رژیم ویت واچرز رژیم مورد علاقه سلبریتی ها

خانه » رژیم ها » رژیم لاغری » رژیم ویت واچرز رژیم مورد علاقه سلبریتی ها
رژیم ویت واچرز

رژیم ویت واچرز از برندهای بسیار معروف در زمینه برنامه غذایی است و به تازگی تمرکز خود را روی سالم زندگی کردن و بهبود سلامت کلی بدن قرار داده است. با این حال رژیم غذایی آن همچنان مورد استفاده است. افراد مشهور مانند اپرا وینفری از این برنامه غذایی برای کاهش وزن استفاده می کنند. ممکن است با خود فکر کنید چه چیزی باعث شده چنین رژیم غذایی اینقدر معروف شده باشد. در این مقاله می خواهیم به بررسی رژیم غذایی ویت واچرز بپردازیم و ببینیم آیا کار می کند یا خیر.

رژیم ویت واچرز

 

رژیم ویت واچرز چگونه کار می کند؟

برای کسانی که عضو این برنامه می شوند تاریخ پایان مشخصی ندارد. این یعنی فرد با رسیدن به ورن ایده آل هم می تواند همچنان از راهنمایی های سبک زندگی و غذا خوردن سالم بهره مند شود. ویت واچرز همچنین به تازگی برنامه ای ارائه کرده است که بدون تمرکز روی وزن افراد روی ساخت عادات سالم کار می کند.

این رژیم غذایی در برنامه خود چیزی به نام اسمارت پوینت دارد که اعضا را به سمت الگوی غذایی با کالری، چربی اشباع و قند کمتر و پروتئین بالاتر راهنمایی می کند. بنابراین رژیم ویت واچرز درست مانند رژیم دکتر کرمانی افراد را از هیچ غذایی محروم نمی کند و تلاشش این است که روش انتخاب درست غذایی را به افراد آموزش دهد.

 

رژیم ویت واچرز باعث کاهش وزن می شود؟

تحقیقات نشان می دهند رژیم غذایی ویت واچرز تاثیری بالاتر از دیگر رژیم های متعادل ندارد. در برخی پژوهش های انجام شده رژیم ویت واچرز به مدت چهار هفته با چند رژیم دیگر مقایسه شده و نتایج نشان داد طی این چهار هفته توانسته 3 کیلو از وزن افراد کم کند، این مقدار برای دیگر رژیم ها کمی بالاتر بود اما در ادامه و پس از چهار هفته همه رژیم ها تقریبا در یک حد سبب کاهش وزن شرکت کنندگان در تحقیق شدند.

همچنین رژیم غذایی ویت واچرز پس از رسیدن افراد به وزن ایده آل به حمایت خود ادامه می دهد که همین موضوع موجب شده است نگه داشتن وزن کم شده ساده تر باشد. در رژیم غذایی دکتر کرمانی پس از رسیدن فرد به وزن ایده آل نیز دقیقا همین اتفاق خواهد افتاد و البته یک رژیم تثبیت نیز در اختیار افراد قرار می گیرد.

 

باید و نباید های غذایی رژیم ویت واچرز

در رژیم غذایی ویت واچرز هیچ غذایی محدود نمی شود چون برای هر غذا امتیاز در نظر گرفته شده است اما توصیه این رژیم مصرف غذاهای کامل و غیر فرآوری شده از جمله سبزیجات، میوه ها و پروتئین های بدون چربی است. در رژیم ویت واچرز به افراد برای انتخاب غذایی امتیاز داده می شود و تا وقتی این امتیاز از حد مجاز عبور نکند آنها می توانند هر نوع غذایی را انتخاب کنند. رژیم ویت واچرز این امتیاز را برای غذاهای سالم لیست خود قرار داده است تا آنها را برای کاربران خود وسوسه انگیزتر کند.

غذاهایی که در رژیم ویت واچرز بیشتر مورد توجه هستند عبارتند از:

 • پروتئین های کم چرب مانند مرغ بدون پوست، تخم مرغ، ماهی و ماست بدون چربی.
 • سبزیجات غیر نشاسته ای مانند بروکلی، مارچوبه، کلم و فلفل ها.
 • میوه های تازه، منجمد و یا کمبپوت های شیرین نشده.
 • کربوهیدرات های سالم مانند سیب زمینی شیرین، برنج قهوه ای، بلغور جو دوسر، لوبیا و غلات کامل.
 • چربی های سالم مانند آوکادو، روغن زیتون و آجیل ها.

