فکر می کردم چاقی ارثیه

مصــاحبه اختصاصی

با آزاده مهری

جدیدترین رکوردار وب سایت دکتر کرمانی


آزاده مهری ۳۵ ساله از استان زنجان هستم. وزن اولیه ام ۹۸ کیلوگرم بود که توانستم به کمک رژیم غذایی دکترکرمانی ۲۰ کیلو از وزنم را کم کنم. الان ۷۸ کیلو هستم و می خواهم ۸ کیلوی دیگر هم لاغر شوم. تقریبا ۷ ماه طول کشید ولی در این مدت تمام اصول و قواعدی که آقای دکتر در همایش ها و کتابهایشان گفته بودند را من رعایت می کردم و توانستم بیشتر لاغر شوم و هم وزن کم شده را ثابت نگه دارم.
از سن ۳۰ سالگی وزنم در حال افزایش بود و اصلا توجهی نمی کردم ولی زمانی که دیگر لباس های مورد علاقه ام را نمی توانستم بپوشم و تصمیم برای مادر شدن گرفتم باید رژیم را شروع می کردم. تمام اعضای خانواده ام اضافه وزن دارند به همین دلیل من توجه زیادی به وزنم نداشتم و فکر می کردم اندامم ایده آل است. نظرم این بود که تناسب اندام ارثی است و هیچ راهی ندارد اما همیشه با خودم می گفتم پس چرا پدر و برادرم تناسب اندام دارند یعنی آنها این چاقی را به ارث نبردند. پس معلوم شد که جای از کار من مشکل دارد وگرنه آنها هم این طور بودند.
سالهای قبل که دیدم وزنم بالا رفته است از قرص های لاغری استفاده کردم ولی هیچ تاثیری روی وزنم نداشت حتی به پیشنهاد دیگران دمنوش هم می خوردم ولی بی نتیجه بود و حتی یک گرم هم وزن کم نکردم. تلاش زیادی می کردم ولی بی فایده بود. اصلا رژیمهایی که می گرفتم با رژیم دکتر کرمانی قابل قیاس نیست و فقط محدود به خوردن غذاهای خاص بود که واقعا زجرآور بود.
قبل از رژیم دکتر کرمانی در شهر زنجان پیش پزشک تغذیه رفتم و بعد از ۶ ماه هیچ نتیجه ای حاصل نشد تا اینکه به خودم گفتم مگر می شود در ایران دکتر تغذیه خوب نباشد. گوشی را برداشتم و داخل گوگل گشتم و اولین نفر اسم دکتر کرمانی را آورد. داخل سایت رفتم و سریع آیدی پیج اینستاگرامشان را پیدا کردم. اول رفتم پیج رکورد داران و یک ساعتی فقط نگاه کردم و مصاحبه ها را می خواندم. بعد پیج اصلی آقای دکتر را اضافه کردم و دایرکت دادم. به خودم گفتم ای خدا چه زمانی جواب منو می دهند و شاید الکی باشه. با کوله باری از نا امیدی گوشی ام را زمین گذاشتم که هنوز گوشی رو دستم بود از اینستاگرام پیام آمد. باورم نمی شد که از پیج دکتر هست. خیلی خوشحال شدم وهمانجا بود که مشکلم را گفتم و داخل سایت ثبت نام کردم. پشتیبان های سایت دکتر کرمانی فوق العاده هستند و همیشه جواب سوالات را سریع و با دقت می دهند.
اول که رژیم کاهش وزن را به صورت اینترنتی شروع کردم برایم سخت بود و سفره ام را از خانواده جدا کردم. البته این بخش در رژیم نبود و از اول می توانستم در کنار بقیه باشم ولی خودم می ترسیدم که نکند وسوسه شوم و رژیم را رعایت نکنم. خلاصه بعد از دو هفته با بقیه خانواده سر یک سفره نشستم. روز به روز که شاهد تغییراتی در وزنم بودم باورم نمی شد که بلاخره موفق شدم.
به کمک رژیم دکترکرمانی اعتماد به نفسم بالا رفت چون قبلا هیچ کاری را نمی توانستم انجام دهم ولی الان همه چیز تغییر کرده است. به تمام هدف هایی که قبل از رژیم داشتم، رسیدم. در کل بعد از کاهش وزن نگاهم به زندگی تغییر کرده است شاید بگویید اغراق می کنم ولی انگار تازه متولد شدم. در رژیم دکترکرمانی به آن چیزی که می خواستم یعنی تغییر سبک زندگی دست پیدا کردم که همین مسئله رژیم گرفتن را برایم راحت تر کرد. الان از زندگی خیلی راضی هستم و خود جدیدم را خیلی دوست دارم. زمانی که به دوران قبل از رژیمم فکر می کنم انگار سریال وحشتناک جلوی چشمانم می آیند. اصلا روزهای خوبی نبود و الان سالم تر و سرحال تر هستم.


