11 غذای کم کالری که به لاغری کمک می‌کنند!

پیدا کردن عذاهای صفر کالری یا کم کالری ترین غذاها سلامتی‌تان را بهبود می‌بخشند.

به مقدار انرژی موجود در غذاها کالری می‌گویند. کالری برای عملکرد و زنده ماندن بدن نیاز است. یک غذای کم کالری ممکن است کمتر از انتظاری که از آن داریم برای بدن کالری فراهم کند، چراکه بدن برای گوارش این غذاها از انرژی استفاده می‌کند. ادعای غذاهای صفر کالری یا کالری منفی این است که با خوردن آن‌ها، کالری‌ای که برای جویدن، هضم و سوخت و ساز مصرف می‌کنید، از کالری خود غذا بیشتر است. یعنی تنها با خوردن چنین غذاهایی نه تنها کالری نمی‌گیرید، بلکه کالری هم می‌سوزانید. در ابتدا این ادعا با عقل جور در می‌آید، اما در واقع به این شکل که گفته می‌شود نیست. در این مقاله غذاهای صفر کالری را بررسی می‌کنیم. همچنین کم کالری‌ترین غذاهایی که به رژیم لاغری کمک می‌کنند را معرفی خواهیم کرد.

با خوردن غذاهای کم کالری انرژی لازم برای هضم آن‌ها را از خود غذا می‌گیرید

 

آیا غذاهای صفر کالری یا کالری منفی حقیقت دارند؟

هیچ تحقیقی انجام نشده که بگوید غذاهای کالری منفی به شکل گفته شده در ابتدای مقاله کار می‌کنند. بیشتر غذاهای صفر کالری سالم‌اند. فقط انتظار نداشته باشید که با خوردن چنین غذاهایی دچار کمبود کالری شوید. حقیقت این است که بدن برای تبدیل غذا به انرژی، نیروی خیلی کمی صرف می‌کند. حتی اگر غذای صفر کالری آنگونه که گفته شد کار کنند، مقدار انرژی و کالری که از دست می‌دهید، رقم بالایی نیست. خبر خوب اینکه غذاهای کالری منفی سرشار از آب و فیبرند و کالری پایینی دارند. این یعنی می‌توانند با مقدار کمی کالری سیرتان کنند.

خوردن غذاهای کم کالری ایده خوبی است. غذاهای صفر کالری سرشار از مواد مغذی‌اند. با این حال، برخی به دام تفکرات نادرست می‌افتند و در خوردن غذای کم کالری زیاده‌روی می‌کنند. هر جا ادعا شد که غذاهای کالری منفی می‌توانند چربی سوزی کنند یا سرعت سوخت و ساز را بالا ببرند، باید شک کرد. خوردن غذاهای کم کالری که سرشار از مواد مغذی‌اند، ایده خیلی خوبی است؛ اما کاهش وزن و سلامت کلی بدن شاخص‌های فراوان دیگری دارد. خوردن غذاهای کم کالری نمی‌تواند جای ورزش کردن یا دیگر فاکتور‌های سبک زندگی سالم را بگیرد.

 

بدن چگونه از کالری استفاده می‌کند؟

بدن با روش‌های مختلف از انرژی غذاها استفاده می‌کند. جامع‌ترین راه مصرف انرژی مربوط به میزان متابولیسم پایه است. متابولیسم پایه مربوط به فرآیندی است که باعث به کار افتادن بدن و زنده ماندن‌مان می‌شود. برای مثال: تپیدن قلب، عملکرد مغز، حرکت دیافراگم، ساخت سلول‌های جدید و غیره.

راه‌هایی وجود دارد که می‌توان به میزان متابولیسم پایه تلنگر زد و مقدار مصرف انرژی آن را بالا و پایین کرد. با حرکت دادن هر عضله، بدن انرژی مصرف می‌کند تا آن‌‌ها را به حرکت درآورد. هرچقدر عضلات را بیشتر تکان دهیم مقدار انرژی مصرفی نیز بیشتر می‌شود. این بزرگ‌ترین کاریست که می‌توان با انجامش روی مقدار انرژی مصرفی بدن در طول روز تأثیر گذاشت.

