مصــاحبه اختصاصی

با اشکان نقوی نیا

جدیدترین رکوردار وب سایت دکتر کرمانی

اشکان نقوی نیا هستم. ساکن اردبیلم و پزشک متخصص داخلی‌ام. متاهلم و یک پسر دارم. قدم 179 هست و وزن اولیه‌م 115 کیلو بود و با رژیم دکتر کرمانی به وزن 84 کیلو رسیدم. من دقیقا از پارسال یعنی از آذرماه 1400 شروع کردم و این 31 کیلو رو طی 9 ماه کم کردم. الان بعد از یک سال دقیقا دو ماهه که توی تثبیت هستم و وزنم تغییری نکرده. من از مدتها پیش یعنی از زمان نوجوانی اضافه وزن داشتم و زمینه‌ی چاقی توی خانوادمون وجود داشت. پرخوری و ریزه‌خواری می‌کردم. وعده‌های اصلی خیلی هم نمی‌خوردم و غذام حجم زیادی نداشت اما عادت ریزه‌خواریم باعث اضافه وزنم شده بود. ریفلاکس معده داشتم و نمی‌تونستم طولانی مدت دارو بخورم. سر درد داشتم که بعد از کاهش وزن رفع شد. زود خسته می‌شدم و وقتی یک طبقه توی بیمارستان بالا می‌رفتم، تنگی نفس می‌گرفتم و تا برسم سر بیمار، باید چند لحظه قبلش می‌ایستادم تا نفسم بالا بیاد. کبد چرب گرید 2 داشتم که بعد از رژیم خدا رو شکر خوب شده. خودم هم قبلا تلاش کرده بودم که وزنم رو پایین بیارم ولی رژیم اصولی و مستندِ علمی در میون نبود. اگر نتیجه هم می‌داد، بعد از یک مدتی به سرعت برمی‌گشت. این تلاش‌ها آدم رو دلزده می‌کنه . رژیم دکتر کرمانی خوبیش این بود که سختیش نهایت یک ماهه. یک مدت که می‌گذره و کمی دوام میاری، دیگه اصلا حس نمی‌کنی که رژیم داری. مدل غذا و استایل غذایی که می‌خوری برات عادی و نرمال میشه. دکتر کرمانی رو همه می‌شناسن، ایشون توی زمینه‌ی تغذیه بسیار خوش‌نام و معتبر هستن. من از خیلی قبل‌ ایشون رو می‌شناختم فقط اراده به شروع و انجام این رژیم رو نداشتم.

جای تو بیـن
رکورد‌ دارهای
مـا خالیـــه
همین الان ثبت نام کن
kermany
فرصت ورزش نداشتم اما خب به خاطر شرایط شغلیم فعالیت روزمره‌م زیاده و فشار کار انرژی زیادی ازم می‌گیره. توی مسافرت و مهمونی هم به راحتی توی اپلیکیشن غذاها رو جایگزین می‌کردم و بعد مقداری که توی برنامه معین شده بود رو رعایت می‌کردم و همون اندازه می‌خوردم. این گزینه‌ی جایگزینی خیلی کمک کننده بود. پشتیبانی خیلی خوب بود من چندبار باهاشون ارتباط گرفتم، خیلی با حوصله و خوب جواب می‌دادن. اصلا وسوسه‌ی پرخوری پیش نیومد برام. من توی شش ماه اول حتی یک مورد هم از مقدار رژیمم تخطی نداشتم و عین رژیم رو رعایت کردم طوری که خانواده تعجب کرده بودن که چطور ممکنه آدم رژیمش رو گاهی نشکنه و هیچوقت زیاده‌روی نکنه. توی مسیر رژیم و لاغری همسرم و به خصوص پسرم خیلی بهم انگیزه می‌دادن.

وزن اولیه: 115 کیلوگرم

وزن پایانی: 84 کیلوگرم

میزان کاهش وزن: 31 کیلوگرم

من پزشکم و این نکته برام مهم بود که رژیم لاغری به سلامتی آسیبی نزنه. رژیم دکتر کرمانی واقعا از هر لحاظ اصولیه و هرم غذایی خیلی خوب توش رعایت شده.

وقتی از این رژیم نتیجه می‌گرفتم، وقتی وزنم رو وارد می‌کردم و سیر کاهش وزنم رو می‌دیدم خیلی اتگیزه می‌گرفتم و تغییرات برام محسوس بود. همین باعث شد من این رژیم رو کنار نگذارم و ادامه بدم. اوایل رژیم، من ماهی سه کیلو وزن کم می‌کردم و این روند توی طول رژیمم هم ادامه داشت. الان هم که دوماهه تثبیتم و دیگه وزنم بالا نرفته و خوشبختانه ثابت مونده. انتقادی ندارم واقعا ممنونم بابت این برنامه‌ی خوب. هم نتیجه بخش بود این رژیم و هم ضرر و زیانی نداشت. من خودم پزشکم و این نکته برام مهم بود که رژیم لاغری به سلامتی آسیبی نزنه. رژیم دکتر کرمانی واقعا از هر لحاظ اصولی و خوب و سالمه و هرم غذایی خیلی خوب توش رعایت شده و نیازهای بدن با این رژیم تامین میشه و مشخصه که مبنای علمی داره و روش حسابی کار شده. هر مشکل و بیماری که باهاش مواجهیم ریشه ش در چاقی و اضافه وزنه. اگر بیمار وزنش رو کاهش بده، از داروها و نسخه هایی که برای بیمار تجویز می‌کنیم تا پنجاه درصد ممکنه کم بشه و یا اصلا نیازی بهشون نباشه. کاهش وزن توی کنترل و بهبود دیابت، فشار خون و به خصوص بیماری‌های مربوط به متابولیسم خیلی موثره. من خیلی دیدم افرادی که مشکل اضافه وزن دارن، دنبال راه‌های عجیب و غریب و لاغری با دارو میرن و متاسفانه تحت تاثیر تبلیغات زرد و بی در و پیکر فضای مجازی هستن. این داروها بسیار مضره و آسیب‌های کبدی و کلیوی وحشتناکی ایجاد می‌کنه. ما خیلی از مراجعینمون درگیر این جنس مشکلات هستن و همیشه توصیه‌مون رژیم لاغریه نه هیچ راه دیگه‌ای. علم ثابت کرده که خط اول درمان چاقی درست غذا خوردن و رژیم گرفتنه. مشکل اضافه وزن نه با دارو، نه با هیچ چیز دیگه‌ای غیر از رژیم قابل رفع نیست. دکتر کرمانی خیلی توی این زمینه سعی و تلاش کردن و به این علم رسیدن و در اختیار مردم گذاشتنش. خداقوت میگم بهشون و برای دکتر کرمانی و مجموعه‌ی خوبتون آرزوی موفقیت دارم.

توصیه‌م به کسانی که قصد کاهش وزن دارن اینه که: اراده و میل به خواستن خیلی مهمه چاقی مادر همه ی بیماری هاست. به سلامتی خودشون بها بدن و قدمی برای بدن خودشون و سلامتیشون بردارن. رژیمشون رو دقیق رعایت کنن تا بهترین نتیجه رو بگیرن.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*