۳۱ غذای کم کالری که به لاغری کمک می کنند

خانه » انواع رژیم ها » رژیم لاغری » ۳۱ غذای کم کالری که به لاغری کمک می کنند

مقدار انرژی موجود در غذاها را کالری می گویند که این انرژی برای عملکرد و زنده ماندن بدن نیاز است. تاکنون تحقیقاتی نشان نداده است که غذاهای کم کالری وجود دارند که بیشتر از کالری خود، کالری می سوزانند. غذاهای کم کالری ممکن است کمتر از انتظاری که از آنها داریم برای بدن کالری فراهم کنند، دلیلش هم این است که بدن برای گوارش این غذاها از انرژی استفاده می کند.

ادعای غذاهای کالری منفی اینگونه است که با خوردن چنین غذایی کالری که برای جویدن، هضم و سوخت و ساز آن مصرف می کنید بیشتر است از کالری که خود غذا داشته. یعنی تنها با خوردن چنین غذاهایی نه تنها کالری نمی گیرید بلکه دچار کمبود کالری هم می شوید. تئوری این ادعا به عقل جور در می آید، اما در واقع، به این شکل که گفته می شود هم نیست.

هیچ تحقیقی انجام نشده که بگوید غذاهای کالری منفی به این شکل کار می کنند، اما این بدان معنا نیست که دیگر غذاهای کالری منفی را نخورید، بیشتر اینگونه غذاها بسیار سالم هستند. فقط انتظار نداشته باشید که با خوردن چنین غذاهایی دچار کمبود کالری شوید. حقیقت این است که بدن برای تبدیل غذاها به انرژی نیروی خیلی کمی صرف می کند. حتی اگر غذاهای کالری منفی آنگونه که گفته شد کار کنند مقدار انرژی و کالری که از دست می دهید رقم بالایی نیست. خبر خوب اینکه غذاهای کالری منفی سرشار هستند از آب و فیبر و کالری پایینی دارند. این یعنی می توانند با مقدار کمی کالری سیرتان کنند.

کدام غذاها به کم کالری بودن معروفند؟

کرفس، گیاهان سبز برگ، و معمولا سبزیجات غیر نشاسته ای را با نام غذاهای کالری منفی می شناسیم. برخی میوه ها و گیاهان دارویی نیز به عنوان غذاهای کالری منفی شناخته می شوند. با اینکه ادعای غذاهای کالری منفی آنچنان هم صحیح نیست، اما خوردن این غذاهای سرشار از مواد مغذی بسیار مفید است. بنابراین بهتر است به جای واژه ی کالری منفی از کلمه ی کم کالری استفاده کنیم. رفع گرسنگی با غذاهای کم کالری و غنی از مواد مغذی مثل سبزیجات و میوه ها برای افرادی که رژیم می گیرند، فوق العاده سودمند است. به جای اینکه دائما احساس گرسنگی کنید، بهترین کار این است که خود را با غذاهای سرشار از آب و فیبر راضی نگه دارید. برنامه غذایی سرشار از میوه و سبزیجات می تواند خطر چاقی، دیابت نوع ۲، و بیماری های قلبی عروقی را کاهش دهد. البته این مقدار مزایای میوه و سبزیجات فقط به همین موارد محدود نمی شود و خیلی بیشتر است.

غذای کم کالری

بررسی چگونگی استفاده بدن از انرژی

بدن به طرق مختلف از انرژی غذاها استفاده می کند. جامع ترین راه مصرف انرژی مربوط به میزان متابولیسم پایه است. متابولیسم پایه مربوط به فرآیندی می شود که باعث به کار افتادن بدن و زنده ماندمان می شود برای مثال: تپیدن قلب، عملکرد مغز، حرکت دیافراگم، ساخت سلول های جدید و غیره.

