اضافه وزن نمی‌ذاشت کار مشتری رو به موقع تحویل بدم!

مصــاحبه اختصاصی

با محمد جمالی

جدیدترین رکوردار وب سایت دکتر کرمانی

 

سلام محمد جمالی هستم. 40 سالمه و در استان خوزستان، شهرستان شوشتر زندگی می‌کنم. داستان چاقی من کمی بعد از دوران سربازیم شروع شد. توی دوران سربازی و قبل از اون تحرک زیاد و وزن مناسبی داشتم. بعد از دوران سربازی و ازدواج، درگیر زندگی و کار شدم و دیگه حواسم به وزنم نبود. ورزش و فعالیت  فیزیکیم به صفر رسید. هرچی که دوست داشتم و هرچقدر که دوست داشتم غذا می‌خوردم. اصلا حواسم به خورد و خوراک و وزنم نبود. بعد از مدتی که وزنم بالا رفت و شکمم جلو اومد فهمیدم که ای دل غافل چه کاری کردم. 117 کیلو شده بودم و همه‌ی کارها برام سخت شده بود.

شغل من مکانیکیه و برای کار با ابزار نیاز به تسلط بالایی روی اونها داشتم؛ اما شکمم نمی‌ذاشت به اندازه کافی خم بشم و با تسلط روی ماشین کار کنم. وزنم دائم بالا و بالا‌تر می‌رفت و وضعیتم بدتر می‌شد. گاهی اوقات به خاطر شغلم مجبور بودم تمام روز رو سر پا باشم اما به خاطر وزن بالا کمر درد می‌گرفتم و نمی‌تونستم کار مشتری رو به موقع تحویل بدم. از لباس خریدن و مشکلات اون که دیگه نگم. حتی اعتماد به نفس اینکه برم توی مغازه رو هم نداشتم چون می‌دونستم عمرا سایز من رو ندارن.

همین چیزا باعث شد به فکر کاهش وزن بیافتم. وزن زیاد داشت روی زندگی اجتماعی و کارم تاثیر می‌ذاشت. نمی‌خواستم به این زودیا از پا بیافتم و توی انجام کارهای شخصیم بمونم. کارم رو دوست داشتم و دلم می‌خواست حالا حالاها روی پا باشم و کارم رو به درستی و بدون دردسر انجام بدم. برای همین رژیم رو شروع کردم.

اول تو فکرم بود سریع لاغر کنم و زود از دست این همه چربی و شکم خلاص بشم. برای همین رفتم سراغ دمنوش‌های لاغری اما هیچ فایده‌ای نداشت. دریغ از یک گرم کاهش وزن. بعدش شروع کردم به ورزش کردن. برنامه ورزشی درست و حسابی نداشتم. همینطوری خودم برای خودم ورزش می‌کردم و خب مشخصه که اینم فایده‌ای نداشت. همونقدر که کالری و انرژی می‌سوزوندم تا وزنم پایین بیاد، همونقدر هم بعدش غذا می‌خوردم. اصلا انگار نه انگار که ورزش کردم.

 

وزن اولیه: 117 کیلو گرم

وزن پایانی: 97 کیلو گرم

میزان کاهش وزن: 20 کیلو گرم

شغل من مکانیکیه و برای کار با ابزار نیاز به تسلط بالایی روی اونها داشتم؛ اما شکمم نمی‌ذاشت به اندازه کافی خم بشم و با تسلط روی ماشین کار کنم.

 

بعد از یه مدت که دیدم این کارها فایده‌ای نداره، تصمیم گرفتم برم سراغ یه رژیم اصولی. توی اینترنت و اینستا گشتم تا اینکه پیج دکتر کرمانی رو پیدا کردم. ویدئو و صحبت‌هاشون رو گوش ‌کردم و از توصیه‌هاشون واقعا خوشم اومد. منوها و برنامه‌های غذایی متنوعی داشتن. انگار هرکسی ازشون رژیم گرفته بود، رضایت داشت و به هدفش رسیده بود. همه از رژیم ایشون تعریف می‌کردن. برای همین منم تشویق شدم از رژیم دکتر کرمانی استفاده کنم. آنلاین ثبت نام کردم و برنامه رژیمم رو گرفتم.

