کویتیشن چیست و آیا لاغری با کویتیشن صحت دارد؟

اغلب ما می‌دانیم که کویتیشن یکی از راه‌های مدرن، برای کاهش سریع چربی یا داشتن کمر و ران‌هایی باریک است، اما ممکن است به ‌طور دقیق ندانیم که کویتیشن چیست؟ کویتیشن یا کاویتاسیون اولتراسوند یک درمان لیپوساکشن سه بعدی است که چربی بدن را به ‌صورت ایمن، کارآمد و غیرتهاجمی کاهش می‌دهد. لاغری با کویتیشن […]

اولتراسونیک یا اولتراسوند کویتیشن یک روش غیرجراحی برای کاهش سلولیت و چربی موضعی است.
میانگین امتیاز 4.2 از 5

زمان مطالعه 29 دقیقه

تعداد بازدید 3764

تاریخ انتشار

اغلب ما می‌دانیم که کویتیشن یکی از راه‌های مدرن، برای کاهش سریع چربی یا داشتن کمر و ران‌هایی باریک است، اما ممکن است به ‌طور دقیق ندانیم که کویتیشن چیست؟ کویتیشن یا کاویتاسیون اولتراسوند یک درمان لیپوساکشن سه بعدی است که چربی بدن را به ‌صورت ایمن، کارآمد و غیرتهاجمی کاهش می‌دهد. لاغری با کویتیشن به این صورت است که از امواج اولتراسونیک هدفمند برای شکستن سلول‌های چربی بدون آسیب‌ رساندن به سایر سلول‌های بدن استفاده می‌شود.

این مقاله به ‌طور تخصصی به مبحث مکانیسم کویتیشن برای لاغری موضعی، تعداد جلسات مورد نیاز، کاربردها، فواید و عوارض این روش، مجاز ‌بودن یا غیرمجاز‌بودن آن برای افراد مختلف، مراقبت‌های قبل از آن و درمان عوارض کویتیشن خواهد پرداخت.

فهرست مطالب (کلیک کنید)

کویتیشن چیست و چگونه انجام می‌شود؟

کویتیشن اولتراسونیک که به آن لیپولیز اولتراسونیک نیز گفته می‌شود، نوعی درمان کانتورینگ بدن است که برای از بین‌ بردن رسوبات چربی زیر پوست کاربرد دارد.

این روش جایگزین مطمئن‌تری برای گزینه‌های جراحی مانند لیپوساکشن بوده و از امواج رادیویی اولتراسونیک برای شکستن سلول‌های چربی استفاده می‌کند که سپس توسط سیستم لنفاوی جذب بدن می‌شوند.

کویتاسیون اولتراسونیک با سایر روش‌های درمانی مشابه مانند لیپوساکشن اولتراسوند متفاوت است، چون نیازی به جراحی نداشته و بهبودی آن آسان‌تر است.

یک دوره کامل درمان، شامل حداقل شش درمان کویتیشن است، اما برخی از نتایج بلافاصله قابل مشاهده خواهند بود. امواج اولتراسوند سلول‌های چربی مناطق خاص بدن را هدف قرار داده و آن‌ها را به مایع تبدیل می‌کنند. سپس مایع چرب به‌ طور طبیعی از بدن خارج می‌شود.

کویتیشن چگونه باعث لاغری موضعی می‌شود؟

شاید برای برخی افراد این پرسش پیش آمده باشد که اولتراسونیک یا اولتراسوند کویتیشن چیست؟ این روش نوعی فناوری اولتراسوند برای تجزیه سلول‌های چربی زیر پوست و کاهش سلولیت و چربی موضعی است.

در کویتیشن، فشار بر سلول‌های چربی از طریق ارتعاشات اولتراسونیک آن‌قدر زیاد است که آنها را به شکل مایع تجزیه می‌کند. سلول‌های چربی شکسته شده از بدن به کبد منتقل شده و در آن‌جا به‌عنوان مواد زائد از طریق ادرار دفع می‌شوند.

این روش درمانی همراه با سایر برنامه‌های کاهش‌ وزن برای کمک به حذف چربی‌ها استفاده می‌شود و یک روش ارجح نسبت به سایر روش‌های تهاجمی برای از بین‌بردن چربی بدن است. توجه به این نکته مهم است که اگر رژیم غذایی پرکالری داشته باشید، چربی‌های شما ممکن است بازگردد.