 

به جای یک غذا به کل برنامه غذایی خود نگاه کنید

برنامه‌های غذایی بسیار کم کالری، به‌خصوص برنامه‌هایی که فقط روی یک نوع غذا تمرکز می‌کنند، نتیجه چندانی ندارند و موقتی‌اند. به جای تمرکز روی راه‌های افزودن غذاهای کم کالری برای کاهش وزن، به نمای کلی برنامه غذایی نگاه کنید. اگر تنها چند نوع غذای خاص را با هدف کاهش وزن بخورید، خطر کمبود مواد مغذی بالا می‌رود. هیچ غذای کاملی وجود ندارد که بتواند پاسخ تمام نیازهای بدن باشد. به همین دلیل است که باید در برنامه غذایی خود از انواع غذاها، میوه‌ها و سبزی‌ها استفاده کنید.

در انتخاب غذا‌های کم کالری به لیست کلی برنامه غذایی خود نگاه کنید

 

غذاهای صفر کالری معروف

کرفس، گیاهان سبز برگ و معمولاً سبزی‌های غیر نشاسته‌ای را با نام غذاهای کالری منفی می‌شناسیم. برخی میوه‌ها و گیاهان دارویی نیز به‌عنوان غذاهای کالری منفی شناخته می‌شوند. با اینکه ادعای غذاهای کالری منفی آنچنان هم درست نیست، اما خوردن این غذاهای سرشار از مواد مغذی بسیار مفید است. بنابراین بهتر است به‌جای واژه کالری منفی از کلمه کم کالری استفاده کنیم. رفع گرسنگی با غذاهای کم کالری و غنی از مواد مغذی، مثل سبزی‌ها و میوه‌ها، برای افرادی که رژیم می‌گیرند، بی‎اندازه سودمند است. به‌جای اینکه دائماً احساس گرسنگی کنید، بهترین کار این است که خود را با غذاهای سرشار از آب و فیبر سیر نگه دارید. برنامه غذایی سرشار از میوه و سبزی‌ها می‌تواند خطر چاقی، دیابت نوع ۲ و بیماری‌های قلبی عروقی را کاهش دهد. البته مزایای میوه و سبزی‌ها فقط به همین موارد محدود نمی‌شود و خیلی بیشتر است.

 

چند نمونه از کم کالری‌ترین غذاها

با مواد غذایی صفر کالری می‌توانید غذاهای خوش طعمی درست کنید که کالری چندانی ندارند. اگر غذایی که درست کردید بین 200 تا 250 کالری یا کمتر از آن داشت، به‌تان تبریک می‌گوییم. شما توانسته‌اید لیستی از کم کالری‌ترین غذاها را تهیه ببینید. در ادامه چند نمونه از این غذاهای خوش طعم را برای‌تان آورده‌ایم.

 

1- ناگت سبزی‌ها

برای پخت این غذا به سیب زمینی، روغن زیتون، پیاز، کدو سبز، هویج، پنیر کم چرب، تخم مرغ، شیر کم چرب، پودر سوخاری و سس تند نیاز دارید. فکر نکنید ناگت غذا ناسالمی است. شما می‌توانید با همین سبزی‌های تازه ناگت رژیمی درست کنید و از طعم آن لذت ببرید. تنها باید مواد را با یکدیگر مخلوط کنید و بعد آن‌ها را با پودر سوخاری بپوشانید. سپس فر را گرم کنید و بگذارید ناگت‌ها در فر پخته شوند. در آخر همراه با سس تند سرو کنید.

طرز تهیه دقیق ناگت سبزیجات را بخوانید. در این دستور غذایی هر عدد ناگت 158 کالری دارد.

 

2- باقالاقاتق

این غذای رژیمی و کم کالری، افتخار گیلانی‌هاست. مواد غذایی که برای تهیه باقالاقاتق نیاز دارید روغن زیتون، باقالا تازه، شوید تازه خرد شده، سیر خرد شده، نمک و زردچوبه، آب و تخم مرغ است. همانطور که می‌بینید این غذا هم با استفاده از سبزی‌ها، در کنار طعمی جدید، کالری کمی دارد. وجود تخم مرغ در این غذا، پروتئین و کلسترول خوب را نیز برای بدن تامین می‌کند. طرز تهیه باقالاقات رژیمی را بخوانید و آن را بپزید تا از طعمش لذت ببرید.

باقالاقاتقی که در این دستور آشپزی آورده‌ایم، تنها 42 کالری دارد!

