رژیم جنی کریگ + نمونه برنامه غذایی ۳ روزه جنی کریگ

رژیم جنی کریگ یک برنامه غذایی ساختار یافته مبتنی بر غذاهای از پیش بسته‌بندی شده است که کالری، چربی و اندازه سهم وعده‌ها در آن محدود و مشخص است. به گفته وب سایت جنی کریگ، وعده‌های غذایی توسط متخصصان تغذیه و متخصصان علوم غذایی طراحی می‌شود. غذا‌های موجود در این رژيم بدون شیرین‌کننده‌ها یا رنگ‌های […]

در رژیم جنی کریگ مواد غذایی که توسط متخصصین تغذیه طراحی شده است، به صورت بسته‌بندی شده ارائه می‌شود.
میانگین امتیاز 4 از 5

زمان مطالعه 23 دقیقه

تعداد بازدید 359

تاریخ انتشار

رژیم جنی کریگ یک برنامه غذایی ساختار یافته مبتنی بر غذاهای از پیش بسته‌بندی شده است که کالری، چربی و اندازه سهم وعده‌ها در آن محدود و مشخص است. به گفته وب سایت جنی کریگ، وعده‌های غذایی توسط متخصصان تغذیه و متخصصان علوم غذایی طراحی می‌شود.

غذا‌های موجود در این رژيم بدون شیرین‌کننده‌ها یا رنگ‌های مصنوعی، شربت ذرت با فروکتوز بالا، چربی‌های ترانس یا مونوسدیم گلوتامات (MSG) ساخته می‌شوند. بسته به برنامه‌ای که انتخاب می‌کنید، ممکن است همچنان نیاز باشد که وعده‌های غذایی و میان وعده‌های خود را جداگانه تهیه کنید.

رژیم جنی کریگ چیست؟

جنی کریگ در سال 1983 توسط سید و جنی کریگ تأسیس شد. آن‌ها می‌خواستند یک برنامه کاهش وزن آسان برای افراد دارای اضافه وزن ایجاد کنند. این برنامه برای افرادی طراحی شده است که به دنبال کاهش وزن با حمایت یک مربی شخصی و غذاهای آماده هستند.

رژیم جنی کریگ در سال 1983 توسط سید و جنی کریگ تأسیس شد.

رژیم جنی کریگ در سال 1983 توسط سید و جنی کریگ تأسیس شد.

برنامه کاهش وزن شامل یک مربی برای پیگیری است. این برنامه غذاها و میان وعده‌های از قبل آماده شده را فراهم می‌کند. وعده‌های غذایی فاقد شربت ذرت با فروکتوز بالا، چربی‌های ترانس، MSG و رنگ‌های مصنوعی و شیرین کننده‌ها هستند.

آیا جنی کریگ می‌تواند به کاهش وزن کمک کند؟

رژیم لاغری جنی کریگ برای کمک به کاهش وزن افراد از طریق کاهش کالری دریافتی از طریق وعده‌های غذایی و میان وعده‌های کنترل شده طراحی شده است. بیشتر غذاهای اولیه حاوی 200 تا 300 کالری هستند، در حالی که میان وعده‌ها و دسرها 150 تا 200 کالری دارند.

یک برنامه معمولی جنی کریگ بسته به جنس، سن، سطح فعالیت و اهداف کاهش وزن شما، روزانه 1200 تا 2300 کالری را برای افراد در نظر می‌گیرد.

مربی شما با شما همکاری خواهد کرد تا به یک هدف تمرینی واقع بینانه دست پیدا کنید. طبق وب‌سایت جنی کریگ، هر عضو به طور متوسط 0.45 تا 0.9 کیلوگرم در هفته در این برنامه کم می‌کند.

در رژیم جنی کریگ ورزش لازم نیست، اما 30 دقیقه فعالیت بدنی به میزان 5 روز در هفته برای بهبود نتایج، توصیه می‌شود.