کویتیشن اولتراسونیک با استفاده از فرکانس‌های رادیویی و امواج اولتراسونیک با فرکانس پایین بدن را تحت‌ تاثیر قرار می‌دهد. این امواج حباب‌هایی را اطراف رسوبات چربی زیر پوست تشکیل می‌دهند.

سپس حباب‌ها می‌ترکند و رسوبات چربی را به سیستم‌های بینابینی و لنفاوی که در آن تخلیه می‌شوند، منتقل می‌کنند. رسوبات چربی به گلیسرول و اسیدهای چرب آزاد تبدیل شده و سپس توسط بدن مورد استفاده مجدد قرار می‌گیرد، درحالی‌که اسیدهای چرب آزاد به کبد می‌روند و دفع می‌شوند.

کویتیشن، نوعی درمان کانتورینگ بدن است که برای از بین‌ بردن رسوبات چربی زیر پوست کاربرد دارد.

کویتیشن، نوعی درمان کانتورینگ بدن است که برای از بین‌ بردن رسوبات چربی زیر پوست کاربرد دارد.

به بیان دیگر، امواج اولتراسوند به اعماق لایه‌های پوست فرستاده شده و باعث ایجاد لرزش‌های مخرب می‌شوند. سپس سلول‌های چربی از یکدیگر و از لایه‌های پوستی جدا می‌شوند.

پس از چند روز، سلول‌های چربی توسط سیستم لنفاوی جذب شده و از طریق ادرار دفع می‌شوند.

البته تشخیص این‌که این درمان چقدر موثر باشد دشوار است، اما تحقیقات اخیر امیدوارکننده به‌نظر می‌رسد. یک مطالعه کوچک در سال 2019، اثربخشی کویتیشن اولتراسونیک را روی 50 زن که از نظر پزشکی دارای اضافه وزن بودند، آزمایش کرد.

نیمی از زنان به سادگی از یک رژیم غذایی کم‌کالری پیروی کردند، درحالی‌که نیمی دیگر از رژیم غذایی کم‌کالری همراه با فرکانس رادیویی کویتیشن استفاده کردند.

پس از 5 هفته، زنانی که کویتیشن اولتراسونیک دریافت کرده بودند، کاهش توده چربی بدن را نشان دادند. جالب این‌جاست که آن‌ها وزن بیشتری نسبت به گروه دیگر کم نکردند، بلکه چربی بیشتری از بدن را از دست دادند.

در هر حال، اگر این سوال پرسیده شود که مکانیسم عملکرد کویتیشن چیست؟ باید گفت این روش، آن بخش از رسوبات چربی بدن را کاهش می‌دهد که خلاص‌شدن از شر آن‌ها با رژیم یا ورزش به تنهایی دشوار است.

با این‌ حال، این روش به تنهایی برای کاهش‌ سایز قابل استفاده نبوده و حفظ یک رژیم غذایی متعادل و کم‌کالری و انجام تمرینات بدنی پس از تکمیل روش کویتیشن ضروری است. روش کویتیشن به کنترل وزن بدن و درمان بیماری‌هایی مانند دیابت در زنان چاق کمک می‌کند.

تعداد جلسات مورد نیاز برای کویتیشن

از آن‌جایی که این روش بر اساس نیازهای فرد و به‌ طور سفارشی انجام می‌شود، ممکن است برای برخی افراد بیشتر از دیگران بیشتر طول بکشد.

با این‌ حال، درمان استاندارد معمولا یک تا سه جلسه است. هر جلسه حدود 45 تا 75 دقیقه به طول می‌انجامد و بین هر جلسه حداقل 72 ساعت زمان لازم است تا بدن بتواند چربی را از بین ببرد. برای مشاهده بهترین نتایج کاهش چربی، حداقل شش تا ده جلسه درمان توصیه می‌شود.

کاربردهای کویتیشن چیست؟

اولتراسونیک یا اولتراسوند کویتیشن یک روش غیرجراحی برای درمان سلولیت و چربی موضعی است. این روش شامل اعمال فشار بر سلول‌های چربی از طریق ارتعاشات اولتراسونیک است.

به دلیل پیچیدگی فرآیند کویتیشن و متغیرهای زیادی که بر نتیجه آن داخل بدن تأثیر می‌گذارند، امواجی که در یک موقعیت آسیب بیولوژیکی ایجاد می‌کند، ممکن است در موقعیت دیگر هیچ‌گونه تاثیری نگذارد.