 

3- استیک گوشت با سس قارچ

لازم نیست حتما سبزی بخورید تا کالری کمی دریافت کنید. برای تهیه غذاهای کم کالری پروتئینی، نوع طبخ غذا مهم است. شما می‌توانید با خواندن طرز تهیه استیک گوشت با سس قارچ، وعده غذایی تمام پروتئینی با 203 کالری داشته باشید. مصرف گوشت به اندازه و متعادل برای بدن مفید است. به علاوه این طرز پخت، قارچ نیز دارد. قارچ حاوی فیبر بسیار است که برای طولاتی مدت سیر نگه‌تان می‌دارد.

برای تهیه این غذا به پیاز، سیر، قارچ، آب گوشت کم نمک، سرکه سفید، سرکه بالزامیک و پیازچه خرد شده نیاز دارید.

استیک گوشت با سس قارچ یک غذای کم کالری مفید پروتئینی است

 

4- خوراک بامیه با مرغ

خوراک بامیه را به جای گوشت، با مرغ امتحان کنید تا به علاوه طعمی نو، کالری کمی وارد بدنتان کنید. خوراک بامیه با مرغ نیز سبزی زیادی دارد. وجود این سبزی‌ها کمکتان می‌کند تا ویتامین‌ها و فیبر بالایی را دریافت کنید. طرز تهیه خوراک بامیه با مرغ را دقیق بخوانید. هر وعده از این غذای خوشمزه تنها 113 کالری دارد! شما می‌توانید این غذا را با برنج نیز میل کنید. اما در این صورت میزان کالری‌اش بیشتر می‌شود.

برای تهیه این غذا به مرغ، بامیه، سرکه سیب، پیاز، سیر، آبغوره یا آبلیمو، سیب زمینی، گوجه گیلاسی، رب گوجه و ادویه‌های خوش طعم مانند زنجبیل، زعفرون، فلفل، نمک و زردچوبه نیاز دارید.

 

5- اسنک مرغ و قارچ رژیمی

اسنک‌ها غذاهای کم کالری خوبی برای افرادی‌اند که مشغله کاری دارند. اگر می‌خواهید لاغر شوید و تمام مدت را بیرون از خانه‌اید، نیازی نیست برای خوردن غذا به رستوران بروید. می‌توانید چند اسنک ساده و رژیمی درست کنید و آن‌ را بیرون از خانه بدون هیچ دردسری میل کنید. طرز تهیه اسنک مرغ و قارچی که برای‌تان تهیه دیده‌ایم تنها 150 کالری دارد.

شما می‌توانید این اسنک را به راحتی با پیاز خلالی، فلفل دلمه‌ای، قارچ، پنیر پیتزا، سینه مرغ و نون تست تهیه ببینید.

 

6- سالاد ایتالیایی با کلم

سالادها همه کاره‌اند. شما می‌توانید سالادها را به عنوان پیش غذا، میان وعده و حتی وعده اصلی نوش جان کنید. خوبی سالادها به کم کالری بودن آن‌هاست. مزیت دیگر آن‌ها، متنوع بودنشان است. سالاد ایتالیایی از سالادهای فوق‌العاده خوشمزه و کم کالری‌ است. طرز تهیه سالاد ایتالیایی با کلمی که در مجله سلامتی دکتر کرمانی آورده شده، تنها 52 کالری دارد!

گل کلم کوچک، تن ماهی، فلفل دلمه‌ای، سرکه، نخود فرنگی، زیتون سبز، خیارشور و روغن زیتون سالاد ایتالیایی کم کالری ما را تشکیل می‌دهند.

یادتان نرود سالادها نقش اساسی در سیر نگه داشتن ما دارند و با پرکردن حجم زیادی از معده، جلوی پرخوری کردن ما را می‌گیرند.

 

7- خورشت کرفس

بله. پلو و خورشت هم می‌توانند جز کم کالری‌ترین غذاها باشند. اگر با طرز تهیه خورشت کرفس دکتر کرمانی پیش بروید، با خوردن این غذا تنها 136.5 کالری وارد بدنتان کرده‌اید. خورشت کرفس فواید زیادی نیز دارد. بهبود درد معده، فشار خون بالا، بوی بد دهان، یبوست، ناراحتی‌های اعصاب، عفونت مجاری ادراری، آرتروز و رماتیسم از فایده‌های کرفس است. حالا فرض کنید در کنار همه این فواید، با خوردن این غذا، وزنتان هم بالا نرود.