در رژیم جنی کریگ ورزش لازم نیست، اما 30 دقیقه فعالیت بدنی به میزان 5 روز در هفته برای بهبود نتایج، توصیه می‌شود.

جنی کریگ چگونه عمل می‌کند؟

کالری دریافتی شما در این رژیم، بین 1200 تا 2300 کالری در روز است و بر اساس وزن فعلی، سن، جنسیت، قد، وزن هدف و عادات تناسب اندام شما طراحی شده است. سه برنامه غذایی در این رژیم موجود است:

 • برنامه غذایی ساده
 • برنامه غذایی ضروری
 • برنامه غذایی بیشترین کاهش وزن

الکل و کافئین در حد اعتدال در این رژیم مجاز هستند و مربی به شما در تعیین مقادیر مناسب آن‌ها کمک می‌کند.

غذا‌های مجاز در رژیم جنی کریگ

در حالی که در رژیم غذایی جنی کریگ هستید، می‌توانید از بین بیش از 100 غذای آماده حق انتخاب داشته باشید.

علاوه بر خوراکی‌ها و میان‌وعده‌های ارائه‌شده توسط جنی کریگ، به شما توصیه می‌شود که میوه‌ها، سبزیجات و محصولات لبنی کم‌چرب را به وعده‌های غذایی خود اضافه کنید و بسته به برنامه‌تان از یک میان‌وعده دلخواه لذت ببرید.

شما بیشتر وعده‌های غذایی خود را از جنی کریگ سفارش می‌دهید، اما همچنین می‌توانید غذاهایی مانند موارد زیر را به وعده‌های غذایی و میان‌وعده‌های خود اضافه کنید:

 • میوه‌ها
 • انواع توت‌ها
 • مرکبات
 • سیب
 • خربزه
 • آناناس
 • موز
 • گیلاس
 • سبزیجات غیر نشاسته‌ای
 • سبزیجات
 • کلم بروکلی
 • مارچوبه
 • کدو سبز
 • خیار
 • گوجه فرنگی
 • فلفل
 • لبنیات کم چرب
 • پنیر رشته‌ای سبک
 • ماست یونانی بدون چربی
 • شیر کم چرب یا بدون چربی
 • نوشیدنی‌های بدون کالری
 • آب گازدار
 • قهوه
 • چای
 • انواع کنسرو شده یا منجمد این میوه‌ها و سبزیجات نیز مجاز هستند.

غذا‌های غیر مجاز در رژیم جنی کریگ

اعضای رژیم جنی کریگ مجاز به خوردن هر چیزی هستند، به شرطی که با کالری در نظر گرفته شده در روز مناسب باشد.

فواید رژیم جنی کریگ

رژیم جنی کریگ دارای فواید محدودی است. از جمله این فواید به موارد زیر می‌توان اشاره کرد:

نسبتا آسان

از آن‌جایی که جنی کریگ در مراحل ابتدایی خوراکی‌ها و میان‌وعده‌های از پیش آماده را ارائه می‌کند، پیروی از این طرح نسبتاً آسان است.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که پک غذای اولیه را دوباره گرم کنید و میوه‌ها، سبزیجات یا محصولات لبنی کم چرب مورد علاقه خود را اضافه کنید تا وعده غذایی کامل شود. اسنک‌ها در این رژیم، قابل خوردن هستند و نیازی به پخت و پز ندارند. این کار باعث می‌شود سریع و آسان غذا بخورید و بسیاری از برنامه ریزی‌های مربوط به رژیم‌های معمولی را حذف کنید.

به علاوه، با سه گزینه برنامه موجود، می‌توانید گزینه‌ای را انتخاب کنید که بهترین تناسب با اهداف کاهش وزن و سبک زندگی شما را دارد.

درک اندازه وعده‌های غذایی

غذاهای جنی کریگ کم کالری، کم چرب و کنترل شده هستند. این غذاهای از پیش بسته‌بندی شده به افراد کمک می‌کند تا اندازه وعده‌ها را بهتر درک کنند، بنابراین می‌توانند هنگام آشپزی در خانه یا بیرون از خانه آن‌ها را تکرار کنند.

