مصــاحبه اختصاصی

با الهام دهقان

جدیدترین رکوردار وب سایت دکتر کرمانی

الهام دهقان هستم. 37سالمه و در استان تهران زندگی می‌کنم. وزن اولیه من 85 کیلو بود و الان بعد از 14 ماه به وزن 45 کیلو رسیدم.
اعضاء خانواده من اضافه وزن ندارن، من هم از بچگی چاق نبودم و اصلا به چاقی ژنتیکی اعتقاد ندارم. داستان افزایش وزن من از 21 سالگی شروع شد. زمانی که می‌خواستم باردار بشم و دکتر بهم گفت که برای بارداری باید وزنت رو کم کنی.
برای بارداری وزنم رو پایین آوردم، اما بعد از زایمان وزنم دوباره برگشت و چاق تر از قبل شدم. با زیاد شدن وزنم دردسرهای من هم شروع شد. پیدا نکردن لباس کمترین مصیبتی بود که داشتم. پا درد و کمر درد امونم رو بریده بود. دیگه چیزی به اسم اعتماد به نفس در من وجود نداشت.
اطرافیان ناخودآگاه یا عمدا به چاقی و اضافه وزن من اشاره می‌کردن. شنیدن این حرف‌ها من رو خیلی ناراحت می‌کرد. کم‌‌کم مشکلات به محیط کار هم کشیده شد. خیلی وقت‌ها برای مصاحبه کاری می‌رفتم و مستقیما جواب می‌گرفتم که ما به کسی که فرز باشه نیاز داریم و شما خیلی اضافه وزن دارید. این مشکلات انقدر آزارم داد که آخر تصمیم گرفتم هرطوری شده از شر این وزن اضافه راحت بشم.
قبلا رژیم‌های زیادی رو امتحان کردم از بعضیاش جوابم گرفتم، اما نتونستم وزنمو ثابت نگه دارم. مثلا یه بار رژیم کانادایی گرفتم. برنامه غذایی که تقریبا با حذف غلات، وعده لاغر شدن توی 15 روز می‌داد.
تو این رژیم به قدری محدود بودم که زود خسته شدم و دیگه نتونستم ادامه بدم. مثلا برای صبحانه فقط اجازه داشتم یه لیوان چای یا قهوه بخورم یا مقدارِ نهار و شامم انقدر کم بود که اصلا سیر نمی‌شدم. این شد که بیخیالش شدم و تصمیم گرفتم یه رژیم درست و حسابی بگیرم.

وزن اولیه: 85 کیلوگرم

وزن پایانی: 45 کیلوگرم

میزان کاهش وزن: 40 کیلوگرم

خیلی وقت‌ها برای مصاحبه کاری می‌رفتم و مستقیما جواب می‌گرفتم که «ما به کسی که فرز باشه نیاز داریم» و شما خیلی اضافه وزن دارید.

قبلا ازطریق دوستام با رژیم دکتر کرمانی آشنا بودم. از برنامه روزمنو وتنوع برنامه غذاییشون تعریف زیادی شنیده بودم. برای همین به دفتر یکی از نمایندگی‌های دکتر کرمانی رفتم و برنامه رژیمم رو گرفتم. همون روز به خودم گفتم زندگی تو دوباره شروع شده. تو این راه رو انتخاب کردی و باید تا آخرش بری. چهارده ماه بعد چهل کیلو وزن کم کرده بودم.
این کاهش وزن برای من تازه شروع موفقیت بود. چون باید یه جوری این وزنو تثبیت می‌کردم. به پیشنهاد پشتیبان‌های تیم دکتر کرمانی رژیم تثبیت رو شروع کردم.
یکی از خوبی‌های رژیم دکتر کرمانی هم سفره بودن با خانواده‌س. برخلاف خیلی از رژیم‌ها که باید یه غذای جدا و بعضا بیمزه برای خودت درست کنی، توی برنامه غذایی دکتر کرمانی می‌تونستم همون غذایی رو که برای خانوادم پختم به اندازه کالری معین شده بخورم. شعار زیبا لاغر شو سایت به‌اندام همیشه توی ذهن من بود. زیبا لاغر شدن برای همه مهمه. برنامه رژیم دکتر کرمانی فکر اینجا رو هم کرده بود و درکنار برنامه غذایی، برنامه ورزشی هم داشت. من از روز اول رژیم، پیاده روی و فیتنس رو شروع کردم.
یک سری ترفند‌ها وجود داره که می‌تونه به راحت کردن این مسیر کمک کنه. مثل سالاد خوردن، من عاشق سالادم. برای درست کردن سالاد وقت بیشتری می‌ذارم تا پختن غذا. سعی می‌کنم سالادهای متنوع درست کنم و از مواد غذایی مختلف استفاده کنم. خوردن یه کاسه سالاد قبل ازغذا، حجم بیشتری از معده رو پر می‌کنه و زودتر احساس سیری می‌کنید. یکی از بهترین راه‌هایی که یاد گرفتم این بود که با عجله غذا نخورم و لقمه‌ها رو خوب بجوم.

جای تو بیـن
رکورد‌ دارهای
مـا خالیـــه
همین الان ثبت نام کن
kermany

 

توی این مدت سعی کردم زیاد مهمونی نرم تا به خوردن وسوسه نشم. البته اگر به مهمونی هم می‌رفتم لازم نبود غذای جدایی ببرم وهمون غذایی که توی مهمونی سرو می‌شد رو به میزان معین می‌خوردم. خانواده‌‌م به شدت از من حمایت می‌کردن.
همسرم و دخترم واقعا مراعات می‌کردن. اگر دوست داشتن بیرون غذا بخورن حتما وعده نهار رو بیرون می‌خوردن تا من بتونم غذای بیشتری بخورم. دخترم عاشق دونات و پیراشکی شکلاتیه اما جلوی من نمی‌خورد تا من هوس نکنم. همینجا از همشون تشکر می‌کنم ویک دنیا از حمایتشون ممنونم.
به خاطر ورزش منظم دچار استپ وزن نشدم و با مصرف قرص‌های ویتامین ریزش مو رو کنترل کردم. کلیپ‌ها و کتاب دکتر کرمانی خیلی تو این مسیر به من کمک کرد. از راهنمایی‌های ایشون حداکثر استفاده رو می‌کردم. با پشتیبان دائما در ارتباط بودم. اگه برام سوالی پیش می‌اومد ازشون می‌پرسیدم و خودشون هم هر دوهفته یک بار تماس می‌گرفتن و پیشرفت من رو بررسی می‌کردن.
توی چهارده ماه گذشته من آدم دیگه‌ای شدم. خیلی چیز‌ها تغییر کرد. دید من نسبت به دنیا عوض شد، دنیا برام قشنگ‌تر شد. اعتماد به نفسم رو پیدا کردم. سبک شدم. لذت بخش‌تر از همه اینها اینه که بدون دردسر لباس می‌خرم. دیگه لازم نیست به خیاط سفارش دوخت لباس بدم. همه اینها رو مدیون اراده خودم و برنامه اصولی دکتر کرمانی هستم.

توصیه من به همه اونایی که اضافه وزن دارن اینه که:

تو مسیر کاهش وزن عجله نکنن.
صبر و تحمل داشته باشن.
از قرص و دمنوش لاغری استفاده نکنن.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما
گلابتون 1399/12/13
آفرین به ارادتون خیلی خوب شدین