اصلا نفهمیدم چطوری ۲۳ کیلو کم کردم! - - - رکوردداران

اصلا نفهمیدم چطوری ۲۳ کیلو کم کردم!

اصلا نفهمیدم چطوری ۲۳ کیلو کم کردم! - 2 - - رکوردداران

مصــاحبه اختصاصی

با خانم احمدی

جدیدترین رکوردار وب سایت دکتر کرمانی

 

سلام احمدی هستم. ۳۲ سالمه و در استان تهران زندگی می‌کنم. قدم ۱۶۷ سانت و وزن اولیه من ۱۱۹ کیلو بود که بعد از رژیم دکتر کرمانی به ۹۶ کیلو رسیدم.

از سن ۱۷ سالگی به سندرم پلی کستیک مبتلا بودم و از همون موقع هم اضافه وزنم شروع شد. سنی که به اعتماد به نفس و زیبایی نیاز داشتم با عذاب همراه بود. سال‌های زیادی رو با اضافه وزن و چاقی گذروندم. به خاطر سندرم پلی کیستیک عادت ماهیانه منظمی نداشتم و مجبور بودم همیشه قرص مصرف کنم.

به خاطر چاقی و اضافه وزن خیلی اذیت می‌شدم. اطرافیان تحقیرم می‌کردن و دائما با تیکه و طعنه به وزنم اشاره می‌کردن. طوری بود که واقعا در اجتماع حاضر شدن و حتی مهمونی رفتن برام سخت بود. هر دفعه که می‌خواستم به مهمونی برم اول عذاب این رو داشتم چی بپوشم که لاغرتر نشونم بده، بعد هم عذاب اینکه رفتم اونجا چقدر باید حرف‌های بقیه رو درباره وزنم تحمل کنم.

بعد از مدتی به خاطر اضافه وزن به سنگ کلیه هم مبتلا شدم. به اجبار کلیه‌‌‌م رو عمل کردم. سنگ کلیه درد وحشتناکی داره همه این رو می‌دونن. بعد از عمل حاضر بودم هرکاری بکنم اما دیگه درد کلیه رو برای یک بار هم تحمل نکنم. از ترس اینکه نکنه یه بار دیگه کلیه‌م سنگ بسازه و به درد کلیه دچار بشم، تصمیم گرفتم وزنم رو کم کنم.

هرچی عذاب و ناراحتی از ۱۷ سالگی کشید‌م کافی بود. دیگه می‌خواستم بدون درد و شنیدن حرف‌های ناراحت کننده از دیگران زندگی کنم. ۳۲ سالم بود و هنوز راه زیادی داشتم. هنوز جوان بودم و حق داشتم به خوشی زندگیم رو بگذرونم. برای همین تصمیم گرفتم وزنم رو کم کنم و به این تلخی پایان بدم. می‌خواستم فصل جدیدی از زندگیم رو با سلامتی و بدون ناراحتی شروع کنم.

قبل از آشنایی با دکتر کرمانی سراغ دکتر تغذیه‌ی دیگه‌ای رفتم. برنامه غذایی که به من دادن خیلی کم کالری بود. دائما گرسنه بودم. اصلا هیچی نمی‌تونستم بخورم. برنامه‌م تنوع غذایی خیلی پایینی داشت و دائم مجبور بودم غذای تکراری بخورم. برای همین رژیم رو رها کردم. بعد از رها کردن رژیم نه تنها وزنم برگشت، بلکه بیشتر از قبل هم شد. اما من تصمیم گرفته بودم لاغر کنم برای همین باز هم تلاش کردم و این بار سراغ رژیم دکتر کرمانی اومدم.

 

وزن اولیه: 119 کیلو گرم

وزن پایانی: 96 کیلو گرم

میزان کاهش وزن: 23 کیلو گرم

از سن ۱۷ سالگی به سندرم پلی کستیک مبتلا بودم و از همون موقع هم اضافه وزنم شروع شد. سنی که به اعتماد به نفس و زیبایی نیاز داشتم با عذاب همراه بود.