برای پخت خورشت کرفس به تنوع بالایی از سبزی‌ها مانند کرفس، جعفری، گشنیز، پیاز، نعنا و برگ کرفس نیاز دارید. گوشت، زردچوبه، فلفل سیاه، رب گوجه فرنگی، آبلیمو و آبغوره تازه نیز جز جدا نشدنی خورشت کرفس رژیمی‌اند.

 

8- کتلت سیب زمینی و اسفناج

چه کسی گفته است که رژیمی‌ها اجازه خوردن کتلت را ندارند؟ به راحتی می‌توانید با سیب زمینی، پودر سوخاری، پودر سیر، فلفل و نمک، تخم مرغ، روغن زیتون و اسفناج کتلتی رژیمی درست کنید. با خواندن طرز تهیه کتلت سیب زمینی و اسفناج، غذایی تهیه می‌بینید که فط 79 کالری دارد.

 

9- حلیم

بارها و بارها شنیده‌اید که صبحانه مهم‌ترین وعده است. اگر صبحانه پر و پیمانی میل کنید، کمتر گرسنه می‌شوید و سراغ پرخوری می‌روید. پختن حلیم به آن سختی که فکر می‌کنید نیست. طرز تهیه حلیم رژیمی را که برای‌تان تهیه دیدیم، بخوانید. کالری یک وعده از این صبحانه سیرکننده 200 کالری است. اگر صبحانه حلیم بخورید، در طول روز کمتر دنبال ریزه‌خواری خواهید رفت.

دنبال صفر کالری نباش، دنبال کم کالری مغذی باش!
تو برای لاغری شدن نباید غذاهای صفر کالری بخوری. باید غذاهای کم‌کالری بخوری که مواد مغذی بدنت رو هم تامین کنه. پس لازم نیست غذاها رو حذف کنی!
با غذاهای کم کالری رژیم دکتر کرمانی لاغر شو!
همین الان ثبت نام کن.
call-to-action

 

10- سوپ شیر رژیمی

برای شام چه غذایی بهتر از سوپ؟ باید شام را سبک بخورید تا بتوانید خواب راحتی داشته باشید. از طرف دیگر شام باید مواد مغذی بالایی از جمله فیبر داشته باشد تا بتواند تا صبحانه سیر نگه‌تان دارد. در این طرز تهیه سوپ شیر و قارچ رژیمی، همه مواد غذایی از جمله فیبر، پروتئین و ویتامین‌ها گنجاده شده است.

جو پرک، سینه مرغ، قارچ، هویج، پیاز، شیر کم چرب، جعفری، آویشن، نمک و فلفل سوپ شیر را به سوپرفود تبدیل می‌کنند.

 

11- میرزا قاسمی

اگر مزه و تیزی سیر را دوست دارید، میرزا قاسمی را برای شماست. میرزا قاسمی بادمجان زیادی دارد. بادمجان منبع خوبی از آنتی‌اکسیدان است و از سلول‌های بدن محافظت می‌کند. به همین خاطر بادمجان خاصیت زد سرطانی دارد.

از این طرز تهیه میرزاقاسمی رژیمی استفاده کنید تا غذایی خوشمزه و کم کالری نوش جان کنید. یک وعده از میرزا قاسمی پخته شده با این دستور پخت، تنها 161 کالری دارد.

حالا می‌دانید غذاهای کم کالری خوشمزه، دور از ذهن نیستند. با اضافه کردن سبزی‌ها و کم کردن روغن، به راحتی می‌توانید کم کالری ترین غذاها را درست کنید. غذاهای صفر کالری را به در برنامه غذایی رژیمتان به کار بگیرید. فریب غذاهای کالری منفی را نخورید!

 

سوالات متداول

کم کالری ترین غذاها کدام‌اند؟

کم کالری‌ترین غذاها، آن‌هایی‌اند که بیشتر از سبزی‌ها در پختشان استفاده شده باشد. برای داشتن یک غذای کم‌کالری، از کباب کردن، گریل کردن، آب‌پز کردن و بخارپز کردن استفاده کنید.
همچین سعی داشته باشید غذاهایی بخورید که سبزی‌های زیادی دارند. سالادها از کم کالری ترین غذاهایند که می‌توانید کنار غذای اصلی میل کنید. این کار کمک می‌کند زودتر سیر شوید و دست از غذا خوردن بیش از اندازه بکشید.