راه هایی وجود دارد که می توان به میزان متابولیسم پایه تلنگر زد و مقدار مصرف انرژی اش را بالا و پایین کرد. هر بار عضلاتتان حرکت می کند، بدن انرژی مصرف می کند تا آنها به حرکت دربیایند. هرچقدر عضلات را بیشتر تکان دهیم مقدار انرژی مصرفی نیز بیشتر می شود. این بزرگترین کاریست که می توانیم با انجامش روی مقدار انرژی مصرفی بدن در طول روز تاثیر بگذاریم.

اسیر افکار اشتباه نشوید

خوردن غذاهای کم کالری ایده خوبی است، چه به کالری منفی بودنشان اعتقاد داشته باشید چه نداشته باشید اینها سرشار از مواد مغذی هستند. با این حال برخی به دام تفکرات غلط می افتند و فکر می کنند غذاهای کم کالری انرژی زیادی مصرف می کنند پس می توانند آن‌ها را بیشتر غذاهای پر کالری بخورند. نتیجه چنین تفکری شکست خوردن در راه کاهش وزن است.

هر جا ادعا شد که غذاهای کالری منفی می توانند چربی سوزی کنند و یا سرعت سوخت و ساز را بالا ببرند باید شک کرد. خوردن غذاهای کم کالری که سرشار از مواد مغذی هستند ایده خیلی خوبی است اما کاهش وزن و سلامت کلی بدن شاخص های فراوان دیگری دارد. خوردن غذاهای کم کالری نمی تواند جای ورزش کردن یا دیگر شاخص های سبک زندگی سالم را بگیرد.

غذای کم کالری

به جای یک غذا به کل برنامه غذایی خود نگاه کنید

برنامه های غذایی بسیار کم کالری و به خصوص برنامه هایی که فقط روی یک نوع غذا تمرکز دارند فوق العاده بی مصرف و موقتی هستند. هیچ گونه تحقیقات یا متخصصی چنین روشی را توصیه نمی کند. به جای تمرکز روی راه های اضافه کردن غذاهای کم کالری برای کاهش وزن ، به نمای کلی برنامه غذایی نگاه کنید.

اگر فقط چند نوع غذای خاص را با هدف کاهش وزن بخورید خطر اینکه کمبود برخی از مواد مغذی را پیدا کنید بالا می رود. هیچ غذای کاملی وجود ندارد که بتواند پاسخ تمام نیازهای بدن را بدهد. به همین دلیل است که باید در برنامه غذایی خود از انواع غذاها و میوه و سبزیجات استفاده کنیم.

۱- غذای کم کالری ؛ سیب

سیب ها فوق العاده مغذی هستند و یکی از میوه های بسیار محبوب به حساب می آیند. یک فنجان قطعات سیب ( ۱۲۵ گرم ) دارای ۵۷ کالری است و تقریبا سه گرم فیبر خوراکی دارد. بدن برای هضم سیب باید انرژی بسوزاند در نتیجه مقدار کالری اصلی که سیب به بدن می دهد کمتر از آن چیزی است که گزارش شده است.

۲- غذای کم کالری ؛ سبزی شاهی

شاهی سبزی برگ دار با طعمی نسبتا تند است که از آن به صورت مستقیم یا در سالاد استفاده می شود و دارای ویتامین K، فولات، کلسیم و پتاسیم است. یک سوم فنجان ( ۱۰ گرم ) شاهی دارای ۳ کالری است.

۳- غذای کم کالری ؛ مارچوبه

مارچوبه سبزی است که به رنگ های سبز، سفید و بنفش وجود دارد. انواع مارچوبه سالم هستند اما نوع بنفش آن  دارای ترکیباتی (آنتوسیانین ها) هستند که به پیشگیری از حملات قلبی کمک می کنند. یک فنجان مارچوبه ( ۱۳۴ گرم ) ۲۷ کالری دارد و سرشار از ویتامین K و فولات است که به ترتیب ۷۰ و ۱۷ درصد نیاز روزانه بدن به این ویتامین ها را تامین می کنند.

