مصــاحبه اختصاصی

با اعظم باقری

جدیدترین رکوردار وب سایت دکتر کرمانی

سلام. اعظم باقری هستم؛ 38 سالمه و در استان اصفهان زندگی می‌کنم. قبل از اینکه رژیم دکتر کرمانی رو بگیرم 105 کیلو بودم و بعد از رژیم ایشون به 78 کیلو رسیدم.

اینکه یه هیکل عالی داشته باشی و بعد چاق بشی خیلی حس بدیه. دوران مجردیم تو فامیل به خاطر اندام خوب زبان­زد همه بودم. تکواندو کار می‌کردم و عاشق هیکل ورزشکاریم بودم. اصلا تو آینه که به خودم نگاه می‌کردم، کیف دو عالم رو می‌بردم. یه روز توی یکی از تمرین­‌ها زانوم آسیب دید و دیگه نتونستم ورزش رو ادامه بدم.

کم کم از ورزش دور شدم و بعد از مدتی به کل اون رو کنار گذاشتم. بعد از ازدواج و مادر شدن دیگه همه چیز از کنترلم خارج شد. به وزن 105 کیلو که رسیدم هیکل و بدنم افتضاح شده بود. چون رزمی­‌کار بودم، بعد از اضافه وزن، پایین‌تنه‌م به طرز وحشتناکی چاق شده بود.

دیگه اعتماد به نفس نداشتم. وقتی تو خیابون راه می‌رفتم فکر می‌کردم همه دارن به من خیره نگاه می‌کنن. نگاه بقیه سنگینی می‌کرد. قبلا هر لباسی که دوست داشتم با اعتماد به نفس تمام می‌پوشیدم و می‌دونستم به تنم عالی می‌شه اما تو اون اوضاع فقط می‌تونستم هرچی که اندازه‌م بود رو بپوشم؛ به خاطر همین مجبور بودم لباس‌هایی بپوشم که سنم رو بیشتر نشون می‌داد یا به قول معروف جوان پسند نبود.

خیلی وقت‌­ها دوست داشتم لباس‌های رنگی و شاد بپوشم اما موقع خرید آخرشم سمت رنگ‌­های تیره و دلگیر می‌رفتم تا لاغر نشونم بده. به این اعتماد به نفس خراب، زانو درد رو هم اضافه کنید. وزن زیاد به زانوهام به خصوص زانویی که توی تمرین آسیب دیده بود، فشار می‌آورد.

دلم می‌خواست برگردم به همون دوران خوش اندامیم. همون موقع که نگران وزنم نبودم و بدون نفس نفس زدن و هیچ سختی ساعت‌ها تمرین می‌کردم. واقعا دلم برای اون روزها تنگ شده بود. خواهرم، لیلا با دکتر کرمانی کم و بیش آشنایی داشت. وقتی دید دارم از چاقی کلافه می‌شم بهم پیشنهاد داد به پیج دکتر کرمانی سری بزنم. لیلا خیلی وقت بود که پیج دکتر رو دنبال می‌کرد و چند ماه مدام اصرار داشت تا منم پیج ایشون رو دنبال کنم.

وزن اولیه: 105 کیلوگرم

وزن پایانی: 78 کیلوگرم

میزان کاهش وزن: 27 کیلوگرم

دلم می‌خواست برگردم به همون دوران خوش اندامیم. همون موقع که نگران وزنم نبودم و بدون نفس نفس زدن و هیچ سختی ساعت‌ها تمرین می‌کردم. واقعا دلم برای اون روزها تنگ شده بود.

یه روز با خودم گفتم برو یه نگاه بنداز ضرر که نداره. رفتم سراغش و حسابی زیر و روش کردم. اونجا متوجه شدم که یه پیج نتایج هم دارن که رکورددارها رو تو اون ثبت می­‌کنن. به نظرم خیلی جالب اومد. همونجا بود که تصمیم گرفتم وزنم رو کم کنم و این کابوس رو برای همیشه تموم کنم.

تا به حال هیچ رژیمی نگرفته بودم. یکی از دلایلی که تونستم تو مدت زمان کمتری وزنم رو پایین بیارم این بود که قبلا رژیم نداشتم. اصلا هم سراغ دمنوش و قرص لاغری و این چیزایی که دائم داریم تبلیغاتش رو می‌شنویم، نرفتم. شنیده بودم رژیم‌ گرفتن یعنی محرومیت از غذاهای خوشمزه و گرفتار شدن به غذاهای رژیمی بی‌مزه اما داستان رژیم دکتر کرمانی فرق می‌کرد.