با این‌ وجود، انرژی اولتراسوند با شدت بالا باید با احتیاط شدید در نواحی حساس مانند سینه، سر و گردن، بافت‌هایی که در مجاورت رگ‌های خونی و اعصاب اصلی قرار دارند و در بیماران جوان استفاده شود.

اصولا کویتیشن اولتراسونیک برای موارد زیر بسیار موثر است:

 • صاف‌کردن سطح پوست
 • تصحیح فرم بدن
 • هدف قراردادن سلولیت‌های سرسخت
اولتراسونیک یا اولتراسوند کویتیشن یک روش غیرجراحی برای کاهش سلولیت و چربی موضعی است.

اولتراسونیک یا اولتراسوند کویتیشن یک روش غیرجراحی برای کاهش سلولیت و چربی موضعی است.

پس از طی چند جلسه درمان با این روش، نتایج زیر قابل مشاهده هستند:

 • افزایش خاصیت ارتجاعی پوست
 • بهبود بافت پوست
 • کاهش سلولیت
 • از دست‌دادن لایه چربی در ناحیه درمان
 • شکل برجسته و مشخص‌تر منطقه هدف

فواید لاغری با کویتیشن چیست؟

هیچ چیز خسته‌کننده‌تر از تلاش برای کاهش سایز بدون دیدن نتایج قابل توجه نیست. گاهی اوقات، مهم نیست که چقدر رژیم غذایی بگیرید یا ورزش کنید. مساله این است که نمی‌توانید از شر آن مناطق مشکل‌دار و سرسخت خلاص شوید.

اما خبر خوب این است که اگر بدانید درمان کویتیشن چیست و چه کاربردهایی دارد، می‌توانید این گزینه را در اولویت درمانی خود قرار دهید.

حذف چربی با اولتراسوند یکی از جدیدترین درمان‌های زیبایی است که برای از بین‌بردن چربی اضافی عمل می‌کند. چند مورد از مزایای درمان‌های کویتیشن چربی با اولتراسوند این موارد هستند:

کاربرد کویتیشن در نواحی مختلف بدن

کویتیشن اولتراسوند را می‌توان تقریباً در هر ناحیه‌ای از بدن که محل تجمع چربی است، استفاده کرد.

درمان غیرتهاجمی با کویتیشن اولتراسوند

برخلاف لیپوساکشن، کویتیشن اولتراسوند نیازی به عمل جراحی ندارد. بنابراین هیچ بیهوشی، خونریزی و بانداژی در کار نیست.

درمان طبیعی با کویتیشن اولتراسوند

درمان کویتیشن چربی از امواج اولتراسونیک سطح پایین برای شکستن سلول‌های چربی به مایع استفاده نموده و به بافت‌های اطراف هیچ آسیبی نمی‌رساند.

درمان کویتیشن چربی از امواج اولتراسونیک سطح پایین برای شکستن سلول‌های چربی به مایع استفاده می‌شود.

کویتیشن، از امواج اولتراسونیک سطح پایین برای شکستن سلول‌های چربی به مایع استفاده می‌کند.

عدم احساس درد

حداکثر ناراحتی ممکن طی عمل کویتیشن، احساس گرم‌شدن ملایمی روی پوست است.

بی‌خطر‌بودن لاغری

سونوگرافی با اولتراسوند به‌ طور معمول برای بسیاری از روش‌های پزشکی تشخیصی و درمانی استفاده می‌شود. در این روش، به‌ خصوص در مقایسه با سایر روش‌های کاهش چربی که به جراحی تهاجمی نیاز دارند، عملاً هیچ خطری وجود ندارد.

درمان سریع

هر جلسه درمان کویتیشن چربی، مدت زمان بسیار کوتاهی در حد 30 الی 75 دقیقه طول می‌کشد.

نتایج فوری

نتایج این روش، اغلب بلافاصله قابل مشاهده است و نتایج بهینه کمتر از سه روز خود را نشان می‌دهد. بسته به ترکیب بدن هر فرد، ممکن است دستیابی به اهداف، به شش تا دوازده جلسه درمانی نیاز داشته باشد.

با کویتیشن، دستیابی به اهداف، به شش تا دوازده جلسه درمانی نیاز دارد.