کالری منفی چیست؟

فلسفه کالری منفی اشتباه است. کالری منفی به این معناست که غذایی، کالری خیلی کمی داشته باشد، و شما برای خوردن آن، کالری بیشتری از کالری خود غذا مصرف کنید. این برداشت از غذاهای کالری منفی غلط است. غذاهای صفر کالری یا کالری منفی، عموما غذاهایی‌اند که کالری بسیار کمی دارند، مانند کاهو و انواع سبزی‌ها.

 

4.1/5 - (133 امتیاز)
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما

-گلی ۲۸ فروردین ۱۴۰۲

سلام من ۳۰کیلو وزن کم کردم اماپاهام خیلی لاغر شده وهنوز مشکل چاقی شکم پهلو دارم وقتی ورزش میکنم ب پاهام خیلی فشار میاد و روحیه رژیمیم رو ازدست دادم لطفا راهنماییم کنید

کارشناس به اندام ۲۹ فروردین ۱۴۰۲

سلام عزیزم با مربی ورزش کنید وحرکات مخصوص عضلات پا رو انجام بدین موضعی نمیشه چاق ولاغر کرد همه بدن تاثیر میبینه

-گلی ۲۷ فروردین ۱۴۰۲

سلام من۲۴سالمه و۳۰کیلوتونستم وزن کم کنم الان۷۶ کیلووزنم و۱۷۶قدم هست پاهام خیلی لاغرشده دوستدارم فقط شکم پهلوم کوچیک بشه وجدیدن هم توشب خیلی احساس ضعف میکنم وقتی غذا میخورم عذاب وجدان میگیرم خیلی افسرده شدم امانمیتونم جلوی ضعفم روبگیرم روحیه رژیمیم رو ازدست دادم لطفا راهنماییم کنید

کارشناس به اندام ۲۸ فروردین ۱۴۰۲

سلام عزیزم هنوز اضافه وزن دارین رژیم موضعی لاغر نمیکنه رژیم وورزش کنار هم باید باشه مولتی ویتامین مصرف کنید تا الان عالی کم کردین احسنت به تغییری که داشتین فکر کنید که چقدر خوب شدین

-فرید ۱۹ فروردین ۱۴۰۲

سلام من ۱۶ سالمه و وزنم ۷۱ کیلو و قدمم ۱۷۸ هست با کدوم رژیم می تونم لاغر تر بشم؟

کارشناس به اندام ۲۰ فروردین ۱۴۰۲

سلام با رژیم غذایی کنار ورزش میتونین لاغرتر بشید روی لینک بزنید وثبت نام خودتون رو انجام بدین

S ۱۶ فروردین ۱۴۰۲

۱۸ سالمه و ۷۴ کیلو قدم ۱۶۰ با چ رژیمی ک ورزشی وزنمو بیارم پایین؟

کارشناس به اندام ۱۷ فروردین ۱۴۰۲

عزیزم رژیم مناسب با مشخصات فردی خودتون که روی لینک بزنید میتونین ثبت نامشو انجام بدین وزن مناسب شما هم 56 کیلو هست

مجتبی ۱۳ فروردین ۱۴۰۲

سلام من در حین کار، افت قند دارم، جایگزین تنقلات چی بخورم که کالری زیادی نداشته باشه ؟

کارشناس به اندام ۱۴ فروردین ۱۴۰۲

سلام با فاصله کم وعده ای رو استفاده کنید اجیل توت خرما کشمش نخودچی سبزیجات مانند هویج عالی هستن

پرستو ۳۰ بهمن ۱۴۰۱

سلام من ۲۰ سالمه وزنم ۷۵ هستش ۳ روزی هست که از دوچرخه ثابت استفاده میکنم و در طول روز ۳۰۰ کالری یا بیشتر میتونم بسوزونم آیا خوردن کاهو در میان وعده کمک به لاغری میکنه و آیا دوچرخه ثابت تاثیری داره در لاغری