خدا رو شکر می‌کنم رژیمی رو انتخاب کردم که همه مدل غذایی رو داره. نخوردن و محرومیت از یه سری غذاها برای همه سخته، وای به حال اینکه عادت به پرخوری و ریزه‌خواری هم داشته باشی. خوشبختانه با رژیم دکتر کرمانی هیچ غذایی نبود که دلم بخواد بخورم ولی ازش محروم باشم. هرغذایی که دوست داشتم رو وارد نرم افزار می‌کردم و به اندازه‌ای که بهم اجازه داده می­‌شد، می‌خوردم.

تو این مدت به خاطر بیماری کرونا و محدودیت‌هایی که وجود داشت، خیلی به مهمونی نرفتم. اما همون چندتایی رو هم که رفتم سعی داشتم کسی نفهمه که رژیم گرفتم. همون مقدار غذایی که مجاز بودم رو می‌خوردم و اگر غذای مهمونی جزء برنامه‌م نبود از ترفند جایگزینی استفاده می‌کردم. یعنی غذای مهمونی رو با غذایی که توی لیست غذاییم بود جا‌به‌جا می‌کردم. تو مهمونی‌ها خودم رو با سالاد مشغول می‌کنم که به بیشتر خوردن وسوسه نشم و میزبانم ناراحت نشه.

جای تو بیـن
رکورد‌ دارهای
مـا خالیـــه
همین الان ثبت نام کن
kermany

من از غذا خوردن خیلی  لذت می‌برم اما برای لاغر شدن باید خودم رو کنترل می‌کردم. برای اینکه پرخوری نکنم دائم با خودم می‌گفتم اعظم تو می‌خوای لاغر بشی و لباس‌های شیک و قشنگ بپوشی. روزهای خوش اندامی و بدون خجالت در انتظارته. روزایی که می‌تونی مثل قبل با اعتماد به نفس تمام به مهمونی‌ها بری. با همین جمله‌ها اراده‌م رو تقویت می‌کردم تا خدایی نکرده رژیمم رو نشکنم.

در طول رژیم تنها مشکلی که داشتم ریزش مو بود که پشتیبان‌های مجموعه دکتر کرمانی به خوبی راهنماییم کردن و گفتن که باید قرص‌های مولتی ویتامین مصرف کنم. با شروع قرص‌های مولتی ویتامین، ریزش موهام قطع شد. خدا رو شکر استپ وزنی نداشتم و روند کاهش وزنم بدون مشکل بود.

تا یادم نرفته همین­جا از پشتیبان‌های دلسوزی که توی این راه کمکم کردن تشکر می­‌کنم. اونها من رو به ادامه راه تشویق کردن و با صبر و حوصله به همه‌­ی سوال‌هام جواب می‌دادن.

رمز موفقیت من اول از همه تشویق‌ها و حمایت‌های مکرر خواهر عزیزم بود. بعدش هم اراده و انگیزه خودم که همراه با رژیم عالی دکتر کرمانی من رو به آرزوهام رسوند. با وجود دکتر کرمانی و پشتیبان‌های دلسوزشون وزن کم کردن نه تنها سخت نیست، بلکه لذت‌بخش هم هست. کمی نگران بازگشت وزنم هستم اما با رژیم تثبیت دکتر کرمانی دلم قرصه که مشکلی پیش نمی‌یاد.

توصیه من به کسایی که اضافه وزن دارن اینه که:

  1. اصلا از رژیم گرفتن نترسن.
  2. هرچه زودتر وزنشون رو کم کنن.
  3. فقط کافیه تصمیم بگیرن که لاغر بشن.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما
اعظم موسی عرب 1400/06/12
منم اکنون تو رژیمم و تا الان 11 کیلو وزنکم کردم واز این بابت خیییییلی خوشحالم

کارشناس به اندام 1400/06/29

سلام دوست خوبم بهتون تبریک میگیم و براتون آرزوی سلامتی داریم
الهه 1399/08/11
سلام هر روز و همیشه سایت ومطالبتون رو پیگیر هستم خیلی مشکلات من رو حل کرده وتونستم از وزن 98کیلو در دوماه به وزن 87برسم فعلا دارم ادامه میدم خیلی امیدوارم موفق بشم خواستن توانستن هست امید وارم انگیزه شما هم تحت هر شرایطی از بین نره موفق ومؤید باشید .

کارشناس به اندام 1399/08/12

الهه عزیز، ممنون که همراه ما هستین و مطالب سایت رو دنبال می کنید.