وزن اولیه: 98 کیلو گرم

وزن پایانی: 78 کیلو گرم

میزان کاهش وزن: 20 کیلو گرم

هربار که به نمودار کاهش وزنم نگاه می کردم انگیزه ام بیشتر می شد حتی اگر کاهش وزنم کمتر از چیزی بود که انتظار داشتم اما به اندام دوباره این انگیزه را در من به وجود می اورد که جا نزنم و با قدرت ادامه دهم.


خوبی رژیم غذایی دکترکرمانی در این است که تمام غذاهای مورد علاقه ات در برنامه هست و نیازی به درست کردن غذای خاصی ندارید. من علاقه زیادی به گوشت قرمز نداشتم ولی به جای آن ماهی مصرف کردم و از غذاهای مورد علاقه ام شده است. لیست روز منو در برنامه دکتر کرمانی کمک می کرد تمام غذاهایی را که دوست داشتم خودم انتخاب کردم و اجباری در مصرف غذاها نبود. لیست غذایی آماده را دوست داشتم چون همه غذاهای موجود در آن استاندارد بود (یعنی پروتئین کربوهیدرات و چربی)و هر دو هفته یک بار تغییر می دادم یعنی دو هفته لیست آماده را برمی داشتم دو هفته روزمنو و خیلی برام لذت بخش بود.
در کنار رژیم ورزش هم انجام می دادم. البته قبل و بعد از ازدواجم بدنسازی می رفتم ولی چندسالی بود که کنار گذاشته بودم و شنا می رفتم و شنا را هم بعد از مدتی رها کردم. درحالی که الان ورزش بخش مهمی از برنامه روزانه شده است طوری که بقیه کارها را کنسل می کنم که به باشگاه برسم. زمان هایی هم که باشگاه تعطیل باشه در خانه دوچرخه و تردمیل می زنم. تمام این انگیزه و اراده من برای ورزش و رعایت کردن رژیم به دلیل صحبت های آقای دکتر است که به من امید می دهند. همچنین کتاب تقویت اراده دکتر را تهیه کردم و بارها آن را خواندم. فوق العاده انگیزه ام را افزایش می دهد.
همه از من می پرسند دچار مشکل و یا آسیب دیدگی در طول رژیم نشدی ولی خیلی برایم جالب است. به نظر من آسیب دیدگی برای زمانی است که اضافه وزن داریم نه زمانی که در حال کاهش و زن و رسیدن به تناسب اندام هستیم. زمانی که اضافه وزن داریم گویی وزنه های سنگین با خود جابه جا می کنیم.
رژیم غذایی دکتر کرمانی خیلی برام لذت بخش بود وهیچ وقت وسوسه نشدم که رژیم را بشکنم و برعکس با قدرت ادامه دادم. همچنین همه در طول رژیم تشویقم می کردند و دیدشان نسبت به من تغییر کرده بود و این مسئله روز به روز سبب تقویت انگیزه ام می شد.
هر زمانی هم که سوالی داشتم به سایت دکترکرمانی می رفتم و راحت و سریع جواب سوالم را پیدا می کردم و اینکه برنامه به اندام خیلی دقیق بود. هربار که به نمودار کاهش وزنم نگاه می کردم انگیزه ام بیشتر می شد حتی اگر کاهش وزنم کمتر از چیزی بود که انتظار داشتم اما به اندام دوباره این انگیزه را در من به وجود می اورد که جا نزنم و با قدرت ادامه دهم.
اگر در رژیم غذایی دکتر کرمانی تمام وعده ها و میان وعده ها سرساعت و به موقع خورده شود اصلا احساس گرسنگی نمی کنید. مهمانی هم کلا دو بار بیشتر نرفتم. سعی می کردم زیاد در مهمانی ها نباشم البته چون می دانستند رژیم هستم خیلی به من اصرار در غذا خوردن نمی کردند. خوبی رژیم غذایی دکتر کرمانی این بود که می توانیم راحت غذاهای داخل مهمانی را هم با برنامه رژیم جایگزین کنیم تا مشکلی پیش نیاید. یادتان باشد اگر بیش از مقدار مشخص غذا می خوردم عذاب وجدان می گرفتم و سراغ مصاحبه رکورداران سایت دکتر کرمانی می رفتم و وسوسه ام را سرکوب می کردم چون اهداف بزرگی چون مادرشدن و رسیدن به تناسب اندام داشتم. البته قصد دارم بعد از اینکه مادر شدم رژیم بارداری را هم بگیریم تا خودم و جنین به اندازه وزن اضافه کنیم و تمامی نیازهای بدنمان تامین شود.
همیشه به صورت تلفنی با مشاورین عزیز، با صبرو حوصله رژیم در تماس بودم و تمام سوالاتم را به دقت پاسخگو بودند. همانند دوست همیشه رژیمم را پیگیری می کردند و اصلا نمی گذاشتند من فراموش کنم که رژیم هستم.توصیه من به همه دوستان این است که:
• در آرامش غذا بخورید.
• آهسته غذا بخورید.
• از بشقاب و قاشق کوچک استفاده کنید.
• حداقل ۲۰ دقیقه برای خوردن وعده های اصلی زمان بگذارید.
من و بقیه توانستیم به هدف مان برسیم شما هم می توانید. من صبر زیادی داشتم و از نظر من اصل اول رژیم دکتر کرمانی صبر و اجرای دقیق برنامه هست. یادتان باشد رعایت رژیم غذایی اصولی مانند رژیم دکترکرمانی و اجرا کردن صحیح آن بزرگترین رمز موفقیت است. پس فرصت را از دست ندهید. مطمئن باشید رکورددار بعدی شما هستید.

