مصــاحبه اختصاصی

با آرمان اشرف زاده

جدیدترین رکوردار وب سایت دکتر کرمانی

آرمان اشرف زاده هستم 47 سالمه و ساکن تهرانم. من قبلا 120 کیلو بودم و با رژیم کتوژنیک دکتر کرمانی توی یک ماه 9 کیلو کاهش وزن داشتم و به وزن 111 رسیدم. وقتی سن میره بالاتر سوخت و ساز پایین میاد و باید بیشتر مراقب وزن بود. چاقی مادر بیماری‌هاست و خیلی مشکلات با خودش میاره. من توی این دو سالی که وزنم خیلی بالا رفت همه جور مشکلی پیدا کردم. از سردرد و فشار خون تا کمردرد و چربی خون ... خلاصه که همه مشکلی داشتم. یکی از اساتیدم قصد داشتن کتوژنیک بگیرن و مقالات زبان اصلی رو پیدا کرده بودن و خونده بودن. ایشون به من این رژیم رو پیشنهاد دادن و البته گفتن که خیلی رژیم سختیه و گرفتنش راحت نیست. همون موقع‌ها که تعریف کتوژنیک رو شنیده بودم توی اینستاگرام دیدم آقای دکتر کرمانی هم این رژیم رو ارائه دادن. منم با تیمشون مشورت کردم و این رژیم رو گرفتم.

کتوژنیک دکتر کرمانی خوبیش اینه که طبق تحقیقات من، هم مطابق اون استاندارد جهانی و کتوژنیک اصیله هم با ذائقه و سفره‌ی ما ایرانی‌ها جوره و خیلی غذاهای سخت و عجیب و غریب توش نیست. من قبلا هم رژیم گرفته بودم. دو سه سال پیش درست اوایل اپیدمی کرونا بود که من رژیم دکتر کرمانی رو گرفتم. اتفاقا خیلی خوب هم وزنم کم شد و نزدیک ده کیلو کم کردم تا اینکه کرونا گرفتم. دیگه بیماری و نقاهت بعدش و مراقبت‌ها باعث شد رژیم رو بشکنم و دیگه نرفتم سراغش. اما مترصد این بودم که دوباره وزنم رو پایین بیارم چون روز به روز چاق‌تر شده بودم. تصمیم جدی داشتم که دوباره رژیم بگیرم. سراغ رژیم کتوژنیک اومدم چون خیلی به شرایط من می‌خورد و برام مناسب بود. هیچ مشکلی با این رژیم نداشتم. خیلی متنوع و خوشمزه بود غذاها. خانواده می‌گفتن چقدر غذاهات زیاده چقدر مفصل و خوشمزه‌س!

وزن اولیه: 120 کیلوگرم

وزن پایانی: 111 کیلوگرم

میزان کتوژنیک: 9 کیلوگرم

کتوژنیک دکتر کرمانی خوبیش اینه که طبق تحقیقات من، هم مطابق اون استاندارد جهانی و کتوژنیک اصیله هم با ذائقه و سفره‌ی ما ایرانی‌ها جوره و خیلی غذاهای سخت و عجیب و غریب توش نیست.

با این رژیم توی یک ماه 9 کیلو وزن کم کردم و خیلی از مشکلاتی که به خاطر چاقی داشتم کمتر شد. انگیزه‌ی من از رژیم گرفتن هم سلامتی بود هم تناسب اندام برام مطرح بود. من تا قبل از این فقط تعریف شنیده بودم از کتوژنیک اما خیلی ندیده بودم اطرافم کسی این رژیم رو بگیره. وقتی دیدم آقای دکتر کرمانی این برنامه رو می‌دن با خیال راحت اعتماد کردم و این برنامه رو گرفتم. این برنامه خیلی کامل و دقیق بود. حتی میان وعده‌هام خوشمزه و مفصل بود و سیرم می‌کرد. من توی همین یک ماه خیلی نتیجه‌ی خوبی گرفتم از رژیم و تغییر کردم! هم حالم بهتر شد هم اندامم جمع و جور شد نسبت به قبل. همه می‌پرسن چی شده چقدر تغییر کردی! میگم من فقط پایبند رژیم بودم و سعی کردم برنامه رو مو به مو اجرا کنم چون برنامه‌ی کتوژنیک یه جوریه که اگر بشکنی، سوخت و ساز بدن به هم می‌ریزه، وقتی میری روی حالت کتوزیس و چربی سوزی دیگه نباید رژیمت رو خراب کنی و هر قند و کربوهیدرات اضافه، بدن رو از اون حالت درمیاره.

من دیگه هوس نون و شیرینی و میوه نداشتم و چربی و پروتئینِ این برنامه همه چیز رو جبران می‌کرد. توی این مدت خیلی‌ها ازم در مورد رژیم می‌پرسیدن و منم این رژیم رو بهشون معرفی می‌کردم. همین که می‌دیدن انقدر روی من تاثیر گذاشته انگیزه می‌گرفتن و مصمم می‌شدن که وزنشون رو کم کنن. من یه دوره دمنوش لاغری هم خوردم که تاثیر توی لاغریم نداشت و مشکلات گوارشی و یبوست هم برام ایجاد کرد. خانواده هم خیلی حمایتم کردن تا رژیم بگیرم. گاهی اوقات حتی حرفای منفی دیگران می‌تونه ایجاد انگیزه کنه که بخوای لاغر بشی. مثلا وقتی میان لپت رو می‌کشن و تو رو تپل خطاب می‌کنن، ممکنه قصدی نداشته باشن یا از روی شوخی باشه، ولی همین حرکت به ظاهر صمیمانه ناراحتت می‌کنه یا می‌دونی پشت این «تپل» بودن هزار تا مشکل و درد و مریضی خوابیده اینه که دوست داری شرایط رو تغییر بدی... نود درصد لاغر کردن اراده‌س. آدم اگر بخواد، بهش می‌رسه فقط باید اراده ی قوی داشته باشه به قول مولانا که میگه طلب، مطلوبه. کافیه بخوای تا به دستش بیاری!

توصیه‌م به کسانی که اضافه وزن دارن اینه که: 1- به موقع برای کاهش وزن اقدام کنید. هر چی زودتر و توی سن کمتر لاغر کنید بهتره 2- هر برنامه رژیمی که گرفتین بهش پای‌بند باشین و دقیق اجرا کنید تا نتیجه بگیرید 3- اگر حجم غذا براتون مهمه و با مقدار کم اذیت می‌شید حتما کتوژنیک رو امتحان کنید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*