با کویتیشن، دستیابی به اهداف، به شش تا دوازده جلسه درمانی نیاز دارد.

درمان آسان

به‌جز افزایش مصرف آب، تغذیه سالم و حفظ یک برنامه ورزشی متوسط، برای بهره‌مندی از مزایای درمان کویتیشن، نیازی به انجام هیچ کار دیگری نیست.

اثربخشی درمان

هنگامی که رژیم غذایی و ورزش با شکست مواجه می‌شوند، این درمان راه‌حل مناسب را ارائه می‌دهد. اما سایر فواید درمان کویتیشن چیست؟

 • نتایج درمان کنار شیوه زندگی سالم برای مدت طولانی باقی می‌ماند
 • حداقل عوارض را ایجاد می‌کند
 • جای زخم باقی نمی‌گذارد
 • نیازی به بیهوشی نیست

مضرات و عوارض کویتیشن چیست؟

در برخی موارد، پوست پس از تجزیه شدن چربی را به‌طور یکنواخت جذب نمی‌کند و توده‌ها، برجستگی‌ها و فرورفتگی‌های روی پوست می‌توانند پس از درمان کویتیشن اولتراسونیک ظاهر شوند.

این بی‌نظمی‌های پوستی ممکن است با درمان‌های بعدی برطرف شود. سایر مضرات و عوارض لاغری با این دستگاه عبارتند از:

 • کاهش‌ سایز کمتر در مقایسه با روش‌های تهاجمی، مانند لیپوساکشن
 • نیاز به مکمل یا سایر روش‌های کاهش وزن برای گرفتن نتایج مطلوب
 • عدم دانش نسبت به میزان دقیق چربی از دست رفته. سایر عوارض عبارتند از:

منظور از کبودی یا قرمزی پس از کویتیشن چیست؟

پس از درمان لیپو کویتیشن، کبودی یا قرمزی پوست ممکن است در چند ساعت اول قابل توجه باشد. برخی از بیماران دچار کبودی عمیق و بنفش یا لکه‌های قرمز روشن می‌شوند، اما عموماً فروکش کرده و پس از چند روز ناپدید می‌شود.

منظور از تشنگی پس از کویتیشن چیست؟

بیماران ممکن است پس از این عمل به دلیل حذف طبیعی چربی، تشنگی را تجربه کنند. بنابراین توصیه می‌شود مصرف آب را در روزهای پس از درمان افزایش دهند تا به روند حذف چربی کمک شود.

بعد از کویتیشن، به دلیل حذف چربی، نیاز به نوشیدن آب بوجود می‌آید.

بعد از کویتیشن، به دلیل حذف چربی، نیاز به نوشیدن آب بوجود می‌آید.

منظور از حساسیت پوستی پس از کویتیشن چیست؟

ژل استفاده شده گاهی‌اوقات می‌تواند باعث حساسیت پوست، خارش یا تورم شود که این حالت موقتی است و پس از چند روز خود به خود برطرف می‌شود.

منظور از سردرد پس از کویتیشن چیست؟

تجربه سردرد ناشی از سمومی است که در بدن ترشح می‌شود. نوشیدن آب کافی و انجام ورزش بعد از درمان می‌تواند به تخلیه سریع‌تر چربی از سیستم بدن کمک کند.

کویتیشن برای چه افرادی مجاز است؟

افراد واجد شرایط برای روش اولتراسونیک کویتیشن معمولا در رده شاخص BMI 18.5 تا 24.9 و چاقی شکمی قرار دارند، اما شرایط ایده‌آل کویتیشن اولتراسونیک برای کسانی است که:

 • سلامت کلی خوبی دارند
 • سیگار نمی‌کشند
 • انتظارات واقع‌بینانه دارند
 • سعی در کاهش وزن زیاد ندارند
کویتیشن برای افرادی که چاقی شکمی ارند، مناسب است.

کویتیشن برای افرادی که چاقی شکمی ارند، مناسب است.

