Warning: Undefined array key "class" in /home/kermany/public_html/wp-content/plugins/kermany-shortcode/Kermany-shortcode.php on line 251

درمان کبد چربم رو مدیون دکتر کرمانی هستم - - - رکوردداران

درمان کبد چربم رو مدیون دکتر کرمانی هستم

درمان کبد چربم رو مدیون دکتر کرمانی هستم - 2 - - رکوردداران

مصــاحبه اختصاصی

با کبری رضایی

جدیدترین رکوردار وب سایت دکتر کرمانی


کبری رضایی هستم. 58 سالمه و تو یه خانواده ی نسبتا چاق به دنیا اومدم. بین 18 تا 20 سالگی وزنم شروع کرد به بالا رفتن و همینطوری روز به روز زیادتر می شد. کم و بیش متوجه اضافه وزنم شده بودم مخصوصا زمانی که برای خرید لباس می رفتم، به جای اینکه لباس دلخواهمو انتخاب کنم باید اول از فروشنده می پرسیدم سایز منو دارن یا نه بعد می رفتم سراغ رنگ و مدلش. اکثر اوقات هم اون چیزی که دلم می خواست گیرم نمی اومد.

یه بار اتفاقی رفتم دکتر برای چکاپ که بهم گفتن نتیجه ی آزمایش و سونوگرافیت نشون داده که کبدت چربه. گفتم خطرناکه؟ گفت: “اگه به دادش نرسید، بله ممکنه کار بالا بگیره و منجر به سیروز کبدی بشه که اون موقع دیگه نمی شه به این راحتیا درمانش کرد.” گفتم چیکار کنم آقای دکتر؟ گفت: “من یه سری دارو برات می نوسیم، اما اگه می خوای برای همیشه خوب بشی باید وزنتو پایین بیاری و غذاهای چرب نخوری.”

انگار دنیا رو سرم خراب شد. شاید تا اون موقع موضوع فقط زیبایی و اعتماد به نفس بود، اما الان دیگه پای سلامتیم در میون بود و نمی تونستم به این راحتی ازش بگذرم.

با ناراحتی رفتم سمت خونه و برای خانواده م جریانو گفتم. از اون روز به بعد همش تو این فکر بودم که چجوری خودمو لاغر کنم، اما خوب دلمم نمی اومد از غذاهای خوشمزه بگذرم.

اولین کاری که کردم این بود که مقدار غذاهامو به شدت کم و شامم رو حذف کردم. فکر می کردم درست دارم پیش می رم، اما چند روز بیشتر نتونستم تحمل کنم و رژیممو شکستم.

خیلی ناامید بودم و فکر می کردم باید تا آخر عمر دارو مصرف کنم تا اینکه اون روز به یاد موندنی رسید. خاطره ی شیرینی که سلامتی و اعتماد به نفسم رو به من برگردوند. اون روز دخترم اومد پیشم و گفت: “مامان می دونم رژیم برات سخته و ازش ناامیدی، اما یه رژیم خیلی عالی برات پیدا کردم که مطئنم تا آخر می تونی ادامش بدی. بر عکس اون رژیمی که خودت گرفتی، همه غذایی توش هست، حتی شام هم می تونی بخوری. تازه میان وعده هم داری.”

گفتم من حوصله ندارم چندجور غذا درست کنم. یکی برای خودم یکی برای شماها. دخترم گفت: “اصلا لازم نیست غذای خاصی بپزی. همه غذاها تو رژیمت هست. هر کدوم رو دلت خواست می تونی انتخاب کنی. فقط اون مقداری که می خوری یه کمی با ما فرق داره، اما عوضش کلی غذاهای آزاد و سهمیه غذایی داره که نمی ذاره گرسنگی بکشی.”

برای اینکه اعتمادمو جلب کنه سایت دکتر کرمانی رو بهم نشون داد. وقتی مصاحبه ی رکورددارها رو خوندمو دیدم این همه خانم و آقا مثل خودم تونستن وزنشونو کم کنن، پیش خودم گفتم خوب منم یکی مثل اونا. چرا من نتونم؟

خلاصه دخترم ثبت نام آنلاین رو برام انجام داد. اتفاقا اولین روز رژیم، مهمونی دعوت بودیم و همش ترس اینو داشتم که نکنه روز اولو خراب کنم. اما وقتی دخترم گفت می تونی از روزمنو استفاده کنی و از همه ی غذاهای مهمونی استفاده کنی، اراده م برای ادامه رژیم بیشتر شد. از اون روز به بعد هر غذایی دلم می خواست درست می کردم و فقط مقدارشو تو اپلیکیشن به اندام می دیدم که یه موقع بیشتر نخورم. با اینکه هیچ محدودیتی نداشتم، اما خودم سعی کردم بیشتر غذاها رو با روغن کم یا آب پز مصرف کنم. البته در کنار رژیم، ورزش هم می کردم. صبح ها نرمش می کردم و هفته ای سه بار شنا می رفتم، اما چون زیاد نمی تونستم پیاده روی کنم روزی 1 ساعت رقص داشتم.


