مصــاحبه اختصاصی

با پیروز طالقانی

جدیدترین رکوردار وب سایت دکتر کرمانی

پیروز طالقانی هستم 42 سالمه و ساکن تهرانم. متاهلم و یک دختر دارم. وزن اولیه‌ی من 120 کیلو بود و با رژیم دکتر کرمانی به وزن 82 کیلو رسیدم. یک سال و نیم طول کشید تا 38 کیلو لاغر بشم. علت چاقی من در واقع تفکرات غلطی بود که در مورد تغذیه داشتم. فکر می‌کردم مهم نیست چی بخورم و اصلا به این موضوع فکر نمی‌کردم. تا چندسال پیش من 90 کیلو بودم. توی این چندسال اخیر به 120 کیلو رسیدم و حالا دوباره با رژیم دکتر کرمانی تونستم از وزن قدیم خودم هم پایین‌تر بیام و بشم 80 کیلو. حتی لباس‌های قدیمیم که بهم تنگ شده بود حالا نه تنها اندازه‌مه که گشاد هم شده برام. اختلال خواب داشتم و آپنه‌ی شدید عذابم می‌داد. تنگی نفس داشتم و نمی‌تونستم راحت بخوابم. این شد که تصمیم گرفتم رژیم بگیرم و وزنم رو پایین بیارم. قبل از گرفتن رژیم هم یه دوچرخه گرفته بودم و همین هم انگیزه‌ای شد که رژیم بگیرم تا نتیجه‌ی بهتری بگیرم. رژیم دکتر کرمانی اولین تجربه‌ی من برای اقدام به کاهش وزن بود قبلش رژیم دیگه‌ای نگرفته بودم. اهل خوردن دمنوش و جراحی لاغری هم نبودم. رژیم دکتر کرمانی رو توی اینترنت سرچ کردم و باهاش آشنا شدم. چند تا رژیم اینترنتی دیگه هم پیدا کردم و با هم مقایسشون کردم. اما به نظرم رژیم دکتر کرمانی از همشون مجرب‌تر و معتبرتر اومد. چند نفر هم بهم همین رژیم رو توصیه کرده بودن این بود که رژیم دکتر کرمانی رو گرفتم.

جای تو بیـن
رکورد‌ دارهای
مـا خالیـــه
همین الان ثبت نام کن
kermany
وقتی رژیم گرفتم، در کنارش، دوچرخه سواری هم می‌کردم که خیلی ورزش مفرحیه و به شدت پیشنهاد می‌کنم همه انجام بدن. هم برای سلامتی و لاغری خوبه هم توی شادابی روحیه تاثیر مثبت داره. ورزش و تحرک، دوچرخه سواری و کوه‌نوردی توی کاهش وزنم در کنار رژیم خیلی تاثیر مثبتی داشت. خوبی این رژیم این بود که می‌شد غذاها رو جایگزین کنی و هر غذایی که داری رو بخوری. قبلا توی مهمونی‌ها به سالاد توجه نمی‌کردم. یا اینکه آخرش که همه غذا رو خوردیم و تموم می‌شد تازه نوبت سالاد می‌رسید. من از رژیم دکتر کرمانی این رو یاد گرفتم که این نوع تفکر ماست که باید عوض بشه نه نوع غذامون. ذهنیتم این بود که تا گرسنه شدم فقط باید غذا بخورم. وگرنه که سبزیجات و سالاد هم خیلی سیرکننده‌س و هم همیشه در دسترسه توی مهمونی، توی مسافرت و هتل و همه جا فراوونه. اما بهش توجه نمی‌کردم و نمی‌خوردم. به نظر من همه‌ی مشکلاتمون از ذهنیت غلط ناشی می‌شه. وقتی طرز فکرمون رو عوض کنیم دیگه لاغر شدن کار سختی نیست. من در طول رژیم مشکل خاصی نداشتم غیر از اینکه کمی ریزش مو گرفتم که خیلی هم محسوس نبود و با مولتی ویتامین برطرف شد. پشتیبانی دکتر کرمانی خیلی خوبه. هر سوالی پیش میاد می‌پرسی و راهنماییت می‌کنن خیلی تاثیر داره و مفیده.

وزن اولیه: 120 کیلوگرم

وزن پایانی: 82 کیلوگرم

میزان کاهش وزن: 38 کیلوگرم

اشکال کار ما اینه که مثلا هر چی توی مهمونی بهمون تعارف می‌کنن می‌خوریم. فکر می‌کنیم بده رد کنیم. همین فرهنگ غلط ما رو مریض کرد.

توی رژیمم پیش اومده توی عروسی یا مهمونی وسوسه شدم یه چیزی بیشتر خوردم و کمی رژیمم رو شکستم، اما سریع جبران کردم. مثلا فرداش بیشتر با دوچرخه رکاب زدم یا کوهنوردی رفتم و به هر حال یه طوری جبران کردم و کالری بیشتری سوزوندم. بالاخره وسوسه طبیعیه پیش میاد ولی اگر زیاد این اتفاق نیفته تاثیری نداره. خوردن برنج هم باید محدود بشه. دلیل اینکه رژیمم رو عوض نکردم جواب گرفتن و نتیجه دادنش بود. وقتی می‌بینی یه راهی درسته و داره به مقصد می‌رسونه تو رو چرا دور بزنی یا از مسیر دیگه‌ای که نمی شناسی بری. سالاد و سبزیجات خیلی مهمه. من به همه توصیه‌م همینه که سالاد زیاد بخورید. غذاتون رو نصف کنید و حجم سالاد رو افزایش بدید. اینطوری هم بهتون سخت نمی‌گذره و سیر می‌شید هم راحت وزن کم می‌کنید و لاغر می‌شید. مواد غذایی دور و بر ما اکثرا ناسالمه. باید برای پیدا کردن غذای سالم زحمت کشید. ما اینو نمی‌دونستیم و هرچی دور و برمون بود می‌خوردیم و وارد بدنمون می‌کردیم. آگاهی نداشتیم که چی به نفعمونه و باید چی بخوریم چی نخوریم. اشکال کار ما اینه که مثلا هر چی توی مهمونی بهمون تعارف می‌کنن می‌خوریم. فکر می‌کنیم بده رد کنیم. همین فرهنگ غلط ما رو مریض کرده.

توصیه‌م به کسانی که قصد کاهش وزن دارن اینه که: 1- تحرک داشته باشن و ورزش کنن. ورزش‌هایی مثل دوچرخه سواری و کوه‌نوردی خیلی موثره. 2- از سالاد و سبزیجات غافل نشن و توی انتخاب نان دقت کنن. 3- اول ذهنیتشون رو تغییر بدن بعد تغذیه‌شون رو.  

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما
رطو 1401/08/27
سه ماهه نه روغن جامد و نه نیمه جامد و نه مایع حتی مصرف نکردم ..و بسیار به سلامتی کمک کرده ..حتی شکر و قند ..و فراوردهای دارای شکر و قند و روغن ... الحمدلله نتایج عالیست..مردم باید دوری کنند از اینا ...کمی روغن زیتون و شاید کنجد خوب باشه برای مصرف ....عروق قلب را جدی بگیرید...بیماری دیابت جدی بگیرید..