مصــاحبه اختصاصی

با محمد بوریایی

جدیدترین رکوردار وب سایت دکتر کرمانی

محمد بوریایی هستم ۲۹ سالمه و ساکن بوشهرم. مجردم و هنوز ازدواج نکردم. قدم ۱۷۷ هست. وزن اولیه‌ی من ۹۰ کیلو بود و الان بعد از تقریبا ۹ ماه با رژیم دکتر کرمانی به وزن ۷۶ کیلو رسیدم. از اونجای ماجرا براتون بگم که اضافه وزن من به خاطر پرخوری زیاد به خصوص هله هوله و تنقلات بود. من عاشق نوشابه بودم و چیپس و پفک و بستنی و خلاصه هرجور خوراکی که فکر کنید می‌خوردم و هی چاق‌تر می‌شدم. استرس هم داشتم و اینم تاثیر داشت توی اضافه وزن و چاقیم. با همین وضع ورزش رو شروع کردم ولی هنوز رژیم نداشتم. یه روز دوستم گفت تو الان دوماهه داری ورزش می‌کنی ولی هیچ تغییری نکردی؛ یک کیلو که هیچ اصلا نیم کیلو هم کم نکردی! اینجا بود که اولین تلنگر بهم زده شد برای گرفتن رژیم! قبل از اینکه رژیم بگیرم قرص لاغری استفاده کرده بودم و مشاوره هم رفته بودم، ولی نتیجه‌ای نداشت. مشاور هم فقط قرص معرفی می‌کرد هیچ راه حل درستی جلوی پام نمی‌ذاشت. منم که اهل جراحی و راه‌های این شکلی نبودم. دلم می‌خواست با رژیم و ورزش وزنم رو پایین بیارم و لاغر بشم. البته خودمم از چاقی خسته شده بودم لباس گیر نمی‌آوردم. لباس‌فروشی که می‌رفتم با افسردگی و ناراحتی از مغازه بیرون می‌اومدم. از طرفی وقتی دیدم ورزش هم به تنهایی فایده‌ای نداره و نتیجه نمی‌ده تصمیم گرفتم رژیم بگیرم که خدا رو شکر برنامه‌ی دکتر کرمانی به دادم رسید. خوب تو زمینه‌ی کاهش وزن و لاغری کمتر کسیه که اسم دکتر کرمانی رو نشنیده باشه و منم یه آشنایی نسبی و قدمت ایشون تو زمینه‌ی تغذیه داشتم. از طرفی یکی از دوستانم که خودش هم با رژیم دکتر کرمانی لاغر شده بود این رژیم رو بهم توصیه کرد. وقتی دیدم دوستم انقدر خوب نتیجه گرفته انگیزه‌ی قوی و محکمی پیدا کردم که رژیم بگیرم. خلاصه اومدم توی سایت دکتر کرمانی و ثبت‌نام کردم. اوایل از پیج اینستاگرام دکتر کرمانی رکورددارها رو که می‌دیدم خیلی انگیزه می‌گرفتم. خانواده هم خیلی حمایت می‌کردن و مشتاق بودن. ازم می‌پرسیدن که چه رژیمی گرفتم. بعد از لاغریِ من، چند تا از دوستانم هم ثبت‌نام کردن و رژیم دکتر کرمانی رو گرفتن. بعد از ثبت‌نام اول یه دوره‌ی سه ماهه گرفتم و توی همون سه ماه اول، عمده‌ی اضافه وزنم رو پایین آوردم. ولی چون اضافه وزنم زیاد بود، دوباره تمدید کردم و الان مجددا یه دوره‌ی سه ماهه دیگه گرفتم. طی نه ماه تونستم این وزن رو کم کنم، ولی سرعت کاهش وزنم توی دوره‌ی اول بیشتر بود. از بین لیست‌های غذایی رژیم دکتر کرمانی، لیست پرپروتئین رو انتخاب کردم. البته در کنار رژیم، بدنسازی و پیاده روی هم انجام می‌دادم، یوگا و مراقبه هم کار می‌کردم و این‌ها هم توی روحیه و حالم و هم توی رژیم و کاهش وزنم تاثیر مثبتی داشت.

