مجاز بودن پیتزا دلیل اصلی انتخابم برای رژیم دکتر کرمانی بود! - - - رکوردداران

مجاز بودن پیتزا دلیل اصلی انتخابم برای رژیم دکتر کرمانی بود!

مجاز بودن پیتزا دلیل اصلی انتخابم برای رژیم دکتر کرمانی بود! - 2 - - رکوردداران

مصــاحبه اختصاصی

با امین عسگری‌فر

جدیدترین رکوردار وب سایت دکتر کرمانی


امین عسگری‌فر هستم 39 سالمه. اهوازی هستم و متاهلم. وزن اولیه‌ی من 120 کیلوگرم بود و با رژیم دکتر کرمانی تونستم به وزن 78 کیلو برسم. البته هنوز هم می‌خوام ادامه بدم و به 75 کیلو برسونم خودم رو.
من این 42 کیلو رو طی یک سال و نیم کم کردم و عجله‌ای براش نداشتم. چون راستش در گذشته هم چندبار رژیم گرفتم و لاغر شدم، اما بعد از مدتی که ول کردم دوباره چاق شدم. تغذیه‌ی نامناسب و کم‌تحرکی باعث چاقی من شده بود. پرخوری می‌کردم و کنترلی روی خوردنم نداشتم.
قبلا ورزشکار بودم. دکتر کرمانی رو هم می‌شناختم. کتاب‌های آقای دکتر رو خوندم و با کالری مواد غذایی آشنا هستم. قبلا رستوران هم کار می‌کردم و به ارزش غذایی خوراکی‌ها و قند و پروتئین و کربوهیدراتشون تسلط نسبی دارم و تقریبا می‌دونم هر غذایی چه خواصی داره.
من دکتر کرمانی رو از قدیم می‌شناختم. طی این سال‌ها چند بار رژیم ایشون رو امتحان کردم. آقای دکتر رو همون قدیم‌ها یکی از دوستانم معرفی کردن بهمون و من سراغ دکتر دیگه‌ای نرفتم. بعد از گذشت سال‌ها هم که باز خواستم رژیم بگیرم، توی شهرمون به نماینده‌ی دکتر کرمانی مراجعه کردم و به صورت حضوری ازشون رژیم گرفتم.
بعد از اون هر دوهفته یک بار هم مراجعه می‌کردم. وزنم رو چک می‌کردن و اگر لازم بود تغییراتی توی برنامه‌م می‌دادن و ازشون راهنمایی می‌گرفتم.
نوع رژیمم روزمنو و معمولی بود. یعنی هرچی‌ می‌خواستم انتخاب می‌کردم و فقط میزانش برام مشخص می‌شد.
یه مدت از رژیمم که گذشت ورزش رو هم شروع کردم. پیاده روی می کردم و توی خونه دمبل می‌زدم.
توی مهمونی‌ها هم مشکلی نداشتم و راحت رژیمم رو رعایت می‌کردم. با استفاده از برنامه، غذاها رو جایگزین می‌کردم و همون مقداری که باید می‌خوردم.
شما دنبه یا کله‌پاچه هم جلوی من بذاری من می‌دونم چقدر و چطوری بخورمش. ترفندهای دکتر خیلی به درد می‌خوره. ایشون توصیه می‌کنن مثلا کله‌پاچه رو بذارید یخچال خنک شه چربیش سفت بشه و لایه‌ی سفت چربی رو از آب کله پاچه جدا کنید. با همین نکات کوچک می‌شه از کالری غذاها کم کرد و وعده‌های سالم‌تری داشت.
توی طول رژیم مشکل خاصی نداشتم و ریزش مو هم پیدا نکردم. غیر از اینکه گاهی افت قند داشتم و ضعف می‌کردم. اینجا هم از غذاهای آزاد استفاده می‌کردم و خلاصه هرطوری بود به ضعفم غلبه می‌کردم تا باعث پرخوری نشه.


وزن اولیه: 120 کیلو گرم

وزن پایانی: 78 کیلو گرم

میزان کاهش وزن: 42 کیلو گرم

رژیم دکتر کرمانی اصلا راه‌حل عجیب و غریبی پیش پات نمی‌گذاره. خیلی ساده به شما می‌گه باید چطوری بخوری و چقدر بخوری تا لاغر بشی.