افزودن میوه‌ها و سبزیجات به وعده‌های غذایی، افراد را تشویق می‌کند تا محصولات بیشتری بخورند و یاد بگیرند که چگونه یک بشقاب حاوی مواد غذایی متعادل داشته باشند.

رژیم جنی کریگ برای کسانی که به دنبال یک رژیم لاغری راحت هستند، مناسب است.

رژیم جنی کریگ برای کسانی که به دنبال یک رژیم لاغری راحت هستند، مناسب است.

حمایت مربیان

یکی از مفیدترین اجزای رژیم، حمایت فردی مربیان جنی کریگ است. تحقیقات نشان داده است که داشتن حمایت اجتماعی از طرف خانواده، دوستان یا مربیان سلامت، شانس افراد را برای کاهش وزن و حفظ آن بهبود می‌بخشد.

بهبود قند خون

علاوه بر کاهش وزن، رژیم جنی کریگ ممکن است به بهبود مدیریت قند خون کمک کند. یک مطالعه نشان داد که پیروی از برنامه جنی کریگ منجر به تنظیم بهتر قند خون و کاهش سطح تری گلیسیرید می‌شود.

معایب رژیم جنی کریگ

در حالی که رژیم جنی کریگ ممکن است برای برخی افراد گزینه خوبی باشد، اما جنبه‌های منفی خود را نیز دارد. از جمله این معایب به موارد زیر می‌توان اشاره کرد:

هزینه بالا

در حالی که حق عضویت ماهانه حذف شده است، شرکت هر هفته در جنی کریگ ارزان نیست. برنامه این رژیم، معمولا گران است. برخی از برنامه‌ها نیاز به خرید وعده های غذایی و میان وعده‌های اضافی دارند. این برنامه برای افرادی با نیازها یا ترجیحات غذایی خاص مناسب نیست.

این رژیم حداقل حدود 100 دلار در هفته هزینه دارد و مالیات و هزینه حمل و نقل نیز به آن اضافه می‌شود. علاوه بر این، این طرح به افراد توصیه می‌کند میوه‌ها، سبزیجات و محصولات لبنی اضافی را نیز برای افزودن به وعده‌های غذایی و میان وعده‌های خود خریداری کنند.

مطالعات نشان داده که رژیم جنی کریگ قیمت بسیار بالایی دارد که نمی‌توان آن را مقرون به صرفه در نظر گرفت.

کاهش وزن کوتاه مدت

اگر به برنامه پایبند باشید، شانس خوبی برای کاهش وزن در کوتاه مدت وجود دارد. با این حال، تحقیقات می‌گوید، هرچه وزن سریع‌تر از بین برود، احتمال پایداری آن کمتر است.

رژیم جنی کریگ جزو رژیم‌های لاغری است که برای کاهش وزن بلند مدت توصیه نمی‌شود زیرا تا این میزان اثرگذار نیست.

رژیم جنی کریگ جزو رژیم‌های لاغری است که برای کاهش وزن بلند مدت توصیه نمی‌شود زیرا تا این میزان اثرگذار نیست.

کاهش وزن سریع همچنین باعث افزایش از دست دادن بافت عضلانی بدون چربی می‌شود، که در واقع این همان وزنی نیست که شما می‌خواهید کاهش دهید.

ایجاد سنگ کیسه صفرا

یک شکایت در سال 2013 ادعا کرد که رژیم غذایی جنی کریگ باعث ایجاد سنگ کیسه صفرا در برخی افراد می‌شود.

فاقد برچسب حلال روی بسته بندی‌ها

از آن‌جایی که خوراکی‌ها و میان‌وعده‌های رژیم جنی کریگ از قبل بسته‌بندی شده‌اند، گزینه‌ها برای افرادی که از رژیم‌های خاص پیروی می‌کنند محدود است.