کویتیشن برای چه افرادی غیرمجاز است؟

این روش برای افراد زیر 18 سال، زنان باردار و شیرده، افراد مبتلا به صرع و مبتلا به بیماری‌هایی مانند فشارخون، دیابت و سرطان توصیه نمی‌شود. همچنین، افراد زیر نباید کویتیشن را انجام دهند:

 • افراد با چین پوستی کمتر از 2 سانتی‌متر
 • عفونت یا التهاب در ناحیه مورد عمل
 • افرادی که سابقه بیماری بدخیم دارند
 • افرادی که دارای ضربان‌ساز قلب یا سایر ایمپلنت‌های فلزی هستند
 • افراد مبتلا به اختلالات انعقادی یا در حال مصرف داروهایی که بر لخته‌شدن خون تأثیر می‌گذارد
 • افراد مبتلابه بیماری‌های جدی، مانند دیابت و پوکی استخوان

نکات مهم بعد از لاغری با کویتیشن چیست؟

 • پس از کویتیشن اولتراسونیک، باید بتوانید بایستید و خودتان را به خانه برسانید.
 • درد و کبودی معمولاً کم است.
 • پس از انجام این عمل تا حد ممکن بدن خود را آبرسانی کنید تا سلول‌های چربی را از طریق سیستم لنفاوی خود شستشو دهید.
 • انتظار نداشته باشید فوراً نتایجی ببینید. بلافاصله پس از عمل، ممکن است بدن شما پف کرده یا متورم شود. برای تجزیه سلول‌های چربی زمان لازم است.
 • اگر سبک زندگی کم‌تحرکی دارید، رسوبات چربی ممکن است بازگردند.
 • نتایج این درمان تا زمانی که رژیم غذایی سالم داشته باشید و ورزش کنید، دائمی است.
رژیم سایزینو

عوارض جانبی استفاده از دستگاه کویتیشن چیست؟

اگرچه خطرات بسیار کمی در ارتباط با این روش وجود دارد، اما این بدان معنا نیست که کلا هیچ عوارض جانبی در کار نیست. کبودی و درد از عوارض جانبی کوتاه‌مدت شایع هستند و برخی از افراد پس از کویتیشن دچار شلی پوست یا فرورفتگی روی پوست می‌شوند.

سایر عوارض جانبی استفاده از دستگاه کویتیشن چیست؟

 • یک دستگاه پرانرژی ممکن است برای استخراج چربی کارآمد باشد، اما خطر عوارض سونوشیمیایی (استفاده از امواج فراصوت برای ایجاد تغییرات شیمیایی) و اثرات سونولومینسانس (استفاده از امواج صوتی برای ایجاد تغییرات شیمیایی) دارد.
 • مسمومیت با انرژی اولتراسوند و آسیب DNA در سطح مولکولی اثبات شده است.
 • قرارگرفتن در معرض طولانی مدت این دستگاه، مانند لیپوپلاستی با حجم بالا، ممکن است خطرناک باشد.
 • بافت‌های حساس بیولوژیکی، مانند پستان در زنان و مردان، به هیچ وجه نباید درمعرض این سطوح انرژی اولتراسوند قرار گیرند.
 • تغییرات بیولوژیکی درازمدت احتمالی ناشی از لیپوپلاستی به کمک اولتراسوند در بیماران جوان ممکن است تغییرات DNA و اثرات سرطان‌زا را در درازمدت ایجاد کند.

کویتیشن بر کدام نواحی بدن موثر است؟

برخی از مطالعات نشان می‌دهد این درمان در کاهش چربی در مناطق «فیبروتیک» بدن، که شامل ناحیه پشت و سینه است، موثرتر بوده و در قسمت‌های دارای چربی موضعی مانند شکم، پهلو، ران، باسن و بازوها بهترین عملکرد را دارد.

این روش را نمی‌توان در قسمت سر، گردن و سایر نواحی استخوانی بدن انجام داد. پس از درمان، بدن باید برای حذف چربی اضافی از طریق سیستم لنفاوی به کبد فعالیت کند.

به همین دلیل، درمان چندین ناحیه به‌طور همزمان توصیه نمی‌شود و ممکن است موثر نباشد. قانون این است که بیش از 30 دقیقه کویتیشن اولتراسونیک در هر 72 ساعت انجام نشود.

مراقبت‌های قبل از کویتیشن

اطمینان حاصل کنید که موارد زیر را قبل از کویتیشن به پزشک اعلام کرده‌اید:

 • هر شرایط پزشکی که دارید
 • هر مکمل گیاهی که مصرف می‌کنید
 • هر دارویی که برای شما تجویز شده است

همچنین:

 • حداقل 48 ساعت قبل از قرار ملاقات از نوشیدن الکل خودداری کنید.
 • ممکن است به شما توصیه شود از مصرف داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی مانند ایبوپروفن، در 2 هفته قبل از انجام این کار خودداری کنید.
 • قبل و بعد از درمان مقدار زیادی آب بنوشید.
قبل و بعد از کویتیشن، مقدار زیادی آب بنوشید.

