مصــاحبه اختصاصی

با محمود مرادپور

جدیدترین رکوردار وب سایت دکتر کرمانی

محمود مرادپور هستم 28 سالمه و در شهر کرج زندگی می‌کنم. متاهلم. قدم 1.87 هست و وزن اولیه‌م 128 کیلو بوده و با رژیم دکتر کرمانی به وزن 100 کیلوگرم رسیدم. از سایز لباسم اگر بخوام بگم قبلا پیراهن سایز 4 ایکس می‌پوشیدم و الان ایکس لارج می‌پوشم. من طی یک دوره‌ی سه ماهه این 28 کیلو رو کم کردم. راحت بگم خسته شده بودم از چاقی. داشتم بیمار می‌شدم. درگیر یه اضافه وزن خیلی زیاد بودم ولی توان کنترلش رو نداشتم. فشار خون گرفته بودم و قند و چربیم هم روی مرز بود. همه‌ش به خاطر پرخوری و عادت‌های غلطی بود که داشتم؛ مثلا قبلا صبحانه نه تا ده تا تخم مرغ می‌خوردم. من از چاقی رنج می‌بردم. اعتماد به نفس نداشتم. لباسی که می‌خواستم انتخاب کنم مورد علاقه‌م نبود. تا جایی که دیگه نمی‌رفتم خرید و به بقیه می‌گفتم برام لباس بگیرن. قبلا سه چهار بار کاهش وزن داشتم که خودسرانه بود و بیشتر به بدنم ضرر زد. رژیم خودسر گرفته بودم و هیچی نمی‌خوردم. کاهش وزن هم داشتم اما دوباره برمی‌گشت، چون عادات قبلیم رو تکرار می‌کردم و برمی‌گشتم به روال سابق. اضافه وزن توی خانواده‌ی ما وجود داره. مادرم سال‌ها پیش به دکتر کرمانی مراجعه می‌کردن برای کاهش وزن و لاغر شدن.

جای تو بیـن
رکورد‌ دارهای
مـا خالیـــه
همین الان ثبت نام کن
kermany
ایشون کاهش وزن 35 کیلویی داشتن و از رکوردداران قدیمی دکتر کرمانی بودن. اون موقع دکتر کرمانی بهشون ربع سکه هم جایزه دادن. این شد که من همیشه توی خاطرم مونده بود دکتر کرمانی رو و وقتی خودم رژیم ‌لازم شدم اولین گزینه‌ای که به ذهنم رسید دکتر کرمانی بود. همسرم خیلی کمکم کرد توی این مسیر و تشویقم کرد و پا به پا همراهم بود. غیر از اراده‌ی خودم، نوع رژیم هم خیلی مهمه. مدل رژیم دکتر کرمانی منطقی بود، اپلیکیشنش خیلی خوب بود و کارم رو راحت کرده بود، توش غذاها رو جابه جا می‌کردم. هرغذایی همسرم درست می‌کرد همون رو توی برنامه انتخاب می‌کردم و می‌خوردم. ورزش هوازی هم انجام می‌دادم. رژیم بدون ورزش هم جواب می‌داد برای من ولی خب ورزش کمک می‌کرد و رژیم رو تاثیرگذارتر می‌کرد و به خصوص باعث افزایش روحیه و شادابی می‌شد. توی مهمونی هم کارم سخت نبود چون با برنامه پیش می‌رفتم و می‌تونستم غذاها رو جابه جا کنم و به اندازه بخورم. دیگران هم وقتی می‌دیدن من با این رژیم حالم خوبه حمایتم می‌کردن و اصرار و تعارف بیخودی نمی‌کردن. در طول رژیم یه مدتی ریزش مو داشتم که کارشناس‌ها تماس گرفتن و گفتن باید مولتی ویتامین مصرف کنی و اینطوری ریزش موهام رفع شد. پشتیبانی هر سوالی داشتم جواب می‌دادن البته گاهی تاخیر داشتن اما در مجموع عملکردشون خیلی خوب بود.

