بالاخره تونستم خودم رو دوست داشته باشم - - - رکوردداران

بالاخره تونستم خودم رو دوست داشته باشم

بالاخره تونستم خودم رو دوست داشته باشم - 2 - - رکوردداران

مصــاحبه اختصاصی

با وحیده مصطفی لو

جدیدترین رکوردار وب سایت دکتر کرمانی


وحیده مصطفی لو هستم و توی استان گلستان زندگی می‌کنم. از مریض شدن می‌ترسیدم. می‌دونستم اگر چاق بمونم همه مریضی‌های عالم می‌آد توی جونم. بعد از زایمان فرزند دومم ترس همه وجودم رو گرفته بود.

می‌خواستم مادر سالمی باشم. اما با این همه اضافه وزن امکان نداشت. یک روز به خاطر آینده بچه‌ها و سلامتی خودم تصمیم گرفتم وزنم رو پایین بیارم. بچه‌ها به مادر سالم نیاز داشتن. کسی که بتونه مراقبشون باشه. نه مادر مریضی که خودش به مراقبت نیاز داره.
همسرم قبلا یک بار با دکتر کرمانی رژیم گرفته بود و وزنش هم پایین اومده بود. اون موقع من هنوز نیازی نمی‌دیدم که رژیم بگیرم؛ با این حال چند وقتی با همسرم رژیم گرفتم.

توی همون مدت وزن هم کم کردم اما مشکل اصلی اینجا بود که اون موقع دوست نداشتم وزنم رو پایین بیارم. اون موقع درک نکرده بودم که چاقی می‌تونه چقدر خطرناک باشه. برای همین هم یک جورایی به زور شوهرم وزن کم کردم. آخر سر هم باردار شدم و بعد از زایمان وزنم برگشت.

اما این بار با اشتیاق و ذوق خودم رفتم سراغ رژیم گرفتن. چون فرزند دومم به دنیا اومده بود و احساس می‌کردم باید مادر سالمی بشم. باید تمام تلاشم رو بکنم تا سلامتیم رو حفظ کنم. این شد که تصمیم گرفتم رژیم بگیرم و دوباره توی برنامه دکتر کرمانی ثبت نام کردم.
اعتقادی به دمنوش لاغری و اینطوری چیزها ندارم. چیزهای زیادی می‌بینیم که دمنوش و قرص لاغری یا حتی عمل جراحی رو تبلیغ می‌کنن؛ اما من نمی‌خواستم این طوری لاغر شم. می‌خواستم سالم و سلامت وزنم رو پایین بیارم. می‌دونستم این روش‌ها عوارض زیاد داره و بدتر مریضم می‌کنه.
رژیم دکتر کرمانی رو دوباره انتخاب کردم چون تجربه خوبی باهاش داشتم. قبلا شوهرم باهاش وزن کم کرده بود و خودمم چند کیلویی باهاش لاغر شدم.

برای همین تصمیم گرفتم باز با همین رژیم وزنم رو کم کنم. توی خانواد ما کسی نیست که اضافه وزن داشته باشه. فقط من چاق بودم.
چاقی قطعا ارثی نیست.

من این حرف رو باور دارم. چاقی به هیچ عنوان ارثی نیست. این رفتارهای چاق کننده است که وزن ما رو بالا می‌بره. پرخوری کردن، ریزه‌خواری کردن، حتی بد غذا خوردن.

این چیزها روی چاق شدن ما تاثیر داره. اینکه جلو شکممون رو نمی‌گیریم و هرچی که دوست داریم می‌خوریم. خب اینطوری وزنمون هم بالا‌تر می‌ره.


وزن اولیه: 97 کیلو گرم

وزن پایانی: 77 کیلو گرم

میزان کاهش وزن: 20 کیلو گرم

این که وزنت بیاد پایین و بتونی بدون هیچ نگرانی بری جلو دوربین و عکس بگیری شاید چیز ساده‌ای به نظر برسه، اما برای چاق‌ها حسرته.

