در رژیم لاغری نوم چگونه وزن کم می‌کنید؟

رژیم لاغری نوم برنامه‌ای کمک کننده به کاهش وزن، تناسب اندام و بهبود سلامت افراد است. نوم از یک سیستم چراغ راهنمایی منحصر به فرد برای رتبه بندی غذاها با توجه به مقدار کالری موجود در آنها استفاده می‌کند. در این رژیم، غذاهای “سبز” مانند اسفناج و کلم بروکلی کمترین کالری را دارند، در حالی […]

رژیم نوم
امتیاز کاربرها

زمان مطالعه 17 دقیقه

تعداد بازدید 20136

تاریخ انتشار

رژیم لاغری نوم برنامه‌ای کمک کننده به کاهش وزن، تناسب اندام و بهبود سلامت افراد است. نوم از یک سیستم چراغ راهنمایی منحصر به فرد برای رتبه بندی غذاها با توجه به مقدار کالری موجود در آنها استفاده می‌کند. در این رژیم، غذاهای “سبز” مانند اسفناج و کلم بروکلی کمترین کالری را دارند، در حالی که غذاهای “قرمز” مانند گوشت، کالری بیشتری دارند و باید مقدار کمی از آنها را مصرف کرد. شخصی که برنامه انفرادی رژیم نوم را نوشته، مدعیست که می‌توان با استفاده از این راهنمایی‌ها به کاهش وزن در طولانی مدت رسید.

رژیم لاغری نوم چگونه کار می‌کند؟

رژیم نوم قصد دارد مانند اکثر برنامه‌های غذایی  با کاهش کالری مصرفی به کاهش وزن کمک کند. کاهش وزن زمانی اتفاق می‌افتد که به طور مداوم کمتر از میزانی که هر روز کالری می‌سوزانید، کالری دریافت کنید. نوم بر اساس جنسیت‌، سن، قد، وزن و پاسخ‌های شما به یک سری سوالات مربوط به سبک زندگی، نیاز روزانه شما به کالری را تخمین می‌زند.

بسته به وزن ایده‌آل و بازه زمانی که انتظار دارید به این وزن برسید، رژیم لاغری نوم از یک الگوریتم برای تخمین میزان کالری مورد نیازتان در روز استفاده می‌کند. این مقدار به عنوان میزان نیاز کالری شما ارائه می‌شود. به دلایل ایمنی و اطمینان از تغذیه کافی، برنامه اجازه نمی‌دهد که میزان کالری روزانه زیر 1200 کالری برای زنان و 1400 کالری برای مردان باشد. علاوه بر این رژیم لاغری نوم وزن کشی روزانه را غیر مجاز نمی‌داند.
رژیم نوم

آیا رژیم نوم به کاهش وزن کمک می‌کند؟

هرگونه برنامه یا برنامه غذایی با کالری کم در صورت رعایت می‌تواند به کاهش وزن کمک کند. هنوز هم رعایت رژیم غذایی برای بسیاری از افراد دشوار است. بیشتر رژیم‌های غذایی با شکست مواجه می‌شوند، زیرا حفظ و ادامه آنها دشوار است.

تا به امروز، هیچ مطالعه‌ای اثربخشی رژیم لاغری نوم را با سایر رژیم‌های لاغری مقایسه نکرده است، اما محققان داده‌های کاربران نوم را تجزیه و تحلیل کرده‌اند. در یک مطالعه بر روی 36000 کاربر نوم، 78٪ از افرادی که به طور متوسط 9 ماه رژیم نوم را گرفته بودند توانستند وزن کم کنند. این مطالعه همچنین نشان داد افرادی که رژیم  خود را به طور منظم دنبال می‌کنند در کاهش وزن موفق‌ترند.

در رژیم لاغری نوم چه چیزی می‌توانید بخورید؟

وب سایت رژیم نوم توصیه می‌کند تمرکزتان روی “غذاهای طبیعی” باشد تا بدون دریافت کالری اضافی، انرژی مورد نیازتان تامین شود. به عنوان مثال می‌توان به غذاهایی با محتوای آب زیاد اشاره کرد که سیرکننده هستند. مطمئن شوید که برنامه غذایی روزانتان موارد زیر را شامل می‌شود:

 • انواع درشت مغذی‌ها مانند پروتئین و کربوهیدرات‌.
 • طیف وسیعی از ریز مغذی‌ها که شامل ویتامین‌ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان‌هاست
 • مقدار محدودی چربی سالم یا اشباع نشده
 • میوه‌هایی مانند گریپ فروت، گیلاس، توت، سیب، شلیل، موز و هندوانه
 • سبزیجات از جمله سبزیجات دارای برگ سبز، فلفل، پیاز، خیار و قارچ
 • غذاهای غنی از پروتئین مانند عدس، لوبیا، تخم مرغ، ماهی و مرغ

