد. بادمجان منبع خوبی از آنتی‌اکسیدان است و از سلول‌های بدن محافظت می‌کند. به همین خاطر بادمجان خاصیت زد سرطانی دارد.

از این طرز تهیه میرزاقاسمی رژیمی استفاده کنید تا غذایی خوشمزه و کم کالری نوش جان کنید. یک وعده از میرزا قاسمی پخته شده با این دستور پخت، تنها 161 کالری دارد.

حالا می‌دانید غذاهای کم کالری خوشمزه، دور از ذهن نیستند. با اضافه کردن سبزی‌ها و کم کردن روغن، به راحتی می‌توانید کم کالری ترین غذاها را درست کنید. غذاهای صفر کالری را به در برنامه غذایی رژیمتان به کار بگیرید. فریب غذاهای کالری منفی را نخورید!

 

سوالات متداول

کم کالری ترین غذاها کدام‌اند؟

کم کالری‌ترین غذاها، آن‌هایی‌اند که بیشتر از سبزی‌ها در پختشان استفاده شده باشد. برای داشتن یک غذای کم‌کالری، از کباب کردن، گریل کردن، آب‌پز کردن و بخارپز کردن استفاده کنید.
همچین سعی داشته باشید غذاهایی بخورید که سبزی‌های زیادی دارند. سالادها از کم کالری ترین غذاهایند که می‌توانید کنار غذای اصلی میل کنید. این کار کمک می‌کند زودتر سیر شوید و دست از غذا خوردن بیش از اندازه بکشید.

کالری منفی چیست؟

فلسفه کالری منفی اشتباه است. کالری منفی به این معناست که غذایی، کالری خیلی کمی داشته باشد، و شما برای خوردن آن، کالری بیشتری از کالری خود غذا مصرف کنید. این برداشت از غذاهای کالری منفی غلط است. غذاهای صفر کالری یا کالری منفی، عموما غذاهایی‌اند که کالری بسیار کمی دارند، مانند کاهو و انواع سبزی‌ها.

 

11 غذای کم کالری که به لاغری کمک می‌کنند! - 10 - غذاهای کم کالری - رژیم لاغری
مریم اصیلی سرپرست محتوای به اندام

از سال 95 با ورود به مجموعه دکتر کرمانی وارد حوزه‌ی محتوا و به طور تخصصی محتوای تغذیه و سلامتی شدم. ابتدا کار رو با ترجمه شروع کردم و بعد از اون بخش سرپرستی و نظارت بر محتوا رو به عهده گرفتم. به شدت عاشق تولید محتوا هستم و به معجزه‌ی کلمات باور دارم.

میانگین امتیاز 4.3 از 5
    به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما
- 1403/01/25

سلام وقتتون بخیر من ۲۲سالمه ۱۴۷قدمه و تویه یکسال وزنم شده ۷۳ و چربی کبد هم گرفتم و روز های زوج باشگاه میرم میخواستم بدونم با توجه به چربی کبد باید چه کاره دیگه ای برای لاغری انجام بدم

کارشناس به اندام 1403/01/26

سلام وقت بخیر عزیزم رژیم غذایی رو هم میتونین دریافت کنید برای برنامه کافیه روی لینک کلیک کرده و ثبت نام انجام بدین

- 1402/11/06

سلام من ۱۶سالمه وزنم ۸۳کیلوهست رژیم برام خیلی سخته میشه راهنماییم کنید

کارشناس به اندام 1402/11/07

سلام عزیزم رژیمی و دارین که باتوجه به سنتون روندلاغری کندتر هست چون سن رشد ودارین همه نوع غذایی رو میتونین بخورید ولی بامقدارهای مشخص برای رژیم هم روی لینک بزن عزیزم وثبت نام وانجام بده

Fateme 1402/10/20

سلام من ۲۳ سالمه و ۷۰ کیلو وزن و قدم ۱۶۴ هستش وزن ایده ال برای من چند کیلو هستش؟

کارشناس به اندام 1402/10/21

سلام گلم وزن مناسب برای شما 56کیلو هست فاطمه خانوم برای لاغری هم میتونین از این لینک برای برنامه اصولی ومناسب خودتون ثبت نام کنید

