مصــاحبه اختصاصی

با ایلیا یگانه

جدیدترین رکوردار وب سایت دکتر کرمانی

ایلیا یگانه هستم 15 سالمه قدم 185 هست و در شهرستان سبزوار استان خراسان زندگی می‌کنم. وزن اولیه‌ی من 107.5 بود. از یک ماه قبل از عید نوروز رژیم رو شروع کردم و طی مدت ده ماه به وزن 80 کیلو رسیدم. من مدت‌ها و از سن کم درگیر چاقی بودم و اضافه وزن توی خانواده‌ی ما تبدیل به اپیدمی و معضل شده بود. وقتی چاق بودم توی مدرسه دوستام لُپمو می‌کشیدن و منو با آدمای چاقِ معروف مقایسه می‌کردن و می‌گفتن شبیه فلانی هستی که خوشم نمی‌اومد و ناراحت می‌شدم. گاهی مسخره‌‌م می‌کردن و خب اینا خیلی ناخوشاینده و تاثیر منفی می‌ذاره. لباسای مورد علاقه‌م رو پیدا نمی‌کردم یعنی سایزم نمی‌شد و کبدم هم چرب و گرید 3 بود با وجود اینکه سنم کمه. من بارها رژیم‌های مختلفی رو امتحان ‌کردم ولی جواب نمی‌گرفتم و شکست می‌خوردم. شایدم انگیزه‌ی کافی نداشتم و زود خسته می‌شدم مثلا توی باشگاه مربی ورزشم به من برنامه‌ی رژیم مرغ! داد. چند کیلو هم کاهش وزن داشتم توی اون دوره ولی باز وِل می‌کردم. مدتی هم باشگاه رفتم اما موثر نبود و ادامه نمی‌دادم. حتی به دکتر هم مراجعه کردم و برنامه‌ی غذایی دریافت کردم ولی بازم بی‌نتیجه بود. خلاصه راه‌های مختلفی رفتم و بارها امتحان کردم و همه‌ش بی‌فایده بود. البته من برای لاغر شدن توی فکر قرص و جراحی و دم‌نوش و این راه‌کارها نبودم و دلم می‌خواست با ورزش و به خصوص رژیم به صورت طبیعی وزن کم کنم.

وزن اولیه: 107 کیلوگرم

وزن پایانی: 80 کیلوگرم

میزان کاهش وزن: 27 کیلوگرم

توی مدرسه دوستام لُپمو می‌کشیدن و منو با آدمای چاقِ معروف مقایسه می‌کردن و می‌گفتن شبیه فلانی هستی که خوشم نمی‌اومد و ناراحت می‌شدم.

تا اینکه از دوستانمون درباره‌ی رژیم دکتر کرمانی شنیدیم. خواهرم تحقیق کرد و نهایتا برای همه‌ی خانواده ثبت‌نام کرد و خانوادگی چهار نفری از رژیم‌های مختلف دکتر کرمانی استفاده کردیم و به هم انگیزه ‌دادیم. توی هفته‌های اول، کاهش وزن چشم‌گیرتر و سریع‌تری داشتم و در کل بیشتر و زودتر از بقیه اعضای خانواده وزنم پایین اومد و به نتیجه‌ی دلخواه رسیدم. من از برنامه‌ی هفته‌منو استفاده کردم و این ویژگی که تقریبا همه‌چی می‌تونستم بخورم باعث می‌شد سرد نشم و خیلی بهم سخت نگذره و گرسنگی نکشم. وقتی تصمیم می‌گیری وزن کم کنی مهم‌ترین مانع همین غذاهاییه که دوست داری و باید از خوردنشون دست بکشی، ولی با رژیم دکتر کرمانی من بیشتر غذاهای مورد علاقمو می‌خوردم. توی این برنامه‌ی هفته‌منو تقریبا هیچ محدودیتی وجود نداره و می‌تونی با یه کم اراده و مراعات کم‌کم وزنتو پایین بیاری. ما خانوادگی چاق بودیم و من خیلی پرخوری می‌کردم. رعایت رژیم توی سفر و مهمانی سخت‌تره و گاهی نمی‌تونستم پایبندش باشم، اما باز با ورزش جبران می‌کردم. همیشه سعی داشتم رژیمم رو نشکنم و مثلا وقتی ضعف می‌کردم از سبزیجات و غذاهای آزاد استفاده می‌کردم.

جای تو بیـن
رکورد‌ دارهای
مـا خالیـــه
همین الان ثبت نام کن
kermany
توی مهمانی‌ها هم رعایت می‌کردم مثلا برنج نمی‌کِشیدم و فقط مرغ می‌خوردم. پوست من با وجود کاهش وزن زیادی که داشتم شل نشد، چون خیلی سریع وزن کم نکردم و کاهش وزنم تدریجی بود و البته در کنارش ورزش هم می‌کردم و این هم موثر بود توی جمع شدن پوستم. طی این مدت از طریق تلفن با پشتیبان در ارتباط بودم که راهنمایی‌هاشون خیلی خوب و موثر بود. تغییرات چشمگیرم باعث شد همین رژیمو ادامه بدم. هرچی دلم می‌خواد می‌خوردم توی این رژیم و خیلی محدودیتی نداشتم و مهم‌تر از همه اینکه گرسنگی نکشیدم. اتفاق خیلی خوبی که بعد از رژیم برام افتاد این بود که چربیِ کبدم به صفر رسید و کلا این مشکلم رفع شد. الان خیلی روی فرم اومدم و لباسایی که دوست دارم رو می‌پوشم و خلاصه خوش‌تیپ شدم. انقدر کاهش وزنم چشمگیر بود که آشناها فکر می‌کردن جراحی کردم. هیچ‌کس فکرشو نمی‌کرد من اصلا بتونم لاغر کنم و بعد از تغییراتم من رو که دیدن خیلی تعجب کردن و براشون جالب بود این میزان تغییر و اراده! و خیلی تشویقم کردن که ول نکنم و مصمم‌تر شدم و این رژیم رو به بقیه هم پیشنهاد دادم. بعد از لاغری تونستم ورزش سوارکاری رو شروع کنم که خب با وجود اضافه وزن انجام چنین ورزشی ناممکن بود ولی حالا می‌تونم اسب‌سواری کنم. خیلی از دکتر کرمانی بابت این رژیم خوب و مفیدی که در اختیارمون گذاشتن تشکر می‌کنم. ایشون ناممکن رو تبدیل به ممکن کردن برای من و خانواده‌م.

توصیه‌ی من به همه‌ی اونهایی که اضافه وزن دارن اینه که: 1- وقتتونو با راهکارهای مختلف تلف نکنید و یک رژیم اصولی رو دنبال کنید؛ 2- آهسته و پیوسته وزن کم کنید و عجله نداشته باشید؛ 3- عکس‌های زمان چاقیتونو پاک نکنید تا تغییراتتون جلوی چشتمون باشه تا برای ادامه انگیزه بگیرید.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما
زهره 1400/11/05
سلام چه تغییر خوبی من هم خوشحالم که با دکتر کرمانی آشنا شدم و تا الان 18 کیلو وزن کم کردم. و ادامه میدم خیلی خوبه که قد افراد و مدتی که وزن کم کردن هم رو می زنید . عاشق رژیم شدم با این سبک چون سبک زندگی رو عوض میکنه ممنون میشم که تنوع میان وعده ها رو زیاد کنید ، این طوری عالی میشه