قبل و بعد بارداری نداره، همیشه ملکه‌ی زندگیت باش! - - - رکوردداران

قبل و بعد بارداری ملکه‌ی زندگی خودت باش

قبل و بعد بارداری نداره، همیشه ملکه‌ی زندگیت باش! - 2 - - رکوردداران

مصــاحبه اختصاصی

با زهرا تیموری

جدیدترین رکوردار وب سایت دکتر کرمانی


من تازه مادر شدم. مادر شدن عجیب‌تر از اون چیزی بود که فکر می‌کردم. قبلا از عشق مادر به فرزند شنیده بودم اما نمی‌تونستم تصور کنم انقدر این عشق عمیق باشه. اصلا جنسش با عشق زمینی متفاوت بود.

انگار یک تیکه از وجودت رو گذاشته باشن توی بغلت و بگن باید مراقبش باشی. یک تیکه از وجودت که دیگه بدون اون نمی‌تونی زندگی کنی.
وقتی که باردار شدم یکی از نگرانی‌هام سلامت بچه بود. دائم استرس داشتم که نکنه یک کاری بکنم بچه‌م آسیب ببینه! برای همین خیلی توی انتخاب‌هام به خصوص انتخاب غذا حساسیت به خرج می‌دادم تا بتونم سلامت بچه رو تضمین کنم.

از طرف دیگه این هم می‌ترسیدم که وزنم توی دوران بارداری بالا بره. می‌دونستم اگر وزن زیاد بالا بره ممکنه به دیابت بارداری دچار بشم و جنین هم آسیب‌هایی ببینه.
خیلی از خانم‌ها رو توی دوران بارداری می‌دیدم از ترس این که بچه‌شون کم وزن به دنیا نیاد، پرخوری می‌کردن اما در نهایت بعد از زایمان این وزن خودشون بود که خیلی بالا رفته بود.

با خودم فکر کردم همیشه شنیدیم که پیشگیری بهتر از درمانه! فکر کردم بهتره توی همین دوره بارداری به فکر وزنم باشم تا اینکه بخوام بعدش با بچه و کلی کار دیگه رژیم هم بگیرم.
من خیلی وقته توی مجموعه دکتر کرمانی کار می‌کنم. می‌دونستم در کنار رژیم‌های لاغری و چاقی، رژیم بارداری هم داریم. افراد زیادی رو هم دیده‌بودم که رژیم بارداری ما رو خریدن و از نتیجه‌ش هم به شدت راضی بودن.

با خودم گفتم وقتی موقعیت به این خوبی هست و این رژیم هم جوابش رو پس داده چرا امتحان نکنم؟ این شد که وارد سایت مجموعه خودمون شدم و رژیم رو خریداری کردم.
باید بگم بهترین رژیمی بود که دیدم. نه به خاطر این که خودم توی مجموعه دکتر کرمانی کار می‌کنم نه! به خاطر اینکه به معنای واقعی کلمه عالی بود.

همه خانم‌های باردار رو به هوس‌های ناگهانیشون می‌شناسن. رژیم بارداری من برنامه روزمنو داشت که خیلی راحت می‌تونستم با اون هرچی که هوس می‌کنم رو بخورم.

البته باید بگم هدف رژیم بارداری کاهش وزن نیست! هدف رژیم بارداری اینه که وزنتون رو تو اون نه ماه کنترل می‌کنه تا وزنتون بیش از اندازه بالا نره. در عین حال به وزن گیری جنین هم توجه می‌کنه تا خدایی نکرده مشکلی براش پیش نیاد.


قبل و بعد بارداری نداره، همیشه ملکه‌ی زندگیت باش! - 4 - - رکوردداران

یکی از خوبی‌های دیگه برنامه روز منو هم این بود که می‌تونستم هر غذایی که دوست دارم و پختش برام راحت‌تر هستش رو بپزم.

این موضوع مخصوصا هفته‌های آخر که سنگین شده بودم و برام سخت بود غذا بپزم، خیلی کمک کرد. خوشبختانه توی دوران رژیمم احساس گرسنگی نداشتم. اتفاقا بعضی وقت‌ها انقدر غذا و میان وعده‌ برنامه غذاییم زیاد بود که نمی‌تونستم همه‌ش رو بخورم و می‌موند!
در طول رژیم هیچ کدوم از مشکلات و عوارضی که خیلیا ازش می‌ترسیدن برام پیش نیومدن. من توی دوران بارداریم فقط ده کیلو وزن اضافه کردم.

خدا رو شکر وزن پسرم هم موقعی که به دنیا اومد سه کیلو و سیصد گرم بود که از نظر دکتر عالی بود. توی این مدت نه به یبوست دچار شدم نه ریزش مو. خیالم هم از سلامتی بچه و خودم راحت بود؛ به خاطر همین هیچ نگرانی و استرسی نکشیدم و به جنینم فشاری نیومد.
اون ده کیلو وزنی که توی دوران بارداری اضافه کردن تا یک ماه بعد از زایمان برگشت. یعنی من قبل از بارداری 53 کیلو بودم و ده کیلو توی دوران بارداری زیاد کردم که شدم 63 کیلو.

پسرم که به دنیا اومد و به یک ماهگی رسید، من هم به وزن قبلیم یعنی همون 52 کیلو برگشتم. به خاطر برنامه منظم غذایی که داشتم مشکل گوارشی برام پیش نیومد و از رفلکس معده یا حالت تهوع هم خبری نبود.
در کنار رژیم مثل بقیه خانم‌های باردار مکمل‌هایی که پزشک زنان و ماما توصیه می‌کردن رو می‌خوردم. مولتی ویتامین و کلسیم جز قرص‌هی تقویتی بود که توی دوران بارداریم مصرف کردم تا کمبود مواد مغذی نداشته باشم و بچه سالم به دنیا بیاد. به خاطر همین قرص‌های مولتی ویتامین هم بود که موهام توی بارداری نریخت.
الان با خودم می‌گم واقعا دستت درد نکنه. چه کار خوبی در حق خودت کردی. اون خانم‌هایی رو که هیکل و وزن خوبشون رو سر زایمان و بارداری از دست داده بودن رو می‌بینم و با خودم می‌گم خدا رو شکر من به هیچ کدوم از این‌ها مبتلا نشدم.

می‌رم جلو آیینه و از هیکل و اندامم به شدت راضی‌ام. بچه‌م رو بغل می‌کنم و کلی قربون صدقه‌ش می‌رم چون این حس رو ندارم که به خاطر بچه هیکل خوبم رو از دست دادم. من عاشق بچه و دوباره عاشق خودم شدم.

جای تو بیـن
رکورد‌ دارهای
مـا خالیـــه
همین الان ثبت نام کن
kermany
 

توصیه من به همه اونایی که قصد بارداری دارن اینه که:
1- حتما و حتما رژیم بارداری رو امتحان کنن تا هیکلشون به هم نریزه.
2- اگر وزنشون بالا بره و چاق بشم هم برای سلامتی خودشون ضرر داره هم بچه.
3- جز اونایی نباشن که بعد از زایمان حسرت هیکل خوب و قشنگ قبل از زایمانشون رو می‌خوردن و حواسشون به زیباییشون باشه.

2.2 از 5