Warning: Undefined array key "class" in /home/kermany/public_html/wp-content/plugins/kermany-shortcode/Kermany-shortcode.php on line 251

به خاطر اضافه وزن از دوربین فراری بودم! - - - رکوردداران

از دوربین فراری بودم!

به خاطر اضافه وزن از دوربین فراری بودم! - 2 - - رکوردداران

مصــاحبه اختصاصی

با فاطمه حسن پور

جدیدترین رکوردار وب سایت دکتر کرمانی


فاطمه حسن‌پور هستم. 26 سالمه و ساکن قلعه‌گنج کرمان هستم. متاهلم و یه دختر دارم. وزن اولیه‌ی من 82.5 کیلوگرم بود و الان با رژیم دکتر کرمانی بعد از یک سال و چهار ماه به 50 کیلوگرم رسیدم.
من تا قبل از ازدواجم اصلا اضافه‌وزن نداشتم. اندامم کاملا متناسب بود و لاغر بودم. چیزی از ازدواجم نگذشته بود که باردار شدم و از همون موقع اضافه وزن من شروع شد. توی بارداری دوازده کیلو وزنم اضافه شد و بعد از زایمانم وزنم بیشتر هم شد. تحرکی نداشتم و تنقلات هم مصرف می‌کردم.

من به خاطر پرخوری چاق نشدم. به خاطر عادت بد غذایی چاق شدم. همسرم که می‌رفت سر کار، من اصلا صبحانه نمی‌خوردم. ساعت‌ها گرسنه می‌موندم و بعد می‌نشستم پای سفره‌ی نهار! همین‌ عادت‌های غلط باعث چاقی من شده بود.
هدفم از کاهش وزن تناسب اندام بود. اعتماد به نفس نداشتم عکس نمی‌گرفتم از خودم. از عکس گرفتن فراری بودم. لباس که می‌خواستم بپوشم همه‌ش رنگ‌های تیره رو انتخاب می‌کردم که لاغر نشونم بده اصلا با قوم و خویش و اقوام قطع رابطه کردم چون هرجا می‌رفتم می‌گفتن وای چقدر چاق شدی خودت رو لاغر کن و این حرفا منم خیلی اذیت می‌شدم و اصلا دیگه توی جمع نمی‌رفتم.

دوستای قدیمیم من رو که می‌دیدن نمی‌شناختن از بس چاق شده بودم. اما الان بعد از یک سال و نیم دیگه راحت شدم. همون لباس‌هایی که همیشه آرزش رو داشتم می‌تونم بپوشم.

قبل از رژیم سراغ قرص نرفتم چون می‌دونستم عوارض داره. ولی برای لاغر شدن سراغ دمنوش رفتم که البته اصلا تاثیری هم نداشت و حتی یک گرم هم کم نکردم! بعد از اون رفتم سراغ ورزش و به پیشنهاد یکی از دوستانم باشگاه رفتن رو شروع کردم و با هم ورزش می‌رفتیم. خیلی هم ورزش می‌کردم اما بدون رژیم تاثیری نداشت. حدود شش ماه بود که باشگاه می‌رفتم اما وزنم اصلا پایین نیومد.

خیلی ناراحت بودم با خودم می‌گفتم توی این کشور به این بزرگی با این همه پیشرفت یعنی هیچ دکتری پیدا نمی‌شه مشکل من رو حل کنه؟ خلاصه شروع کردم سرچ کردن توی اینترنت. تا اینکه به عکس و مصاحبه‌ی یکی از رکورددارها برخوردم و با دکتر کرمانی آشنا شدم. مصاحبه‌شون رو که خوندم خیلی خوشم اومد. خیلی صادقانه بود همون حرف‌های دل من بود و درست شبیه تجربیاتی بود که من داشتم حتی بعضی‌هاشون اضافه‌وزن بیشتری داشتن.

خلاصه مصاحبه شون رو که خوندم خیلی انگیزه گرفتم برای رژیم گرفتن اما همسرم فکر می‌کرد این چیزا الکیه و امکان نداره و وقتی ورزش و دمنوش تاثیر نداره پس این‌ها هم تاثیر نداره.

تا اینکه یکی از آشناهای همسرم رو دیدم که در حال وزن کم کردن بود. رژیم گرفته بود، پیاده روی می‌کرد و خلاصه مشغول بود. اما رژیمش رژیم سختگیرانه‌ای بود. مثلا پنیر فقط باید پنیر فتا مصرف می‌کرد خلاصه خیلی سخت بود و محدودیت داشت.

همسرم اول گفت بیا تو هم این رژیم رو بگیر گفتم “نه! من خودم تحقیق کردم و می‌خوام رژیم دکتر کرمانی رو بگیرم.”

راستش صحبت‌های دکتر کرمانی خیلی من رو جذب کرده بود. خیلی باصداقت و دلسوزانه حرف می‌زدن توی کلیپ‌هاشون و خیلی تاثیرگذار بود. برای همین بود که تصمیم گرفتم ثبت نام کنم و رژیم بگیرم.