بالاخره تونستم خودم رو دوست داشته باشم - 4 - - رکوردداران

من برنامه روزمنو دکتر کرمانی رو انتخاب کردم. چون مادر بودم و باید طبق سلیقه بچه‌ها غذا درست می‌کردم. با برنامه روزمنو می‌تونستم هرچی که می‌خوام رو درست کنم و با بچه‌ها سر یک سفره بشینم. روزمنو کار من رو توی رژیم گرفتن خیلی راحت‌تر کرده بود.

با اون به رژیمم پایبندتر بودم. دستم توی برنامه غذاییم باز بود. می‌تونستم برنامه غذایی رو با سلیقه خودم بچینم. خب این‌ها واقعا عالی بود.
دوره رژیم من یک سال و نیم طول کشید. وزن اولیه من 97 کیلو بود و بعد رسیدن به وزن 77 کیلو. حدود یک سال و نیم طول کشید تا 20 کیلو وزن کم کردم.

دوست داشتم آهسته و پیوسته وزنم رو پایین بیارم تا این عادت‌های درست غذایی که دکتر و پشتیبان‌ها ازشون می‌گفتن، برای من همیشگی بشه.
توی اون یک سال و نیم ماه رمضون هم بهم خورد. اون موقع رژیم فستینگ گرفتم. قبل از ماه
رمضون به استپ وزنی دچار شده بودم. خودم یکم داشتم کم کاری می‌کردم.

جای تو بیـن
رکورد‌ دارهای
مـا خالیـــه
همین الان ثبت نام کن
kermany

به خاطر همین وزنم روی 84 کیلو مونده بود. اما وقتی ماه رمضون شد و رژیم فستینگ رو گرفتم استپ وزنیم رفع شد. سرعت کاهش وزنم هم به قبل برگشت.

ورزش کردن تاثیر زیادی توی کاهش وزن داره. من حتی توی ماه رمضون هم ورزش می‌کردم. چون کرونا بود توی خونه پیاده‌روی می‌کردم.

نرم افزار فیتنس هم روی گوشیم نصب کرده بودم و با اون هم ورزش می‌کردم. ورزش حس خوبی به آدم می‌ده. انگار روح و بدنت تازه می‌شه.

احساس می‌کردم اون روزی که ورزش نمی‌کنم حالم خوب نیست. ورزش بدنم رو سرزنده می‌کرد. نذاشت پوستم شل بشه و بد شکل بشم.
رژیم گرفتن کار آسونی نیست. این رو همه می‌دونن. اما انجام بعضی کارها باعث می‌شه رژیم گرفتن آسون‌تر بشه. مثل اینکه تنوع غذایی داشته باشی و هرچی که هوس می‌کنی رو بتونی بخوری. یا اینکه عادت کنی با غذات سالاد بخوری تا زودتر سیر بشی. رژیم گرفتن اراده می‌خواد.

اما یکی دو هفته که از رژیمت بگذره و ببینی که وزنت داره پایین می‌آد، انگیزه‌ات بیشتر و بیشتر می‌شه. اولش شاید سخت باشه اما هفت هشت ده روزی که بگذره دیگه عادت می‌کنی.

همسرم مشوق اصلی من بود. قبلا برام لباسی خریده بود که بهم اندازه نمی‌شد. اما بعد از لاغر شدن تونستم اون لباس رو بپوشم و همون لذت بسیار زیادی داشت.

لاغری رویای همه کساییه که اضافه وزن دارن. این که وزنت بیاد پایین و بتونی بدون هیچ نگرانی بری جلو دوربین و عکس بگیری شاید چیز ساده‌ای به نظر برسه، اما برای چاق‌ها حسرته. واقعا خدا رو شکر می‌کنم که تونستم بعد از چند سال لباس‌هایی که دوست دارم رو بپوشم، جلو دوربین برم و عکس بگیرم و خودم رو دوست داشته باشم.


بالاخره تونستم خودم رو دوست داشته باشم - 7 - - رکوردداران

توصیه من به همه اونایی که اضافه وزن دارن اینه که:
1- به فکر سلامتیشون باشن.
2- حتما حتما ورزش کنن.
3- رژیم خوب و استاندارد رو انتخاب کنن که کار لاغری رو براشون راحت‌تر کنه.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

دیدگاه های شما

کااااربر ۱۵ مهر ۱۴۰۰

🥰🥰🥰به به چقد بااراده🦾👊🏻