کارشناس به اندام ۰۱ اسفند ۱۴۰۱

سلام عزیزم برای لاغری باید رژیم اصولی روداشته باشید کاهو کالری نداره وازاده دوچرخه ثابت وورزش هوازی برای شروع خوبه وقتی چندکیلو وزن کم شد حتما ورزش قدرتی روهم انجام بدین روی لینک بزنید وثبت نام رژیم وانجام بدین

سنا ۲۴ بهمن ۱۴۰۱

سلام من وقتی غذای سیر کننده نمی‌خورم فشارم میاد پایین وقتی فشارم میاد پایین سر درد میگیرم ووقتی غذا کامل میخورم حالم خوب میشه ولی وزنم هم زیاد میشه چیکار کنم

کارشناس به اندام ۲۸ بهمن ۱۴۰۱

سلام عزیزم شما باید دریافتی بیشتری داشته باشید وازطرفی روندلاغری هم اهسته تر بشه بافاصله کم وعده ای رومصرف کنید یعنی تعداد وعده ومیان وعده هابیشتربشه ازغذاهای ازاد کنار رژیمتون حتما استفاده کنید

سجاد معین فرد ۲۱ بهمن ۱۴۰۱

سلام من یه مدتی هست که رژیم محدودی گرفتم همه نوع غذایی میخورم ولی خیلی کم به حدی کمی گرسنه از سفره پا میشم آیا این کار به بدن بنده آسیب میزند ؟

کارشناس به اندام ۲۸ بهمن ۱۴۰۱

سلام عزیزم در رژیم کاهش وزن میزان وحجم غذاها کمترمیشه درکنار وعده ها ازسبزیجات قارچ کدو بامجان کبابی استفاده کنید کم خوری هم ازیه حدی نبایدکمتربشه

سعید ۰۹ بهمن ۱۴۰۱

من مشکل اضافه وزن ندارم و کاملا راضیم بنازم خودم 😅

ایرانی ۲۴ دی ۱۴۰۱

من ازوقتی روغن وغذام نصف کردم لاغرشدم وبرگشت هم نداشت فقط مدونم چرپ چیلی سرخ شده نان برنج ماکارانی زیاد نباید خوردبقولی جلوی شکم گرفت همه چی خوردولی کم

علیرضا ۲۳ دی ۱۴۰۱

من صبح ها فقط۲لیوان شیر میخورم با یدونه نون سنگک کامل شبا هم یدونه سیب میخورم چاق میکنه یا نه

کارشناس به اندام ۲۴ دی ۱۴۰۱

اقا علیرضا برنامه غذایی اصولی رو ندارین اگر همیشه اینجوری باشه بدن به شدت باکمبود املاح ویتامین ها مواجه میشه

0بهار ۲۰ آذر ۱۴۰۱

بابت همه اطلاعاتی که دراختیارماگذاشتین خیلی ممنون

0بهار ۲۰ آذر ۱۴۰۱

بابت همه چی ممنون خیلی مفید بود

اردلان ۰۹ اسفند ۱۴۰۰

من هرچقدر خوندم متوجه نشدم که این مقدار کالری که برای این غذاها زدید واس چند گرم هست مثلا باقلاقاتق زدید ۴۰ کالری ولی تو چند گرم نزدید 😐

کارشناس به اندام ۱۳ دی ۱۴۰۱

سلام عزیز خورشتهاقاشقی عنوان میشه خوراک ها لیوانی کیک ها یک برش معمول مدنظرهست

محمد ۲۲ دی ۱۴۰۰

سلام خسته نباشید سیب زمینی تنوری چقدر کالری داره و باعث اضافه وزن میشه؟

کارشناس به اندام ۱۳ دی ۱۴۰۱

سلام هرصدگرم86 کالری دارد

علیرضا ۲۵ آذر ۱۴۰۰

سلام ، من وزنم خوبه ولی همش میترسم چاق بشم خواستم بدونم درسته که با خوردن میوه ها و .. و سبزیحاتی مثل کدو و شلغم بدن انرژی که برای جذب و .. اونا میزاره بیشتر از انرژی خود اوناس؟ حالا هرچقدر که از این مواد غذایی بخوریم؟

کارشناس به اندام ۲۸ آذر ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز این سبزیجاتی که گفتید دارای کالری خیلی پایینی هستن و خوردن مقدار زیادی از اونها کالری خیلی زیادی رو وارد بدن نمیکنه البته رعایت تعادل در خوردن مواد غذایی به سلامت بدن کمک میکنه

