طعنه‌های دیگران باعث شد تا خودم رو به همه ثابت کنم!

مصــاحبه اختصاصی

با علیرضا سالاریان

جدیدترین رکوردار وب سایت دکتر کرمانی


محمدرضا سالاریان هستم. 27 سالمه و در استان مازندران، شهرستان نور زندگی می‌کنم. وزن اولیه من 140 کیلو بود و الان با کاهش سی کیلویی به وزن 110 رسیدم البته هنوز برنامه‌ی رژیم من تموم نشده و باید همچنان رژیمم رو ادامه بدم.

از بچگی چاق بودم. همه اعضا خانواده مادریم، خواهرم و حتی خواهرزاده‌م اضافه وزن دارن؛ همین باعث شده بود فکر کنم چاقی ژنتیکیه و نمی‌شه براش کاری کرد. اما بعده‌ها فهمیدم که اشتباه می‌کردم.

وقتی به فکر رژیم افتادم که مشکل قلبی پیدا کرده بودم. چربی‌ها اطراف قلبم جمع شده بودن و احتمال سکته قلبی بالا رفته بود. نگران بودم و عصبی. نمی‌خواستم تو سن 27 سالگی یه جوون مریض باشم که مشکل قلبی و کلی بیماری دیگه داره. علاوه بر این به خاطر وزنم کمر درد هم سراغم اومده بود.

اگه همینطور پیش می‌رفتم معلوم نبود تا کی می‌تونم مثل بقیه همسن و سال‌هام تحرک داشته باشم و با خیال راحت زندگی کنم. هرطور می‌خواستم بی خیال شم نمی‌شد. سلامتی چیزی نبود که بخوام به راحتی ازش بگذرم. از طرفی خانواده‌­م نگرانم بودن و اصرار داشتن حتما رژیم بگیرم. وقتی نگرانی خانواده و مشکلات خودم رو دیدم تصمیم گرفتم وزنم رو کم کنم.

قبلا هیچ رژیمی رو امتحان نکرده بودم. هیچ پیش زمینه‌ای هم نسبت بهشون نداشتم. برای همین انتخاب یه رژیم که بتونه اعتمادمو جلب کنه یه کمی سخت بود. خواهرم از قبل با دکتر کرمانی آشنا بود و ایشون رو به من معرفی کرد.

از اونجا که تو انتخابم حساس بودم، رفتم پیج دکتر کرمانی رو فالو کردم. کلی تو پیج چرخیدم و چند تا لایو اینستاگرام از ایشون دیدم. از حرفاشون خیلی خوشم اومد؛ دیدن ویدئوهاشون یه حس خیلی خوب بهم می‌داد. اما خوب باعث نشد که رژیم رو بگیرم. واقعتیش از رژیم می‌ترسیدم. ترسم این بود که نتونم رعایت کنم و نا­امید بشم.


وزن اولیه: 140 کیلو گرم

وزن پایانی: 110 کیلو گرم

میزان کاهش وزن: 30 کیلو گرم

وقتی به فکر رژیم افتادم که مشکل قلبی پیدا کرده بودم. چربی‌ها اطراف قلبم جمع شده بودن و احتمال سکته قلبی بالا رفته بود. نمی‌خواستم تو سن 27 سالگی یه جوون مریض باشم..


چند ماهی طول کشید تا خودم رو راضی کنم رژیم بگیرم. همیشه می‌گفتم از شنبه شروع می‌کنم ولی چندتا شنبه گذشته بود و هنوز ثبت نام نکرده بودم. تا اینکه شنبه 15 فروردین تصمیمم رو گرفتم و رژیم رو به صورت آنلاین ثبت نام کردم.

چهارماه اول خیلی خوب پیش رفتم. خیلی بهم خوش می‌گذشت! انگیزه زیادی داشتم تا به وزن ایده‌آلم برسم. از بین تمام لیست‌های غذایی داخل سایت برنامه استاندارد رو انتخاب کرده بودم. تو لیست استاندارد مشخص بود که باید چه غذایی رو به چه مقدار بخورم. این لیست پیشنهادی دکتر بود که نسبت‌های غذایی توش رعایت شده بود. بعد از یکی دوماه تصمیم گرفتم برنامه روزمنو رو امتحان کنم.

با اینکه برنامه روز منو رژیم گرفتن رو آسون‌تر می‌کرد و می‌تونستم غذای هر روز رو همون موقع انتخاب کنم اما دائم وسوسه‌ می‌شدم که رژیمم رو بشکنم. برای همین دوباره برگشتم سر همون برنامه استاندارد تا دیگه وسوسه نشم.

نمی­گم هیچ وقت احساس گرسنگی نکردم؛ اما خوبی رژیم دکتر کرمانی این بود که واسه این مواقع هم راه چاره گذاشته بود. هروقت دلم می‌خواست سمت ریزه خواری برم، سبزیجات رو انتخاب می‌کردم. سبزیجات جزء غذاهای کالری آزاد حساب می‌شه و به خاطر فیبر زیادی که داره برای بدن خیلی مفیده.

جای تو بیـن
رکورد‌ دارهای
مـا خالیـــه
همین الان ثبت نام کن
kermany

گاهی اوقات شده بود که تو مهمونی‌ها دلم بخواد پرخوری کنم. حتی گاهی هم این کار رو می‌کردم، البته نه به اندازه‌ی قبل. اما اگه یه کم بیشتر غذا می‌­خوردم، روز بعد تحرکم رو بیشتر می‌کردم تا جبران بشه.

تو این مدت باشگاه و ورزش جز جدا نشدنی برنامه روزانه من بود. با پیشنهاد پشتیبان‌های دکتر ورزش می‌کردم تا پوستم شل نشه.

یکی از چیزهایی که من خیلی ازش راضی بودم و باعث شد رژیمم رو رها نکنم این بود که خدا رو شکر ریزش مو نداشتم. تنها مشکلی که تو دوران رژیم برام پیش اومد این بود که دچار استپ وزن شدم؛ که اون هم با توصیه‌ی کارشناسان حل شد.

رمز موفقیت من درکنار برنامه غذایی عالی دکتر کرمانی، اصرار خانواده‌ و اراده‌ی خودم بود. طعنه‌های دیگران بهم انگیزه می‌داد تا خودم رو به همه ثابت کنم. اوایل کار، دایی‌هام به شوخی اذیتم می‌کردن که چرا رژیم گرفتم اما الان به وزن من غبطه می‌خورن و دلشون می‌خواد رژیم بگیرن.

الان برای خواهر زاده‌م و مادرم هم رژیم دکتر کرمانی رو گرفتم. حتی آدرس پیج ایشون رو به چندتا از دوستان هم دادم تا به کاهش وزن تشویق بشن. بعد از اینکه تغییر رو توی خودم دیدم اعتماد به نفسم بیشتر شد. هر کسی رو می‌بینم که مشکل منو داره بهش می‌گم من تونستم، قطعا تو هم می‌تونی.توصیه من به همه اونایی که به خاطر اضافه وزن اعتماد به نفسشونو از دست دادن اینه که:

  • به فکر سلامتیشون باشن.
  • از رژیم گرفتن نترسن.
  • یه رژیم درست و اصولی رو انتخاب کنن.

2.5/5 - (2 امتیاز)