رژیم نوم همچنین به افراد توصیه می‌کند غذاهایی بخورند که از نظر ارزش غذایی غنی هستند. غذاهایی مانند:

موارد زیر نیز به کاهش وزن بیشتر در رژیم نوم کمک می‌کند:

 • پیگیری تمام غذاهای مصرفی با استفاده از برنامه
 • نوشیدن چای سبز و آب فراوان
 • اجتناب از غذاهای فرآوری شده و قند
 • مصرف صبحانه

آیا شواهدی مبنی بر اثربخشی رژیم نوم وجود دارد؟

برنامه‌هایی مانند رژیم لاغری نوم افراد را تشویق می‌کنند که به طور منظم کاهش وزن خود را نظارت کنند. افرادی که به طور مکرر و مداوم عادت‌های غذایی خود را ثبت می‌کنند، کاهش وزن مداوم و طولانی مدتی را تجربه می‌کنند. با این حال، نظارتِ مداوم بر کاهش وزن با گذشت زمان کمتر می‌شود.

برای جلوگیری از این امر، برنامه غذایی رژیم نوم ویژگی‌هایی را برای ایجاد انگیزه در افراد برای ادامه نظارت در نظر می‌گیرد. این ویژگی‌ها شامل دسترسی به مربی و ایجاد یک بستر اجتماعی است که در آن افراد می‌توانند درباره چالش‌ها و موفقیت‌های کاهش وزن خود با سایر کاربران بحث کنند.

در سال 2016، برخی از محققان مطالعه‌ای درباره اثربخشی این رژیم انجام دادند. در این مطالعه داده‌های غذایی کاربران نوم به مدت 6 ماه ثبت شد. از 35921 کاربر ، 77.9٪ آنها کاهش وزن را با این برنامه گزارش کردند. محققان دریافتند کاربرانی که به طور مرتب وزن و عادت‌های غذایی خود را کنترل می‌کنند، کاهش وزن مداوم‌تری دارند.

در مطالعه دیگری، محققان از نوم برای 43 شرکت کننده مبتلا به دیابت استفاده کردند. در ابتدای مطالعه‌، هر یک از شرکت کنندگان دارای اضافه وزن بودند. هدف از این مطالعه بررسی اثر برنامه در سرعت کاهش وزن بود. شرکت کنندگان در هفته 16 و هفته 24 با استفاده از برنامه لاغری نوم، کاهش وزن قابل توجهی را تجربه کردند. از 36 شرکت کننده‌ای که این مطالعه را به پایان رساندند ، 64٪ بیش از 5٪ وزن خود را از دست دادند.

با این حال، این مطالعه، رژیم نوم را با هیچ برنامه یا رژیم دیگری مقایسه نکرد. بنابراین نمی‌دانیم آیا رژیم نوم از سایر استراتژی‌های کاهش وزن موثرتر است یا خیر؟
در رژیم لاغری نوم چگونه وزن کم می‌کنید؟ - 5 - رژیم نوم - رژیم لاغری

آیا پایبندی به برنامه غذایی رژیم نوم آسان است؟

در برنامه غذایی رژیم نوم باید غذاهای پرکالری، چرب و شیرین را کاهش دهید. از آنجا که نوم به جای محدود کردن کل گروه‌های غذایی، روی تغییر نوع انتخاب غذای شما تمرکز دارد با گذشت زمان میزان پایبندی به رژیم افزایش می‌یابد.

پیروی از نوم نسبتاً آسان است. پایگاه داده غذایی برنامه شامل هزاران غذای کامل، محصولات متنوع و انتخاب منوی برنامه غذایی نوم است. هر روز که پیش می‌روید یک سری نکات غذایی همراه با مقدار غذا در اختیارتان قرار می‌دهد.

برنامه نوم دستور العمل‌های ساده‌ای دارد. این برنامه با اینکه با وعده‌های مختلف، میزان کالری روزانه را برطرف می‌کند، اما قبل از شروع برنامه روزانه، کالری آن را محاسبه می‌کند.

غذا خوردن برای همه مردم جهان با هر فرهنگ و سلیقه‌ در برنامه غذایی نوم امکان پذیر است. پایگاه داده غذایی رژیم نوم  شامل بیش از 850 نوع دستور پخت و غذاست. می‌توانید غذاهای ساده را انتخاب کنید. لیست‌هایی که مربوط به غذاهای سالم هستند به کاهش کالری دریافتی کمک می‌کنند.

