فکر کردن به پیوند کبد همه وجودم رو لرزوند - - - رکوردداران

فکر کردن به پیوند کبد همه وجودم رو لرزوند

فکر کردن به پیوند کبد همه وجودم رو لرزوند - 2 - - رکوردداران

مصــاحبه اختصاصی

با سید حمید بایگان

جدیدترین رکوردار وب سایت دکتر کرمانی


سید حمید بایگان هستم. 39 سالمه و در استان کهگلویه و بویراحمد، شهرستان لنده زندگی می‌کنم. قد من 180 سانتی‌متر و وزن قبلیم 113 کیلو بود و در طول شش ماه تونستم به وزن 84 کیلو رسیدم.
اضافه وزن من بعد از 20 سالگیم شروع شد. همیشه فکر می‌کردم این اضافه وزن به خاطر ژنتیکه و کلا از این آدم‌هاییم که آب بخورن هم چاق می‌شن. بعد از اینکه رژیم دکتر کرمانی رو گرفتم فهمیدم نه بابا این حرف‌ها اصلا معنی نداره. چاقی به خاطر ژنتیک و این چیزا نیست. همه‌ش به خاطر پرخوری‌هایی بود که توی دوران جوانیم کردم. هرچی می‌ذاشتن جلوم می‌خوردم. اصلا هم به این فکر نمی‌کردم که وزنم زیاد می‌شه.
جوان بودم دیگه فکر می‌کردم مشکلی برای من پیش نمی‌یاد و هرچقدر دلم بخواد می‌تونم بخورم. تا اینکه توی 40 سالگی فهمیدم چه بلایی سر خودم آوردم.
علت اصلی اینکه به فکر رژیم و لاغری افتادم، مریضی‌هایی بود که به خاطر اضافه وزن سراغم اومده بودن. به کبد چرب مبتلا شده بودم. دکتر بهم گفت چرب شدن کبد اصلا شوخی بردار نیست و اگر بخوام همینطوری ادامه بدم ممکنه به پیوند کبد هم نیاز پیدا کنم. فکر کردن به جراحی اونم پیوند کبد همه وجودم رو لرزوند. با خودم گفتم واقعا من چه بلایی سر خودم آوردم؟!
کبد چرب یه طرف، از اون طرف سردردهای میگرنی می‌گرفتم که با قرص و دارو مسکن قوی هم خوب نمی‌شد. وقتی سردردهام شروع می‌شد دیگه فقط خود خدا می‌تونست آرومش کنه. سردردهام رسما زمین‌گیرم می‌کرد.
از پادرد هم که دیگه نگم دیگه. مشکل اصلی همه آدم‌های چاق پا درد و زانو درده. اون وزن زیاد و چربی‌ها به استخون پاهام فشار آوردن. این بیچاره‌ها مگه چقدرمی‌تونستن دوام بیارن و تحمل کنن؟


وزن اولیه: ۱۱۳ کیلو گرم

وزن پایانی: ۸۴ کیلو گرم

میزان کاهش وزن: ۲۹ کیلو گرم

دکتر بهم گفت چرب شدن کبد اصلا شوخی بردار نیست و اگر بخوام همینطوری ادامه بدم ممکنه به پیوند کبد هم نیاز پیدا کنم.

