مصــاحبه اختصاصی

با حیدر موسوی

جدیدترین رکوردار وب سایت دکتر کرمانی

سلام. حیدر موسوی هستم. 32 سالمه و در شهر قم زندگی می‌کنم. وزن اولیه من 140 کیلو بود و بعد از رژیم دکتر کرمانی در مدت نه ماه تونستم به وزن 104 برسم. من از بچگی چاق نبودم. اما تو خانواده و فامیل آدمی که اضافه وزن داشته باشه، زیاد داریم. اضافه وزن من از سن 20 سالگی شروع شد. علت اصلی چاق شدنم، پرخوری بود. نوشابه و تنقلات زیاد می‌خوردم. غذاهای چرب و فست ­فود جز اصلی برنامه غذاییم بود. تند تند غذا می‌خوردم و همیشه ریزه خواری می‌کردم.

همه اینها باعث شد که توی اوج جوونی 140 کیلو بشم! درست زمانی که نیاز داشتم سالم و سرحال باشم تا بتونم به هدف‌ها و آرزوهام برسم. اما این وزن لعنتی مانع همه چیز شده بود. همینطور که وزنم زیاد می‌شد، بیماری‌ها هم کم کم به سراغم می‌اومدن. به چاقی مفرط مبتلا شدم. زانودرد و کمردرد امونم رو بریده بود. به هیچ وجه نمی‌تونستم تکون بخورم. تا چهار قدم راه می‌رفتم به نفس نفس می‌افتادم. به ورزش کردن که اصلا نمی‌تونستم فکر کنم. به هیچ وجه نمی‌تونستم راحت راه برم. حتی بلند شدن و نشستن برام سخت بود. کار به جایی رسید که آرزو داشتم بتونم بدون کمر درد و پا درد ده قدم راه برم.

به خاطر وزن زیاد اعتماد به ­نفسم به شدت پایین اومده بود. نمی‌تونستم با همسن و سال‌هام بیرون برم و با اونها خوش بگذرونم. نگاه بقیه روی من سنگینی می‌کرد. بی دردسر لباس خریدن یه حسرت شده بود. هیچ جایی لباس اندازه‌م رو پیدا نمی‌­کردم و به سختی می‌تونستم لباسی پیدا کنم که هم اندازه‌م باشه هم قشنگ. یه روز با خودم فکر کردم که من می‌خوام حالا حالاها زندگی کنم و از زندگیم لذت ببرم. ولی با این وزن سنگین امکان نداره. اگر می‌خواستم از زندگی و جوانیم لذت ببرم باید وزنم رو کم می‌کردم. وگرنه این کمردرد و پادرد تا اخر عمر با من بود.

وزن اولیه: 140 کیلوگرم

وزن پایانی: 104 کیلوگرم

میزان کاهش وزن: 36 کیلوگرم

رژیم دکتر کرمانی دنیای من رو زیر و رو کرد. حالا دیگه اضافه وزن ندارم و از اون حالت چاقی بیش از اندازه در اومدم. اعتماد به نفسم بیشتر شده و دیگه سنگینی نگاه بقیه رو روی خودم حس نمی‌کنم.

قبلا هیچ رژیمی رو امتحان نکرده بودم. از رژیم گرفتن خوشم نمی‌اومد. دوست نداشتم غذای بی‌مزه بخورم. فکر می‌کردم اگر رژیم بگیرم، فقط باید گرسنگی بکشم و هیچی نخورم. تا اینکه از طریق یکی از اعضای فامیل با رژیم دکتر کرمانی آشنا شدم.

ایشون خیلی از رژیم دکتر تعریف می‌کرد. به توصیه ایشون یه سر به پیج اینستاگرام دکتر کرمانی زدم. با دیدن پیج دکتر حس خوبی بهم دست داد. وقتی پیج رکورددارهای دکتر کرمانی رو دیدم فهمیدم می‌تونم به ایشون اعتماد کنم. از طریق سایت دکتر کرمانی رژیم آنلاین رو ثبت نام و برنامه رژیمم رو دریافت کردم.