وزن اولیه: 128 کیلوگرم

وزن پایانی: 100 کیلوگرم

میزان کاهش وزن: 28 کیلوگرم

هر بار که وسوسه می‌شدم پرخوری کنم و رژیم رو بشکنم، با دیدن عکسای قبلیم دوباره اراده‌م برمی‌گشت و از اینکه رژیمم رو خراب کنم پشیمون می‌شدم.

هر بار که وسوسه می‌شدم پرخوری کنم و رژیم رو بشکنم، با دیدن عکس‌های قبلیم دوباره اراده‌م برمی‌گشت و از اینکه رژیمم رو خراب کنم پشیمون می‌شدم. شاید این چیزها در ظاهر خیلی مهم نباشن ولی شنیدن این جمله که سایز شما رو ندارم خیلی آزاردهنده بود، اما الان لذت می‌برم از این کاهش وزن. هیچوقت دلم نمی‌خواد حتی ذره‌ای به شرایط قبلم برگردم. رژیم دکتر کرمانی خیلی رژیم معقولیه. همین که تعداد وعده‌ها و میان‌وعده‌ها توش بیشتره و مقدارش کمتره ولی به دفعات بیشتر می‌خوری، فشار و سختی کمتری برای کاهش وزن به همراه داره و آدم بابتش اذیت نمی‌شه؛ تازه راحت‌تر هم لاغر می‌کنه. بالاخره کاهش وزن ساده نیست و کمی سختی داره. ولی بعد از یک ماه چهل روز اصلا بدنم به حجم و مقدار غذاها عادت کرد و شب‌ها راحت می‌خوابیدم و گرسنه نبودم. اون موقع‌ها که وزنم 130 کیلو بود، وقتی می‌خواستم بخوابم احساس خفگی داشتم ولی بعد از کاهش وزن این حالت‌ها از بین رفت و الان دیگه راحت می‌خوابم. من بعد از اینکه رژیم گرفتم و لاغر شدم اطرافیانم هم انگیزه گرفتن برای لاغر شدن. یکی از اقواممون باهام تماس گرفت و ازم در مورد رژیمم پرسید و منم به‌اندام رو بهش معرفی کردم و ایشون هم ثبت نام کرد و الان داره وزن کم می‌کنه. الان بیشتر از بدنم و وزنم، ذهنیتم تغییر کرده و دیگه به هیچ وجه به لحاظ روحی و ذهنی نمی‌تونم بپذیرم که به شرایط گذشته برگردم برای همینم تلاشم اینه که این وزن و این شرایط فعلی رو حفظ کنم و مسیرم رو ادامه بدم. این تغییر ذهنیت و سبک زندگی رو مدیون ذهن خلاق دکتر کرمانی هستم. خیلی دوست دارم دکتر کرمانی رو از نزدیک ببینم. ایشون رو از صمیم قلب دوست دارم. کاش مثل گذشته آقای دکتر برنامه و دورهمی با رکورددارانشون و کسانی که می خوان لاغر بشن بگذارن. من همیشه ایشون رو دعا می‌کنم و به نظرم شخص آقای دکتر کرمانی انسان بزرگی هستن. ای کاش توی همه‌ی عرصه‌ها افرادی مثل ایشون داشتیم تا پیشرفت کنیم. ایشون قلب بزرگ و روح پاکی دارن که دغدغه‌شون سلامتی آدم‌هاییه که اصلا نمی‌شناسن.

توصیه‌م برای کسانی که اضافه وزن دارن اینه که: 1- توصیه‌ی خاصی نمی‌تونم بکنم چون اعتقاد دارم هر کس باید خودش اراده بکنه و به این باور برسه که باید وزنش رو پایین بیاره. 2- همه‌ی ما قدرت اراده داریم فقط غافلیم از خودمون. 3- کسی که نمی‌تونه وزن کم کنه یعنی هنوز نمی‌خواد این کار رو بکنه و داره لذت می‌بره از شرایط فعلیش و نمی‌خواد تغییرش بده.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*