5 دلیل برای بیشتر بیرون رفتن حتی وقتی هوا سرد است

آلبرت انیشتین میگه نگاه عمیقی به طبیعت بکنید، و آنگاه همه چیز را بهتر درک خواهی کرد. مادر طبیعت برای بدن و ذهن ما مزایای بسیاری را فراهم کرده است – حتی وقتی دما پایین می آید. پس از جای خود بلند شوید و اجازه ندهید برف و سرما خانه نشینتان کند. راه رفتن در […]

میانگین امتیاز 5 از 5

زمان مطالعه 8 دقیقه

تعداد بازدید 4847

تاریخ انتشار

آلبرت انیشتین میگه نگاه عمیقی به طبیعت بکنید، و آنگاه همه چیز را بهتر درک خواهی کرد.
مادر طبیعت برای بدن و ذهن ما مزایای بسیاری را فراهم کرده است – حتی وقتی دما پایین می آید. پس از جای خود بلند شوید و اجازه ندهید برف و سرما خانه نشینتان کند.

راه رفتن در بیرون میتواند خلاقیت و تمرکز را تقویت کند

راه رفتن در بیرون میتواند خلاقیت و تمرکز را تقویت کند

تحقیقات نشان داده پیاده روی خارج از خانه میتواند عملکرد مغز و تمرکز روانی را بالا ببرد. پیاده روی تنها روی بالا بردن فعالیت فیزیکی تاثیر ندارد بلکه بر اساس تحقیقات محققان دانشگاه استنفورد باعث باز شدن اندیشه و ایده های جدید میشود.
در دیگر تحقیقی که توسط روانشناسان دانشگاه یوتا و دانشگاه کانزاس انجام شد محققان دریافتند کسانی که 4 روز را به صورت کامل در طبیعت و بدون وسائل الکترونیکی گذراندند در تست خلاقیت 50 درصد از دیگران بهتر نتیجه گرفتند. دفن کردن خود جلوی کامپیوتر یا دیگر وسائل الکترونیکی برایتان گران تمام خواهد شد اما با رفتن به طبیعت میتوانید آنچه از دست دادید را پس بگیرید.
همچنین تحقیقات نشان داده بیرون وقت گذراندن تمرکز را نیز بهبود می بخشد. کودکانی که مشکل ADHD ( بیش فعالی ) دارند بعد از گذراندن مدتی در طبیعت در تست های تمرکز امتیاز بهتری گرفتند. کودکانی که وقت خود را در پارک گذراندند امتیاز بیشتری از کودکانی که وقت خود را اطراف خانه یا خیابان ها گذراندن گرفتند.

بیرون رفتن روی روحیه شما نیز تاثیر میگذارد

اینکه زمستان در بعضی باعث افسردگی میشود بر کسی پوشیده نیست. اختلال خلقی فصلی یکی از علل شایع بروز افسردگی است. علائم اختلال خلقی فصلی میتواند شامل اضطراب، خستگی، و غم و اندوه طاقت فرسا شود.
محققان بر این باورند روزهای کوتاه زمستان عامل این اختلال خلقی هستند و دلیلش کم شدن نور طبیعی است. سرما نیز میتواند کسانی که مرتب ورزش می کردند را داخل خانه نگه دارد. یکی از راه های سریع و ساده برای درمان این مشکل گذراندن مدت زمان بیشتری در خارج از خانه است ( حتی وقتی هوا سرد و ابری است ).

بیشتر بیرون بودن یعنی ویتامین D بیشتر

در کنر کاهش علائم اختلال خلقی فصلی، گذراندن مدت زمان بیشتری در خارج از خانه کمک میکند بدنمان بتواند از نور آفتاب برای خود ویتامین D تولید کند. ویتامین D به از بین رفتن خطر حملات قلبی کمک میکند، و حتی ممکن است از مشکلاتی مانند پوکی استخوان و برخی از سرطان ها جلوگیری کند.
ویتامین را میتوانیم از غذاهایی مانند قزل آلا و پنیر نیز دریافت کنیم، 80 تا 90 درصد آن را از نور خوشید دریافت میکنیم. اما اگر برای مدت زمان زیادی بیرون میروید استفاده از ضد آفتاب را فراموش نکنید، چون زمستان است دلیل نمیشود که آفتاب به پوستتان ضرر نرساند.

بیرون رفتن روی ورزشتان تاثیر میگذارد

وقتی بیرون برف و باد است یا فقط سرد است انگیزه برای ورزش کردن خارج از خانه پایین می آید. اما بیرون رفتن از خانه در چنین شرایطی ورزش بهتری برای دوندگان، کالری سوز تر برای دوچرخه سواران و در کل فعالیت بدنی را لذت بخش تر میکند. بهترین بخش بیرون رفتن در زمستان تنهایی و سکوت است این فضا برای فرد آرامش بخش است و تجربه ای به یاد ماندنی خواهد داد.

طبیعت شفا بخش است

با توجه به تحقیقات دانشگاه پیتزبورگ، نور طبیعی در خود قدرت شفا بخش دارد. محققان دریافتند که بیماران جراحی ستون فقرات بعد از گذراندن مدتی زیر نور خورشید احساس استرس و درد کمتری از قبل داشتند. در واقع، بیمارانی که در معرض 46 درصد نور خورشید قرار گرفتند در هر ساعت 22 درصد کمتر داروی ضد درد مصرف کردند. تحقیق دیگری که در سال 2008 صورت گرفته نشان داد بیرون رفتن با بالا رفتن سن اهمیت بیشتری پیدا میکند.
افراد 70 ساله ای که تقریبا هر روز بیرون میرفتند درد کمتر و خواب بهتری را تجربه میکنند. به عبارت دیگر بیرون رفتن به سلامتی ما در آینده نیز کمک میکند.

5 دلیل برای بیشتر بیرون رفتن حتی وقتی هوا سرد است - 12 - - ورزش و سلامتی

مریم اصیلی کارشناس به اندام

بایوگرافی مریم اصیلی

میانگین امتیاز 5 از 5
    به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما
-مریم ساعدی 1402/07/30

سلام خیلی مطلب عالی بود امیدوارم بیشتر بیرون برم

کارشناس به اندام 1402/08/01

سلام ممنون از لطفی که دارین عزیزم

http://siteseven.ir 1397/04/23

ممنون