وزن اولیه: 82.5 کیلو گرم

وزن پایانی: 50 کیلو گرم

میزان کاهش وزن: 32.5 کیلو گرم

خانواده‌م اوایل می‌گفتن خودت رو داغون می‌کنی دنیا دو روزه بخور! اما من می‌گفتم نه من الان خودم رو داغون کردم با این چاقی و اضافه وزن

به خاطر اضافه وزن از دوربین فراری بودم! - 4 - - رکوردداران

نوع رژیم من روزمنو بود. خیلی راحت بودم هرچی می‌خواستم انتخاب می‌کردم. هر غذایی که داشتم همون رو انتخاب می‌کردم. اوایل رژیم پیاده‌روی می‌رفتم و بعد پیاده‌روی تند و بعدش هم می‌دویدم. بعد با کمک اینترنت توی خونه ورزش هوازی و قدرتی انجام می‌دادم و روزی یک ساعت تمرین می‌کردم. ورزش در کنار رژیم خیلی توی کاهش وزنم تاثیر داشت.
اوایل رژیم که هنوز کمی برام سخت بود، اصلا مهمونی نمی‌رفتم. بعد از اون هم که بیشتر مهمونی‌ها شب دعوت می‌شدیم من برنج مصرف نمی‌کردم. بیشتر مرغ و سالاد می‌خوردم یا اگر غذای دیگه دلم می‌خواست با اپلیکیشن جایگزین می‌کردم و به مقداری که باید می‌خوردم.
توی طول رژیم فقط کمی ریزش مو داشتم که با مصرف منظم مولتی ویتامین بر طرف شد. پشتیبانی خیلی عالی بودن و هر دو هفته بهم زنگ می‌زدن خیلی بهم انگیزه می‌دادن یه موقع‌هایی مثلا وزن کم نمی‌کردم باهام صحبت می‌کردن و راهنمایی می‌کردن که مشکل و اشتباهم چی بوده که وزنم کم نشده. راهنمایی‌هاشون باعث می‌شد مشکلاتم رو راحت رفع کنم و دوباره وزنم کم بشه.

طبیعیه آدم گاهی هم رژیمش رو بشکنه و پرخوری بکنه ولی یه لحظه پرخوری ارزش کلی اضافه‌وزن و چاقی رو نداره. پس بهتره کنترلش کنیم و اگر هم گاهی این اتفاق افتاد، جبرانش کنیم. یکی از اطرافیانمون به خاطر اضافه وزن و چاقی خیلی دچار بیماری و مشکلات شده اما به خاطر همین چاقی نمی‌تونن جراحیش بکنن تا مشکلش رو حل کنن.

جای تو بیـن
رکورد‌ دارهای
مـا خالیـــه
همین الان ثبت نام کن
kermany

بعد از دو هفته از شروع رژیمم سه کیلو و چهارصد گرم کم کرده بودم خیلی خوشحال شدم گفتم این همون رژیمیه که می‌تونم خودم رو باهاش لاغر کنم. خانواده‌م اوایل نگرانم بودن می‌ترسیدن با رژیم به خودم ضرر بزنم. می‌گفتن خودت رو داغون می‌کنی دنیا دو روزه بخور. اما من جواب می‌دادم نه من الان خودم رو داغون کردم با این چاقی و اضافه وزن. اما بعد که دیدن چقدر خوب دارم تغییر می‌کنم دیگه فقط تشویقم کردن.

الانم بهم می‌گن خیلی خوب شدی بسه لاغر شدی ولی من تا به اون هدفی که خودم می‌خوام نرسم کاری به حرف کسی ندارم.
این رژیم همه‌ی مزیت‌هایی که باید رو داشت. قبلا فکر می‌کردم رژیم یعنی این رو بخور! اون رو نخور! مثلا فکر می‌کردم برنج رو قطع کنم لاغر می‌شم. یا شام رو حذف کنم لاغر میشم. اما با رژیم دکتر کرمانی فهمیدم راه درست کاهش وزن چیه و میشه بدون سختی و فشار لاغر شد اینه که به هیچ وجه این برنامه رو ترک یا عوض نکردم. این رژیم انقدر خوب و عالیه که اصلا نمی‌شه بهش انتقادی کرد.


به خاطر اضافه وزن از دوربین فراری بودم! - 7 - - رکوردداران

توصیه‌م به کسانی که نمی‌تونن وزن کم کنن اینه که:
1- فکر نکنید وزن کم کردن غیر ممکنه! فقط کافیه خودتون بخواید.
2- ترس هاتون رو کنار بذارید و خودتون رو نبازید.
3- یک ساعت ورزش در روز خیلی تاثیر داره.
4- دو لیوان آب قبل از غذا هم خیلی موثره توی کاهش وزن و احساس سیری.

4.5/5 - (134 امتیاز)

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

دیدگاه های شما

مهدیا ۰۵ مرداد ۱۴۰۱

عالی بود من خودمم کرمانی هستم خیلی خوشحالم که شما توانستید اولش خیلی سخته !

پویا ۰۴ مرداد ۱۴۰۱

اونجاش که میگه " توی این کشور به این بزرگی با این همه پیشرفت" 😂😂😂