با خودم گفتم یا همین حالا شروع کن یا تا آخر عمر تو حسرت بمون!

مصــاحبه اختصاصی

با کوثر جامی

جدیدترین رکوردار وب سایت دکتر کرمانی


کوثر جامی هستم. 18 سالمه و در استان آذربایجان شرقی زندگی می‌کنم. وزن اولیه من 96 کیلو بود. بعد از دنبال کردن رژیم دکتر کرمانی به 68 کیلو رسیدم. دوره تثبیت وزن رو تموم کردم و از وزن الانم خیلی راضی هستم.

تو خانواده فقط من چاق بودم و بقیه اعضا وزن نرمال و مناسبی داشتن. من هم از بچگی وزن نرمالی داشتم اما به سن بلوغ که رسیدم همه چیز تغییر کرد. دوازده، سیزده سالم بود که اضافه وزنم شروع شد. پرخوری می‌کردم و از خوردن هیچ غذایی دست نمی‌کشیدم. همیشه درحال خوردن خوراکی و تنقلات بودم. از شیرینی‌جات اصلا نمی‌تونستم بگذرم. یه جورایی خوردن برام شده بود یه عادت. باید همیشه یه چیزی توی دستم بود که می‌خوردم.

کم کم وزنم زیاد شد تا توی سن 18 سالگی به 96 کیلو رسیدم. تو سنی که زیبایی برای همه دخترا مهمه، همه هیکلم به هم ریخته بود. اعتماد به نفسم داغون شده بود. دوست داشتم مثل همسن و سال‌های خودم خوش­تیپ و خوش هیکل باشم، هرچی دوست دارم بپوشم، با اعتماد به نفس مهمونی برم، دلم می‌خواست تو عکس‌هایی که با دوستانم می‌گیریم خوب بیافتم، اما چاقی نمی‌ذاشت. باعث شده بود همه اینا برام بشن حسرت! یه نوجوان چاق و تپل شده بودم که نه تنها هیچ اعتماد به ­نفسی نداره بلکه حتی یه لباس خوشگل که دوستش داشته باشه هم تو کمدش پیدا نمی‌شه.

از عوارض چاقی خبر داشتم و می‌دونستم اگر وزنم رو کم نکنم ممکنه بعد‌ها مشکلات زیادی برام پیش بیاد. وقتی تو 18 سالگی 96 کیلو بودم خدا می‌دونست توی 28 سالگی چند کیلو می­شم. از اینکه چاقی، آینده‌م رو نابود کنه ترسیدم. نمی‌خواستم همه دوران جوانیم رو توی حسرت پوشیدن یه لباس قشنگ سپری کنم.

دلم می‌خواست مثل دوستانم با اعتماد به نفس کامل مهمونی برم. برای همین با خودم گفتم یا همین حالا شروع می‌کنی یا تا آخر عمرت توی حسرت می‌مونی و معلوم نیست چندجور مریضی بگیری. مسلما راه اول رو انتخاب کردم و تصمیم گرفتم وزنم رو کم کنم.


وزن اولیه: 96 کیلو گرم

وزن پایانی: 68 کیلو گرم

میزان کاهش وزن: 28 کیلو گرم

لباس‌های دوران چاقیم برام گشاد شده و مجبور شدم برم لباس جدید بخرم که اندازه‌م باشه! چه لذتی از این بالاتر؟

.


اول با رژیم‌های سرخود و من درآوردی شروع کردم به وزن کم کردن اما هیچ نتیجه‌ای نگرفتم و فقط گرسنگی کشیدم. یه مدت توی اینترنت گشتم تا ببینم برای لاغری دیگه چه کارهایی می‌شه کرد تا اینکه خواهرم پیج اینستاگرام دکتر کرمانی رو بهم معرفی کرد. با همون نگاه اول به پیج ایشون و بعد از خواندن دو سه تا از داستان‌های رکوردارها فهمیدم این دقیقا همون رژیمیه که من می‌خوام. راحت و بی دردسر. همونجا وارد سایت شدم و به صورت آنلاین ثبت نام کردم.

راستش رو بخواید کم غذا خوردن اوایل سخت بود. اما کم کم به حجم و اندازه غذاها عادت کردم و مسیر برام راحت‌تر شد. اولین باری که روی ترازو رفتم رو هیچوقت فراموش نمی­‌کنم. بالاخره داشتم وزن کم می‌کردم و به چیزی که آرزوش رو داشتم می‌رسیدم. یکی از چیزهایی که به من کمک کرد تا  وزنم رو کم کنم تنوع بالای برنامه غذایی دکتر کرمانی بود. می‌تونستم هرچی که دوست دارم بخورم و لاغر بشم. تو حسرت خوردن هیچ غذایی نموندم. تا یادم نرفته همینجا از مامانم تشکر کنم. توی این مدت برای من غذاهای خوشمزه درست کرد و برای لاغر شدنم زحمت زیادی کشید.

