استخدام تو مجموعه دکتر کرمانی مسیر زندگیم و عوض کرد! - - - رکوردداران

استخدام تو مجموعه دکتر کرمانی مسیر زندگیمو عوض کرد!

استخدام تو مجموعه دکتر کرمانی مسیر زندگیم و عوض کرد! - 2 - - رکوردداران

مصــاحبه اختصاصی

با رضا ملاحسینی

جدیدترین رکوردار وب سایت دکتر کرمانی


سلام. رضا ملاحسینی هستم. 26 سالمه و در شهر قم زندگی می‌کنم. وزن اولیه من 95 کیلو بود و بعد از دنبال کردن رژیم دکتر کرمانی به وزن 80 کیلو رسیدم.

همه اعضا خانواده من به جز برادر کوچک‌ترم اضافه وزن دارن. تعجبی نداره که من هم چاق باشم. اما اضافه وزن من زمانی شروع شد که ورزش رو کنار گذاشتم و ای کاش که این کار رو نمی‌کردم. عاشق ورزش و فوتسالم. عاشق دنبال توپ دویدن و خستگیِ بعد از بازی. صدای خنده‌ها و خاطرات خوشی که با دوستانم توی سالن ورزشی داشتم رو هیچ ­وقت فراموش نمی‌کنم. متاسفانه 19 سالم بود که مجبور شدم ورزش رو کنار بذارم و از همون موقع اضافه وزن منم شروع شد. زمستان سال 92 بود که به خاطر یه تصادف شدید ماه‌ها خونه نشین شدم. خونه نشین شدن همانا و خداحافظی با بدن ورزشکاری همانا. وزنم به شدت بالا رفت و 95 کیلو شدم! هیچ وقت فکر نمی‌کردم روزی کارم به جایی برسه که تا 100 کیلو فقط 5 کیلو فاصله داشته باشم.

به خاطر وزن زیاد، فوتسال که هیچ، راه رفتن ساده هم خیلی زود خسته‌­م می‌کرد. سریع به نفس نفس می‌افتادم. یه بار سعی کردم فوتسال بازی کنم اما  توی همون چند دقیقه­‌ی اول نه تنها نفس کم آوردم، بلکه به خاطر اضافه وزن، مچ پام پیچ خورد و شکست. بعد از این اتفاق، دیگه اون رضا­ی سابق نشدم. اعتماد به نفسم پایین اومده بود و فکر می‌کردم دیگه هیچ موقع نتونم ساعت‌ها بدوم و ورزش کنم. از لباس خریدن که دیگه نگم. من به ظاهر و لباس‌هایی که می‌پوشم خیلی اهمیت می‌دم. اما به خاطر اون شکم و چربی‌های اضافی دیگه نه هیکل و ظاهر خوبی داشتم، نه می‌تونستم اون چیزی که دوست دارم رو بپوشم.  


وزن اولیه: 95 کیلو گرم

وزن پایانی: 80 کیلو گرم

میزان کاهش وزن: 15 کیلو گرم

هربار دکتر کرمانی رو می‌دیدم بهم می‌گفت هنوز که لاغر نکردی! و من هم جوابی نداشتم جز اینکه بخندم و سرمو پایین بندازم.

استخدام تو مجموعه دکتر کرمانی مسیر زندگیم و عوض کرد! - 4 - - رکوردداران

همونطور که گفتم عاشق ورزش کردنم. ورزش جزئی از زندگی منه و نمی‌تونم اون رو حذف کنم. وقتی دیدم به خاطر چند کیلو وزن اضافی نه می‌تونم ورزش کنم و نه حتی لباسی که دوست دارم رو بخرم، تصمیم گرفتم وزن کم کنم. شروع کردم به گرفتن رژیم‌‌های بی ­سر و­ته و سرِ خود، اما هیچ کدوم جواب نداد. دست برقضا موقعی که تصمیم داشتم وزن کم کنم تو شرکتی استخدام شدم که کارشون مرتبط با تغذیه بود. اون شرکت هم جایی نبود جز به‌اندام دکتر کرمانی. بهترین اتفاقی که توی زندگیم افتاد و باعث شد مسیر زندگیم عوض بشه، همین بود. همه اعضاء به‌­اندام سلامتی و تغذیه براشون حرف اول رو می‌زد. خوشحال بودم که تو مرکز سلامتی و تغذیه هستم و می‌­تونم از تجربیات دکتر کرمانی استفاده کنم.

اولین باری که دکتر کرمانی رو دیدم حس خیلی خوبی بهم دست داد. انقدر صحبتاشون شیرین و دوست­ داشتنی بود که کلی انگیزه گرفتم. وقتی ماجرای لاغری خودشون رو تعریف می‌­کردن با تمام وجود توی دلم تحسینشون می‌کردم. از اون به بعد هربار من رو می­‌دیدن بهم می­‌گفتن هنوز که لاغر نکردی! و من هم عکس­‌العملی نداشتم جز اینکه بخندم و سرمو پایین بندازم.