به عنوان مثال، هیچ یک از اقلام غذایی جنی کریگ دارای برچسب کوشر یا حلال نیستند و هیچ گزینه ناهار یا شام وگان وجود ندارد. در حالی که اقلام فاقد گلوتن، در دسترس هستند، به وضوح علامت‌گذاری نشده‌اند.

غذا‌های فراوری شده

غذا‌های موجود در ژیم جنی کریگ حاوی مقادیر بالایی از مواد افزودنی و کربوهیدرات‌های تصفیه شده و روغن هستند که ممکن است برای سلامت روده شما مضر باشد.

اگر از خوردن غذاهای بسته بندی شده یا منجمد زیاد لذت نمی‌برید، رژیم جنی کریگ برای شما مناسب نیست.

اگر از خوردن غذاهای بسته بندی شده یا منجمد، زیاد لذت نمی‌برید، رژیم جنی کریگ برای شما مناسب نیست.

ایجاد عادات نا‌سالم غذایی

در حالی که خوردن غذاهای از پیش بسته بندی شده پیروی از یک رژیم غذایی را در کوتاه مدت آسان می‌کند، اما مهارت‌های مورد نیاز برای کاهش وزن سالم را به تنهایی آموزش نمی‌دهد.

عدم تخصص مربیان جنی کریگ

در حالی که مربیان جنی کریگ بخش مهمی از برنامه رژیم غذایی هستند، آن‌ها متخصص تغذیه نیستند و نمی‌توانند توصیه‌های رژیم غذایی مرتبط با شرایط پزشکی را ارائه دهند.

بسیاری از این افراد اعضای سابق جنی کریگ هستند که تصمیم گرفتند خودشان مربی شوند.

یکی از مشکلاتی که به رژیم جنی کریگ وارد است، عدم تخصص برخی از مربیان تغذیه این رژیم است.

یکی از مشکلاتی که به رژیم جنی کریگ وارد است، عدم تخصص برخی از مربیان تغذیه این رژیم است.

افرادی که دارای شرایط پیچیده سلامتی هستند باید قبل از شروع یک رژیم غذایی جدید از یک متخصص تغذیه یا سایر متخصصان بهداشتی راهنمایی بگیرند.

چه کسانی نباید رژیم جنی کریگ را امتحان کنند؟

بعضی از افراد مجاز به استفاده از رژیم جنی کریگ نیستند. از جمله این افراد به موارد زیر می‌توان اشاره کرد:

کودکان زیر 13 سال

کودکان زیر 13 سال نمی‌توانند از این رژیم استفاده کنند زیرا هنوز در حال رشد هستند. اگر کودکان بالای 13 سال هیچ بیماری دیگری به جز آسم یا آلرژی فصلی نداشته باشند، اجازه والدین آن‌ها لازم است.

زنان باردار

زنان باردار و شیرده نمی‌توانند از این رژیم استفاده کنند. مادران شیرده می‌توانند پس از شش هفتگی نوزادشان برای این رژیم ثبت نام کنند. میزان کالری برای مادران شیرده بر اساس سن کودک و تعداد دفعات شیردهی آن‌ها متفاوت است.

افراد مبتلا به آلرژی

افرادی که به مواد غذایی مانند شیر، سویا یا گندم حساسیت دارند نمی‌توانند در این رژیم ثبت نام کنند.

افراد مبتلا به دیابت

اگر به دیابت مبتلا هستید و انسولین مصرف می‌کنید، رژیم جنی کریگ برنامه مناسبی برای شما نیست. اگر مشکلات سلامتی دارید یا داروهای دیابت یا فشار خون بالا مصرف می‌کنید، با پزشک خود صحبت کنید و در مورد برنامه‌های خود به او بگویید.