به توصیه پشتیبان‌های دکتر کرمانی در کنار برنامه غذایی ورزش رو هم شروع کردم. الان توی خونه ورزش می‌کنم. دراز نشست و طناب رو دوست دارم. اگه فرصتی پیش می‌اومد تا برای ورزش کردن از خونه بیرون برم دوچرخه سواری و کوهنوردی رو انتخاب می‌کردم. به قول دکتر کرمانی با ورزش کردن می‌تونستم زیبا لاغر بشم. ورزش کمک می‌کرد تا بعد از کم شدن این همه وزن و چربی اضافی، پوستم شل نشه.

توی این یکسال که حدود 28 کیلو وزن کم کردم مشکل خاصی به خاطر رژیم برام پیش نیومد. ریزش مو، یبوست و استپ وزن هم نداشتم. 19 کیلو کم کرده بودم که کمر دردم شروع شد. پیش دکتر رفتم و گفت که به خاطر وزن زیادی که داشتی دیسک کمر گرفتی تنها درمانش هم ادامه دادن مسیر رژیم و کم کردن بقیه­‌ی وزنه. همین باعث شد که انگیزه‌م برای کاهش وزن بیشتر بشه و با اراده محکم‌تری راهم رو ادامه بدم.

جای تو بیـن
رکورد‌ دارهای
مـا خالیـــه
همین الان ثبت نام کن
kermany

برنامه دکتر کرمانی عالی‌ترین برنامه‌ای بود که دیدم. با برنامه ایشون اصول درست غذا خوردن رو یاد گرفتم. فهمیدم چه عادت‌های اشتباهی داشتم و اونها را به کمک توصیه‌های دکتر کرمانی تغییر دادم.

تو برنامه غذاییم از غذاهایی که دوستشون دارم استفاده می‌کردم. بیشتر ماکارونی می‌خوردم و سعی می‌کردم برنج رو انتخاب نکنم.

هروقت وسوسه می‌­شدم، خودم رو با کار مشغول می­‌کردم تا ذهنم سراغ پرخوری نره. چون برنامه دلخواه داشتم برای مهمانی و مسافرت مشکلی نداشتم.

بعد از رسیدن به وزن ایده‌­آلم خیلی چیزها تو زندگی من تغییر کرد. انگار یه آدم دیگه شدم! الان دیگه هیکل خیلی خوب و زیبایی دارم. اعتماد به نفسم برگشته و با خیال راحت مهمانی‌ میرم. بالاخره تونستم هرچی که دوست دارم بپوشم. لباس‌های دوران چاقی برام گشاد شده و مجبور شدم برم لباس جدید بخرم که اندازه‌م باشه! چه لذتی از این بالاتر؟ دیسک کمر هم دیگه اذیتم نمی‌کنه. کاهش وزن روی روابط اجتماعی تاثیر زیادی داشت. دیگه مورد تمسخر همسن و سالم قرار نمی‌گیرم و نگاه‌ها روی من سنگینی نمی‌کنه.

نگران بازگشت وزنم نیستم چون بعد از رژیم لاغری، رژیم تثبیت دکتر کرمانی رو گرفتم تا وزنم ثابت بمونه. الان حدود یک ماه هست که رژیم تثبیتم تموم شده و وزنم تغییری نکرده.

مشوق اصلی من توی این راه مادر و خانواده عزیزم بودن. مادرم توی این مدت خیلی هوام رو داشت و کمک می‌کرد تا بتونم به هدفم برسم. رمز موفقیت من اعتماد کامل به برنامه دکتر کرمانی و گوش کردن به توصیه‌های پشتیبان‌ها بود.

اراده و انگیزه خودم هم توی این مسیر تاثیر زیادی داشت. من انتخاب کردم که لاغر بشم و از همه دردسرها و مریضی‌های که در آینده پیش روم بود پیشگیری کنم. رژیم گرفتن یعنی مبارزه کردن با هوای نفس و اگر بتونیم نفسمون رو شکست بدیم و خودمون رو کنترل کنیم، به هدفمون می‌رسیم و موفق می‌شیم.توصیه من به کسایی که اضافه وزن دارن اینه که:

  1. از رژیم گرفتن نترسن.
  2. هیچ چیزی غیر ممکن نیست اگر بخوان وزن کم کنن حتما می‌تونن.
  3. فقط یک بار اراده کنن! اونها هم می‌‎تونن جزء رکوردار‌های دکتر کرمانی باشن.

5/5 - (6 امتیاز)

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

دیدگاه های شما

گلابتون ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

خیلی زیبا شدی عزیزم