هرچی بیشتر با دکتر و رژیمشون آشنا شدم، علاقه‌­م به ایشون بیشتر می‌­شد. از طرفی تناسب اندام اطرافیانم و میان‌وعده‌­های سالمی که توی شرکت به ما داده می­‌شد، زمینه رو برای لاغر شدن من فراهم می­‌کرد. وقتی عکس رکورددارها رو می‌­دیدم با خودم می­‌گفتم چه همتی دارن. من که خودم تو مجموعه­‌ی دکتر هستم انقدر اراده ندارم لاغر کنم. خلاصه انقدر با خودم کلنجار رفتم که دیگه همه­‌ی فکر و ذکرم شد تناسب اندام.

.

جای تو بیـن
رکورد‌ دارهای
مـا خالیـــه
همین الان ثبت نام کن
kermany

با همکاران صحبت کردم تا کارهای ثبت ­نام رژیم رو برام انجام بدن. به راهی که انتخاب کرده بودم خوش­بین بودم و می­‌دونستم این بار با همه­‌ دفعه‌های قبل فرق داره؛ چون این رژیم هیچ کم و کسری نداشت. از فردای اون روز، رژیم رو شروع کردم. از بین لیست­‌های غذایی، برنامه روز منو رو انتخاب کردم تا خانواده برای پخت غذای جداگانه به زحمت نیافتن. از طرفی هم بیشتر وقتم رو توی شرکت می‌گذروندم و آماده کردن غذا توی شرکت برام سخت بود. با برنامه روزمنو می‌تونستم راحت از غذای شرکت بخورم. هیچ غذایی نبود که بخوام ولی اجازه خوردنش رو نداشته باشم! فسنجون و کتلت رو خیلی دوست دارم. فسنجون نیمه من نیست و تمام من است! با تنوع بالایی که برنامه غذایی دکتر کرمانی داشت می‌تونستم به عشقم یعنی فسنجون هم برسم.

تقریبا یک ماه بعد از شروع رژیم چهار کیلو کم کردم و به وزن 91 رسیدم. بالاخره داشتم از شر این چربی‌های اضافی راحت می‌شدم. موقع مهمونی و مسافرت بدون هیچ مشکلی با بقیه همسفره می­‌شدم و از غذای مهمانی می‌خوردم. با رژیم دکتر کرمانی لازم نبود از هیچ لذتی توی زندگیم بگذرم!

بعد از رژیم خیلی چیزها توی زندگی من تغییر کرد. فهمیدم چقدر تا الان توی غذا خوردن اشتباه می‌کردم. نوشابه رو به کل از برنامه غذاییم حذف کردم. تنقلات و ریزه خواری‌ها رو به حداقل رسوندم. سعی کردم برای میان وعده‌ها به جای کیک و شیرینی، میوه بخورم و بقیه رو هم به میوه خوردن تشویق کنم. به شکستن رژیمم وسوسه نشدم چون می‌خواستم به سالن فوتسال برگردم و مثل قبل بدون خستگی دنبال توپ بدوم.

خدا رو شکر تو این سه ماه، مشکلی برام پیش نیومده. نه استپ وزنی داشتم، نه ریزش مو و نه مشکل گوارشی.

بعد از یه مدت با دکتر کرمانی سر یه موضوعی جلسه داشتم. وقتی دیدن چقدر لاغر شدم، انقدر خوشحال شدن که نگو. خلاصه کلی تشویقم کردن و من هم کلی ذوق کردم. خیلی خوشحالم که مثل قبل می­‌تونم علاقه­‌مندی‌­هامو دنبال کنم.

رمز موفقیت من درکنار داشتن یک رژیم عالی و تشویق دوستان و همکارانم، اراده­‌ی خودم بود. من معتقدم انسان تنها موجودیه که می‌تونه با اراده به هرچیزی که می‌خواد برسه. کاهش وزن باعث شد اعتماد به نفس از دست رفته‌م برگرده و دیگه نگران بیماری‌هایی که به خاطر اضافه وزن ممکن بود به سراغم بیاد، نباشم.


استخدام تو مجموعه دکتر کرمانی مسیر زندگیم و عوض کرد! - 7 - - رکوردداران

توصیه من به کسایی که اضافه وزن دارن اینه که:

  1. از رژیم گرفتن نترسن و مطمئن باشن بعد از مدت کمی به درست خوردن عادت می‌کنن.
  2. نوشابه و مواد غذایی مضر رو کنار بذارن.
  3. به اندازه غذا بخورن، نه بیشتر نه کمتر!

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

دیدگاه های شما

کارگری ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰

سلام من میتونم بایکی از این رکورد داران صحبت کنم وانگیزه بگیرم

کارشناس به اندام ۰۴ خرداد ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز این موضوع اگر از طرف رکورددارها تایید بشه مشکلی نداره