غذای کم کالری

۴- غذای کم کالری ؛ چغندر

چغندرها سبزیجات ریشه ای در رنگ های قرمز پر رنگ یا بنفش هستند. تحقیقات زیادی نشان داده است که چغندر باعث پایین آوردن فشار خون می شود. در هر فنجان چغندر ( ۱۳۶ گرم )  59 کالری وجود دارد و در هر وعده ۱۳ درصد نیاز بدن به پتاسیم را تامین می کند.

۵- غذای کم کالری ؛ بروکلی

بروکلی، یکی از پر خاصیت ترین سبزیجات روی کره زمین است که از اعضای خانواده سبزیجات چلیپایی به حساب می آید و بدن را در مقابله با سرطان قوی می کند. یک فنجان بروکلی ( ۹۱ گرم ) دارای ۳۱ کالری است و بیش از ۱۰۰ درصد نیاز روزانه بدن به ویتامین C را تامین می کند.

۶- غذای کم کالری ؛ آب گوشت و سبزیجات

انواع زیادی از این غذا مانند آب گوشت، مرغ و سبزیجات وجود دارند که به تنهایی یا داخل سوپ و خورشت مورد استفاده قرار می گیرد. باتوجه به نوع آب گوشت/ سبزیجات، یک فنجان ( حدود ۲۴ میلی لیتر ) معمولا دارای ۷ تا ۱۲ کالری است.

۷- غذای کم کالری ؛ کلم بروکسل

کلم بروکسل از سبزیجات بسیار مغذی است. این سبزی همانند کلم ولی در ابعاد کوچک است و آن را به صورت خام یا پخته می توان میل کرد. تحقیقات نشان داده است که خوردن کلم بروکسل شما را در برابر آسیب DNA محافظت می کند چون ویتامین C بالایی دارد. این سبزیجات مغذی در هر فنجان ( ۸۹ گرم ) تنها ۲۲ کالری دارند.

غذای کم کالری

۸- غذای کم کالری ؛ هویج

هویج نیز یکی از سبزیجات محبوب است. معمولا باریک و نارنجی هستند اما انواع قرمز، زرد، بنفش و سفید نیز دارند. هویج دارای بتاکاروتن است که در بدن به ویتامین A تبدیل می شود. دریافت کافی ویتامین A برای تقویت بینایی ضروری است. یک فنجان هویج ( ۱۲۸ گرم ) دارای ۵۳ کالری است و بیش از ۴۰۰ برابر نیاز روزانه بدن به ویتامین A را تامین می کند.

۹- غذای کم کالری ؛ گل کلم

گل کلم را معمولا با گل های سفید داخل برگ هایی سبز می شناسیم اما انواع دیگری نیز دارد که کمتر شایع هستند و به رنگ های بنفش، نارنجی و زرد وجود دارند. در سال های اخیر گل کلم بسیار محبوب شده است و به عنوان جانشین سبزیجات پر کربوهیدرات و غلات به کار می رود. یک فنجان گل کلم ( ۱۰۰ گرم ) ۲۵ کالری و ۵ گرم کربوهیدرات دارد.

با این رژیم محاله لاغر نشی!
رژیم دکتر کرمانی یه روش فوق‌العاده برای کاهش وزنه که بر اساس نیاز بدن به مواد غذایی مختلف، یه برنامه مخصوص و منحصربه‌فرد رو به هر شخص ارائه می‌ده.
همین حالا با مراجعه به لینک زیر برنامه غذاییت و دریافت کن
برای دریافت رژیم کلیک کن
call-to-action

۱۰- غذای کم کالری ؛ کرفس

کرفس یکی از شناخته شده ترین غذاهای کم کالری است. ساقه های بلند و سبز کرفس دارای فیبر نامحلول هستند که برای هضم شدن از سیستم گوارش عبور می کنند و کالری ندارند. کرفس، آب بسیاری دارد و به صورت طبیعی کم کالری است. یک فنجان کرفس ( ۱۱۰ گرم ) دارای ۱۸ کالری است.