اصلا نفهمیدم چطوری ۲۳ کیلو کم کردم! - 4 - - رکوردداران
 

از طریق اینستاگرام با رژیم دکتر کرمانی آشنا شدم. دیدن ویدئوها و توصیه‌های ایشون بهم این حس رو می‌داد که اگه با دکتر کرمانی رژیم بگیرم  حتما موفق می‌شم. وقتی درباره رژیم‌شون خوندم، فهمیدم دقیقا نقطه مقابل رژیمیه که قبلا گرفته بودم. توی رژیم دکتر کرمانی محدودیت غذایی نبود و مجبور نبودم دائما غذای تکراری بخورم. بعد از پیج اینستاگرام دکتر، سراغ پیج نتایج دکتر کرمانی رفتم. عالی بود. اون همه آدم که حتی وزن بیشتری نسبت به من داشتن، تونسته بودن به راحتی با رژیم دکتر کرمانی وزن کم کنن. همونجا بود که به خودم گفتم “این رژیم برای توئه. بگیرش و به همه دردهات پایان بده.” آنلاین ثبت نام کردم و برنامه غذاییم رو گرفتم.

اول از همه باید بگم من اصلا نفهمیدم چطور ۲۳ کیلو کم کردم! بدون ذره‌ای سختی رژیم گرفتم. رژیم دکتر کرمانی راحت بود چون اجازه می‌داد هرچی که دوست داری بخوری. لازم نبود توی حسرت بمونی که فلان غذا رو تو مهمونی سرو کردن ولی تو نتونستی بخوری. یکی دیگه از خوبی‌های رژیم دکتر اینه که هیچ کس نمی‌فهمه رژیمی. توی مهمونی و مسافرت راحت می‌تونی با بقیه سر سفره بشینی و همون غذایی که بقیه دارن می‌خورن رو بخوری بدون اینکه رژیمت شکسته بشه. با خیال راحت و خوشمزه وزن کم می‌کنی.

من همیشه از برنامه غذایی دلخواه استفاده می‌کنم. با این برنامه غذایی می‌تونم هر غذایی که هوس کردم بخورم. اینطوری دیگه ولع خوردن نداشتم و ذهنم دائم درگیرغذاهایی که اجازه خوردنشون رو نداشتم نبود. به همین دلیل دچار وسوسه شکستن رژیمم نشدم. زیاد احساس گرسنگی نمی‌کردم. اگه یک روز می‌دیدم گرسنه شدم، یه کم فکر می‌کردم و یادم می‌افتاد که میان وعده‌ رو جا انداختم. سعی می‌کردم همیشه میان وعده و وعده‌های اصلی رو منظم و به موقع بخورم تا گرسنه نشم.

جای تو بیـن
رکورد‌ دارهای
مـا خالیـــه
همین الان ثبت نام کن
kermany

با رژیم دکتر کرمانی یاد گرفتم درست غذا خوردن یعنی چی؟ یاد گرفتم اگه می‌خوام از غذا لذت ببرم باید اون رو خوب بجوم و آروم غذا بخورم. اینطوری هم می‌فهمیدم چی خوردم و هم اینکه زودتر سیر می‌شدم و وزنم بالا نمی‌رفت. یاد گرفتم پرخوری و ریزه خواری فقط و فقط به بدنم آسیب می‌رسونه. اگه می‌خوام یه عمر از غذا خوردن لذت ببرم باید به اندازه و مناسب غذا بخورم. یاد گرفتم هیچ کدوم ازوعده‌ها و میان وعده‌های غذایی رو به امید لاغر شدن و وزن کم کردن، حذف نکنم. چون اینکار فقط باعث می‌شه بیشتر گرسنه بشم و بیشتر بخورم.

