تفاوت قبل و بعد رو توی راه رفتنم احساس می‌کنم.

مصــاحبه اختصاصی

با سلیمان باباخانی

جدیدترین رکوردار وب سایت دکتر کرمانی


سلیمان باباخانی هستم و در شهر یزد زندگی می‌کنم. وزن اولیه من 133 کیلو بود و بعد از رژیم دکتر کرمانی به وزن 108 کیلو رسیدم.

در حال حاضر هنوز رژیم آقای دکتر رو دارم و قراره وزنم رو به 95 کیلو برسونم. تو خانواده ما همه درشت اندامن و وزن‌هامون حدود صد کیلوعه. من هم، مثل بقیه اعضا خانواده‌ام، اندام درشتی دارم؛ ولی وزنم بیش از اندازه بالا رفته بود و چاق شده بودم.

به خاطر اضافه وزن فشار خون داشتم. اما مهم‌ترین چیزی که باعث شد به فکر کاهش وزن بیفتم، جراحی کمرم بود. یه بار بدجوری زمین خوردم و کمر دردم از اون موقع شروع شد.

کمرم ضربه بدی خورده بود و نمی‌تونستم راه برم. وزن زیاد هم روی کمرم فشار می‌آورد. زمانی که رفتم پیش دکتر، گفتن باید جراحی کنی. جراحی که کردم، بهم استراحت مطلق دادن. مدت طولانی استراحت مطلق داشتم تا بتونم دوباره سرپا بشم. توی همین دوران بود که دکتر و خانمم پیشنهاد دادن وزنم رو هم پایین بیارم تا دیگه فشاری به کمرم نیاد.

خانمم قبلا با رژیم دکتر کرمانی وزنشون رو پایین آورده بود. من هم وقتی دیدم ایشون جواب گرفته و کمر دردهای وحشتناک امونم رو بریده، تصمیم گرفتم رژیم دکتر رو بگیرم تا وزنم پایین بیاد.


وزن اولیه: 137 کیلو گرم

وزن پایانی: 108 کیلو گرم

میزان کاهش وزن: 29 کیلو گرم

من برنامه غذایی مجموعه کرمانی رو به خیلی‌ها معرفی کردم. به همکارهام، فامیل، دوست آشنا. یکی از همکارهام که صفحه دکتر رو هم داره و می‌خواد به زودی توی برنامه ثبت نام کنه.


قبل از این داستان، به خوردن دارو و دمنوش فکر نکرده بودم. کلا اهل اینطور چیزها نیستم. اولین باری بود که رژیم می‌گرفتم. راستش رو بخواید یکم از گرسنگی کشیدن می‌ترسیدم. اما رژیم دکتر کرمانی انقدر خوب بود که هیچ موقع احساس ضعف و گرسنگی نمی‌کردم. به جز روزهای اول البته. روزهای اول به حجم غذاها عادت نداشتم و گرسنه می‌شدم.

ولی کم کم عادت کردم. البته کمک‌ها و راهنمایی‌های خانم هم خیلی تاثیر داشت. چون ایشون قبلا تجربه لاغری با دکتر کرمانی رو داشتن. توی دوران رژیم بیشتر برنامه غذایی پرپروتئین رو انتخاب می‌کردم.

اینطوری ضعف‌هایی که به خاطر عمل جراحی، احساس می‌کردم، رفع می‌شد. دوست داشتم که ورزش کنم اما نمی‌تونستم. دکتر اجازه ورزش کردن رو به من نمی‌داد.

من فقط با غذا خوردن سالم و درست تونستم حدودا 30 کیلو وزن کم کنم. الان تازه دکتر جراحم بهم اجازه داده یکم راه برم. با اینکه نمی‌تونم پیاده روی برم، اما قشنگ تفاوت قبل و بعد رو توی راه رفتن احساس می‌کنم.

احساس می‌کنم که راحت‌تر راه می‌رم و سبک‌ترم نسبت به قبل.چون ورزش نمی‌کردم روند کاهش وزنم اونقدر سریع و تند نبوده. اما الان که می‌تونم آروم پیاده‌روی کنم و اگر جراح بهم اجازه ورزش کردن بده، دوست دارم این وزنم باقی مونده رو سریع‌تر کم کنم.
چون ورزش نمی‌کردم و استراحت مطلق بودم، پوستم یکم شل شده. ولی خیلی نگرانش نیستم. می‌دونم برم سراغ ورزش کردن و باشگاه رفتن دوباره پوستم خوب می‌شه.
این مدت چندان مهمونی که نرفتم. اما اگر مهمونی‌ای هم بوده، رژیمم رو رعایت کردم. کلا آدم شکمویی نیستم. هیچ وقت هم زیاد غذا نمی‌خوردم. اما بد غذا می‌خوردم.

جای تو بیـن
رکورد‌ دارهای
مـا خالیـــه
همین الان ثبت نام کن
kermany

نمی‌دونستم چجوری باید بخورم. دکتر کرمانی به من یاد داد که درست و اصولی غذا خوردن چجوریه.رژیم آقای دکتر سخت نیست. واقعا می‌گم. کسایی که فکر می‌کنن رژیم گرفتن سخته و دائم باید گرسنگی بکشن، به خاطر اینه که رژیم درست و حسابی نگرفتن. دیدم کسایی که رژیم گرفتن تا اندامشون خوب بشه، اما بدتر همه هیکلشون به هم ریخته. من برنامه غذایی مجموعه کرمانی رو به خیلی‌ها معرفی کردم.

به همکارهام، فامیل، دوست آشنا. یکی از همکارهام که صفحه دکتر رو هم داره و می‌خواد به زودی توی برنامه ثبت نام کنه. رمز موفقیت من توی لاغری، همسرم بود.

اون بود که خیلی بهم کمک می‌کرد. باهام همراهی می‌کرد. حرف می‌زد و بهم انگیزه و اراده می‌داد. باید از همینجا اول از همسرم تشکر کنم به خاطر کمک‌هایی که این مدت به من کرد و دوم از آقای دکتر به خاطر برنامه عالی و خوبشون.توصیه من به همه اونایی که اضافه وزن دارن اینه که:
1- همراهی داشتن باشن تا بهشون روحیه بده.
2- رژیم خوب و اصولی رو انتخاب کنن که درست خوردن رو بهشون یاد بده.
3- ورزش کنن تا پوستشون شل نشه.

2.7/5 - (3 امتیاز)