مطهره السادات ۲۴ آذر ۱۴۰۰

سلام خسته نباشید من دختر هفت ساله ای دارم خیلی لاغر بود ولی از اول کرونا داره ماهی نیم کبلو اضاف میکنه خیلی هم تلویزیون نگاه میکنه جلو تلویزیون غذا میخوره برای همین وزنش روز به روز بیشتر میشه چه پیشنهادی دارید برای درمان پرخوریش

کارشناس به اندام ۲۵ آذر ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز مقاله های متعددی در سایت دکتر کرمانی در این مورد داریم که لینک یکی از اونها رو براتون میفرستم لطفا به این لینک مراجعه کنید

جواد لطفی ۱۳ آذر ۱۴۰۰

با سلام بنده از سال 1375 متوجه شدم که در راه رفتن مشکل دارم وپس از کمی پیاده روی دچار مشکل میشوم در سال 1379 اولین بار نوار عصب عضله در بیرجند گرفتم که ضعف در اعصاب محیطی مشاهده شد وپیگیریهای زیادی تا 1399 در مشهد و تهران کردم اما نتیجه ای نگرفتم و اعلام کردند که بیماری نوروپاتی (شارکو ماری توث) دارم که پیشرونده است وازاولین نوار عصب عضله به بعد بتدریج عضلاتم هم ضعیف شد تا حالا که چند سالی است به عصب و ماهیچه های دستهایم هم سرایت کرده وضعیف و قدرت دستهایم هم کم شده و امکان راه رفتن بدون عصا و واکر ندارم و از پله که به هیچ عنوان نمیتوانم بالا بروم BMI من 13 کیلو اضافه وزن دارم ایا امکان داره بدون پیاده روی و ورزش منم بتوانم بارژیم کاهش وزن دکتر کرمانی وزن کم کنم

کارشناس به اندام ۲۵ آذر ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز بهترین روش کاهش وزن استفاده از یه رژیم غذایی اصولی و درسته بله شما میتونی به تنهایی و فقط با رژیم غذایی وزن کم کنی فقط موقع ثبت نام مشکلاتت رو با پشتیبانها و کارشناسهامون در میون بذار تا برنامه تغذیه مناسب بهت ارائه بشه براتون آرزوی سلامتی داریم برای دریافت رژیم کاهش وزن دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کنید

علي حيدرزاده ۱۰ آذر ۱۴۰۰

با سلام خدمت به اندامي هاي عزيز اميد وارم سالم وسلامت باشيد. درخصوص استفاده از خوراكي هاي كم كالري مثل من به دليل مسافت كوتاهي كه به چين داشتم متوجه شدم يكي از غذايا بهتر بگم كنار غذا مورد علاقه آنها خوردن كلم،كاهو،كرفس وهويج..به صورت نيم پز كردن در آب يا بخارپزكردن وريختن روغن وسس ماهي(بسيار بد بوهست ولي خوشمزه)روآنها است .اونها اين سبزيجات رو بسيار چرب مي كردن وبسيار دمنوشهاي گياهي وآب مصرف مي كردن. خلاصه به نظرم رسيد خوردن مواد كم كالري نيم پز به هم راه روغنهايي چون زيتون ،هسته انگور و...هم هزم اين مواد رو راهت تر مي كنه هم طعم خوبي به آنها مي ده هم گرسنگي كاذب رو كم مي كنه . خوش باطن خوش ظاهروعاقبت به خير باشيد.

کارشناس به اندام ۱۶ آذر ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز ممنون از این که تجربتون رو با دوستانتون به اشتراک گذاشتید

مژده ۰۴ آذر ۱۴۰۰

سلام من یه رژیمه مناسب گرفتم .ولی برای شام برنج استفاده میکنم.البته ماس ۷ شام سروکردیم.آیامشکلی برای رژیمم درست خواهدکرد بنج

کارشناس به اندام ۱۸ آذر ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز در رژیم دکتر کرمانی توصیه میشه شبها برنج مصرف نکنید و در طول یک هفته 3 نوبت بیشتر مصرف نکنید ما در مورد رژیم‌های دیگه نظری نداریم