قبل و بعد از کویتیشن، مقدار زیادی آب بنوشید.

ماندگاری لاغری با کویتیشن چقدر است؟

به‌ طور معمول می‌توان انتظار کاهش 3 تا 5 سانتی‌متر چربی را پس از اولین درمان و تا 5 سانتی‌متر کاهش چربی پس از درمان‌های بعدی داشت.

نتایج این درمان تا زمانی که رژیم غذایی سالم داشته باشید و ورزش کنید، دائمی است. اما بهترین روش برای ماندگاری لاغری با کویتیشن چیست؟

با پیروی از یک رژیم غذایی متعادل و کم‌کالری و درعین‌حال هیدراته‌ماندن و ورزش مکرر، به بهترین وجه می‌توان از کویتیشن پشتیبانی نمود. باید توجه داشت کویتیشن نباید جایگزینی برای ورزش یا تغذیه سالم باشد.

از آن‌جایی که این روش غیرتهاجمی است، نیازی به استراحت ندارد و سلول‌های چربی تخریب شده دوباره رشد نمی‌کنند.

نتایج کویتیشن اولتراسونیک می‌توانند با ورزش و رژیم منظم ادامه یابند. انجام ورزش‌های منظم در کاهش‌ وزن بدن و خطر ابتلا به بیماری‌های عروق کرونر نیز موثر است.

درمان عوارض کویتیشن

کویتیشن اولتراسونیک یک انتخاب عالی بدون خطرات زیاد است. در این روش هدف‌گیری چربی، بدون برش، بدون بیهوشی، بدون اسکار و بدون درد برای کاهش سلولیت و چربی موضعی استفاده می‌شود.

کویتیشن اولتراسونیک درواقع، یک روش متابولیسم چربی و سم‌زدایی است. بنابراین مهم‌ترین توصیه پس از درمان، حفظ آب بدن است. همچنین، رعایت نکات زیر نیز در درمان عوارض کویتیشن موثر خواهد بود:

 • برای کمک به متابولیسم چربی، به‌ مدت 24 ساعت پس از عمل از رژیم غذایی کم‌چرب، کم‌کربوهیدرات و کم‌قند استفاده کنید.
 • ورزش قلبی برای بهبود سم‌زدایی پیشنهاد می‌شود.
 • به مدت 24 ساعت از مصرف الکل و نیکوتین خودداری کنید.
 • به مدت 24 ساعت از رفتن به سونا، جکوزی یا گرمای شدید خودداری کنید.
 • دوش گرفتن و تمیز‌کردن بدن در محل درمان و بلافاصله مجاز است.

معمولا عوارض جانبی این درمان نباید باعث نگرانی باشد. علائم معمولا جزئی هستند و به‌عنوان بخشی طبیعی از روند بهبودی به مرور زمان فروکش می‌کنند.

اگرچه غیرمعمول است، اما برخی از افراد پس از کویتیشن واکنش سم‌زدایی مشابه ماساژ بافت عمیق را تجربه می‌کنند که علائم آن شامل خستگی، حالت تهوع و خواب‌آلودگی است که معمولا در عرض 1-2 روز برطرف می‌شود.

نوشیدن آب به میزان کافی می‌تواند این اثر را به حداقل برساند. با این‌ وجود، اگر در مورد هر جنبه‌ای از بهبودی پس از درمان نگران هستید، با پزشک خود صحبت کنید.

آن چه از مقاله کویتیشن آموختیم:

لاغری با کویتیشن اولتراسونیک یا کویتیشن اولتراسوند یک روش زیبایی است که برای جدا‌کردن ذخایر چربی در بدن استفاده می‌شود. این درمان ادعا می‌کند به‌ عنوان یک جایگزین موثر و کم‌تهاجمی برای لیپوساکشن می‌تواند کاربرد داشته باشد. اما فواید و عوارض کویتیشن چیست؟ از جمله فواید این درمان می‌توان به غیرتهاجمی بودن، طبیعی بودن، بدون درد بودن، سرعت عمل، بی‌خطر بودن، سهولت و اثربخشی آن  اشاره نمود. این روش برای تمام افراد بالای 18 سال به‌جز زنان باردار و شیرده، مبتلایان به صرع، بیماری قلبی، هموفیلی، دیابت یا پوکی استخوان مناسب است. نوشیدن آب قبل و بعد از عمل به بهبود سریع بدن و خروج چربی‌ها از طریق ادرار کمک زیادی می‌کند.