فکر کردن به پیوند کبد همه وجودم رو لرزوند - 4 - - رکوردداران

می‌تونم بگم تقریبان همیشه پا درد داشتم. بیست قدم که برمی‌داشتم دیگه نمی‌تونستم ادامه بدم. باید استراحت می‌کردم تا یکم پا دردم خوب بشه بعد دوباره شروع می‌کردم.
وقتی رفتم مطب دکتر و درباره کبد چرب برام توضیح داد. تو یه ساعت تصمیم گرفتم لاغر کنم. گفتم من می‌خوام زندگی کنم و سالم باشم. دیگه بسه هرچی خوردم. باید لاغر کنم. برای همین شروع کردم گشتن توی اینترنت تا یه رژیم خوب پیدا کنم.
اول یه رژیم دیگه رو امتحان کردم اما بعدش اومدم سراغ رژیم دکتر کرمانی. پیج اینستا دکتر کرمانی رو از توی اینترنت پیدا کردم. ویدئوهاشون رو که نگاه ‌کردم دیدم چقدر حرف‌هاشون به دل می‌شینه. برنامه غذاییشونم که می‌گفتن همه چی داره و متنوعه. همون شب رفتم تو سایت و ثبت نام کردم.
داشتم می‌گفتم که قبل از رژیم دکتر کرمانی، یه رژیم دیگه رو هم امتحان کردم و 10 کیلو هم کاهش وزن داشتم. اما خوب خیلی سخت و بود و هیچی نمی‌تونستم بخورم. غذاهای رژیمم اصلا تنوع نداشت. برای همین نتونستم تحمل کنم و ولش کردم و گفتم می‌رم سراغ یک رژیم دیگه. این شد که اومدم سراغ رژیم دکتر کرمانی. الحق والانصاف هم که رژیم خوبی بود و خدا رو شکر تونستم 21 کیلو وزن کم کنم.
برنامه دکتر کرمانی فقط یه رژیم غذایی نبود. دکتر کرمانی خیلی چیزها رو توی زندگی من عوض کرد. سبک زندگیم رو تغییر داد و باعث شد سالم‌تر زندگی کنم. با توجه به تنوع رژیم دکتر هیچ مشکلی تو برنامه غذایی خودم و خانواده‌م پیش نیومد. تازه تنوع غذاییمون بیشتر هم شد .خوبی دیگه رژیم این بود که برنامه غذاییم رو منظم کرد تا دیگه سر ساعت غذا بخوریم و از هیچ کدوم وعده‌های غذایی هم نگذریم.
توی این 6 ماه هرجا که دوست داشتم رفتم. حتی مجبور نشدم از مهمونی و مسافرت بزنم. چون برنامه غذایی دلخواه رو انتخاب کرده بودم می‌تونستم هرجایی که دوست دارم برم و همون غذایی که بقیه می‌خورن رو من هم بخورم.

جای تو بیـن
رکورد‌ دارهای
مـا خالیـــه
همین الان ثبت نام کن
kermany

اتفاقا همین ویژگی رژیم دکتر کرمانی باعث شد که هیچ‌وقت به شکستن رژیم وسوسه نشم. یه دلیل دیگه اینکه وسوسه نشدم هم این بود که سبک زندگیمون رو عوض کردیم. حالا دیگه شیرینی، شکر و قند کمتری می‌خوریم. مواد غذایی ناسالم رو حذف کردیم و دیگه نمی‌خریمشون. اون هم نه به اجبار بلکه به انتخاب خودمون.
توی این مدت مشکل خاصی هم برام پیش نیومد، اما چندباری سرگیجه گرفتم. زنگ زدم پشتیبان‌ها ازشون پرسیدم که برای سرگیجه چیکار کنم. اونا هم خیلی خوب و باحوصله جواب سوالم رو دادن.
نمیگم رژیم سخت نبود. اما بعد از یک مدت خیلی کوتاه بهش عادت کردم و دیدم که با همون مقدار هم خیلی راحت سیر می‌شم. الان که نزدیک به ۳۰ کیلو کم کردم با خودم می‌گم اونقدرها که فکر می‌کردم سخت نبود.
الان از لحاظ روحی واقعا تغییر کردم و نسبت به قبلا خیلی بهتر شدم . از همه مهم‌تر این که کبد چربم درمان شد و فشار و نگرانی عمل جراحی از روم برداشته شد. خیالم که از این بابت راحت شد فهمیدم چند وقتی هست که از اون سردردهای بد نگرفتم. حالا راه رفتن هم برام راحت‌تر شده و می‌تونم بدون نفس نفس زدن و پادرد هرچقدر که دوست دارم راه برم.
نگرانی از افزایش وزنِ دوباره ندارم. چون اولا تصمیم جدی گرفتم که روی همین وزنی که دارم بمونم. دوما حالا که سالم خوردن هم برام عادت شده دیگه ترسی ندارم که به پرخوری‌های قبل برگردم.
به وزن ایده‌آلم که برسم می‌خوام رژیم تثبیت بگیرم تا بتونم روی همین وزنی که انقدر براش تلاش کردم بمونم.
این مصاحبه رو انجام دادم تا اولا به همه‌ی اونهایی که اضافه وزن دارن کمک کنم و تشویقشون کرده باشم که وزنشون رو کم کنن. دوم اینکه از دکتر کرمانی عزیز تشکر کنم که با این برنامه غذایی و رژیم خوبشون، به همه ما فرصتی دوباره برای سالم زندگی کردن دادن.


فکر کردن به پیوند کبد همه وجودم رو لرزوند - 7 - - رکوردداران

توصیه من به همه اونهایی که اضافه وزن دارن اینه که:
یه دکتر خوب مثل دکتر کرمانی برای خودشون پیدا کنن.
اراده داشته باشن و تصمیم جدی و فوری بگیرن. وقت تلف نکنن چون انگیزه و اراده‌شون سست می‌شه.
به سلامتیشون فکر کنن و بدونن که چاقی بلاهای زیادی سرشون می‌یاره.

5/5 - (3 امتیاز)