مجاز بودن پیتزا دلیل اصلی انتخابم برای رژیم دکتر کرمانی بود! - 4 - - رکوردداران

حقیقت اینه که فقط رژیم گرفتن مهم نیست، بعد از رژیم خیلی مهم‌تره! یعنی اگر بعدش مراقبت و رعایت نکنی وزنی که گرم گرم کم کردی رو کیلو کیلو اضافه می‌کنی.
کتاب آقای دکتر خیلی به من انگیزه می‌داد. پیجشون رو هم دنبال می‌کردم. خانواده و دوستانم خیلی حمایت و تشویق می‌کردن برای ادامه دادن.
یه چیز دیگه این بود که لباس دلخواهم گیر نمی‌اومد و اینم انگیزه‌ی بزرگی بود برای لاغر شدن. ولی سلامتی، انگیزه‌ی اصلیم بود. به جایی رسیده بود اضافه وزنم که نشستن و بلند شدن هم سخت بود برام.
من وقتی باشگاه می‌رفتم برای لاغری بهم پیشنهاد قرص و دارو می‌دادن، بهم مصرف کراتین و آمینواسید و اینطور مکمل‌ها رو توصیه می‌کردن.
این راهکارها چیزی غیر از کلاهبرداری نیست و منم رژیم دکتر کرمانی رو رها نمی‌کنم که برم سراغ این راه‌ها.
ولی رژیم دکتر کرمانی اصلا راه‌حل عجیب و غریبی پیش پات نمی‌گذاره. خیلی ساده به شما می‌گه باید چطوری بخوری و چقدر بخوری تا لاغر بشی.
تنوع رژیم دکتر کرمانی خیلی ویژگی خوبیه. من خودم عاشق فست فودم و به دکتر گفتم اگر پیتزا رو از رژیمم حذف کنی من نمی‌تونم رژیم بگیرم. برای این کار نهارم رو بورانیِ کدو می‌خوردم که کالریش تقریبا صفره و به جاش شب دو برش پیتزا برای شام می‌خوردم.

جای تو بیـن
رکورد‌ دارهای
مـا خالیـــه
همین الان ثبت نام کن
kermany

وقتی برنامه‌ی شبم پیتزا بود، روز رو بیشتر رعایت می‌کردم تا با خیال راحت پیتزا بخورم. اینطوری تعادل حفظ می‌شد.
من توی رژیمم سعی می‌کردم تعادل رو بین مصرف گوشت و حبوبات یعنی پروتئین و کربوهیدرات برقرار کنم. وقتی حس می‌کردم دارم ضعیف می‌شم نسبت گوشت و پروتئین رو بیشتر می‌کردم و موقعی که حس می‌کردم وزنم داره بالا می‌ره کربوهیدرات رو بیشتر کنترل و محدود می‌کردم.
البته برای این کار لازمه اطلاعات کافی داشته باشی، غذاها رو بشناسی، کالری‌شماری بلد باشی و خلاصه تسلط کافی داشته باشی تا بفهمی داری چیکار می‌کنی و هر غذایی چه موادی به بدنت می‌رسونه.
توی رژیم گاهی وسوسه می‌شدم که بیشتر بخورم ولی جلوی خودم رو می‌گرفتم. من خیلی زجر کشیدم به خاطر چاقی. دیگه نمی‌خوام به اون دوران برگردم دیگه سنم داره بالا می‌ره و نمی‌خوام باز چاق بشم مثل سال های گذشته و دوباره برم سراغ کاهش وزن. در توانم نیست دیگه که هی چاق و لاغر بشم.
الان هم با اینکه دوره‌ی رژیمم تموم شده ولی ماهی یک بار می‌رم چکاپ حضوری پیش دکتر تا ببینم وضعیتم از چه قراره و حواسم به اضافه وزنم باشه تا باز بالا نره و زیاد نشه.


مجاز بودن پیتزا دلیل اصلی انتخابم برای رژیم دکتر کرمانی بود! - 7 - - رکوردداران

توصیه‌ی من به کسانی که می‌خوان وزنشون رو کم کنن اینه که:
1- انگیزه‌هاتون رو بنویسید.
2- اطلاعاتتون رو در مورد کالری‌ها و مواد غذایی بالا ببرید.
3- اول به سلامتی فکر کنید بعد هم به زیبایی و خوش‌اندامی.

 

3.6/5 - (28 امتیاز)