منبع ++++++++

کویتیشن چیست و آیا لاغری با کویتیشن صحت دارد؟ - 11 - کویتیشن چیست - رژیم لاغری

مریم اصیلی سرپرست محتوای به اندام

از سال 95 با ورود به مجموعه دکتر کرمانی وارد حوزه‌ی محتوا و به طور تخصصی محتوای تغذیه و سلامتی شدم. ابتدا کار رو با ترجمه شروع کردم و بعد از اون بخش سرپرستی و نظارت بر محتوا رو به عهده گرفتم. به شدت عاشق تولید محتوا هستم و به معجزه‌ی کلمات باور دارم.

میانگین امتیاز 4.2 از 5
  به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما
-مریم عالی پور 1402/12/27

سلام من الان ۴جلسه انجام دادم راضیم دوربازم ۴۲ بود شده ۴۰ دور کمرم ۱۲۰ بود شده ۱۰۹ واقعا عالیه البته با رژیم غذایی

عسل 1402/11/24

سلام میخواستم بدونم اگه دستگاه کویتشین و هر روز استفاده کنیم ضرر داره یا نه ؟ و اگه ضرر داره حداقل چند روز باید فاصله بدیم؟ ممنون میشم راهنمایی کنین!

کارشناس به اندام 1402/11/25

سلام عزیزم بین دوجلسه حداقل 3 روز باید فاصله باشه

-مهری عشقی 1402/10/19

عاااالی بود تمام سوالات را پاسخ داد

کارشناس به اندام 1402/10/20

تشکر ازشما عزیزم

رضا- 1402/06/28

سلام دستگاه لاغری کویتیشن خانگی هم تاثیر گذارهستند

کارشناس به اندام 1402/06/29

سلام عزیزم اصول انجامش مهمه روی پایه خاصی باشه نمیتونه بی نتیجه باشه

-فرانک 1402/06/05

منم میخوام انجام بدم ولی ازبعضی ها شنیدم بی تاثیر

کارشناس به اندام 1402/06/06

عزیزم توصیه اول رژیم و ورزشه این روشها موضعی بی تاثیر نیست ولی انتظار معجزه نباید باشه بعدشم باید رعایت کرد

-بهزاد 1402/05/19

هزینه اش چقدر میشه یک دوره

کارشناس به اندام 1402/05/20

عزیزم اطلاعی ازهزینه نداریم

-ایناز 1402/05/18

کسی هست تا حالا این روش لاغری رو انجام داده باشه؟

- 1402/05/18

کسی هست تا حالا انجام داده باشه؟

-رها 1402/04/13

من فشار مغز دارم و ۴۱ سالمه واسه چربی پشتم یک جلسه رفتم خیلی صدای زیادی توی گوشم بود نمیدونم ادامه بدم یا نه باتوجه به بیماری که دارم یا به جای پشت کمرم در قسمت ران پا استفاده کنم لطفا راهنمایی کنید سپاسگزارم.

کارشناس به اندام 1402/04/14

عزیزم با پزشک معالجتون مشورت کنید

-موژان 1402/02/15

در خصوص عدم انجام لاغری با دستگاه درصورت داشتن مشکلات کبدی من به نتیجه واحدی نرسیدم.از دو پزشک پرسیدم میگن مشکلی بر روی کبد ایجاد نمیکنه چون دفع از ادراره و کارد لنف میشه نه خون.و روی کبد اثری نداره.درصورتی که من هم درسایت شما هم در سایر منابع خوندم که چربیهای شکسته شده در کبد متابولیزه میشوند پس میتونه برای کسیکه مشکل کبدی داره خوب نباشه.من فیبروز کبد دارم با علت نامشخص با کجود انجام‌همه ازمایشات خون لازم.الان در تصمیمیری مرددم بلحاظ استفاده ازدستگاه rf یا التراسوند جهت لاغری.

کارشناس به اندام 1402/02/16

عزیزم دراین موارد خاص نظر پزشک معالج خیلی مهمه باتوجه به شرایط کبد انجام ندین