برنامه رژیمم رو که گرفتم دیدم واقعا همونطور که توی پیجشون گفته بودن همه مدل غذایی توش هست. همونجا نرم افزار زیره رو هم نصب کردم تا راحت بتونم کالری غذاهایی که می‌خورم، حساب کنم. رژیم گرفتن به اون سختی که فکر می‌کردم نبود. دلیل اصلیش هم این بود که هرچی دوست داشتم، می‌تونستم بخورم و حسرت هیچی به دلم نمی‌موند.

فقط یکی دوهفته اول بهم سخت گذشت؛ چون بدنم به غذای کمتر عادت نداشت. اما بعد که به درست غذا خوردن عادت کردم دیگه مشکلی نداشتم.

توی مهمونی‌ها و مسافرت، رژیم دکتر کرمانی واقعا جوابه! راحت می‌تونی با ترفند جایگزینی، غذای مهمونی رو بخوری. هروقت به مهمونی یا مسافرت می‌رفتم جای نهار و شام رو باهم عوض می‌کردم و روز بعد هم کمی بیشتر به خودم سخت می‌گرفتم تا اگر کالری اضافه‌ای خورده بودم، جبران بشه. این‌طوری می‌تونستم از مهمونی لذت ببرم بدون اینکه رژیمم رو بشکنم.

.

جای تو بیـن
رکورد‌ دارهای
مـا خالیـــه
همین الان ثبت نام کن
kermany

در طول این نه ماه ریزش مو و استپ وزن نداشتم. اما گاهی اوقات به یبوست دچار می‌شدم. به توصیه پشتیبان‌های دکتر کرمانی میوه‌های فیبردار مثل گلابی می‌خوردم و سعی می‌کردم روزی هشت لیوان آب بخورم تا مشکلم حل بشه. پشتیبان‌های دکتر کرمانی تو این مدت واقعا کمک بزرگی کردن و با حوصله و دقت به همه سوال‌هام جواب دادن. هر دو هفته یک بار تماس می‌گرفتن و پیشرفتم رو بررسی می‌کردن.

رژیم دکتر کرمانی دنیای من رو زیر و رو کرد. حالا دیگه اضافه وزن ندارم و از اون حالت چاقی بیش از اندازه در اومدم. اعتماد به نفسم بیشتر شده. دیگه سنگینی نگاه بقیه رو روی خودم حس نمی‌کنم. می‌دونم هر مغازه‌ای برم، می‌تونم لباسی که دوست دارم را بخرم و این خیلی لذت بخشه. رژیم دکتر کرمانی نه تنها درست غذا خوردن رو به من یاد داد، بلکه سبک زندگی من رو هم به کلی عوض کرد. دیگه از اون عادت‌های اشتباه غذایی مثل پرخوری و ریزه خواری خبری نیست. این رو هم می‌دونم که اگر به حرف‌های آقای دکتر و پشتیبان‌های خوبشون گوش کنم دیگه خبری از برگشت وزن نیست. به خاطر همین اصلا نگران بازگشت وزنم نیستم.

حالا که وزنم کم شده حس فوق العاده‌ای دارم که نمی‌تونم توصیفش کنم. سبک شدم. تو خونه و محل کار و کلا همه جا احساس راحتی می‌کنم. دیگه مشکل راه رفتن و به نفس نفس افتادن ندارم.

توصیه من به کسایی که اضافه وزن دارن اینه که:

  1. از رژیم گرفتن نترسن و مطمئن باشن بعد از مدت کمی به درست خوردن عادت می‌کنن.
  2. نوشابه و مواد غذایی مضر رو کنار بذارن.
  3. به اندازه غذا بخورن، نه بیشتر نه کمتر!

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*