Ayda 1402/10/11

سلام من ۱۵ سالمه و ۱۰۰ کیلو وزنم هست و قدم ۱۶۰ هست و الان یک هفته هست که روز های زوج میرم باشگاه بدنسازی و روز های فرد میرم کیک بوکس و سعی کردم غذا هام رو کمتر بخورم و غذا هایی که میخورم سالم باشه و شامم خیلی سبک و سالم باشه کارم درسته یا نه؟؟ چون توی سن نوجوانی هستم و مدرسه میرم و الان دوران امتحان هام هست آیا باید کنار این ها ویتامین یا چیزی بخورم برای تقویت یا خیر؟؟

کارشناس به اندام 1402/10/12

سلام عزیزم چون در سن رشد هستین حتما با برنامه دقیق واصولی وزن وکاهش بدین مولتی ویتامین مینرال ومیتونین روزانه استفاده کنید

-فائزه 1402/10/04

سلام من ۲۱ سالمه وزنم ۷۱ و قدم ۱۶۸ وزن ایده آل من چقد باید باشه؟

کارشناس به اندام 1402/10/05

سلام عزیزم 58 کیلو وزن مناسب برای شما هست که میتونین با داشتن برنامه اصولی وزن وکاهش بدین کافیه روی لینک کلیک کرده وثبت نام کنید

-setila 1402/08/25

سلام سن من 14و 58کیلو وزن دارم اصلا هیچ هرینه هم نمیتونم انجام بدم و توروز صبحانه کامل دارم و در روز دوتا تخم مرغ و سالاد برای ناهار و برای شب هم همین طور درهفته روزهای فرد باشگاه ثبت نام کردم

کارشناس به اندام 1402/08/26

سلام موفق باشی عزیزم

فاطیما 1402/07/18

سلام من الان 30 سالم هست قد 164ووزنم بعد از زایمانم 67کیلو شده میخواستم بدونم چه قدر اضافه وزن دارم البته الان دخترم نه ماه هست چه رژیمی رو پیشنهاد میدید ممنونم

کارشناس به اندام 1402/07/19

سلام عزیزم وزن مناسب شما ۶۰ کیلو هست رژیم شیردهی رومیتونین بگیرید برای دریافت برنامه روی لینک بزنید وثبت نام کنید

-غزال 1402/06/26

سلام وزنم حدود ۷۸ و نیم قدم ۱۷۵ خانم ۳۹ ساله،چه وزنی مناسبه و چه رژیمی را پیشنهاد میدید؟ سپاسگزارم

کارشناس به اندام 1402/06/27

سلام عزیزم وزن مناسب شما 70 کیلو هست مشکل خاصی نباشه با کتوژنیک هم میتونین وزن وکاهش بدین برای دریافت برنامه روی لینک بزنیدوثبت نام کنید

-سحر 1402/05/29

سلام خسته نباشید من قدم 168 وزنم 68 آیا باید وزنم رو پایین بیارم یا همینجوری خوبه؟ چقدر وزنم رو کم کنم خوبه؟ خودم لاغری رو خیلی دوست دارم

کارشناس به اندام 1402/05/30

سلام عزیزم سلامت باشید سن رو نگفتین زیر35 سال باشید بله حداقل 10 کیلو رو میتونین کم کنید

-سینا 1402/05/13

سلام ببخشید من وزنم 140قد 163چقدر باید بشه وزنم

کارشناس به اندام 1402/05/14

سلام عزیزم 70 75 برای شما مناسب هست برای کاهش وزن وتناسب اندام میتونین روی لینک بزنید وثبت نام انجام بدین قهرمان بعدی شما هستین

-.. 1402/04/24

سلام من ۳ ساله وزنم ۷۰ نه کم‌میشه نه زیاد میتونید رژیمی معرفی کنید که وزنم کم‌بشه

کارشناس به اندام 1402/04/25

سلام عزیزم منعی نداشته باشید برای لاغری رژیم کتوژنیک وبگیرید برای رژیم میتونین روی لینک بزنیدوثبت نام انجام بدین

-نرگس 1402/04/13

سلام من قدم 160 و وزنم 63 کیلو چیکار باید بکنم که بشم 58 کیلو؟

کارشناس به اندام 1402/04/14

سلام عزیزم برای کاهش وزن باید رژیم مناسب رو داشته باشید البته تا 50 کیلو میتونین وزن کم کنید روی لینک کلیک کرده وثبت نام کنید

-گلی 1402/01/28

سلام من ۳۰کیلو وزن کم کردم اماپاهام خیلی لاغر شده وهنوز مشکل چاقی شکم پهلو دارم وقتی ورزش میکنم ب پاهام خیلی فشار میاد و روحیه رژیمیم رو ازدست دادم لطفا راهنماییم کنید