نمونه رژیم جنی کریگ

در این‌جا نمونه‌ای از 3 روز برنامه کاهش وزن جنی کریگ آورده شده است:

وعده‌ها روز اول روز دوم روز سوم
صبحانه پنکیک و سوسیس بلوبری جنی کریگ با 1 فنجان (28 گرم) توت فرنگی تازه و 237 میلی لیتر شیر بدون چربی بوقلمون، بیکن و ساندویچ سفیده تخم مرغ با 1 سیب و 237 میلی لیتر شیر بدون چربی بلغور جو دوسر دارچینی با 1 پرتقال و 237 میلی لیتر شیر بدون چربی
میان‌وعده بار شیرین و نمکی کره بادام زمینی جنی کریگ کرم وانیلی شیک بار کاکائو و آجیل
ناهار کیت سالاد شوید ماهی تن با 2 فنجان (72 گرم) کاهو و 1 فنجان (122 گرم) هویج برگر و باگت سوئیسی با 2 فنجان (113 گرم) سالاد و 2 قاشق غذاخوری (30 گرم) سس کم چرب برگر بوقلمون با 2 فنجان (60 گرم) سالاد اسفناج و 2 قاشق غذاخوری (30 گرم) سس کم چرب
میان‌وعده 1 فنجان (151 گرم) انگور رول پنیر با نصف فنجان (52 گرم) خیار خرد شده 1 پنیر رشته‌ای سبک (24 گرم) با 1 فنجان (149 گرم) گوجه گیلاسی
شام راویولی پنیر با 1 فنجان (180 گرم) مارچوبه بو داده استیک بوربون جنی کریگ با 1 فنجان (180 گرم) اسفناج سرخ شده مرغ مارسالا با 1 فنجان (180 گرم) کدو سبز بخارپز
میان‌وعده کوکی‌های لیمویی جنی کریگ 1 فنجان (177 گرم) طالبی تازه کیک گدازه‌ای شکلاتی جنی کریگ

چه رژیم‌هایی را جایگزین رژیم ‌های غیر اصولی کنیم؟

بهترین رژیم لاغری رژیمی است که بر اساس حقایق تغذیه‌ای باشد. استفاده از یک رژیم منطقی و اصولی علاوه بر کاهش وزن سالم به سلامت عمومی بدن کمک کرده و به بهبود بیماری‌هایی مانند دیابت، فشار خون و کبد چرب و… کمک می‌کند. همه این موارد به اضافه بسیاری از فواید یک رژیم اصولی را می‌توانید در رژیم دکتر کرمانی پیدا کنید.

شما با استفاده از رژیم لاغری دکتر کرمانی با کاهش وزن سالم و بدون عوارض جانبی طی سه ماه بسته به شرایط بدنی‌تان بین 8 تا 12 کیلو وزن کم خواهید کرد.

با استفاده از این رژیم اصولی علائم کبد چرب و دیابت و فشار خون و بسیاری از مشکلات مرتبط با اضافه وزن مثل زانو درد و کمردرد نیز از بین خواهند رفت. در این رژیم علاوه بر مزایای سلامتی به زیبایی اندام مورد نظر خود دست خواهید یافت.

رژیم سایزینو

آن‎‌چه از مقاله رژیم جنی کریگ آموختیم:

رژیم جنی کریگ یک رژیم لاغری است که وعده‌های غذایی از قبل بسته بندی شده و کنترل شده و پشتیبانی یک به یک را ارائه می‌دهد. این برنامه ممکن است به شما کمک کند 1 تا 2 پوند (0.45-0.9 کیلوگرم) در هفته کم کنید و حتی ممکن است مدیریت قند خون را در برخی افراد بهبود بخشد. با این حال، این برنامه بسیار است، برخی دیگر نیز ممکن است این ایده را دوست نداشته باشند که بیشتر به غذاهای از پیش بسته بندی شده و بسیار فرآوری شده تکیه کنند. به طور کلی، در حالی که جنی کریگ ممکن است برای کاهش وزن موثر باشد، گزینه‌های کم‌هزینه‌تر و پایدارتری وجود دارد که ارزش بررسی را دارند.

منابع:

میانگین امتیاز 4 از 5
  به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*