وزن اولیه: 90 کیلوگرم

وزن پایانی: 76 کیلوگرم

میزان کاهش وزن: 14 کیلوگرم

دکتر کرمانی به ذائقه ها و سلیقه های غذایی شهرها هم توجه کرده و از این نظر خیلی کامله. این رژیم خیلی تنوع غذایی داره و مهم‌تر از همه اینکه منعطف هم هست یعنی می‌تونی خودت تغییرش بدی و توش دست ببری! خیلی تفاوت داره با دکترهای دیگه و برنامه‌های دیگه.

برای اینکه بتونی رژیم بگیری و آمادگی داشته باشی باید آروم باشی و استرس نداشته باشی؛ استرس باعث می‌شه هورمون‌های گرسنگی ترشح بشه و پرخوری بکنی و باز چاق بشی. تو دوره‌ای که رژیم داشتم، خدا رو شکر توی مسافرت و مهمونی هیچ مشکلی نداشتم؛ همه نوع غذایی مصرف می‌کردم ولی با حجم کمتر. خوبیِ رژیم آنلاین و اپلیکیشن دکتر کرمانی همین بود که همیشه همراهم بود و کمکم می‌کرد غذاها رو جایگزین کنم و طبق شرایطم برنامه بچینم. دکتر کرمانی به ذائقه ها و سلیقه های غذایی شهرها هم توجه کرده و از این نظر خیلی کامله. این رژیم خیلی تنوع غذایی داره و مهم‌تر از همه اینکه منعطف هم هست یعنی می‌تونی خودت تغییرش بدی و توش دست ببری! خیلی تفاوت داره با دکترهای دیگه و برنامه‌های دیگه. کلیپ‌های آموزشی‌شون هم خیلی مفیده مثلا من نمی‌دونستم منظور از یک کف دست نان دقیقا چقدره و قبلا موقع اندازه‌گیری انگشتامم حساب می‌کردم تا اینکه کلیپ آقای دکتر رو در این باره دیدم و فهمیدم دقیق باید چقدر بخورم و چطوری اندازه بگیرم. از طرفی بعضی از غذاهای محلی ما اصلا توی برنامه نبود ولی انقدر توضیحات دکتر توی پیجشون و کلیپ‌هاشون کامل بود و خوب راهنمایی می‌کردن که یاد می‌گرفتم چیکار کنیم یا چی رو با چی جایگزین کنم. اینطوری راحت چیزهایی که دوست داشتم رو می‌خوردم و لاغر هم می‌شدم. در طول رژیم هروقت وزنم رو ثبت می‌کردم پشتیبان‌ها تماس می‌گرفتن و ازم سوال می‌پرسیدن که وضعیتم چجوریه و چه فعالیت‌هایی دارم. پشتیبان‌ها خیلی خوب بودن و حمایتم می‌کردن. همیشه تماس می‌گرفتن و صحبت می‌کردن باهام و همین باعث می‌شد رژیمم رو حفظ کنم. خدا رو شکر تو دوران رژیم مشکل خاصی نداشتم؛ ریزش مو نگرفتم و بعد از رژیم آزمایش هم دادم هیچ مشکلی نداشتم و همه چیز نرمال بود. الان که وزنم پایین اومده راحت ورزش می‌کنم و لباس‌های مورد علاقم رو می‌پوشم. خوش‌تیپی و سلامتی رو مدیون رژیمِ خوبِ دکتر کرمانی‌ام.

توصیه‌م به کسانی که می‌خوان وزن کم کنن اینه که: 1- حتی شده یک بار رژیم دکتر کرمانی رو امتحان کنید مطمئنا سربلند می‌شید 2- به سلامتی خودتون اهمیت بدید 3- استرس نداشته باشید چون استرس خودش عامل اضافه وزنه

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*