مصــاحبه اختصاصی

با محمدرضا خالقجو

جدیدترین رکوردار وب سایت دکتر کرمانی

محمدرضا خالقجو هستم 26 سالمه و تو استان کرمان زندگی می کنم. تو خانواده ای بزرگ شدم که اضافه وزن یه موضوع عادی بود. نه اینکه به فکر کم کردن وزن نباشم اما نمی دونستم چطوری باید وزن کم کنم. آخرین بار که خودمو وزن کردم 92 کیلو شده بودم. چند بار وزن کم کردم اما هر بار بعد از چند کیلو کاهش، دوباره وزنم برمی گشت.
این کار به حدی تکرار شد که فکر می کردم برگشت وزن تو رژیم عادیه. دنبال یه رژیم بودم که بتونه وزنمو ثابت نگه داره. مشکل من وزن کم کردن نبود. مشکلم این بود که نمی تونستم وزن کم شده رو حفظ کنم و این موضوع باعث می شد احساس بی ارادگی کنم.

پیش خودم گفتم یه جای کار من ایراد داره. به هر حال باید یه راهی برای ثابت موندن وزن باشه، وگرنه اصلا رژیم معنی نداره. اولین کاری که به ذهنم رسید این بود که از درمانگر آچار فرانسه یعنی گوگل استفاده کنم. توی گوگل سرچ کردم چطوری وزنمو ثابت نگه دارم. کلی راهکار بالا اومد. از طریق یه مقاله با رژیم تثبیت وزن دکتر کرمانی آشنا شدم. البته ایشون رو تا حدودی می شناختم، اما نمی دونستم رژیمی به اسم تثبیت وزن هم دارن. برام جالب بود که اکثر کسایی با رژیم ایشون وزن کم کرده بودن و بعد هم رژیم تثبیت گرفته بودن، وزنشون دیگه برنگشته بود.

اون جا بود که متوجه شدم برای اینکه وزنم برنگرده دیگه نباید مثل قبل پرخوری کنم. متوجه شدم که سبک زندگیم اشتباه بوده و به همین خاطر هم هر بار وزنم برمی گشته.

 

وزن اولیه: 92 کیلوگرم

وزن پایانی: 71 کیلوگرم

میزان تثبیت وزن: 21 کیلوگرم

رژیم تثبیت وزنم سه ماه طول کشید. تو این سه ماه طبق برنامه عمل کردم و وزنم هم بالا نرفت. به نظرم رژیم تثبیت خیلی آسون تر از اون چیزی بود که فکرشو می کردم.


بعد از ثبت نام و ورود به برنامه اولین چیزی که تو لیستای غذایی نظرمو به خودش جلب کرد، لیست دلخواه بود. برای کنجکاوی همونو انتخاب کردم. اتفاقا اون روز استنبلی پلو داشتیم. رفتم تو لیست دلخواه دیدم استنبلی پلو هم هست. اینکه خودم می تونستم غذاهامو انتخاب کنم حس خیلی خوبی بهم می داد.
همه غذایی تو برنامم بود به جز یه سری غذاهای محلی خودمون که اونم زنگ می زدم از کارشناسا می پرسیدم و اونا هم برام مقدارشو تعیین می کردن.
تو این سه ماهی که تو دوره تثبیت بودم خیلی بیشتر از قبل غذا می خوردم، اما همچنان وزنم ثابت بودم. دیگه فهمیدم اشکال کار از کجاست و می دونستم بعد از این سه ماه هم وزنم برنمی گرده، چون درست غذا خوردن رو یاد گرفته بودم.

جای تو بیـن
رکورد‌ دارهای
مـا خالیـــه
همین الان ثبت نام کن
kermany

 

خانمم در جریان رژیم من بود و از اینکه موفقیت من رو می دید خیلی خوشحال بود. وقتی فهمید که دکتر، رژیم بارداری و شیردهی هم دارن تصمیم گرفت رژیم بگیره. چون وزنش بعد از زایمان بالا رفته بود و خیلی از این موضوع ناراحت بود.
رژیم تثبیت من سه ماه طول کشید. تو این سه ماه من طبق برنامه عمل کردم و وزنم هم بالا نرفت. به نظرم رژیم تثبیت خیلی آسون تر از اون چیزی بود که فکر می کردم. چون وقتی کلمه رژیم میاد حس بدی به آدم دست می ده و فکر می کنه باید خیلی کم غذا بخوره. ولی رژیم تثبیت اصلا رژیم نبود یه جور سبک زندگی سالم و آگاهانه بود. من خیلی بیشتر از قبل غذا می خوردم اما وزنم همینطوری ثابت مونده بود. الان نزدیک به چهار ماهه که تو همین وزن موندم و خیلی از این بابت خوشحالم.

 


توصیه من به همه دوستانی که نگران برگشت وزنشون هستن اینه که:

اگه می خواین همیشه خوش اندام بمونید، ورزش کنید.
سبک زندگیتونو عوض کنید.
و آهسته وزن کم کنید.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*