۱۱- غذای کم کالری ؛ نارنگی

نارنگی مانند یک پرتقال کوچک است که به خاطر ویتامین C بالایی که دارد، شناخته می شود. یک عدد نارنگی ( ۷۴ گرم ) ۶۰ درصد نیاز روزانه بدن به ویتامین C را تامین می کند و تنها ۳۵ کالری دارد.

۱۲- غذای کم کالری ؛ خیار

خیار را معمولا بیشتر در سالاد استفاده می کنیم. علاوه بر آن از خیار در کنار میوه ها و گیاهان دیگر، برای طعم دار کردن آب نیز استفاده می شود.  از آنجا که خیار بیشتر آب است، کالری بسیار پایینی دارد. یک دوم فنجان خیار ( ۵۲ گرم ) دارای ۸ کالری است.

۱۳- غذای کم کالری ؛ رازیانه

رازیانه از سبزیجات پیازی است و از دانه های خشک آن برای چاشنی زدن به غذاها استفاده می شود. رازیانه را به صورت خام، کبابی یا سرخ شده میل کنید. یک فنجان رازیانه خام ( ۸۷ گرم ) ۲۷ کالری دارد.

غذای کم کالری

۱۴- غذای کم کالری ؛ سیر

سیر بو و مزه تندی دارد و در آشپزی برای طعم دادن به غذاها از آن استفاده می شود. سیر قرن ها است که به عنوان التیام دهنده انواع بیماری ها مورد استفاده قرار می گیرد. تحقیقات نشان داده است که سیر فشار خون را پایین می آورد و با عفونت و حتی سرطان مقابله می کند. یک حبه سیر تنها ۵ کالری دارد.

۱۵- غذای کم کالری ؛ گریپ فروت

گریپ فروت یکی از خوش طعم ترین و لذیذترین مرکبات است. این میوه را به تنهایی و یا همراه با سالاد، روی ماست یا ماهی استفاده کنید. برخی ترکیبات خاص گریپ فروت سطح کلسترول خون را  کاهش می دهند و سرعت سوخت و ساز بدن را بالا می بردند. نصف یک گریپ فروت ( ۱۲۳ گرم ) دارای ۵۲ کالری است.

۱۶- غذای کم کالری ؛ برگ کاهو

برگ کاهو به خاطر آب زیادی که دارد، شناخته می شود. معمولا از برگ کاهو در سالاد یا روی همبرگر و ساندویچ ها استفاده می کنند. با اینکه بعضی فکر می کنند کاهو خواص زیادی ندارد اما سرشار از ویتامین K، ویتامین A و فولات است. یک فنجان برگ کاهو ( ۷۲ گرم ) ۱۰ کالری دارد.

۱۷- غذای کم کالری ؛ کلم

کلم از سبزیجات برگ داری است که به خاطر فراوانی مواد مغذی اش محبوب شده است. کلم را در سالاد، اسموتی و بشقاب سبزیجات مورد استفاده قرار می دهند و یکی از غنی ترین منابع ویتامین K در دنیا است. یک فنجان کلم ( ۶۷ گرم ) حدود ۷ برابر ویتامین K مورد نیاز یک فرد در روز را دارد و در همین مقدار دارای ۳۴ کالری است.

۱۸- غذای کم کالری ؛ لیمو ترش

آب و پوست سطح لیمو ترش را معمولا برای طعم دادن به آب، سس سالاد یا برای طعم دادن به غذاها استفاده می کنند. مزیت لیموترش بیشتر از اضافه کردن طعم به غذا است و دارای ترکیباتی است که مانند آنتی اکسیدان عمل می کنند و از بدن در مقابل بیماری ها محافظت می کنند. ۳۰ گرم آب لیمو تنها ۸ کالری دارد.

غذای کم کالری

۱۹- غذای کم کالری ؛ قارچ

قارچ ها معمولا سفید رنگ هستند و بافتی اسفنجی دارند که گیاه خواران و وگان ها گاهی از قارچ ها به عنوان جایگزین گوشت استفاده می کنند. قارچ ها مزایای تغذیه ای فراوانی دارند و در هر فنجان ( ۷۰ گرم ) دارای ۱۵ کالری هستند.