Sending
User Review
3.67 (33 votes)

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

دیدگاه های شما

Akram ۲۶ اسفند ۱۳۹۸

Dorod man tiroid daram VA 14 kilo ezafe wasn peyda kardam tamame mavade khoraki k baram OK NIST ro hazf kardam VA chizhaee k vasam OK hast masraf mikonam vali 2 kilo vasn kam mikonam vali motasefane mojadadan 6 kilo ziyad mikonam lotfan mano komak konid sepasgozaram

کارشناس به اندام ۲۷ اسفند ۱۳۹۸

سلام و صد سلام به شما ببینید دوست عزیز اولین قدم برای کاهش وزن این هست که مشکل تیروئیدتون رو با مصرف دارو های تجویز شده و تحت نظر متخصص به حد نرمال برسونید. اختلالات تیروئید باعث کاهش سرعت سوخت و ساز بدن و در نتیجه اضافه وزن می شه. در کنار مصرف دارو، ورزش و رعایت برنامه غذایی می تونه به کاهش وزنتون کمک کنه.

لیلی ۱۰ دی ۱۳۹۸

با عرض سلام رمز موفقیت قرار گرفتن در راه صحیح و ایمان داشتن به آن راه و اراده قوی هستش

کارشناس به اندام ۱۱ دی ۱۳۹۸

بسیار عالی

ونوس ۱۰ دی ۱۳۹۸

سلام...من تااخرعمرم دعاگودکترکرمانی وتیم مشاوره وپشتیبانشونم..بله دوست عزیز...اگه شماعکسهای منوببینیدباورتون نمیشه چون خیای چهره ام عوض شده وسنم‌کم نشون میده رنگ پوستم چنددرجه روشن ترشده بعدازرژیم البته من بینیموعمل نکردم...هیچ دروغ واغراغی درکاردکترکرمانی نیست..من رژیم درمانی دکتر۱۵کیلوپارسال کاهش وزن داشتم...فقط همت میخواد این برنامه نه چیز دیگه ای...یاعلی

کارشناس به اندام ۱۲ دی ۱۳۹۸

ممنون از حمایت های شما دوست عزیز. خوشحالیم از اینکه رضایت شما همراهان گرامی رو می شنویم. کامنت های شما مایه ی دلگرمی ماست.

مریم ۰۸ دی ۱۳۹۸

آفرین بر شما، بسیار زیبا شدید، علاوه بر اینکه سلامتیتون دو چندان شده رژیم دکتر کرمانی از هر نظر عالیه، شما رو نسبت به هیچ چیز حریص نمیکنه، کاملا در دسترس و راحته من دو مرتبه با رژیم دکتر وزن کم کردم یک بار بعد از اضافه وزن ۱۲کیلویی بعد زایمان تو سه ماه و یکبار هم کاهش وزن ۷ کیلویی تو یک ماه و نیم اینقدر که رژیم دکتر کرمانی حس و حال خوبی به آدم میده و اعتماد به نفس آدمو بالا میبره هیچ چیز دیگه ای نمیتونه این کارو بکنه

کارشناس به اندام ۰۹ دی ۱۳۹۸

ممنون از شما. رضایت شما موجب دلگرمی ماست.

رایان ۰۸ دی ۱۳۹۸

ورزش ورزش ورزش پروتئین+کربوهیدرات راز کلی در کل عمر زندگی برای داشتن بدنی سالم نه لاغر

کارشناس به اندام ۰۹ دی ۱۳۹۸

بسیار عالی