با وجود اینکه سیستم امتیاز دهی به افراد اجازه می دهد هر غذایی دوست داشتند انتخاب کنند اما رژیم ویت واچرز خوردن غذاهای ناسالم را توصیه نمی کند. این رژیم غذایی به افراد توصیه می کند از غذاهایی استفاده کنند که پروتئین بالا دارند و غذاهای دارای قند و چربی های اشباع بالا را کم کنند.

غذاهایی که رژیم ویت واچرز توصیه نمی کند عبارتند از:

 • نوشیدنی های قندی
 • چیپس سیب زمینی
 • گوشت های فرآوری شده
 • شیرینی
 • کیک و کلوچه

رژیم ویت واچرز

 

دیگر مزایای رژیم ویت واچرز

ویت واچرز مانند رژیم غذایی دکتر کرمانی یک رژیم انعطاف پذیر است. در این رژیم غذایی به افراد اجازه داده می شود غذا را خودشان مانند بخش روز منو رژیم دکتر کرمانی انتخاب کنند. همچنین در این رژیم اجازه داده می شود از غذاهای مورد علاقه خود نیز لذت ببرید. بر خلاف دیگر رژیم هایی که برخی از غذاهای خاص را ممنوع می کنند رژیم ویت واچرز هیچ گروه غذایی را محدود نکرده است. این یعنی کسی که رژیم می گیرد می تواند در میهانی ها شرکت کند و یا برای غذا خوردن بیرون برود. همچنین مانند رژیم دکتر کرمانی رژیم ویت واچرز به افرادی با انتخاب های غذایی خاص مانند وگان ها اجازه می دهد لیست خود را داشته باشند.

تاکید رژیم ویت واچرز روی کنترل وعده های غذایی و اهمیت فعالیت فیزیکی است. یکی دیگر از مزایای رژیم غذایی ویت واچرز فراهم کردن سیستم حمایتی برای افرادی است که رژیم می گیرند. این یعنی درست مانند رژیم دکتر کرمانی افراد در طول رژیم غذایی و پس از آن می توانند تمام سوالات خود را به صورت آنلاین و تلفنی از مشاورین بپرسند.

معایب رژیم ویت واچرز

با اینکه رژیم ویت واچرز مزایای بسیاری دارد اما چندین دلیل هم هست که موجب می شود برای همه بهترین رژیم نباشد. برای مثال، جهت دنبال کردن برنامه باید مرتب حواستان به غذاهایی که روزانه می خورید باشد و اشتباه در انتخاب موجب می شود بیش از امتیازی که سایت به شما داده غذا استفاده کنید. این کار کمی وقت گیر است و به تمرکز نیاز دارد بنابراین شاید برای بعضی افراد دشوار باشد.

یکی دیگر از مشکلات موجود این است که شاید هزینه این نوع رژیم برای بعضی سنگین باشد. درست مانند بسیاری از رژیم های غذایی عضویت در ویت واچرز نیز هزینه دارد. پرداخت هزینه در این رژیم ماهانه است و بستگی به نوع رژیم فرد دارد بنابراین پرداختش برای همه مقدور نیست.

همچنین از آنجا که افراد مقدار وعده ها را نیز خودشان انتخاب می کنند رژیم ویت واچرز برای کسانی که کنترلی روی خود ندارند مشکل ساز است. خوشبختانه در رژیم دکتر کرمانی با اینکه انتخاب غذا توسط فرد انجام می شود اما مقدار وعده غذایی توسط برنامه تعیین خواهد شد. آزادی در انتخاب غذا خوب است اما همین مزیت برای بعضی می تواند مشکل ساز باشد مخصوصا کسانی که ندانسته غذاهای سرشار از قند و با مواد مغذی پایین انتخاب می کنند.

رژیم ویت واچرز

 

سخن پایانی

رژیم غذایی ویت واچرز، برنامه غذایی بسیار محبوب است که سالانه تعداد زیادی را جذب می کند. این برنامه غذایی انعطاف پذیر و بر اساس سیستم امتیاز دهی طراحی شده است. همچنین تاکید آن روی اهمیت زندگی کردن با سبک زندگی سالم است.

پژوهش ها نیز تایید کردند این رژیم غذایی برای کاهش وزن و پایین نگه داشتن آن مفید و تاثیر گذار است. شباهت های بسیاری بین سیستم رژیم غذایی ویت واچرز و دکتر کرمانی وجود دارد از این رو هر دو را می توان مورد استفاده قرار داد. مزیت رژیم غذایی دکتر کرمانی برای کاربران ایرانی آن است که غذاها و سیستم حمایتی همگی با فرهنگ و زبانشان هماهنگ است و نیازی به غذای خاصی ندارد.

5/5 - (1 امتیاز)
  به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*