۲۰- غذای کم کالری ؛ پیاز

پیازها از سبزیجات محبوب هستند که در انواع قرمز، سفید، زرد و همچنین پیازچه و تره فرنگی وجود دارند.  با اینکه طعمشان بسته به نوع آنها متفاوت است اما تمام پیازها کم کالری هستند و یک پیاز متوسط ( ۱۱۰ گرم ) حدود ۴۴ کالری دارد.

۲۱- غذای کم کالری ؛ فلفل

فلفل ها رنگ های متعدد و سایزهای مختلفی دارند. انواع محبوب فلفل شامل فلفل دلمه ای و فلفل سبز کوچک است. تحقیقات نشان داده است که فلفل دلمه ای سرشار از آنتی اکسیدان است و بدن را در برابر آسیب رادیکال های آزاد محافظت می کند. یک فنجان فلفل دلمه ای ( ۱۴۹ گرم ) دارای ۴۶ کالری است.

۲۲- غذای کم کالری ؛ ترب

ترب از سبزیجات ترد و ریشه ای است که گاهی هم طعمی تند دارد. خواص ترب زیاد است و هر فنجان ( ۱۱۶ گرم ) از آن دارای ۱۹ کالری است.

۲۳- غذای کم کالری ؛ شلغم

شلغم نیز یکی دیگر از سبزیجات ریشه ای است که در سوپ ها به جای سیب زمینی به کار می روند تا مقداری از کالری غذا را کاهش دهد. یک فنجان شلغم ( ۱۴۰ گرم ) دارای ۵۰ کالری است و تنها ۱۱ گرم کربوهیدرات دارد.

کالری روزانه یک فرد معمولی را از زبان دکتر کرمانی بشنوید:

۲۴- غذای کم کالری ؛ توت فرنگی

توت فرنگی میوه ای بسیار محبوب است و یکی از میوه های پرطرفدار در میان مردم است که در بسیاری از غذاها یا به تنهایی استفاده می کنند. تحقیقات نشان داده است که خوردن انواع توت باعث محافظت بدن از ابتلا به بیماری های مزمن از جمله سرطان و بیماری های قلبی می شود. در یک فنجان توت فرنگی ( ۱۵۲ گرم) کمتر از ۵۰ کالری وجود دارد.

۲۵- غذای کم کالری ؛ اسفناج

اسفناج یکی دیگر از سبزیجات برگداری است که سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی است و کالری پایینی دارد. اسفناج سرشار از ویتامین K، ویتامین A و پروتئین است که پروتئین موجود در این سبزی از دیگر سبزیجات بیشتر است. یک فنجان اسفناج ( ۳۰ گرم ) تنها ۷ کالری دارد.

غذای کم کالری

۲۶- غذای کم کالری ؛ گوجه فرنگی

گوجه فرنگی نیز یکی از محبوب ترین سبزیجات در دنیا است که به صورت خام، پخته یا در سس استفاده می شود. گوجه فرنگی سرشار از مواد مغذی است و ترکیباتی به نام لیکوپن دارد. تحقیقات نشان داده است که لیکوپن بدن را در برابر سرطان، التهاب و بیماری های قلبی محافظت می کند. یک فنجان ( ۱۴۹ گرم ) گوجه فرنگی گیلاسی دارای ۲۷ کالری است.

۲۷- غذای کم کالری ؛ هندوانه

هندوانه یکی از میوه های سرشار از آب است و به خودی خود طعمی دلپذیر دارد اما آن را با نعنا و پنیر فتا نیز ترکیب کنید. هندوانه از هر ماده مغذی تقریبا کمی در خود دارد و سرشار از ویتامین C است. یک فنجان هندوانه ( ۱۵۲ گرم ) دارای ۴۶ کالری است.