وزن اولیه: 104 کیلو گرم

وزن پایانی: 79 کیلو گرم

میزان کاهش وزن: 25 کیلو گرم

نمی تونم به زبون ساده توصیف کنم که کاهش وزن چه لذتی داشت. احساس سبکی، جوونی، اعتماد به نفس، سلامتی و پرواز داشتم. زندگی روزمره خیلی برام آسون شده بود و پا به پای جوونا فعالیت می کردم.

درمان کبد چربم رو مدیون دکتر کرمانی هستم - 4 - - رکوردداران

دوهفته گذشت و من برای اولین بار روی ترازو رفتم. داشتم بال در می آوردم. تو همین دو هفته تونسته بودم 2 کیلو کم کنم، بدون اینکه اصلا احساس کنم که رژیم دارم. تقریبا ماهی 4 کیلو وزن کم می کردم.

خوشبختانه برای پیگیری وزن و گرفتن برنامه غذایی نیاز نبود حضوری مطب برم و هر جا هم سوالی برام پیش می اومد تلفنی یا با واتساپ و تلگرام با پشتیبانا تماس می گرفتم و اونا هم با جون و دل راهنماییم می کردن.

7 ماه گذشت و هیچ کس حتی متوجه نشد که من رژیم دارم. چون اصلا به هیچ کس نگفتم. همه مهمونی ها رو هم می رفتم و اصلا صاحبخونه رو معذب نمی کردم که من رژیم دارم. تو این 7 ماه 25 کیلو وزن کم کردم و همه از اندامم متوجه شدن که لاغر شدن. دوستام بهم می گفتن تو کی رژیم گرفتی که ما اصلا نفهمیدیم. گفتم رژیم دکتر کرمانی اینطوریه دیگه. چون از هیچ غذایی محروم نمی شی و لازم نیست غذاهای جداگانه بپزی، هیچ کس نمی فهمه تو رژیم داری.

احساس سبکی، جوونی، اعتماد به نفس، سلامتی و پرواز داشتم. زندگی روزمره خیلی برام آسون شده بود و پا به پای جوونا فعالیت می کردم. نمی تونم به زبون ساده توصیف کنم که کاهش وزن چه لذتی داره. بچه ها و همسرم خیلی کمکم کردن و همش بهم انرژی می دادن. منم سعی می کردم دیگرانو تشویق کنم که رژیم دکتر کرمانی رو بگیرن، چون خودم این رژیمو گرفته بودم و خیلی برام آسون بود.

جای تو بیـن
رکورد‌ دارهای
مـا خالیـــه
همین الان ثبت نام کن
kermany

البته به جز لطف و محبت دکتر، پیگیری، حمایت و کمک مشاوران ایشون که یکی از یکی بهتر و دلسوزتر بودن، خیلی به من انگیزه داد. راهنمایی هاشون در مورد رژیم و مشکلاتی مثل یبوست و غیره و حتی کبد چرب برام خیلی مفید بود.

بعد از دوره ی رژیم یک بار برای چکاپ رفتم مطب دکتر و وقتی برگه ی آزمایشم رو نشون دکتر دادم، بهم گفتن کبدت چرب نیست. از خوشحالی تو پوستم نمی گنجیدم. هم خوش اندام و جوون شده بودم هم دوباره سلامتیمو به دست آورده بودم.

همیشه فکر می کنم خدا چقدر منو دوست داشت که رژیم دکتر کرمانی رو سر راهم گذاشت. من سلامتی و درمان کبد چربم رو مدیون آقای دکتر هستم و همیشه براشون دعا می کنم. می دونم که همیشه از این فرصت ها پیش نمی یاد و حالا که این موقعیت عالی رو به دست آوردم باید قدرش رو بدونم و نذارم دیگه کبدم چرب بشه.

الان دیگه هدفم اینه که به ورزش و پوستم برسم و به کسایی که از چاقی دارن رنج می برن کمک کنم. همیشه عکس های قبل و بعد از رژیم رو به عنوان الگو نشون می دم وبرنامه آنلاین دکتر کرمانی رو بهشون معرفی می کنم. انقدر به علم تغذیه علاقه مند شدم که فقط کتاب های آقای دکتر در مورد پوکی استخوان و فشار خون و یبوست و مقاله های سایتشون رو می خونم.

اگه بخوام تو یه جمله بگم رمز موفقیت من برنامه غذایی متنوع، لیست دلخواه دکتر کرمانی، کمک و همراهی پشتیبان ها و انگیزه و پشتکار بالای خودم برای به دست آوردن سلامتی بود.

درمان کبد چربم رو مدیون دکتر کرمانی هستم - 7 - - رکوردداران

توصیه من به همه عزیزانی که به خاطر چاقی سلامتیشونو به خطر انداختن اینه که:

1- کافیه یه لحظه به سلامتی، خوش اندامی و اعتماد به نفسی که از لاغری به دست می یارید فکر کنید تا برای گرفتن رژیم مصمم تر بشین.

2- هدفتون فقط غذا خوردن نباشه، غذا رو آهسته بجوید و از خوردنش لذت ببرید.

3- اگر بارها رژیم رو امتحان کردین و شکست خوردین، ناامید نشید. با رژیم دکتر کرمانی هیچ کس دست خالی بر نمی گرده.

4.3/5 - (3 امتیاز)