شرکت در برنامه غذایی رژیم نوم می‌تواند وقت گیر باشد. ثبت نام در هر وعده غذایی و پاسخ دادن به چندین پیام از طرف مربی و گروه پشتیبانی به معنای آن است که برنامه غذایی رژیم لاغری نوم در طول روز به زمان و توجه زیادی احتیاج دارد.

آیا با رژیم لاغری نوم احساس سیری می‌کنید؟

شما باید بتوانید در رژیم نوم احساس سیری کنید. با انتخاب غذاهای کم کالری مانند اسفناج یا بلغور جو دوسر به جای غذاهایی با کالری بالا مانند دسرها می‎‌توانید وزن کم کنید. متخصصان تغذیه بر اهمیت احساس سیری و مصرف به اندازه غذا تأکید می‌کنند.

محدودیت‌ها و خطرات احتمالی رژیم غذایی نوم

محدودیت برنامه نوم این است که به کاربر اجازه نمی‌دهد اطلاعات مربوط به مواد مغذی غیر از کالری را ثبت کند. با این حال، یک رژیم غذایی سالم باید حاوی مقدار کافی ریزمغذی‌ مانند ویتامین‌ و مواد معدنی باشد. در نتیجه‌ی این محدودیت، افرادی که از برنامه نوم استفاده می‌کنند اطلاعات ناقصی درباره سلامت غذای انتخابی خود خواهند داشت. برای همین است که پزشکان و متخصصان تغذیه تمایلی به توصیه برنامه رژیم لاغری نوم ندارند.

از طرف دیگر برخی از مربیان نوم از سازمان بهداشت و سلامت گواهی ندارند. این گواهینامه نیاز یک مربی به حداقل دانش و مهارت لازم برای سلامت را نشان می‌دهد. این امکان وجود دارد که مربیان فاقد گواهینامه، توصیه‌های نادرستی ارائه دهند.

همچنین افراد با سابقه بیماری، باید هنگام استفاده از رژیم غذایی نوم یا برنامه‌های کاهش وزن مشابه، بیشتر مراقب باشند. این افراد باید از پزشک، متخصص تغذیه یا سایر متخصصان درباره کاهش وزن مشاوره بگیرند.

هرچند برنامه غذایی نوم ابزاری عالی و جامع است که می‌توانید برای به رسیدن به سلامتی از آن استفاده کنید، اما باید چند نکته را در مورد برنامه به خاطر بسپارید. پیگیری و نظارت مواد غذایی و کالری دریافتی، چه از طریق رژیم نوم و چه از طریق برنامه غذایی دیگر، ممکن است باعث اختلال در خوردن غذا، اضطراب و محدودیت بیش از حد کالری شود.

قیمت رژیم غذایی نوم 44.99 دلار در ماه است که هزینه‌ی سنگینی را به فرد رژیم گیرنده تحمیل می‌کند.

آیا رژیم لاغری نوم برای همه در دسترس است؟

رژیم نوم یک پلتفرم مجازی مبتنی بر فناوری و فقط در دستگاه‌های تلفن همراه موجود است. اگر دستگاه تلفن همراه مانند تلفن هوشمند و یا رایانه ندارید، برنامه نوم برایتان غیرقابل دسترس است. حتی اگر دستگاه تلفن همراه داشته باشید، به دلیل محدود بودن اینترنت ممکن است نتوانید به راحتی به برنامه دسترسی پیدا کنید.

رژیم لاغری نوم  یک تیم پشتیبانی مجازی برای پاسخگویی و کمک به شما در زمینه سلامتی و کاهش وزن ارائه می‌دهد. تمام ارتباطات با مربیان رژیم نوم و کسانی که از این برنامه استفاده می‌کنند از طریق سیستم پیام‌رسان در برنامه نوم انجام می‌شود. تحقیقات نشان داده که دریافت پشتیبانی منظم چه به صورت مجازی و چه به صورت حضوری برای کاهش وزن و سایر اهداف مرتبط با سلامتی مانند مدیریت استرس بسیار موثر است.

چرا برای کاهش وزن باید پشتیبان داشته باشیم؟
وجود یه همراه تو هر مسیری باعث می‌شه موفقیت و انگیزه آدم تو اون مسیر چند برابر بشه.
پشتیبان‌ها و کارشناسان رژیم دکتر کرمانی تو مسیر کاهش وزن همراهت هستن تا هر موقع نیاز به کمک داشتی بی دریغ به پرسش‌هات پاسخ بدن.
تو فقط اراده کن، بقیه مسیر رو به ما بسپار
برای دریافت رژیم کلیک کن
call-to-action
امتیاز کاربرها
  به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*