۲۸- غذای کم کالری ؛ کدو سبز

کدو سبز یکی دیگر از سیزیجات است که طعم خوبش باعث شده است در پخت و پز از آن زیاد استفاده شود. در سال های اخیر حتی کدو سبز را به شکل نودل در می آورند و به عنوان جایگزین استفاده می کنند تا مقدار کالری و کربوهیدرات دریافتی را کاهش دهند. کدو سبز بسیار کم کالری است و در هر فنجان ( ۱۲۴ گرم ) ۱۸ کالری دارد.

campaign

ایـن شـرایط کرونایـی باعـث شـده همـه خونـه نشـین بشـیم و فرصـت خوبیـه کـه یـه تغییـر بـزرگ بدیـم و بـرای مهمونیا و عروسیای بعد از کرونا همه رو سوپرایز کنیم.

کافیـه همیـن الان تصمیم بگیری که میخـوای وزنت رو کم کنی و به اون اندامی که همیشه ارزوشو داشتی برسی! از همین لحظه ما کنارتیم تا باهم به هدفت برسیم.

۲۹- غذای کم کالری ؛ قهوه، دمنوش، آب، آب گازدار

بعضی از نوشیدنی ها بسیار کم کالری هستند، مخصوصا زمانی که هیچ چیزی به آنها اضافه نکنید. آب ساده هیچ کالری ندارد. بسیاری از دمنوش ها یا آب های گازدار نیز یا بدون کالری هستند و یا کالری بسیار ناچیزی دارند. هر فنجان قهوه سیاه نیز تنها ۲ کالری دارد. جایگزین کردن این نوشیدنی ها به جای نوشیدنی هایی که قند اضافه شده و خامه دارند، کالری بسیاری را از رژیم کم می کنند.

۳۰- غذای کم کالری ؛ گیاهان و ادویه ها

گیاهان و ادویه ها برای طعم دادن به غذاها مورد استفاده قرار می گیرند و فوق العاده کم کالری هستند. گیاهانی از قبیل جعفری، ریحان، نعنا، پونه کوهی و گشنیز معمولا به صورت تازه یا خشک شده مصرف می شوند. برخی از ادویه جات شامل دارچین، پاپریکا، زیه و کاری هستند که بسیار شناخته شده اند و اکثر مردم از آنها استفاده می کنند. بسیاری از گیاهان و ادویه جات کمتر از ۵ کالری در یک قاشق چای خوری دارند.

نتیجه گیری

با اینکه نظریه غذاهای کم کالری با عقل جور درمی آید اما بدن به این شکل کار نمی کند. هیچ تحقیقی انجام نشده که ثابت کند غذاهای کالری منفی وجود دارند. همچنین انرژی که بدن برای گوارش و جذب مواد مغذی بدن استفاده می کند بسیار پایین است.

حتی اگر غذایی واقعا کالری منفی داشته باشد تاثیرش بسیار پایین است و نمی تواند تنها دلیل برای کاهش وزن باشد. با این حال استفاده از برنامه غذایی که سرشار از میوه و سبزیجات و به اصطلاح غذاهای کالری منفی باشد بسیار سودمند است. اگر می خواهید کل کالری دریافتی تان را کاهش دهید، خوردن غذاهای صفر کالری مانند برخی از میوه ها و سبزیجات راهی ساده برای رسیدن به این هدف است. در ادامه می خواهیم لیستی از غذاهای کم کالری یا غذاهایی با تقریبا صفر کالری را به شما معرفی کنیم.

Sending
User Review
3.29 (83 votes)
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما

نازنین ۰۲ مهر ۱۳۹۹

سلام خسته نباشید من مدتی هست با رژیم آقای دکتر وزن کم کردم. فقط سوالی داشتم: سوپی که توش فقط از مواد کالری آزاد استفاده بشه، چ‌طوری باید کالریشون رو محاسبه کرد؟! و سوال دومم: اگر غذایی در لیست نیست، می‌توان با اندازه‌گیری کالری تک تک اجزا و جمعشون کالری کل غذا رو حساب کرد ؟! با تشکر

کارشناس به اندام ۰۹ مهر ۱۳۹۹

نازنین عزیز، اگر سوپی که تهیه میکنید فقط از سبزیجات تهیه شده باشه، هر وعده کمتر از 100 کالری داره . تا حدودی میشه کالریش از این روش بدست آوارد اما روش دقیقی نیست.