بعد از رژیم و کاهش وزن ۲۳ کیلویی، بیماری‌هام درمان شد. بالاخره بعد از سال‌ها بدون قرص و دارو و سلام و صلوات، عادت‌ ماهیانه‌م منظم شده بود. باورم نمی‌شد بعد از این همه سال‌ دیگه مجبور به خوردن اون قرص‌ها نباشم. نگرانیم برای کلیه‌م به کل رفع شد. می‌دونستم حالا که وزنم رو پایین آوردم و به توصیه دکتر درباره خوردن آب وغذاهای فیبردار گوش می‌دم دیگه نگرانی برای سنگ کلیه نیست. خدا رو شکر دیگه مجبور نبودم دردی رو تحمل کنم.

رفتار بقیه بعد از کم کردن وزنم خیلی فرق ‌کرد. البته خودم هم خیلی فرق کرده بودم. اعتماد به نفسم بالا رفته بود و بدون نگرانی هرچی دوست داشتم می‌پوشیدم. بدون ترس از نگاه و حرف‌های مردم به مهمونی می‌رفتم و از خودم و هم نشینی با بقیه لذت می‌بردم. به اطرافیانم نگفته بودم که تو رژیم هستم. می‌ترسیدم با حرف‌هاشون دلسرد بشم و اراده‌م ضعیف بشه. برای همین وقتی منو بعد از رژیم و کاهش وزن دیدن، خیلی تعجب کردن. همه می‌گفتن چقدر خوب و خوشگل شدی. فکر کنم به خاطر حرف‌هایی که قبلا بهم می‌زدن حالا احساس پشیمونی می‌کنن.

نگران بازگشت وزنم هستم. نمی‌تونم نباشم. دوست ندارم خاطرات و احساسات تلخم برگردن. اما می‌دونم اگه به توصیه‌ها و حرف‌ها دکتر به خوبی گوش کنم جای نگرانی نیست. بعد از رسیدن به وزن ایده‌آل، قصد دارم رژیم تثبیت رو بگیرم. با رژیم تثبیت دیگه خیالم راحت می‌شه که وزنم ثابت می‌مونه و خبری از اضافه وزن نیست.

 

اصلا نفهمیدم چطوری ۲۳ کیلو کم کردم! - 7 - - رکوردداران
 

توصیه من به همه اونهایی که اضافه وزن دارن اینه که:

۱. تمرکز کنن و به حرف کسایی که دلسردشون می‌کنن، گوش ندن.

۲. یکبار برای همیشه تصمیم بگیرن وزنشونو پایین بیارن و قال قضیه را بکنن.

۳. برای داشتن حال خوب و بدن سالم باید اراده قوی داشته باشن.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

دیدگاه های شما

هانیه 1401/06/01

من خلی چاق هستم لطفن کمک کونید

کارشناس به اندام 1401/06/02

سلام هانیه جان .بهترین راه برای کاهش وزن داشتن رژیم غذایی اصولی زیر نظر پزشک تغذیه هست .رژیم دکتر کرمانی متناسب با شرایط جسمانی خودتون تنظیم میشه و میتونه بهترین انتخاب برای رسیدن به وزن و اندام دلخواهتون باشه.برای ثبت نام و دریافت رژیم به این لینک مراجعه کن

هانیه 1401/05/27

سلام من چکار کونم ۲۳ کیلو اضافه وزن دارم

کارشناس به اندام 1401/05/30

سلام هانیه عزیز .برای کاهش وزن و رسیدن به وزن دلخواهت باید رژیم غذایی مناسبی داشته باشی و تغذیه ت رو رعایت کنی.برای ثبت نام و دریافت رژیم متناسب با شرایط جسمانی خودت به این لینک مراجعه کن .

دلارام 1400/04/06

سلام.مبارکه.خوش به حالتون...منم نیاز دارم ۲۳ کیلو کم کنم‌اونم از سن شما،از ۱۴ سالگی...امیدوارم مثل شما بتونم و کم بکنم.مرسی بابت نکاتی که فرمودید

یلدا صالحی 1400/01/10

عالییییییییییییییییی واقعا تبریک میگم

ناشناس 1399/12/15

عالی 👌🏻 فوق‌العاده