کارشناس به اندام 1402/01/29

سلام عزیزم با مربی ورزش کنید وحرکات مخصوص عضلات پا رو انجام بدین موضعی نمیشه چاق ولاغر کرد همه بدن تاثیر میبینه

-گلی 1402/01/27

سلام من۲۴سالمه و۳۰کیلوتونستم وزن کم کنم الان۷۶ کیلووزنم و۱۷۶قدم هست پاهام خیلی لاغرشده دوستدارم فقط شکم پهلوم کوچیک بشه وجدیدن هم توشب خیلی احساس ضعف میکنم وقتی غذا میخورم عذاب وجدان میگیرم خیلی افسرده شدم امانمیتونم جلوی ضعفم روبگیرم روحیه رژیمیم رو ازدست دادم لطفا راهنماییم کنید

کارشناس به اندام 1402/01/28

سلام عزیزم هنوز اضافه وزن دارین رژیم موضعی لاغر نمیکنه رژیم وورزش کنار هم باید باشه مولتی ویتامین مصرف کنید تا الان عالی کم کردین احسنت به تغییری که داشتین فکر کنید که چقدر خوب شدین

-فرید 1402/01/19

سلام من ۱۶ سالمه و وزنم ۷۱ کیلو و قدمم ۱۷۸ هست با کدوم رژیم می تونم لاغر تر بشم؟

کارشناس به اندام 1402/01/20

سلام با رژیم غذایی کنار ورزش میتونین لاغرتر بشید روی لینک بزنید وثبت نام خودتون رو انجام بدین

S 1402/01/16

۱۸ سالمه و ۷۴ کیلو قدم ۱۶۰ با چ رژیمی ک ورزشی وزنمو بیارم پایین؟

کارشناس به اندام 1402/01/17

عزیزم رژیم مناسب با مشخصات فردی خودتون که روی لینک بزنید میتونین ثبت نامشو انجام بدین وزن مناسب شما هم 56 کیلو هست

مجتبی 1402/01/13

سلام من در حین کار، افت قند دارم، جایگزین تنقلات چی بخورم که کالری زیادی نداشته باشه ؟

کارشناس به اندام 1402/01/14

سلام با فاصله کم وعده ای رو استفاده کنید اجیل توت خرما کشمش نخودچی سبزیجات مانند هویج عالی هستن

پرستو 1401/11/30

سلام من ۲۰ سالمه وزنم ۷۵ هستش ۳ روزی هست که از دوچرخه ثابت استفاده میکنم و در طول روز ۳۰۰ کالری یا بیشتر میتونم بسوزونم آیا خوردن کاهو در میان وعده کمک به لاغری میکنه و آیا دوچرخه ثابت تاثیری داره در لاغری

کارشناس به اندام 1401/12/01

سلام عزیزم برای لاغری باید رژیم اصولی روداشته باشید کاهو کالری نداره وازاده دوچرخه ثابت وورزش هوازی برای شروع خوبه وقتی چندکیلو وزن کم شد حتما ورزش قدرتی روهم انجام بدین روی لینک بزنید وثبت نام رژیم وانجام بدین

سنا 1401/11/24

سلام من وقتی غذای سیر کننده نمی‌خورم فشارم میاد پایین وقتی فشارم میاد پایین سر درد میگیرم ووقتی غذا کامل میخورم حالم خوب میشه ولی وزنم هم زیاد میشه چیکار کنم

کارشناس به اندام 1401/11/28

سلام عزیزم شما باید دریافتی بیشتری داشته باشید وازطرفی روندلاغری هم اهسته تر بشه بافاصله کم وعده ای رومصرف کنید یعنی تعداد وعده ومیان وعده هابیشتربشه ازغذاهای ازاد کنار رژیمتون حتما استفاده کنید

سجاد معین فرد 1401/11/21

سلام من یه مدتی هست که رژیم محدودی گرفتم همه نوع غذایی میخورم ولی خیلی کم به حدی کمی گرسنه از سفره پا میشم آیا این کار به بدن بنده آسیب میزند ؟

کارشناس به اندام 1401/11/28

سلام عزیزم در رژیم کاهش وزن میزان وحجم غذاها کمترمیشه درکنار وعده ها ازسبزیجات قارچ کدو بامجان کبابی استفاده کنید کم خوری هم ازیه حدی نبایدکمتربشه