شهروز ۲۹ مرداد ۱۳۹۹

با سلام بسیار عالی و مفید بود مثل همیشه از علم و تخصص جناب آقای دکتر بهره بردم با تشکر فراوان و آرزوی سلامتی برای جناب دکتر و همه عزیزانی که سعی در کاهش وزن خود دارند.

کارشناس به اندام ۰۳ شهریور ۱۳۹۹

دوست خوبم، ممنون که همراه ما هستین و مطالب رو دنبال می کنید.

محبوبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹

سلام من اسلیو کردم الان بعد دوسال 4 کیلو اضاف کردم. نمیدونم چه رژیمی بگیرم یا چند کالری باید مصرف کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

کارشناس به اندام ۱۴ تیر ۱۳۹۹

محبوبه عزیز، هر فردی برای کاهش وزن نیاز به رژیمی منحصر به فرد خودش داره، رژیمی که بر اساس سن، وزن، قد، جنسیت، سطح فعالیت و بیماری هاش تعریف شده باشه. خوشبختانه در رژیم دکتر کرمانی این فاکتورها در نظر گرفته شده و رژیمی مختص به هر فرد بهش داده می شه. به علاوه پیگیری پشتیبان ها و دادن انگیزه به افراد در طول رژیم، باعث پایبندی بیشترشون به روند کاهش وزن می شه. برای ثبت نام روی این لینک کلیک کنید.

سیامک ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹

سلام دکتر :قدم۱۸۷ . وزن ۱۰۵کیلو لطفا بفرمایید برای کاهش وزن چه رژیمی مناسب است و وزن مناسب باید چقدر باشد ممنون

کارشناس به اندام ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹

سیامک عزیز، اول از همه شما باید BMI بدنتون رو محاسبه کنید. BMI به شما کمک می کنه تا با وارد کردن اطلاعاتی مثل قد، وزن، سن، جنسیت و دور مچ از میزان اضافه وزنتون مطلع بشین و وزن مناسب خودتون و ببینید. برای محاسبه ی BMI به این لینک مراجعه کنید. هر فردی برای کاهش وزن نیاز به رژیمی منحصر به فرد خودش داره، رژیمی که بر اساس سن، وزن، قد، جنسیت، سطح فعالیت و بیماری هاش تعریف شده باشه. خوشبختانه در رژیم دکتر کرمانی این فاکتورها در نظر گرفته شده و رژیمی مختص به هر فرد بهش داده می شه. به علاوه پیگیری پشتیبان ها و دادن انگیزه به افراد در طول رژیم، باعث پایبندی بیشترشون به روند کاهش وزن می شه. برای ثبت نام روی این لینک کلیک کنید.

فاطمه ݥ ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۹

سلام من قدم۱۵۷ووزنم ۷۴کیلو هستش میخواستم رژم بگیرم لطفا راهنمایی کنید

کارشناس به اندام ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۹

دوست خوبم. برای اطلاع از میزان اضافه وزنتون باید BMI بدنتون رو محاسبه کنید. برای محاسبه ی BMI کافیه به این لینک مراجعه کنید. این رو هم در نظر داشته باشید که هر فردی برای کاهش وزن نیاز به رژیمی منحصر به فرد خودش داره، رژیمی که بر اساس سن، وزن، قد، جنسیت، سطح فعالیت و بیماری هاش تعریف شده باشه. خوشبختانه در رژیم دکتر کرمانی این فاکتورها در نظر گرفته شده و رژیمی مختص به هر فرد بهش داده می شه. به علاوه پیگیری پشتیبان ها و دادن انگیزه به افراد در طول رژیم، باعث پایبندی بیشترشون به روند کاهش وزن می شه. برای ثبت نام روی این لینک کلیک کنید.