یکی دو هفته اول رژیم خیلی راحت نبود. باید کمتر از همیشه غذا می‌خوردم و این برای من که دائما در حال پرخوری بودم خیلی سخت بود. بعد از یه هفته به میزان غذایی که باید می‌خوردم عادت کردم و رژیم برام راحت‌تر شد. من برنامه روزمنو رو انتخاب کرده بودم تا به همسرم برای پختن غذای جداگانه زحمت ندم. می‌تونستم همون غذایی که همسرم برای بقیه درست می‌کنه رو بخورم.

برنامه روزمنو برای مهمونی و مسافرت هم خیلی به کار می‌اومد. با دوست‌هام که بیرون می‌رفتیم لازم نبود دائم نگاهم به غذایی که اونا می‌خورن باشه و خودم یه غذای بیمزه بخورم. منم می‌تونستم با اونها غذا بخورم بدون این که رژیمم رو شکسته باشم. فقط کافی بود به اندازه‌ای که توی برنامه‌م گفته می‌شد غذا بخورم. از طرف دیگه تنوع برنامه غذاییم هم خیلی بالا بود و مجبور نبودم غذای تکراری بخورم. همین‌ها باعث می‌شد از رژیم بودن خسته و به شکستنش وسوسه نشم.

جای تو بیـن
رکورد‌ دارهای
مـا خالیـــه
همین الان ثبت نام کن
kermany

با رژیم دکتر کرمانی تونستم به 97 کیلو برسم و خیلی از عادت‌های غلط رو درست کنم. کنترلم روی غذا خوردن بیشتر شده. حالا دیگه پرخوری نمی‌کنم و وعده‌ها و میان وعده‌هام رو به موقع می‌خورم. اگه گرسنه‌م بشه صبر می‌کنم و مثل قبل سریع سراغ غذا نمی‌رم. با شروع رژیم ورزش رو هم شروع کردم تا سرعت کاهش وزنم بیشتر بشه.

یک سال پیش مو کاشتم و می‌ترسیدم با رژیم گرفتن بریزه و هزینه و زحمتی که برای کاشتن موهام  کشیده هدر بره. برای همین قبل از رژیم با پزشک و پشتیبان‌های دکتر کرمانی صحبت کردم و اونها راهنماییم کردن. به توصیه‌ی اونها قرص‌های تقویتی و مولتی ویتامین خوردم تا ریزش مو نداشته باشم. خدا رو شکر موهام نریخت و مشکل خاص دیگه‌ای در طول رژیم برام پیش نیومد.

رمز موفقیت من در کاهش وزن اول از همه حمایت‌ها و زحمات همسرم بود. همسرم برای اینکه از رژیم گرفتن خسته نشم غذاهای متنوعی می‌پخت. همین جا ازش تشکر می‌کنم ودستش رو می‌بوسم. برنامه دکتر کرمانی عزیز هم کمک زیادی به من کرد تا بتونم به وزن مناسب و سلامت برسم. لباس خریدن دیگه برای من عذاب نیست و با دل خوش می‌رم سراغ خرید کردن.

در کنار مجموعه دکتر کرمانی از هیچی نمی‌ترسم. می‌دونم اگه به حرف‌ها و توصیه‌های ایشون گوش کنم وزنم هیچ وقت برنمی‌گرده. ممنونم از دکتر کرمانی به خاطر این راه نجاتی که پیش روی من گذاشت.

 

 

توصیه من به همه اونهایی که اضافه وزن دارن اینه که:

  1. هرچی زودتر سراغ یه رژیم اصولی مثل رژیم دکتر کرمانی برن.
  2. هیچ چیزی بهتر از سلامتی نیست.
  3. اگه شما هم بخواید می‌تونید به وزن ایده‌آل برسید.

3/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

دیدگاه های شما

الهه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹

سلام با دیدن این افراد موفق آدم انرژی مثبت میگیره برای تناسب اندام خوب داشتن. خدا قوت به همه این افراد موفق .خدا کنه منم یه روز جزو این افراد موفق باشم الهی امین ***