چرا ورزش کردن برای کودکمان خوب است؟

می دانیم که ورزش برای سلامتمان مفید است. اما آیا می دانستید که این برای نوزادان نیز صدق می کند؟ تحقیقات جدید نشان داده بالا بردن فعالیت فیزیکی در کودکان باعث افزایش عملکرد شناختی شان حتی در سنین بالاتر می شود. این طرف و آن طرف رفتن و یا تلاش برای ایستادن تنها ورزشی است […]

چرا ورزش کردن برای کودکمان خوب است
امتیاز کاربرها

زمان مطالعه 6 دقیقه

تعداد بازدید 2695

تاریخ انتشار

چرا ورزش کردن برای کودکمان خوب است

می دانیم که ورزش برای سلامتمان مفید است. اما آیا می دانستید که این برای نوزادان نیز صدق می کند؟ تحقیقات جدید نشان داده بالا بردن فعالیت فیزیکی در کودکان باعث افزایش عملکرد شناختی شان حتی در سنین بالاتر می شود.

این طرف و آن طرف رفتن و یا تلاش برای ایستادن تنها ورزشی است که یک کودک نیاز دارد. انتظار ندارید که کودکتان به باشگاه برود؟ وقتی فعالیت را به کودکتان بیاموزید بیشتر با محیط اطراف آشنا می شود و کم کم اعضای بدن و کارایی هر کدام را نیز می آموزد.

همینطور که کودکتان بزرگتر می شود، باید حداکثر فضا را برای حرکت به او بدهید، همچنین نباید او را با وسائلی مانند کالسکه  محدود کنید. اتاقی را در اختیار او قرار دهید تا آزادانه حرکت کند، با بزرگتر شدنش محدوده بازی اش نیز باید افزایش پیدا کند. بازی کردن بهترین ورزش برای کودکان است. در ادامه 5 دلیل برای اینکه چرا ورزش برای کودکمان خوب است را برایتان توضیح می دهیم:

1- پیشگیری از چاقی

همه ما می دانیم چگونه فعالیت بدنی کمک می کند متناسب بشویم، و چربی اضافی را می سوزاند. متخصصان می گویند فعالیت بدنی نه تنها در کودکی از چاقی جلوگیری می کند بلکه می تواند روی سنین بالاتر نیز تاثیر بگذارد.

2- بهبود عملکرد شناختی

هر هفته تحقیقات جدیدی منتشر می شود که نشان می دهد چگونه ورزش می تواند روی عملکرد شناختی و توجه کودکان تاثیر مثبت بگذارد. این یعنی وقتی به کودک زمان آزاد برای بازی کردن و تحرک می دهید در واقع او را برای زندگی و آینده اش آماده می کنید.

3- بهبود خواب و گوارش

این مورد کاملا واضح است. اگر کودکتان یک روز را به بازی و حرکت در خانه و یا پارک بگذراند خواهید دید که هنگام شب چقدر راحت به خواب می رود. اما این بازی کردن فقط روی خواب تاثیر ندارد بلکه به گوارش بهتر نیز کمک می کند. این تاثیرات مثبت بعدها و زمانی که کودک بزرگتر می شود همچنان ادامه خواهد داشت.

4- درک استقلال

کودکان از تمام جنبه ها به ما وابسته هستند. با این حال، آزادانه بازی کردن تنها زمانی است که کودک می تواند حقیقتا استقلال را بچشد و فرصتی پیدا کند که قابلیت های خود را بدون هیچ کمکی مورد استفاده قرار دهد. ثابت شده کودکانی که می توانند آزادانه فضای اطراف خود را بکاوند، در موقعیت های واقعی زندگی عملکردشان بهتر است. شما دوست ندارید کودکتان متکی به نفس و مستقل بزرگ شود؟

5- بهبود ایمنی کودک

این مورد شاید از جهات مختلف عجیب به نظر بیاید. چگونه کشف فضای اطراف به ایمنی کودک می تواند کمک کند؟ جواب این سوال ساده است. کودک با کشف اطراف محدودیت های خود را درک می کند و عضلاتش می آموزند که در موقعیت های مختلف چگونه واکنش نشان دهند. این کشفیات باعث می شود کودک کمتر در خطر حوادث قرار بگیرد.

 

امیدوارم این موارد توانسته باشد قانعتان کند که بیشتر به بازی کردن و تحرک کودک توجه نشان دهید.


کاری از گروه ترجمه به اندام ( دکتر کرمانی )
امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*